Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) albert8


albert8
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az ilyen kis kiegészitők mennyire használhatóak?
Ez az állvány?, vagy ez a kis fedő? vagy ez a tisztitó cucc?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19752) _seth_ válasza albert8 (#19751) üzenetére


_seth_
veterán

1. Apró kompakthoz elmegy de dslr-hez felejtsd el, nekem az olympus sz-20-at elbírja de kb annyi a súlya mint egy 50-es fix obinak és nem a heliosra gondolok :D
2. Amennyiben 18-55-re rakod és nem STM-es az obid akkor ezt is felejtsd el ugyanis azokon az obi eleje amire a napellenző is rögzül forog, ez ráadásul elég nagy így hol benne lenne a kép sarkaiban hol nem.
3. Ebayen rendelt táskához kaptam ilyet, el is raktam tuti helyre nehogy elővegyem, kukába való darab.

Vannak jó cuccok ebayen de ezek nem azok.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19753) albert8 válasza _seth_ (#19752) üzenetére


albert8
addikt

Értem, szóval akkor nem érdemes. Kösz! :R :D

Esetleg tudtok olyan eladót akinél érdemes nézelődni?
Canon eos 400dvel kezdtem nemrég az ipart, ahhoz szeretnék pár kiegészitőt.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19754) csacsi77 válasza Motion_Blur (#19747) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem olyan lehetetlen. Bár talán kicsit lehetne olcsóbb.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19755) zolka78 válasza albert8 (#19753) üzenetére


zolka78
senior tag

18-55-re ilyen kis csutfasznyi napellenző való. Igazából nem tudom, hogy van-e értelme. Én nem is használtam rá. Most a tamin használom a sajátját, de inkább csak a célból, hogy védje valamennyire a front lencsét a külső behatásoktól, erre is jó. Pl. ha rajta van nem tudom könnyen összefogdosni a frontlencsét. Egyébként becsillanások ellen jó. Állványt akkor nézz ha tényleg szükséged van rá. Ugyan is nem olcsó egy normális állvány ami megtartja rendesen a szettedet. Van rá állványos topic is. Amit linkeltél tisztítót, az jó lenne, de csak az eredeti, nem ez. Érdemes beszerezni egyet. Egyébként te tudod mi az ami kell neked a gépedhez.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19756) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Kérdés:
olyan 200 milis tartományban ha gondolkozunk f4 es rekesszel akkor a

70-200 F4 L vagy inkább fix 200 mili 2.8 II

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19757) Agostino válasza zolka78 (#19755) üzenetére


Agostino
addikt

a világon semmi értelme, sőt, van amelik 24 környékén konkrétan belelóg a képbe. ha már védeni akar az ember akkor mondjuk polár. külső helyszínen nem is butaság használni ha olyanok a fények

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19758) copass válasza zolka78 (#19755) üzenetére


copass
veterán

valahol olvastam: napellenzőt akkor teszek fel, ha objektívet teszek fel! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19759) zolka78 válasza Agostino (#19757) üzenetére


zolka78
senior tag

Most mi van? Miről beszélsz? Először is, amit én használok az nem lóg bele a képbe azon az üvegen amit használok. Remélem azért érteted amit írtam az előzőben? Amit láttam a 18-55 kitobira, és megközelíti a gyárit, az sem lóg bele a képbe. Biztos lehetsz benne. Nem, nem védi meg az üveget mindentől. De nálam, hogy belenyúljak a lencsébe, vagy a gyerek esetleg, vagy pl. az erdőben a kisebb gallyaktól, arra azért még alkalmazható is. Egyébként gratulálok, hogy a polárt meg célirányosan használod, pont arra való :C . Remélem ráadásul hama-t.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19760) albert8 válasza zolka78 (#19755) üzenetére


