Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20749) üzenetére


Zozzer888
addikt

Használtan, vagy újonnan? Használtat itt érdemes vadászni :) .Itt reális piaci áron vannak hirdetve legtöbbször, ha nem , akkor szólnak úgyis :D

Az 50 f1.8 újonnan 30 körül, használtan 20 körül, de láttam már 15ért is.
Az f1.4-hez használt árat tudok csak, legutóbb 70 körül mentem, mikor néztem őket, de majd Ropi megírja, hogy Sigma 50 F1.4-et vegyél az helyett, mert az jobb. Használtan nem tudom, hogy azt lehet-e találni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20752) *Ropi* válasza .DLL (#20750) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az tény, hogy a szenzora nagyon jól sikeredett, csak nem szabadott volna beleszólást hagyni a marketingeseknek az ergonómiába... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20753) zserbox


zserbox
őstag

a 60D-nek mennyi a várható zár-élettartama?

(#20754) cOxeR válasza zserbox (#20753) üzenetére


cOxeR
Ármester

100k

(#20755) zsoltee10 válasza cOxeR (#20754) üzenetére


zsoltee10
addikt

és egy 600D? 50-60k?

(#20756) cOxeR válasza zsoltee10 (#20755) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az is 100-ra van tervezve...

(#20757) zserbox válasza cOxeR (#20754) üzenetére


zserbox
őstag

és hogy jelentkezik a zárhiba?
egyik exporól a másikra?

(#20758) zsoltee10 válasza cOxeR (#20756) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ez megnyugtató :)

(#20759) Monya78 válasza *Ropi* (#20747) üzenetére


Monya78
veterán

"6 évig használtam 3 db 40D-t és marhára úgy emlékszem, hogy ott volt rajta az óra ikon."
[link] :P

(#20760) .DLL válasza zserbox (#20757) üzenetére


.DLL
veterán

Igen. Egyszer csak eltörik benne valami (zárlamella tartó szegecs, tükör forgáspontja, ilyesmi) De haverom 300D-vel még fotózott úgy 1-2 hétig, hogy az első redőny egyik lamellája leszakadt, kiszedte, és olyan kb. 1/60-nál hosszabb záridőkkel még tudott fotózni. :D Régen mutatott képeket, a felett már defektes volt a kép. ~70000 Expót tett bele.

(#20759) Monya78: Igen, az internet korában megfontoltan kell állítani vmit. Egyébként nekem is úgy rémlett, de csak az LCD-n van óra ikon.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20761) zserbox válasza .DLL (#20760) üzenetére


zserbox
őstag

bátor ;]
mondjuk a 300D még 50k-ra volt tervezve sztem, ahhoz képest full jó.

(#20762) RomiJosy válasza belovary (#20739) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Én nem vazyok profi fotós,lelkes újonc esetleg.
A hozzászólásaidat olvasva eszembe jut az,mikor kb 1.5 éve elkezdtem gépek után kajtatni mondván,megszületett a fiam és szeretném minél jobb minőségben megörökíteni. Rengeteget olvastam és néztem fotós videókat. Az 550d volt a max amit el tudtam képzelni és addig túrtam míg használtan megvette kit obival. Ha másra hallgatok és az "úgysem fogod kihasználni" szólásokat megfogadom,most sok örömöm nem lenne a fényképekbe.
Egy példa..

A kép az unokaöcsémről és barátnőjéről készült a balcsin. A nap már lement és vakuval is ládszódtak,de elkapott a művész lélek és állványról 15másodperc nyitott blende után kis vaku és tádáá..
Egy kis egyszerű géppel nem készült volna el a kép.
Ha kinéztél magadnak egy jó gépet,vedd meg,főleg ha megteheted,ha lentebb adod,ott lesz a kisördög a fejedben egy jól sikerült kép után,hogy milyen lett volna a jobb géppel..

(#20763) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Az alapvető külső különbségeken kívül 100D-t vagy 600D-t érdemesebb venni manapság újonnan? Van valami alapvető eltérés a képalkotást tekintve (szenzor ugye ugyan az)? Csak váz kellene, pár régebbi nem STM-es obija van a tulajnak már (18-55, 50/1.8, 55-250).

