Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) szp1 válasza matyi012345 (#19100) üzenetére


szp1
addikt

Kösz
Úgy jön ki, hogy nem tudok számolni..... :B

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19102) Gondwana


Gondwana
addikt

Van itt még Tokina 11-16 tulaj? (Csak az érdekelne, hogy csak az én példányomon nem volt végtelen fókusz? Koppig tekerve f/2.8-on látványosan 4-5 métertől egyre csak homályosodott, de láttam a belsején, hogy gyárilag ilyenre lett tervezve, most 2m jelölésnél van a végtelen 16mm-n, illetve kb. 1.3m-nél 11mm-en)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19103) szp1 válasza matyi012345 (#19100) üzenetére


szp1
addikt

Ja, még annyi, hogy pont a harmadába kerülne, mint a 35/2...mondjuk a látószöge tényleg elég kérdőjelesen használható aps-c-n.
Mindegy, alszom rá egyet, holnapig kell döntenem.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19104) matyi012345 válasza szp1 (#19103) üzenetére


matyi012345
őstag

Szerintem vedd meg, ha nem tetszik majd eladod. Ha tényleg olyan jó áron van, akkor még nem is buknál rajta. Egy kis tapasztalatszerzés meg sosem árt. :) Amúgy meg adják veszik őket összevissza szóval nem maradna a nyakadon ha nem jön be.

Teszt

Itt egy teszt, ez talán segít dönteni.

(#19105) Klemice válasza szp1 (#19103) üzenetére


Klemice
senior tag

37ért vennéd a kp visszafizetős akcióban?
én is nézegettem, ki is próbáltam egyet hétvégén, de úgy döntöttem nincs szükségem rá, ott a tamron 17-50 2.8-ban a 40mm 2.8 is
szerintem mindenképpen kérj kölcsön egyet valakitől ha tudsz és próbáld ki mielőtt megveszed
nagyon jó obi, éles 2.8on is, az AF is gyors szerintem

(#19106) szp1 válasza Klemice (#19105) üzenetére


szp1
addikt

Le sem merem írni...32 mínusz a visszatérítés...24-ben állna meg :Y
Ráadásul hivatalos forgalmazó, 3 év garival ( utolsó darab....)
Átfutottam a tesztet, köszi. Ott ajánlja aps-c-re :)
Nincs sok kidobni való pénzem, de lehet, hogy megkockáztatom - már csak a mérete miatt is.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19107) Dr V válasza szp1 (#19106) üzenetére


Dr V
őstag

Ha nem jön be, használtan eladva talán még kereshetsz is rajta :)

(#19108) .DLL válasza Gondwana (#19102) üzenetére


.DLL
veterán

Van, de nem egészen értem amit írsz.
1.) koppra végtelenhez tekerve kb. 4-5m-en van a fókuszpont, attól távolodva egyre életlenedik minden.
2.) most 2m illetve 1,3m állásban van a végtelen.

A kettő között mi történt, illetve mit láttál a belsejében ami arra utalt, hogy olyanra lett tervezve, hogy koppon csak 4-5m-ig fókuszáljon?

(P.H.)

(#19109) Gondwana válasza .DLL (#19108) üzenetére


Gondwana
addikt

Amikor lekerül róla a bajonet, van alatta két fémgyűrű, ami a bajonet és a fémöntvény távolságát határozza meg. Az egyik vékonyk (kb. kólásdoboz, vagy még kicsit vékonyabb is), a másik vastag (0.5-0.7mm körül). A vékonyat kivettem, összerakás után egyből lett végtelen LiveView alatt is, immár túl is lehet rajta tekerni (ami pedig nem zavar, mert a méter-skálájának eleve semmi köze nem volt a valósághoz, még ennek a rövidke zoomnak a két végén sem egyezik.).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19110) .DLL válasza Gondwana (#19109) üzenetére


.DLL
veterán

Namost én is ugyan ezt követtem el miután megvettem, de mondom megvárom mit írsz rá. :D

