Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok!

Az utóbbi hónapokban Firefoxon nem jelennek meg a beágyazott twitter bejegyzések.
Van valami tippetek, hogy mi okozhatja a hibát? :F
Köszi!

Üdv.
Woolwich

(#46602) kispx válasza woolwich (#46601) üzenetére


kispx
addikt

about:config -> privacy.trackingprotection.enabled true vagy false értéken van?
Reklámblokkoló van a gépen? Milyen listával?

(#46603) ceia válasza kispx (#46600) üzenetére


ceia
őstag

(#46599) Penty Köszönöm!

(#46600) kispx Először valóban volt problémája vele a tűzfalnak (Comodo) engedélyeztem amit akart, és bár bejelöltem hogy emlékezzen a válaszomra, még vagy 10x feldobta az üzenetet, hogy engedélyezem-e!
Ekkor kiléptem a tűzfalból, újra próbáltam és a lefotózott hibaüzenetet már úgy írta ki.. (talán az XP..?)

Közben csak nem hagyott nyugodni a CYS sem. Eszembe jutott, hogy végülis a CYS letöltöti a dash videó kép és hang részét egy-egy fájlban, csak az ffmpeg nem hajlandó összemuxolni őket, az áll le hibaüzenettel! Tehát lementettem a CYS-sel a videót, és mielőtt OK-t nyomtam volna az ffmpeg hibára, kimásoltam a két fájlt máshová, mert az ffmpeg kilépéskor töröli azokat. Megpróbáltam magam parancssorosan összeilleszteni az ffmpeggel a dash fájlokat. Az ffmpeg kb. nem csinált semmit! Beírtam simán, hogy ffmpeg = semmi! , ffmpeg -help = semmi! Tehát valami probléma van az új ffmpeggel! Kipróbáltam egy régebbi verziót, az szépen kiírta a helpet, meg mindent. Megpróbáltam azzal összerakni a két dash fájlt, és sikerült! Tehát le tudok tölteni FHD dash videót, csak nekem kell összerakni :)
A jól működő ffmpeg verziója: N-75426-g8c9853a 2015-09-19

Sajnos a Youtuberól a régebbi ffmpeggel sem lehet jó dash videót kimenteni. Ugyanis letöltődik, nincs ffmpeg hibaüzenet, megvan az mp4 fájl, de ha lejátszom, nincs se kép, se hang és a fájlméret is kisebb, mint amit én raktam össze.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46604) Matthewus válasza ceia (#46603) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam az ffmpeg rendesen működik, pedig viszonylag friss verzió.

(#46605) ceia válasza Matthewus (#46604) üzenetére


ceia
őstag

Akkor neked lehet, hogy működne a CYS is, bár ez inkább csak 50%. Talán az XP-t nem szereti a legújabb ffmpeg verzió.. Mert hogy parancssorban nem ír ki semmit, még annyit sem, hogy ez és ez vagyok.

(#46599) Penty Nálad írja a Python verziót is. Nekem az nincs telepítve a gépre, nem tudom, nem-e az a baj.. Bár a youtube-dl letöltésnél azt írták, a windowsos exe tartalmazza a Pythont. :U [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46606) kispx válasza ceia (#46605) üzenetére


kispx
addikt

Nem kell külön felrakni a Pythont, tartalmazza. A hiba egyértelműen az, hogy valami blokkolja a youtube-dl-t az Internet elérésében.

(#46607) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#46593) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Senki többet harmadszor? Erre gondolok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46608) ceia válasza kispx (#46606) üzenetére


ceia
őstag

Értem, igazad lehet. De nem megy semmi, se tűzfal, se antivírus. Mostanában állítottam ezt-azt a group policy-ben (gpedit.msc) átnézem, hátha ott kapcsoltam le valamit.. :B Bár minden más jól működik..

        it's more fun to compute

(#46609) woolwich válasza kispx (#46602) üzenetére


woolwich
tag

True-n van + van egy Adblock Plus is felrakva. Bár azt már próbáltam kilőni, de nem segített.

