Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) kispx válasza myke01 (#46400) üzenetére


kispx
addikt

> "ha ez igaz egyáltalán"
Erre egy hatalmas igen is meg nem is a válaszom.:)
A Firefox több szálban fut, így egy-egy szálat a másik processzor is tud futtatni. Viszont a feladatkezelőben láthatod, hogy nem lehet eloszlatni a szálakat a különböző CPU magokon. (amiatt fogják multi process architektúrára átrakni). Így a másik CPU mag idejének csak a töredékét tudja felhasználni.

Szerk.:
Félig beleolvastam: [link] Úgy tűnik, hogy érdemes átolvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#46402) SP4C3 válasza Treff (#46399) üzenetére


SP4C3
veterán

"Use hadware acceleration when available" > Pipa off

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46403) SP4C3 válasza myke01 (#46400) üzenetére


SP4C3
veterán

Létezik a FF-nak egy lite kiszerelése, ott ki-be lehet kapcsolni a multicore process-t. Szóval többszálon dolgozik, amint leírták: jön majd a chrome-szerű multiprocess schéma, ahol minen külön .exe alatt fog futni, remélem megoldják, hogy gyorsabban induljon a böngésző. :K

Ja és nyugodtan kipróbálhatod valamilyen single-core rendszeren a foxot, pl nézz vele youtube-ot, majd meglátod, hogy nem csak 1 magot használ :C :R

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46404) Treff válasza SP4C3 (#46402) üzenetére


Treff
aktív tag

köszi
de nem segített :(

(#46405) SP4C3 válasza Treff (#46404) üzenetére


SP4C3
veterán

Más böngészőben is crashelnek a videók?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46406) Treff válasza SP4C3 (#46405) üzenetére


Treff
aktív tag

nem, IE és Chrome hibátlan!

(#46407) SP4C3 válasza Treff (#46406) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor itt a ff codec-jeivel lesz a gond. Extensons-ben kapcsold ki az "OpenH264 Video Codec provided by Cisco" sz@rságot, vagy használj flash-t.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46408) akaido válasza Treff (#46406) üzenetére


akaido
addikt

Milyen kiegészítőid vannak?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#46409) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Hova tűnt a Firefoxból a lapcsoportok rész? Miért vették ki, ha kivették? Lehet e valamivel helyettesíteni?

(#46410) Rimuru válasza xrvman (#46409) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel a mereseik szerint az userek kb 0.01 szazaleka hasznalta ezert kivettek. [link]
A fenti linken van par addon nezz ra azokra.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#46411) xrvman válasza Rimuru (#46410) üzenetére


xrvman
őstag

Tab groups az angol neve, köszi.
Igaz, ritkán használom én is, de amikor kell, akkor nagyon. :)

(#46412) Rimuru válasza xrvman (#46411) üzenetére


Rimuru
veterán

En pont belelesek abba a 0.01-be... sot amiket kivesznek ott mindig benne vagyok, amiket pedig beraknak azok feleslegesek szamomra. :U
Nem is hasznalom az uj FF verziokat.

Vigyázat, csalok!

(#46413) Treff válasza SP4C3 (#46407) üzenetére


Treff
aktív tag

letiltottam, így se jó! :(

(#46414) Treff válasza akaido (#46408) üzenetére


Treff
aktív tag

- kiegészítőkből nincs semmi
- kiterjesztésekben 2 van csak: Classic Theme Restorer és Password Exporter (utóbbi a Firefox újratelepítése miatt lett csak felrakva)
- megjelenés alapértelmezett
- bővítmények: lásd a csatolt képet
- szolgáltatások: üres
ennyi

egyszerűen nem ééééértem! :W

[ Szerkesztve ]

(#46415) huan


huan
őstag

Sziasztok!
ESR-ről frissítettem az alap Firefox-ra, de letiltott bár kiegészítőt.
Hogyan tudnám engedélyeztetni ezeket?

(#46416) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Melyik kiegészítővel tudok egyszerre több megnyitott lapot lementeni HDD-re, hogy net nélkül is meg tudjam nyitni bármikor?

a MAFF-ot próbáltam, de valahogy a a megnyitott lapok mentése után nem tudom bepipálni az összeset, mindig csak egyet.

Jó volna ha nem egy fájlba lenne lementve az összes megnyitott oldal, hanem automatikusan webcím lenne a fájlnév (persze a különleges karakterek nélkül)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46417) Rimuru válasza huan (#46415) üzenetére


Rimuru
veterán

Kompatibilisek az uj verizoval? akkor egyszeruen ctrl+shift+A, es ott engedelyezed.

Vigyázat, csalok!