De nem hiszem el, hogy mindenkinek ilyen, mert annyira szembeötlő volt a hiba... hangos lenne ettől az internet, pedig inkább attól hangos, hogy milyen jó üveg. Így már tényleg az is.
Nálam így picit a végtelen jel után van tényleg végtelen, ha koppra kitekerem még tökéletesen jó.
2m-es állásban a háttér már nem éles, így videónál kb. a 1m és a végtelen között szoktam játszani nagyjából.
Amúgy mehetett volna az Objektívekbe és akkor teljesen on lenne.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19111) matyi012345 válasza szp1 (#19106) üzenetére


matyi012345
őstag

24-et mindenképp megér. Ha nem tetszik, szerintem 30-ba órák alatt elmenne.

(#19112) szp1 válasza matyi012345 (#19111) üzenetére


szp1
addikt

Ok.
Legalább gyakorlok a fix-el.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19113) szp1 válasza matyi012345 (#19111) üzenetére


szp1
addikt

Na, megvan a 40/2.8 STM.
Kellemes meglepetés, azt hittem szűkebb. Volt régen egy "Kijev" gépem, azt vittük turistáskodni még a régi SLR-em előtt, ahhoz hasonlít a látószöge.Szerintem beltérben is használható ilyen kocsmafotó meg családi buli témában... :U
És nagyon pici ! Még ezen a játékszer 1100-on is eltűnik.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19114) copass válasza szp1 (#19113) üzenetére


copass
veterán

ma MM-ben benéztem volt egy kis időm és megfogdostam a 700D,600D-t, háát a 700D nagyon könnyű, nekem olyan fura gagyi érzetem volt amikor megfogtam. a 600D az viszont jó volt, pedig annak annyira nem érdes a fogása.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19115) csacsi77 válasza copass (#19114) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az érintőképernyő és az érzékelőre integrált fázis AF-pontok számomra a 700D-felé billentené a mérleget. Pláne, hogy az STM obik előnyeit csak 650D-től fölefelé használja ki a xxxD-vonal.
Én fogásra nem éreztem különbséget az említett gépek között.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19116) szp1 válasza copass (#19114) üzenetére


szp1
addikt

Én elvagyok az 1100D-vel, igazából egyelőre ( és sztem még jó darabig ) kielégíti az igényeimet, főleg ezekkel az új obikkal ;) .
Igaz, full műanyag meg olyan amilyen, viszont a női családtagoknak is elfér a kezében - ez előny.
Ha valamikor cserélnék is, valami xxD lenne.
A 600D is szinpi volt, de akkor éppen 50 rugó volt a különbség az árban - az sok, inkább üvegre költöttem.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19117) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Canonra rá tudott-e már műteni valaki korrektül 4/3-as (és nem micro!) obit úgy, hogy az automatika is korrektül működjön az obin? Ha igen, milyen adapterrel/megoldással?

(#19118) copass válasza csacsi77 (#19115) üzenetére


copass
veterán

röhögjetek ki, de a 700D-nél elsőre azt hittem hogy ez vmi nem működő replika!:D de aztán bekapcsoltam,akkor jött a második hogy hűha, igazi és jó könnyű!:D
lehet ez azért van mert az 1100D-men most gyúrok az EF 28-135 IS USM-el!:D
de lehet ha az lenne rajta, jobb lenne, nah majd beviszem!:D jönne ki a szemük mint a csigának szerintem, ha obit cserélnék!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19119) csacsi77 válasza copass (#19118) üzenetére


csacsi77
senior tag

A 700D a 18-135 STM-mel már egész súlyos. Azt nem fújná ki a kezedből a szél. Egyébként imádom azt az obit, szerintem az egyik legjobb (ha nem A legjobb) általános zoomobjektívje a Canon rendszernek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19120) szp1 válasza csacsi77 (#19119) üzenetére


szp1
addikt

Attól az obitól az 1100D is orrnehéz lett egy pindurit.... :D
Meglepődtem, amikor rátekertem....de tényleg q@a jó!

