Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Wa2x_ válasza nubreed (#22000) üzenetére


Wa2x_
veterán

Itt is nézegethetsz: [link]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22002) nubreed válasza Wa2x_ (#22001) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22003) .DLL válasza nubreed (#21996) üzenetére


.DLL
veterán

A sima 18-135 nem egy ász, de az új STM verzió optikailag is jobb, szebben rajzol, így én az első verziót el is felejteném.

(P.H.)

(#22004) nubreed válasza .DLL (#22003) üzenetére


nubreed
veterán

Ok, köszi. :)

Más: Canon EOS 600D -n a harmadoló hálót a nézőkén (optical vewifinder, basszus magyarul nem jut eszembe a rendes neve :p) elő lehet csalogatni valahogy vagy azt ezen a gépen csak az lcd képernyőn tudom megjeleníteni?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22005) _seth_ válasza nubreed (#22004) üzenetére


_seth_
veterán

Csak lcd-n.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22006) csimpekve válasza nubreed (#22004) üzenetére


csimpekve
tag

Csak EVF-ben lehet, de az egy másik kategória (MILC), mondjuk abban a Canon kissé le van maradva...

[ Szerkesztve ]

www.csiro.hu

(#22007) nubreed válasza csimpekve (#22006) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, ott tudom lehet, volt evf -es gépem, de elegem van azokból, soha többet olyat. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22008) csimpekve válasza nubreed (#22007) üzenetére


csimpekve
tag

Én is vacilláltam a MILC és a DSLR között, de az mondják, hogy mostani EVF-ek sokkal jobbak. Nem tudom, nekem Pana FZ5-öm volt (van), abban elég gyenge az EVF, de tudtam használni, újabba még nem néztem. Végülis DSLR lett, mert ha kihagytam volna az életemből, hogy DSLR-t használjak, sok dologgal szegényebb lennék. Lehet később lesz MILC-m de tükrössel fotózni akkor is egy életérzés. :-)

www.csiro.hu

(#22009) Monya78 válasza csimpekve (#22006) üzenetére


Monya78
veterán

Canon 7D és a 5D markIII képes erre a mutatványra :K ...úgyhogy nincs lemaradva csak kispórolja az olcsóbb kategóriákból

[ Szerkesztve ]

(#22010) dbala válasza Monya78 (#22009) üzenetére


dbala
tag

7D-nél ezt, hogy lehet előhozni?

(#22011) csimpekve válasza Monya78 (#22009) üzenetére


csimpekve
tag

Már úgy értettem, hogy a MILC-ben van lemaradva a kínálatot tekintve (1 váz, 2 obi)

www.csiro.hu

(#22012) Monya78 válasza csimpekve (#22011) üzenetére


Monya78
veterán

:B Ja, bocs akkor félre értettem.

dbala: Már rég volt 7D-m, de valahol a Beállítások menüben: Képkereső rács: Tilt, Enged

(#22013) bl4ze


bl4ze
veterán

használ valaki 40mm 2.8 STM-et, és ismeri az 50mm 1.8-cat ?
melyiket találja jobbnak ?

.:. bl4ze .:.

(#22014) csacsi77 válasza bl4ze (#22013) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nekem van 40 mm STM obim. Nagyon szeretem, pici, könnyű és 2,8-on is remek képe van. Bár STM motoros, de hangja azért van egy pici, de ez nem vészes. Ha jó áron hozzájutsz használtan, akkor ne habozz.
Az 50 mm-es csak pár próba erejéig volt nálam. Tágon lágy volt és baromi hangos az AF benne. Volt valahol magyarul egy leírás, hogy egy kis kézimunkával, forrasztással a pontatlan fókuszt is rendbe lehet tenni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#22015) bl4ze válasza csacsi77 (#22014) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi!
Valahogyan nem tudtam az 50 1.8-ba beleszeretni. Tényleg rendkívül hangos.

Nagyon nézem a 40 STM-et, lehet jobban szeretném, a közelpontja is jobb - én meg viszonylag sokat fotózok relatíve közelről. (ital fotózás - kávé)

.:. bl4ze .:.

