Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) belovary


belovary
senior tag

Szóval ha csak a vázat nézem...

Akkor melyik 2 esetleg 3 obit érdemes így elsőre beszerezni?
A makro obit néztem, az egy kicsit húzós egynek... :D

(#20702) Zozzer888 válasza belovary (#20701) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 18-135öt. Használd aztán majd látod mire van szükséged.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20703) Misi1979 válasza Zozzer888 (#20702) üzenetére


Misi1979
őstag

Köszi a tanácsot, felraktam HA-ra 70ért, kíváncsi vagyok, elviszik-e.. :R

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20704) RomiJosy válasza Zozzer888 (#20700) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Értem,köszi..
Gondolom csak a tamron stabilizátorakerülendő,a canon 55-250 is ll -ről sok jót hallottam.

(#20705) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20703) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szívesen :) bár azért érdemes Tay-Rol-ék válaszát is megvárni , az obiban nem vagyok biztos : /

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20706) Zozzer888 válasza RomiJosy (#20704) üzenetére


Zozzer888
addikt

Igen, csak a 17-50 es Stabis változata kerülendő .:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20707) .DLL válasza belovary (#20695) üzenetére


.DLL
veterán

Ha 18-135 STM-mel veszed, akkor mellé ne vegyél 18-55-öt, mert ez benne van az előzőben, jobb fényerővel!

Ha telét szeretnél, akkor EF-S 55-250 STM vagy az új Tamron 70-300 VC, esetleg ha később is ennyi pénzt tudsz összegyűjteni, akkor EF 70-200 f/4 (IS).

Emellé szép és jó játékszer az EF 50mm f/1.8, ahogy ezt már korábban ajánlottuk.
-----------------------------------
Vagy meglátod mi a fontosabb, és kezdesz egy 18-55 STM (ez jóval olcsóbb, mint a 135-ös végű) és 55-250 STM kombóval (pont ki is jönnek egymás után sorban), és akkor később lehet venni egy makró obit, pl. Sigma 105mm f/2.8, vagy ha komolyabban gondolod akkor 150mm f/2.8.

De a kis 50-es olcsó és jó, azt bármi mellé érdemes bedobni :)

(P.H.)

(#20708) *Ropi* válasza duni84 (#20690) üzenetére


*Ropi*
félisten

Múltkor mi is vagy 15 percig kerestük a 6D-n az időzítőt a tulajával...A vicc az, hogy azon a gombon van, amin más vázakon is, csak itt nincs jelölve. :D Feltúrtuk 3x oda-vissza a menüjét mert azt hittük abban van eldugva míg végül kiderült, hogy tényleg a gombon van, csak azért nem kerestük ott, mivel nincs jelölve...Spóroltak a festékkel? :W Horror annak a váznak a mesterséges lebutítása. :((

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20709) duni84 válasza *Ropi* (#20708) üzenetére


duni84
aktív tag

pedig jobb híjján hétről hétre közelebb sodor hozzá az élet, mert kelleni fog egy harmadik váz is. mondjuk nekem is a második tárcsa hiánya tűnt fel elsőre, ahogy megfogtam, de szerencsére/sajnos nem kellett még eltöltenem vele mondjuk egy teljes napot, hogy kiderüljön mennyire barátkoznánk össze (na meg akkor megint be kéne vásárolni SD kártyákból, mert azokat az évek során elosztogattam :W ). mondjuk akinek az ismerőseim közül van, az meg nem szokott rá panaszkodni (lehet, hogy azért, mert még szerencséjére nem szokta meg a még kényelmesebbet)

#metszéspontok

(#20710) *Ropi* válasza duni84 (#20709) üzenetére


*Ropi*
félisten

2 tárcsán szocializálódott fotós hajanként tépi ki a szálait miatta... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20711) *Ropi* válasza taranis (#20607) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jól sejtettük, hogy nem gyári Canon mod, innentől lutri az egész. Egyrészt a váz árának a harmadáért nagyon drága, másrészt koránt sem biztos, hogy egyben kapod vissza, ha egyáltalán visszakapod. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20712) bl4ze válasza fattyu (#20699) üzenetére


bl4ze
veterán

Rendkívül humoros,informatív volt.

Kicsit olcsóbban, használtat vadászok :K

.:. bl4ze .:.