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19121) matyi012345 válasza szp1 (#19113) üzenetére


matyi012345
őstag

Ennek örülök ha bejön. 1100D-vel lehet hogy belefér egy nagyobb zsebbe is. Én a filmes eos500-al simán zsebrevágom, ha kell :D és jó hogy 2.8-on is használható képe van.

(#19122) zolka78 válasza sellerbuyer (#19117) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem ez 2 okból is problémás. Az egyik, hogy az eos rendszer bázistávolsága 44mm, a 4/3(és talán a m4/3 :F ) rendszeré pedig 38.xx(pontosan nem tudom) mm. Csak egy bizonyos távolságig tudnál fókuszálni, és nem lenne végtelened, vagy csak lencsés adapterrel, ami meg elég rossz eredményt produkálna. A másik probléma az az, hogy a 4/3 rendszerű obiknak, kisebb szenzort kell kiszolgálniuk, így nem biztos, hogy kirajzolnák a canon szenzor méretét. De ha rendelkezel jófajta zuiko obikkal, szerintem érdemesebb hozzá venni valamilyen oly. E vázat. Szerintem baromi olcsón dobálják már őket használtan.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#19123) kiskornel válasza sellerbuyer (#19117) üzenetére


kiskornel
addikt

Az nem valószínű, hogy menni fog. Több dolog sem stimmel. Egyrészt a FFL (Link) kicsi a FourThirdsnél a Canon EF-hez képest (esetleg az M-es foglalatra lehetne, de az meg nem DSLR) -> tehát mindenképp rövidlátó lenne.
A másik az a vetített kép nagysága. Az is a táblázatban látható. Tehát teljes képet még APS-C-n se rajzol ki.

Korrektül csak akkor van végtelened, ha az FFL értéked nagyobb, mint az EF bajonettnél.

Semmi értelme korrektül működővé tenni, ha a fenti dolgok nem teljesülnek...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19124) MrChris válasza sellerbuyer (#19117) üzenetére


MrChris
nagyúr

ilyen adapterről még nem is hallottam. Sony NEXhaz ami átviszi a Canon vezérlést 200 dodo.

(#19125) szalon


szalon
csendes tag

Sziasztok!

Régóta szeretnék DSLR gépet venni és lassan a tettek mezejére kellene lépnem.
Nem volt még komolyabb fényképezőm, de nagyon érdekel a téma.

Amire használnám, csak hobbiként:
- lakáson belül portré, tárgyfotózás (rossz fényviszonyok)
- nyaralások alkalmával táj/műemlék fotózás
- meg aztán menet közben ami jön...

Váznak 700D-t néztem ki első körben egy 430 EXII. vakuval.
Objektívek összeállításában szeretném, ha tanácsot adnátok, hogy milyen irányba lenne érdemesebb elindulnom:

1-es kör:
a/ Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM + Canon EF 50mm f/1.4 USM
vagy
b/ Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM (és + inkább egy 600 EX vaku a 430 helyett?)
vagy
c/ Canon EF 17-40mm f/4L USM + Canon EF 50mm f/1.4 USM

2-es kör:
a/ Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
vagy
b/ Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

A későbbiekben egy Canon EF 70-200mm f/4 L (vagy IS, vagy nem) USM még csatlakozna a többihez

A fentiekből ár/érték arányba, figyelembe véve, hogy 0-ról indulok (de lelkes vagyok) és mikre szeretném használni, valamint nem hiszem, hogy FF-re váltanék, mit ajánlanátok? Jöhet nyugodtan a fentieken kívül egyéb variációk, ötletek is. Esetleg érdemesebb lenne egyből mondjuk egy 7D-vel kezdeni?

(#19126) *Ropi* válasza szalon (#19125) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Canon 17-55/2.8 IS + 580 EX II. Vagy az üveg helyett Tamron 17-50/2.8, de a VC (képstabilizátor) nélküli! Jobb a képe, mint a stabilizátorosnak. Vagy, ha sok pénzed van, akkor egy Art szériás Sigma 18-35/1.8: az a non plus ultra. :)

Canon 50/1.4 helyett Sigma 50/1.4-et keress: sokkal jobb! ;)

Utána meg Sigma 150/2.8 macro. A két Canon közt van árban, de a képe az L-eshez van közelebb.

