Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) *Ropi* válasza atyuska (#18000) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az objektív véleményem (függetlenítve az adás / vételi ügyben való konkurencia tényétől) az az ilyen nagyméretű kártyákról, hogy biztonsági okokból csak a két kártyás vázakban ajánlott a használatuk. Ugyanis ha megsérül a kártya és adatvesztés esete áll fent, akkor nagyon sok képet vesztesz el - gyakorlatilag mindent, amid van (ha csak arra az egy kártyára fotóztál). Két kártyás vázban ez azért nem probléma, mert ott tükörmásolatban ugyanazt mentheti a váz mindkét kártyára, így ha véletlenül az egyik meghal, akkor még mindig ott a másik biztonsági mentésként, ahogy nálam is az 5D3-ban. Az egy kártyás vázaimban 4 és 8 GB-os kártyákat használok és inkább sűrűn cserélem őket mint, hogy valami elvesszen. Jó, én más szemszögből nézem a dolgokat, mert nem veszthetem el az ügyfeleim anyagait, de mondjuk egy olyan pótolhatatlan emlék, mint amikor a gyermekünk első lépéseit teszi meg egy Toszkánai nyaralás során és az összes kép elveszik, az sem kellemes élmény. Tudom miről beszélek, mert elég sok memóriakártyát hoznak hozzám adatmentésre és pont az ilyen 32 GB méretűek szoktak sokszor meghülyülni (Silicon Power viszi a prímet). 16 GB-os kapacitástól kezdődően a kártyákban a memóriamodulok RAID tömbökbe vannak szervezve, ami kapásból duplázza a hibalehetőségeket.

Mivel sokan nem tudják, ezért leírom: kártyasérülés és adatvesztés lehetőségének gyanúja esetén (ha azt látjuk, hogy a váz kijelzőjén a "kártyaírás hiba", vagy "a memóriakártya nincsen megformázva, kérem formázza meg a kártyát", vagy valami hasonló felirat jelenik meg) meg kell várni, amíg a váz LED-je elalszik (ami a kártyára írást jelzi), utána ki kell kapcsolni a vázat (az esetlegesen újra felvillanó LED elalvását megint megvárni), majd kivenni a kártyát és nem nyúlni hozzá, amíg szakértő adatmentő kezébe nem kerül! Az első számú alapszabály, hogy sérült adathordozóra tilos írni: ezt akadályozzuk meg ezzel. Ha nem hardveresen sérült a kártya, akkor jó eséllyel meg lehet menteni a képeket róla, kivéve, ha valami felülírja őket. Emiatt MAC-et tilos használni adatmentésre, mert az OSX mountoláskor azonnal felír egy katalógusfájlt az adathordozóra, ezzel pedig beleír valamilyen előzőleg ott lévő fájlba ami onnantól olvashatatlanná válik. Szóval csak ésszel kártyázzunk! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18002) radi8tor válasza *Ropi* (#18001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A mobilomban egy 2 éves SiliconPower microSD van.
Meglepő módon az utóbbi időben lecsökkent az írási sebessége 1 MB-ra. Szerintem hamarosan megadja magát. :U

⭐ Stella

(#18003) *Ropi* válasza radi8tor (#18002) üzenetére


*Ropi*
félisten

Folyamatosan legyen róla biztonsági mentésed!

Rendes formázást (nem csak a gyorsat) próbáltad már rajta?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18004) radi8tor válasza *Ropi* (#18003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem próbáltam mert több partició is van rajta (fat és ext2).

⭐ Stella

(#18005) *Ropi* válasza radi8tor (#18004) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig egy próbát megérne egy próbát ezzel egybeformázni és ezzel letesztelni az egész adatterületet. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18006) copass válasza atyuska (#18000) üzenetére


copass
veterán

kis tapasztalat a kingston-ról:
az elmúlt több mint 5 évben az összes telibevert kingston ami a kezembe akadt mind automatikusan crc hibát (adat integritás hiba) csinál, mintha vmi kib...ott fícsör lenne!:D
felraksz rá valamit kiveszed beteszed, leválasztod, mindegy mit csinálsz. nem írok rá, csak olvasok és crc hibás.
fájlmásolásnál crc-t nem ellenőriz.
sandisk.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18007) Gondwana válasza radi8tor (#18002) üzenetére


Gondwana
addikt

Linux, dd paranccsal csinàlsz egy imagefile-t a kàrtyàròl és kinyiffanàs utàn partìciòkkal együtt szintén dd visszapakolod az ùjra. Mondjuk, én a kàrtyamentéseket is ùgy kezdem, hogy dd és az imageből vadàszom a headereket.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18008) *Ropi* válasza Gondwana (#18007) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Mondjuk, én a kàrtyamentéseket is ùgy kezdem, hogy dd és az imageből vadàszom a headereket."

