Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) qnadam válasza copass (#27000) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem csak ilyenekből állnak az albumok, de szerintem belefér. de azt, hogy színpadi fények nincsenek benne, azt nem mondanám :)

popup, ja. akkor (7-8 éve) az volt. most már az se :DDD

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27002) .DLL válasza qnadam (#26998) üzenetére


.DLL
veterán

partyfotós! :DDD

Egyébként én sem szeretem a túlzott vakuhasználatot, de ezek még teljesen hangulatosak, és tényleg ott vannak a színes fények is. Ez olyan mint a HDR, meg a lassítás videóban, ha állandóan azt nyomatják nem jó, de néha ütős.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#27003) copass válasza KTTech (#26999) üzenetére


copass
veterán

színpadra nem vakuzunk, ez alap.
maxiNum fesztiválon tömegbe szoktam, mert az nagylátón látványos és élvezik!:D az más tészta, parasztvakítás!:D
nagyon sok helyen ezzel kezdenek: első 3 szám, vaku nincs.
ennyi. aztán magyarázd meg a szervezőnek hogy de hát én tudom jól használni vakut...ha füstgép van akkor meg el is felejtheted a vakut.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27004) KTTech válasza copass (#27003) üzenetére


KTTech
veterán

Láttam már díjnyertes koncertfotót vakuval. Semmit nem rontott a hangulatán, sőt, igencsak javított. A kérdés csak az, hogy a fotós tudja-e rendesen használni azt a vakut...

Az, hogy nálad ez alap, nem jelenti azt, hogy mindenkinek ez ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27005) copass válasza KTTech (#27004) üzenetére


copass
veterán

nem nálam alap ez. az a baj hogy nem érted azt hogy egy füstös színpadon tele ezer fénnyel, ha bevakuzol "akármilyen kis vakuzseni is vagy" egy nagy fehér szószt fogsz látni vagy ha nincs füst akkor meg tönkrevágod a színapdképet a vakuddal.
egyértelmű hogy itt nem ökörítófürpösanonímalkoholistáinak a fellépését fotózzuk a kúltúrban. színház,nagyszínpad,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27006) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

megyek és elszívok még egy doboz cigit! :W

[ Szerkesztve ]

(#27007) KTTech válasza copass (#27005) üzenetére


KTTech
veterán

Te nem érted... de nagyon nem. Nem mindegy, hogyan és hova vakuzol. Simán lehet csak egy arcot deríteni, anélkül, hogy mást megvilágítasz. Ha jól csinálod, akkor igen sokat tud hozzátenni a képhez. Ha rosszul, elrontja. Tudni kell mikor kell használni és kész.

Amúgy van "némi" tapasztalatom a színpadi világításról (kicsit több, mint 18 éve világosítok és hangosítok "mellékesként"), tudom mit beszélek ;), ráadásul nem csak koncerteken, hanem színpadi előadásokon is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27008) .DLL


.DLL
veterán

Koncertfotó pro & kontra:
Linkeljetek már KÉPEKET alátámasztásként! :R

(szerk: ahogy azt qnadam is tette) Köszi!

Én még nem fotóztam koncerten :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#27009) KTTech válasza .DLL (#27008) üzenetére


KTTech
veterán

Volt már mindkettőre a topicban példa :) De egyelőre dolgozok, így nem tudok képet keresgélni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27010) Dictator^


Dictator^
veterán

Objektív tisztítást Camera kftnél? Alternatíva ha drága nagyon?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27011) norbinator válasza szasza_1 (#26881) üzenetére


norbinator
csendes tag

5D mark I-en sincs AF segédfény, de nekem nem is hiányzik. Rossz fényviszonyok között nálam mindig fent van az 580EX, annak jobb a segédfénye, mint bármelyik vázba épített verziónak. Ha meg nem akarok vakuzni, akkor letiltom a vakut és csak az AF segédfényt használom a vaku-n. Szerintem ezt bármelyik EX vaku tudja.