(#46418) SP4C3 válasza Treff (#46414) üzenetére


SP4C3
veterán

Az összes bővítményt tiltsd le, beleértve a flash-t is.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46419) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
45.0.1 et használok, win alatt, de kb ugyan ezt Linux alatt is. A gondom, hogy akár hányszór kikapcsolom a gépet, mindig összeomlik a Firefox mindkét rendszeren. Persze indítás után felajánlja, hogy visszaállitja (és valóban) de kicsit idegesítő. Sem HW, sem SW csere nem volt a gépen jó ideje, És csak ez a problémás, mert minden más megy (kivéve a Prohardver 1280-as stílusfájl, mert a válasz ablak kilóg a képből :-)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#46420) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szeretném frissíteni az ublock origin-t innen de a FF nem engedi. Próbáltam lementeni és úgy telepíteni de úgy sem engedi, de akkor hogyan lehet?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46421) Fandango válasza Predator2 (#46420) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem engedte simán.

(#46422) ledgeri válasza oncsi (#46419) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hány tabod van, milyen kiegészítőid?
Nekem is ugyanez volt, szűrjük össze magunknak:
~ 900 tab, Adblock, ghostery, HTTPS, Lastpass, Lightbeam volt aktív, bővitmények..hát már nem tudom.

Nem tudom mi okozza, de én visszaraktam a 44-egyik verzióját -FFsync, és sessionstore mentése-, mivel emlékszem, hogy a 45 településével kezdődött... 44-gyel semmi baj
De legalább nem vagyunk egyedül...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46423) ledgeri válasza oncsi (#46419) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Meg még azt nézd meg, hogy ha kilépsz, hogy eszi leállásáig a RAM-ot a progi!
Nekem 45.x alatt 2,3 GB volt, leállítás után meg szépen felment 3,2-3,3-ig, aztán fagyott ki, míg 44.x alatt 2,7GB-3 GB (ismétlem: 900 tabbal), ésutána felmegy pár 100 megát, aztán szépen zuhan, és hiba nélkül leáll...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46424) EmptyParadox válasza ledgeri (#46423) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mi lenne, ha megpróbálnád könyvjelzőkbe rendszerezni őket? Nem akarom megváltoztatni a szokásaid, mert nyilván mindenki úgy használja a böngészőt, ahogy neki tetszik, csak nekem ez a tab hoarding sosem tűnt túl effektívnek. Olyan érzésem van, mint egy autónál, amit 2 tonna teherbírásra terveztek, de 3 tonnával megpakoljuk. Oké, eldöcörög, de azért mégsem erre tervezték.
Pl. a bookmarks toolbarra kirakod mappákba rendezve a megnézendő dolgokat, gyakran látogatott honlapokat stb.
Csináltam egy új profilba egy példát, hátha inspirál:

Ott lenne mappákba rendezve minden, és rögtön látnád, hogy hú, ezt még nem néztem meg, és ha már nem kell, törlöd belőle.

Nem kellene aggódnod a stabilitás, session elvesztés miatt, gyorsabb lenne a böngésző...
És tényleg no offense, csak lehet, ha kipróbálod kényelmesebbnek tartanád. :)

[ Szerkesztve ]

(#46425) oncsi válasza ledgeri (#46423) üzenetére


oncsi
őstag

Most linuxon vagyok, és 80%-át nem értettem annak amit mondtál :B
De majdnem üres a gép. Pár heti telepítés. A lMint szerint, ha megnyitom a böngészöt a szokásos 10 lappal, akkor kb 150-200 MB-ot eszik. Ha bezárom, akkor egyből csökken. Nekem a Mint még sosem evett 2.5GB-nál többet.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#46426) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség! Hohosearch vírust kaptam, leirtottam, firefoxot újrahúztam (minden profilt, és átmeneti fájlt töröltem), és azóta a tanúsítványok miatt semmilyen ssl - https oldalt nem tölt be. Kitöröltem közben az összes tanúsítványt, hátha az a gond, de nem tölti le online. Sok oldalnál még kivételként sem tudom hozzáadni, pl. gmail, google. Van valakinek ötlete?

Köszi!

(#46427) amstro555 válasza amstro555 (#46426) üzenetére


amstro555
tag

Heroikus küzdelmemnek hála, megvan a megoldás:

Firefox felfrissítése

1.Kattintson közvetlenül a Refresh Firefox gombra, ha látja ezt az oldalt a Firefoxban (más böngészőben ez nem működik). Található egy Frissítés gomb a Firefox about:support Hibakeresési információ oldal jobb felső sarkában.
2.A folytatáshoz kattintson A Firefox frissítése gombra a megnyíló megerősítő ablakban.
3.A Firefox bezáródik és frissíti magát. Amikor ez befekeződik egy ablak megmutatja az importált információ listáját. # Kattintson a Befejezés gombra és a Firefox megnyílik.