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20764) Zozzer888 válasza RomiJosy (#20762) üzenetére


Zozzer888
addikt

Spec. ez a kép egy 350Dvel is ugyanúgy elkészült volna. Nem kompaktot ajánlottunk neki :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20765) Damage válasza *Ropi* (#20747) üzenetére


Damage
senior tag

Természetesen értettem, hogy nem a funkció elvesztését érted alatta! És azt sem gondoltam komolyan, hogy az xxD és xD vázakon ez egy "feature". Gondolom úgy van vele a Canon, hogy aki a termékét használja már megszokta a "Drive" gomb alatti funkciókat és talán minél kevesebb piktogram van egy vázon, annál komolyabb gép benyomását keltheti egy felsőbbkategóriás váz.
Én egyedül a xxxD vázakon láttam időzítős piktogramot (gondolom a xxxxD vázakon is lehet). 10D, 40D, 70D-n nincs, 350D-n van (legalábbis a sajátjaimon).

RomiJosy: Balatonboglár :)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#20766) RomiJosy válasza Zozzer888 (#20764) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Tudom,hogy ez a kép ment volna gyengébb géppel is,de ha megvan a pénz egy 70Dre és gyengébb vázat vásárol,megszokja annak tulajdonságait és megismeri a határait,talán bánni fogja,hogy nem azt vette amit a legjobbnak tartott..
Szerintem az esetek 90%-ban a fotók amiket csinálok a gyengébb vázakon is menne,de ott az a 10% aminél jól jön a kis extra.
Nem ismerem a 70Dt,olvastam róla. Ha tehetném,biztos beruháznék egyre..

(#20767) .DLL válasza RomiJosy (#20762) üzenetére


.DLL
veterán

A vaku szerintem túl erősen villant, de ezt csak halkan jegyzem meg, mert ez nem az a topik. ;)
Zozzer +1

(#20763) Wa2x_: Szerintem inkább a 650D érzékelője van benne továbbfejlesztett élőképes AF-fel.
Nekem nem szokott semmi bajom lenni a 3 szemjegy és alatta lévő kategóriás Canon vázak fogásával, nincs óriási kezem, és képek alapján a 100D is olyan volt hogy simán vinném, tök jó, pici.
De aztán kézbe fogtam, és próbáltam szeretni, igazgatni, de nem... nem volt jó kézben tartani. :( Szóval próbálja ki az ismerősöd.
Bár alkalmanként fényképezni pl. kiránduláson még mindig praktikus lehet, de én 20D-vel a nyakamban is másztam hegyet-erdőt :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20768) Zozzer888 válasza RomiJosy (#20766) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha lefojtasz egy vázat alap obival akkor nagyon messze leszel a határaitól. Persze, jobb a jobb váz, de csak akkor ha kitudod szolgálni rendes obival.

Mikor megvettem a Tamront az 1000Dre, olyan volt mintha új gépem lenne :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20769) copass válasza RomiJosy (#20762) üzenetére


copass
veterán

1100D is képes erre, pedig az igazi belépőszint, annál lentebb nincs.
itt arról van szó hogy a legtöbben még nem tudják hogy mivel jár ez a tanulási folyamat, megvesznek egy iszonyat drága vázat+obit. ~400k. ennyi. lesz egy nagy átfogású obija és kész.
nekem több fotós (nem képzeletbeli) mondta hogy a tanuláshoz egy zenit is elég lenne.
ezért vettem 1100D 18-55 kitben + 1.8/50 fényerős obival. olcsó, mindent tud ami kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20770) matyi012345 válasza copass (#20769) üzenetére


matyi012345
őstag

Erre még egy jobb kompakt is képes lett volna. :DD

Nem baj, végig kell járni ezt az utat, tanulópénznek jó lesz az a 70D.

(#20771) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat még ha e6 nem is az a topik,jó pap holtig tanul..

A váz lefolytása gyenge obival..én is azért kértem a napokban tanácsot tőletek,mert bízok abban,ha jobb obit rakok rá mint a kitobi talán még többet kihozok a gépből. Rosszul vagyok mikor egy tök jó pillanatot nem örökítek meg mert olyan életlen a kép,kuka..

Én elhiszem mindezt a belépő szintű tanulós gépekről,de mikor csajozni kezdtem is a nekem tetszőkre mentem,nem adtam lentebb még ha sok volt a pofáraesés 😀

(#20772) copass válasza matyi012345 (#20770) üzenetére


copass
veterán

majd jön a nemmertem kivinni/elvinni mer drága volt, féltem!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20773) bl4ze


bl4ze
veterán

használt 50mm 1.8 obinál mit kell megnézni ? (váz nem lesz nálam - legyen???)

