Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) Gubek-Einste

43.0.4

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45552) Lenry


Lenry
félisten

be lehet-e állítani valahogy, hogy a Firefox ne az alapértelmezett hangkártyát használja?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45553) Matthewus válasza Lenry (#45552) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem lehet, nem rég volt róla szó, külső program kell hozzá.

(#45554) #27441408 válasza Gubek-Einste (#45551) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem jó lett nálam stabilan működik és minden jó.

(#45555) #81562624


#81562624
törölt tag

Ha az ESR is ugrik egy főverziót, akkor ugyanolyan ronda kinézetet kap, mint a stabil 43-as?

(#45556) spammer válasza #81562624 (#45555) üzenetére


spammer
veterán

Ha >=43 lesz a következő ESR, akkor igen. Szerencsére a Firefox az a böngésző, ahol a kinézet megváltoztatható.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45557) vlevi válasza spammer (#45556) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ahol a kinézet megváltoztatható."
Még egy ideig...

Búcsúznak a Firefox teljes témái

(#45558) spammer válasza vlevi (#45557) üzenetére


spammer
veterán

Nem olvastam végig a bugtrackeres bejelentést, de ha teljesen kicserélik a motort és sehogy nem lehet majd tényleg megváltoztatni, akkor onnantól kezdve ez a böngésző kuka. Illetve marad majd a Pale Moon vagy lesz talán egy újabb fork. Ha egy 125. Chrome-ot faragnak belőle, akkor a Mozilla elmehet a p...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45559) Lenry válasza Matthewus (#45553) üzenetére


Lenry
félisten

ha az a külső program nem a virtual audio cable, akkor érdekelne a megoldás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45560) DS39


DS39
nagyúr

az normális hogy CTR használata mellett a Testreszabás... menüben nincsenek kihúzható ikonok?
korábban használtam a címsorból "kivett" frissítés/megállítás gombokat, a napokban azokat visszahelyeztem és visszakapcsoltam a gyári frissítés gombot, a címsor jobb szélére. viszont ha újra ki akarnám húzni külön gombnak, már nem tudnám, mert azok is eltűntek a Testreszabás ikonkészletéből.

szerk.: ha letiltom a CTR-t, akkor vannak kihúzható ikonok ismét ebben a menüben.

kérdés: CTR hiba, vagy valamit elállíthattam a kiegészítőben?

[ Szerkesztve ]

(#45561) Matthewus válasza Lenry (#45559) üzenetére


Matthewus
őstag

De az, és a hasonló tudású programok. Kerestem ingyenes alternatívát, de én nem találtam.

(#45562) Kékes525


Kékes525
félisten

Tapasztaltátok, hogy a Malwarebytes Anti-Malware újabban nem szereti a CTR-t?

(#45560) DS39: Nálam rendesen müködik a CTR mellett a testreszabás. Valami el lehet állítva nálad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45563) trob


trob
tag

Sziasztok!

Hogyan érhetem el azt könyvjelzők csoportos megnyitásakor, hogy a lapokat csak a rájuk való kattintáskor töltse be?
Hasonlót szeretnék, mint a munkamenet visszaállításnál is működő "Csak kijelöléskor töltse be a lapot" dolog.

(#45564) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Böngészőm állandóan ezzel szórakoztat "Ez a kapcsolat nem megbízható" .

Youtube -ot pl. csak képek nélkül hajlandó megjeleníteni .

Már többször újratelepítettem, amit lehet letöröltem, rendszeridő rendben .

Emellett a Chrome kifgástalanul műxik .

Hogyan javítható ez a helyzet ?

Rendszer Win 10 64bit, Firefox is a legújabb 64bit .

Üdv.

Astra

(#45565) #27441408 válasza AstraCDX (#45564) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem is ír ilyet néha de pl a Youtube az jó.

