Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) csacsi77 válasza szp1 (#19200) üzenetére


csacsi77
senior tag

Na az már megéri. A 600D annyival jobb is és jövőállóbb, mint az 1100D.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19202) MrChris válasza szp1 (#19200) üzenetére


MrChris
nagyúr

:Y Hol?

(#19203) szp1 válasza MrChris (#19202) üzenetére


szp1
addikt

euronics ( egyes üzletekben csak rendelésre )

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19204) speedyrg


speedyrg
tag

? ? ? ? ? ? ? ? ?

A gépet 1 hete vettem a 220 Volt üzletében, ami mellesleg szerepel a Canon oldalán ajánlott üzletek között.

Canon magyarország leveléből idézek :

Termék: EOS 100D + EF-S 18-55 IS STM

Kedves D R,

Közelmúltban érkezett, a Canon Készpénzvisszatérítés promóciójában keretében benyújtott, ************** kereskedőtől vásárolt 220Volt sorozatszámú kamerája ügyében a következőket válaszoljuk:

Sajnálattal értesítjük, hogy bár a kamera eredeti Canon kamera, Európán kívüli piacra készült, és az európai piacokon nem kívántuk megjelentetni. Az ilyen termékeket „párhuzamos” vagy „szürke” piaci termékeknek nevezzük, és ezek árusítása Magyarországon jogellenes. Emiatt legnagyobb sajnálatunkra azt kell mondanunk, hogy e termék vonatkozásában nem tudjuk elfogadni a promócióban való részvételi igényét.

Az ilyen termékek magyarországi eladása sérti a Canon védjegyekkel kapcsolatos jogait és többféle jogi következményt kockáztat, például a vám- és adójogszabályok megsértését, a nem megfelelő magyar piaci honosítást (például rossz minőségű és nem biztonságos, külső gyártó által készített magyar szabványú tápvezeték, érvénytelen magyar/európai gyártói garancia, az európai promóciókból való kiszorulás), illetve az európai környezeti és biztonsági előírások megszegését.

Az esetet jelentettük a hamisításellenes jogi csoportunknak.

Na ilyenkor mi van ??

speedyr

(#19205) Agostino válasza speedyrg (#19204) üzenetére


Agostino
addikt

hát, különösebben semmi. gép megfog, levél kinyomtat, boltba bemegy, kérdőre von. ha értetlenkednek, helyből felhívni a canont, adni a boltost, gombfocizzák le. én ezt tenném

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19206) Zozzer888 válasza Agostino (#19205) üzenetére


Zozzer888
addikt

+1 , bizony!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19207) copass válasza speedyrg (#19204) üzenetére


copass
veterán

menj vissza és borítsd rájuk az asztalt! 220voltnál ez a szint vagy mi?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19208) .DLL


.DLL
veterán

Sajnos ők gyakran szürkeimportoznak, erről volt már szó itt a fórumon is. Viszont gyakran olcsóbbak is, mint mások, valamit valamiért.
Ugyanakkor a tájékoztatás elmulasztásáért jár az asztalborogatás.

(P.H.)

(#19209) copass válasza .DLL (#19208) üzenetére


copass
veterán

én ezt nem tudtam, de ez a mondta elég súlyosna tűnik nekem: "érvénytelen magyar/európai gyártói garancia"
kinek éri meg az hogy picit olcsóbban veszel vmit amire gyakorlatilag nincs érvényes garanciád. :U

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19210) csacsi77


csacsi77
senior tag

Az Edigitalos vásárlásra megkaptam a 3év garit. Igaz vissza kellett menni, mert nem az egész sorozatszámot írták rá és a rendes garijegyet nem töltötték ki csak a 3 éveset. Mindkettő kell plusz a számla másolata is.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19211) szp1 válasza speedyrg (#19204) üzenetére


szp1
addikt

Hát igen!
ez eléggé megtévesztő!
A szürkeimportos cucc miatt még garanciális kellemetlenségeid is lehetnek...egyébként a 3 év kiterjesztett garancialevelet adták mellé?

copass: ráadásul csak 1000 forinttal olcsóbb a szett, mint máshol...