albert8
addikt

Okés, akkor lehet mégis veszek egyet, egy ezresért talán nem drága cucc.
Állvány valszeg kellene,mert próbálgatom, de sosem tökéletes a kép ugye tudom olyan 8-tól felfele kellene nézni egy rendeset. A tisztitót ugye érdemes lenne beszerezni, mert nem tudni mikor jön jól.
Ezeken felül egy táska egy csere akku meg valami védőfólia kell még. Mást nem néztem egyelőre.
Talán majd, ha jobban rájövök a dolgokra 1-2 filter vagy hasonló.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19761) _seth_ válasza albert8 (#19760) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyet érdemes rendelni ha esetleg a fenti obikat tervezed később beszerzni ha nem elpasszolod itt a felesleges napellenzőket :) Persze EW-60C-re keresve lehet találni magában is. Lens pen az egyetlen ami jó a lencsére, még egy régi manuál obira sem ereszteném rá az ebayes utánzatot, a karcokat nem lehet eltávolítani.

Állványból lehet venni hama darabokat olcsón de akkor inkább cullmann 12 körül. Táskából viszont kismillió féle van már.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19762) zolka78 válasza albert8 (#19760) üzenetére


zolka78
senior tag

Na várjál. a 18-55 kitobikra ez való:

Ilyet nézz. Az állvány ami meg megbízható, az kicsit sokkal zsebbenyúlós. Tényleg nézz be az állványos topikba, hasznos. Filterek terén meg olvasgass, hogy mi mire való. Nem biztos, hogy szükséged lesz rá.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19763) .DLL válasza albert8 (#19760) üzenetére


.DLL
veterán

Kitobira EW-60C típusú napellenzőt keress ebayon, minden más belelóg 18mm-en a képbe.

Na jóóvan, egyszerre 3-an is posztoltunk :Đ

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19764) copass válasza albert8 (#19760) üzenetére


copass
veterán

Lenspen, piszok sok a hamisítvány.edigital,fotósboltban ott az eredeti.
Ggs lcd védő sem árt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19765) Agostino válasza zolka78 (#19759) üzenetére


Agostino
addikt

nem egeszen ertem hol maradtal le, de segitek szivesen. mivel feluletesen futhattad at a hszem, kezdem elorol. a 18-55 ellenzorol azt irtam, nem sok ertelme van. sot egyes fajtak, gondolok itt a tavolkeleti tulip modellekre, 24en es alatta (18-55-os lencse 24-es allasa) konkretan belognak a lencse kepebe. ezt a gondolatmenetemet folytattam azzal, hogy ha mar az ember gyermeke fotoz, elobb vagy utobb eltopreng azon, erdemes venni egy szurot is. vagyis en azt gondolom, a napellenzos reszt erdemes hanyagolni es egybol jobb beinvesztalni egy szurobe, lehetoleg polarba, ami sokat tud javitani a peldaul a szineken. tehat ismet: a szurot nem pusztan vedo cellal javasoltam, hanem tobbletfunkcio miatt hasznosak is. iranyomba a hama celzassal mellelottel, 67mm slim hoyam van, bar ha te hama parti vagy inkabb, egeszsegedre, kinek mi jon be

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19766) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Én is beszállnék a vélemény alkotásba, leírom én mit használok:

1)Napellenzőt minden obimon használok (Nem igaz, csak a Tami 17-50, C.18-55 és C.75-300on), védelem (volt már hogy az ütődött neki a szalagkorlátnak,nem a frontlencse) és becsillanás miatt. (Én úgy vettem észre sokat ér, lehet csak placebo)

2) Szűrőből a telémen és a Tami 17-50en használok UV szűrőt, védelmi célból. A telén Hoya van, a Tamin B+W. Én úgy vettem észre, hogy a telés képeken néha okoz gondot az UV szűrő, a Tamin sose volt ilyen gond.Persze ennek oka lehet a két obi minősége közti jelentős eltérés.

