Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) Rick4 válasza Pityu. (#46700) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy értve a windows? Nem jó felrakni mindent ahogy a nagy könyvben megírták? Utoljára ilyen nvidia chipsetnél hallottam.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46702) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A CCleanert futtatva kiszúrtam, hogy van egy "Firefox Hello Beta 1.1.14" névre hallgató rejtett kiterjesztésem. Utálom, ha valami olyasmi települ a gépemre, amit nem kértem.
Hogy tudnék tőle megszabadulni? Elég, ha törlöm a futtatás menüből a CCleanerben? Igazából véglegesen szeretném kitakarítani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46703) Normi™ válasza Vakegérke (#46702) üzenetére


Normi™
őstag

Én csak letiltottam az új Pocket-el együtt és azóta nem indul,nem kell vele különösebben foglalkozni szerintem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46704) Vakegérke válasza Normi™ (#46703) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

A pocket nem gond, azt már kipusztítottam. Ezt meg akkor (hallgatva rád,) törlöm az indítás listáról.

Szerk: Törölni nem lehet, de letiltottam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46705) robotjatek válasza Vakegérke (#46702) üzenetére


robotjatek
tag

Ahogy a Pocket, úgy ez is system addonként érkező hivatalos ficsőr.
A mozillánál úgy gondolták hogy nem szorosan a forráskódba építik be ezeket az alkalmazásokat, hanem addonként szállítják. Ennek meg van az az előnye, hogy ha frissíteni akarják az adott komponenst, akkor az meg tudják tenni külön, a böngésző frissítése nélkül is.

(#46706) Vakegérke válasza robotjatek (#46705) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagyon kedvesek, de az engedélyem nélkül tették, és ez nem tetszik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46707) myke01 válasza Vakegérke (#46706) üzenetére


myke01
senior tag

Na ez nekem sem ,de gondolom másoknak sem .
Minek ez a felesleges baromságok alapértelmezetten a FF-ba ?! :Y

(#46708) Matthewus válasza Vakegérke (#46706) üzenetére


Matthewus
őstag

Eddig is benne volt a Firefoxba, csak nem system add-on-ként.

(#46709) Pityu. válasza Rick4 (#46701) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát van az intelnek is külön egy ssd kezelője meg a windowsnak is beépítve és nekem a windowsé jobban be jött,isten igazán problémám nincs így.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46710) Roxkex válasza newmoonlight (#46677) üzenetére


Roxkex
senior tag

Oooh , köszi :)
És neked is Normi :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46711) Rick4 válasza Pityu. (#46709) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, értem már. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46712) Pityu. válasza Rick4 (#46711) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként minden más driver frissítve rendben fent van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46713) Syl


Syl
nagyúr

Olyan kiegészítőt keresek, ami a weboldalakat állandóan a Firefox ablak szélességére tördeli, mint táblagépen.
Érthetőbben: hogy egy Full HD kijelzőn maximalizált Firefox ne kéményszerűen jelenítse meg a PH-t, hanem nagyítva. Olyan Ctrl +/-/0 automatizálót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46714) Syl válasza Syl (#46713) üzenetére


Syl
nagyúr

Asszem megvan: Zoom Page

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46715) saelin válasza Syl (#46714) üzenetére


saelin
veterán

A csík weblapok Szentgálja... :D Én is ezt használom, azt hiszem itt ajánlotta valamelyik kedves fórumozó. Mondjuk nekem a szemüveget váltja le! :P

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46716) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem.Facebook játékoldalát nem lehet használni mert flash player frissítést kér.a gond az hogy hiába telepítem a kért frissítést,ha belépek a játékoldalra mindig ez a kép fogad:

Már többször töröltem és telepítettem a programot,de semmit nem használ :W
Azért sürgős a segítség mert anyám kevés szórakozásának egyike ezen játékoldal használata.Minden nap játszik,de tegnap óta nem tud,teljesen ki van akadva. :O

(#46717) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok!
Amióta lefrissíttet a Firefox azóta megeszi a 4 magos procimat a Youtube videók fölég teljes képernyőben! Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#46718) Matthewus válasza creed33 (#46716) üzenetére


Matthewus
őstag

Állítsd át a Flash plugint a "Mindig aktiválja" opcióra, tilts le minden más kiegészítőt.

(#46719) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Olyan problémám lenne a firefox-szal, hogy nem tudok megnyitni egy oldalt.

