Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) k1csi válasza Fotonhámozó (#20100) üzenetére


k1csi
senior tag

Melyik tesztre gondolsz? Pl. a Lenstip-en nem nagyon áradoznak róla...

APS-C-re tényleg jobban megéri egy 17-55 IS mégha drágább is (vagy a Tamron ami nem is annyival drágább).

FF-re meg ugye az 1.4-es Sigma...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20102) Fotonhámozó válasza k1csi (#20101) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Pl. SLRgear.com, photographyreview.com, kenrockwell.com és még számos más oldal szerint is jó kis lencse.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20103) k1csi válasza Fotonhámozó (#20102) üzenetére


k1csi
senior tag

Az 5D classic esetén persze jó lehet, a kis felbontás (nagy pixelek) miatt az obik hibái kevésbé látszanak, mint egy mostani vázon.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20104) Monya78 válasza Fotonhámozó (#20100) üzenetére


Monya78
veterán

Ha csak a képminőség számítana relatíve jó objektív lenne... (néhány teszt oldalon itt is elvérzik [link] )
de: hangos, lassú, anyagminőség nem túl jó, kicsi MF gyűrű, low light-ban fókusza nem a legjobb, bokeh csúnya.

Persze ezek az utóbbiak Neked nem számítanak, akkor relatíve olcsón, jót kapsz.

(#20105) matyi012345 válasza Monya78 (#20094) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha nem pixelkukkolni akarsz hanem fotózni akkor jó a fix 35 szerintem.

(#20106) Fotonhámozó válasza Monya78 (#20104) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem tudom, ugyanazt az internetet böngésszük-e vagy sem :DD, mert a felsorolt hibákra a hangosságán és bokehen kívül számos ellenpéldát tudnék linkelni :). Objektíves topikban már kérdeztem, de nem kaptam rá választ, ezért itt is megkérdezem: melyik 35 mm körüli, relatíve olcsó (100k HUF alatt), fényerős objektívet ajánlanátok Canon APSC-re (Tami 17-55 kizárva).

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20107) Klemice válasza Fotonhámozó (#20106) üzenetére


Klemice
senior tag

Miért van kizárva a tamron? Amúgy az 17-50

(#20108) .DLL válasza Fotonhámozó (#20106) üzenetére


.DLL
veterán

Használtan Sigma 30mm?

(P.H.)

(#20109) Fotonhámozó válasza Klemice (#20107) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Bocs, elírtam. Eddig 2 Tamron obit próbáltam, mindegyikkel volt gondom. Épp emiatt van fenntartásom a Sigma objektívekkel kapcsolatban is, bár eddig még egyet sem teszteltem.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20110) Monya78 válasza Fotonhámozó (#20106) üzenetére


Monya78
veterán

Úgy tűnik, nem egyforma az internetünk... :)
Száz szónak is egy a vége, ha mégis erre esik a választásod remélem elmondod a tapasztalatodat.

matyi012345: ???. Pont hogy a képminőségével nincs sok bajom ami a pixelkukoláshoz szükséges...

(#20111) Tatter válasza k1csi (#20103) üzenetére


Tatter
csendes tag

Classic 5D-re lenne, jelenleg egy 24-105/4 és 70-200/4 objektíveim vannak az 50 1.8 objektíveim vannak és főleg az esküvők lagzi részén használnék valami fényerős nagylátót. Ilyenkor már inkább a megragadott pillanat fontos, mint a pixelnézegetés, de F4 és max ISO3200 már eléggé korlátoz abban, hogy bemozdulásmentes legyen egy kép vaku nélkül. Lehet egy 50 1.4-re cserélem a jelenlegit vagy majd egyszer 6D-re váltok.

