Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) .DLL válasza Dictator^ (#20997) üzenetére


.DLL
veterán

Fókusz jó legyen, főleg a végtelen közelében. Ne legyen asszimatrikus (képsarkok általában gyengék, de ne legyen vállalhatatlan az egyik pl.)
Enyém nem titkoltan gurult egyet valami köves felületen az eladó elmondása szerint, de szerencsére nem lett asszimm. Viszont nem volt végtelenem, egy hézagológyűrűt ki kellett vennem a bajonett alól. Most pont jó.

(P.H.)

(#21002) matyi012345 válasza Dictator^ (#20995) üzenetére


matyi012345
őstag

I

II

(#21003) Zozzer888 válasza Damage (#21000) üzenetére


Zozzer888
addikt

Részemről jöhet kíváncsi vagyok:) Nagyon keveset hallani arról az üvegről , azt olvastam obi topicban hogy valaki nagyon szenved vele mert mindegyik fókusz hibás amire cserélik.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21004) Damage válasza Zozzer888 (#21003) üzenetére


Damage
senior tag

Én voltam. Ezért is írtam, hogy nem keveset szívtam, mire lett egy használható példányom.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21005) RomiJosy válasza Zozzer888 (#20994) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Bocsánat,végig rosszul írtam.
Más gond? Vigyem a szervízbe a gépet?

(#21006) bl4ze


bl4ze
veterán

Beltérben 55-250 obival lőve

.:. bl4ze .:.

(#21007) Misi1979 válasza RomiJosy (#21005) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem, MÁS a gond.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21008) Damage válasza RomiJosy (#21005) üzenetére


Damage
senior tag

Az életlen képeid exif adataiból írd be ide a záridőt és a hozzá tartozó fókusztávolságot. A reciprok-szabályra figyelni szoktál?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21009) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Van valami megoldás 550D esetén geotagging-re?

(#21010) RomiJosy válasza Damage (#21008) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Ha haza érek,jelentkezek.
Kb 1 óra

[ Szerkesztve ]

(#21011) Zozzer888 válasza Damage (#21008) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én is recipróka gondra gyanakszom.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21012) .DLL válasza bl4ze (#21006) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönjük, elég lesz. ;)

(P.H.)

(#21013) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Hazaértem..
Írjátok mit tegyek,igyekszem minél előbb megcsinálni. Hálisten a gyerek a nyakamba lóg,de ez nekem nagyon fontos,előre is köszönöm a jó tanácsokat.

Olvastam a reciprok szabályról,nem manuálban szoktam fotózni.. AV mód a kedvenc vagy PA..

[ Szerkesztve ]

(#21014) Zozzer888 válasza RomiJosy (#21013) üzenetére


Zozzer888
addikt

Av módban hogy tartod a recipróka szabályt ? A bajos képek Exifje érdekelne minket.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21015) RomiJosy válasza Zozzer888 (#21014) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Volt egy kis időm,a kertbe lődöztem de sajnos már lemenőben van a nap.
Pl..
1/30. 6.3 iso800
Nem látom olyan élesnek mint kéne..

Másik..
1/20. 11. Iso1600
Ez egész jó,de a szeme nem az igazi,gondolom sok az iso

[ Szerkesztve ]

(#21016) Misi1979 válasza RomiJosy (#21015) üzenetére


Misi1979
őstag

1/30-at kézből?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21017) Damage válasza RomiJosy (#21015) üzenetére


Damage
senior tag

A fókusztávolságot még mindig nem írtad le, az lenne a lényeg! IS be van kapcsolva? Milyen objektív? A 70-200 F4 L IS 4 fényértéknyit is tud. Teljesen lényegtelen, hogy AV vagy M módban használod, törekedni kell a reciprok szabályra (persze nem muszáj, csak nem árt, ha bemozdulás nélküli képeket szeretnél kézből).

Szerk: Mit fényképezel 11-es rekesszel?
Szerintem az alapokkal is komoly gondod lehet. Fókusztávolság? (mm-ben van megadva)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21018) RomiJosy válasza Misi1979 (#21016) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

:K
Majd megpróbálom fényben is,holnap ha időben végzek. Ha nem ez a baj,lehet a gépnek vagy az optikának a hibája az,ha életlen a képek egy része..?

