Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) KTTech válasza Boha (#41998) üzenetére


KTTech
veterán

Csak gyári...

És hidegben nem nagyon bírják az akkuk :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42002) Donki Hóte válasza Boha (#41998) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az életében összesen bírt 1800 fotót, vagy egy feltöltéssel bír 1800 fotót? Az egyik rettentő kevés, a másik meg hihetetlenül sok...

Egyébként a halódó akkud gyári volt? Mert akkor választ kaptál a kérdésedre, egy négyszeres árba kerülő gyári akku se mindig bírja tovább, mint a sokkal olcsóbb utángyártott. Egy jobb minőségű (chipes) utángyártott akku szerintem teljesen jó választás és még a jobb minőségűből is hármat kapsz egy gyári akku árából.

Nemrég vett egy ismerős GreenCell márkájú utángyártott akkut, erről azt kell tudni, hogy a gép működik vele problémamentesen, de a gyári töltő nem tölti. Csakhogy egy gyári akku árából kapott egy hármas pakk Greencell akkut, amihez adtak ajándékba pluszban egy USB-s töltőt, amivel kettő LP-E17 akkut is tud tölteni párhuzamosan :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42003) zafiridas


zafiridas
csendes tag

én már korábban is terveztem a plusz akut és tavaly decemberben vettem +1 gyári akut mert ezen a télen joval többet fotozok mint eddig és az első töltés óta 800-1000 kép biztos készült már és még mindig birja igy a második töltésre még nem került sor.(sok a sorozat kép live view off). most nem azért de egy gyári aksi a gép árának a töredéke.

(#42004) Boha válasza Donki Hóte (#42002) üzenetére


Boha
aktív tag

Új kora óta kb ennyit fotóztam összesen evvel az akksival (másfél-két év), kicsit furáltam hogy egyre gyorsabban merül mostanában. De meggondolom még a gyári akkumulátort.

OBORZIL

(#42005) Donki Hóte válasza Boha (#42004) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nos, ha évek alatt jön össze neked 1-2 ezer fotó, akkor tényleg nincs szükséged 2-3 akkura (hogy azokkal akár 500-600 képet is készíthess egy alkalommal), tényleg jó egy gyári akku.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42006) Chosen válasza Boha (#42004) üzenetére


Chosen
addikt

Ha sokáig 0-ra merülve hagytad, vagy éppen teljesen feltöltve tetted el, az ronthatott az akku élettartamán. Hosszabb tárolásnál a legjobb ha 50% körül van eltéve és néha rátöltve. Több infó itt az oldal közepe tájékán: [https://www.apple.com/hu/batteries/maximizing-performance/]

[ Szerkesztve ]

(#42007) KTTech válasza Chosen (#42006) üzenetére


KTTech
veterán

Tárolásnál az ideális állapot 80%-ra töltve, hűtőben tárolva...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42008) meliska73


meliska73
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy 2018-ban vásárolt, Canon EOS 1300D gép 18-55obival, hátizsákkal, 16gigás sd kártyával és minden tartozékával. A gépben maximum 200 kép lehet nem több.

Esztétikailag hibátlan. Nagyjából mennyit érhet, tudnátok benne segíteni.
Előre is köszi.

(#42009) csacsi77 válasza meliska73 (#42008) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ide írd be: LINK

Öreg fater megoldja!!!!

(#42010) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok, valaki képben van a mostani zárcsere árakkal? Kamera Kft oldalán már sajnos nem tüntetik fel. 1dx-emtől most válnék meg, következő szezont már az utódjával tervezem... :)Találtam is egy 1dx2-t jó áron, viszonylag sok expoval, csak alkualap miatt jó lenne tudni, hogy még 65 e Ft a zárcsere vagy már jóval drágább lett azóta.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42011) balazs1022 válasza Surfym@n (#42010) üzenetére


balazs1022
őstag

Mennyi expo van benne?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#42012) Surfym@n válasza balazs1022 (#42011) üzenetére


Surfym@n
senior tag

374ezer (a "tervezett" 400 ezerből)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42013) balazs1022 válasza Surfym@n (#42012) üzenetére


balazs1022
őstag

Hűha, akkor az tenyleg erősen alku alap. En 550d-t vettem 74 ezerrel, de eleg jo árban volt. Magam gondoltam a zárat kicserélni (meg is vettem hozza az új zárat). Lekopogom, még működik... A biztos kepekre megyek :DDD Ha nem biztos akkor, akkor van egy 450D is mellette.