Szerk.
Átállítottam False-ra, most jónak tűnik!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#46610) kispx válasza Bjørgersson (#46607) üzenetére


kispx
addikt

Beállítások -> általános -> Lapok előnézetének megjelenítése a Windows tálcán
Ekkor az előnézetet is megjeleníti. Azt pedig az oprendszerben kell kikapcsolni. Pl.: Win7 alatt így lehet: How to Turn Off Windows 7 Taskbar Thumbnail Previews

(#46611) Bjørgersson válasza kispx (#46610) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tehát félreérthetően írtam. :) A Windows tálcán maradjon egy Firefox ikon, Firefoxon belül a fenti tabok vonódjanak össze, ha azonos oldalról lettek nyitva. Tehát ha mondjuk 5 topikot figyelek egyszerre 5 külön lapon, akkor a képen látható módon csoportosuljanak egy tabbá.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46612) Vevőjelölt válasza kispx (#46595) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Köszönöm a tippet, de nálam nem segített. 45.0-ás FF-et használok (for Linux Mint 1.0). Most telepítettem a Chromiumot, de az meg nem hagyja magát magyar nyelvre átállítani. De ezt már elviselem valahogy.
Még egyszer köszönöm.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#46613) DS39 válasza Bjørgersson (#46611) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem a firefoxban ez a funkció csak két opciós, vagy az összes tab, vagy egy ablak látszik a windows preview-ban.

másrészt mi alapján választana egyet a böngésző az 5 ph tab közül, hogy melyik képét "küldi" a windowsnak?
másik részről pedig az oprendszer csak egymás mellé tudja szvsz pakolgatni a képeket, egymás fölé/csoportosítva ily módon nem.

[ Szerkesztve ]

(#46614) Bjørgersson válasza DS39 (#46613) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tényleg nem érthető, mire gondolok? :D

Gyári állapot:

Összevont tabok zárva:

Összevont tabok nyitva:

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46615) DS39 válasza Bjørgersson (#46614) üzenetére


DS39
nagyúr

ja, bekavartál ezzel a Windows-ban egy ikon maradjon dologgal, te tisztán FF kiegészítőt keresel, ami úgy működik, mint a win hasonló megoldása. (sajnos nem találkoztam még ilyennel, de ha találok, belinkelem)

(#46616) Normi™


Normi™
őstag

Bocs a hülye kérdésért,de azt szeretném kérdezni,hogy a linuxon használt firefox-on is ugyanúgy megy minden kiegészítő? :B

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46617) kispx válasza Normi™ (#46616) üzenetére


kispx
addikt

Minden azért nem (azért egy Open With Photoshop nem fog menni), de nagyon-nagy többség igen.

(#46618) Normi™ válasza kispx (#46617) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm szépen a válaszod!Ghostery,Ublock Origin,Https Everywhere illetve I don't care about cookies amitől nem szeretnék megválni.Illetve még egy láma kérdés...ugyanúgy testre szabható minden?Értem ezalatt az előzmények törlése kilépéskor stb...opciót.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46619) Bjørgersson válasza DS39 (#46615) üzenetére


Bjørgersson
félisten

:R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46620) spammer válasza Normi™ (#46618) üzenetére


spammer
veterán

99,9%-ban ugyanaz, szóval nyugodtan linuxozz csak! :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46621) Normi™ válasza spammer (#46620) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi szépen! :R

kispx : Az nem gáz,alapból kikapcsolom,volt pár bonyodalom belőle régebben.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46622) kispx válasza Normi™ (#46618) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem egyiktől sem kell megválnod. Ugyanúgy testre lehet szabni. (A hardveres gyorsítással van egy kicsit elmaradva)

(#46623) saelin


saelin
veterán

Valaki tapasztal hasonlót? Edigital oldalán (pl itt) folyamatosan tölt az oldal a vagy 1-2 percig. Úgy értem hogy miután betöltött, megjelent minden elem, még pörög a kis karika jó sokáig. A firefox szerint a js.springtab.com szenved. Megnéztem ugyan ezt Edge-vel - mert csak ez az egy másik böngészőm van - és ott nem csinál ilyet.

