Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) PuMbA válasza *Ropi* (#38998) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve azt is megbeszéltük itt már párszor, hogy a 24-70 és 24-105 képminősége APS-C-n rosszabb, mint a kitobié, szóval szóba se jöhet egyébként sem :)

[ Szerkesztve ]

(#39002) Mirman válasza amulet (#38993) üzenetére


Mirman
őstag

Ha le tudsz mondani egy zoom szabadságáról és tetszik az 50mm FF ekvivalens látószög akkor én a helyedben beneveznék egy Canon 32mm f1.4-re. Én most vettem M50re 2 hete és maximálisan elégedett vagyok vele. Nálam általános használat , táj , semi-macro és felalakos portréra van használva és ebből mindben remekel .

(#39003) PuMbA válasza amulet (#38997) üzenetére


PuMbA
titán

Most pont van egy 17-55 Canon a 220Volt Használton 130k-ért :)

(#39004) Surfym@n válasza *Ropi* (#39000) üzenetére


Surfym@n
senior tag

...de arra nincs... :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#39005) Donki Hóte válasza PuMbA (#39001) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, ez a kijelentésed úgy helyes, hogy TE már sokszor megbeszélted MAGADDAL, hogy a kitobi képminősége egy APS-C vázon jobb, mint pl. egy 24-105 f/4 IS USM obi képminősége ugyanazon a vázon.

A mérések viszont azt mutatják, hogy nincs érdemi különbség a képminőségük között.

Canon EF 24-105 f/4 IS USM obi mérése egy 50D vázon

Canon EF-S 18-55 f3.5-5.6 IS STM obi mérése egy 50D vázon

A vonalélesség értékek nagyjából ugyanolyanok a két obi esetében (egyaránt a nagyonjó-extrajó kategóriába esnek), tehát semmi alapja annak a kijelentésnek, hogy a kitobi jobb képminőséget adna, mint a 24-105 obi.

Azt természetesen nem vitatom, hogy az ár/érték arányban a kitobi a bestbuy APS-C vázra, de a képminősége nem jobb, mint a nagyobb testvéreké.

(Összehasonlításul itt van az EF-S 18-135 IS STM obi mérése is, egy hangyányit gyengébb értékeket mutat, mint a kitobi.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39006) copass válasza PuMbA (#39001) üzenetére


copass
veterán

azt is megbeszéltük 1000x hogy ez baromság!:D
apsc-n sokkal élesebb középen még egy gyengébb L-es obi is, mert ugye a cropfactor miatt a középső élesebb rész marad meg. a képszél ami már általában életlenebb az levágódik.
madarászok vajon miért használnak L-es üvegeket a 7dm2-őn és miért nem fullframeznek? pont ezért.
arról nem is beszélve hogy a kitobik és egyéb EF-S üvegek f3.5-5.6 között mozognak, L-es üvegek meg ugye végig f4 vagy 2.8.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39007) PuMbA válasza copass (#39006) üzenetére


PuMbA
titán

"apsc-n sokkal élesebb középen még egy gyengébb L-es obi is"

Te szoktál olvasni is vagy a memóriád jó? :) Előző hozzászólásban van belinkelve mérésekkel, hogy ugyanaz a képminőség és még ezt a videót is belinkeltem 2x régebben és láttad a saját szemeddel, hogy van olyan eset is, ahol jobb a kitobi. Másrészt ez csak a régi típusú L-es objektívekre vonatkozik. Az új 70-200-assal semmi baj sincs például, de ezt is megbeszéltük fél évvel ezelőtt. Hányszor ugrasz még bele ugyanabba a vitába? Kicsit emlékezz vissza, mielőtt írsz :)

[ Szerkesztve ]

(#39008) amulet válasza Mirman (#39002) üzenetére


amulet
senior tag

Fix 50, fix 20 van, én is szeretem de kell egy olyan mindenes amit nem kell cserelgetni. Ja és fenyeros.