(#22016) qnadam válasza nubreed (#22007) üzenetére


qnadam
veterán

a sony slt-k evf-je meglepően jó dolog :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22017) Khelben


Khelben
nagyúr

Olvastam, hogy jön a 18-300 IS STM, az egy időre megoldja mindenki objektívproblémáját :D (canonrumors...)

(#22018) Zozzer888 válasza bl4ze (#22015) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor miért nem veszel egy makróobit?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#22019) nubreed


nubreed
veterán

Tájkép fotózáshoz, melyik fénykiértékelési módot érdemesebb használni? Spot, kiértékelő, részleges vagy középre egyensúlyozott?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22020) Monya78 válasza nubreed (#22019) üzenetére


Monya78
veterán

Kiértékelő

(#22021) bl4ze válasza Zozzer888 (#22018) üzenetére


bl4ze
veterán

1. annyira közel nem kell menni, a 25-30 cm teljesen elég
2. ára :O

.:. bl4ze .:.

(#22022) Iomega


Iomega
őstag

A magyar piacra érkező 700D-ket hol szerelik össze, mert a videókat nézegetve, idáig Japánt láttam. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22023) fungeld


fungeld
aktív tag

Canon 75-300mm f/4-5.6 III EF vagy Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II
Makrózáshoz használnám Raynox DCR-250-nel, illetve amatőr szinten madarakhoz, vadakhoz meg hasonlók, néha-néha bringás videóhoz is. Per pillanat az 55-250-et rendelném meg az IS miatt és mindenki azt mondja, hogy elég jó.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22024) bl4ze válasza fungeld (#22023) üzenetére


bl4ze
veterán

Én az 55-250mm-et nagyon szeretem, jó obi annyi pénzért !

.:. bl4ze .:.

(#22025) Zozzer888 válasza fungeld (#22023) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 75-300as csak rekeszelve az igazi, stabi sincs benne. Inkább 55-250, madarakhoz kelleni fog a fény:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#22026) Khelben


Khelben
nagyúr

Raynox DCR-250-ről mik a vélemények?

(#22027) bl4ze válasza Khelben (#22026) üzenetére


bl4ze
veterán

[link]

.:. bl4ze .:.

(#22028) fungeld


fungeld
aktív tag

Köszi, akkor tutira 55-250 lesz csak gondoltam inkább rákérdezek még utoljára.

(#22026) Khelben: Remélem m3ss nem fog megharagudni, hogy az ő képeit linkelgetem. :D [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22029) Damage válasza Monya78 (#22012) üzenetére


Damage
senior tag

:K
70D-ben is van. Első oszlop második menüpont:
VF grid display: disable/enable.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#22030) Khelben válasza fungeld (#22028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez lesz a következő beszerzésem, nagyon tetszik.

(#22031) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Sziasztok,

új tulaj lennék, használtan vett Canon 550D+18-55 IS kitobival, 5000 expóval.
~82e HUF-ért sikerült hozzájutnom, nyugtassatok meg hogy az kb. piaci ár :)
Jön még egy 55-250 IS II szintén használtan, ~26e HUF, azt tudom hogy jó ár :)

Ma ragasztottam meg (+ tisztítottam) egy Canon 50mm F1.8 II belsejét, a fókuszgyűrű belsején levő műanyag profil volt letörve, a törmelék egy része meg a lencsén landolt.
Itt a leírás ha valakit érdekel: [link]
Itt meg egy videó róla: [link]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#22032) Zozzer888 válasza AiRLAC (#22031) üzenetére


Zozzer888
addikt

82 ért 550D + 18-55 IS 5ezer expoval az inkább meglehetősen jó ár, mint piaci:) Jó vétel volt szerintem.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#22033) m3ss válasza AiRLAC (#22031) üzenetére


m3ss
veterán

pont olyan gagyin nez ki belulrol, mint kivulrol :B mondjuk a kepevel maximalisan elegedett vagyok..

(#22028) fungeld hmm egesz jo a dinamikaja nemelyiknek, vagy csak tul sok fako kepet lattam mostanaban :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22034) AiRLAC válasza m3ss (#22033) üzenetére


AiRLAC
addikt

Olcsó, műanyag, egyszerű. Nem földhözverésre meg sok szét-összerakásra tervezték. Ezek miatt is mertem nekiállni :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#22035) .DLL


.DLL
veterán

Én mikor szétszedtem (és ami miatt szétszedtem) és rájöttem, hogy hogy van összerakva, minden pattintós, ragasztós rajta, elment az életkedvem. Azóta is megelégedéssel használom, de csak hobbira, mert nem veszélytelen a kis dög!