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19212) Gondwana válasza szp1 (#19211) üzenetére


Gondwana
addikt

(Amikor a HTC HD2 megjelent, másnap vettem egyet 220-éknál. Az rendes magyar régiókódos példány volt. Utána kellett haveroknak még kettő, de nem egyszerre, mindkettő hackelt, újraflashelt külföldi Vodafonos volt - persze új magyargaranciásként eladva. Ők ilyenek... Mások meg mással trükköznek, vannak akik meg a beszállítókat nem fizetik ki. Itt, Szerbiában csak azért jobb a helyzet, mert senkinek nincs olyan illúziója, hogy a rendszer esetleg normálisan is működhetne.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19213) Zozzer888 válasza szp1 (#19211) üzenetére


Zozzer888
addikt

220-al vigyázni kell. Mikor a Tamront vettem, akkor néztem őket is, de láttam, hogy náluk nem jár az 5év gari..és ugyanannyiért adták mint az edigital...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19214) AttyVin válasza Zozzer888 (#19213) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Érdekes, mert vagy másfél hónapja a 17-50-es Tamront "rendes" (regisztráció, stb) ötéves garanciával adták.

Amit, sajnos már volt is alkalmam kipróbálni a fókuszkalibrálás okán, de gond nélkül működött a "gyári" garancia...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#19215) Zozzer888 válasza AttyVin (#19214) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én majd egy éve vettem (2013 jan) akkor még ez volt:/

Ja, az 5éves garihoz regisztrálni kell, regisztráltad?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19216) Cancer


Cancer
senior tag

Találkozott már valaki olyannal ami most velem történt?

Fotózásom volt nemrég...parádésan haladt minden. Aztán egy szünetet követően, mialatt a gép bekapcsolva, stand by üzemmódban várta a folytatást nem működött.
A körülmények a következők voltak. Kártyacsere (mint utóbb kiderült MagiLatern-esre), s a vaku vezérlő benne volt a vakupapucsban, ami valami zárlat miatt folyamatosan lőtte el a vakut. Ez utóbbi levettem róla, s arra gondolva, hogy már hallottam ilyenről, hogy a bekapcsolt portrémarkolat húzta le az akkukat, akku csere.
Ugyanaz. Se kép, se hang. Aztán portrémarkolat le, próbálgattam az 5 akkut. Végül annyi történt, hogy AF van a gépen, de exponálni már nem exponál. A kereső alján látszik a záridő, rekesz, iso..lehet változtatni mindet. De a hátsó LCD sötét. Illetve a rekesz beugratóra sem reagál. Valamint a videó mód sem jön elő. Mind markolattal, mind anélkül ezt produkálja a gép. :(
A redőny a helyén, nincs felakadva s mondom, nyugalmi helyzet után produkálta ezt. :(

Valakinek van ötlete a hiba javítását illetően?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#19217) AttyVin válasza Zozzer888 (#19215) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Igen, megtörtént, a rendszer visszajelezte és megküldte a garanciakiterjesztés anyagát.

Üdv, Vino

(#19218) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Sokszor volt már téma, de az évvégi vásárlási hajrában talán újra aktuális.

Most, 2013 év végén milyen SD (SDHC, SDXC) kártyát érdemes venni (gyorsaság, megbízhatóság, stb.)?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#19219) copass válasza AttyVin (#19218) üzenetére


copass
veterán

sandisk eléggé megbízható.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19220) E770 válasza AttyVin (#19218) üzenetére


E770
senior tag

a gyorsaságot a géphez mérd (ha csak nem vagy nagyon türelmetlen 3.0-ás olvasóval)

bizony, pl. a sandisk nekem még sosem okozott csalódást

(#19221) .DLL válasza Cancer (#19216) üzenetére


.DLL
veterán

Ez ugyan az a probléma amit korábban itt említettél?

