Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) #27441408 válasza ceia (#46299) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez már régóta tudható, hogy a Chrome kiegészítők lesznek itt is használatosak,,, csak reménykedem benne, hogy a csak a firefox-ban elérhető egyedi kiegészítőket megcsinálják abba a másik verzióban is...

(#46302) sz.balazs.95 válasza maestro87 (#46295) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem nem, sőt, ha a GPU-t jobban bevonja a "játékba", akkor ezzel együtt a CPU-ból illetve a RAM-ból vesz le terhet (legalábbis ez tűnik logikusnak nekem)
A Chrome szerintem azért lett ilyen RAM zabáló, mert egyszerűen párhuzamosan fut több Chrome gyakorlatilag, és így oldották meg, hogy több fül több prociszálon fut.
A Servo viszont nem ilyen lesz, már amennyire tudni lehet.

(#46299) ceia: Az Australis valószínűleg maradni fog, mivel az külön van a motortól.
Na meg az Australis célja eleve az, hogy minden eszközön egységes megjelenést adjon. :) És ezt maradéktalanul teljesíti is. Én szeretem mobilon és PC-n is, tableten meg még nem használtam*, csak "látásból" ismerem, de ott is jól mutat.

*Azaz használtam tableten, de az x86-os verziót, mivel Win-es tabletem volt :B

(#46300) CharlieDrop: Tutira át fogják emelni őket, mivel nem hiszem, hogy ne lenne célja a Mozillának, hogy úgy váltsanak motort, hogy xy dolgokat nem támogat az új.

Amire mondjuk kíváncsi leszek, hogy mindez a Thunderbirdöt hogyan fogja érinteni.

(#46301) silver star:

Pontosítanék: a Firefox, az eddigi, Netscape-ből megörökölt NPAPI helyett a saját, WebExtensions-t fogja használni, ami kompatibilis a Chrome-mal. De nem 1:1 a Chrome-ét használja. A végeredmény ugyanaz, persze, de azért mégsem mindegy :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46303) Matthewus válasza sz.balazs.95 (#46302) üzenetére


Matthewus
őstag

Az NPAPI-t a plug-in-ek használták, a WebExtensionsAPI-t, mint ahogy a nevébe is benne van a Kiterjesztések fogják használni. Az Edge is ezt fogja használni, nem csak a Firefox, és nem egy az egybe veszik át.

(#46304) sz.balazs.95 válasza Matthewus (#46303) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jó, ezt mindig keverem :DDD :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46305) CharlieDrop válasza sz.balazs.95 (#46302) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondjuk ez a NPAPI téma érdekes. Java is használja (vagy az a JAVA-t ennyire nem vagyok benne), de mivel Chrome tiltja és a Mozilla sem nagy haver vele, meg úgy a többi böngésző se, ha egy oldal ilyet használ, ott kénytelen vagyok IE-t használni (edge se barátja)....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46306) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ezzel mi az istent lehet csinálni?

Random dobálja ezeket, de ha elkezdi, hiába zárom be a FF-t feladatkezelőben, utána is egyből belefagy... van amikor napokig jó.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46307) ledgeri válasza Motion_Blur (#46306) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is van, így indul az egész progi... :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46308) Bjørgersson válasza DS39 (#46219) üzenetére


Bjørgersson
félisten

S hogyan? :) :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46309) DS39 válasza Bjørgersson (#46308) üzenetére


DS39
nagyúr

General UI (1) menüpont alatt Old Search opció.
(viszont a Google logó nem lesz ilyen kék, mert azt maga Google változtatta ilyenre, a favicon-juk is már egy ideje ez)

(#46310) Bjørgersson válasza DS39 (#46309) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az nem gond, nekem a nagyító a lényeg, hogy középegérrel rányomva új lapon nyíljon meg a Google. Köszönöm szépen! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46311) DS39 válasza Bjørgersson (#46310) üzenetére


DS39
nagyúr

az asszem alap, viszont van olyan beállítás az about:config-ban, hogy:
browser.search.openintab -> true

így bármit beírsz a keresőbe, entert nyomsz, és új tabot nyit mindig.

(#46312) Bjørgersson válasza DS39 (#46311) üzenetére


Bjørgersson
félisten

42.0 utáni verzióval a középegeres megoldás már nem működött nekem. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46313) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#46312) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na letöltöttem ezt a classic theme restorert, de már meg úgy néz ki az egész, mint a 4.0. Erről nem volt szó. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46314) DS39 válasza Bjørgersson (#46313) üzenetére


DS39
nagyúr

a nevéből adja magát, de simán szabályozható, hogy milyen kinézetet szeretnél, FF gomb eltüntethető, stb, de nagy pozitívuma, hogy pl. Win7 alatt a szürke fejléc helyett az aero hatás érvényesíthető.
de próbálgassad, rengeteg beállítási lehetősége van, gyakorlatilag az évek alatt felmerült újítások, melyet sokak nemtetszését keltették kikapcsolható vele.