(#39009) amulet válasza PuMbA (#39003) üzenetére


amulet
senior tag

Köszi megnézem 🙂

(#39010) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Amúgy azon az obin megy már évek óta az acsarkodás amiről köztudott hogy a Canon egyik leggyengébb L-es obesza?
Az meg, hogy kroppon 35milivel indít az még nem zárja ki azt, hogy valaki megvegye ezt az igazán jó átfogású üveget. Én két évig használtam 24-120ast a másik oldalolon szintén kroppon. Imádtam a kezdő 35-öt és megtanultam vele élni és dolgozni. Fesztiválokat lőttem vele végig úgy hogy nem volt más obim. Rohadtul nem érdekelt hogy nincsen 24 milim :D

Ti ha találkoztok, más fotósokkal nem szoktatok elkérni 1-1 körre ezt azt, hogy saját magatok tapasztaljátok meg hogy ez az miben jobb vagy rosszabb adott vázon (ff,kropp, x megapixell felbontás, af sebesség, stabi blabla) Mondjuk igaz. Sokkal egyszerűbb felbökni a netet valami tesztért ahol mértek valamit és arra éveken át hivatkozva osztani az észt. Én inkább adok pl arra, hogy ha Ropit felhívom, hogy hééé figyu már dolgoztál már 78-234milis 1.4 es üveggel, és ha igen szeretted e, mi a véleményed képminőség stb? És ha Ropi aszondja, hogy klafa akkor meg se nézem a teszteket de ha megnézem akkor se érdekel.

Régi L es obira meg reflektálva :D

24-105 (2005)
70-200f4l (1999)
135 f2 (1996)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39011) copass válasza PuMbA (#39007) üzenetére


copass
veterán

baromságokat elfelejtem...általánosságba jobb. pont.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39012) PuMbA válasza copass (#39011) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, mert ugye az L csepp és porálló meg az építési minősége jobb :) De 10x drágább újonnan, mint a kitobi, szóval csak akkor érdemes megvenni, ha az ember át fog menni full frame-re valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#39013) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Szóval!

Timelapse videó lenne a kiszemelt feladat. Helyszín, kompozíció megvan!
Váz 77D! Állvány megvan, obik amik vannak kitobi 18-55 stm +((#38912) Fotonhámozó) makróra nem csalódtam benn tokina at‑x pro m 100 mm f / 2.8 dx
Mik lennének még amiket be kellene szereznem? Időzítő, objektív stb...
Köszi!
UI:
Pro-kontra jöhet!

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#39014) PuMbA válasza goodluck (#39013) üzenetére


PuMbA
titán

10-18 STM és természetesen 10mm-t használni rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#39015) Pelican válasza goodluck (#39013) üzenetére


Pelican
őstag

Ha megvan a kompozíció, akkor az obi is megvan, nem?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#39016) copass válasza PuMbA (#39012) üzenetére


copass
veterán

baromságcunami megint...
1. a minőséget meg kell fizetni, de használtan 120k körül már kapsz egy f4/70-200-at ami örökélet.
2. nem csak akkor érdemes megvenni ha ff-re akarsz majd váltani, korábban kifejtett középső élesebb rész miatt...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39017) PuMbA válasza copass (#39016) üzenetére


PuMbA
titán

"korábban kifejtett középső élesebb rész miatt..."

Na ez az, ami a legnagyobb tévedés és elterjedt valamiért a köztudatban :) Ha láttad a fentebb említett 18-55 kitobi vs 24-105 L obi összehasonlító képeket akkor láthatod, hogy a 24-105 kikap, mert annak pont nincs semmilyen "középső élesebb része". Ugyanígy megnézheted a the digital picture objektív összehasonlító képeinél: Na, hogy lehet, hogy nem élesebb a kép közepén? Az egész azon múlik, hogy az FF obit hogy csinálták meg. Attól, hogy egy obi FF még távolról sem jelenti, hogy minden APS-C obinál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#39018) PuMbA válasza copass (#39016) üzenetére