Sajnos a kérdésedre nem tudom a valaszt. Esetleg kérj tőlük egy árajánlatot. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#42014) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

No megvan az új igásló. Exposzámot nem ismerve simán rá lehet mondani a gépre, hogy szinte új :)
Gondosan volt szervízelve, terepen nem volt használva (csak stúdióban), vadiúj gyári akksival kaptam. Ma kicsit teszteltem, 2,5 éves fiaim voltak a tesztalanyok, 143 kép közül 140 volt éles, pedig volt benne motorozás, rohangálás, illetve nappaliban játék (ott sigma 50/1.4-el volt, mikor iso 32000-en készült kép)
Egy apró gondom van vele csak (szerencsére), egyelőre csak CF kártyával tudom etetni, mert a másik kártyahelyre CFast 2.0 szabványú adattároló megy. Néztem a használtpiacot, de sehol nem találtam eladót :(
64GB-os Sandisk van boltban kb 70-ért, közben német amazonon a 128-ast kínálják ugyanannyiért. Sajnos a spéci formátum soha nem olcsó...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42015) szpeti40 válasza Surfym@n (#42014) üzenetére


szpeti40
addikt

Amazonos postát meg lehet oldani pl mailboxde-vel, ha nem hozza le közvetlen az amazon.

Amúgy mit fotózol?
Jó fényeket amúgy hozzá, komoly szerkezet lehet :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#42016) balazs1022 válasza Surfym@n (#42014) üzenetére


balazs1022
őstag

Esetleg vegyel olyan CF kartya adaptert, amibe micro SD-t lehet tenni. Talán ugy olcsóbban jössz ki. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#42017) szpeti40 válasza balazs1022 (#42016) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát ahogy olvastam ebből él, szóval én nembiztos, hogy ajánlanám az adapterezgetést.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#42018) Donki Hóte válasza Surfym@n (#42014) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem értem a problémát, azoknak a gépek, amelyek CFast kártyát fogadnak, azoknak az ára jóval félmillió Ft felett kezdődik. Ehhez képest egy 70 eFt-os kártya nem gond...

Na, a viccet félretéve, vannak ilyen egzotikus kártyaformátumok (pl. a Huawei nano formátumú kártyája, a SONY Memorystick kártyája, a SONY/NIKON XQD kártyája és ide tartozik a CFExpres/CFast kártya is), amelyek a felhasználók számára semmi különösebb sebességbeli előnyt sem nyújtanak egy UHS-II SD kártyához képest, viszont az áruk a sokszorosa az UHS-II SD kártyának :(

Ha egy gépbe raknának 2 db párhuzamos UHS-II kártyafoglalatot, akkor az olyan írási biztonságot nyújtana, hogy egy gép teljes élettartama alatt sem lenne mentési probléma miatt elveszett kép. Persze akkor nem lehetne még egy bőrt lehúzni a kameravásárlókról.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42019) Donki Hóte válasza balazs1022 (#42016) üzenetére


Donki Hóte
veterán

CFast kártyát nem lehet adapter segítségével egy SD kártyával helyettesíteni. A CFast 2.0 kártya SATA 3.0 interfészt használ, ezt nem lehet adapterrel az SD kártya formátumára átalakítani, vagy ha lehet, akkor olyan lassú lesz, hogy értelmetlen használni. Adapterezni csak úgy lehet, hogy az adapter másik végén egy SSD meghajtó van.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42020) tvamos válasza balazs1022 (#42016) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyesmire gondolsz? [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42021) balazs1022 válasza tvamos (#42020) üzenetére


balazs1022
őstag

Igen :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#42022) Donki Hóte válasza balazs1022 (#42021) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ilyet használj, ha feltétlenül adapterezni akarsz, ennek megvan az eredeti CFast kártyának megfelelő sebessége.