Vagy 7D, vagy 70D: mindkettőnek nagyon penge az autofókusz rendszere, a 70D többletszolgáltatásai érdekesek lehetnek (érintős képernyő: ahova tapicskolsz rajta oda fókuszál, stb.).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19127) Agostino válasza szalon (#19125) üzenetére


Agostino
addikt

"A későbbiekben egy Canon EF 70-200mm f/4 L (vagy IS, vagy nem) USM még csatlakozna a többihez"

szeirntem ne le legyen mindegy, is kell bele. fullon kitolva, állvány nélkül, is nélkül imo agyfaszt kapsz mire megfogod

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19128) End-ru válasza Agostino (#19127) üzenetére


End-ru
aktív tag

Szerintem elég sokan elvagyunk (agyfasz nélkül) az IS nélküli verzióval fele annyi pénzből :K Ha nem statikus témát fotózol, akkor meg inkább a 2.8. Ha családi példával szeretnék élni, nagymamára F4 IS, gyerekre 2.8 :D

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#19129) Agostino válasza End-ru (#19128) üzenetére


Agostino
addikt

én ellenben hasonló szituációban kizárt dolog, hogy is nélküli 200 milist vegyek. van aki elvan vele, persze. miért ne lenne, nem mondtam, hogy ne legyen. viszont alacsonyabb fényben hosszabb záridővel határozottan jól jön.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19130) k1csi válasza szalon (#19125) üzenetére


k1csi
senior tag

- lakáson belül portré, tárgyfotózás (rossz fényviszonyok)

Fényerős obi, vaku, tárgysátor, újabb full frame.

- nyaralások alkalmával táj/műemlék fotózás

Utazózoom, esetleg fényerős alapzoom

Váznak 700D-t néztem ki első körben egy 430 EXII. vakuval.

Miért pont a 700D? Ha olcsón kell használt 550D/600D féláron, valamivel többért xxD (50/60/70D) vagy pl. használt 6D (ez FF).

1-es kör:

APS-C vázhoz felesleges FF UWA üvegeket venned (FF-hez meg inkább 24-70, 24-105). A teljes listából kb. a 17-55 IS-nek van értelme. A 600-as vaku helyett is inkább valami olcsó használt vaku + Yongnuo YN-622C (ebay-ről, ha kell a rádiós vezérlés).

2-es kör:
Makróra bármelyik jó, mert makróra annyira le kell rekeszelni az üveget, hogy ott már bármi éles. Stabi helyett állvány. Portréra portréobi (pl. a korábban említett 50 1.4 vagy a Sigma, vagy 85 1.8).

figyelembe véve, hogy 0-ról indulok
Mivel nem tudod pontosan mi kell neked ne költsd el az összes pénzed és igyekezz használtat venni, mert ha nem jön be minimális buktával tudod eladni.

A váz a legnehezebb mert APS-C-ben 550D-től 70D-ig minden jó lehet. Obinak egyenlőre vsz. csak a 17-55 IS és a 50 1.4 (mindkettő van indexen kb. 170k, ill. 75k környékén használtan). Vakuból 430EXII vagy 580EXII mindkettő szintén használtan.

Ha jobb dinamikás szenzor kell akkor ha játszik lehet még Nikon (5100, 7000, 7100) a jó és megfizethető 1.8-as fixek miatt, hozzá nem stabis Tamron 17-50.

Ha hordozhatóság kell akkor m43 és pl. a nagyon új (/nagyon szuper) de megfizethető Olympus 12-40 (kitből kivett darab volt 220k, makróra sem rossz) ami különösen nagylátó részen hozza a fixek rajzát (de Oly váz ajánlott hozzá a vázstabi miatt) + Pana 20 1.7, Olympus 45 1.8.

