Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Lenne egy problémám ami régóta fenn áll, viszont most már zavaró, és hátha tudtok segíteni mi okozhatja:
Ugye több oldalra is van lehetőség FB profillal regisztrálni, és ezáltal ha be vagyok jelentkezve facebook-ra, akkor egy gombbal be tudunk lépni. Na nálam ez totál nem működik, szinte egy ilyen oldallal se (nem tudom mióta, de 1 év tuti van). Régebben ment, de aztán elromlott valami, hiába tolok rá, felugrik külön ablakban az FB bejelentkezés, de tök fehér, és nem tölt be. Adblockot kikapcsoltam rá, sütiket töröltem, fb ki és bejelentkezés is megvolt, de semmi változás.Valami ötlet mi okozhatja?

ui.: Dell adventi nyereményjátéka is ilyen beléptetős, firefoxon nem reagált semmit amikor rámegyek, hogy napi kérdést kiadja, telefonon Chrome-ban ment, máig, ma már ott se reagál rá, nem tudom mi köze lehet hozzá, de az se normális.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45202) csako válasza Sordoran (#45201) üzenetére


csako
veterán

Tracking protection is ki van kapcsolva?
about:config -> privacy.trackingprotection.enabled -> false

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45203) Sordoran válasza csako (#45202) üzenetére


Sordoran
addikt

True-n volt, átraktam False-ra, újraindítottam böngészőt, és továbbra se megy.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45204) csako válasza Sordoran (#45203) üzenetére


csako
veterán

A csudába :(
Mint írtad telefonon is vannak gondok. Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki egy másik a profillal, lehet a tieddel van valami.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45205) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nagyszerű 43.0-s frissítéssel ismét sikerült elbarmolniuk a jobb felső sarokban lévő keresőt. Vissza lehet valahogy állítani, hogyha középegérrel rányomok a nagyítóra, új lapon nyissa meg a Googlet?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#45206) ledgeri válasza Bjørgersson (#45205) üzenetére


ledgeri
nagyúr

úú volt ilyen...?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45208) csako válasza kispx (#45207) üzenetére


csako
veterán

Cikk ajánló szövege:
"A Firefox 43-as, legújabb stabil verziójában főleg a felhasználó életét könnyítő újdonságok jelentek meg." Főleg... ;]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45209) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Felment ez a remekbeszabott 43 viszont törölte a magyar helyesírás ellenőrzés plug-int, és nem engedi feltenni.
Ilyenkor mit lehet tenni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45210) IfjVerIstvan válasza adamssss (#45209) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Fentebb linkelt ghack oldalról az idevágó részlet:

Firefox 43 ships with an override to install unsigned add-ons in the browser.

Load about:config in the browser's address bar.
Confirm you will be careful if the prompt appears.
Search for xpinstall.signatures.required.
Double-click the preference to set it to false.

..és egy sajnálatos kiegészítés:
Mozilla plans to remove the preference in Firefox 44.

[ Szerkesztve ]

Aláírva...

(#45211) DS39 válasza IfjVerIstvan (#45210) üzenetére


DS39
nagyúr

egy ideje már maga alatt vágja a fát a Mozilla, de kezdik túlzásba vinni, a végén egy az egyben a fapados Chrome-ot kapjuk.

(#45212) IfjVerIstvan válasza DS39 (#45211) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

A megfogalmazott célok többségével még egyet is értenék, de megvalósítás módjával és időzítésével nem.

Aláírva...

(#45213) Matthewus válasza Bjørgersson (#45205) üzenetére


Matthewus
őstag

Be lehet állítani, hogy mindig új lapon nyissa meg, ha az megfelel: about:config -> browser.search.openintab -> true-ra kell álllítani.

(#45214) Sordoran válasza csako (#45204) üzenetére


Sordoran
addikt

Megjavult telefonon, csak egy napig nem ment, ma már be tudtam lépni mindenhova FB-vel, viszont gépen ugye nem megy régóta, továbbra se. Más FB profillal se működik.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45215) Matthewus válasza Sordoran (#45214) üzenetére


Matthewus
őstag

about:preferences#privacy -> Itt milyen beállítások vannak a sütikre?

