Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) Kékes525 válasza Kékes525 (#46050) üzenetére


Kékes525
félisten

Most jött az új verzió a Ghostery-ből (6.0-os), ott már müködik a kiegészítőkből is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46052) pibácsi válasza Intruder2k5 (#46049) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Hát ez nagyon jó. De ne csak az elfogadásra lehessen klikkelni, ez nagyon egyoldalú így.
Köszi a választ, valahogy azt kellene kitalálni, hogy lehet letiltani, mint a reklámok egy részét, vagy oldalakat a HOSTS fájl alkalmazásával. Pl. a Skype új változatai is tele vannak reklámmal, de van egy megoldás és már nem is jelennek meg. Na majd valaki, aki nagyon ért a Mozillához az kitalálja, biztos mást is idegesít.
Köszi mégegyszer.

Üdv. Pibácsi

(#46053) csako válasza pibácsi (#46052) üzenetére


csako
veterán

Vagy elfogadod, vagy elhagyod az oldalt, szerintem nincs más lehetőség, ezért nincs olyan gomb, hogy nem fogadom el.

A linkelt kiegészítővel pedig el lehet tüntetni ezen csíkokat.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46054) pibácsi válasza csako (#46053) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Kb. ez van. Viszont az oldal elhagyás rontja a lapműködtető olvasottságát- nézettségét és ez neki sem jó.
A linkelt kiegészítőnél mire gondolsz? Az általam megadottra? Oda kell a konkrét címzés is amin megjelenik.
Na majd megszokjuk ezt is.

Üdv. Pibácsi

(#46055) EmptyParadox válasza pibácsi (#46054) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#46056) Intruder2k5 válasza pibácsi (#46052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ha van fent AdBlock-od, akkor szűrő formában ahhoz is hozzáadhatod innen.

http://www.kiboke-studio.hr/i-dont-care-about-cookies/

A többit már leírták előttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#46057) 426os válasza 426os (#46044) üzenetére


426os
őstag

Egyelőre úgy néz ki, hogy a h264ify nevű kiegészítővel (letiltja a vp8 és vp9 támogatást, ezzel h264 kodek használatára kényszerítve a YT-t) fHD videó nézése alatt visszamászik 10% alá a cpu használat.

.

(#46058) movax válasza pibácsi (#46054) üzenetére


movax
őstag

Van egy ilyen is: Prebake.

(#46059) movax válasza 426os (#46057) üzenetére


movax
őstag

Nem tudom, hogy megoldja-e, de próbáld letiltani ezt a két kiegészítőt:

OpenH264 Video Codec...
Primetime Content Decryption...

Meg még a többi szarságot mondjuk a flash-en és a esetleg a Silverlight-on kívül (ha van).

[ Szerkesztve ]

(#46060) pibácsi válasza movax (#46058) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi a választ. Hozzáadtam az AdBlock-hoz, benne van, de sajna nem fogja meg a csíkokat. Valahol biztos, de pl. ezen az oldalon nem. Kipróbálom a többiek ajánlatát is. Mostmár belefogtam, hátha jutok valamire.

Ü. Pibácsi.

(#46061) Normi™ válasza pibácsi (#46060) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem hibátlan az "I don't care about cookies" mindenhol szinte,itt is.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46062) 426os válasza movax (#46059) üzenetére


426os
őstag

Utóbbi tiltva van. Előbbit ha letiltom, akkor sokat eszik, vele jó. Viszont vannak videók, ahol ígyis-úgyis felugrik a cpu használat, ahogy észreveszem, főleg akkor ha kicsit beletekertem a videóba és mondjuk a közepétől nézem (utána sem csökken vissza a terhelés) vagy akkor, ha kiteszem teljes képernyőbe.
Szaros IE meg tökéletesen játssza ugyanazokat a videókat 3-4%-os terhelés mellett, akármit csinálok vele...

.

(#46063) pibácsi válasza Intruder2k5 (#46056) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi a választ. Betettem a listát, de sajna egyelőre ez sem fogja meg a csíkokat. A cookikat lehet, hogy nem engedi.Azért fenthagyom.

Üdv. Pibácsi

(#46064) movax válasza 426os (#46062) üzenetére


movax
őstag

Nálam az előbbi letiltásával is 3-7% közöt van a cpu-használat fullhd videó teljes képernyős módban. (win7, legújabb FF, addonok: flash, silverlight, java, google earth)

[ Szerkesztve ]

(#46065) pibácsi válasza EmptyParadox (#46055) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Alább megadta "Intruder2k5", be is adtam a listát, de a csíkokat nem fogja.