Ne ragadj le a 700D-nél csak azért mert ma ez az aktuális belépő Canon váz.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19131) szalon válasza k1csi (#19130) üzenetére


szalon
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

FF gépet úgy érzem nem engedhetek magamnak, mivel nem tudnám normális obikkal kiszolgálni... főleg nem rövid távon.

700D-ben azért gondolkozom, mert inkább azt a plusz pénzt obira költeném, de meggyőzhető vagyok...
Azért újban gondolkozom, mert nekem játszik az áfa vissza... :B Ha tényleg hosszú távon is maradni fog ez a hobbi, akkor 1-2-3 év múlva, ha már kevésnek érzem a 700D-t akkor váltanák majd vmi 7D utódra.

Ha nagyobb vázzal kezdenék, akkor melyikkel lenne érdemesebb? 7D vs. 70D esetleg 60D ? (canon akcióban, most a 7D még olcsóbb is, mint a 70D) Videózás nem lenne elsődleges cél.

Macróban akkor maradok a stabi nélkülieknél, esetleg az EF-S 60mm f/2.8 Macro USM lehet alternatívája az EF 100mm f/2.8 Macro USM-nek?

17-55 mellett szükséges lehet fix 50 1.4 ? esetleg nem járnék jobban egy Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM -el?
Tudom tudom almát a körtével, de akkor is :)

Összegezve, a 7D-hez akkor vennék 17-55 + 430 + makró + kiegészítők, állvány stb...

Ha pedig 700D-t vennék, akkor 17-55 + 10-22 v 50.1.4 + 580/600 + makró + kiegészítők, állvány stb...

Ha meg majd oda érek, hogy 70-200 f/4 L, akkor majd remélem, már nem kell tanácsot kérnem, hogy el tudjam dönteni, stabis, vagy nem stabis kell nekem. :)

(#19132) fattyu válasza szalon (#19131) üzenetére


fattyu
veterán

Vegyél egy vázat meg egy darab obit.

valamit ami OLCSÓ és lefed kb mindent. Nem érdekes milyen minőségben.

Csapongasz és dobod be a totál másra való obikat hogy ilyet is akár meg olyat is. Kezdjél el fotózni a lehető legkevesebb befeketetéssel aztán a használat közben rájössz hogy mi az amire SZÜKSÉGED van.

Mert ez itt elég céltalan agymenés.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19133) Zozzer888 válasza fattyu (#19132) üzenetére


Zozzer888
addikt

+1...

Vegyél olcsón valamit, aztán tanulj meg fényképezni. Aztán ha majd tudod mire van szükséged, akkor költs el ennyi pénzt.De akkor is csak arra, amiről tudod ,hogy kell neked.
Írtad az ÁFÁ-s dolgot, 600D 18-55 IS + 55-250 IS -t gondold meg, azzal el lehet indulni.

(Bár szerintem egy 1100Dvel is vígan el lehet indulni, mert akit érdekel a fotózás az azzal is fotózni fog, meg fejlődni azzal is ugyanúgy lehet, csak az 1100as említésekor a topicban mindig kitör a fújolás)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19134) copass válasza fattyu (#19132) üzenetére


copass
veterán

mester!mester! :R
röpködnek a mínuszok.lezsíroztad a mocit?!:D

+1
hót felesleges ennyit beruházni elsőre. képelni kell, mocskos sokat. a fix 50-esem gyakorlatilag rágyógyult az 1100D-re!:D 18-135 stm mindenre jó, ha fényerő kell akkor meg 1.8/50 mm.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19135) Agostino válasza fattyu (#19132) üzenetére


Agostino
addikt

egyébként meg ja, this

+1

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19136) szalon


szalon
csendes tag

Köszönöm a többi konstruktív segítséget. :F

Nem értem miért kellene mindenkinek mindent a leges leges legaljáról kezdeni. Úgy gondolom, ha anyagilag megengedhetem magamnak, akkor miért ne kezdhetnék közép kategóriával? Ráadásul a most futó canon akció+áfa vissza történet esetén, újonnan olcsóbban jutok a készülékekhez, mintha 3-4-5 éves használtat vennék. Miért vegyek akkor használtat?! :W (pl: 17-55 használtan 160-170, nekem újonnan 158 lenne...)