(#21019) RomiJosy válasza Damage (#21017) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Efs 18-55 1:3,5-5,6 lll
Nincs rajta is.. a fiam fotóztam..

(#21020) Damage válasza RomiJosy (#21019) üzenetére


Damage
senior tag

Teljesen felesleges az F11 rekesz! Csak az amúgy is kevés fény bejutását csökkented, ezáltal hosszabb lesz az expo, könnyebben bemozdul a kezed.
A fókusztávolságot még mindig nem írtad le. :U (pedig ez alapján tudjuk meg, hogy mennyi az esélye a bemozdulásnak)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21021) Misi1979 válasza RomiJosy (#21018) üzenetére


Misi1979
őstag

Ne haragudj, de a tudásod több sebből is vérzik.. Az egyik, a 11es rekesz. A másik, 1/30-at ne kézből fotózz.. Ilyen feltételek mellett pláne, hogy ne.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21022) RomiJosy válasza Misi1979 (#21021) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nem haragszom..
Fókusztáv 50mm

Ajánlottak egy könyvet.A digitális fotós könyv.. multhéten kiovastam. A könyv elolvasása előtt tág blendével fotóztam a fiam,hogy a háttér mosva legyen. A könyvben Scott Kelby a portrézáshoz számtalan helyen a 11es blendét javasolja,hogy ne csak az orra legyen éles.
Senkit nem akarok idegesíteni,örülök minden jó tanácsnak,de sajnos mindenki mást mond (ír) mi a helyes,mi nem.

A reciprok szabályt kb egy éve olvastam,tanulmányoztam de sajna közben meló és gyerek mellett jött 2 suli kijárása,nem tudtam a fotózásról annyit olvasni mint szeretnék..
Holnap jó fények mellett nekiugrok megint..
Köszi és bocs az offokér..

[ Szerkesztve ]

(#21023) Damage válasza RomiJosy (#21022) üzenetére


Damage
senior tag

Reciprok szabály: 50 mm fókusztáv mellett (APS-C szenzornál) legalább 1/80-as záridő. Mégjobb, ha ennél is rövidebb. Mivel érheted el? Nagyobb blendenyílással, ISO emeléssel. Inkább az előbbit preferálom.
50mm mellett 5,6 rekesszel 2 méteres tárgytávolságnál 35 cm a mélységélesség. Vagyis egy ember belefér az éles tartományba! Portrénál nem mindegy, hogy milyen távolságról és milyen fókusztávolság mellett fotózol, mert ezektől az értékektől is függ a DOF mértéke. Érdemes egy DOF calculator-t beszerezned telefonra (esetleg a NET-en megnézni). És törekedj a reciprok betartására, hogy kisebb legyen a bemzdulás esélye. Scott K. könyve előtt érdemes lenne elolvasnod az alapokat.

(200mm mellett F5,6 rekesz és 2 méteres tárgytávolságnál 2 cm a mélységélesség, 4 méter mellett 8 cm! 50mm-nél 2 méter mellett 35cm, 4 méternél 140cm! 2 méternél 50mm mellett F11-es rekesz 69 cm és rengeteg fényt pazarolsz! Érdemesebb F5,6-on hagyni és 2,5-3 méterről fotózni. Sokkal jobb záridőt állít be AV módban és ugyanakkora lesz a mélységélesség, mint 2 méterről F11 mellett 55 mm-nél)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21024) matyi012345 válasza RomiJosy (#21022) üzenetére


matyi012345
őstag

Azt műtermi portréra írta.

Nézd meg mindig hány mm-en fotózol, szorozd be fejben másféllel (vagy ha jó matekos vagy 1,63-al), és nézd hogy a záridő ne legyen hosszabb a kapott eredménynél. IS-t ha bekapcsolod akkor negyedelheted, pl ha 55*1,5 ~80 jön ki akkor nem kell 1/80, elég a 20 is, ha nem mozgó a témád. Ha mozog a téma akkor a sebesség és a távolság dönti el mennyi kell, általában rövidebb mint a reciprok szabály. Expogombbal meg finoman, nagylevegő-kifúj, lazán-finoman lenyomod és nem fog bemozdulni, ha tartod ezt a szabályt.

