Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) speedyrg


speedyrg
tag

Köszöntök mindenkit. Egy kis sötét oldalas kitérő után, végül egy 6d-vel boldogabban ismét visszatértem a hazámba.

Szép fényeket mindenkinek.

speedyr

(#35002) csacsi77 válasza speedyrg (#35001) üzenetére


csacsi77
senior tag

Üdv! :)
Én is mindig a Canonnál kötök ki. Volt már csomó gépem, de mindig a Canon az igazi megnyugvás.
Most éppen látom a jövőt. 2019 karácsonya és egy 6D MII..... :D

Öreg fater megoldja!!!!

(#35003) copass válasza *Ropi* (#35000) üzenetére


copass
veterán

a canon azért nem hülye:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35004) *Ropi* válasza copass (#35003) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak a felhasználókat nézi annak. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35005) vicces


vicces
addikt

úgy gondolom, hogy beadnám a 400d-met a camera kft-hez egy általános karbantartásra. momentán az ég világon semmi baj nincs vele. na jó, nagyon ritkán expo után világitva marad a memoriakártya-irás visszajelző led. akkor akku ki-be segit csak. bár, mintha ez egy betegsége lenne mindegyiknek. meg irtátok, hogy előfordulhatnak a belsejében "kóválygó" csavarok.
szerintetek érdemes még vele foglalkoznom vagy hagyjam a bús-bödös francba? :K

:)

(#35006) *Ropi* válasza vicces (#35005) üzenetére


*Ropi*
félisten

Inkább Rúzsa Jánoshoz add be ha ráér, mert a C. Kft. nem fog csavarokat ragasztgatni (ez kell ahhoz, hogy később se szabaduljon el). A memóriakártyás dolog lehet szoftveres probléma is, vagy maga a kártya, esetleg az olvasó egy lába nem érintkezik rendesen. Ugye nem adapterezett kártyát használsz?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35007) vicces válasza *Ropi* (#35006) üzenetére


vicces
addikt

akkor inkább Rúzsa Jánost választom. egyébként nem, normális cf kártyát használok. igaz, az egyik 16 gigás és lehet ez a probléma.

:)

(#35008) *Ropi* válasza vicces (#35007) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az nem probléma ha 16 GB-os, ha viszont Kingston - na az probléma (a 16GB-os szériákkal kezdődött a Kingston kártyagyártásának minőségi mélyrepülése). :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35009) Terapeuta válasza *Ropi* (#34995) üzenetére


Terapeuta
őstag

Kicsit reménykedem, hogy szenzor hozza a kategóriában elvártakat. És a magyar ár nem száll el nagyon.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#35010) copass válasza *Ropi* (#35004) üzenetére


copass
veterán

az a nikon lesz te!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35011) *Ropi* válasza Terapeuta (#35009) üzenetére


*Ropi*
félisten

A hazai árak mindig zászló típusúak... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35012) JohnyBlue válasza copass (#35010) üzenetére


JohnyBlue
őstag

mmmm egyik kutya másik eb :(

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35013) speedyrg


speedyrg
tag

Hali !

Egy olyan pici amatőr kérdésem lenne hogy , hogyan tudok javítani a 6d túl szaturált képein? Van hogy jpgben fotózom de nagyon túl tekeri a piros színeket a gép beltérben főleg. Még csak ismerkedünk de eddigi canonom ilyet nem tapasztaltam.
Ami érdekes, hogy a Nikon pl bent brutál jó volt. Viszont kint tudott olyan színeket produkálni hogy csak pilláztam. A zöld repce szár volt olyan acél kék , majd a következő képen sötét zöld.

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

speedyr

(#35014) salesman


salesman
őstag

Üdv!

Segítséget kérnék. Adott egy 550d, megkímélt, 10k alatti expo. Tegnap este megadta magát, a markolatban lévő 2 eredeti akku ellenére nem kapcsol be. Markolat leszed, akku tölt, vázba betesz, Semmi!
Másik akksi, dettó ugyanezt csinálja.
Mi lehet a hiba?

Köszi!

Türűűűdrááá!

(#35015) radi8tor válasza salesman (#35014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Táppanel kuka (valószínűleg).

⭐ Stella

(#35016) salesman válasza radi8tor (#35015) üzenetére


salesman
őstag

HUb+!
Frankón?

Türűűűdrááá!

(#35017) radi8tor válasza salesman (#35016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha több akkuval se kapcsol be, akkor elég erős a gyanú. De hátha másnak van más ötlete.

⭐ Stella

(#35018) salesman válasza radi8tor (#35017) üzenetére


salesman
őstag

Nem a szakmai tudásodat vonom kétségbe, csak szíven ütött az infó.
Nagyon vigyáztam rá...