Először azt hittem a ublock miatt lehet, de miután kikapcsoltam és újraindítottam a FF-t ugyan ezt produkálja. Hasonló gondom van az onedrive.live.com-al, ott kismilliószor tölt, majd megáll valami. Persze ebből semmi hátrányom nincs, csak elég idegesítő, hogy villódzik a lapfül.

(#46619) kovy29
Az aláírásodon felsírtam! :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46624) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi lehet a gond, ha videók kicsiben mennek, viszont nagyban már akadnak, bár inkább frame droppok vanna? Persze másik böngészőn jók...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46625) Bjørgersson válasza saelin (#46623) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig halál komoly. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46626) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Történt valami olyan változás a Foxban, mely miatt nem enged a routerem (Pirelli DRG A225G) belépnem? Állandóan hibás jelszót dob.
Eddig Chrome csinált ilyet, azzal most meg is szakad a routerrel a kapcsolat, újra kell indítanom.
Az IE-el sikerül belépnem, így meg tudtam, hogy nem a jelszavamat változtatták meg behatolók...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#46627) Matthewus


Matthewus
őstag

Van aki uBlock Origin-t használ és mostanában találkozott reklámokkal a videók előtt a dailymotion.com-on?

[ Szerkesztve ]

(#46628) Pityu. válasza Matthewus (#46627) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én most bele néztem ott egy videóba,de volt reklám a többi előtt viszont nem,az ublock orgin nem csak a felugró ablakok ellen véd?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46629) myke01


myke01
senior tag

számomra baromi érdekes FF Sync működése . Két Windowsos gépen szinkronizáltam a FF "cuccait" ,de a másodlagos gépre valahogy elfelejtett lehúzni jó pár kiegészítőt.
Az egyik gép külföldön van ,és azt használom fő gépként . A másik Mo-n ,most lett újratelepítve ,friss W7-el,és FF telepítés után szinkronizálás . Tegnap pedig direkt ki és beléptem a külföldön lévő gépen a sync-ből ,hogy biztosan mindent szinkronizáljon. De jó pár kiegészítő nem jött le a szinkronnal többszöri próbálkozásra sem .
Ez a gyerekcipőben járó szinkronizálásnak tudható be ,vagy miért nem működik megfelelően ? Pl. a beállítások sem teljesen ugyanazok lettek ,mint a "kinti" gépen . A könyvjelzők meg katasztrofálisak a könyvjelző eszköztáron. Mind egyforma ,amíg rá nem kattintok ,és le nem töltődik az oldal.

(#46630) Matthewus válasza Pityu. (#46628) üzenetére


Matthewus
őstag

Teljesen véletlenszerű, hogy mikor van reklám a videó előtt. Trivago reklám volt, amit be tudsz zárni pár másodperc után?

(#46632) Pityu. válasza Matthewus (#46630) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen az a reklám és egy x el lehet bezárni

#Aweriot

Nekem van olyan online filmes oldal ,hogy az ublock orgin ellenére is felugrik ablak.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46633) ledgeri válasza myke01 (#46629) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mit takar a többszöri próbálkozás? Böngésző, és gépújraindítást is?
+
Az oldalbetöltéses, kiskép be nem töétéses dologra: Azok szerintem nem a profilodhoz köthetőek, hanem egy talán a fő, windowsos temp- mappába töltődnek... Amíg az új gépen nem kerülnek be, addig nincs honnan visszahívni, az első lehívás meg csak kattintáskor indul... (ha nincs sok videó, és lap: jobbklikk egy fülre és összes lap frissítése segíthet..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46634) myke01 válasza ledgeri (#46633) üzenetére


myke01
senior tag

Ez azelőtt is "beteges" volt a FF-nál ,még a régi szinkronizációnál . Google sokkal rugalmasabb ilyen téren , ott még nem ütköztem ilyen problémába ; minden lejött hiánytalanul a szerverről ( könyvjelzők ,beállítások , kiegészítők ) . Van még mit fejlődni a Mozilla-nál ilyen téren (IS). Ez nem fikázás :K , mivel a FF-ot használom elsődleges böngészőként annak ellenére ,hogy lassabb ,mint a konkurens termékek. A "testreszabhatóságnak ára van" , hogy idézzem az egyik PH-s kollégát :) .