Vagy az akkor rendbe jött, és most újra kiakadt? Több dolog is okozhatja, egyrész az ML-es móka (ez szintén több dolgot is okozhat, pl. túlhajtás: az egyik fórumtásunknak pl. a fő paneljét cserélni kellett, mert meghalt (miközben az ML futott).)

Okozhatta az is, hogy mégis túlfeszültség került a gépre a vakusarun át.
Ilyenkor inkáb wirelles megoldást kéne alkalmazni a gép makszimális bisztonsága érdekében!

Ha nem éled fel sehogy sem, akkor C. kft. :(

(P.H.)

(#19222) MrChris válasza speedyrg (#19204) üzenetére


MrChris
nagyúr

pedig itt azt írják 220-ék:
"A terméket a hivatalos, magyarországi Canon képviselet garanciális feltételeivel árusítjuk."
220v

asztalborítás mindenképp minél gyorsabban!!!

(#19223) Agostino válasza MrChris (#19222) üzenetére


Agostino
addikt

ugyan már kolléga, ctrl+c ctrl+v. azt sem tudja aki oda írta ezt, hogy mit is árul... nem jelent az ilyesmi semmit sem. ha át lett baszva a vevő, akkor bizony bele kell lépni a tisztelt boltos lépébe

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19224) *Ropi* válasza Cancer (#19216) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vedd ki belőle az akkut és a gombelemet (az akku mellett van egy kis fiókban) egy fél órára!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19225) AttyVin válasza E770 (#19220) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem különösebben, de - mint más - eszköznél is célszerű általában valamivel nagyobb kapacitásban/gyorsaságban gondolkodni, még ha a teljesen nem is kihasználható, hogy ne legyen "felülről" korlátos a használat.

A másik meg, hogy az óhatatlan "modellváltások" miatt jó tudni, mostanában mire lehet odafigyelni éppen.

Nekem volt/van különféle SanDisk-em, Kingston-om és ADAT-m is, különösebb probléma nélkül, igaz annyira nem is "nyúzom" azokat...

Üdv, Vino

(#19226) Cancer válasza *Ropi* (#19224) üzenetére


Cancer
senior tag

.DLL igen, az. Azóta nem működött.

*Ropi* ok, kipróbálom. Köszi.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#19227) copass válasza AttyVin (#19225) üzenetére


copass
veterán

ha már kingston: itymerőtyöm videós, azt mondta hogy kingstonjai vannak, ML-el használja, de nem volt még problémája velük. már nem emlékszem a méretre, de nagyok 32 vagy 64Gb?.
azt mondta hogy egy szalagtűzőn ~300Gb nyersanyag volt 7kameráról. mondta hogy a lelki feszkészülés hosszabb volt mint a vágás maga!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19228) *Ropi* válasza copass (#19227) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minek megy az ember videósnak ha nem bírja? ;] :P ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19229) speedyrg


speedyrg
tag

Hali !

A Canon támogatott üzletek között is ott volt a 220Volt, ezért vettem ott. Hívtam őket, azt mondják tudnak a problémáról és intézik. Be kellett náluk jelentenem a garancia felé. Hamarosan jelentkeznek.
Viszont a 3 év garit zokszó nélkül megkaptam. Nem egy szálon fut a Cashback a 3 év a garival.
Majd jelzem a továbbiakat.

Üdv mindenkinek

speedyr

(#19230) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Videozásban mivel tud többet a 60D a 600D -nél? Megéri az a + 60-80ezer forint a 60D -ért?

Köszönöm!

λŁƯ™

(#19231) kp78 válasza speedyrg (#19229) üzenetére


kp78
addikt

Vakukkal is lehet ugyanilyen probléma?
Ezek után kicsit jobban utána kell járni, honnan, mit vesz ember. :U

(#19232) matyi012345 válasza kp78 (#19231) üzenetére


matyi012345
őstag

Én is szerettem volna venni egy szűrőt a 220-ba de akkor inkább nem támogatok egy ilyen üzletet. Pedig olyan korrektnek tűntek... :(