(#45216) Sordoran válasza Matthewus (#45215) üzenetére


Sordoran
addikt

Követés
Kérem, hogy az oldalak ne kövessenek - nincs pipa
Követés elleni védelem használata privát ablakokban - van pipa

Előzmények
A Firefox megjegyzi előzményeket

Címsáv: mindháromnál van pipa

Nem tudom erre gondoltál-e, más beállítási lehetőség itt nincs.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45217) Matthewus válasza Sordoran (#45216) üzenetére


Matthewus
őstag

Előzmények
A Firefox: itt nyisd le és válaszd ki az Egyéni beállításokat, akkor látod a sütikre vonatkozó beállításokat

(#45218) Sordoran válasza Matthewus (#45217) üzenetére


Sordoran
addikt

Sütik elfogadási webhelyről - pipa
Harmadik féltől származó sütik elfogadása: Mindig
Sütik megtartása: amíg le nem járnak

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45219) csako válasza Sordoran (#45218) üzenetére


csako
veterán

Az adblockot mennyire kapcsoltad ki? Ha nem teljesen, minden oldalra kiterjedően, akkor próbáld ki úgy is.
Egyéb kiegészítők vannak még felrakva?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45220) Sordoran válasza csako (#45219) üzenetére


Sordoran
addikt

Mióta Firefoxot használok fenn van, régen pedig működött az FB bejelentkezés is. Letiltottam most Adblockot, de ugyanúgy semmi. Adblockon kívül egy Flash video downloader van, és ennyi (az is évek óta, működött mellette).

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45221) Matthewus válasza Sordoran (#45218) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt nincs gond a beállításokkal. Portable Firefoxszal vagy egy tiszta profillal próbáltad már?

(#45222) Sordoran válasza Matthewus (#45221) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem, privát ablakban néztem más FB profiljával, és azzal se ment, nem tudom az mennyire számít tisztának.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#45223) Bjørgersson válasza kispx (#45207) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindenhez ez a cucc kell már? :o

Matthewus köszönöm, de nekem nem erre van szükségem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#45224) Matthewus válasza Sordoran (#45222) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox tiszta profilra gondoltam, az lenne a legfontosabb.

(#45225) kispx válasza Bjørgersson (#45223) üzenetére


kispx
addikt

Még a böngészőt elindíthatod enélkül :)

(#45226) Matthewus válasza Bjørgersson (#45223) üzenetére


Matthewus
őstag

Még egy tipp: klikk a nagyító ikonra, utána középső klikk a Google logóra, akkor új lapon nyílik meg a háttérben.

(#45227) Bjørgersson válasza Matthewus (#45226) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de ez még mindig nem az igazi. :) Megy vissza a 42.0, a frissítéseket pedig kikapcsolom, jobbat nem tudok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#45228) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy segítségre lenne szükségem. Az ESET Smart Security ESET Netbank- és tranzakcióvédelem böngészőjéhez (ami az én Firefoxomat nyitja meg speciális módban ("C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ecmd.exe" /startprotectedbrowser) szeretném a K&H bank chip kártya olvasó kezeléséhez szükséges plugint telepíteni, de a böngésző nem engedi. Fájl sérülésre hivatkozva elutasítja, manuálisan pedig azt írja ki, hogy nincs engedélyem a fájl megnyitásához. A normál Firefoxomnál minden tökéletesen sikerült, a bankba is betudtam lépni. Nem tudom itt mi lehet a probléma. A 43-as Firefoxot 32bit használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45229) kispx válasza Kékes525 (#45228) üzenetére


kispx
addikt

[link]

Link javítva.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#45231) Kékes525 válasza kispx (#45229) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nem jó. False-ra állítottam, újraindítottam, megnéztem, hogy tényleg false-on van e, ott volt, de most sem engedi, se közvetlenül, se fájlból.
Ezt kellene: npebank2.xpi

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45232) Kékes525 válasza kispx (#45229) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem lenne aláírva, akkor a sima Firefoxom se engedné, de ott csont nélkül ment minden, a bankba is beléptem vele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45233) DS39


DS39
nagyúr

43-as Fox:

+ google search beépítése a címsorba.
- a jobb oldali keresősáv megint visszaállt erre az újabb verzióra, és nem lehet átkapcsolni a régi megoldásra.

+/- ez az aláíratlan addon tiltós dolog amit írtatok beparáztatott, hogy az összes olyan addon aminek a nevében nem volt -signed tiltva lesz, de szerencsére nincs így, az összes kiegészítő megmaradt egy kivétellel, az xnotifier-t tiltotta le, de arra már régóta írogatja hogy nem ellenőrizhető. (nem tudom miért, remélem megoldja a fejlesztője)

[ Szerkesztve ]

(#45234) Kékes525 válasza DS39 (#45233) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, csak így:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45235) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Kb 1 hete valami megbolondult a böngészőn, google-t és partneroldalait(gmail, skype) egyszerűen egyáltalán vagy nagyon nehezen hozza be. Akár könyvjelzőből nyitom akár simán címsorból a másodperc törtrésze alatt végigfut a betöltés dob egy üres oldalt, és azt mondja, hogy betöltötte. Nyomom a frissítést mint az őrült ugyanúgy végigfut és üres oldal az eredmény. A fülön megjelenik minden az oldalhoz tartozó ikon, cím, de nem tölt be semmit. Sütiket töröltem, temp mappa szintén. Kizárólag az említett oldalaknál csinálja ezt semmi másnál.Valakinek ötlet? 43.0 verzió, bár ezelőtt is ezt csinálta, tegnap frissítettem azt hiszem.