Pontosabban van egy informatikai oldal, amit olvastam/hozzászóltam. De összevesztem az írójával/üzemeltetőjével, mert folyamatosan politikai témákat vetett fel a számtech oldalon, és nem egyezett a politikai ízlésünk. Először többször szóltam neki emiatt, majd elkezdtem vele vitatkozni, a végén letiltott, de úgy, hogy a laptopomon mikor beírom a honlap címét egy # jön be. Cookie-k törlése, privát mód nem használt. Másik böngészőről/gépről jó volt, amíg be nem jelentkeztem, de bejelentkezés alapján beazonosított, így azt is valahogy letiltotta. Most már ha egy új gépről bejelentkezem (így x idő elteltével), azt a gépet nem tiltja le.
Hogyan tudnám megoldani, hogy olvassam a számítástechnikai híroldalt saját laptopról? Az a probléma, hogy megszoktam, hogy azt az oldalt olvasom. Másrészt érdekel, hogy hogyan tud ilyet megcsinálni technikailag.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46720) #81562624 válasza ArthurShelby (#46719) üzenetére


#81562624
törölt tag

Másik böngészőről/gépről jó volt, amíg be nem jelentkeztem, de bejelentkezés alapján beazonosított, így azt is valahogy letiltotta.

Szerintem ezt már buktad. Max. regisztrálsz új névvel. Ha IP alapján tiltanak ki, akkor keresni kell egy kiegészítőt, mint pl.: Best Proxy Switcher vagy Hide My IP Úgy látom ezek fizetősek. Ingyenesből nem tudom melyik. Opera 38-ban talán lesz free VPN, de egyelőre még csak Developer ágon van a fejlesztés. A másik lehetőség a TOR Browser
Amúgy mókás kis történet volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#46721) creed33 válasza Matthewus (#46718) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!Közben kiderült hogy nem a kért flash-el van probléma hanem ezzel a shockwave-el:

Valamiért átállította a rendszer a háttérben soha ne aktiválja módba.Most meg az a gond hogy hiába állítom át mindig aktiválja módba,továbbra is visszaállítja magát soha ne aktiválja módba :W

(#46722) myke01


myke01
senior tag

Androidos FF-nál hogyan lehet megtartani a képarányt a lap frissítése után ?
Példa : kinagyítom egy weboldal valamelyik részletét kétujjas zoomolással , utána frissítem a lapot , de akkor visszatér az eredeti méretű teljes weblapra . Ezt kellene kiküszöbölni .
Androidos Chrome megtartja

(#46723) Rainman05


Rainman05
tag

Másnál a napokban nem eszi a Youtube a procit?

(#46724) Intruder2k5 válasza Rainman05 (#46723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Különösebben a procival nem foglalkoztam - egyébként is alig YouTube-ozom -, de az feltűnt, hogy mióta feltettem a 45-ös ESR-t, azóta HTML5-el megy a YT, holott eddig 38-as verzióval flash volt még.

(#46725) Rainman05 válasza Intruder2k5 (#46724) üzenetére


Rainman05
tag

Nekem már rég HTML5-el ment előző verzióban 720 felbontásban 30-50 % ment fel proci max. Most meg 95-100% teker Yt videó nézés. Össze vissza szaggat ez miatt és nézhetetlen! Idegeimet is megeszi persze!

[ Szerkesztve ]

(#46726) Intruder2k5 válasza Rainman05 (#46725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor passz, most melóban vagyok, itt sajnos nem tudok erre ránézni.

Lehet, hogy ha visszakényszerítenéd flash-re, megoldódna a probléma, bár szidják mindenfelől azt is, de talán még kisebb a proci igénye mint a html5-nek.

[ Szerkesztve ]

(#46727) Rainman05


Rainman05
tag

Köszönöm azért! :) Ha előző verzióba nem ment volna tökéletesen HTLM5-el akkor nem is csodálkoznék most hogy mi van.

(#46728) saelin válasza Rainman05 (#46725) üzenetére


saelin
veterán

Az durva... Most megnéztem az enyémen is 720p (html5) 12-20% procit eszik, 1080p-n pedig 17-28%ot. A tiéden valami nagyon nem stimmel! :Y

Habár nem tudom milyen gépről van szó, amin én néztem az egy i5-ös noti, igp-vel.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46729) Rainman05 válasza saelin (#46728) üzenetére


Rainman05
tag

QuadCore AMD Athlon II X4 645, 3100 MHz (15.5 x 200) De eddig nekem is hasonlóan ment a dolog.

(#46730) rii


rii
nagyúr

sziasztok

fitrefox-ból hol lehet kiírtani minden előzmény, meg mindent, h tiszta böngészővel adhassam át a munkahelyi gépet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46731) spammer válasza rii (#46730) üzenetére


spammer
veterán

Töröld a komplett profilt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46732) csako válasza rii (#46730) üzenetére


csako
veterán

%appdata%\Mozilla helyről törölj ki mindent

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46733) Syl válasza csako (#46732) üzenetére


Syl
nagyúr

Helyesen:
%appdata%\Local\Mozilla
és
%appdata%\Roaming\Mozilla

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46734) Matthewus válasza Rainman05 (#46725) üzenetére


Matthewus
őstag

Jobb klikk a videóra a YouTube-on, Statisztikák, és nézd meg mit ír a Mime Type sorba.