(#46428) ledgeri válasza EmptyParadox (#46424) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az ajánlott rendszert felépítenni kell, és elfogadom, most 3 tonnás a FF, de abba átállni most már nem tudnék: Több idő menne el vele, mint amit megér, több munkamenet kellene ahhoz hogy megcsináljam (túl sok innen írás, weboldalbetöltés, ha netrecsatlakozva csinálom, de ha nem akkor pl egy 1-2 perces videót már nem tennék be, amit így már nem látok, ha szűrném, stb, meg már ráálltam a csökkentésére...
+ mint látod teljesen más környezetben is előjön talán ugyanez a probléma, így biztosabb, hogy nem ez az okozó...

(#46425) oncsi mi az a MINT?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46429) yanna válasza ledgeri (#46428) üzenetére


yanna
őstag

(#46430) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv mindenkinek!
Akadt egy kis problémám a firefox böngészőmmel és nem tudom mi a megoldás :)
A probléma az az, hogy nem játszik le beágyazott videókat és ez fogad helyette:

youtube oké ott lejátszik mindent.
A tartalomnál nincs olyan, hogy DRM tartalom lejátszása

és a bővítményeknél sincs semmilyen "Primetime Content Decryption Module"
feltettem újra a 43.0.1et aztán a 45.0.1et de ugyan ez van mindkettőnél és már tanácstalan vagyok mert a bővítményeknél is hiába keresek ilyeneket nem talál semmit :(
Mi lehet a probléma? Én nem töröltem semmit belőle de mégsem találok semmit a DRM-ről :(
Win7 van a pc-n. Vírusírtóm nincs csak megelőzésként az essentials van védelemnek semmi más.
Köszönöm a segítséget ;)

Járj nyitott szemmel.

(#46431) Gézengúz válasza AliasB (#46430) üzenetére


Gézengúz
addikt

Flash player fent van?

(#46432) Matthewus válasza AliasB (#46430) üzenetére


Matthewus
őstag

Honnan töltötted le a telepítőt?

(#46433) AliasB válasza Gézengúz (#46431) üzenetére


AliasB
senior tag

Igen az fent van és a youtube videok is gond nélkül mennek. Kaptam egy ilyen linket, hogy hátha ez segít de a reset sem segített :(

https://support.microsoft.com/en-us/kb/976590

Járj nyitott szemmel.

(#46434) AliasB válasza Matthewus (#46432) üzenetére


AliasB
senior tag

A firefox hivatalos honlapjáról volt a 43.0.1

https://www.mozilla.org/hu/firefox/new/

aztán kaptam egy linket a 45.0.1ről

https://download-installer.cdn.mozilla.net/pub/firefox/releases/45.0.1/win32/hu/Firefox%20Setup%20Stub%2045.0.1.exe

aki adta a linket neki ez van feltéve és nála működik rendesen.

Járj nyitott szemmel.

(#46435) Gézengúz válasza AliasB (#46433) üzenetére


Gézengúz
addikt

Silverlight?

(#46436) AliasB válasza Gézengúz (#46435) üzenetére


AliasB
senior tag

Az nem volt telepítve így most megtettem. A helyzet semmit sem változott. Aztán láttam, hogy a vlc player miatt van egy vlc plugin a bővítményeknél de nem engedi a frissítét "védelem érdekében blokkolva" szöveg van csak azon az oldalon ahol frissíteni lehet. Letöröltem és újra telepítettem a legfrissebb verzióját. Most a videók helyén csak egy fehér ablak jelenik meg a video helyett és ha ráviszem a kurzort forog a kör hogy tölt és ugrál a kurzorral együtt de csak azon a részen ahol a videónak kellene lennie. De sose tölti a videót csak jelzi a töltést és ugrál a kurzor a fehér ablakba. Ha onnan kiviszem minden normális lesz és nincs anomália.

Na ez most mitől lehet?

Ja és DRM még mindig nincs a tartalomnál ettől függetlenül :/ de miért nincs??

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#46437) xrvman válasza AliasB (#46436) üzenetére


xrvman
őstag

VLC ből a webes bővítményeket nem kell telepíteni.
VLC uninstall és újratelepítéskor pipát vedd ki a fentiek elől.

(#46438) AliasB válasza xrvman (#46437) üzenetére


AliasB
senior tag

Megtörtént az uninstall és a telepítés webes bővítmények nélkül de a helyzet most is az, hogy csak a fehér soha be nem töltődő ablak van a videók helyén :(

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#46439) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Firefox indításkor tegnap óta nem tölti be automatikusan az utoljára használt lapokat. A beállításokhoz nem nyúltam, elvileg vissza kellene állítania az oldalakat.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#46440) xrvman válasza AliasB (#46438) üzenetére


xrvman
őstag

Firefox alatt törölni a beragadt bővítményt esetleg?

