Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) SamSem58 válasza Gézengúz (#45842) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Ez nálam is nyert! :) Mi mindent összekerestem, hogy ezeket a nyamvadt YT-videokat le tudjam játszani... Ebből kifolyólag már 64 bites rókát tettem fel (a Win 7 is 64 bites). Korábban soha nem volt ilyen gond, a róka induláskor telepítette azt ami kellett... a bánatnak, vagy kinek, vagy minek kell ez a változtatás? :Y

Samsem

(#46352) Matthewus válasza SP4C3 (#46350) üzenetére


Matthewus
őstag

De van: media.autoplay.enabled - false.

(#46353) SP4C3 válasza Matthewus (#46352) üzenetére


SP4C3
veterán

thx

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46354) SamSem58 válasza #41133696 (#46339) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Szia, nekem is volt ilyen gondom, mind az új 45-ös rókával, mind a korábbi verziókkal. Nálam a megoldás a vírusölő HTTPS protokoll szűrés letiltása oldotta meg (én fizetős NOD32-őt használok). Szóval valahol itt kell keresgélned.

Samsem

(#46355) Met válasza sz.balazs.95 (#46348) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, töltődik az oldallal.

Matthewus Nincs hangszóró ikon

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46356) Normi™ válasza Bjørgersson (#46346) üzenetére


Normi™
őstag

Ahogy nézem sehogy,a böngésző nyelvéhez igazítva tölti le magát.Bár lehet tévedek,de én sem találom sehol sem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46357) Bjørgersson válasza Normi™ (#46356) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én is erre jutottam. Azért köszönöm. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46358) Matthewus válasza Met (#46355) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha nincs hangszóró ikon, jobb klikk a lapfülre: Lap némítása, ennek működnie kell.

(#46359) Met válasza Matthewus (#46358) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj hogy általában keresgélés után jutok olyan oldalra amin elkezd valami üvölteni.
Valahogy nem lehet alapértelmezetté tenni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46360) Matthewus válasza Met (#46359) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez elvileg minden új lapfület elnémít: [link]

(#46361) csako válasza Met (#46359) üzenetére


csako
veterán

Talán nem is Firefoxon belül van a megoldás, hanem egy kicsit máshol. Tálcán az óra melletti hangerő ikonon jobb klikk -> Hangkeverő megnyitása -> Némításra katt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46362) Met válasza Matthewus (#46360) üzenetére


Met
nagyúr

És hogy tudok hangot adni az új lapra?

csako Nem is tudtam hogy lehet így külön szabályozni, ez is megoldás lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46363) EmptyParadox válasza Met (#46362) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

És ha click to play-re állítanád az ilyen tartalmakat?

(#46364) Matthewus válasza Met (#46362) üzenetére


Matthewus
őstag

Jobb klikk a lapfülön, Lap visszahangosítása elvileg.

(#46365) sz.balazs.95 válasza DS39 (#46326) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem a görgetés mértéke a gond. :B
Az a problémám, hogy egy nagyon hosszú weboldalnál a görgetősáv nagyon összetömörül, mert nincs minimális magassága.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46366) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Miért laggol a videó lejátszás közben? Eddig nem volt ilyen 1-2 hete csinálja. A videó már rég betöltött de mégis laggol. A számláló nem akad az folyamatosan megy mint ha lenne gond de a videó szétszaggat.

(#46367) DS39 válasza #65388800 (#46366) üzenetére


DS39
nagyúr

html5-ös videó?
hardveres gyorsítás ki-be kapcsolását próbáld.

avagy youtube-on a flash playeres lejátszást, ha arról van szó.

(#46368) #65388800 válasza DS39 (#46367) üzenetére


#65388800
törölt tag

lehet hülye kérdés de hogyan lehet megkülönböztetni böngészőben, hogy flash vagy HTML5. Amúgy eléggé teker a proci lejátszás alatt. Ez eddig nem volt. Igaz 5%-ot használ de 3Ghz-en pörgeti a ventilátor meg hajt mint a fene. Leállítom a videót és egyből leugrik 1,6Ghz-re. Youtube-on nincs gond.

(#46369) DS39 válasza #65388800 (#46368) üzenetére


DS39
nagyúr

a lejátszóra jobb klikk, és ha a menüben van flash playerre utaló sor (ahol írja a telepített verzió számát is), akkor flash. egyébként html5.

[ Szerkesztve ]

(#46370) #65388800 válasza DS39 (#46369) üzenetére


#65388800
törölt tag

Megnéztem. Flash videó.

(#46371) ledgeri


ledgeri
nagyúr

FF44-(utolsó verziójá)t raktam ma újra, synckel ráküldtem a kieg-eket, ok műkszik minden... De, tanúsítványproblémába ütköztem én is: A nagyok, Google, FB stb, meg kicsik, pl időkép nem töltenek be tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó a Firefox "nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz.". Van amit a kivételekhez lehet adni, de van amit nem.