Perverz vagy. ;) :D

(#18006) copass: Másik olvasóval is?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18009) Gondwana válasza *Ropi* (#18008) üzenetére


Gondwana
addikt

Miért, te mit kezdesz egy olyan kártyával, amire a kíndóz egyből benyögi, hogy formatálná? Win alatt van recovery program, amelyik így is kiolvassa? Márpedig az Oly és Samu fényképzelőgépek akkulemerüléskor előszeretettel nullázzák ki a kártya elejét, akár egéssz a FAT-tábla végéig is. Ilyeneket havonta legalább egyet hoznak nekem.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18010) copass válasza *Ropi* (#18008) üzenetére


copass
veterán

mindegy mivel, direktbe, külsővel, beépített, különböző gépeken.
volt olyan hogy megborult az egész fat tábla, csak attól hogy kivettem a telóból a microsd-t és beraktam egy olvasóba. ilyen instabil cuccot én még nem láttam, nem semmiért ilyen olcsó.
a képek mondjuk annyira nem érzékenyek az adatintegritáshibára, mint a cad fájlok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18011) *Ropi* válasza copass (#18010) üzenetére


*Ropi*
félisten

Érdemes leválasztani a kártyát kivétel előtt, erre eléggé allergiásak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18012) copass válasza *Ropi* (#18011) üzenetére


copass
veterán

tökmindegy, hidd el nekem.leválasztom: kingston hiba, sandisk nincs hiba. leválasztás nélkül dettó.
ez minőségbeli különbség. nem semmiért ajánlják a dslr-hez a sandisk-et.
ez olyan mint anno a polimer vs tdk kazik. szólt mind a kettő csak az nem volt mindegy hogy meddig bírta.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18013) _seth_


_seth_
veterán

Samsung memkariról mi a véleményetek?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18014) Monya78 válasza *Ropi* (#18011) üzenetére


Monya78
veterán

Windows alatt alapbeállítás ez:

Ilyenkor nem kell leállítani, de ha valaki ezt átállítja az optimalizált-ra akkor kötelező a leállítás.

_seth_ : Samsung elég megbízható memóriakártyákat gyárt.

Nekem a sandisk-ek mellett vagy egy Samsung mb-sp8ga jelzésű kártyám, semmi panasz nincs rá...

(#18015) Gondwana válasza Monya78 (#18014) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam meg van épp egy 64GByte-os SanDisk, amire Canon XF300-zal irkáltak. Most 25GByte cuccot kellene róla lementenem úgy, hogy Win alatt egyáltalán nem látható, linux alatt meg -18°C-ra hűtve 15-20sec-ig olvasható, utána dobálja magát hanyatt, ekkor 2-3 percre ki kell kapcsolni, hogy megint működjön.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18016) *Ropi* válasza _seth_ (#18013) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jók és gyorsak.

(#18015) Gondwana: Annyi idő alatt a könyvtárszerkezetet is bajosan húzza be...

(#18014) Monya78: Tudom, hogy Win alatt az a default, de pl. Androidos telefonban simán meghülyül, ha nincs unmountolva kivétel előtt...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18017) nagybá


nagybá
senior tag

A kártyavételt nem sietem el, videózni is szeretnék, tehát nagy kártya kéne, de én is hallottam már a nagy tárhelyű kártyák hátrányairól. (kb. marad a 16GB-os, ha nincs jobb ötlet.)

A 32GB-os mennyibe fájna? (priv.)

[ Szerkesztve ]

(#18018) cOxeR válasza nagybá (#18017) üzenetére


cOxeR
Ármester

CF vagy SD kell Neked? már látom 7D... érdemes a gyors sorozat miatt aránylag gyors kártyát venni... nekem pl van eladó. ;)

(#18016) *Ropi*
+1 a Samsungra

[ Szerkesztve ]

(#18019) kiskornel válasza cOxeR (#18018) üzenetére


kiskornel
addikt

Jaja. Az egyik karidra , amit megvettem, elég szép képeket lőttem. Szerencse Sandisk kari. :)) Ez volt a felső kettő? :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18020) gypiero


gypiero
tag

Sziasztok!