Türűűűdrááá!

(#35019) kacsento1 válasza kacsento1 (#34305) üzenetére


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Ma voltam a családdal fotózkodni, és a fotózkodás végén ismét azt tapasztaltam amit az első problémánál, ugyanúgy messzire nem talál már fókuszt. Gondolom lassan minél közelebbről fogja megint produkálni. Az lenne a kérdésem, hogy második ugyanolyan probléma esetén kérhetem a termék javíttatása helyett az árát visszatéríteni? Kicsit már kezd elborulni az agyam ettől az optikától. Arról nem is beszélve, hogy azóta nem lőttem vele 500 képet.

(#35020) copass válasza kacsento1 (#35019) üzenetére


copass
veterán

canon 1.4/50? az híres arról hogy bűnxar a fókusza!:D enyémen 5dm2 aránylag pontos, 6D-m borzadály.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35021) *Ropi* válasza speedyrg (#35013) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Fotózz rawban, akkor úgy tudod feldolgozni ahogy akarod. Ha nem jpg-ben lennél akkor túl is expózhatnád, mert az is csökkenti a vörös csatorna túltengését. Vagy szokott lenni a vázak WB beállításainál egy mátrix, amivel korrigálni tudsz, csak nem emlékszem, hogy ez a váz tudja-e.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35022) *Ropi* válasza salesman (#35014) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kérdezd meg Ruzsa Jánost!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35023) *Ropi* válasza kacsento1 (#35019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sajnálom, ez nem jó hír - főleg azért nem, mert megszűnt az a szabály, hogy 3 javítás után vissza kell adniuk a termék árát: most annyiszor javíthatják, amíg meg nem unod... :( Próbáld meg eladni, hátha másnál rendesen működik, aztán veszel másikat helyette.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35024) salesman válasza *Ropi* (#35022) üzenetére


salesman
őstag

:R

Türűűűdrááá!

(#35025) #86322688


#86322688
törölt tag

Srácok hogy működik az hogy a yongnuo obin pontos az AF, korrekció nélkül, a canon STM-en meg +20-al kellett növelnem a korrekciót ( 70D ), gyárilag hogy vannak belőve ezek?....vagy a gép ? ;-)

(#35026) kacsento1 válasza copass (#35020) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nem, 85mm 1.8

(#35027) kacsento1 válasza *Ropi* (#35023) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ennek nem örülök. Eladni meg így nem szeretném, az nem lenne korrekt szerintem. Marad a visszaküldés, és a remény.

(#35028) speedyrg válasza *Ropi* (#35021) üzenetére


speedyrg
tag

Köszönöm. Családi kattingatáshoz nem szeretnék rawot használni. Egy nyaralás alatt előtt képek utólagos át szerkesztése túl hosszadalmas lenne. Amúgy van benne mátrix beállítás. Próbáltam , de a túl szaturáltság akkor is megmarad. Na még ismerkedem vele. Valamelyik kinti fórumon láttam már ilyen felvetést. Majd megpróbálom kisilabizálni a megoldást.

speedyr

(#35029) speedyrg válasza #86322688 (#35025) üzenetére


speedyrg
tag

Nekem a 70d ugyan így volt. Mindent bevittem de csak a vázat kalibrálták. Az nem volt jó. Hozzá teszem kb vadi új volt. Viszont utána penge lett és pontos. A gond akkor lesz ha neked is ez van és akkor bizony a yongnuot kell kalibrálnod.

[ Szerkesztve ]

speedyr

(#35030) #86322688 válasza speedyrg (#35029) üzenetére


#86322688
törölt tag

addig amíg lehet állítani, nem viszem én sehova..majd ha kevés lesz a csúszka ,-)

(#35031) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Huhh, történt egy baleset, a front lencsémet (18-135 STM) sérülés érte. :( Pici karc, de bele akad a körmöm... Ez mennyire nagy probléma? Én nem vettem észre különösebben semmit. :/ Akkor megúsztam a dolgot? Drága lenne cseréltetni? :(

(#35032) hemaka válasza MeSKA (#35031) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mint ahogyan itt is lathato, nincs nagy vesz.

(#35033) MeSKA válasza hemaka (#35032) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszi, ez megnyugtató! :)

(#35034) *Ropi* válasza kacsento1 (#35027) üzenetére


*Ropi*
félisten

A saját példámból kiindulva mondtam: volt egy 17-55/2.8-am, amit 3x kalibráltak, mégis össze-vissza tévesztett az összes 40D-nken, de aki megvette tőlem annak pontos volt a vázán.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35035) kacsento1 válasza *Ropi* (#35034) üzenetére


kacsento1
senior tag

Az a baj, nálam nem téveszt, hanem egyáltalán nem fókuszál, csak próbálkozik. Először usm motort cseréltek benne, de akkor az is rossz lenne? Lehet inkább az objektívben van valami, ami tönkre teszi az usm motorokat. Sajnálom, mert a régi 5D mk1-el párosítva egészen más világ az apsc sony után.