PuMbA
titán

70-200-ak tök jól szuperálnak APS-C-n, azokat kérdés nélkül érdemes megvenni, de a 24-70 és 24-105-ökben van előny és hátrány is :)

[ Szerkesztve ]

(#39019) copass válasza PuMbA (#39017) üzenetére


copass
veterán

te 18-55 stm vs 24-105 ez éles ...
ha nem látod a különbséget akkor szemészet...élesebb az L és nem vinnyettál. hiába rekeszeled a kit obit lágytojás széleken.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39020) PuMbA válasza copass (#39019) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz a széleken többször jobb a 24-105L, de egyrészt az egyik 18mm-en, a másik 24mm-en van, tehát az összehasonlítás nem teljesen fer (a kitobiból is az f/4-5.6 a legutolsó változat és nem az f/3.5-ös) másrészt ez a régebbi 24-105 L obi, ami pedig 50mm-en és feljebb gyengébb, mint a kitobi :) Rakd őket 50 és 55mm-re és láthatod. A 24-105 L II, azaz az újabb változat pedig a széles látószög végen mosottabb, mint a kitobi. Szóval ez vajmi kevés előny az 5x / 10x-es árhoz képest úgy, hogy általában a kép közepénél és a kép harmadánál számít az élesség. Gondolom te sem úgy fotózol, hogy a képszélekre teszed a témát állandóan, az csak ritkán van és középen pedig többször élesebb a kitobi.

[ Szerkesztve ]

(#39021) copass válasza PuMbA (#39020) üzenetére


copass
veterán

az is fos nyitva nagylátón
50 mm-n már 5.6-on van a kitobi, az L-es obi f4 végig azért van ott az előny.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39022) PuMbA válasza copass (#39021) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a fényerő is előny a végén az L obinál :) Kis nagylátó tartomány viszont van a kitobin, a 24mm már nem nagylátó, hanem normál látószög. Cserébe van rövid tele tartomány az L-en. Ezeket mind figyelembe véve kell dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#39023) amulet


amulet
senior tag

canon M50-nél lehet az AF-et finom hangolni? Pl egy EF-E objektívnél (tamron 17-50m vagy canon 17-55)?

(#39024) wms válasza amulet (#39023) üzenetére


wms
senior tag

Ott nem kell hangolni, mivel Milc. :K Nincs tükörmechanika, a fény rögtön az érzékelőre megy, így nincs szükség finomhangolásra. :N

[ Szerkesztve ]

(#39025) goodluck válasza PuMbA (#39014) üzenetére


goodluck
tag

Megrendeltem az általad ajánlott objektívet. :)
Köszönöm!

(#39015) Pelican eddig fejben volt csak meg...... :DD :DD

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#39026) Talbo


Talbo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy EOS550D- amin jelenleg Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC objektív van, nem rossz, de nem is annyival jobb a kitobitól, élőképes módban pedig kimondottan rossz, nem találja a fókuszt, pedig nekem ez fontos lenne. Most elgondolkodtam a cserén, ezeket néztem ki, mik a tapasztalatok? Melyiket ajánljátok? Mindent fotózok motor, épületek, portrék, táj stb.
Canon EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM
Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM
A válaszokat előre is köszönöm!

(#39027) csacsi77 válasza Talbo (#39026) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha az élőképes fókusz a prioritás, akkor vázat is kell cserélned. Canon 200d vagy 800D már DPAF-et használ élőképen, ami gyors és pontos (esetleg tükör nélküli M50). Ehhez STM vagy nanoUSM objeketív dukál. Ebből a legolcsóbb az általad is említett 18-55 f/4-5,6 IS STM. Kicsit drágább, de nagyobb átfogású a 18-135 STM obi, ami egy általános, mindenes obi. Ennek is van már újabb, nano USM-es változata.
A 24-105 mm-es FF képkört kirajzoló. Működni működik egy APS-C vázon, de bukod a nagylátó részt, mert ekv. 38 mm-től lesz csak objektíved.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#39028) Warton válasza Talbo (#39026) üzenetére