Az SD kártya adapter sajnos csökkenti az SD kártya eredeti írási sebességét, szóval egy SD kártyával és adapterrel nagyjából tizedakkora írási sebességet tudsz elérni, mint egy CFast kártyával. Ebben az esetben pedig teljesen megkérdőjeleződik a második kártya használatának az értelme.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42023) tvamos válasza balazs1022 (#42021) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, hogy van-e ennek ertelme.Azert eleg draga cucc.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42024) Surfym@n válasza szpeti40 (#42015) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Amazon.de-n néztem az árakat, de köszi a tippet :)
Esküvő, lovassport, portré, családi fotó a repertoár...
Köszi, bolondbiztos és villámgyors egy tank :))

@balazs1022:
SD adapterezés elsőre jó ötlet valójában szűk keresztmetszet lenne végül az SD-kártya sebessége

@Donki Hóte:
Nem a 70 eFt-tal van bajom (majom vs banán), hanem hogy USA-ban kétszer akkora tárhelyet + kártyaolvasót dobnak utánad a magyar árszintért cserébe...
lehúzást nem szeretem, arra 2 Ft-ot se adok szívesen ;)
Tényleg csak a postázást kell megugrani valahogy.

Ellenben az ssd-s megoldás nagyon ötletes

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42025) PuMbA válasza Surfym@n (#42024) üzenetére


PuMbA
titán

eBay-en nézz szét. Én anno fele árért vettem 32GB-os CF kártyát 7D Mark II-höz és EU-n belül a postázás olcsó :)

[ Szerkesztve ]

(#42026) Surfym@n válasza PuMbA (#42025) üzenetére


Surfym@n
senior tag

most látok egy 64gb-s sony-t 40ért a "fb-piactéren", elég korrektnek tűnik (USA-ban kb 45e a 64gb)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42027) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Lesből szoktam fotózni madarakat a jelenlegi felszerelésem Canon 7D,Sigma 150-600C,Canon 100-400L,Canon 70-200L..A vázamon szeretnék fejleszteni nemmtudom milyen váz lenne a megfelelő.Képminőségben szeretnék előrelépést elsősorban.Milc is szóba jöhet és fullframe.Köszi

(#42028) PuMbA válasza Roxx (#42027) üzenetére


PuMbA
titán

Olcsó megoldás: használt 7D Mark II, alig 200 ezer Ft felett kapható. Az előrelépés kisebb, mert egy DSLR-ről van szó régebbi APS-C szenzorral és pár év múlva megint kevés lehet, szóval kevésbé időtálló / hosszútávú megoldás. Drága megoldás: Canon R6. 900 ezer Ft, de előnye, hogy egy MILC az egyik legjobb fullframe szenzorral és 8-10 évig biztosan nem kell új vázat venned.

[ Szerkesztve ]

(#42029) Roxx


Roxx
tag

Köszi. Milcből esetleg ami a 200 ezres keretbe beleférne....

(#42030) PuMbA válasza Roxx (#42029) üzenetére


PuMbA
titán

Ez elég hülye kérdés volt, tekintve, hogy ez a fajta fotózás követeli meg a legdrágább gépeket és objektíveket :) Ne feledd, hogy a sport és természetfotós DSLR-ek azért ilyen olcsóak, mert már nagyon régiek és elavultak. Anno a 7D Mark II 600 ezer Ft körül volt kapható. A sport és természetfotós gépek a legdrágábbak, szóval most a sport és természetfotós MILC-ek 1 millós ára teljesen egybeesik a 2015-ös sport és természetfotós DSLR-ek árával, ha az inflációt is belevesszük.

[ Szerkesztve ]

(#42031) Tdizsolt válasza Roxx (#42027) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Én néznék a helyedben vagy 5d mk iii-t, vagy esetleg 6d mk ii-t. FF mindkettő, és "megfizethető" váltás lenne.