(#20713) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Na éppen próbálom összerakni a gépet. :) Szóval. Nézem, ha külön megveszem a vázat, és a 18-135mm lencsét, akkor olcsóbb több mint 15E Ft-al mintha KIT-ben veszem meg. Ez miért van? :)

(#20714) Monya78


Monya78
veterán

Ropi, Duni84
Ezt a második tárcsás dolgot nem értem, ugyanolyan a 6d esetében mint a 5d markIII vagy a 7d-nél, a Set gomb körüli "szerencse kerék" :)

A különbség inkább az hogy a különálló joystikot, a 6d esetében a set gomb és a "szerencsekerék" közé tették, illetve a nagyítás gombot külön tették (sajnos), de szokható :)

[ Szerkesztve ]

(#20715) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ma vettem egy 1100D-t, de nem kaptam hozzá cd-t. Van valami módja,hogy az EOS Utility-t telepítsem? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20716) Dr V válasza V.Stryker (#20715) üzenetére


Dr V
őstag

A Canon oldaláról le lehet tölteni. Újabban csak a váz sorszáma alapján teheted csak meg.

(#20717) V.Stryker válasza Dr V (#20716) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Esetleg egy linket tudsz adni? én csak update fájlokat találtam hozzá a gép support részénél.

Illetve mivel tudnám megnézni, hogy hány expó van benne? az Eosinfo elszáll valami hibával.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20718) *Ropi* válasza Monya78 (#20714) üzenetére


*Ropi*
félisten

A korábbi vázak követtek egy logikai vonalat kezelésben, a 6D erősen eltér ettől a gombkiosztásában és a dedikált gombok programozhatóságában is.

(#20715) V.Stryker: A Canon oldaláról csak az updatereket tudod letölteni: vagy az eredeti CD, vagy registryben való matatás kell hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20719) *Ropi* válasza V.Stryker (#20717) üzenetére


*Ropi*
félisten

EOSinfóhoz telepítetted IE alá a beépülőt?

Ha van Androidos telefond és USB OTG kábeled, akkor ezzel ingyen kiolvasható.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20720) belovary


belovary
senior tag

Szóval visszatérve, most nézem, hogy átlagban ha KIT-be veszed, akkor elviekben úgy kéne akciósnak lennie nem? Mármint kedvezőbb árának kéne lennie. Lehet rosszul értelmezem. Na mindegy, azt hittem van ennek valami menete, mert külön olcsóbb kb 17E Ft-al... :)

(#20721) V.Stryker válasza *Ropi* (#20719) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

eosinfo egy program...tudtommal. Amiről te beszélsz, azt is néztem, csak nem akartam fizetni érte. :DDD A beépülőt egyébként telepítettem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20722) fattyu válasza V.Stryker (#20721) üzenetére


fattyu
veterán

aminek annyi hasznát hogy kajtassak utána rettentően sose láttam. miért ragaszkodsz hozzá?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20723) V.Stryker válasza fattyu (#20722) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ŐŐőő, minek a hasznát? :)

*Ropi* - Köszi. Reg matatással sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20724) *Ropi* válasza V.Stryker (#20721) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, hirtelen összekevertem a http://eoscount.com/-mal. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20725) taranis válasza *Ropi* (#20711) üzenetére


taranis
addikt

Az már az eredeti cikkből is kiderült, hogy nem gyári mod. HA elkészül, akkor biztos, hogy lesznek, akik bevállalják, aztán idővel meglátjuk, hogy megbízható e, vagy sem. Másrészt 1000 dolcsi összegnél -szerintem- már elvárható a garancia, legalábbis úgy tippelném, hogy ennyi pénzt nem szerencsejátékra fizetünk. Én csak akkor mennék bele, ha lenne rá gari, hogy működő gépet kapok, és hogy azt fogja tudni, amit ígérnek, hogy tudja. Persze a Canon gari ugrana, de az benne van a pakliban.

colorizer.net

(#20726) *Ropi* válasza taranis (#20725) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amire ez élesbe kerül már bőven lesznek olyan korú vázak, amiken lejárt a gyári garancia, tehát az nem lesz visszatartó erő a tulaja számára. Engem inkább az izgat, hogy milyen garanciát vállalnak, mert egy ilyen módosított vázzal a Camera Kft. úgy el fog hajtani a sunyiba, hogy még fizetős javításra sem veszik fel. Hozzáteszem jogosan: a másfajta hardverhez másfajta szoftver / firmware is kell (ami rajta fut és működteti), így ha felerőszakolnak rá egy gyárit az nagy valószínűséggel soha többet nem kapcsol be. :U Tehát onnantól csak a modot végző cégnél lesz javítható a váz...De ne legyen igazam. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20727) .DLL válasza *Ropi* (#20726) üzenetére