(#27012) duni84 válasza Dictator^ (#27010) üzenetére


duni84
aktív tag

nem garanciális javításokhoz őt szokták javasolni (én még nem jártam nála, de ebben a fórumban is sok az elégedett ügyfele)

#metszéspontok

(#27013) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Kicsit én is belecsacsogok már a koncert fotók vakuzásába vagy nem vakuzásába. Igazából mindkettőtöknek igaza van.

copass pl. olyan extrém szarul világított meg befüstölt koncikról beszél ahol csak a fehér tömény 3 méteres füst és mondjuk egyfajta szín látszik a ledes refikből...az előadók meg csak derengenek valahol... na most ezt vakuzhatod nyugodtan csak maszlag lesz. a gép és az előadó között durván laza 10méter van...

amire meg KTTech gondol az meg egy pro eszközökkel bevilágított és ésszel befüstölt színpad ahol esetleg egy okos vakuzással lehet javítani a dolgokon.

de igazából én se látom sok értelmét a villogtatásnak. pl nagyszínpad bal sarkában a téma én meg 20méterre lógok 200milin...az árokban...na most itt villoghatok de nem sok értelmét látom

szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27014) szasza_1


szasza_1
senior tag

70D-s váznál hogy lehet megnézni az expo számot? Ma jön meg a gép, és eszbe jutott, hogy mi lesz azokkal a gépekkel, akiket a 8-14 nap próba alatt visszaküldtek a webshopba?

(#27015) csacsi77 válasza szasza_1 (#27014) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az EOSCount támogatja. Fizetni kell érte, de az a max. 2$ megéri a nyugalmat.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#27016) JohnyBlue válasza szasza_1 (#27014) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Az új 1.2 es eosinfo is tudja ingyé

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27017) Alx.Mercer válasza JohnyBlue (#27016) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ezt kipróbálom majd a 70D-n.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27018) JohnyBlue válasza Alx.Mercer (#27017) üzenetére


JohnyBlue
őstag

szerintem bizti jó lesz mert a haddével is jól műxik :B :K :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27019) szimpali


szimpali
csendes tag

Sziasztok! EOS 30D-n hogy tudom állítani a rekeszértéket manuális módban?

[ Szerkesztve ]

(#27020) csacsi77 válasza JohnyBlue (#27016) üzenetére


csacsi77
senior tag

Tényleg!! Köszönöm!!! :R

Öreg fater megoldja!!!!

(#27021) *Ropi* válasza szimpali (#27019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugyanúgy, mint a többiben, max. fel van cserélve a kis tárcsa és a "szerencsekerék" funkciója beállítástól függően. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27022) Morgal válasza *Ropi* (#27021) üzenetére


Morgal
tag

szerencsekerék :DD

(#27023) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ha általában a téma középen van, nem érdemes állandóan középső AF pontot használni? Sokszor látom, hogy nem a középső, hanem az oldalsó AF pontok villannak. Nem tudom, hogy nem lesz-e élesebb a kép, a középsőt használva.

[ Szerkesztve ]

(#27024) copass válasza pinnacle (#27023) üzenetére


copass
veterán

általában igen, de amúgy meg nem!:D
addig jó a középső amíg nagy mélységélességgel operálsz, mert szemirefókuszálsz aztán újrakomponálod.
kis mélységélességnél ez nem megy, mert olyan pici az éles sík hogy fingasz egyet attól is elmászik.
tanulság: nem zabálunk babgulyás fotózás előtt!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27025) End-ru válasza copass (#27024) üzenetére


End-ru
aktív tag

Kivéve, ha olyan szarok az oldalsó pontok, hogy tök mindegy mikor fingasz, ígyis-úgyis elmászik.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#27026) bbkmachine válasza JohnyBlue (#27016) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Működik a cucc, viszont nem értem, hogy miért mutat kevesebbet, mint a valóság. Az SD kártyán a gép új korától számlálja az expokat. A kártya szerint 8119 exponál járok, az EosInfo szerint csak 8112 expo van a vázban. A live view tükörfelcsapásokat meg aztán végképp nem számlálja az EosInfo, mert akkor még az SD szerinti értéknél is magasabb számnak kellene szerepelnie.