(#45566) Raynes válasza vlevi (#45557) üzenetére


Raynes
tag

A FF-ot a Mozilla kezdi teljesen elcseszni. Legutóbb már olyan lomha lett, hogy kénytelen voltam Chrome-ra átállni, még ha nem is teljesen értékű alternatíva (korlátozott, bugos text only zoom, nem tud több soros fülsávot). Lassan a Thunderbird is megérik a cserére, igaz elég gyenge gépet használok mostanában, de 30 mp., mire megnyílik, pedig semmilyen addon nincs fent, minden gyári állapotban van, ez így már minden, csak nem használható.

Pedig mindig is FF user voltam, sőt, néhány éve már csak alfát használtam, hogy naponta érkezzenek bele az újdonságok, de mivel egyre szarabb, ezért először FF stable-re váltottam vissza (hogy a sok hülyeség ne naponta érkezzen bele), aztán mikor az is tarthatatlan lett, akkor nem maradt más, csak a Chrome, pedig sose szerettem, de más alternatíva nincs, az Opera is egy Chrome, a Vivaldi egy vicc, a kisebb alternatív böngészők, mint a qupZilla pedig nem valódi alternatívák, pláne nem egy FF-nak.

(#45567) #27441408 válasza Raynes (#45566) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem ublock plus-al egészen gyors lett, ghostery is többeknél gyorsította akinek ajánlottam.

(#45568) vlevi válasza Raynes (#45566) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jó ideig operát használtam, de pár éve asszem a 12-es opera környékén elkezdett masszívan bugzani, sok oldalt nem töltött be teljesen, pl a laphoz tartozó stilusokat. Akkor tértem at tűzókára. A chrome és ez az uj opera nekem se bejövős. IE, Egde sem nagyon alternativa.

(#45569) Raynes válasza #27441408 (#45567) üzenetére


Raynes
tag

A ghosteryt nem ismerem, de én is uBlockot használok, csak nem Plust, hanem Origint.

Most a Pale Moon Atomot tesztelem, egész jónak tűnik eddig, nem olyan lomha, mint a mostani FF-ok. A Pale Moon eleve lájtosabb, ez a változat meg pont olyan atomos netbookokhoz készült, amit én is használok. Lehet, ha ez beválik, akkor mégse maradok a Chrome-nál, mert azzal sem vagyok elégedett.

(#45570) #27441408 válasza Raynes (#45569) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link]

1 próbát szerintem megér :)

(#45571) AstraCDX válasza Raynes (#45566) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Eddig nálam is a FF volt az elsőszámú böngésző, de lehet ezen változtatni . :F

Sajnálom, de ha ez így megy tovább, akkor megy a kukába a FF . :(

Üdv.

Astra

(#45572) #27441408 válasza AstraCDX (#45571) üzenetére


#27441408
törölt tag

Maguk alatt vágják a fát.... a Google popcornal az ölben végig nézi ahogy halad a chrome.... egyenlőre még 1es nálam a róka de egyre többször Chrome-ozok,

(#45573) saelin


saelin
veterán

Üdv urak!

Róka alatt sokszor meghal a youtube (szürke zajos lesz a kép és hibát dob a kapcsolatra) és nem nagyon szereti ha beletekerek a videóba sem, mert ilyenkor várhatok 20 percet is, de akkor is csak karikázik tovább, persze nem tölt semmit. Ellenben a chrome-ban pik-pak szalad a youtube, akár 1080p-ben is, tekerek ide és tekerek oda, de meg sem reccen. Ez miért van? A fő böngészőm a firefox, de youtube-ra csak a chrome-ot használom a fent leírtak miatt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45574) csako válasza saelin (#45573) üzenetére


csako
veterán

Melyik verzió? Milyen kiegészítők vannak fent? És érdemes kipróbálni csökkentett módban (Súgó -> Újraindítás letiltott kiegészítőkkel) vagy tiszta profillal is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45575) saelin válasza csako (#45574) üzenetére


saelin
veterán

Verzió: 43.0.4
Kiterjesztések: Adguard AdBlocker, DownThemAll!, Fasterfox, Fierr, Linkification, Omnibar.
Bővítmények: OpenH264 videokodek, Primetime tartalomvisszafejtő, Shockwave Flash (szokott fagyni miatta a böngésző), Google Update, Microsoft Download Manager Plugin, Mricrosoft Office 2013 Plugin, VLC Web plugin (ami le van tiltva).