(#46735) Rainman05 válasza Matthewus (#46734) üzenetére


Rainman05
tag

Ezt írja:

(#46736) Matthewus válasza Rainman05 (#46735) üzenetére


Matthewus
őstag

Passz, azt hittem hogy VP9-es videó és azért magas a proci használat. Lehet, hogy valamiért nem megy a hardveres gyorsítása a videónak.

(#46737) csako válasza Syl (#46733) üzenetére


csako
veterán

Igaz, elfelejtettem, hogy mindkét helyre rak :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46738) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Nektek szokott olyan lenni hogy 1-1 oldalt nagyon lassan, vagy inkább egyáltalán nem tölt be? Win 7 x64-et használok, legfrissebb Firefox-al.
Volt hogy pl. itt PH-n egy topicba ráakartam keresni egy user hozzászólásaira, de csak töltött és töltött. Ráfrissítettem az oldalra, és be is töltötte utána.

Adblock van csak fent, nem értem mi a franc okoz ilyet?

iPhone 13 Pro Max

(#46739) vlevi válasza jozsi252 (#46738) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a Google+ volt ilyen, az előző FF verzióval. De amióta frissült 46-ra, azóta ez a hiba mexűnt. Nem használok adblockot, nálam ublock van fenn. De próbáltam kiegészítők nélkül is, és az se segített. Kuki törlés, cache törlés is hatástalan volt.

(#46740) yanna válasza jozsi252 (#46738) üzenetére


yanna
őstag

Kb. 2 hete vettem észre én is ugyan ezt, kattintok egy fórumra, és 5-ből 2-3-szor tölti, tölti, még mindig tölti, aztán egy frissítésre meg berántja gyorsan. Lehet hogy RIOS PH! motor bug... :F

[ Szerkesztve ]

(#46741) Syl válasza yanna (#46740) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Itt a PH-n naponta többször tapasztalom én is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46742) saelin válasza Syl (#46741) üzenetére


saelin
veterán

Dettó. Ph-n kívül nem nagyon tapasztaltam még ilyet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46743) mefistofeles

Skacok! Ha van egy win10 oprendszerem és egy firefoxom regisztrálva és elvileg mentve és szinkronizálva a jelszavaim és könyvjelzőim akkor ez a szinkronizáció működni fog akkor is ha a win10 eltűnik és Linux lesz a gépen firefoxal? Magyarul igy át tudom menteni a jelszavaimat és könyvjelzőimet win10 alól, Linux alá?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46744) Normi™ válasza mefistofeles (#46743) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,én két napja csináltam meg ugyanezt csak win8.1-ről Linux-ra,hibátlanul működik!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46745) mefistofeles válasza Normi™ (#46744) üzenetére

Köszi a gyors választ! :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46746) Syl válasza mefistofeles (#46743) üzenetére


Syl
nagyúr

Még Android alá is :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46747) Normi™ válasza mefistofeles (#46745) üzenetére


Normi™
őstag

A kiegészítőidet sem kell telepítened azok is "átmennek" és automatikusan települnek,ahogy a beállítások is mentésre kerülnek,csak állíts be mindent,hogy mindent szinkronizáljon amit át akarsz menteni.Szívesen :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46748) vlevi válasza Syl (#46746) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Még Android alá is :K"
Úgybizony!
Én is így használom.
Természetesen a kiegek nem mennek át droidra, de a többi igen.

Megjegyzem, Chrome alatt sokkal gyorsabb, szinte azonnali a szinkronizáció, ha pl. a tabletemen nyitva hagyok egy oldalt, és azt az oldalt meg akarom nézni "nagyban", az asztali gépen, akkor a chromban rögtön látom a megnyitott lapok között. Firefox kivárhatatlanul lassan szinkronizálja az előzményeket.

(#46749) myke01 válasza vlevi (#46748) üzenetére


myke01
senior tag

Mondhattad volna úgy is , hogy tök gagyi a szinkronizálás a FF-ban :K .Lassú , és nem mindent szinkronizál a kiegészítők közül. Pár hete dobtam fel itt a témát , hogy párat "elfelejtett" "átdobni" két Windowsos gép között. Többszöri próbálkozásra sem.

(#46750) Kékes525 válasza yanna (#46740) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#46741) Syl :

Szintén zenész, ugyanaz a problémám. Azt hittem nálam van a baj. Lesz erre megoldás a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.