Az hogy ne ejtsd le, meg ne verd oda, ha a gépen van az nem jó tanács, hanem inkább előírás, nálam ugyanis az történt, hogy a hátsó lencsetagot körülölelő takaró műanyag, ami csak a helyére van pattintva, egy leesés során kimozdult, mindezt úgy hogy a gépen volt az obi. A kimozdult takaró műanyag viszont megakadályozta, hogy az obit lecsavarjam a vázról, a csatlakozósornál felakadt, így elfordulás híján a bajonetten maradt az obi, és így kellett szétszednem is...
Mondanom sem kell, hogy addig tilos vele fényképezni, főleg FF vázon, mert a tükör hozzáérhet, úgyhogy volt izgulás, munkára pedig szintén nem szabad befogni, max nagyon-nagyon-backup obinak.

Azóta vettem is egy manuális 50-est, azzal videózok, jobb is vele dolgozni.

(P.H.)

(#22036) _seth_


_seth_
veterán

Az 50 1.8-tól pont annyit kell elvárni mint az ára, gyakorlatilag betekintést nyújt a jó képminőségű fixek közé de gagyi műanyag házba öntve hangos AF-el, 23 körül megy az ára gari nélkül, annyiért gyakorlatilag csak 18-55 is II kitobi van vagyis az alatta van de minden más felette indul. Ha sikerül egy képet jól eltalálni vele akkor viszont a képminősége árához képest nagyon pazar :) Akinek nincs pénze drága fixre vagy drágább zoom obikra annak gyakorlatilag kötelező darab, mellette a 40 2.8 stm is labdába rúg de már drágábban viszont hasonló képminőséggel gyengébb fényerővel.

Helios m44-es 50-es nekem is van pluszba chipes AF visszajelzős adapterrel de azért a canon 50-essel mégis csak egyszerűbb és kényelmesebb fotózni :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22037) zserbox válasza _seth_ (#22036) üzenetére


zserbox
őstag

úgy mondod mintha 10ból 9 kép szar lenne a 50 1.8-al pedig nagyon nem, pontos az csak jót kell kifogni, az hogy gagyi műanyag az egész az más kérdés ;]

(#22038) Zozzer888 válasza zserbox (#22037) üzenetére


Zozzer888
addikt

Múltkor fotóztam egyik barátommal, és pont 1.8-on "hajtotta" végig a fix50ét. Az összes képnél pontos lett a fókusz:) Én eddig csak egy másik fix50-nel fotóztam, de azt ilyen 2,2-2,4 köré rekeszeltem, biztos ami biztos alapon.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#22039) zserbox válasza Zozzer888 (#22038) üzenetére


zserbox
őstag

én is 2.4-2.8 közé rakom ott a tuti, ott nagyon penge már a kép, 1.8 kicsit lágy az én ízlésemhez

(#22040) Saccco válasza zserbox (#22039) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt nem értem miért off a Canon topikban egy Canon objektív méltatása? :F ;]

Utólagos élesítéssel azért valami hozható talán a kicsit lágy képeken is.

Szerk: Én is szemezek ezzel az objektívvel. Bár most egy Helios 44-2-est akarok tesztelgetni. Meg van egy Auto Chinon MC 50mm F1.7-em is csak nem jó a blende szabályozója... :(

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22041) zserbox válasza Saccco (#22040) üzenetére


zserbox
őstag

igaz :B
de szeretem ha a gépből kijőve minnél kevesebb munka van vele

(#22042) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok!

Vettem a napokban egy Canon 400D gépet. Szeretném megtudni, hogy mennyi katt van benne, mert már nem mai szerkezet.
Olvastam, hogy a 400plus progival meg lehet nézni úgy, hogy a flash kártyára kell másolni. Abban segítsétek légyszi, hogy ezen az oldalon [link] melyik fájlt kell leszednem és a kártyára másolnom. Nem szeretném a gépet tönkretenni vele. Azt olvastam, hogy ezzel a progival még magyar nyelvet is kilehet csalogatni belőle. Jelenleg angol. Köszi előre is a segítséget.