(#35036) ateszm válasza speedyrg (#35028) üzenetére


ateszm
senior tag

Én pont ellenkezőleg fogom fel a raw kérdést. Ha 99%pontosan és helyesen exponálsz is ki egy képet, akkor sem lesz olyan mint egy rawból kidolgozott jpeg. Szerintem egy kirándulós albumot is (mint mindent) érdemes rawban meglőni. Ezen képek utómunkája ha rutinos leszel bennük kb 5-10mp/kép. Szerintem ennyi idő a jpeg nézegetéssel is eltölt az ember. :K

(#35037) copass válasza speedyrg (#35013) üzenetére


copass
veterán

alapból minden váz túlszaturál egy picit, ezért jó a raw. utómunkába kb egy klikk és máris be lehet lőni normálisra a színeket. pölö faithful. az az ideális, az adobe retek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35038) Dictator^


Dictator^
veterán

A várva várt 6D Mk II

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#35039) copass válasza Dictator^ (#35038) üzenetére


copass
veterán

kai is megnézte tell me why

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35040) *Ropi* válasza copass (#35039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ára is van: anno kb. ennyiért vettük az 5D3-akat (nettóban)...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35041) csacsi77 válasza *Ropi* (#35040) üzenetére


csacsi77
senior tag

Azt írják egy kicsit lentebb görgetve, hogy a csomag tartalmazza a 24-105 STM obit is, de a megnevezésben csak a váz szerepel.
Obival egész jó lenne az ár. Persze mihez képest.....

Öreg fater megoldja!!!!

(#35042) *Ropi* válasza csacsi77 (#35041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, kissé megtévesztő: ez csak a váz, a csomag tartalmazza az obit is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35043) duni84 válasza *Ropi* (#35040) üzenetére


duni84
aktív tag

hát akkoriban amiatt mérgelődtünk, ha 230 közelébe szaladt az usd :( nem drágább ez most sem, mint az elődje, csak nekünk tűnik többnek :DDD

#metszéspontok

(#35044) belovary


belovary
senior tag

Nagyon vártam, de vegyes érzelmeim vannak... :DDD Gondoltam hogy nem lesz két kártya foglalat, csak reméltem. Az ár? Várható volt, hogy nem fog tetszeni... :D
Kíváncsi leszek a tesztekre.

[ Szerkesztve ]

(#35045) Mirman válasza *Ropi* (#35040) üzenetére


Mirman
őstag

Lényegében akkor ez egy 80D FF szenzorral ha jól látom . Ha így nézzük akkor szerintem kicsit sok érte a majd kétszeres ár (360 vs 680) . Ettől függetlenül biztosan pazar gép lesz és aki FF canont akar de nincs pénze 5D-re annak sok más választás úgysincs. :)

(#35046) vihartigris válasza Mirman (#35045) üzenetére


vihartigris
őstag

Amiben hasonlít a 80D-re az a 45 pontos AF.

bármi reciproka a semmi

(#35047) *Ropi* válasza duni84 (#35043) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk ez igaz. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35048) copass válasza Mirman (#35045) üzenetére


copass
veterán

a 6D ára hogy lefog esni fúúú!:D mondjuk ami vicces hogy az 5dm2 is még mindíg 250k körül van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35049) Klemice válasza copass (#35048) üzenetére


Klemice
senior tag

A 6D-t hétvégén lehetett 405-ért megvenni a media marktban akciósan, remélem majd a mark 2 is lesz hasonló áron pár év múlva :D

(#35050) Warton válasza copass (#35048) üzenetére


Warton
őstag

Nem nagyon tudom, hogy kinek érné meg a sima 6d. A három számjegyes canon tulajok nem fognak ekkorát ugrani, meg feltehetőleg normális obijuk sincs meg ehhez. Max akkor lehet érdekes, ha a használt ára beesik jóval 300 alá. De még akkor is inkább a 70-77-80D közül választanak.

Akinek meg kétszámjegyes Canonja van, azokat meg elriasztja a kihajtható kijelző hiánya, meg az eléggé gyengének tűnő AF rendszer.

Ez a 6d2 eléggé vonzó lenne számomra, persze az ára miatt mostanság biztos, hogy nem fogok váltani rá.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.