Psn ID: Tdizsolt

(#42032) wms válasza Tdizsolt (#42031) üzenetére


wms
senior tag

Azok sem férnek bele sajnos a 200e ft-os keretbe. :N

(#42033) gyapo11 válasza Roxx (#42029) üzenetére


gyapo11
őstag

Tisztázni kellene, hogy miért nem vagy elégedett az aps-c képpel. Nem éles az obi, nem elég jó a felbontása? Az aps-c szenzorban is tökéletes sorokban és oszlopokban vannak a pixelek, és a számuk sem feltétlenül kevesebb, mint egy FF szenzorban. Vagyis ha az obi az ok, akkor nem érdemes vázat cserélni.
Sok a zaj? Akkor nyerhetsz a FF szenzorral, de akkor az obik egyből 1.5-1.6-szor rövidebbek lesznek.
6D vázat lehet kapni 200 kFt alatt, 5D Mark II-őt is, de én előbb megnéznék egy ilyen vázzal és a te obiddal készült képet, hogy mire is számíthatsz, ha jó, akkor mehet a csere.

Ja, ezek tükrösek, milcet nem tudom. Ha aps-c milc, akkor képalkotásban ugyanott vagy, ha FF milc, akkor meg gyanús, hogy nem lesz 200 kFt alatt.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42034) Surfym@n válasza Roxx (#42027) üzenetére


Surfym@n
senior tag

sima 6D + egy 1,4x TC-konverter
MILC-ekkel ráérsz még, míg olcsóbbak lesznek

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42035) KTTech válasza Surfym@n (#42034) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem sírva is fakadna a 7D AF rendszere után egy 6D-vel...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42036) KTTech válasza Roxx (#42029) üzenetére


KTTech
veterán

Ekkora összegből inkább ne válts... FF-nél croppolnod kellene (a legjobb TC is ront a képminőségen), amivel a kisebb felbontású FF vázak előnye el is veszne. Az AF sem épp acélos az olcsó kategóriában, mert bár lesből fotózol, de ott is mozog előtted a célpontod, amit a 7D AF rendszere azért elég szépen meg tud oldani, FF-ben 5DmkIII alatt esély sincs rá. Az meg nem 200E-be kerül. MILC szintén kiesett, mert még az EOS RP is drágább ennél, de nem tud gyors sorozatot és mellé még követő AF-t is (a 2 kép/mp körüli AF-C+sorozat teljesítmény a felhasználásodra kevés).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#42037) Surfym@n válasza KTTech (#42035) üzenetére


Surfym@n
senior tag

6D középső AF pontja még követő módban is megbízható a Canon L-ek RingUSM-jeivel együtt (tudom, próbáltam). Sigma 150-600 már necces lenne valóban...
Amúgy azon érdemes lehet elgondolkozni, hogy a Canon 100-400L egy 1,4x TC-vel ad-e olyan képet 560mm-en, mint a Sigma 600mm-en. Ha igen, akkor a Sigmát el kell adni és +200e pénzzel, már elérhető lesz az 5D3 is :))
Illetve ha a 70-200 a 2.8as fajta, akkor a 100-400L helyett inkább egy fix 400/5.6-ban gondolkodnék. Mindegyik jól bírja a TC-t (1.4x), a 70-200-al ott a zoom opció (lesen a lábzoom nem opció), viszont a fix400-as szuper rajza megéri a kompromisszumot. 5D3 pedig (ha jól emlékszem) fw-frissítéssel már tud fókuszálni f/8 fényerő mellett is.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42038) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

280ért most láttam 5D3-t 68k expóval ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#42039) Chosen


Chosen
addikt

Azt tapasztalom, hogy az EF-S obik azonos beállításokon mindig egy picit világosabb képet készítenek, mint EF társaik. Főleg akkor látszik, amikor vingettál az obi, mintha a vignettálás inverz működne. Nem a képszél a sötétebb, hanem az a referencia és a kép közepe világosodik ki EF-S-en. Ez extrém kis különbség, kb ilyen 0.1-0.2 EV-t kell elképzelni saccra, de mégis látható a végeredményben. Valaki tudja esetleg, hogy mi ennek a jelenségnek a háttere?