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#20112) Surfym@n válasza Tatter (#20111) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Próbálj meg a 24-105-ös árán venni egy 28-70/2.8L-t.
Hidd el nem fogod megbánni, én is így tettem :)
5D-vel tökéletes

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20113) matyi012345 válasza Monya78 (#20104) üzenetére


matyi012345
őstag

Az előző hsz-edből arra gondoltam hogy nem vagy megelégedve a képével sem. Felépítése tényleg nem világverő, meg hangos is de azért szerintem használható optika. az af zaja nem lesz rajta az elkészült képeken amúgy sem :)

(#20114) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Esetleg erre azóta valaki tud megoldást? [link]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20115) m3ss válasza Surfym@n (#20112) üzenetére


m3ss
veterán

es a tamron 28-75 2.8 milyen? azt irjak kinti forumokon 5d-vel egesz hasznalhato meg...ingyen van kb :)
es 50 1.4 canon? a fotos akitol vettem a 100 macrot nem nagyon fenyezte a canon 1.4-est...szerinte varni kell meg jo canon 50-esre :U :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20116) Agostino válasza BogyóBP (#20114) üzenetére


Agostino
addikt

szerintem azzal sem volnál előbbre, ha megmondanánk kerec-perec mi a baj, mert akkor is meg kell valahol nézetned : ) fentebb volt linkelve egy maszek canon-os szervizes, keresd meg őt is, hagyd ott nála, vagy beszélj le vele fél órát az életéből aztán nyúzzátok a gépet. más kártyával nézted? lehet, hogy ami benne van, készül megmukorodni. lehet, hogy nem tud rámenteni, ilyesmi... de ezek csak találgatások

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20117) Surfym@n válasza m3ss (#20115) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Árban jobb a Tampon, viszont AF-ben a Canon a nyerő - meg azért mégiscsak L-es üvegről van szó.
Neked kell döntened, mi a fontosabb. Aki pénzt keres vele, annak az L-es obi ajánlott - szerintem.

Nem mellesleg a 28-70/2.8L tartalmaz egy 50/1.4-es obit is. Igaz, csak 2.8-as induló rekesszel, meg 77mm-es szűrőmérettel, de cserébe ring USM-mel, és sok metállal ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20118) BogyóBP válasza Agostino (#20116) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ugyanazt a CF kártyát használtam egy D30 as vázban is és ott semmi baja nem volt. Én inkább az akkujára vagy a firmware ére gyanakszom. Volt már szervizbe de nem tudták reprodukálni a hibát annyira randomszerü.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20119) Monya78 válasza m3ss (#20115) üzenetére


Monya78
veterán

Nekem van Canon 50mm F1,4-es obim, nyitottan F1,4-en szinte használhatatlan F2,0-től már elmegy(eget) viszont ekkor már eléggé szögletes a bokeh is. Az Én példányomon még az MF gyűrű is lötyög egy nagyon kicsit. Pár napig használtam 50mm F1,8-at ahhoz képest gyors, halk, és jóval kevesebbet téveszt az AF.

Igazából csak azért van meg most is mert FF vázon ez a gyújtótáv nekem nagyon bejövős, viszont alig várom hogy kidobjon a Canon valami újabb 50mm-est (stabilizátorral) egyből adnám el a mostanit.

[ Szerkesztve ]

(#20120) matyi012345 válasza BogyóBP (#20118) üzenetére


matyi012345
őstag

Próbáld meg frissiteni a firmware-t vagy másikat visszarakni. Akkuja gyári vagy utángyártott? Megpróbálnám másik akkuval is a helyedben.

(#20121) BogyóBP válasza matyi012345 (#20120) üzenetére


BogyóBP
addikt

Gyári akkuja van. Nemtudtam leszedni a gyári firmware-t csak a legujabbat találtam meg ami amúgy is fenn van.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20122) *Ropi* válasza BogyóBP (#20095) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hibás memóriakártya, régi / gyenge akkumulátor is okozhatja. Másik objektívvel ki lett próbálva, úgy is csinálja?

(#20115) m3ss: Ezen nem csodálkozom, a Canon 50/1.4 engem sem győzött meg. A Sigma 50/1.4-em ezt tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20123) *Ropi* válasza Monya78 (#20119) üzenetére


*Ropi*
félisten

Előbb add el, mert onnantól eladhatatlan lesz! ;) :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20124) csacsi77 válasza *Ropi* (#20122) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szóval 5DMIII, ISO 12800 és Sigma 50 F/1.4?
De hol a zaj? :C

Öreg fater megoldja!!!!