Ha nem jön ki a kívánt érték akkor elkezded nyitni a rekeszt, emelni az ISO-t, ha "elfogyott" akkor állvány kell, vagy megpróbálod letámasztani a gépet, vagy lőssz egy sorozatot és talán lesz benne éles.

[ Szerkesztve ]

(#21025) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Damage
Matyi
Köszönöm,ezek nagyon jó tanácsok..Nem vagyok túl jó matekos,de a telefon biztos elboldogul egy ilyen kalkulátorral.. androidra tudtok használhatót? Az se baj ha ingyenes..
Van javasolt honlap ahol az alapokat átolvashatom?

(#21026) Damage válasza RomiJosy (#21025) üzenetére


Damage
senior tag

Nem ismerem az Android boltját, de biztos találsz ingyenest (DOF calculator-ra keress).
Fotós alapok 1
Fotós alapok 2
Még nem olvastam, de mások azt írták, hogy nagyon jól le van írva minden.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21027) RomiJosy válasza Damage (#21026) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Oké..köszi. Igérem jó tanuló leszek 😉

(#21028) vlevi válasza RomiJosy (#21022) üzenetére


vlevi
nagyúr

Digitalis fotozasrol szolo konyveket nem szabad olvasni :-)
Elo kell venni az osregi, antikvariumban porosodo konyveket, mert ami ide, a tukorreflexes gepekhez kell, az nem valtozott az elmult 100 evben.

(#21029) Tinuszka válasza vlevi (#21028) üzenetére


Tinuszka
tag

hát én tíz év szünet után kezdtem megint fotózni, és a filmes korszakhoz képest bizony sok tanulnivalóm volt. Elég csak annyi, hogy természetfotózásban nyomulok (főleg madarak), és gőzöm nem volt róla, mi is az az ETTR (exposing to the right). Egészen addig, amíg el nem olvastam egy onlájn könyvet a digitális madárfotózásról.

(#21030) matyi012345 válasza Tinuszka (#21029) üzenetére


matyi012345
őstag

Azt saját magad is ki tudod tapasztalni, semmilyen online könyv nem kell hozzá. Ha az alapok nincsenek rendben akkor mindegy az ETTR.

(#21031) Tinuszka válasza matyi012345 (#21030) üzenetére


Tinuszka
tag

mi értelme van újra feltalálni a spanyol viaszt? Ha az előbbi példánál maradunk, szerintem a zajcsökkentést már az alapoknál el kell kezdeni tanulni, kezelni. Nekem mindenképpen rendkívül hasznos volt, rengeteg, a mindennapi gyakorlatban felhasznált dolgot sajátítottam el gyorsan. De ez persze csak az én véleményem.

(#21032) vlevi válasza Tinuszka (#21029) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én ezt arra értettem, hogy a digitális fotózásról szól könyvek nagyon hamar elmennek abba az irányba, hogy a kattintás után mit lehet photoshoppal kihozni a képből. Miközben olyan alapfogalmakról, mint a mélységélesség, blende, ésatöbbi, alig van róla szó.
Megjegyzem, olvasgatom ezeket a könyveket, szóval olvasásból már profi vagyok, csak éppen a gyakorlatba nem tudok belőlük átültetni semmit :D

(#21033) RomiJosy válasza vlevi (#21028) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

A kezdő fotósok digitális képei topikba belinkeltem egy képet..mi a vélemény[ezt]
Az volt a reakció,hogy a "cuccost" tegyem le és az említett szerző könyveit nézzem át.
Nem volt rosz tanács egyébként,jó könyv,de sajna az alapokat újra kell ismétrlnem.
Nagyon remélem,hogy hamar belejövök,nem azért vettem komoly gépet,hogy szerencsétlenkedjek vele,hanem,hogy a fiam olyan minőségbe fotózzam,amilyen jóba lehet..
Az,hogy ez a fotós dolog nekem ennyire fejlövés lesz,nem tudtam..de most,hogy érzem eme hobbi szépségét,szeretném tökéletesen csinálni és erre idöt,energiát rááldozok..