Tehát én napellenző és szűrő (UV, hogy ne vesszen fényerő) párti vagyok:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19767) .DLL válasza Agostino (#19765) üzenetére


.DLL
veterán

Napellenzőt érdemes használni, amikor csak lehet, egyrészt öccá forint, másrészt, amíg a szűrő nekiütődik valaminek, akkor a szűrőmenet is megnyomódhat, szorulhat, a napellenző viszont a a tubus külső kerületén fekszik fel, rugalmasabb is, több energiát nyel el, nem utolsó sorban a (jó esetben) drága szűrőt is védi egyben. Azért egy Hoya vagy B+W polár nem két fillér, ne az védjen, hanem azt is védjük.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19768) k1csi


k1csi
senior tag

Az megvolt már, hogy a Sigma kihozott egy új 50 1.4-et?

http://www.dpreview.com/news/2014/01/06/sigma-announces-all-new-50mm-f1-4-dg-hsm-art-lens

Nem értem, az előző nem volt még elég jó? Vagy csak nem volt jobb ötletük, hogy lehetne emelni egy kicsit az árat/mit fejlesszenek még?

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19769) zolka78 válasza Agostino (#19765) üzenetére


zolka78
senior tag

Az a baj, hogy nem érted a gúnyt, ha érzékeny a lelked, akkor az iróniát. Mivel írtam, hogy a 18-55 re kicsi csutfasznyi napellenző kell, ami a gyárira hajaz, válaszaidból látszik q...a nem érted miről beszélek. Ha gyárihoz hasonlóról van szó, akkor, hogy jön ide a többi, mondjuk a tulip? Nem beszéltem kínai szar tulip ellenzőkről, mi nem világos? Ahhoz, hogy a polárt a frontlencse védésére használod, megint csak gratulálni tudok. Sajnos ez már tényleg egy spec. eszköz, ami beleszól a képalkotásba, de ez is a célunk vele. Viszont ha nincs rá szükséged a ficsörjeire, akkor minek rá? Onnantól kezdve már csak probléma. Nem, nem kell elkezdened magyarázni a polár sajátosságait, ismerem és használom is, akkor ha kell.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19770) Gondwana


Gondwana
addikt

EF 28/1.8-at tényleg senki nem használ itt?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19771) .DLL válasza Gondwana (#19770) üzenetére


.DLL
veterán

EF-et nem, de Sigmát igen.

(P.H.)

(#19772) Agostino válasza zolka78 (#19769) üzenetére


Agostino
addikt

Ha gyárihoz hasonlóról van szó, akkor, hogy jön ide a többi, mondjuk a tulip? Nem beszéltem kínai szar tulip ellenzőkről, mi nem világos?

minden világos, de miért baj ha felhívom a figyelmet arra, hogy miért ne válasszanak mást, mint az ajánlott? kínai szar tulip ellenzőkben utazol? részvényes vagy? : ))

Ahhoz, hogy a polárt a frontlencse védésére használod, megint csak gratulálni tudok.

nope. de ne is tagadd, ha éppen olyan a szitu, hogy használod a polárt, akkor nem véd mondjuk esetleges kőfelverődéstől ha pl. olyan sporteseményt fotózol? dehogynem. nahátakkor. én is erről merengek. ott van a lencse előtt és amúgy teszi a dolgát.

ismerem és használom is, akkor ha kell.

klassz : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19773) duni84 válasza k1csi (#19768) üzenetére


duni84
aktív tag

ez nekem is megragadta a fantáziámat, mert az előzővel is elégedett vagyok és tényleg logikus volt megváltoztatni picit a lencsék sorrendjét :) kérdés, h mennyire lesz baráti az ára (na meg, hogy a canon kihoz-e értelmes frissítést az 1.2-höz)

#metszéspontok

(#19774) bl4ze


bl4ze
veterán

továbbra is vadászom az ebayt jó áron levő 55-250 obi-ért a kit obi mellé. (18-55mm - EOS 600D)

látom előtérbe került a (fény)védő.

mi az ami ajánlott, jó minőség de nem horror és nem lóg be a képbe stb... mindkét obihoz... Köszönöm!

.:. bl4ze .:.

(#19775) Clemi válasza bl4ze (#19774) üzenetére


Clemi
veterán

Ha már fényvédő. Ha csak a becsillanás ellen kell, akkor pont megteszi ez ebayről jóval olcsóbban a gyári másolata. Ha védelemre is kell, mármint rendes frontlencse védelemre, akkor a gyárit javaslom. Láttam egy videót ebben a témában, és meggyőzött. Mint egy Volvo és egy régi Lada, mikor a falnak ütközik, kb akkora volt a különbség a gyári és a koppintott olcsó napellenző között ütközéskor, leeséskor.