(#42040) Donki Hóte válasza Chosen (#42039) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Talán be van kapcsolva a peremsötétedés kompenzáció, így az egész kép világosabb :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42041) Chosen válasza Donki Hóte (#42040) üzenetére


Chosen
addikt

Hmm, megnézem majd, köszi a tippet!

(#42042) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Ha van valaki itt aki 7D ről váltott MKII re esetleg leírhatná,hogy mit tapasztalt mennyivel vollt jobb stb..jó nyilván több fókuszpont stb..de kb mennyivel jobb.

(#42043) PuMbA válasza Roxx (#42042) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon szubjektív dolgokat kérdezel, amit nem igazán lehet megválaszolni, mert egyénenként változó a válasz. Tudom, hogy a lehető legjobb döntés érdekében infómorzsákra vadászol, de ez szerintem vakvágány. Én 3 vázon és sok obin mentem keresztül és a végén nem az lett a megoldás, ami a mások véleményéből összerakhattam. Aki szinte állandóan ISO 100-on fotózik az mondhatja, hogy a 7DMKII alig jobb, de aki magas ISO-n annak meg sokkal jobb a 7DMKII :) És ez még semmi, hiszen egyénenként változó, hogy ki milyen skálán értékel egyáltalán. A fotózásban (is) a saját magunk általi kipróbálás és a tapasztalás a legfontosabb, mert nem más tudja megmondani, hogy nekünk mi mennyire jó, ahogy te sem az alapján étkezel, hogy a másik ember szerint finom-e az a kaja.

[ Szerkesztve ]

(#42044) Roxx válasza PuMbA (#42043) üzenetére


Roxx
tag

Igen értelek és köszi de elég sokba kerül még mindig egy MKII és azért érdekel minden nemü info mert ha nem éri meg annyira akkor nem verem magamat költségekbe...

(#42045) PuMbA válasza Roxx (#42044) üzenetére


PuMbA
titán

Olyat nem tudsz csinálni, hogy megveszed, kipróbálod és ha nem hozza az általad elvárt különbséget, eladod 1 hónapon belül? Így nyugodtan elkönyvelheted, hogy kipróbáltad, megfogtad, megszagoltad, fényképeztél vele és nincs bizonytalanság többé. Mivel használtan amúgy is olcsón veszed, így pár ezernél többet nem kéne buknod rajta. Van egyébként most egy 220Volt használt oldalon egy 7DMKII 220k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#42046) Roxx válasza PuMbA (#42045) üzenetére


Roxx
tag

Hát erre is gondoltam láttam a 220 volton de nincs semmi expo szám,semmi info róla..emailrq nem válaszolnak.

(#42047) JohnyBlue válasza Roxx (#42046) üzenetére


JohnyBlue
őstag

tekerni kell a részletes leíráshoz:

25.140 expo

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#42048) PuMbA válasza JohnyBlue (#42047) üzenetére


PuMbA
titán

Az tökéletes. Még szinte új, kisbaba korú :)

Roxx: Ha rákattintasz és legörgetsz az adatokhoz, látod az expószámot, de JohnyBlue már leírta.

[ Szerkesztve ]

(#42049) Roxx


Roxx
tag

Aha köszönöm..csak gáz így,hogy kép nincsen a termékről mert én csak megrendelni tudom így kicsit lutri...

(#42050) racskobalazs válasza Roxx (#42049) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Én nemrég vettem tőlük egy 80D-t, hasonló exposzám körül, kifogástalan állapotban volt, dobozzal, összes papírral együtt. Ha mailre nem válaszolnak (ami fura, nekem órákon belül reagáltak a kérdésekre) akkor telefonon megpróbálhatod őket felhívni. Adnak rá garanciát is, hiába használt (1 évet ha jól rémlik).

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.