.DLL
veterán

Ez nagy valószínűséggel így lesz, a gyári tesztpadok, alkartészkészlet nem lesz jó hozzá, a specifikus tudás, és ahogy mondod szoftverkörnyezet hiányozni fog, kivéve ha open-source lesz az egész, amit kétlek, mert akkor hamar letörnének az árak.
De az nem elképzelhetetlen, hogy ezután vagy ezzel párhuzamosan létrejönnek open-source, közösségi próbálkozások főpanel cserére is (talán épp a ML csapat fogja kezdeményezni)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20728) tm5 válasza belovary (#20720) üzenetére


tm5
tag

Csak az árgépet használva én nem találtam sehol olcsóbbnak külön véve az obit és a vázat. Te hol láttál ilyet?

(#20729) belovary válasza tm5 (#20728) üzenetére


belovary
senior tag

Naná hogy elnéztem.... :D
KIT-ben 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM obival van, én meg külön a sima 18-135mm f/3.5-5.6 IS obit néztem...
Azért van különbség bőven a két objektív ára között. :D
Szóval KIT-ben jó az ár.

Ha minden jól alakul, akkor Canon 70D + EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM lesz a befutó...
Remélem összejön... Kicsit húzós még így is az ára, hogy azért elég akciósan tudom beszerezni, mert így olyan 340e Ft környékén van. Ezért gondolkodom még a 18-55mm IS STM objektíven, mert úgy bő 60e Ft-al kevesebb lenne a mutatvány... Bár mindenki azt javasolta, hogy inkább a 18-135mm-es azzal jó ideig el leszek.

(#20730) copass válasza belovary (#20720) üzenetére


copass
veterán

vmit elnéztél, kitben mindíg olcsóbb mint külön-külön.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20731) Damage válasza *Ropi* (#20708) üzenetére


Damage
senior tag

A 6D-n nem a "Drive" feliratú gombbal lehet beállítani? A xxxD-n van külön piktogram az időzítőnek (pl. 350D-n, a xxD vázakon csak "Drive" felirat (legalábbis a 10D, 40D, 70D). Ez "felsőkategóriás feature" inkább, nem váz lebutítása. :K

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20732) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Na lassan megrendelem a gépet, de még nem döntöttem el, hogy melyik objektívvel tegyem.
Ha a 18-135mm, akkor másra mostanság nem tudok költeni. Van egy régebbi fajta HAMA állványom, ugye az eddig gépemhez elég volt, de hát elég könnyű, szóval cserére érett.
De lehet az állványt kéne hanyagolni inkább, és jobb egy jobb lencse. :) Ez biztos.
Nézegetem itt a Tamron, meg Sigma lencséket, ezek ha jól érzékelem olcsóbbak mint a Canon lencsék.
Ilyenben nem érdemes gondolkodni?

Táska javaslat esetleg? A vállpántos, oldalhordozós megoldások nem érdekelnek, eddig az volt, és már rosszul vagyok tőle. :)

(#20733) .DLL válasza belovary (#20732) üzenetére


.DLL
veterán

18-55 + 55-250 + 50mm f/1.8 kombó?

De korábban lett külsős gyártótól is mi ajánlott, pl. Tamron 17-50 f/2.8 nem VC. Sigma 17-70 Contemporary. Ezeknek annyi baja van, hogy változó a szórás a pontosságot illetően. A minőségükkel általában nincs baj, de az AF lehet hogy pontatlan lesz, ezért megvétel előtt váz+laptop társaságában le kell tesztelni, és kritikusnak lenni felé.

Az oldaltáskát én sem bírtam. Nekünk ez nem munkaeszköz, nem kell gyorsan cserélgetni az obit (ó dehogynem kellett volna párszor) de alapból már én is a hátitáskát szeretem. Egy olcsó Soligorom van, de hihetetlen mi mindent belegyömöszeltem már, eddig mindenre elég volt.

(P.H.)