Ha lencse előtti üveg, akkor csakis minőségi ami nem olcsó, viszont az olcsóval meg sok a bosszúság és csak ront a képminőségen. Ezt is kitapasztaltam sajnos a saját bőrömön. Jól összegyűjtögettem a neten az olcsó (Green) szűrőket az obijaimra szinte harmad vagy negyed áron, utána meg fel se tettem őket olyan vackok.

A korábbi állvány témához csak annyit, hogy egy DSLR alá 30e alatt állványt nem igazán kapni. Van persze, amit állványnak hívnak és 10-12e de az inkább csak géptartó. Egy éjszakai fotózásra már egyáltalán nem alkalmasak. Nincs annál bosszantóbb, mikor egy éjszakai túra után hazaérve szembesülünk a ténnyel, hogy az összes képen van egy kismértékű beremegésből adódó bemozdulás, ami akkor a kis kijelzőn még bele nagyítva se látszott. Ha meg valaki megveszi az olcsó állványt, később már foghúzás egy másikat venni helyette. Ez is tapasztalat.

(#19776) .DLL válasza k1csi (#19768) üzenetére


.DLL
veterán

Muszáj volt kihozni az új besorolásnak megfelelő Art szériában is. :D Nem baj az (ha megmarad a régi is, mint lehetőség) bár ez elég naivan hangzik.

(P.H.)

(#19777) _seth_ válasza bl4ze (#19774) üzenetére


_seth_
veterán

Olvass vissza a topikban, kb hetente rakom be a tuti linket ahonnan én is és már más is megvette az 55-250 IS2-es obit.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19778) kp78 válasza bl4ze (#19774) üzenetére


kp78
addikt

Hogy ne kelljen keresned, itt a link. Megerősítem, én is innen vettem, csak nekem szerencsém volt, mert sógorom kint dolgozik, és épp haza tudta hozni. :))

(#19779) Pikaa válasza kp78 (#19778) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Ha már kettőtöknek is jó véleménye van róla és az obiról is,akkor ha kigyűlt a lóvé,én is innen rendelem.

Köszi :)

(#19780) bl4ze válasza kp78 (#19778) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm! Próbálom ennél olcsóbban - nekem is el tudják haza hozni :)

.:. bl4ze .:.

(#19781) Pikaa válasza bl4ze (#19780) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Pedig ez eléggé olcsó :)

(#19782) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Mint már említettem volt, hétvégente kiszeretnék menni nagypályás focimeccsre és pár fotót készítsek. Az obi,amit linkeltetek kezdésként megfelelne? Valami hasonlót,ha produkál,boldog vagyok. :D link

[ Szerkesztve ]

(#19783) bl4ze válasza Pikaa (#19781) üzenetére


bl4ze
veterán

Célom ennél olcsóbban "megúszni" :P

.:. bl4ze .:.

(#19784) albert8


albert8
addikt

Na találtam is ilyen ellenzőt. 200 körül nagyon olcsón.
Bár az eladó nem irja, hogy ezzel is kompatibilis, de remélem.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19785) grigo válasza Clemi (#19775) üzenetére


grigo
őstag

Most nagyon beletaláltál abba amin az eszem jár. Légy szíves nevesíts egy márkát/típust/árat ami alatt semmiképp. 600d+kitobi+utazo sigma 18-200 (tudom tudom fúj :-) +50mmfm fixet akarok most. Ezekkel ugyeskednék és kellene állvány mert nagyon tetszik a túrávak egybekötött tájfotózás.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19786) *Ropi* válasza duni84 (#19773) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tippre 200k körül fog indulni. Egyelőre nem döntöttem el megér-e nekem annyit, hogy ~100-at ráköltsek egy modellfrissítésre, ha eladom az előzőt...Bitang jó üvegnek kell ahhoz lennie, hogy megmozgassa a fantáziámat, mert a mostaniba sem tudok belekötni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19787) Clemi válasza grigo (#19785) üzenetére