Használ valaki eBayről "származó" vakut? Mik a tapasztalatok, milyen a minősége, mennyire használható? Szeretnék egyet venni, de félek hogy nem hozná a kívánt szintet... Konkrétan ezt néztem:
http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-YN560II-II-Flash-Speedlite-w-LCD-Screen-For-Canon-580EX-II-430EX-II-/261225741063?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item3cd2447b07
Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni.

(#18021) Agostino válasza gypiero (#18020) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

nincsen ilyenem, leszögezem! amit én leszűrtem: az esetek többségében teljesen jó kis vakuk ezek, de van, hogy egy idő után nem exponálnak. javítható a dolog, valami mütyür hal be bennük, amit egy elektroszaki összerak neked. tehát ha van utóbbid akkor no para. ezt a hibát több helyen is láttam, már youtube ilyen szerelő vidik is vannak. en block nagyon pozitív tapasztalatokat olvastam a cégről

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18022) csacsi77 válasza gypiero (#18020) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy barátom rendelt ugyanilyen markájut csak a YN-500-as számút. Nagyon elégedett vele.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18023) Gondwana


Gondwana
addikt

Vakuvásárlás - hátha nem mindenki követi...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18024) radi8tor válasza Gondwana (#18023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva.
Én nem vásárolok (közvetlenül)Kínából műszaki cuccot. :N

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18025) cOxeR válasza kiskornel (#18019) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jaja, ez volt a felső kettő... :DD :))

(#18026) cOxeR válasza Gondwana (#18023) üzenetére


cOxeR
Ármester

Amúgy a Sandisk CF kártyákat is hamisítják... szinte mindent, úgyhogy körültekintően kell vásárolni nagyon!

(#18027) C^^ válasza gypiero (#18020) üzenetére


C^^
őstag

Nekem volt YN560-om (nem a II-es verzió), nem volt vele bajom, rendesen működött.
Hallottam ennek az ellenkezőjét is, viszont több jól működőről hallok, mint hibásról. Ennek függvényében gondold át, hogy megéri-e a kockázatot az a 13-15k. Vagy - ugyan némiképp drágábban, de - meg tudod venni itthon is egy-két üzletben, kevesebb kockázattal.

Ha rendeled, akkor talán érdemes a Youngnuo saját store-jából megrendelni, igaz, 6 dollárral drágább.

[ Szerkesztve ]

(#18028) _seth_ válasza *Ropi* (#18016) üzenetére


_seth_
veterán

Samsung 32gb cl10 és 16gb cl10 és egy darab sandisk extreme 8 gigás, eddig egyikkel sem volt gond, telefonomban is samsung 16 gigás van és eddig ez sem produkálta a kingstonos hibákat, olyan volt nekem is de többet tuti nem veszek, az valóban mindig hibásan másolt valamit hiába távolítottam el.

Yongnuo YN-560 (II vagy III) vakut a 600D képes lenne vezeték nélkül kezelni?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18029) C^^ válasza _seth_ (#18028) üzenetére


C^^
őstag

"Yongnuo YN-560 (II vagy III) vakut a 600D képes lenne vezeték nélkül kezelni?"

Hagyományosan úgy, mint egy gyári Canon vakut nem.
Optikai slave-ként tud viselkedni, tehát másik vaku villanására ő is elvillan. Vagy manuálisra kell állítanod a beépített vakud teljesítményét, mert TTL-ben az elővillanásra el fog villanni a Yongnuo is, vagy Slave2 módban kell használnod a YN-t, és ilyenkor figyeli a TTL elővillanásokat, arra nem villan.
De a beépített vakud így mindenképp hatással lesz a képre (kivéve persze, ha leveszed minimálisra a teljesítményét, és messze vagy a témától), szóval ez amolyan félmegoldás, egy rádiós kioldó jobb ötlet.

(#18030) gergo5991


gergo5991
őstag

azt szeretném kérdezni hogy canon eos 700d 18-55 is stm kitobival + minden tartozák, 3hónapja lett véve, 32gb sandisk SHDC class 10-es + táska hozzá + állvány ( gondolom nem vlmi jó minőségü) 2 év jótálással
megér-e használtan 199,5k ft-t, amiatt adja el a csávó, mert vett 5d mrk 3-mat.

(#18031) gógyi válasza gergo5991 (#18030) üzenetére


gógyi
aktív tag

Sztem nézd meg feltétlen!