Hogyan láthatom 44 alatt azt ami kivételként nem tud elfogadni, és hol láthatom a kivételek listáját?
+
Lastpassba nem tudok belépni... bár ez szerintem független hiba (de pl operen be tudok lépni..), de megemlítem, hátha...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46372) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Mi lehet az oka annak, hogy a Firefox időnként (kb. 2-3 hetente) "elfelejti" a cookie-kat? Emiatt újra be kell jelentkeznem a fórumokba (pl. ide is), újra el kell fogadnom a rengeteg "Az oldal cookie-kat használ..." szövegeket stb.

(#46373) orc88


orc88
őstag

Üdv!
A hardveres gyorsítással lenne egy kis problémám... Ha bekapcsolva hagyom, akkor pörgeti a VGA-t feleslegesen, de ha kikapcsolom akkor elég vékonyak és nyújtottabbak a betűk, ami nagyon irritáló...
Mit lehet ezzel kezdeni? :(((

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#46374) temporello válasza Tesztelo.hu (#46372) üzenetére


temporello
tag

Nem a Firefox felejt,a cookie-kban tárolt beállítások járnak le időnként.Ha nagyon zavar,akkor vannak cookie szerkesztők, managerek, amikkel lehet állítgatni a sütiket.

(#46375) SP4C3 válasza orc88 (#46373) üzenetére


SP4C3
veterán

De miért kapcsolod ki? Én már hónapok óta rá nem tudom venni, (igaz chrome-ban, nem FF-ban) hogy az átkozott GPU-t használja a tetves youtube, ne a cpu-t... A hardware-es gyorsítás JÓ dolog, csak galiba esetén szokták kikapcsolni. Mikor pörgeti feleslegesen? (mármint mit csinálsz és mennyire pörgeti) :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46376) ledgeri válasza ledgeri (#46371) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A bitdefender védett túl, és valamiért a lastpassból a régi verziót telepítette a böngésző.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46377) orc88 válasza SP4C3 (#46375) üzenetére


orc88
őstag

Semmi gond nincs ha kikapcsolom, csak a betűket rontja el. Kb. 2 lap megnyitása után a GPU felkapcsol 3D módba feleslegesen és melegszik...

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#46378) SP4C3 válasza orc88 (#46377) üzenetére


SP4C3
veterán

Próba: HWaccel: ON + finomgörgetés: OFF

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46379) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Lehet, hogy a FF oldaláról elérhető régebbi verziók közül a 44-es utolsója egy olyan, ami valahogyan, mint utolsó 44-es valamiféle béta volt? Mert most folyamatosan a 46 beta 2-re akar frissíteni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46380) SP4C3 válasza ledgeri (#46379) üzenetére


SP4C3
veterán

Firefox Setup 45.0.1.exe - legfrissebb, a letöltés szerint.

[https://download.mozilla.org/?product=firefox-45.0.1-SSL&os=win64&lang=en-US

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46381) ledgeri válasza SP4C3 (#46380) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...Utánanézhetnél hozzászólás előtt

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46382) orc88 válasza SP4C3 (#46378) üzenetére


orc88
őstag

Ez egyelőre működik! :DD :C :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#46383) akaido válasza newmoonlight (#46338) üzenetére


akaido
addikt

Nem kell a reset!
- A Fireshot addon-ot simán telepítem, majd PRO-ra váltok.
- Az eltávolítást a köv. módszerrel végzem: Mozilla Firefox felső menü/Eszközök/Kiegészítők/Kiterjesztések menü Fireshot/ Eltávolítás gomb.
- Majd címsorba beírom about:config ("Óvatos leszek"...igen)
- A fireshot szóra rákeresés, majd a köv. módszerrel távolítom el: jobb klikk a fireshot kifejezést tartalmazó szóra majd Visszaállítás. Újraindít firefox.
Ellenőriztem az about:configgal, az ezzel a módszerrel való eltávolítás után nem található bármilyen nyoma a fireshotnak.
Még a köv. kifejezésekben is van fireshot: Ezekre is jobb klikk/ Visszaállítás!


- Újraindítom a böngészőt és ha telepítem újra a fireshot-ot nem a pro módban indult.
- További megjegyzés: Mivel az otthoni gépemen meg sem jelent a PRO módra való váltás, valszeg valami más böngészőkiegészítő vagy védelmi szoftverrel akadhatott össze a fireshot, ezért ajánlanám a Scrapbook plus-t mint hasonló funkciójú addont, azzal talán kevesebb lehet a macera.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#46384) newmoonlight válasza akaido (#46383) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Az összes fireshot-kifejezést visszaállítottam az about:config-ban, és nem is jelentek meg a Firefox újraindításakor. Kivéve ezt. Ezt akárhányszor állítottam vissza, a Firefox újraindításakor mindig megjelent a fireshot-keresőszóra.
Aztán újra letöltöttem a Fireshot-ot (már kezdtem megörülni, mert sima (nem PRO-módban töltődött le) és úgy üdvözölt, mintha új user lennék, aztán ki akartam próbálni, erre ezt tolta az arcomba. Mármint, hogy lejárt a triál-időszakom és vegyem meg a PRO-t, ha használni akarom a Fireshot-ot. Magyarul mégiscsak "emlékezett" arra a Firefox, hogy le volt töltve a Fireshot. Hogy rohadna meg... :W