Egyébként mintha kezdenének jó irányba haladni ,csak a felesleges dolgokat kellene kukázni ,és koncentrálni jobban az alapokra . ( Ez alatt értem a pl. a Hello szolgáltatást ,amit a kutya sem használ :)) , stb. )

[ Szerkesztve ]

(#46635) Rimuru válasza myke01 (#46634) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyébként mintha kezdenének jó irányba haladni ,csak a felesleges dolgokat kellene kukázni ,és koncentrálni jobban az alapokra . ( Ez alatt értem a pl. a Hello szolgáltatást ,amit a kutya sem használ :)) , stb. ) - Pont forditva csinaljak, felesleges dolgokat raknak bele, es a hasznos dolgokat kiveszik..

Vigyázat, csalok!

(#46636) EmptyParadox válasza myke01 (#46634) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én amúgy sosem használtam a sync-et. Szépen lementettem az egész profilt, aztán csak azt másolgattam. :)

(#46637) ledgeri válasza EmptyParadox (#46636) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én nekem is gazából biztonsági mentésként szolgál... bár persze 2-3x már vesztettem, azelőtt mielőtt a legutóbbi nagy változtatás bejott (2015.03)...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46638) #41133696


#41133696
törölt tag

46-os stabil, FT DeepDark uninstallálható is, ahogyan az be is volt ígérve.

(#46639) csako válasza #41133696 (#46638) üzenetére


csako
veterán

Béta verzió elvileg kompatibilis.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46640) #41133696 válasza csako (#46639) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, majd ha stabil lesz felteszem valószínűleg. Nem is jött rosszul ez a kis változatosság :)

(#46641) Fandango válasza csako (#46639) üzenetére


Fandango
veterán

Így van a béta verzió működik, én is azt használom.

(#46642) csako válasza #41133696 (#46640) üzenetére


csako
veterán

Szerintem felesleges a stabilra várni, ennél a témánál a béta jelölés szerintem leginkább azért van, mert nem kell egy hosszadalmas ellenőrzési folyamaton átmennie és egyből automatikusan frissül, amint felkerül AMO-ra (nem mintha olyan gyakran készülne hozzá új verzió..)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46643) #41133696 válasza csako (#46642) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, oké, felraktam :R

(#46644) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van olyan kiegészítő, amivel az oldalon linkelt .pdf fájlokat egyszerre le tudom tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#46645) #92764928


#92764928
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki,hogy a ff állapotjelentés az aktív kiegészítőknél miért jelez 3 kiegészítőt,amikor egy sincs telepítve?
Köszi a választ!

(#46646) ledgeri válasza pinnacle (#46644) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A jobbklikk -a linkre- cél mentése másként nem elég gyors?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46647) spammer válasza pinnacle (#46644) üzenetére


spammer
veterán

Próbáld ezzel: DownThemAll!

(#46646) ledgeri: ha sok link van, akkor nem túl hatékony egyenként kattintgatni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46648) pinnacle válasza spammer (#46647) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen sok linknél jobb egyben. Sajnos content.aspx.html-nek tölti le, mivel ugyanaz a neve, csak az utolsó marad meg. Annyiban viszont jó, hogy a .pdf-ben lévő képeket, viszont külön menti.

(#46649) #92764928 válasza #92764928 (#46645) üzenetére


#92764928
törölt tag

Megtaláltam mi ez a 3 kieg.A kérdés megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#46650) Roxkex válasza Roxkex (#46503) üzenetére


Roxkex
senior tag

Valaki erre ? 46503

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.