Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) majkel válasza cOxeR (#4988) üzenetére


majkel
tag

Szerintem azért most, hogy már a 600D-vel is lehet heteken belül számolni, már nem vennék 500D-t sem. Persze ez csak felhasználási igény kérdése, nekem például fontos a filmezés is, így pedig 550D alatti masinával már szóba sem állnék. Ha ez nem lényeg akkor persze 500D is mehet.

Csak az is biztos, hogy amint belép a 600D a képbe már tuti alaposan lenyomja majd az 550D árát, ahol ez eddig mindig volt.

(#5002) máyköl válasza sanyixXx (#4999) üzenetére


máyköl
veterán

Ott dolgozol?

(#5003) cOxeR válasza majkel (#5001) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem nagyon nyomott le az 550D árán, viszont "nevetséges" különbség van a két váz ára között...

(#5004) sanyixXx válasza máyköl (#5002) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem :)
csak épp bent voltam.
mindenesetre vicces, hogy olyan üvegnél hivatkoznak típushibára, amiből szerintem kb. egy számjegyű mennyiség van az országban :))

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5005) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Most lesz nemsokára 5D MK II-m és a tanácsotok kellene!

Filmezésre fogom használni, ezt fogom kitanulni. Milyen memóriakártyát érdemes venni? 32GB a minimum, az oké, de melyik márka megbízható, és kell a minimum 60MB/S gyorsaság? Mondhattok konkrét típusokat is, hogy melyik megbízható, mert ezt be kell szereznem hozzá mielőbb!

Továbbá ha filmezéssel foglalkozok, akkor milyen obikat ajánlotok hozzá?

Eddig ezekről hallottam jót:

50mm f1.4 USM

85mm f1.8 USM

35mm f1.4 USM vagy 24-70mm f2.8 vagy 24-105mm L IS USM.

Mit ajánlotok? Az 50mm f1.4-es változat megéri árban a többszörösét az 1.8-as II változattal szemben?

Várom részletes tanácsaitokat! ;)

(#5006) *Ropi* válasza jcvd (#5005) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez megbízható. ;]

Egyébként volt már a kezedben DSLR FÉNYKÉPEZŐGÉP? Esetleg még használtad is? ;)

Csak mert a kérdéseid alapján nem úgy tűnik. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5007) jcvd válasza *Ropi* (#5006) üzenetére


jcvd
tag

Nem volt, videokameráról akarok váltani a profibb videozás miatt.

(#5008) cOxeR válasza jcvd (#5007) üzenetére


cOxeR
Ármester

Így nagyon nehéz lesz...
Sandisc Extrem Pro az egy jó javaslat

[ Szerkesztve ]

(#5009) johnjohn válasza jcvd (#5007) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem nagyon alaposan olvass utána a témában, már eleve a fényképezésnek is, mert így kezdetben nem sok sikerre számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#5010) *Ropi* válasza jcvd (#5007) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor újra meg kell tanulnod videózni. Ezt komolyan mondom: DSLR-rel videózni teljesen más világ, mint kamerával. És nehogy azt hidd, hogy a váz meg az optikák lesznek a legdrágább kiadásaid, ha ezzel fogsz foglalkozni... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5011) cOxeR válasza jcvd (#5007) üzenetére


cOxeR
Ármester

(#5010) *Ropi* hozzászólásához kiegészítve:
Hanem pl. egy megfelelő dslr rig

(#5012) Bagaba27 válasza jcvd (#5005) üzenetére


Bagaba27
csendes tag

Ha kifejezetten videózásra veszed akkor simán itt van pár obi ami nagyon jó!

Samyang 35 1.4
Samyang 85 1.4

Töredéke az általad felsoroltaknak és fokozatmentes fókusz és rekeszállítás van benne.

Az 50 1.4 egyáltalán nem éri meg az árát, az 1.8 is jó lesz hozzá!

Ezeken felül egy 24-70 2.8 L-t ajánlanék és lényegesen olcsóbban kijöttél.

Amit említettek, hogy kelleni fog egy jó rig. Bizony.