(#20125) *Ropi* válasza csacsi77 (#20124) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az vajon mi? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20126) k1csi válasza Tatter (#20111) üzenetére


k1csi
senior tag

Pro (=fizetős munkához, esküvő-lagzi) nehezen képzelem el, hogy ne legyen egy 2.8-as alapzoomod (és nem helyette, hanem mellette egy jó vakud amit tudsz szinezőfóliázni is ha kell).
Azaz +1 Surfym@n javaslatára a 28-70-es Canonra (vagy 24-70-re, bár az kicsit drágább), és a 24-105-öt el is adhatod...
Nem mellékesen én nem nagyon tudnék bízni ezek a mikromotoros obik (mint pl. 35 f/2) fókuszában pro munkára.
Nem utolsósorban meg ugye pro munkánál azzal is számolni kell, hogy valami elromlik akkor mi lesz. Ha az alapzoom romlik el akkor telét használsz? Ha a váz akkor ismétlik a lagzit vagy nem lesz kép vagy kölcsönkérsz valakitől?
Bár én csak egy hobbifotós vagyok...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20127) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Mostanában sokat fotózok, mind kültéren mind beltéren, eddig csak kompakt gépeket használtam, de rájöttem, nekem ennél több kell, többet érzek magamban, amihez már dukál valamiféle minőség is.
Fontos a makró, talán a legfontosabb, a többi paraméter annyira nem izgat, más objektív vásárlását egyenlőre nem tervezem, szóval szükségem lenne egy olyan masinára, ami az alap objektívvel jó makró fotókat készít, de azért lehet használni távoli ill. arc fotózásra is. 150-200e Ft a keret, és egy olyan gépet szeretnék, amit később is tudok majd használni más objektívekkel.

Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20128) .DLL válasza PAtr0n (#20127) üzenetére


.DLL
veterán

Milyen gyújtótávolságra gondoltál? Ha márkát nem nézünk akkor már 40mm-től vannak makró objektívek...

(P.H.)

(#20129) PAtr0n válasza .DLL (#20128) üzenetére


PAtr0n
addikt

A 40mm gyújtópont már pont megfelelő. nem mikroszkópozni szeretnék :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20130) .DLL válasza PAtr0n (#20129) üzenetére


.DLL
veterán

Negyvenesből csak Nikont láttam, viszont vigyázz 40mm az nem ugyan az, mint kompakton a 40mm, a szorzófaktor miatt! (Ne haragudj ha ezt már tudtad, nem kioktatás, csak nem tudhatom ki hol tart.)
50mm-től már van Canon, Nikon, Sigma, stb. szóval a jövőre gondolva akkor a rendszert érdemes eldönteni. :D Tudom nem könnyű. Bár mivel a Canon topikba írtál akkor gondolom ezen az úton akarsz elindulni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20131) copass válasza *Ropi* (#20125) üzenetére


copass
veterán

én most csináltam beltéren iso6400 +1 Fé csúcsfénybekapcs, teljesen elfogadható a végeredmény, saját felhasználásra természetesen.
nem jársz debrecenben néha? azt a sigmát hejj de kipróbálnám.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20132) PAtr0n válasza .DLL (#20130) üzenetére


PAtr0n
addikt

Úgy érzem eléggé kezdő vagyok, de a fotózási alapfogalmak egy részével tisztában vagyok. Szorzófaktor? Viszont erről írhatnál pár sort :)
Amúgy igen, olvasgattam picit, a Canon a legszimpibb, úgyhogy itt maradnék ezen a vonalon.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20133) .DLL válasza PAtr0n (#20132) üzenetére


.DLL
veterán

A szorzófaktor alapját az analóg kisfilm adta, ami 36x24mm méretű, ez jól tapintható, elég nagy méretűnek számít a mai világban, ezt nevezzük Full Frame-nek (FF).
Ha ez elé pl. egy 50mm-es objektívet teszünk akkor kb. olyan látványt kapunk amit az emberi szem is lát.
Példának legyen a gép előtt egy lankás, fás-bokros táj.

A kompakt fényképezőgépek érzékelője a fentinél sokkal kisebb, általában körömnyi méretű; és sokkal kisebb pixelekkel is rendelkezik.
Ha a korábbi 50mm-es objektív által vetített kép elé ezt a pici érzékelőt tesszük, akkor ebből a vetített képből sokkal kisebb szöget, kisebb részletet fog "látni", pl. csak az egyik bokor esik bele abba a 8-10mm átlójú területbe. arról fogja készíteni a teljes fényképet.