Üdv. Pibácsi

(#46066) movax válasza pibácsi (#46063) üzenetére


movax
őstag

Melyik oldalról van szó, sasoljuk meg.

(#46067) pibácsi válasza movax (#46066) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Pl. ezen az oldalon is.
DE valamelyik adott tipp jó volt, mert most nem jön fel a csík. Inkább talán az a tipp, amit "Intruder2k5" adott. Az előbb ugyan azt írtam, hogy nem működik, de úgy néz ki, hogy beállt.
Köszi a segítségeteket.

üdv. Pibácsi

(#46068) 426os válasza movax (#46064) üzenetére


426os
őstag

Hát én nem tudom, nálam össze vissza csinálja. Kilépek, újraindítom a FF-ot, csak egy füllel tesztelem és így is. Most épp ha letiltom a kodeket, akkor hasonlóan viselkedik az előzőekhez (kezdetben kis terhelés, de ha tekerek egyet a videón, akkor utána 30% körül marad...)
Ezzel a videóval teszteltem most, 1080p-ben.
Kiterjesztések: 01. 02

.

(#46069) 426os válasza movax (#46064) üzenetére


426os
őstag

Hát én nem tudom, nálam össze vissza csinálja. Kilépek, újraindítom a FF-ot, csak egy füllel tesztelem és így is. Most épp ha letiltom a kodeket, akkor hasonlóan viselkedik az előzőekhez (kezdetben kis terhelés, de ha tekerek egyet a videón, akkor utána 30% körül marad...)
Ezzel a videóval teszteltem most, 1080p-ben.
Kiterjesztések: 01. 02

.

(#46070) movax válasza 426os (#46069) üzenetére


movax
őstag

Ugyanazzal a videóval, de 4k-n, beletekeréssel sem megy 15 százalék fölé nálam.

Az az Nvidia-plugin szükséges valamihez? Az Acrobatot is tiltanám, FF magától kezeli a pdf-fet. Meg az Office sem létfontosságú, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#46071) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre valaki? Van vmi debug mód? :R

(#46072) Matthewus: Jó, hogy felhoztad a sütiket, támadt egy ötletem, hogy kitöröltem az eBay-eseket. Most megintcsak megy, de így ki is léptetett. Szóval azzal lesz a baj, hogy ha bejelentkezek és cookie készül, akkor onnantól nem megy. Ötlet valakinek? :R

[ Szerkesztve ]

(#46072) Matthewus válasza pibácsi (#46063) üzenetére


Matthewus
őstag

A szűrőlisták nem "blokkolnak" sütiket, csak a figyelmeztetéseket rejtik el. A sütik fogadását a Firefoxban alapból tudod blokkolni, ha néhány oldalhoz kell kivételeket is meg tudsz adni.

(#46073) 426os válasza movax (#46070) üzenetére


426os
őstag

Alapvetően egyik sem szükséges, de kérdezősre vannak állítva, így nem aktiválódnak maguktól.
Közben letiltottam a nagy részüket biztos, ami biztos alapon, de nem igazán voltak hatással a lejátszásra.

[ Szerkesztve ]

.

(#46074) 426os


426os
őstag

Letiltottam a Ghostery-t is, most jobbnak tűnik (hol az összefüggés? ), de beletekerés után néha még most is beakad valami és 25-30% körül marad a terhelés.. Agyam eldobom.

.

(#46075) mis69 válasza movax (#46064) üzenetére


mis69
tag

Helló!
Teljes képernyő módban hogy lehet megnézni a cpu használatot?

(#46076) duke


duke
aktív tag

Az egyik program atszerkesztette a firefoxot. A nagyreszet mar visszallitottam, de az alapertelmezett keresott, azt nem tudtam. Hiaba allitom be, hogy google, a kovetkezo keresesnel tovabbra is a masikat tolti be. A menu search reszeben kitolroltem minden alternativ keresot, csak googlet hagytam, de nem hasznalt.
Neztem az about:configot, de nem talaltam olyat ami ezt kapcsolhatna. Hol allithatja ezt be ?