(#21034) *Ropi* válasza Dictator^ (#20995) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tokina AT-X116 Pro DX vs Pro DX II.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21035) grigo válasza RomiJosy (#21033) üzenetére


grigo
őstag

Hát nemtudom, én nem vagyok profi, kezdő vagyok. De szerintem ha leteszed a cuccost akkor eleve halott ügy. Lőj sokat, még többet, gyere rá hogy hol rossz és lődd máshogy, vagy lődd úgy ahogy a könyvben. Ha lerakod akkor vesztettél. Legalább is én így fogom fel amikor már a hocipom is tele van a töketlenkedéssel. Ja és az is tanulás szerintem ha addig próbálsz shopolni vele amíg az ultraszarból sima szart csinálsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21036) RomiJosy válasza grigo (#21035) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nem teszem le természetesen..és nem fogom feladni sem 😌

(#21037) Morgal válasza RomiJosy (#21036) üzenetére


Morgal
tag

Szerintem ne foglalkozz ezekkel a kezdő/haladó fotós topikokkal. Sokkal jobban jársz ha Flickr-en belépsz néhány csoportba és folyamatosan "adagolod" a fotóidat. A visszajelzésekből/gyanús csendből úgyis tudni fogod, hogy jó úton jársz-e. Másrészt minden képnek megvan a maga közönsége és ha nem jó helyen mutatod be, nagy eséllyel ordítva röhögnek majd rajtad - ez mindig is így volt/lesz. Véleményem szerintem három fő kategória különíthető el: 1. amatőr értékrend, 2. képzőművészeti értékrend, 3. megrendelésre készített értékrendű - és ezek között bizony nincs átjárás (holott mindegyik megköveteli a jó technikai tudást).

"nem azért vettem komoly gépet,hogy szerencsétlenkedjek vele,hanem,hogy a fiam olyan minőségbe fotózzam, amilyen jóba lehet..." - ebből is az következik, hogy maguk a jövőbeli elkészült fotók is elsősorban neked lesznek fontosak és neked kell velük majd megelégedned :) innentől kezdve szerintem annyi a dolgod, hogy gyakorolj sokat, inspirálódj a kiválasztott kategóriából, nézz sok képet és ne fecséreld az időd erre a képmegosztós témára :))

(#21038) copass válasza RomiJosy (#21033) üzenetére


copass
veterán

ó akkor még finomak is voltak! :D
nem kell görcsösen fotózni. minek? ebből élsz? veszítesz vele bármit is? nem.
használd ki azt hogy felhőtlenül kísérletezgethetsz. próbáld ki a tanultakat, a trükköket. ehhez viszont tisztában kell lenni az alapokkal. fotóbetyár segít

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21039) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Esetleg tudnátok ajánlani online fotósképzést?
Már kettőt elkezdtem, a kipróbálási verzióig, de nem igazán jönnek be.

Azért szeretnék online-t találni, mert külföldön élek, és itt kint kicsit más összegekért potyogtatják
az anyagot az ember fejébe. :D

Amúgy tegnap megrendeltem a cuccot, de még semmi válasz nem érkezett. :)
Reméljük nem lesz gond...

(#21040) Zozzer888 válasza belovary (#21039) üzenetére


Zozzer888
addikt

Felesleges. Ki kell menni és képelni. Sokat. Aztán figyelni hogy min és hogy tudnál javítani.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21041) Zozzer888 válasza RomiJosy (#21033) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ne tedd le. Képelj, gyakorolj, utómunkázz!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21042) belovary válasza Zozzer888 (#21040) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, érzem, hogy így nem az igazi, mert arra jó így olvasni, hogy az alap kifejezésekkel, és elméleti anyaggal nagyjából tisztában legyen az ember, de ezt a gyakorlatban nem igazán lehet átvinni.