Nézz körbe a Redrock, Proaim, CPM Film Tools, Kessler, Zacuto háza táján mert szép összegeket ellehet költeni a kiegészítőkre.

Azért egy felhasználási területet mondhatnál mert akkor közelebbről megtudjuk közelíteni, hogy miket lenne érdemes venned.

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#5013) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

550D-hez 18-135 IS objektívhez milyen előtétet vagy közgyűrűt ajánlotok, hogy valamivel lehessen közelebbre is fókuszálni? Köszi előre is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5014) cOxeR válasza Bdanyy (#5013) üzenetére


cOxeR
Ármester

Makrózni szeretnél vele?
Pl.: Raynox DCR-250
[link]

(#5015) Bdanyy válasza cOxeR (#5014) üzenetére


Bdanyy
addikt

Igazából bármi fél méteren belüli tárgy közeli fényképezésére kéne. De amit linkeltél még nem ismerem, utánaolvasok kicsit, köszi :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5016) Klemice válasza Bagaba27 (#5012) üzenetére


Klemice
senior tag

50 1.4 miért nem éri meg az árát?

(#5017) máyköl válasza Bdanyy (#5015) üzenetére


máyköl
veterán

Raynox jó cucc, én is rendelkezem eggyel.
Csak ajánlani tudom.

(#5018) Bagaba27 válasza Klemice (#5016) üzenetére


Bagaba27
csendes tag

Alapvetően megéri az a 90 körüli összeget ilyen paraméterekkel amikkel árulják de mivel 30-ért lehet megkapni az 1.8-as változatot ami körülbelül 5%-ban tér el minőségben nem hiszem, hogy érdemes áldozni rá. Az, hogy a felépítése kívánnivalót hagy maga után szerintem nem teljesen jogos kijelentés mert valóban picit gagyinak hat de nálam 3 év után sem esett szét pedig napi használatban van, és még sok ismerősöm alátudja ezt támasztani.

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#5019) k1csi válasza jcvd (#5005) üzenetére


k1csi
senior tag

A 32GB vsz. inkább a maximum, mintsem a minimum egy kártyára. Egyébként ma jelenleg az összes Canon DSLR kb. 5.5 MByte/s-el írja a FullHD videót és max 4GB-ot tud egyben írni ami az jelenti, hogy kb. 12 perc.
Persze, ha filmezni kell ez nem gond, csak azoknak lehet érdekes akik teljes előadást/koncertet szeretnének felvenni ami 12 percenkénti felvétel újraindítást jelent.

Egyébként ma én 16GB-osból vennék több darabot. Már 16GB is elég nagy (ugye majd egy óra), ahhoz, hogy ne akarjak több felvételt kockáztatni ill. kimásoláskor is jól jöhet, ha esetleg kettőt lehet párhuzamosan másolni (ehhez bika gép kell, akárcsak a videó vágáshoz, munkaterületre SSD vagy WD raptor esetleg raid-ben, vagy sima HDD raid-ben stb.).

És ugye ezzel el és értünk ahhoz, hogy nem a felvételhez kell a gyors kártya, hanem sokkal inkább a kimásoláshoz (amihez gyors olvasó is kell) ill. fotóhoz (sorozathoz, persze akkor, ha a váz is jó ebben). A felvételhez inkább csak az kell, hogy stabilan tudja azt a kártya ami rá van írva.

Egyébként én SanDisk-ben még nem csalódtam, de tény az, hogy drága (mondjuk még így is lehet töredéke a teljes költségvetésnek).

Az, hogy milyen obi kell csak te tudhatod mivelhogy ehhez semmi infót nem adtál. Ezt elsősorban az határozza meg mennyire kell fényszegény környezetben dolgoznod/mennyire fontos a kis mélységélesség (ami egy idő után unalmassá válik, ha semmi mást nem tudsz felmutatni). Ha nem kell akkor jó lehet zoom is, ha kell akkor viszont lehet (fényerős) fix fog kelleni. Viszont a kis mélységélesség (fényerős obinál) gond lehet. Ott nagyon meg kell tervezni ki hova mozog, ha egyáltalán...
Ha viszont elég fény van, akkor a kis mélységélesség csak olyan szűrőkkel megoldható ami csökkenti az obiba jutó fény mennyiségét.