Természetesen én sem FF-el és 3M-ft-os obiparkkal szeretném kezdeni, sőt, oda nem is szeretnék eljutni...
Időm viszont van, tanulni pedig úgy lehet szerintem legjobban, ha van a kezembe valami. Ha veszek kis olcsó gépet+1 obit, akkor lehet úgy el fogja venni a kedvem az egésztől, hogy csak a szekrényben pihennek majd. Ha meg veszek közepesebb obikat és úgy nem sikerül jó képeket készítenem, akkor tudom, hogy én vagyok a gyenge láncszem, nekem kell fejlődnöm, tanulnom nem a technika kevés.

Nyilván egy jobb obival és jobb vázzal az esélyeim is magasabbak, hogy jó képet csináljak. Tudom, h 1100-al is mennyire jó képeket tud készíteni egy profi, de én nem vagyok profi. Ha egy amatőr kezébe adunk egy 1100d-t kit obit, valamint egy 7D-t 17-55-el, akkor nem hinném, hogy mind a két esetben ugyanolyan képek készülnének.

A másik része pedig, hogy nem szeretek rövid távon gondolkozni, nem szeretek állandóan adni-venni cserélgetni. Olyat szeretnék, ami hosszú távon is megállja a helyét. (itt az obikra gondolok elsősorban)

Azt, meg sajnos megint, csak akkor tudom eldönteni, hogy mit fogok majd használni, ha ténylegesen birtoklom majd. A 10-22-t pl egyik mindenes sem tudja...

(#19137) _seth_ válasza szalon (#19131) üzenetére


_seth_
veterán

600d 50 1.8, 18-55 is2, 55-250 is2 szettet tudom ajanlani kezdesnek. Ahogy irod lenne penzed tobbre is de jobb egy olyan szett amit irtam, kelloen nagy tartomany le van fedve az 50esnek pedig ott a jo fenyereje. Kiprobalod, fotozol sokat es majd akkor meglatod, hogy milyen obi kell neked, mivel nem olcsoak ezert nullarol kezdve nem erdemes bevasarolni ennyire, szerintem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19138) copass válasza szalon (#19136) üzenetére


copass
veterán

beleestél a jobbgép=jobbkép hibába. én 1100D-vel képelek ~ 2éve.
hidd el nekem, semmit nem érsz egy jobb géppel, ha nem tudsz fényképezni, mert nem a technikán múlik.
nagyon-nagyon sok emberkével találkozom hipiszupi vázzal,obikkal és nevetséges szintet hoznak.
komponálni nem tudnak, lőnek észnélkül 200 képet ahelyett hogy előtte picit átgondolná hogy mit akar egyáltalán és utána képelne.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19139) csacsi77 válasza szalon (#19136) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha már sokan letették a voksukat én is megtenném a tétet.
Szerintem egy 70D+18-135mm f/3,5-5,6 IS STM kittel járnál a legjobban és az először Ropi által ajánlott Sigma 50mm f/1,4 fixel. Így lenne egy aktuális csúcsvázad APS-C-re, egy kiváló általános objektíved és egy remek fényerős fixed kreatívkodni és ismerkedni a fixek világával.
Bár mondtad, hogy a videózás nem érdekel annyira, de hátha az is bejön és a 70D-vel nem szenvednél ebben sem hiányt az STM obival. A kihajtható érintőkijelző pedig szuper, ha engem kérdeznének minden gépbe beleraknám, akinek nem tetszik sose nyúljon hozzá, de pl. éjszakai felvételeknél LV alatt én nagyon jól tudtam hasznosítani a rábökök és már megy is dolgot.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19140) k1csi válasza szalon (#19131) üzenetére


k1csi
senior tag

A Canon pont olyan vázakat akciózik ami pl. engem nem érdekel...
Számomra pl. a 17-55 is akkor lenne elsősorban érdekes, ha STM fókusza lenne, de ez ugye a videó miatt...
Ne az alapján próbálj vásárolni, hogy mi az amit a Canon akciózik (mert ezek a cuccok amik valamiért nem mennek ugye), hanem mi az ami neked kellene.