.:. bl4ze .:.

(#20774) matyi012345 válasza copass (#20772) üzenetére


matyi012345
őstag

Mondjuk úgy még van élet, én sem vittem ki a gépemet vagy 1 éve, sőt az állványról sem vettem le, most is itt néz velem szembe rajta a táv és rádiós kioldókkal :D :U

(#20775) matyi012345 válasza bl4ze (#20773) üzenetére


matyi012345
őstag

Legyen, tekintve hogy több a fókuszhibás mint a nem.

(#20776) belovary


belovary
senior tag

Már kifejtettem a véleményem erről a dologról.
Egy biztos. Ha nem lenne ez a céges dolog, akkor nem hogy 70D-t nem vennék, hanem még a 700D is rizikós lenne. Akkor tuti hogy 1100D-t vennék. De van egy lehetőség, és 7D, 70D, na és feljebb.... meg Nikon hegyek... Szóval nagy választási lehetőségem nincs, mármint lefelé... viszont jó áron van, közel 100e ft-al kevesebbért.

Mivel motoros vagyok, el sem tudom mondani, mennyiszer hallottam azon a téren is, milyen motort ajánlanak elsőre, szép fokozatosan, stb... Az elején nagy buzgón osztottam a véleményt, hogy nehogy megvedd ezt, meg azt, mert meghalsz, stb... Általában egyből kell az erő, és van aki szellemileg, és fizikailag érett rá, van aki nem. Az egyik ismerősöm fele akkor vassal baleset hegyeket halmoz, a másik kétszer nagyobb vassal az egyik legtöbb km-t levezetett motoros ismerősöm, akinek nem csak egy motor a motor...

Nem akarom szétOFFolni az oldalt, csak azt akartam írni, hogy van nekem is közeli barátom, aki megveszi a profi gépet, közel 1 milla a váz, és életében nem készített szerintem még 1 képet sem. Neki inkább ez presztízs lesz, mint hobbi, vagy szórakozás. Nekem bármilyen gépem is lesz, ugyanúgy megyek lőni vele, gyakorolni, tanulni, élvezni amit eddig is nyújtott a fotózás. :)

Tényleg! Tudom, hogy az sem ide való, de 1-2 képemet be lehet rakni? Csak azért, mert kíváncsi vagyok mi a rossz benne. Tényleg a kritika érdekelne! A kezdő fotósok közé rakjam? :)

(#20777) bl4ze válasza matyi012345 (#20775) üzenetére


bl4ze
veterán

Oké!
Egy gyors találkozó fér csak bele,az eladó rohan be Budapestre - "tökölni" nem lesz időm.

Mire figyeljek, mit nézzek meg gyorsan a vázon? Fókusz és kész ? (AF)

.:. bl4ze .:.

(#20778) Monya78 válasza bl4ze (#20777) üzenetére


Monya78
veterán

(#20779) copass válasza matyi012345 (#20774) üzenetére


copass
veterán

mindíg bent fogsz fotózni ugye?! :U levetted a lényeget. általános felhasználásnál a kültér is benne van a pakliban jelentősen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20780) copass válasza belovary (#20776) üzenetére


copass
veterán

oké értjük hogy lehetőséged van áldozni rá, de ettől még hót felesleges.
minden téren igaz az hogy tapasztalt ember kezében jobban teljesít a gyengébb eszköz is.
nagyon off, de ez a legjobb példa, 10 percen belül egy tejesdobozzal a ződpokolban!:D
kezdő fotós topikba képelj

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20781) bl4ze válasza Monya78 (#20778) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm. Mivel ez egy fix (50mm) obi, ezért ez az írás csak részben használható.

.:. bl4ze .:.

(#20782) copass válasza bl4ze (#20781) üzenetére


copass
veterán

mindenképpen megcsinálnám a ruzsa jános af tesztjét.
saját vázon kipróbálnám, majd otthon gépen nézném vissza a képeket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20783) RomiJosy válasza Damage (#20765) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Igen,Balatonboglár ☺
Bocsánat a fotó miatt,nem tudtam,hogy itt nem linkeltek fotókat.
Nekem alapból van egy ilyen fejlövésem,hogy nincs pénzem arra,hogy olyat vegyek amit hamar megunok.