Egyébként a DSLR-el nagyon kis zajt jórészt a fényerős obiknak köszönhetően lehet elérni. Bár a teljes érzékelőről használnak pixeleket a videóhoz, nem az összest (az érzékelő teljes felületét) mert ahhoz kevés a feldolgozás teljesítménye.

Te egyébként megnézted ezeknek az obiknak az árát is? Csak azért, mert ha sokallod az 50 f/1.4 árát, akkor nézd meg a 35 f/1.4-ét... Egyébként az 50 f/1.4-hez inkább a 35 f/2 passzol inkább árban. Vsz. az is túlárazott.

Egyébként lehet érdemes lenne kicsit utánakeresni régi manuális fókuszos obiknak. Mivel videó alatt lényegében nincs AF, így annak megléte lényegtelen csak filmezéshez. Viszont fotóhoz meg sok (több mint amikor nem) esetben kell az AF, így arra gondolva meg kell az AF. Azaz manuális obit csak filmezésre érdemes keresgetni olcsóért.

Ha felvétel közben látni is szeretnéd amit csinálsz akkor vagy külső monitor vagy LCDVF is fog kelleni (szituációtól függ, adott esetben mi jobb).

Meg ha nem IS-es az obi (fényerős egyse), ha nem akarod, hogy szétessen a kép akkor, állvány, válltámasz vagy steadicam stb. is fog kelleni. Megintcsak szituációtól függően, hogy konkrétan mi.

Egyébként ha felvétel közben finoman szeretnél zoomolni akkor a 24-70 a 24-28 között nem mozog olyan finoman. Ugye itt van maximálisan kitolva a tubus és nem kevés súlyt kell mozgatni úgy, hogy a tubus kis részen van megfogva. Fotónál nem gond, hiszen ott nem gond, ha nem tudod finoman mozgatni, viszont a filmezésnél lehelet finoman kellene.

Röviden: Nem érzem, hogy a kezdeti lelkesedéseden túl nagyobb energiát fektettél volna abba, hogy utánaolvassál a dolgoknak ami azért alapvető lenne mielőtt komolyabb költekezésbe kezdenél vagy el tudnád dönteni neked milyen kegészítők kellenének a legjobban. Azt nem várd el, hogy bárki itt meg fogja neked mondani a tutit. Neked kell olvasgatni és kreativnak lenni, mert a nélkül nem fog menni.

Ebben a DSLR-es filmezésben egyébként nagyon sok marketinget érzek. Mindenki szeretne valamit eladni gyorsan/most. Vsz. nincs akkora piac erre.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#5020) cOxeR válasza k1csi (#5019) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ennek a piaca amúgy sem itt fórumozik, hanem van a stábban ilyen eszköz és a szükséges kiegészítők, amivel elkezdik tanulgatni a használatát, és ezek után próbálkoznak meg saját költségvetésből ilyen szettet összehozni.
jcvd itt érdemes megnézegetned, milyen kiegészítők vannak, habár ezekkel eddig is találkoznod kellett volna. [link]
k1csi már vártam a jó kis bő lére eresztett velős hozászolásodat :P

[ Szerkesztve ]

(#5021) k1csi válasza cOxeR (#5020) üzenetére


k1csi
senior tag

Tökéletesen igazad van, ki is hagytam a lényeget a nagy fejtegetésben. A fimezés ritkán egyszemélyes móka még ritkábban a nulláról indulva...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#5022) Sam8888


Sam8888
tag

Ha külső vakut szeretnék használni a 350D-mmel és a külső vakun van slave mód (azaz a beépített vaku villanására "elsül"), akkor azt tudom használni külső vakuként szinkronkábel vagy rádiós vakukioldó nélkül is?