Clemi
veterán

Mivel több dologról írtam, azt feltételezem, hogy az állványt kérdezed. Pontos típust nem mondanék, de ha most vennék állványt, akkor erősen a Vanguard felé hajlanék. Konkrétan a kivehető és elfordítható középső cső miatt, bár ha van olyan állvány aminek cserélhető rövidebbre a középső csöve az se rossz. Amire mindenképp figyelnék, az a minimális magasság (makrózáshoz sokszor nagyon kell) és egy jó panoráma fej. Sokan vannak vele úgy, hogy a súly nem számít.... De igenis számít, viszont ha egy könnyű (mellesleg bazi drága) állvány mellett teszed le a voksod, akkor az nem olyan masszív, ha meg jó masszív nehéz állványt választasz, akkor azt meg cipelve pár kilométer után egyre nehezebbnek fogod érezni. Szóval vagy ez, vagy az, amít írtam az csak irányvonal.
Egyébként meg nézz be a állvány topicba, ott biztos ajánlanak konkrét gyártmányt és tipust.

Amit én vennék ha most kezdeném, [link]

Itt pedig a teszt illetve értékelés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19788) ballington válasza albert8 (#19784) üzenetére


ballington
addikt

Csak azt nem értem, minek írja oda a vázak típusait, ráadásul az elejére. Mintha sok köze lenne hozzá

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19789) ballington válasza grigo (#19785) üzenetére


ballington
addikt

Szvsz egy 20 körüli árban már találsz olyan állványt, ami használható. Persze ez az obi méretétől is függ, illetve attól, hogy amikor fotózol, mennyire fúj a szél.
Nekem pl. a Cullmann nanomax 260-a elég jó szolgálatot tesz egy kisebb zoommal, illetve akár a Canon 70-300 IS USM-el, ha nem fúj a szél (persze 300-on már nagyon necces, illetve ilyenkor szoktam távkioldót is használni, vagy időzítőre rakom az exponálást). Utóbbi esetén tényleg enyhe rezonancia tapasztalható kis szélben is.
De a szél még kordában tartható valamilyen szinten, ha mellé állok az állványnak, feltéve, ha nem szemből fúj ;]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#19790) _seth_


_seth_
veterán

kp78: Ez az igen, az ára változó én még 103 fontért vettem + posta de amikor kinéztem még csak 99 font volt. Néha nagyon felugrik az ára de meg kell várni, hogy utána ismét legyen raktáron belőle nagyobb darabszám és akkor ismét leviszik. Itt a ph-ról még kb 3-an rendeltek ilyet, ők csak privit írtak :)

bl4ze: ennél olcsóbban csak HK-ból vagy Kínából jön de ennyi pénzt nem szívesen fizetnék ki valamiért amire több mint 1 hónapot kell várni, ezért rendeltem obit és később vakut is UK-ból.

Pikaa:ránézésre a linkelt fotók valami jobb obival készültek de hasonlót tud az 55-250-es is szerintem, talán kicsit több zajjal persze a váz sem mind1, hogy milyen amivel a képeket lőtték de a 600D is egész jó már.

albert8: igen, ez jó hozzá és ez nem fog belelógni sem a képbe. Egyébként haszna is van, hiába nem nagy de már nekem is volt amikor nélküle becsillant az optika és felrakva már nem.

grigo: Cullmann nanomax 260-as már egész jó darab, a közepét ki lehet húzni, le lehet a felét tekerni a lábakat pedig szélesre állítani tehát ebből a szempontból tudja azt amit a korábban linkelt vanguard így jó makrózni is amit próbáltam is. 600D+markolat+18-55+yn568-as vakuval sincs gondja de a szabadban egy 55-250-es obival is megbírkózik, még egy fotót sem csináltam vele ami a remegésből adódóan lenne rossz. Amikor eltérő magasságra állítom valamelyik lábát van, hogy rácsavarom a 290-es monopod fejét a középoszlop aljára (amin szintén van menetes csavar) és a gömbfejre ráakasztok valamit így nem kell félnem, hogy elborul de a lábai annak is kétfunkciósak, tüske vagy gumibogyó. 20e az ára így nem vészes de azt sem mondanám, hogy soha nem cserélném le komolyabbra mindenesetre egy darabig marad mivel jelenleg megfelel bőven :)