Megnéztem most letiltott kiegekkel, és sokkal jobb volt a helyzet. Próbaképp letiltottam a Fasterfox-ot... és lám már szépen is ment a yt! Bár a chrome még így is gyorsabban teker bele a videókba.Ha nem említed, hogy van ilyen csökkentett mód foxban, akkor sosem kezdem el keresni! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45576) Raynes válasza #27441408 (#45570) üzenetére


Raynes
tag

Üres linket tettél be :F

(#45577) csababarca


csababarca
őstag

http://kepfeltoltes.hu/160110/ncore_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt mi okozhatja? Újra lett telepítve az oprendszer, és az az egy oldal így jön be Mozilla alatt.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#45578) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Én is pont ide tartozom, aki jó pár évig csak Operát használt. Aztán kezdtem megunni a sok vacakolást rajta és a legújabb váltás már nagyon nem tetszett. Aztán vagy egy évig Chrome-oztam, de annyira meguntam, hogy kegyetlenül zúzza a winyókat, hogy inkább azt is hagytam, de az is megtanított sok mindenre, így nem értelemetlen az ilyen átmenetek. Viszont nagyon megszerettem a foxot, de ha tényleg ennyi mindentől megszabadul, akkor nem tudom mire váltsak, mert a többi alternatíva, van ugye jó pár, nekem valahogy nem esik kézre, mivel nem is használnak olyan dolgokat, amiket szépen fox alatt kitanultam.

(#45579) Meghivott


Meghivott
addikt

Win 7 friss reinstall után a firefox rendszeresen "megdermed" pár másodpercre.
Lefagy, nem reagál, lassan tölti be az oldalt, néha a "nem válaszol" feliratot is produkálja.
Van ötlet?
Szolgáltatások üresek, kiegészítőknél video adblock van...
Köszi!

(#45580) spammer válasza Skullwipe (#45578) üzenetére


spammer
veterán

Pale Moon, az gyakorlatilag Firefox.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45581) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok,

meg lehet-e oldani azt, hogyha megnyitom a Firefoxot, és a könyvjelzőimre kattintok, akkor minden könyvjelző új ablakban nyíljon meg?

Tehát így, de ne keljen mindig külön oldalt nyitni neki.

Köszi

(#45582) Intruder2k5 válasza Cola111 (#45581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jobb klikk -> Mindegyik megnyitása külön lapon

(#45583) Cola111 válasza Intruder2k5 (#45582) üzenetére


Cola111
aktív tag

Ez nem értem (ilyen opciót nem látok sehol), nekem az lenne a gondom, hogy ha rákattintok egy könyvjelzőre a sávon, akkor az az adott oldalon nyílik meg. Aztán nyitnám a következőt, és az nem új oldalon nyílik meg.

De értem, hogy ha a könyvjelzőn jobb klikk és megnyitás új oldalon az úgy működik, de mégis kényelmesebb lenne nekem így, de ha nem így is megszokom.

Illetve egy másik kérdés is felmerült, ha készítettem egy printscreent, akkor azt a Chromba lehetett egyből CTRL+V-vel küldeni pl. Facebookon, itt meg lehet ezt oldani valahogy, vagy le kell menteni és úgy küldeni?

(#45584) Intruder2k5 válasza Cola111 (#45583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felső nyíllal jelölt helyre jobb klikk, és megjelenik az alsó nyíllal jelölt menü. Persze ha nem minden könyvjelzőt akarsz megnyitni, akkor be kellene rakni egy mappába azokat, amiket ez érint.