(#18032) .DLL válasza gergo5991 (#18030) üzenetére


.DLL
veterán

Ha papírok, Ser.No-k, garancia rendben van, sérülésmentes, letesztelted, akkor végül is nem rossz vétel, de 190-ért tuti üzlet lenne.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18033) gergo5991 válasza .DLL (#18032) üzenetére


gergo5991
őstag

az a baj, a tulaj 200km-re odébb lakik. Szóval a garanciát csak ott fogadnák el, ha meg akarom nézni mielőtt oda adom pénzt nekem kell elmennem oda, vagy ő jön érte, amiért előr 3k ft-t elkér utaláson. Ha meg rejtet hibája van a gépnek akkor beszopom nem? vagy csak szerintem gyanusan olcsó ez az ár? igaz ugyan ennyiért láttam használtat, bár ahhoz nem járt 32gb-os kártya + táska + állvány. Amugy összegzésben mennyire jó egy canon eos 700d? eddig egy nikon d7100at néztem ki magamnak, de rájöttem, jobban járok olcsóbb géppel + mellé vehetek magamnak más objektívet, pld halszemet, nagylátót, esetleg zoom-ot

(#18034) gergo5991 válasza gergo5991 (#18033) üzenetére


gergo5991
őstag

tudom dupla post, nem tudom szerkeszteni, hely szerint Komáromban árulják a dolgot, több dolgot eladott vásárlok elégedettek voltak, javítom 200km helyett 350km-re lakik tőlem ( powered by google maps)

(#18035) copass válasza gergo5991 (#18034) üzenetére


copass
veterán

én hagynám, vakon meg pláne.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18036) csacsi77 válasza gergo5991 (#18033) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én nagyon elégedett vagyok a 700D-vel. Biztos nem fogsz benne csalódni.
Két dolog, ami zavar benne, de lehet téged nem fog:
- csak egész értékenként lehet benne ISO-t állítani, bár AUTO módban köztes értékeket is beállít magának
- kicsi a markolata, bár ez szokható, nekem is sikerült, de néha megfogdosok egy 7D-t az MM-ben és csak sóhajtozok.... :N
Az STM-es obival meg remek a móka. Az 55-ös vége már nem olyan éles, de a többi gyújtótávval rendben van.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18037) Khelben válasza gergo5991 (#18030) üzenetére


Khelben
nagyúr

10k-val drágábban megkapod újonnan... Nekem biztos nem érne ennyit egy 32gigás kártya meg egy pár ezer forintos táska.

(#18038) csacsi77 válasza Khelben (#18037) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nincs is különbség: LINK
A kártyát is megvenném hozzá újonnan és az állvány nem érhet annyit. Abból úgyis minőségit érdemes venni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18039) kiskornel válasza gergo5991 (#18033) üzenetére


kiskornel
addikt

És milyen táskát ad hozzá? És milyen állványt? És milyen memoriakarit?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18040) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Én is boldog dslr tulaj lettem, elkezdtem kiegészítők után nézelődni. Ebay-en pl kifejezetten jó táskák vannak, de szükségem lenne egy tartalék akkura is.
Rengeteg kiegészítőt vásároltam android telefonokhoz, többek között akkukat, és alapvetően ott az volt a jellemző, hogy ha nem a legolcsóbbat vette az ember, de nem is az oem-et, hozta közel azt a teljesítményt.
Nekem egy LP-E8 akku kellene.
Érdekelne, hogy aki vásárolt már kínai akkut, esetleg a legolcsóbbat, esetleg közepeset (nyilván a gyári kiesik a kérdéskörből) milyen teljesítményt hoz a gyárihoz képest.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18041) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Egy kicsit off kérdés, illetve nem is annyira.Ti mennyit fotóztok egy feltöltéssel? Nekem szombaton 1200, vasárnap 1300 kép kattant el a gyári akksival, szombaton 1 rublika, vasárnap 2 maradt.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#18042) nagybá válasza Zozzer888 (#18041) üzenetére


nagybá
senior tag

Ez sok mindentől függ. Az 1000D (újonnan vett), ugyan ezt a színvonalat hozta kb. De pl most a 7D-vel már gondjaim vannak 180-230 képnél :D (hiába, 263k expo alatt sokszor volt töltve...)