(#46077) movax válasza mis69 (#46075) üzenetére


movax
őstag

Ctrl+Shift+Esc

(#46078) DS39


DS39
nagyúr

a Firefox androidos verziójában bekapcsolható valahogy (config, vagy kiegészítő révén), hogy a teljes verziós honlapok esetében ha nagyítok, akkor tördelje újra a szöveget?
(az Opera tudja, de az elég lassú, a Chromehoz, vagy a Firefoxhoz képest, viszont utóbbi kettő nem tördeli újra a szöveget alapból, remélem a Firefoxban ez engedélyezhető)

(#46079) BiP válasza duke (#46076) üzenetére


BiP
nagyúr

Biztos valami malware mászott a gépre. Ezekre szokott lenni leírás a neten (a nevére rákeresve), hogy tételesen miket kell átállítani, letörölni, hogy lepucold a cuccot.
Amiket csináltál, az jó. Ezen felül így a konkrét név ismerete nélkül ajánlanék egy ADWcleanert futtatni, ill. még arra figyelni, hogy van olyan malware, ami a Firefox (és egyéb böngészők) parancsikonjába is belemászik, érdemes azt is megnézni.

(#46080) thyeby


thyeby
őstag

Ikszpí --> tűzróka --> Összes süti törlése.

Egy fia darab sütit nem hajlandó kitörölni - mind ott marad. (Egyenként se hajlandó.)

:F

Több fa van, mint asztalos!

(#46081) fullszőke nő


fullszőke nő
újonc

Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Hogyan állíthatom vissza a firefox frissítés előtti könyvjelzőimet?

Frissítettem a Firefoxot és eltűnt minden könyvjelzőm és egy rakás más dolog (pl. űrlapokba gyakran beírt emailcímeim, felhasználóneveim, stb..)
Nagyon fontos lenne visszacsinálni, de nem tudom hogy kell. Az nem lehet, hogy elvesszen!

Rég nem frissítettem a firefoxot, pont ezért, mert féltem, hogy elvesznek a dolgok. De annyira lassú volt, hogy ma megléptem. Ott, ahol leírta a firefox, hogy ha a Súgó/Hibakeresési információkba belépve frissítsem... ott azt is írta, hogy a frissítéskor bár elvesznek valami kiegészítések, gondolom a noscript, meg ilyesmi, viszont a könyvjelzők, a böngészési előzmények, sütik, és ilyenek mind megmaradnak. Mivel ez le volt írva, ennek tudatában mertem belevágni a frissítésbe.

Erre most itt a tök üres firefox, MINDEN ELTŰNT belőle! Se könyvjelzők, se semmi. A google-t nap mint nap használtam, elkezdtem beírni a címsorba, hogy goo és már dobta fel az egész címet. Most szépen be kell pötyögnöm a teljes címet... Ráadásul az a durva, hogy ezt sem jegyzi meg!!! Most mióta frissült, már többször újra behívtam a google-t, és még most se dobja fel a teljes címet, amit 10 perce már beírtam előtte...

Hogyan állíthatnák vissza mindent?

De ami első körben a legfontosabb: HOGYAN ÁLLÍTHATOM VISSZA A FRISSÍTÉS ELŐTTI KÖNYVJELZŐIMET? (Esetleg a frissítést vissza lehet csinálni?)

(#46082) BiP válasza fullszőke nő (#46081) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd az okosok biztosan leírják egyszerű lépésekben, én nem vagyok ebben kellően gyakorlott, viszont pár mozilla support-ra mutató google találat szerint az automatikus backupból könnyen vissza lehet állítani.

link1 link2 link3 link4 link5

magyar link

(#46083) fullszőke nő válasza BiP (#46082) üzenetére


fullszőke nő
újonc

Ezeket már megtaláltam, de nincs benne olyan, ami segítene. :( Sajnos ha bemegyek oda, hogy importálás és visszaállítás, akkor látszanak mai és pár nappal ezelőtti dátumok, de bármelyikre is kattintok, megkérdezi, hogy lecserélem-e a mostanit a mentésben lévőkre? és mondom, hogy igen, eztuán mindig azt dobja ki, hogy "nem sikerült feldolgozni a mentésfájlt".
Szóval itt bármit néztem, nem jutottam előbbre.

És ha nem is a firefoxból, esetleg valahol a gép sötét mélyén lévő mappákból nem lehetne kibányászni a könyvjelzőket?

Egyébként most új könyvjelzőket sem tudok csinálni! Viszont ha próbálnám ezt a prohardver oldalt eltenni a könyvjelzőkbe, ott látszani látszanak a korábbi könyvjelző mappáim! Akkor miért nem férek hozzá?

Valaki légyszi segítsen!!!!!!!!!! :(

Még annyi, hogy frissítéskor keletkezett egy mappa az asztalon: "Régi Firefox adatok". Ezekben nincs benne ami kéne???