(#27027) Alx.Mercer válasza JohnyBlue (#27018) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Felismerit a 70D-t csak kevesebb exposzámot ír ki, mint amennyi a legutolsó képem szerinti szám... :F

(#27026) bbkmachine Na pont ez a helyzet nálam is. A gépet boltból vettem és azóta megy a fájlszámláló, az expo szám mégis kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27028) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#27027) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

na erről beszéltem én is! mennyivel kevesebb? mert nálam nem olyan nagy az eltérés egyelőre. Kíváncsi lennék, hogy ez még változik e később, vagy mindig 7db expo marad az eltérés?

[ Szerkesztve ]

(#27029) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#27028) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Utolsó kép: 9859
EOSInfo szerint: 9831

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27030) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#27029) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nálad durvábban elszámolta magát, pedig nincs olyan nagyon sokkal több expód, mint nekem.

(#27031) Alx.Mercer válasza bbkmachine (#27030) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Mikor a Camera kft-nél járt a gép, ott csináltak egy expo kiolvasást és ott pár százzal nagyobb számot olvastak ki, mint a fájlszámláló, amit mutatott.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27032) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Aki MAC-et használ, annak van másik alternatíva, igaz az is fizetős...

ShutterCount

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#27033) pinnacle válasza copass (#27024) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Vaku nélkül, hogy kell makró módban fotózni? Nem tudom, hogy miért, de nem lehet kikapcsolni. "P"-re állítva középső AF pontot vagy manuál fókuszt használva?

(#27034) pinnacle válasza End-ru (#27025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor egyáltalán, mikor érdemes automatikus AF pontot választani?

(#27035) End-ru válasza pinnacle (#27034) üzenetére


End-ru
aktív tag

Soha. Te tudod mire akarsz fókuszálni, ne a gép találja ki. :)

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#27036) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#27031) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

mert ott kiolvassák a liveview miatti tükörfelcsapásokat is. az a legpontosabb adat.

(#27037) bbkmachine válasza Alx.Mercer (#27032) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nem csak Mac-re, már Windows-ra is elérhető. Magyar cég a fejlesztő amúgy.

(#27038) *Ropi* válasza End-ru (#27025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt hittem azok AF pontok, nem sz*rok... ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27039) *Ropi* válasza Alx.Mercer (#27032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Androidos telefonokra is van...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27040) szasza_1


szasza_1
senior tag

Végre megjött a 70D. Azért pár hibát találtam:
A hátsó keréken belül elhelyezkedő 4 irányú nyomógomb nem túl ergonomikus, de meg lehet szokni.
Egyik tesztben, amit néztem, azt írták, hogy van benne NFC. Sajnos (szerintem) nincsen. De meg lehet lenni nélküle, csak úgy könnyebb...
Nem lehet videózni, ha a Wifi be van kapcsolva. Nem értem, mi köze a kettőnek egymáshoz... (a kettőhöz együtt kevés a proci?)
Videóknál kevés fénynél valahogy túl nagy a kontraszt, a világos túl világos, a sötét túl sötét.

A képstabilizátor viszont egész jó, nem értem, teszteken a videókban hogy tudták úgy remegtetni a képet. Teljesen stabil. Simán van olyan jó, mint a Pana FZ sorozatban.
Úgy érzem, videóknál az AF sokkal szebben, pontosabban tartja az AF-et, mint egy 100eFt-os Pana videokamera. Nem megy el közben az élesség, nem próbálkozik közben. Valószínűleg a dual pixel AF-nek köszönhetően. Nagyon szépen lehet állítani az érintőkijelzőn az AF pontot, és nagyon szépen, egyenletesen megy át az új pontra. Pont mint egy filmben.

A képekhez a GPS pozíciót le tudja kérdezni a telefontól, úgy hogy a gépben lévő kártyán tárolódjanak a képek (benne a GPS pozícióval), ne a telefonon? (Nem is értem, hogy miért nincs benne GPS vevő. Vagy csak nekem vannak ilyen igényeim? Azért most már nem egy túl drága alkatrészről beszélünk...)

Összességében nekem sokkal jobban kézre áll, mint a Nikon D7100.

Létezik, hogy nincs hozzá újabb firmware? 1.1.1 van rajta.

Illetve egy érdekes kérdés, de lehet, hogy felmerült már: A "néma" (ami mondjuk nem sokkal halkabb) exponálással talán kevésbé használódik a mechanika? A tükör mégis csak kisebbet koppanik.