(#46441) huan


huan
őstag

Használ valaki RSS Ticker-t Firefox 45.0.1-alatt? Nem működik valamiért. ESR-alatt még ment. Másnak sem megy?

(#46442) €uro


€uro
őstag

Na most segítsetek!

Gondoltam egyet, hogy újratelepítem a Firefox-ot. Megtettem. Erre kaptam egy csupasz böngészőt. Eltűnt minden kiegészítőm és azok beállításai.

Például használtam a Speed Dial [FVD] eszközt, amit most újra telepítettem, de minden linkem és azok logo-képecskéi elvesztek.

Van valami recorery-je a Firefoxnak, ami segítene?

Egyébként azt sem értem, hogy most miért nullázta le magát a telepítő. Korábban többször telepítettem már újra úgy a böngészőt, hogy a kiegészítő alkalmazások megmaradtak. Most viszont se kép, se hang, nulláról megy minden.

Verziószám: 45.0.1 - ez van most és az újratelepítés előtt is ez volt már fenn.

[ Szerkesztve ]

(#46443) ledgeri válasza €uro (#46442) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nem volt sync használatban, és nincs meg a régi profilod, akkor ennyi volt.
Ha volt sync, jelentkezz be, ha megvan még a régi profil akkor onnan menthetőek a dolgok (bár azt még nem csináltam...)

Mik voltak a törlés lépései?

Ja és legközelebb olvass vissza, mert kb ott volt az esetleges nem betöltés, vagy biztos mentés, az elmúlt pár lapon, mivel mostanában nekem is kellett hasonlót csinálnom, és írogattam ide miatta...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46444) zozoka49


zozoka49
csendes tag

a segítségeteket szeretném kérni.Ha valaki tudna segíteni honnan tudnák egy magyar nyelvű mozbackup-ot letölteni megköszönném.Újra szeretném telepíteni a firefoxot,mert nem múködik és állandóan lefagy, de rengeteg könyvjelzőt és jelszavat szeretnék vele lementeni.Köszönöm előre is.A gépem a chrome-val tökéletesen múködik, azért szeretném újra tenni a firefoxot.

(#46445) spammer válasza zozoka49 (#46444) üzenetére


spammer
veterán

Tudnék, Chrome-mal

Programot csak hivatalos forrásból: [link]

Már rég nem fejlesztik, bár valószínűleg még működik, de a készítő már nem vállal érte felelősséget:

"MozBackup is not being developed anymore. There are known issues and there is no time on my side to fix all issues and develop new features. Use MozBackup only on your risk. Thanks for understanding."

Egyébként a profil mappádat kell csak kimentened, ehhez nem kell semmilyen program. Továbbá a könyvjelzőket tudod exportálni a Firefoxból is egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46446) Treff válasza SP4C3 (#46418) üzenetére


Treff
aktív tag

Mindent letiltottam, mégsem megy. :W

(#46447) zozoka49 válasza spammer (#46445) üzenetére


zozoka49
csendes tag

mivel eddig csak a backuppal mentettem, a segitségedet kérném mivel nem nagyon vagyok profi ebben.Ha simán exportálom a könyvjelzőket akkor az új telepités után vissza tudom állítani importálással?mert nagyon sok van, és nem lenne jó,ha elvesznének.és a profil mappámat hol találom?mivel erre urtalsz.

[ Szerkesztve ]

(#46448) spammer válasza zozoka49 (#46447) üzenetére


spammer
veterán

Vissza tudod állítani a könyvjelzőket, ez a Firefox beépített funkciója. A profil mappára nem utaltam, hanem linkeltem az oldalt, ahol leírják, hol találod.

De valószínűleg működik még a mozbackup is, csinálhatsz egy mentést azzal is, meg külön a könyvjelzőkről és a profil mappáról is, és akkor tuti biztos, hogy meglesznek a dolgaid.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46449) ledgeri válasza zozoka49 (#46447) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én még ajánlanám a sync használatát is. A mozbackupot IS, de első körben a sync-kel állítsd helyre majd a dolgaid, amit tud kezelni, és ha valami hibádzik akkor ott a biztosíték. Csak azért így ajánlanám, mert ez FF beépített, és fejlesztett cucc... de mégegyszer IS-IS!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46450) AliasB válasza xrvman (#46440) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv.
Melyik bővítményre gondolsz? Ezek vannak:

Járj nyitott szemmel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.