Ja és BiP, jó a helyesírási kisokosod! :)

[ Szerkesztve ]

(#46084) ledgeri válasza ledgeri (#38891) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most mi tartalmazza azt amit régen a sessionstore tartalmazot?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46085) ledgeri válasza ledgeri (#46084) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok ugyanaz, csak elfelejtettem, hogy nem futó FF mellett létezik az csak... (#43301) Fancy-boy segített (azzal a kieggel, hogy volt egy nem update, de utolsó leállítás-kori previous nevű .js, és azt neveztem át... minden visszatért, addonon gondolkodom..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46086) Matthewus válasza DS39 (#46078) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán ez.

(#46087) scope2007 válasza fullszőke nő (#46083) üzenetére


scope2007
addikt

elsőnek meg kellene nézni mit tartalmaz a profil mappád

nekem windows10-en itt található:

C:\Users\<user>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles
C:\Users\<user>\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles
ezen belül nekem itt vannak..
de jó manuálisan menteni .. én havonta lementem a saját kiegeimat, könyvjelzőimet
a jelszavakat a lastpassra bízom, firefox azt nem jegyzi nálam

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#46088) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Van ugye a "Textarea cache" bővítmény, ellenben az új verziójú FF-el nem kompatibilis, üres marad a cache, nem jegyzi meg a begépelt adatokat.
A fejlesztő nem adott ki hozzá fix-et. ;(
Van alternatívája?

(#46089) DS39 válasza Matthewus (#46086) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszönöm. 😊

(#46090) chab7


chab7
addikt

Sziasztok!

A sync miért nem hozza át a megnyitott lapjaimat és a már meglátogatott linkek "beszinezését"? Próbáltam rákeresni erre az összefoglalóban , de ott jó régi a sync leírása, és érdekes módon ahhoz a leíráshoz képest a mostaniban sokkal fapadosabb az egész sync. Miért ez a visszafejlődés? (Pl nincs is már eszközök hozzáadása hanem csak egy nagy globális sync és mégsem tárolja el a megnyitott lapokat és a meglátogatott linkek jelölését sem - azaz párat megjegyez de közel sem a jelenlegi állapotot).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#46091) Gézengúz válasza EmptyParadox (#46038) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lehet csak placebo, de én nagyon jónak érzem a módosítást!

(#46092) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Androidos FF-re nincsen adblocker vagy valami plugin?
Néhány oldal feldobál mindenféle veszélyes oldalakat, nem győröm őket kinyomni.

(#46093) #32484352


#32484352
törölt tag

Sziasztok!
Ez mitöl van ?Meg ezzel a nem biztonságos figyelmeztetéssel lehet valamit kezdeni?Köszi

[ Szerkesztve ]

(#46094) Rimuru válasza chab7 (#46090) üzenetére


Rimuru
veterán

Par honapja nalam meg ment ez a dolog, de a firefox szerintem mar evek ota visszafele fejlodik. :(

(#46091) Gézengúz: Ha bekapcsoltad az e10s-t akkor az nem csak placebo, ez az egyetlen dolog amit ertelmes fejlesztesnek latok az elmult idokben.

monstre: De van, csak ra kellett volna keresni a kiegeszitok kozott. :D

Vigyázat, csalok!

(#46095) KaiotEch válasza #32484352 (#46093) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Összefosta magát a CSS, illetve a cache. CTRL+F5 meg kell oldja. Ha nem akkor CTRL+Shift+Del és a gyorsítótár törlése.

(#46096) Normi™ válasza KaiotEch (#46095) üzenetére


Normi™
őstag

Néhány oldalon nekem is ezt csinálja,sajnos egyik általad javasolt megoldás sem hoz eredményt.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46097) donmackó válasza #32484352 (#46093) üzenetére


donmackó
őstag

Ez az Adblock hibája, túl sok mindent tilt le. Ha kikapcsolod akkor jó lesz egyből.

Release the cable hounds!

(#46098) chab7 válasza Rimuru (#46094) üzenetére


chab7
addikt

Jajj ne, az Opera után a FF is elsorvad? Kár.
Amúgy sikerült a dolgot úgy megoldanom, hogy a roaming mappában levő fájljait átmásolva a másik rendszerre minden úgy fogad mint az előzőn volt.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#46099) EmptyParadox válasza Gézengúz (#46091) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mindenki írja, hogy jobban fut, nálam sajnos a vas kevés hozzá, és ugyanúgy akadozik, mint a chrome-os multi-process. :(

(#46100) #32484352 válasza Normi™ (#46096) üzenetére


#32484352
törölt tag

Sajnos semmi nem jó amit javasoltak.Teljesen lepucoltam és úgy telepitettem ,de ugyanaz.Windows 7 alatt nem volt ilyen most 10 van.Lehet,hogy a flash hiánya miatt?Sajnos marad a chrome pedig mindig ezt használtam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.