[ Szerkesztve ]

(#46315) Bjørgersson válasza DS39 (#46314) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, adja magát, csak nem gondoltam, hogy magától vissza is állítja. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46316) csixy


csixy
addikt

A kolléganőm gépén win 8.1 oprendszeren a firefox talán 44.0.3 verziónál megáll ,nem frissül újabbra, míg windows 10-en 45.0.1.-nél tartunk . Ez így van rendjén?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46317) Bjørgersson válasza csixy (#46316) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mármint keresve sem talál semmit?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46318) csixy válasza Bjørgersson (#46317) üzenetére


csixy
addikt

Igen a súgó alsó sorából indítva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46319) Bjørgersson válasza csixy (#46318) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hát, akkor töltsétek le a telepítőt, és úgy. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46320) Normi™ válasza csixy (#46316) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem 8.1 alatt 45.01. van,szóval nem normális.Akkor marad a manuális letöltés.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46321) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Adott egy laptop, aminél Firefox esetén youtube fullscreen esetén ugrál a kép. Kis méretben jó, de amint kirakjuk teljesbe, meghülyül, és néha a vga illesztője is újraindítja magát. Chrome /Explorer/Edge alatt nincs gond, így gyanítom a böngészővel van valami.

Vélemény? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46322) Normi™ válasza rizso (#46321) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Hardveres gyorsítás be van kapcsolva?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46323) csixy


csixy
addikt

Köszi mindkettőtöknek, úgy lesz!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46324) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A görgetősávhoz lehet beállítani minimális magasságot?
Egy hosszabb terjedelmű fórumoldalnál pl. elég kicsi tud lenni, ami zavaró. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46325) rizso válasza Normi™ (#46322) üzenetére


rizso
addikt

Be. Ha kikapcsolom, akkor átmegy az egész lassított felvételbe :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46326) DS39 válasza sz.balazs.95 (#46324) üzenetére


DS39
nagyúr

én a windowsban állítottam át ezt, hogy a scroll mekkorát görgessen.

(#46327) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Megőrülök... Letöltöttem ezt: Fireshot (teljes web-oldal mentés.) Az a baj, hogy rákattintottam a PRO-mód kipróbálás lehetőségre :W és az sajnos lejárt. Azóta akárhányszor töltöm le újra, eleve a PRO-mód töltődik le. :Y
Hol lehetne törölni a Mozillából (Windows-ból, gépből, mindenből) minden nyomát és előzményét annak, hogy már le volt töltve ez a kiegészítő (és a PRO-mód kipróbálására váltottam)? Revo Uninstall-lal sem törlődött maradéktalanul.
A probléma egyébként nem csak nálam jelentkezik. Sokan sírnak emiatt a neten. Honnan, hogyan, mit kell törölnöm a gépből, hogy újbóli letöltéskor ne "tudja", hogy egyszer már letöltöttem? Plííííz.... :(

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#46328) DS39 válasza newmoonlight (#46327) üzenetére


DS39
nagyúr

talán ez: [link]

(#46329) Normi™ válasza rizso (#46325) üzenetére


Normi™
őstag

Csak a firefox-nál?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46330) newmoonlight válasza DS39 (#46328) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Volt már. Semmi eredmény. A legjobb lenne, ha valamelyikőtök szintén letöltené a Fireshot-ot, aztán szintén átváltana PRO-módra és utána megpróbálná (mindenhonnan) törölni, úgy, hogy az újbóli letöltésénél engedi-e a sima (nem PRO) mód beállítást.

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#46331) rizso válasza Normi™ (#46329) üzenetére


rizso
addikt

Az összes többi böngészővel jól működik, szóval gyanítom a géppel minden rendben, csak a FF ilyen...ilyen.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46332) Intruder2k5 válasza newmoonlight (#46330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Találtam egy-két ilyet, esetleg próbáld meg:

1. Firefox címsorba about:config, majd ENTER, belépés
2. Keresősávba: fireshot.isProMode
3. Az értéket állítsd false-re.
4. Ugyanez a fireshot.isRegistered kulcs esetén is.

Másik lehetőség...