De ha mégis, 700D + 17-55 2.8 IS (esetleg 18-135 STM, de ahhoz vegyél beltérre még valami fényerős fixet) + 430EXII (esetleg a 600-as vaku, ha nagyon sok pénzed van erre, de egy használt 580EXII meg a YN-622C ott van).
Ennél többet (pl. nagylátó, makró, tele stb) akkor érdemes venned, ha már tudod mi az ami neked hiányzik.

Egyébként a helyedben még mindig megnézném azt a m43 (mFT) rendszert (különösen, ha a fotós cuccod hurcolászni is szeretnéd). Nem webes tesztekből írom, hogy érdemes lehet megnézni...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#19141) szalon válasza csacsi77 (#19139) üzenetére


szalon
csendes tag

Igen, ez is egy járható út :R

De azért lassan sikerül teljesen összezavarnotok :D

Eddig úgy voltam vele, hogy ha már valaminek gyengébbnek kell lennie, az akkor inkább a váz legyen, azaz inkább 6/700D + 17-55 + 50-es fix, mint 70D + 18-135 + 50 fix.

Igazából bevallom férfiasan, ez a Canon akció adott most egy kis plusz lökést az egész fényképező projektnek.

Hangosan gondolkozva és számszerűsítve:

700d + 17 - 55 + 50 1.4 + 580/600 vaku ~475 eFt
vs.
70D + 18-135 + 50 1.4 + 430 vaku ~480 eFt

:F :F :F

(#19142) copass válasza szalon (#19141) üzenetére


copass
veterán

egyértelműen 70D.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19143) fattyu válasza szalon (#19136) üzenetére


fattyu
veterán

az eszetlen obivásárlást próbáltam ellenezni.

vegyél egy közép vázat. Meg vegyél vagy egy olcsó mindenes obit vagy méginkább egy fix 50 vagy 35öt és aztán elkezded érezni hogy mi nem fölösleges...

a sigma 10-22 bedobásánál lett sok az agyalás.

UWA a legnehezebb műfaj. Értelmesen használni marha nehéz, és marha sok embernek tök felesleges is emiatt meg elmegy tőle a kedve. Aztán eladod bukóval... Te pénzed csinálsz amit akarsz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19144) matyi012345 válasza szalon (#19141) üzenetére


matyi012345
őstag

A 17-55 egy marhajó obi abban biztos lehetsz, tudom hogy sokan odavissza vannak a 18-135-től, de azért az nem éri el azt a minőséget. Átfogás persze mellette szól. Viszont, amellé én biztos hogy nem venném meg az 50/1,4-et, inkább a 85/1,8-at vagy 100/2-t. Ha portré miatt gondoltad akkor meg főleg, a portré gyutáv az olyan 80-140mm (durván) között van. 17-55 IS mellé abszolút feleslegesnek gondolom 50/1.4-est, nem fogod kihasználni. a 85össel meg lenne egy kicsit nagyobb teléd is, meg hasonlóan jó fényerőd is.

70D váz értelemszerűen jobb mint a 700D, hosszútávra azt választanám de annak ellenére mondom ezt, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesznek jobb képeid a 70D-től.

Amúgy kezdésnek barátibban hangzik a 70D+18-135 a nagy átfogás miatt, csak aztán nehogy azon gondolkodj hónapokat utána, hogy "milettvolnaha..." már az elején megveszel egy komoly obit. Mondjuk erről az a szerény véleményem, hogy APS-C rendszerre nem gyúrnék rá ilyen izomból hogy 17-55, de ha te tudod hogy nem fogsz feljebb lépni akkor legyen. Nekem tuti hogy piszkálná az oldalamat, hogy későbbi esetleges fullframe váltás miatt a nyakamon marad egy 200ezres obi.

Minden összevetve, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz :) Na jó ez így erős volt, de szerintem kezdj egy 70D+18-135-el, aztán majd elválik mit veszel még hozzá. De azt az 50-et mindenképp 85-re cserélném, ha mégis a 17-55 mellett döntesz.