Ez olyan, mintha a teljes tájból bele zoom-oltunk volna a képbe, rá a bokorra, illetve olyan, mintha egy FF érzékelő elé egy teleobjektívet tettünk volna. Az, hogy azonos gyújtótávolságon hányszoros a látószög csökkenése (vagyis a virtuális zoom) megegyezik azzal ahányszor kisebb az érzékelőnk a Full Frame-hez képest. (kompaktoknál ez kb. 4-6-szoros)

Kezdő és középkategóriás DSLR-ekben is kisebb az érzékelő a FF-hez képest, de csak kb. 1,5-szer.

És azért van ez a mizéria, mert az objektívekre mindig a fizikai gyújtótávolságukat írják rá, még ha a vetített kép mérete nem is tenné lehetővé, hogy nagyobb érzékelő elé tegyék őket.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20134) PAtr0n válasza .DLL (#20133) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hu b*zmeg, ezt most így 5 sör után egészen más dimenzióba képzelem, azaz nem tudom felfogni. Majd holnap ránézek :D Biztos jól írtad le, ne érts félre, és köszi!
Minden esetre van valami ajánlott gép? Canon 600D-vel szemezek amúgy, de haver meg akar győzni a 60D-ről ami drágább, de eddig nem látom az előnyét...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20135) csacsi77 válasza PAtr0n (#20134) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha DLL leírása nem volt világos, akkor fuss neki még egyszer tiszt fejjel, mert nagyon jól leírta a szorzófaktor kérdést.
Ha a makró fontos, akkor legolcsóbban közgyűrűkkel oldhatod meg a kérdést és egy régi, fényerős m42-es obival. A közgyűrű pár száz Ft, nem kell a jelátvivős, elég a sima is. Itt az aprón is vadászhatsz mondjuk egy 50mm-es F/1,8-as régi manuál obit, amivel a 600D élőképével remek makrók születhetnek.
Ha kifogsz egy használt 600D az megvan 100 eFt körül, a közgyűrű és a m42-es obi max. 15 eFt, de legyen 20 eFt, akkor már csak egy használt Tamron 17-50 kell (non VC! ->60 eFt) meg egy Yongnuo vaku (kb. 25 eFt) és valamilyen lágyító előtét. Ezzel épp a bűvös 200 eFt alatt vagy.

Ropi
Fel tudnál tölteni nagyobb felbontásban valamilyen kevéssé megdolgozott fotót nagyon magas ISO-n, amit nem használsz, nem sérti senki jogait és jól lát-szik/szana a zaj? Nagyon kíváncsi lennék rá, sőt ha az még RAW-ban is lenne, na az lenne a bodottá... :D Ha tényleg ilyen jó a 5DMIII, akkor...nem is tudom mi lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#20137) BogyóBP válasza *Ropi* (#20122) üzenetére


BogyóBP
addikt

Épp azaz hogy az eredi objektivvel amivel véve volt azzal nem csinálta, legalábbis nem tapasztaltuk. Ahogy elcseréltem egy OIS os KIT objektivre ami szintén ehhez a modellhez volt valamikor tartozék, azóta vannak ezek a gondok. Viszont a 30D-n ez az objektiv is jól működik ott nem szokott kifagyni, csak ezek a 400D-n. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20138) PAtr0n válasza csacsi77 (#20135) üzenetére


PAtr0n
addikt

Most így reggelről (még mindig nem tiszta, de kialudt fejjel), azért már mindjárt ebben a dimenzióban találtam magam, és felfogta a maradék agysejtem, hogy .DLL miről is beszélt, és tök világos mint a sötét éjszaka. :D
Viccet félretéve: most már értem!

És köszi neked is, hogy cakumpúder leírtad, mivel varázsolhatok jó makrós gépet egy 600D-ből.
Lágyító előtét? Mesélj kérlek! Tamron-ból ez jó lenne?
Olvasgattam is a témában, nem olyan vészes összehozni tényleg.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#20139) csacsi77 válasza PAtr0n (#20138) üzenetére


csacsi77
senior tag

Erre a vakuelőtétre gondoltam: LINK
Itt nagyon drága, biztos lehet olcsóbban is kapni.
Az általad linkelt Tamronra gondoltam. Az ugyan Sony bajonetes, de itt van egy Canonos. Most akció van, kuponnal 10%-al olcsóbb is és vadi új, 5 év garis. Nem elvetendő, bár úgy biztos kifutsz a 200 eFt-ból.