ballington: én állványos fotót alapból távirányítóval készítek (ebayes rc6 állítható azonnali vagy 2mp-es késleltetéses exponálás), több helyen is olvastam, hogy még drágább állványok esetében is bezavar a képbe ha kézzel nyomom le az expo gombot, szélhez volt szerencsém de nem kapott bele a cuccba vagy legalábbbis a képeken nem látni. Egyedül arra szoktam figyelni, hogy ha állóra állítom a panoráma fejet akkor leveszem a markolatot, nehogy lepottyanjon a gép az állványról vagy a marokolat törjön el (aputure markolat, igaz nem volt vele gond még de jobb megelőzni a bajt :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19791) Pikaa válasza _seth_ (#19790) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Nikon D5100 + 55-200 készűltek.

[ Szerkesztve ]

(#19792) bl4ze


bl4ze
veterán

A 18-55mm kit obi mellé ez mennyire lenne jó ?

Alig használt, szinte új állapot :

Canon EF 75-300 mm f/4.0-5.6 III Lens

Mennyire jó, és kb. mennyit érhet használtan ?

.:. bl4ze .:.

(#19793) copass válasza bl4ze (#19792) üzenetére


copass
veterán

semennyire. 55-250 IS I vagy II. pont.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19794) bl4ze válasza copass (#19793) üzenetére


bl4ze
veterán

Sejtettem. Akkor tovább vadászom :)

.:. bl4ze .:.

(#19795) Zozzer888 válasza bl4ze (#19792) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem van ilyenem, egy dologra jó:

Nagy fényben, lerekeszelve F8-ra, rövid záridőre.Én ezzel fotózom az autós képeim, erre jó , de csak ilyen körülmények mellett.

De már milliószor leírtuk itt a forumon, más is, én is, mind a Te hsz-edre ment, hogy 55-250 IS-t vegyél. Nem kiszúrni akarunk Veled, hanem jót akarunk. Nem fogsz jobbat találni ennyiért.Hidd el. Az 55-250 még így is olcsó a tudásához képest.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19796) bl4ze válasza Zozzer888 (#19795) üzenetére


bl4ze
veterán

Rendben, megfogadtam - köszönöm!
Vadászom !
:)

.:. bl4ze .:.

(#19797) Zozzer888 válasza bl4ze (#19796) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha barátságba vagy az Ebay-al akkor ha kicsit visszakeresel, találsz egy eladót, aki 41ért tud intézni új 55-250 IS II-t.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19798) bl4ze válasza Zozzer888 (#19797) üzenetére


bl4ze
veterán

Jaja, tudom köszönöm.
Ennél barátibb áron akarnám megúszni. 55ért itthon is van garival. (tudom 14 ezer diffi)

.:. bl4ze .:.

(#19799) Agostino válasza bl4ze (#19798) üzenetére


Agostino
addikt

41 nél barátibb itthon használtan is nagyon cinkes.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19800) .DLL válasza bl4ze (#19792) üzenetére


.DLL
veterán

Néz, ha 40-et sem akarsz rákölteni, akkor ez az obi, 20-ért talán jó lesz kezdő telének neked. Ha tovább akarsz lépni, ugyan úgy 20-ért eladod, aztán csókolom. Addigra talán kiderül milyen területen akarsz fejleszteni, (felbontás, stabilizátor, fényerő, tartomány, stb), aztán annak megfelelően választani a következő telét.

De arra készülj fel, hogy ez 200mm felett nagyon tompa, lágy képeket ad, nem túl fényerős, ami stabi hiányában sok bemozdult képet eredményezhet. Ha ezekkel tisztában vagy és nem akarsz gyűjteni 40e-t legalább a 55-250-re akkor megveheted, nekem is ez volt az első telém.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.