(#20734) belovary válasza .DLL (#20733) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, ez így jó kombó lenne, csak egy a bajom, hogy így már 353E ft a kombó... :D
Most egyszerre nem szeretnék így elszállni... Ezért nehéz dönteni.
Pár hónap és szerintem majd az 50mm f/1.8-at megveszem, de most költséghatékonyan kell választanom. :)

Az állvány még egy jó kérdés. Nem akarok túl drágát venni, de gagyit sem. Ami jelenleg van, szerintem ezt a gépet nem bírja el. :D Milyeneket érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#20735) copass válasza belovary (#20734) üzenetére


copass
veterán

van állvány, objektív topik is. ott kérdezd.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20736) matyi012345 válasza belovary (#20732) üzenetére


matyi012345
őstag

ez szerintem nincs így. egy állvány alap dolog, a jobb lencse az ráér. alapból rosszul állsz hozzá a kérdéshez szerintem. vagy úgy érzed hogy egy 18-135 os lencset már ki tudsz használni egy 70D-vel? nézd meg fattyu képeit egy 350D vel csinált vagy nézd meg a Mafoszon kiállított martinis kepemet amit egy 2000 (nem elírás kétezer) forintos orosz optikaval csináltam egy 30D-n. szerintem messze túl lossz a célon a 70Dvel, ahelyett hogy olyan dolgokra koltened a pénzed amivel tudnál jó képeket csinálni. pl 50D vagy 500D plusz normális obi meg esetleg több vaku fenyformalokkal.

tipikus hozzáállás egyébként a tied, nem vagy egyedül vele, de ha akarod vedd meg a 70Dt egy utazozoommal aztán majd rájössz hogy nem kellett volna.

(#20737) copass válasza matyi012345 (#20736) üzenetére


copass
veterán

kicsit túlzásnak érzem én is ezt a fene nagy költekezést első cuccra. de ez is a fotografiról fog szólni, aztán meg lesz majd pisolgás hogy a qrvadrága cuccal készült képeket lefogják xarni.
ezeregydésmegheliossal meg többet tesz lesz az asztalra. tanulópénz lesz ez...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20738) .DLL válasza matyi012345 (#20736) üzenetére


.DLL
veterán

Mondjuk az STM verzió elég penge lett, jó a stabija is, ha már ott tartunk hogy nem a felszereléstől függ, hogy jó képeket tud-e készíteni akkor ezzel is lehet jó képet készíteni, ha megvan az a plusz, amit az ember ad hozzá.
Haverom dolgozik repülőgép szerelőként, és csak egy kis komapktot tud bevinni néha, de nagyon látványos, érdekes kompozíciókat lő. Zajos, zajos, dinamika olyan amilyen, de jó ránézni mégis.

Én azt mondom, ha lelkes az ember és szívből csinálja, akkor mindegy honnan kezdi az építkezést, ha előbb mint útóbb kiépül a felszerelése úgy ahogy szüksége van rá. Lehet hogy még nem tudja pontosan milyen gyutávú obikat vegyen, mi az ami felé orientálódni fog, ezért célszerűbb olcsóbb lencsékkel lefedni a tartományt, és ezekre van kereslet mások által is tehát el lehet adni használtan, ha feljebb akar lépni.

(P.H.)

(#20739) belovary


belovary
senior tag

Igen, értem mit írtok, és igazatok is van!
Ez nem az első gépem lesz, hanem már a negyedik, csak eddig nem jutottam odáig hogy dslr gépet vegyek.
Igen, néztem olcsóbb, és jó vázakat, amivel lehet, sőt biztos, hogy aki ért hozzá, 1000szer jobb képet készít, mint én valaha a akármilyen drága géppel.
Komolyan gondolom a dolgot, és ha soha egy képemet sem fogja megnézni senki sem, illetve lesza.ni sem, az sem számít, hiszen eddig sem tették. :) Mondták már, hogy ú de jó, meg de szép, de ezen kívül még nem kaptam más elismerést. Igaz, egy fotós mondta, hogy szemem van hozzá, de az meg megint nem hiszem, hogy számítana... Szóval nem is ezért fotózom, inkább a magam szórakoztatására. Ez olyan számomra mint a motorozás. Azt sem azért élvezem, mert más mit mond.
Nézte fotós a képeimet, és csak nevetett, de legalább vannak képeim. :)
A barátom is most vesz gépet, le sem írom milyet, mert ha én túlzok, akkor Ő mér nem is tudom mit csinál. :) Szóval Ő soha nem fotózott, nem is kedveli egy picit sem, mindig is idegesítette, hogy én kattintgatok mindenhol. Nem tudom, hogy Ő bánni fogja vagy sem, hogy horror drága vázat vesz, plusz lencséket, meg minden, de én biztos hogy nem. Örülnék én egy régebbi váznak is, nem nagyzolni szeretnék...
Egyszerűen a hozzászólások, az olvasottak, és a beszélgetések alapján úgy éreztem, hogy ez lenne a
legjobb vétel.