(#45236) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Tudtok olyan letöltés vezérlőt ami automatikusan folytatja a letöltést akkor is ha többször megszakad a net ezalatt az idő alatt? A ff beépítettje megáll és csak manuálisan tudom újraindítani de ez nem megy 50x egy letöltés alatt. Win 8.1 ff 42.0

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45237) DS39 válasza Kékes525 (#45234) üzenetére


DS39
nagyúr

háhá, köszi. :)
azért durva hogy CTR nélkül már szinte semmit nem lehet beállítani a configban.

(#45238) Kékes525 válasza DS39 (#45237) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon erőltetik az új dizájnt. Lassan a CTR nélkülözhetetlen lesz, sőt már az is.:D Az újnál is lehet váltani kutatási helyet, de az kényelmetlen, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45239) DS39 válasza Kékes525 (#45238) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, nekem is ez a régebbi esik kézre.
olyannyira nélkülözhetetlen, hogy ha ez nem lenne, valószínűleg már nem Firefoxot használnék mindennapi netezésre, max netbankoláshoz.

(#45240) Kékes525 válasza Rivaul (#45236) üzenetére


Kékes525
félisten

DownThemAll!

"DownThemAll is all you can desire from a download manager: it features an advanced accelerator that increases speed up to 4x and it allows you to pause and resume downloads at any time."

Az újraindítás az nem letöltésvezérlő, hanem site függő elsősorban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45241) Rivaul válasza Kékes525 (#45240) üzenetére


Rivaul
addikt

Meglesem. Koszonom szepen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45242) DS39


DS39
nagyúr


ezt a plusz ajánlatot (mely ugyanaz, mint az aktuálisan az urlbar-ban is kiegészített) el lehet tüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#45243) EmptyParadox válasza DS39 (#45242) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Beállításokban a search menüpontban van egy Provide search suggestions opció, az elől kell kivenni a pipát. Bár nálam nem működött (lehet újra kellett volna indítani), úgyhogy browser.urlbar.unifiedcomplete-ot false-ra állítottam about:config-ban.

(#45244) Kékes525 válasza EmptyParadox (#45243) üzenetére


Kékes525
félisten

A Keresési javaslatok alatt van még egy opció "Keresési javaslatok és a címsáv találatainak megjelenítése", ez nem tudom, hogy mi, nem látok semmi változást sem a kereső mezőben, sem a címsávban, ha bekapcsol, vagy ha kikapcsolom. Sőt most kipróbáltam a keresési javaslatok kikapcsolását is, az sem hozott semmi változást az újra indítás után sem. :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45245) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért van ez? Manuálisan a https-en keresztül rendesen elérthető a Google translate. Nemcsak a mostani, hanem a régebbi verziónál is néha előfordult.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45246) EmptyParadox válasza Kékes525 (#45244) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Viszont az about:configos módosítással már működik nálam. :)

(#45247) Kékes525 válasza EmptyParadox (#45246) üzenetére


Kékes525
félisten

Engem ez nem zavar csak a régi formát állítottam vissza a CTR-el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45248) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Egy reddit poston felbuzdulva kipróbáltam a 64bit-es klienst e10s-sel, és meglepően szépen fut.
A biztonság kedvéért létrehoztam egy másolatot a profilomról, és azzal tesztelem.

A következő beállítások kellenek about:configban:

browser.tabs.remote.autostart true
layers.async-pan-zoom.enabled true
layers.offmainthreadcomposition.testing.enabled true

A görgetés is érezhetően simább a második beállítás miatt.
Ha gondoljátok, teszteljétek ti is. Viszont nem minden kiegészítő működik még sajnos e10s-sel. Innen le lehet szedni a 64bites klienst.

[ Szerkesztve ]

(#45249) Kékes525


Kékes525
félisten

A tegnap jelzett S3.Google Translator hibát javította a fejlesztő: S3.Google Translator 5.16

"hotfix: fixed translation for new Google-Translate-API
updated: Ukrainian locale (thanks Sacredwheels)
fixed: minor bug fixes "

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45250) DS39 válasza EmptyParadox (#45243) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. bár ez valóban eltünteti ezt a plusz sort, viszont ezzel a teljes újítást is kiöljük a böngészőből, tehát így az előzmények után nem adja be a Google javaslatokat. úgyhogy el kell viseljem ezt így ahogy a Mozilla-nál kitalálták.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.