Vagy ha könyvjelző eszköztárról beszélünk, akkor kattints rá a középső egérgombbal.

Passz, nem facebook-olok.

[ Szerkesztve ]

(#45585) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Van arra valami lehetőség, hogy a böngésző ne csak a fődomain jelszavát mentse, hanem minden jelszóval védett aloldal jelszavát is külön el tudjon menteni?
Mert jelenleg minden védett aloldal jelszavával akarja felülírni a főoldal admin jelszavát.
Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45586) emre


emre
veterán

Üdv!

Szeretném beállítani, hogy a keresési eredmény új ablakban nyíljon meg, de nem találom ezt a beállítási lehetőséget.
Tudna valaki ebben segíteni?

Firefox: 43.0.4
Classic Theme Restorer 1.4.6

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45587) DS39 válasza emre (#45586) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config

browser.search.openintab -> true

(#45588) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Üdv!

Létezik olyan kiegészítő ami tudja fordítani az egész oldalt? Úgy mint a Chrome-ban,tehát jobb klikk oldal fordítása,és ezt ugyanazon az oldalon teszi.

(#45589) emre válasza DS39 (#45587) üzenetére


emre
veterán

Itt ennyit találtam a kereséssel kapcsolatban

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45590) DS39 válasza emre (#45589) üzenetére


DS39
nagyúr

az a megoldás amit írtam, nem a CTR-ben kell keresni, simán a Firefox címsorba, about:config, és ott megkeresed az említett kulcsot. :)

(#45591) emre válasza DS39 (#45590) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R
Így már meg is értettem. :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45592) spammer válasza Nagymelák (#45588) üzenetére


spammer
veterán

[link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45593) spiritex válasza spiritex (#45585) üzenetére


spiritex
veterán

Megoldódott!
A LastPass kiegészítő képes elmenteni minden aloldal jelszavát is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45594) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, a lastpass küldött imélt , hogy kész a négyes verzió, a chrome-on már az van, viszont a rókában még 3-assal kezdődik a verzió szám, itt is fog majd magától frissülni?

köszi :)

(#45595) Cola111 válasza Intruder2k5 (#45584) üzenetére


Cola111
aktív tag

Ó tökéletes, tényleg a középső gomb. :R

(#45596) #51736960


#51736960
törölt tag

Most nézem, nincs külön topikja a Pale Moon-nak? Sok év Firefox után, kísérleti jelleggel nemrég váltottam, és szerintem fantasztikus böngésző lett a PM :) Már alig használom a FF-ot, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar megy a váltás.
Úgyhogy aki elégedetlen azzal, amilyen irányba megy a Fox, annak mindenképpen ajánlom egy kipróbálásra a kistesót.

(#45597) Meghivott válasza Meghivott (#45579) üzenetére


Meghivott
addikt

Senki semmi?

(#45598) spammer válasza Meghivott (#45597) üzenetére


spammer
veterán

Próbáld ki a 38 ESR-t, ha nem ragaszkodsz a legfrissebbhez. Gondolom azt már kipróbáltad, hogy letiltod az addont, mert éppenséggel az is megakaszthatja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45599) Matthewus válasza #51736960 (#45596) üzenetére


Matthewus
őstag

A Pale Moon-ban nincs Australis, nem lesz Electrolysis és ahogy olvasom WebExtension API sem, kíváncsi vagyok, hogy ekkora különbségekkel és kicsi fejlesztői valamint felhasználói táborral mire jutnak.

(#45600) #51736960 válasza Matthewus (#45599) üzenetére


#51736960
törölt tag

Szerintem ezek közül egyedül a webextension api fog hiányozni, de az nagyon. Na mindegy, nem szándékom szétoffolni a FF topikot, majd ha lesz PM topik, írkálok oda :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.