Öreg fater megoldja!!!!

(#20140) Tatter válasza k1csi (#20126) üzenetére


Tatter
csendes tag

Pont ezért keresek egy fix objektívet az 50 és 85 alá. Vaku, meg szinezőfólia meg tartalék váz-vaku van. A 28 1.8 még elérhető áron van, mint egy sigma 30 ART :)

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#20141) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Atyagatya! Az új Magic Lantern 15 blendényi dinamikát hoz ki az 5D Mark II-ből! A Canon megtanulhatna firmware-t írni ezektől a srácoktól.

(#20142) k1csi válasza Stauffenberg (#20141) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem új dolog. Azoknál a vázaknál ahol több csatornás a kiolvasás külön lehet állítani az erősítést. Azaz lesznek olyan sorok amik alacsony ISO-n készülnek, meg lesznek amik magasan. A felbontást nyilván nem javítja ennek ez az ára. Jobb lenne, hogy a Canon a kiolvasás zaját csökkentené...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20143) .DLL válasza Stauffenberg (#20141) üzenetére


.DLL
veterán

Tudnának, csak szvsz nem akarnak. Elég nekik az az előny, hogy a felhasználó az ő vázaikkal használhat ilyen 3. party firmware-eket, ez is el tudja adni a vázaikat, házon belül meg vannak sokkal komolyabb kamerák is... S perse valós fejlesztések helyett mindig könnyebb egy későbbi gépbe szoftveresen kihozni valami újdonságot, magyarán későbbre is tartogatnak ilyen dolgokat, addig meg tök jól elvan a Canon azzal, hogy a ML-csapat az ő gépikre ír FW-t :D

(P.H.)

(#20144) cOxeR válasza .DLL (#20143) üzenetére


cOxeR
Ármester

Amire garanciát sem kell vállalnia... ergo, ha valamit elszabnak... akkor a user a ludas.
Így elvégzik a kísérleti és fejlesztési metódust ingyen és bérmentve. :)
Rég felvásárolhatták volna úgy hogy van szőröstől bőröstől... ha gondot jelentenének. :)

(#20145) m3ss


m3ss
veterán

photozone-on nezem ff-en a canon 50 1.8 II vs canon 50 1.2 vs sigma 50 1.4 mtf eredmenyeket es hat wtf. 1.8-2.8-on jobb az ef 1.8 II mint a masik ketto? :DD

ami azert is erdekes, mert vmelyik nap neztem digitalpicture-nel az 50 1.4 canon is joval elesebbnek volt, mint az 1.8 II.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20146) *Ropi* válasza copass (#20131) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha Eperkutyushoz vagy JohnnyBlue-hoz lemegyek, akkor, de amúgy nagyon nem esik útba. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20148) *Ropi* válasza BogyóBP (#20137) üzenetére


*Ropi*
félisten

OIS-os kitobi nincs Canonon, csak IS-es. ;) Az OIS a Panaszkodik képstabija. Vagy egy Pana obit kalapáltál rá? :DDD

Viccet félretéve ha csak azzal az obival csinálja, akkor azt kellene megnézetni: ajánlom Rúzsa Janit. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20149) *Ropi* válasza k1csi (#20142) üzenetére


*Ropi*
félisten

Konkrétan felezi a felbontást, de még így is jobban megéri, hogy lesz egy 11 MP-es zajmentes képem, mint egy 22 MP-es atomzajos. :K

(#20144) cOxeR: kiskornel a 7D-jével is ennek az áldozata lett sajna... :U

(#20145) m3ss: Nézd meg mellé a Sigma 50/1.4-et is! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20150) k1csi válasza m3ss (#20145) üzenetére


k1csi
senior tag

Bizonyos obiknál a szférikus aberrációt szándékosan alulkorrigálják (mert a háttérmosásra mennek rá), ilyen pl. a Canon 1.2 is.
Korábban itt írtam róla (Nikon obi link is van benne ;) ). Ezeknek az obiknak a felbontása hatalmas csalódás pixel-peeperek számára (no meg focus shift is van)...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.