(#18043) daninet válasza Zozzer888 (#18041) üzenetére


daninet
veterán

600d live view-al 180-200 kép, anélkül 500 max 600 ha kapcsolgatod. Igaz nem sok ideje van nálam, 1-2 töltésből ez jött le. Meg ugye egyszerre lövöd el, vagy áll két használat között a gép egy hetet. Olyankor is esik az akku töltése

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18044) Dr V válasza Zozzer888 (#18041) üzenetére


Dr V
őstag

A tavaly 5 éves 40D gyári akksijával 500at lőttem, folyamatos stabilizátorral, kb 100 vakus kép és utána 2szer végignéztem a képeket... :) Mindezt 2 óra alatt.

(#18045) Zozzer888 válasza nagybá (#18042) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja , hát nekem is 1000Dm van:) (39,8K expo, 2+ éves)

A másik, amit nem értek:

Az 50D-ben arany, vagy platina van? Vagy gyémántból van a mattüveg? Vagy mitől ilyen drága használtan?

40D-k vannak már 70körül, 60D 160-170ért, 7D-200körül, 50Dket meg képesek meghirdetni 150ért...

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#18046) .DLL válasza daninet (#18040) üzenetére


.DLL
veterán

Még annó ahol vettem a gépet vettem mellé egy Reál Póver akksit is jó drágán, de a gyári kb. feléért, nem is hozza azt a szintet, aztán most tavasszal vettem ezt: [Link] na ez kb. ugyanazt tudja mint a gyári, meg vagyok vele elégedve.

(#18041) Zozzer888: Az nagyon durva, irigyellek! :)) Az a helyzet, hogy én még sosem figyeltem meg, sosem lőttem egyszerre annyi fényképet, hogy lemerüljön, és inkább videózok, ami kb. 1 óra alatt leszív egy új akksit, de ha a snittek között kikapcsolom, akkor fél napot is elmegy (de ez nem túl reprezentatív adat).

(#18045) Zozzer888: Szerintem nincs baj a 60D-vel a te szemszögedből, de ami az 50D-t illeti, ez az utolsó nagy méretű, klasszikus, magnéziumvázas, középkategóriás harcos, ezért szeretik mesterségesen fenntartani az árát. Aki rá van izgulva, és puffog, hogy ejj, de elrontották a 60D-t hozzá képest, az megveszi.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18047) k1csi válasza Zozzer888 (#18045) üzenetére


k1csi
senior tag

A 40D árába be van árazva egy zárcsere (mert ugye sok szériahibás volt), nem tudom az pontosan most mennyi, de ha hozzáadsz kb. 40k-t (110k) az lenne normál esetben kb. az ára.
A többi meg nagyjából a kereslet-kinálat függvénye.

.DLL
Nekem is volt egy realpower akksi amit a boltban vettem ahol a gépet is (azaz nem túl olcsón), na az még az utángyártott árát sem érte meg elég hamar megbízhatattlan lett (látszólag gyorsan feltöltődöt, azután meg úgy merült le, hogy a gép nem állította vissza a tükröt sem azaz semmit sem láttam a keresőben).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18048) daninet válasza .DLL (#18046) üzenetére


daninet
veterán

Hát ja, ez jó drága, mert 10 dodóért ebay-en gyári van. Ezek az utángyártottak 3-8usd között mennek [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18049) .DLL válasza daninet (#18048) üzenetére


.DLL
veterán

Értsd: "Gyári" Sajnos ezt nem lehet ellenőrizni.

Haverom elhagyta a töltőmet, rendelt helyette egy "gyári" töltőt, meg is jött, de olyan furcsán működtek a ledek, nem úgy ahogy a gyárinál megszoktam. Szétszedtem. Hát nem egy kínai hamisítvány? Van benne kb. 3 tranzisztor igénytelenül beforrasztva, meg pár egyéb alkatrész, aranyozott érintkező helyett csak réz lapok, majd jól beoxidálódik... örültem neki... Pedig a háza az megszólalásig olyan, mint az eredeti.

(P.H.)

(#18050) k1csi válasza .DLL (#18049) üzenetére


k1csi
senior tag

Egyszer körülnéztem egy kicsit a neten, hogy miről lehetne felismerni a hamisítvány akkut.
Így jutottam el a Canon hivatalos oldalára a témában (a fórumokban sokkal több hamisítványról van info).
(A Lithium-ion battery packs-ot kell kinyitni).

Az NB-5L-nél akadtam meg. Genuine (eredeti) MADE IN CHINA felirat, Counterfeit (hamisított) MADE IN JAPAN felirat
Hát itt tartunk...

Azaz hacsak nem valami nagyon megbízható boltban veszed, hanem az e-bay-en ott kb. vak szerencse, hogy mit kapsz.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.