Warton
őstag

Élőképet felejtsd el, szerintem egyik objektívvel sem hiszem, hogy tökéletes lesz. Egyébként szerintem 18-135. Legalábbis ha egy objektív kell mindenre akkor azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#39029) Talbo válasza csacsi77 (#39027) üzenetére


Talbo
csendes tag

Köszi, vázcserén is gondolkodtam, mert lehet picit eljárt már az idő a 550D-m felett, bár nem tudom, nem próbáltam még újabb gépet, hogy megérné-e lecserélni, mert annyival jobb tőle.
Vannak esetek, amikor prioritást élvezz az élőképes mód, mert egyszerűen kényelmesebb, főleg ha motorral vagyok oda fotózni.

(#39030) Talbo válasza Warton (#39028) üzenetére


Talbo
csendes tag

Nem tökéletest várok, de a kitobi megette a Tamront ebből a szempontból. :)

(#39031) benyus71


benyus71
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni! Canon 60d - n 16-9-es képformátumot hogy lehet beállítani? A menűjébe van egy lehetőség de azzal nem változott meg

[ Szerkesztve ]

(#39032) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

EZZEL vajon érdemes lehet foglalkozni, vagy nem éri meg? Az eladó állítása szerint hiányzik valami rugó és a fókusz oda-vissza jár. MF-re kapcsolva exponál. Köszi!

(#39033) PuMbA válasza benyus71 (#39031) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig úgy kell, képméretet 16:9-re állítani és JPEG képkimenetet is beállítani, nem csak RAW-ot :) Egyébként nem ajánlott, mert ha valami magas és széles is, például egy nagyobb épület, akkor 16:9-ben fotózva kimarad a teteje. Állítgatni folyamatosan a 3:2 és a 16:9 között pedig macerás. Egy alap képnézegető programban 5 másodperc 16:9-re kivágni egy képet, de az interneten megtalálható képek többsége sem 16:9, mert nincs sok előnye.

[ Szerkesztve ]

(#39034) leon11 válasza Talbo (#39030) üzenetére


leon11
tag

Akkor cseréld le egy 18-55mm IS STM-re, fókuszálással nem lesz annyi gondod és élesebb is. Az aprón árulok egy vadi ujjat. :K

(#39035) *Ropi* válasza r3dsnake (#39032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39036) csacsi77 válasza *Ropi* (#39035) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy húszast megér a váz ha jó állapotban van, nem?
Játszani jó lehet, de azért mást vennék, ha kicsit is komolyabban akarnék fényképezni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39037) *Ropi* válasza csacsi77 (#39036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor inkább már felújított 40D-t 30-ért, az irányjelzősről. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39038) Donki Hóte válasza csacsi77 (#39036) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Teljesen jól működő, jó állapotban lévő 350D-met (szintén jól működő kit obival) 3 hónap hirdetgetés után tudtam eladni 25 eFt-ért.

Szerintem egy rossz 400D váz nem ér többet 5 ezer forintnál (még akkor se, ha alkatrészdonornak veszed).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39039) csacsi77 válasza Donki Hóte (#39038) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem akarok vitatkozni, ilyen régi technikát én sosem vennék. De a leírásból az tűnt ki, hogy az obi a hibás és nem a váz.
A 40D 30 eFt-ért tényleg jobban hangzik.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39040) Donki Hóte válasza csacsi77 (#39039) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mert a 400D (aminek a megvásárlását fontolgatod) mennyire újabb technika, mint a 350D :F

Szerintem lényegében nem újabb, a 350D 2005-ös, a 400D 2006-os, a 40D meg 2007-es :K

(A hibáról meg annyit, hogy vagy az obi a hibás, vagy a váz, vagy mindkettő :D )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39041) csacsi77 válasza Donki Hóte (#39040) üzenetére


csacsi77
senior tag

Na álljunk már meg. Nem én fontolgatom a vásárlást. Csak bátorkodtam megjegyezni, hogy egy régi vázért 20 eFt megérheti, természetesen csak akkor ha nem hibás. Ebből a szempontból mindegy, hogy 350-400-450-500D-ről van szó. A legrégebbi váz, amit megvennék az a 550 lenne, vagy a 40D.
Ennyi.