Vakuhoz nem tudok hozzászólni, szerintem elég a 430, ha meg komolyabb vaku kell akkor nem úszod meg a studio vakukat úgysem.

Amúgy a Tami 17-50 2,8 non vc nagyon jó alternatívája a 17-55-nek, árához mérten.

[ Szerkesztve ]

(#19145) Terminus_ válasza szalon (#19136) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Nem akarom elvenni a kedved, de ha jól tudom a Canon rebate akció magánszemélyeknek van, így az ÁFA vissza dologgal együtt nem fog menni, mert a számlának magánszemély nevére kell szólnia. Legalábbis a Canon oldalon levő szabályzat szerint 18.életévét betöltött személyek vehetnek részt benne. Avagy vagy pénzvissza vagy ÁFA vissza (=magán vagy céges vásárlás, de a kettő együtt nem).

Amikor 2007-ben részt vettem ilyen akcióban, akkor a számla másolatát is be kellet küldeni szkennelve. Gondolom pont azért, hogy tényleg a nevedre szól-e és nem más vagy cég nevére.

De nyugodtan cáfolja meg, akinek már jött vissza pénz úgy, hogy cég nevére vette a motyót.

-

(#19146) szp1 válasza Terminus_ (#19145) üzenetére


szp1
addikt

Ez eléggé homályos dolog, mert :
a/ 1.2 A Résztvevők Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező, 18. életévüket betöltött személyek lehetnek. („Résztvevő”)

de :
b/ 2.7. Azon társaságok, üzleti vállalkozások és magánszemélyek, amelyek, illetve akik egyszerre nagyszámú terméket (10 terméknél többet) vásárolnak, nem vehetnek részt a promócióban.

Na, itt van némi ellentmondás.
Viszont, ha egyéni vállalkozó, akkor semmilyen gond nincs...( mint én pl. :) :O )

Szerk : a pénz még nem jött vissza, csak a jóváhagyás.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#19147) Gondwana válasza szp1 (#19146) üzenetére


Gondwana
addikt

Viszont akkor rám már nem vonatkozik, mert a határon visszaigényeltethetem a Mehrwertsteuert, viszont ahhoz meg EU-n kívüllakónak kell lennem. (Nem baj, úgyis nem túl rég újítottunk még egy 7D-t, 70D helyett, a végén 10.000-re jött ki a gyári markolat)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19148) *Ropi* válasza matyi012345 (#19144) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Canon 17-55/2.8-at si(g)mán :D lemossa a Sigma 18-35/1.8 Art: mondom ezt úgy, hogy 2 db Canon 17-55/2.8-am is volt. És a Sigma mellé máris van értelme a Sigma 50/1.4-nek, ami szintén össze-vissza alázza a Canon 50/1.4-et (Sigma 50/1.4-em van, tapasztalatból beszélek. ;)). A Canon 17-55/2.8-nak egyedül a képstabija ér valamit, a Sigma mostanában nagyon odatette magát a képminőség fejlesztésére. ;)

Már várom full frame-re a Sigma 24-70/2 OS-t (igen: nem F2.8, hanem F2 lesz és képstabis ez is). :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19149) Fandango válasza *Ropi* (#19148) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a Sigma 18-35/1.8 az en fantaziamat is nagyon birizgalja. Jovobeli terveimbe ez is benne van a 7D mk II-vel kozosen. :B

(#19150) matyi012345 válasza *Ropi* (#19148) üzenetére


matyi012345
őstag

Hallottam hírét az új sigmák remek teljesítményének, csak az a baj hogy van bennem egy erős előítélet. 4 Sigma obin vagyok túl, abból 1 volt amivel nem volt gond, szépen és jól tette a dolgát, a többvel mindig volt valami. Az ART szériára kíváncsi vagyok személyesen is, egyelőre csak hallottam róluk. :) De én még jó darabig nem fogok Sigmákat ajánlgatni senkinek szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.