(#5023) cOxeR válasza Sam8888 (#5022) üzenetére


cOxeR
Ármester

A beépített vaku a 350D vázban nem képes master módban működni (7D, 60D-ben már igen), tehát nem fog menni, hiába van slave vakud a madzag és a rádiós kioldó szükséges, avagy egy masterként működő másik vaku, ami képes vezeték nélküli kommunikációra a slave vakuddal. (430ex + 580exII)
vakus topikban jobb helye lett volna

[ Szerkesztve ]

(#5024) Sam8888


Sam8888
tag

Ööö én konkrétan nem a rádiós megoldásra gondoltam (7d-ben gondolom az van), hanem "fény" alapúra... Yongnuo yn460-as vakut szeretnék, az tud ilyen slave módot. (elvileg full manuálban kéne hogy működjön, csak kérdés, hogy nem lesz-e túl késő, amikor elvillan)

(#5025) kiskornel válasza Sam8888 (#5022) üzenetére


kiskornel
addikt

Vannak olyan third-party vakuk, amik képesek érzékelni egy másik vakunak a villanását. Pl.: [link]
Ezek csak manuális, vagy saját fénymérős módban működnek, és a belső vakud fényére elsülnek. A vázról irányítani, ETTL és hasonló dolgokat csiribirizni nem képesek.
És így van, szinkronkábel és hasonló kiegészítők nélkül is működnek. :K Persze az, hogy jó lesz-e az expo vagy sem, az megint más kérdés. :Y

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5026) Sam8888 válasza kiskornel (#5025) üzenetére


Sam8888
tag

Köszönöm, erre gondoltam én is. :) (Szóval akkor a Yongnuo YN460-al mégiscsak tudom így használni)

(#5027) cOxeR válasza Sam8888 (#5024) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én eredeti Canon-ra gondoltam, thirdparty megoldásokkal meg nem vagyok képben.

(#5028) kiskornel válasza Sam8888 (#5026) üzenetére


kiskornel
addikt

Régebben én is olvatam róla, Youtube-on nézegettem videókat. Igen, két üzemmódja is van, ami szinkron villant a másik vakuval. [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5029) Zull válasza Bagaba27 (#5018) üzenetére


Zull
senior tag

Lehet nem tűnt fel, de videózásra akarja használni. :) Csinálj már kérlek egy értelmes focus pullt az 1.8assal :) Az 1.4esre legalább fel tud tenni egy rendes follow focus riget. De a legfontosabb dolog, hogy akar-e mellette fotózni is, vagy sem, mert ha nem, akkor itt már többen előttem is irták, hogy nem kell eröltetni a canon obikat, egyrészt se autofocus nem kell a videózáshoz (mert ugye eleve nem lehet használni, meg rendes filmes nem használ autofocust) másrészt annyira borzalmasan jó karcolat se kell, mivel effektive 2 megapixelt kell kikarolni 21 helyett.

Sokkal fontosabb viszont hogy nagy fókuszút legyen, és minél minél jobban lekerekített blende. Ha ő most megvenné az általad ajánlott 1.8ast, akkor nem tudna rendesen fókuszálni, továbbá mivel 5 pengés a blende, ezért a kimosott highlightok extrém parasztul néznének ki. M42es obikat érdemes lehet nézegetni (CZJ sorozatot tudom ajánlani), 50esből kaphatók egész csinos darabok, több mint 270 fokos felosztású focusgyűrűvel. De a fentebb említett samyangok is nagyon jók, bár azért jócskán többe kerülnek mint egy kupac M42es obi (és jócskán kevesebbe, mint a canonok)

Ettől függetlenül azt ajánlom, hogy shallow DOF-hoz vegyen egy normális, minőségi, nagy focus úttal rendelkező obit (szóval kell egy jó 50es meg egy jó 85ös obi), mert ott nagyon fontos hogy nyitott blendénél is értelmes legyen rajzolata. Többihez meg simán lehet M42 obikat használni, mert ugyen wide open azok nem valami szuperek, de 4-5.6tól már simán jók.

(#5030) Zull válasza k1csi (#5019) üzenetére


Zull
senior tag

"Egyébként a DSLR-el nagyon kis zajt jórészt a fényerős obiknak köszönhetően lehet elérni."