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#46385) SP4C3 válasza ledgeri (#46381) üzenetére


SP4C3
veterán

GG belinkeltél egy bétát, tényleg nem néztem utána, hanem a hasamra csaptam ökörke... :(((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46386) ledgeri válasza SP4C3 (#46385) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miben rosszabb ez én válaszom, ha azt vesszük, hogy egy korábbi verzióról kérdeztem, ami egy későbbi verziószámú mutató bétára mutat, és te erre az aktuális letöltő-linkjével jössz?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46387) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Urak, kérem valaki segítsen, mert már kínomban kihajítom a gépet az ablakon. :F
Jelenség: Firefox alatt a youtube nem játssza le a videókat. Teker 10-15ms-ig, aztán kiírja, hogy "Hiba történt, kérjük próbáld meg újra később". Kb. vagy 2 hónapja jelent meg ez, előtte nem volt gond.

Csináltam már Firefox frissítést, csökkentett módos újraindítását, leszedtem minden kiegészítőt, a Flasht, a Shockwave-et, de semmi. Töröltem előzményeket, cookiekat, takarítottam CCleanerrel is. Vírusírtó nem talál semmit. 43, 44 és 45-ös verzió alatt is ugyanez.
IE és Chrome alatt semmi gond.
Win 7 Prof, Service Pack 1, 64 bit

Mi a fészkes franc baja lehet??? :W :W :W
Otthoni gépemen nincs gond, csak a cégesen, viszont a kollégáimnak meg semmi gond, csak nálam van a gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#46388) lck válasza Treff (#46387) üzenetére


lck
senior tag

Hangszóró van csatlakoztatva a gépre, és a hangeszköz működik is rendesen ?

(#46389) Vakegérke válasza Treff (#46387) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Pucold le a Firefoxot, és telepítsd újra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46390) Treff válasza lck (#46388) üzenetére


Treff
aktív tag

igen van

különféle youtube kiegésztőkkel is próbálkoztam, de egyik se működik se flash, se html5 módban

(#46391) Treff válasza Vakegérke (#46389) üzenetére


Treff
aktív tag

megpróbálom holnap (laikusként nekem is ez maradt végső megoldásként) :(
köszi a linket! :)

(#46392) Vakegérke válasza Treff (#46391) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen, sok sikert. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46393) Treff válasza Vakegérke (#46392) üzenetére


Treff
aktív tag

Nem bírtam ki, megcsináltam most bent maradva.

Ez sem segített, pedig minden Mozilla könyvtárat töröltem a gépről még azokon kívül is, amit a segédlet írt.
:O :O :O
További ötlet? (flash-t még nem raktam vissza, csak a natúr firefox van fent. Szerk: felraktam, így se jó.)

[ Szerkesztve ]

(#46394) Vakegérke válasza Treff (#46393) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor nem tudom. :(
Én is az említett módon szoktam gyalulni, ha éppen kell, gondom még sosem volt.

Szerk: Még valami. Talán butaságot beszélek, ezt esetleg felrakhatnád. Hátha kutyul valamit. Legrosszabb esetben letiltod.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46395) ledgeri válasza Vakegérke (#46394) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én is megcsináltam a regedit dolgot is -olyannyira, hogy szinte mindent töröltem, ami egyedi bejegyzés, és Mozilla van benne (kereshető, mint a jegyztetekben), és nem segített....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46396) Tesztelo.hu válasza temporello (#46374) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ez teljesen kizárt. Teljesen különböző weboldalakról van szó, mindenhol pont ugyanazon a napon jár le a cookie? Tegnap ide is bejelentkeztem, hogy a hsz-t beírjam, és ma megint be kellett, pedig nem léptem ki, és be volt jelölve az automatikus beléptetés. Ugyanez történt egy másik weboldalon is.

(#46397) SP4C3 válasza Treff (#46393) üzenetére


SP4C3
veterán

HWACCEL=OFF

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46398) temporello válasza Tesztelo.hu (#46396) üzenetére


temporello
tag

A cookie beállítások nem változtak meg (különösen,hogy meddig legyenek érvényesek)?

(#46399) Treff válasza SP4C3 (#46397) üzenetére


Treff
aktív tag

Ezt hol és hogyan?

(#46400) myke01


myke01
senior tag

Kicsit OFF ,de lehet mégsem :) .

Hol találom meg hivatalosan leírva ,hogy a FF csak egy CPU magot használ a mai napig ( ha ez igaz egyáltalán) ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.