(#20740) Bahama válasza belovary (#20739) üzenetére


Bahama
aktív tag

Érhető amit mondasz. Én is jártam a te cipődben. Volt is pár gépem dslr előtt, mondhatni megjártam a létrát.
De nekem is mondták ám hogy tényleg kell ez nekem, meg csak pénzkidobás stb. De úgy voltam vele, hogy nem dohányzom nem bulizom, nem költök ilyenekre, szóval belevágok. Persze ésszel, meg amit a keret is engedett.
Viszont amit én javasolnék neked, ha már a "legjobb" vételt keresed, akkor 70D helyett inkább vedd a 60D-t. Tudom hogy nincs benne annyi high tech cucc, meg hogy már régi. De teljesítményben kb ugyanott vannak. És azért az a 100 forint megfontolandó. Főleg hogy abból aztán tényleg vehetsz egy jó obit.
De ez csak az én véleményem...

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#20741) belovary válasza Bahama (#20740) üzenetére


belovary
senior tag

Igen... pont ezen agyalok... :) De eközben ahol ilyen jó összegért tudnám venni a gépeket
megbonyolították a helyzetet, így most még nem is biztos, hogy lesz egyáltalán bármi is. :(
Holnap kiderül.

(#20742) Zozzer888 válasza belovary (#20741) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha nem jön össze akkor vegyél valami olcsó vázat (450/1000D) +18-55IS aztán had szóljon :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20743) Misi1979 válasza belovary (#20741) üzenetére


Misi1979
őstag

Vedd meg az általam árult gépet :))

De hogy ne legyek teljesen offtopik: asszony kapott egy 700d-t, meg egy sigma DC II 18-200 HSM-et.

Utóbbi objektívről mi a véleményetek, van itt valakinek ilyenje?

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20744) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20743) üzenetére


Zozzer888
addikt

Kezdésnek amúgy az is jó szett szerintem.

Obihoz[link]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20745) Misi1979 válasza Zozzer888 (#20744) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem kezdő, az eladó 400d+ 18-200DC övé volt:)

Köszi a linket, keresgélek majd:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20746) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20745) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem,úgy értettem a srácnak lenne jó kezdésnek a 400D, aki gépet keres:)

Amúgy a 700D jó döntés volt, az említett obit nem ismerem :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20747) *Ropi* válasza Damage (#20731) üzenetére


*Ropi*
félisten

6 évig használtam 3 db 40D-t és marhára úgy emlékszem, hogy ott volt rajta az óra ikon. ;)

A váz butítása alatt pedig nem a funkció elvesztését értem, hanem az "eltitkolását", hogy nincs jelölve aztán találd meg ha tudod. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20748) Fandango válasza matyi012345 (#20736) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem meg pont az allvany a legkevesbe fontos az elejen, egy jobb obival sokkal tobbet er. Ha csak magambol indulok ki, en is vettem allvanyt, es alig parszor hasznaltam eddig.

(#20749) Misi1979 válasza Fandango (#20748) üzenetére


Misi1979
őstag

Tényleg, ha már kezdőobikról van szó:

Canonnál hogy alakulnak a fix 50-es fényerős obik árai?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20750) .DLL válasza *Ropi* (#20747) üzenetére


.DLL
veterán

Ezek minimális bosszúságok az árért cserébe, és csak 1x kell megtalálni, de vannak valódi hiányosságai is a gépnek. Persze amatőr belépő FF váz, de akkor is, annyira azért nem olcsó. Sajna. Pedig egy Anti-alias betéttel már vinném is videózni. <3 A fényérzékenysége fantasztikó!

(#20749) Misi1979: 30 ezer Ft körül. Már ha kezdő obiról van szó.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.