1. Start menü -> Futtatás -> regedit -> ENTER
2. HKEY_CURRENT_USER\Software\Screenshot Studio for Firefox
3. Jobb klikk az "fx_prokey" kulcsra, és módosítsd az értéket "no"-ra.
4. Regedit bezár, gép reboot, próba...

(#46333) rizso válasza rizso (#46331) üzenetére


rizso
addikt

Windows 8 kompatibilitási mód megoldotta.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46334) Normi™ válasza rizso (#46333) üzenetére


Normi™
őstag

Na az király,erre nem sok ember gondolt volna.Ma is tanultunk valamit :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46335) newmoonlight válasza Intruder2k5 (#46332) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Most mást talált ki (csak, hogy bosszantson). :O Letöltöttem. (Engedte letölteni.) Megjelent a sima (nem PRO) mód. Kikapcsoltam a Firefox-ot, újra indítottam, erre már azt írta ki, hogy letiltva, mert nem kompatibilis A fiam gépén szintén 45.0.1-es Firefox van, de ott semmi gond a Fireshot-tal. WTF... :W

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#46336) rizso válasza Normi™ (#46334) üzenetére


rizso
addikt

Ez a szep ebben a szakmaban, mindig van mit tanulni - meg ha nincs is ra logikus magyarazat ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46337) ceia válasza newmoonlight (#46335) üzenetére


ceia
őstag

Lehet resetelni kéne a Firefoxot. Előbb távolítsd el azt a kiegészítőt a biztonság kedvéért. De azt hiszem, reset után eleve minden kiegészítőd elvész..(?) (én még nem csináltam) :U
Különben van más hasonló kiegészítő, ami szintén jó: Screengrab

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46338) newmoonlight válasza ceia (#46337) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nem nagyon akarok resetelni. Kezdhetném előlről az egész Firefox-testreszabást. A Screengrab-ot ismerem, de a Fireshot jobb (lenne)...

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#46339) #41133696


#41133696
törölt tag

Androidon tetszik, hogy miután bekapcsoltam a 45-ös Firefoxon felugrik egy ablak:

Ami tájékoztat, hogy nem kell más ilyen jellegű védelem :)

(#46340) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Legújabb Firefox-szal használ valaki reklámblokkolót (természetesen nem itt)? Aki igen, nektek is betölt előbb mindent, majd utána blokkolja az adott objektumokat? 42.0 még nem csinált ilyet, rohadt idegesítő.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46341) Normi™ válasza Bjørgersson (#46340) üzenetére


Normi™
őstag

Ublock Origin-t használok és nem csinál ilyesmit a legújabb verzióval.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46342) Bjørgersson válasza Normi™ (#46341) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én ezt az AdGuard csodát, mert egyénileg tudok vele objektumokat blokkolni, pl. a téma összefoglalókat, hogy ne foglalják el a monitor felét. Akkor valószínűleg az AdGuarddal lesz gond? Bár akkor már a 42.0-val is ezt kellett volna csinálnia, nem?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46343) csako válasza Bjørgersson (#46342) üzenetére


csako
veterán

Valószínű azzal lesz gond, valami olyan változhatott az új FF verzióban, ami hatással van rá.
Ublock Origin is tud objektumokat eltüntetni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46344) Normi™ válasza Bjørgersson (#46342) üzenetére


Normi™
őstag

Plusz Márc.17.-én jött ki az Adguard-ból is frissítés,lehet,hogy az sem ok.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46345) Bjørgersson válasza csako (#46343) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megnézem, köszönöm!

Normi01 hiába nyomok a frissítések keresésére, nem csinál semmit.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46346) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#46345) üzenetére


Bjørgersson
félisten

No feltelepítettem ezt az uBlock Origint, gyorsabbnak tűnik, nem is tölt be feleslegesen semmit. Van viszont két kérdésem; hogy tudom átállítani angolra, valamint hogy tudok egyénileg blokkolni objektumokat? :D

A második megvan, bár kicsit butább az AdGuardnál. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#46347) Met


Met
nagyúr

Van valami kieg a weboldalak hangjának tiltására?
Hülyét kapok amikor megnyitok egy weboldalt és elindul valami rádió, vagy beágyazott video.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46348) sz.balazs.95 válasza Met (#46347) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A flash player kattintásra indul?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46349) Matthewus válasza Met (#46347) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha megjelenik a lapfülön egy hangszóró ikon arra kattints rá, vagy jobb klikk - Lap némítása, elvileg meg is kell hogy jegyezze

(#46350) SP4C3 válasza Met (#46347) üzenetére


SP4C3
veterán

Kiölöd a html5-öt és beállítod "plugins.click_to_play". HTML5-nél nincs opció a "clict_to_play"-re!!!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.