Ez így azért ebben a formájában nem igaz, sejtem mire akartál célozni, de szerintem ez sokak számára félreérthető lehet. Inkább úgy fogalmaznék hogy amiatt, mert egy fényerős obi egységnyi idő alatt több fényt tud átengedni, mint egy nem fényerős így lehetőség nyílik ugyanolyan záridő mellett kisebb fényérzékenység (kisebb ISO) használatára. (Mert ugye maga a zaj az érzékelő felületének méretétől függ)

(#5031) jcvd válasza Zull (#5030) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

Holnap készülök memóriakártyát venni az 5D MK II-be, főleg videozásra lesz használva, de nyilván néha fotózásra is. Milyet ajánlotok?

Ez a Transcend CompactFlash Card 400x 32GB UDMA kártya miért kerül a SanDisk CompactFlash Extreme III 32GB 30 MB/s árának felébe?

Miért olyan olcsó a Transcend? Megbízható? Van vele kapcsolatban tapasztalatotok?

Illetve segíthetnétek hol érdemes pesten venni ilyen kártyát, hol vannak jó árban?

(#5033) Zull válasza jcvd (#5031) üzenetére


Zull
senior tag

Itt nézz körbe, itt elég sok gép-memóriakártya kombó sebessége le van írva: [link] van aki erre, van aki arra esküszik, ugye nem sűrű hogy egy memóriakártya tönkremegy, szóval általában mindenki arra esküszik, amilyen kártyája először volt. (Amúgy nagyjából mindenki ugyanannak a gyártónak a memóriachipjét használja, csak saját vezérlőt rak hozzá, és más matricát.) Nekem jó tapasztalataim vannak a sandiskkekkel, és úgy általában a canonokkal is jól dolgoznak össze megfigyeléseim szerint (még kingstonokkal van tapasztalatom) Szerintem ne a gyártón gondolkodj, hanem sokkal inkább a méreten.

Nem ajánlott 16osnál nagyobb kártyát használni (ez videóra igaz, fotóra még kisebbet szoktak használni a profik), mert ugyan baromi ritkán megy tönkre memóriakártya, de akkor viszont nagyon nagyon nagyon sokat lehet vele bukni (képzeld magad egy esküvőfotós helyébe) Inkább vegyél 3-4 16os kártyát mint 1-2 nagyot. Ez sokkal fontosabb mint a kártya gyártója.

[ Szerkesztve ]

(#5034) k1csi válasza Zull (#5030) üzenetére


k1csi
senior tag

Továbbra is tartom amit írtam, viszont te alaposan félreértetted, ami abból is látszik, hogy sikerült a bekezdés első mondatát kiemelned és félremagyaráznod vele az egészet.

Azt feltettem, hogy az olvasó ismeri a fényerős obi lényegét, azaz, hogy azonos gyutávon nagyobb rekesz (blende) azaz azonos idő alatt több foton. Több foton->kevesebb erősítés azaz kisebb ISO.

Amit írtam ennél egy kicsit tovább megy

Egyébként a DSLR-el nagyon kis zajt jórészt a fényerős obiknak köszönhetően lehet elérni. Bár a teljes érzékelőről használnak pixeleket a videóhoz, nem az összest (az érzékelő teljes felületét) mert ahhoz kevés a feldolgozás teljesítménye.

Fotónál az érzékelők már nagyon közel vannak ahhoz amit fizikai korlátok engednek kihozni belőle. Ha alaposan megnézed a köv. cikkecskét te is megértheted: http://www.clarkvision.com/articles/digital.sensor.performance.summary/index.html.

Viszont videónál közelsem olyan az érzékelő hatékonysága mint lehetne. Miből gondolom (jello, moiré stb-n felül)? Videónál elég kb. 2 megapixelt kihozni (mint már többen is írták tizenx mega helyett ami a formátum eltérés miatt valamivel kisebb mint a max.) azaz az effektív pixelméret jóval nagyobb lehetne, ebből eredően a zaj meg kisebb. Gondolom nem kell magyarázzam, hogy nem így van. Ugyanaz az obi ugyanazzal a rekesszel nem kevésbé zajos videónál mint fotónál. Azaz a DSLR-nek kevés fényben nem azért van kis zaja mert annyira hatékony az érzékelő, hanem mert a videó kamerákhoz képest óriási rekesszel dolgozik vagy inkább tud dolgozni (ami a kis mélységélességben is meglátszik, amit hatalmas előnynek van marketingelve ami néha igaz is).