(#27041) _seth_ válasza szasza_1 (#27040) üzenetére


_seth_
veterán

NFC, GPS, WIFI, tuti, hogy te fotózni szeretnél? ;]

NFC-t mire használnád? Ráragasztod a tabletet az aljára? :D

Képstabilizátor az objektívben van és nem a vázban így ha obit cserélsz az változik. A hátsó gomb nem 4 irányú szerintem hanem több.

Egyébként gratula hozzá :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27042) .DLL válasza szasza_1 (#27040) üzenetére


.DLL
veterán

NFC-vel mit kezdenél egy fényképezőgépen?

WiFi-nek menni kéne videó közben, legalábbis egy Haddével lehet "élőképet" varázsolni egy tabletre.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#27043) FLx válasza szasza_1 (#27040) üzenetére


FLx
addikt

NFC biztos nincsen benne, ahogy GPS sem. Vannak mobil appok amik rögzítik, hogy mikor merre jársz időkoordinátákkal együtt és utána össze lehet párosítani a képekkel idő alapján. Más módszerről nem tudok, hacsak nem a telefon a kioldó. Amúgy lehetnek ilyen igények persze, csak az nem ez az árkategória. :) És tudom persze ez is drága gép, de amúgy egyáltalán nem. :)

(#27044) FLx válasza .DLL (#27042) üzenetére


FLx
addikt

6D sem tud videózni ha aktív a wifi.

(#27045) szasza_1 válasza .DLL (#27042) üzenetére


szasza_1
senior tag

Gondolom könnyebb lenne összepárosítani az eszközökkel. Jó ez a távvezérlés, de az még jobban tetszik, hogy az elkészült képet mindjárt nézheted tableten, PC-n nagyban. Bár így is kb fél perc alatt megvan a párosítás az első alkalommal, de úgy meg csak hozzá kéne érinteni. 5 Wifi beállítást lehet elmenteni a vázon is, későbbiekben csak kb 3 kattintás a párosítás... De akkor is :)

(#27046) matyi012345 válasza szasza_1 (#27040) üzenetére


matyi012345
őstag

Aha.

Világítani és komponálni hogy tud?

;] :))

[ Szerkesztve ]

(#27047) .DLL válasza FLx (#27044) üzenetére


.DLL
veterán

Hát az érdekes :D majd megkérdezem haveromat, mert ott volt előttem az iPad is, rajta a 6D élőképe, megkérdezem, hogy akkor videózott-e.

(#27045) szasza_1: Biztos, hogy én vagyok a maradi, de nem értem mire jó ez... :D Wifi bekapcsolásnál ráadásul úgy is várni kell amíg meglátják egymást, most az, hogy az első alkalommal, a jelszót, stb-t nem kellett begépelni... :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#27048) szasza_1 válasza matyi012345 (#27046) üzenetére


szasza_1
senior tag

haha :) Mostanság ami árammal megy, abba kell Wifi, NFC ha meg még mozgatni is lehet, akkor GPS is :) Amit itt a Prohardveren bemutattak mosógépet, azt NFC-s mobil nélkül be sem lehet kapcsolni :) De már az autó gyártók sem annyira konzervatívak...

(#27049) copass válasza szasza_1 (#27040) üzenetére


copass
veterán

az a baj ezzel a sok extrával hogy ha minden vackerájt bekapcsolsz akkor 100kép után akksit cserélhetsz...
én még a lcd-t is kikapcsolom, elég ha a képet bevillantja nekem aztán jó van!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27050) _seth_ válasza szasza_1 (#27048) üzenetére


_seth_
veterán

De az NFC mire kellene? Konkrétan mit szeretnél csinálni NFC használatával? Nem vagyok maradi, van egy tabletem és egy telefonom is ami NFC-s de még egyszer sem használtam egyiken sem...

Wifi jó dolog de arra már rég kitalálták a Wifis SD kártyát, azzal a legolcsóbb kompakttal készített kép is megjelenik azonnal a tabletemen jó minőségben.

GPS-t egy kirándulás alkalmával még meg is értem, de azt sem a mindennapokra.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.