Köszi hogy segítesz!!!

(#22043) AiRLAC válasza Bandita4141 (#22042) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hack-activation firmware kell először neked (de először a gyári, ha nem a legfrissebb)
https://code.google.com/p/400plus/wiki/FirmwareHackInstallation

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#22044) Bandita4141 válasza AiRLAC (#22043) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi! Nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult, sajnos nincs CF kártyaolvasóm, így bukott a dolog egyenlőre. Más módszer esetleg? :W

Köszi hogy segítesz!!!

(#22045) AiRLAC válasza Bandita4141 (#22044) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem tűnik bonyolultnak, bár CF olvasó tényleg kell hozzá (csak egyszer, kérj kölcsön egyet :) )

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#22046) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok, kérlek HELP ME! :DD

Szóval az van, hogy mikor múltkor is tettem be képet, már PS-ben el kellett tüntetnem 2 foltot is. Azt hittem becsillanás, vagy por volt a lencsén... De azóta feltűnt, hogy a többi képen is ott vannak a foltok, csak kevésbé látszanak, mert inkább égbolt fotózása közben vehető észre. Na le az obi, tisztítás, vissza, ugyanaz. Ajjajjjjj.... mondom mi a fene. A tükörhöz nem merek nyúlni, na a szenzorhoz meg főleg nem. A keresőt is megtisztítottam, de ugye az meg nem játszik...

A fol még mindig ott van, már próbáltam youtube-os videókon a hot pixeles szitut is, de nem segít. :O

Szerintetek? Számomra azért meglepő, mert kb 2 hónapos a gép, és elsőre nem vettem észre, hogy lenne folt, de most meg is nézem az első képeket.

Ötlet??? KÖSZI!!!! Ja a gép Canon 70D... :O :O :O :O

(#22047) copass válasza belovary (#22046) üzenetére


copass
veterán

nem kell betojni, csináld azt hogy ég felé rekesz f22 iso. ott látni fogod hogy hol piszkos a szenzor.
2-3k körül megcsinálják a tisztítást.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22048) belovary válasza copass (#22047) üzenetére


belovary
senior tag

Na néztem a képeket, nem volt folt. Most megnéztem a tükröt, szenzort, én nem látom koszosnak. Gondolom lenspennel ne tisztogassam meg, mi? :N Az a baj, hogy ez itt Salzburgban szerintem nem 8-10€ hanem tuti a 10szerese egy ilyen mutatvány... :O ha nem több. Ilyen szolgáltatások terén nagyon csúnya összegeket elkérnek, amúgy minden más annyi mint otthon. De egy új gép, amire úgy vigyázok mint egy elmebeteg :DDD az obi sem volt cserélgetve, hogyan lehetséges, hogy a szenzor, vagy a tükör, vagy egyáltalán hogy ennyi foltocska van?

(#22049) twinkiecz válasza belovary (#22048) üzenetére


twinkiecz
tag

Ha a szenzor koszos azt meg tudod oldani magadnak lenspen nek van szenzor tisztító cucca is plusz jó egy körte pumpa is kell nekem be vált.

linktr.ee/twinkiecz

(#22050) belovary


belovary
senior tag

Bocsi, nem akarok OFF-olni, de kész vagyok kicsit, holnap reggel egyedül mentem volna végre kattintgatni, mert állandó meló, vagy családi "rohanós" kirándulás van.

Feltennék pár képet, remélem látszik. Néztem az obit, meg is tisztítottam, szerintem azzal nincs gáz.
A tükörhöz csak a lenspen ecsettel mertem óvatosan, meg a szenzorhoz is. Inkább nem bántom.
De akármit csináltam, mindig ugyanott vannak ezek a foltok.

Főleg hosszú záridőnél látszik, de így most a szobában baromi szar fény mellett ezt sikerült.
Szerintetek???

Az elsőn is látszik, a másodiknál meg nem...
Ahol a gyerkőc fogja a fehér lapot (nem nagyon jött össze :DD ) szóval ott még a piros melegítőn is elég jól látszik, meg a fehér lapon is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.