Viszont, ha közel azonos mélységélességet szeretnél a DSLR-el mint a videó kameránál meg fog maradni a DSLR kis zaj előnye?
A DSLR előnye abban van, hogy olyan nagy rekeszig el lehet menni a fotós obik miatt ami videó kameránál nem lehetséges (mert ugye a profi videókamerák tipikusan 2/3-inches szenzorral mennek és a kisebb szenzor magával vonja a kisebb optikát hasonlóan a kompakt digit fényképezőkhöz bár ott is lehetne extra nagy rekesz).

Azaz amíg fotónál alig látok a zaj csökkenésére lényeges lehetőséget (azt is nagyobb erzékelők és nem APS-C esetén), videónál annál inkább (kb 2 Fé-re gondoltam).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#5035) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Canon EOS 400D-vel mennyit lehet fotózni?
Kb mennyi expo után adja fel?

Köszi.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#5036) Bagaba27 válasza Zull (#5029) üzenetére


Bagaba27
csendes tag

Napi szinten használom az 1.8-at videózásra, bár ha a samyang 35 1.4-et megveszi nincs rá szükség. Nem akarok bizonygatni de tele van tesztvideókkal a youtube. Nekem meg bevált.

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#5037) Jinxx válasza LordAxwell (#5035) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hitelesítve 50000-ig van, hogy mikor adja fel, az függ a gyártási szórástól, a karbantartástól, na meg a szerencsének is van némi köze a dologhoz. Feladhatja 20-30000-nél is, de bírhatja akár 70-80-ig is.

Szerk.: Nem mérvadó, de itt látszik, hogy az esetek többségében 50000-ig azért eléldegélnek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5038) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni az itt megforduló fórumtársaktól, hogy mi a véleményük a Canon 500D-ről. Egy bridge gépet szeretnék lecserélni, és ahogy nézegettem 130e ft körüli összegért már meg is kapható egy alap IS obival. Olvastam tesztet róla, elég jókat írtak de sajna személyesen nem tudtam kipróbálni egyenlőre, azért is szeretném itt feldobni a témát, hátha...
Memóriakártya egy jelenleg használatban lévő Sandisk extreme III lenne, számítógéppel olyan 12 MB az írás, gondolom az elég ehhez a géphez is.
Esetleg ha tudtok nekem ajánlani hasonló (100-150e) ft közötti kategóriából) tudással, esetleg több ficsőrrel/jobb képminőséggel/jobb obival ellátott gépet, azt szívesen fogadnám :)

(#5039) Z0mbi válasza adamka16 (#5038) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Jobb gepre nem lesz szukseged se tobb feature sem. Obira talan. Ha tudod vedd meg az 500d t csak a vazat es vegyel hozza egy komolyabb obit mint a kit. (50-70 ert mar ertelmeseket lehet kapni ebben a kategoriaban)
A memoria kartyad meg eleg lesz. (meg sorozat RAW ra is talan ;) )

(#5040) Z0mbi válasza LordAxwell (#5035) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ez nem egyszeru kerdes... akar 3000 nel is megdogolhet de normalis esetben ~50000 kornyekeig birnia kellene. (a 450 emben 44k van most :) )

(#5041) adamka16 válasza Z0mbi (#5039) üzenetére


adamka16
őstag

Köszi a gyors választ! És olcsóbb kategóriában mik azok az obik amiket érdemesebb lenne megvenni? Esetleg egy használt, de megkímélt obi jó vétel lehet?
Célom az, hogy a mindennapi használatra egy átlagos alap obi és természetfotózáshoz pedig egy 300 mm-es. Attól több nem igazán kell nekem.

(#5042) kiskornel válasza adamka16 (#5041) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát! Leszögezem, megrögzött Canon-os vagyok az összegyűjtött obik miatt, de ÉN most jelenleg nem vennék Canon gépet, ha elölről kezdhetném. Nagyon el vannak maradva a vázaik, és ugyanannyi pénzért a Nikonnál sokkal jobbakat kapni.
Nézd meg ezt a fényképezőgépet: [link]
Ráadásul olcsóbb tele obik terén is ez a márka.