A legjobb egy gyakorlatias tanfolyam, ez tény. :)
Még mindig nem írnak vissza a rendelésemmel kapcsolatban, így még nem mondhatom, hogy hamarosan
büszke Canon EOS tulaj leszek. :)

(#21043) Fotonhámozó válasza belovary (#21039) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

A fényképezőgép-kezelés elméleti alapjait (ISO-blende-záridő szentháromság) egy délután bőségesen el lehet mélyíteni. Utána "csak" gyakorolni kell + kísérletezni fénymérési módokkal. A neheze a kompozíció kialakítása, (a jó) téma felismerése a helyszínen. Ehhez kell igazán sokat gyakorolni. Ajánlanék egy kiváló könyvet, aminek az elolvasása után a komponálást biztosan máshogy látja (keresőn keresztül :D ) az ember: Michael Freeman: Fotósszemmel. Ha a jó témát ki tudod választani a helyszínen és a keresőbe nézve a látott dolgot le tudod fejben úgy bontani alapokra, ahogy a könyvben le van írva, hirtelen sokat fognak a képeid javulni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#21044) belovary válasza Fotonhámozó (#21043) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! Már keresem is a könyvet... Minden infó jól jöhet!
Igen, az alapokat átolvastam, értelmeztem is, csak a gyakorlatban mit művelek, az már más kérdés... :D

(#21045) Morgal válasza Fotonhámozó (#21043) üzenetére


Morgal
tag

Ez egy nagyon jó könyv, elég nagy szintlépés volt miután elolvastam! :R

(#21046) Agostino válasza RomiJosy (#21033) üzenetére


Agostino
addikt

spanolj előbb össze az ottani topiclátogatókkal, utána minden fotód maga lesz a tökély. addig ha maga ken rockwell posztolna oda személyesen, azt is elhajtanák a bánatba. a fotódnak meg az a baja hogy középen van, mozdíts ki mondjuk balra. tehát a pár balra megy, jobb oldalt előjön a táj. szerintem. kb ennyi. ja és guggolj le, ne fentről lefelé fotózz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21047) .DLL válasza Fotonhámozó (#21043) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, ez a legnehezebb része, sokszor kapom magam azon "terepen", hogy mindent csinálok, csak elfelejtek komponálni, látni, hogy mit is akarok a kihozni a látványból, mit várok a képtől. Sőt mégnehezebb egy témából többféle képet is kihozni, és ugye ez alatt nem csak az különböző nézőpontokat éretem, hanem a "tartalmat". Nehéz "előre látni" hogy mit akarunk, mert ez vagy az beleszól, zavar, nem úgy jön ki. Na ehhez, és a gyors reagáláshoz kell nagyon a rengeteg gyakorlás.
De ezt a könyvet én is elolvasom, köszi! :)

(P.H.)

(#21048) RomiJosy válasza Morgal (#21037) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Köszi a jó tanácsot,megfogadom..
Nekem fontos meg majd később Matyi fiamnak. Arra gondoltam annó,igyekszem mindent megtenni azért,hogy jó minőségben örökítsem meg. Sok kutatás és olvasás után esett a választás a canonra.
Sajnos olyan tipus vagyok,hogy szeretek mindent jól vagy jobban csinálni,ezért vagyok itt.
Az említett oldalt megnézem és közben fotózok amennyit tudok..

Köszi..

Copass.. nem ebből élek de mégis szeretnék minél előbb úgy megörökíteni apillanatot,hogy évek múlva is azt mondhassam..na igen,ez tökéletes komponálás..

[ Szerkesztve ]

(#21049) RomiJosy válasza Agostino (#21046) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Igen..Én is ezt látom rajtuk..Nem spanolni mentem oda,hanem mert kezdő vagyok,de igen szigorúak a srácok..
A kép elkészülése óta sokat olvastam az aranymetszésről,lehet,hogy meg is vágom kicsit majd a képet,balra amúgy sincs sok látnivaló rajta,jobbra meg látszódtak volna a sétálók akik kivárták a 15másodperces fotózást...

(Bocsi,lejárt a szerkesztés)

[ Szerkesztve ]

(#21050) cOxeR válasza Agostino (#21046) üzenetére


cOxeR
Ármester

Badarsággal kérlek ne etess embereket... köszi. :)
Van a képnek elég gondja... és a spanolás max tudatosságra neveli a kezdőt... mit ne tegyen... amit mások már elégszer elkövettek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.