(#20784) *Ropi* válasza Monya78 (#20759) üzenetére


*Ropi*
félisten

...A kijelzőn. :))

(#20760) .DLL: Közben beugrott, hogy csak odahaluztam. :D

(#20765) Damage: közben meglett a megfejtés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20785) bl4ze válasza copass (#20782) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez tényleg jó,de erre nem lesz lehetőség-idő sem.
De marha jó cikk,ötlet ! :)

.:. bl4ze .:.

(#20786) copass válasza bl4ze (#20785) üzenetére


copass
veterán

csúnyán rápacsálhatsz ha rossz az af és utólag derül ki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20787) bl4ze válasza copass (#20786) üzenetére


bl4ze
veterán

tudom én azért is akarom letesztelni
nyomtattam ki a netről AF test page-eket azzal megnézem.

.:. bl4ze .:.

(#20788) zsoltee10 válasza copass (#20786) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem esélyem sincs ilyen tesztet csinálni, én eleve csak postázva tudok obit venni, mert vidéki vagyok.

Viszont csak garis obit veszek, így ha esetleg megszívom, akkor majd a garit próbálom érvényesíteni. Ha zsír újan veszem a lencsét, akkor is meg lehet szívni, mint ahogy volt már rá többeknél példa.

(#20789) copass válasza zsoltee10 (#20788) üzenetére


copass
veterán

én megkértem vkit hogy próbálja ki nekem, így vettem bp-n is használt 28-135 is usm-et.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20790) Zozzer888 válasza copass (#20789) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én meg vettem egy 28-80at, minden okés volt vele aztán vétel után 20 képpel keresztbe állt benne a blende...használt cucc kockázatos, ez ilyen buli.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20791) V.Stryker válasza bl4ze (#20773) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre azért figyelj. Én is akarok venni egy ilyen obi-t, de ez kicsit eltántorított. Valaki tudja esetleg,hogy más gyártótól, pl. Tamron , van-e alternatíva?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20792) bl4ze válasza V.Stryker (#20791) üzenetére


bl4ze
veterán

Érdekes,köszönöm!

.:. bl4ze .:.

(#20793) RomiJosy válasza V.Stryker (#20791) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Érdekes ez a cikk.
Én is akartam az 50es obit mert itt mindenki alapnak mondja és 20k körül megvehető de sajna nem ff a vázam és nem akarok egyből forrasztani..
Van köztetek akinek jó a fókusz nem ff vázon? Van alternatíva EF-S obi ami hasonló kaliber?

(#20794) .DLL válasza RomiJosy (#20793) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem teljesen jó, pici fronfókusz van néha ami persze észrevehető, és nem olyan mintha penge lenne, de nagy többségben pontos nekem. De ez tényleg lutri.

(P.H.)

(#20795) Tatter válasza RomiJosy (#20793) üzenetére


Tatter
csendes tag

Nekem ff vázon jó a fókusz, de este megnézem 40D-n. Alternatíva nem sok van. Canon EF 40 f 2.8 vagy Canon EF 35 f 2.0 ami megfizethető még használtan.

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#20796) Zozzer888 válasza Tatter (#20795) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha nem kell AF akkor van egy rakás manuál obi, olcsón:) Szép rajzzal:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20797) copass válasza RomiJosy (#20793) üzenetére


copass
veterán

nekem speciel jó az af 1100D-n, ismerek sok emberkét akiknek szintén jó.
tény viszont hogy mivel ennyire olcsó vannak rossz példányok dögivel, de garban ezt javítják. volt aki úgy ment venni hogy vitte a vázát. 5-ből egy volt jó neki.
használtnál kell észnél lenni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20798) Zozzer888 válasza copass (#20797) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én "személyesen" kettőt "ismerek" mindkettő okés.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20799) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

28500-tól kezdődik az ára..használtan 23000.. az a 5rongy megér egy kis garit szerintem.. Ha ez tényleg alap obi,miért adja el az,akinek jól működik..? Csípem a használt árakat,de ebből tényleg üzlet lesz és viszem a gépet is hozzá.. ☺

(#20800) Zozzer888 válasza RomiJosy (#20799) üzenetére


Zozzer888
addikt

Sokan vagy nem használják, vagy lépnek tovább komolyabb fixre, vagy nem jön be nekik,mert nincs benne zoom.

Egyik barátomat győzködtem, hogy próbálja ki, de ő nem,mert hogy butaság, hát nincs benne zoom, ez használhatatlan.

Aztán annyit használtuk körülötte, hogy rápróbált egyszer...aztán rohant venni, azóta is imádja :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.