Ha meg veszel hozzá pár obit, a vázakhoz ragaszkodni fogsz. Ezért nem mindegy, hol kezded pályafutásod...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5043) adamka16 válasza kiskornel (#5042) üzenetére


adamka16
őstag

Ezzel a vázzal én is szemezgettem már. Igaz mégy életemben nem fogtam/használtam DSLR-t, csak sima SLR-t, így jelen pillanatban márkafüggetlen vagyok. :)
Esetleg egy EOS 450D 2 kitobival mennyire érné meg a 145e Ft-ot???

(#5044) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok, 1000D-mhez szeretnék venni a közeljövőben egy teleobjektívet max. 50e szánnék rá, jelenleg a gyári 18-55mm-s obival használom.

Mielőtt belebújnék a tesztek nézegetésébe melyikeket ajánlanátok ezek találtam:

Tamron AF 55-200mm f/4-5.6 Di-II LD Macro 34e
Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Macro 42e
Sigma 70-300mm f/4.0-5.6 DG Macro 43e
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III 49e
Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II 49e
Sigma 50-200mm f/4-5.6 DC OS HSM 55e

(#5045) Sam8888 válasza Steve-0 (#5044) üzenetére


Sam8888
tag

Én nemrég jártam körbe ezt a kérdést, Canon 55-250 IS-t tudnám ajánlani, használtban kb 50-60 körül szokott menni.

Esetleg vársz még vele, gyűjtesz hozzá és veszel egy 70-200 L USM-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#5046) Klemice válasza Steve-0 (#5044) üzenetére


Klemice
senior tag

canon ef-s 55-250 is

(#5047) Z0mbi válasza kiskornel (#5042) üzenetére


Z0mbi
senior tag

En a canont a kovetkezok miatt valasztottam:
Hasznalt piaca sokkal nagyobb mint a nikone. Annak az eselye hogy egy jo obit kapsz jo aron sokkal tobb eselye van canon bajonettel mint nikon. Egesz egyszeru az oka: a vilag ezen tajan tobb embernek van canon - ja.
Ennyi. Miota a nikon is megtert es CMOS szenzort hasznal azota nincs orult kulonbseg.
Egyebken a klise meg mindig ervenyes...nem a gepeden fog mulni milyen fotos leszel ;)

(#5048) adamka16 válasza Z0mbi (#5047) üzenetére


adamka16
őstag

Én is ezt vettem észre, hogy a használt obik között sokkal több a canon objektív ami olcsóbb is. Azt hogy jobb is, én nem tudom megmondani, de valamivel fotózni kell :D
Viszont teszteket elnézve a D5000 mint ha szebb képet varázsolna a monitorra és zajmentesebbet is mint az 500D.

(#5049) Flashback


Flashback
addikt

Találtam a helyi Second Hand shopban egy ilyet.

A második kép nem lett éles, hála a telefonomnak... Szóval lenne pár kérdésem:
- ez T2 vagy M42 bajonettes?
- Szét lehet szedni megtisztítás céljából különösebb szerszámok nélkül?
- az elején a szűrő menetet ki lehet egyengetni?
- 1200 forintot megér? :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5050) Jinxx válasza Flashback (#5049) üzenetére


Jinxx
senior tag

Kérdéseidre a válaszok. (szerintem)

-Nem látszik így, hogy sűrű menetes-e, vagy nem, forditsd oldalra, de valószínű m42.
-Szét, de összerakni macerásabb mint szétszedni.
-Próbálkozni lehet, de nem hiszem, hogy tökéletes lesz.
-Levélnehezéknek kicsit drága, ha használhatóvá tudod tenni, akkor derül ki. 2-3000-ért makulátlan heliost, vagy hasonlót lehet venni és nem kell szenvedni vele, de az aláírásod mindent megmagyaráz. :DDD

Szerk.: Off, mert ez inkább manuális topikba való.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.