(#19233) daninet


daninet
veterán

600D-n ML olyat csinál, hogy kikapcsolom a fényképezőt, és ameddig nem veszem ki az elemet pirosan világít a memória kártya LED-je. Ez mondjuk 50 kikapcsolásból 1 alkalom. Valaki találkozott hasonlóval? Túlságosan nem zavar, mert elég ritkán jön elő, de azért mégis :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19234) _seth_ válasza daninet (#19233) üzenetére


_seth_
veterán

600D+ML és nem csinál ilyet, egyedi dolog lehet, nincs nagyon tele a memkari? Mintha valami ilyesmit írtak volna korábban.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19235) copass válasza daninet (#19233) üzenetére


copass
veterán

ha vílágít a led akkor a ML ír a kártyára, lehet a kártyáddal van vmi.
de írják is hogy mielőtt kiveszed, felnyítod a fedelet megvárod míg kialszik a led.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19236) *Ropi* válasza daninet (#19233) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mint írták: a kártya LED-jének világítása a kártyáról olvasást / rá való írást jelent, így ha közben megszakítod a tápellátást akkor akár meg is feküdhet a kártyád. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19237) daninet válasza *Ropi* (#19236) üzenetére


daninet
veterán

fél órát hosszáig ír a kártyára? :D Tudom mire gondoltok, a fedél felnyitásánál villan egyet, de ez más, ez vmi bug.
Majd újratelepítem... :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19238) radi8tor válasza daninet (#19237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha olyan sokat ír rá, akkor lehet haldoklik a kártya.
Próbáld ki másikkal a gépet.

⭐ Stella

(#19239) copass válasza daninet (#19237) üzenetére


copass
veterán

de elsőnek írják hogy ha lefagy vagy nem reagál a kamera akkor azonnal akcsit ki.
nekem volt olyan hogy szétesett a kép, asszem vmi isot variáltam akkor csinált egy ilyet hogy seképsehang.
de tényleg a kártya lehet a bibi.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19240) daninet válasza copass (#19239) üzenetére


daninet
veterán

Egyébként is cserélni kellene mert csak Class6 és leáll a videó 1-2 perc alatt (mondjuk szinte soha nem videózok :) )
Na, kérek egy szép nagyot jézuskától :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19241) Zozzer888 válasza radi8tor (#19238) üzenetére


Zozzer888
addikt

Jók ezek az új miki sapis-moderátoros avatárok:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19242) *Ropi* válasza daninet (#19240) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahogy Radi is mondja: ki kellene próbálni, hogy másik kártyával is csinálja-e. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19243) *Ropi* válasza Zozzer888 (#19241) üzenetére


*Ropi*
félisten

Zöld megfelel? :D Ha nem akkor is csak ez van. ;] ;) :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19244) Zozzer888 válasza *Ropi* (#19243) üzenetére


Zozzer888
addikt

Háháá, fergeteges :DD :DD :DD :DD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19245) csacsi77 válasza Alu (#19230) üzenetére


csacsi77
senior tag

Így első hasraütésre a 600D és a 60D videós részlege között nincs nagy különbség. Szerintem ha a videó is szempont, akkor 650/700/70D felé nézegessél. Az STM obikkal folyamatos és hangtalan a fókuszálás és az éritőképernyő is nagyon kényelmes tud lenni bizonyos helyzetekben.

(#19243) Ropi

Esetleg egy gorilla szarvakkal..........???? :DD

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#19246) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#19244) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ezt amúgy tudom vhogy használni?:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19247) .DLL válasza Zozzer888 (#19246) üzenetére


.DLL
veterán

Az egyedi arcképek szabályzata alapján ha meg is változtatod, két évig nem választhatsz újat. :D

(P.H.)

(#19248) *Ropi* válasza csacsi77 (#19245) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az már uncsi. :D

De ezzel be is fejeztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19249) *Ropi* válasza Zozzer888 (#19246) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha megkéred az arcképes topicban, hogy állítsák be egyéni arcképként (és jogosult vagy rá), akkor igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19250) csacsi77 válasza *Ropi* (#19248) üzenetére


csacsi77
senior tag

:R :R

Öreg fater megoldja!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.