Öreg fater megoldja!!!!

(#39042) Fondan


Fondan
újonc

Sziasztok! Kezdő természetfotósként , főként madarak és vadfotózásra keresek gépvázat a meglévő 1300d helyére, mert nem vagyok kibékülve fókuszrendszerével. Sigma 150-500-as obival lenne használva. kb 200-260 e.tudok rászánni. A 77d, 80d és a 7dmkII lennének a jelöltek. Érdekelne a véleményetek,főleg azoké akik rendelkeznek is valamelyik géppel. 77d és 80d mellett az szól hogy újonnan is beleférne a keretbe, tudnám használni a már meglévő sd kártyákat,van benne wifi. 7dmkii csak használtan jöhet szóba és pár tízest még elvinne a cf és wifi-kárya. Szerintetek van annyival jobb a 7dmkII hogy megéri a kockázat+felárat? A segítségeteket előre is köszönöm.

(#39043) Donki Hóte válasza csacsi77 (#39041) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tényleg nem te akartad megvenni, bocs :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39044) PuMbA válasza Fondan (#39042) üzenetére


PuMbA
titán

Azt számold bele, hogy az objektív is számít a fókusz teljesítménybe és az nem valami acélos a beszámolók szerint sem, hiszen egy olcsó, alsó kategóriás darabról van szó :) Továbbá elvitted már az obit és a vázat összekalibrálni? Canon objektíveknél nem fontos, de 3rd party cuccoknál, mint a Sigma, mindenképp érdemes, hiszen nagyobb a fókusz probléma lehetősége. Mindenesetre biztosan javulni fog a vázzal a fókusz, kérdés, hogy mennyire.

[ Szerkesztve ]

(#39045) Pelican válasza Fondan (#39042) üzenetére


Pelican
őstag

7D2-be is berakhatod a régi kártyáidat, wifi meg minek vadfotózáshoz? Nagy kockázatot én nem látok, mivel nekem még sosem romlott el gépvázam...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#39046) Fondan válasza PuMbA (#39044) üzenetére


Fondan
újonc

Igazság szerint nem az obi élességével van gondom, mert statikus, lassan mozgó témáknál nagyon jó képeket csinál, csak a gyorsan mozgó témán nehezebben talál fókuszt. ugyan ezt csinálja 70-200f4L -lel is.

[ Szerkesztve ]

(#39047) Fondan válasza Pelican (#39045) üzenetére


Fondan
újonc

Igazad van a wifi terepen nem lényeges.

(#39048) PuMbA válasza Fondan (#39046) üzenetére


PuMbA
titán

Középső fókuszponttal dolgozol? Hát igen, a követő fókusznál sokat számít a váz.

(#39049) Fondan válasza PuMbA (#39048) üzenetére


Fondan
újonc

Igen, próbáltam már hogy az összeset kijelölöm ,de a kontrasztosabb előtér-háttér sokszor bekavart. Meg talán a középső a legérzékenyebb.

(#39050) Donki Hóte válasza Fondan (#39042) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Itt van egy jó összehasonlítás a 80D és a 7D MarkII között.

Nem lehet azt mondani, hogy mindenben a 7D II. a jobb, több aspektusból is jobban teljesít a 80D (nagyobb felbontású és dinamikájú CMOS, kihajtható LCD, érintésérzékeny LCD, több kép készítésére képes akku, beépített wifi és NFC, jobb DXOMark minősítés).

Ha a 80D felsorolt előnyeire csak legyintesz, akkor könnyű dolgod van, akkor a 7D II-t kell választani :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.