Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok.Már megint eltűnt Firefoxból a új lap megnyitásakor hogy Google kereső jöjjön be.Felraktam a 64 bitest. Most hogy kel újra beállítani ezt?köszi.

(#45302) Locsi


Locsi
senior tag

Megőrülök. Firefox 40.0.3 óta a flash rendszeresen összeomlik. Mi a fene baja lehet?

(#45303) Matthewus válasza Locsi (#45302) üzenetére


Matthewus
őstag

(#45304) Locsi válasza Matthewus (#45303) üzenetére


Locsi
senior tag

Köszi. Bár ez a védett mód működik a 40.0.3-ban is, és mégse fagy.

(#45305) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Android Firefoxhoz szeretnék külön helyesírás ellenőrző kiegészítőt telepíteni, de nem találok megfelelőt...
Egyedül ezt a Magyar helyesírási szótár-t találtam, de böngésző verzió miatt nem engedi telepíteni. 38 és 42 FF-nél is azt írja, hogy nem elérhető. Ez csak a legújabb (43) verzióval működne? :U :D

(#45306) Steelmanus válasza Krystal_s (#45305) üzenetére


Steelmanus
addikt

A 43-as verzional sem engedi telepiteni a Magyar helyesírási szótár-t pedig itt azt irja a szerzoje hogy mar mukodik 43 alatt.
Annyit tehetsz hogy a kiszurkult Hozzaadas ehhez ... gombon jobb klatty es letoltod, Hivatkozas mentese mas neven ... opcioval. Nekem nincs droidom igy nem tudom kiprobalni.
Viszont itt van a szotarak es a nyelvi csomagok linkje innen nem lehet telepiteni?

(#45307) Krystal_s válasza Steelmanus (#45306) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Minden esetben kiírja mindkét rendszeren, hogy nem telepíthető az adott verzióhoz.
Érdekes egy kiegészítő, mert pont erre panaszkodtak sokan a FF43 megjelenés után, hogy azon nem működik, csak a korábbi FF verziókkal. :)

(#45308) < CyberBob > válasza Matthewus (#45300) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm, működik. Esetleg megoldható, hogy a linkre kattintva új fülön nyissa meg a háttérben?

yanna: és tényleg működik a régebbi verzió. :F

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#45309) vlevi válasza < CyberBob > (#45308) üzenetére


vlevi
nagyúr

"új fülön nyissa meg a háttérben?"
Középső egérgomb. Minden böngészőben működik.

(#45310) < CyberBob > válasza vlevi (#45309) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem szeretem használni a középső gombot. De a korábbi verzió működik, így probléma megoldva.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#45311) Kékes525


Kékes525
félisten

Visszatettem a 32 bitest, mert a K&H Bank chip kártyás beléptetőjét csak vele tudom használni. Most párhuzamosan használom mindkettőt. Addig marad, míg meg nem oldják a 64 bitessel a használatát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45312) Immy válasza Vakegérke (#45055) üzenetére


Immy
őstag

Itt található az adblock plus lista, ami ugyanazt csinálja mint a kiegészítő:
http://www.kiboke-studio.hr/i-dont-care-about-cookies/

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#45313) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valaki használja ezt firefoxhoz?
Ultrasurf

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45314) dombi81


dombi81
senior tag

Sziasztok!

Segítsen legyen szíves, hátha tud valaki. A problémám, hogy a Firefox gyakorlatilag nem nyit meg semmit. Az explorer rendben van, ott nincsenek ilyen gondjaim. A tűzfal nem tiltja a mozillát, ezért nem értem. Próbáltam újratelepíteni, semmi. (Win7 64bit)

"A kapcsolódás sikertelen"

[ Szerkesztve ]

(#45315) Intruder2k5 válasza dombi81 (#45314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pedig ez igencsak user error hibára hajaz.

- Helyi címet sem nyit meg? Pl. modem, vagy router admin felületét?
- Milyen tűzfalat használsz?
- Eddig ment? Hirtelen szűnt meg működni?

(#45316) Matthewus válasza scope2007 (#45313) üzenetére


Matthewus
őstag

Mire akarod használni?

(#45317) dombi81 válasza Intruder2k5 (#45315) üzenetére


dombi81
senior tag

A windows tűzfalat használom. De én még ilyet nem láttam. Google-t, mint keresőt betölti, meg is találja a dolgokat, viszont nem tölti be: "a kapcsolódás sikertelen". Eddig ment. Gond nélkül. Ma kezdte. És ami a vicc, hogy a piratebrowser mozillája kifogástalanul működik! Ez meg nem. Mindegy melyik verziószámú Firefoxot teszem fel.

(#45318) Intruder2k5 válasza dombi81 (#45317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem töröld a Firefox profile-t a gépről, és próbálkozz meg egy szűz fiókkal.

(#45319) OK.

[ Szerkesztve ]

(#45319) dombi81 válasza Intruder2k5 (#45318) üzenetére


dombi81
senior tag

Most azt tettem, jó lett, köszi!

(#45320) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Feltettem az új Firefoxot és ezzel fogad indításkor:

XML feldolgozási hiba: nem definiált entitás
Hely: chrome://browser/content/browser.xul
1182. sor, 11. oszlop: <label id="identity-popup-connectedToLabel"
----------^

Mi lehet a gond?
(újratelepítés, újraindítás, stb stb megvoltak)

köszi előre is :R

Impossible is nothing

(#45321) Melack


Melack
veterán

Sziasztok!

Nagyim használ FF-et, de 80 felé azért akadnak kezelési problémák. Meg lehet azt oldani, hogy vhogy zárolom a FF beállításait? Mert legtöbbször azért kell TV-rel rámenni a gépére, hogy az ikonokat/linkeket visszategyem a helyükre.

Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45322) csako válasza meroly (#45320) üzenetére


csako
veterán

Valamelyik kiegészítő vagy téma a hiba oka.
Azt tudod csinálni, hogy vagy törlöd/áthelyezed máshova a profil mappád, vagy visszarakod a régit, letiltasz mindent, fel az újat és kitapasztalod melyik a bűnös, megint vissza a régi és törlöd a problémát okozó kiegészítőt, vagy kitapasztalás után manuálisan a profil mappából törlöd a hozzátartozó fájlokat, verzió cserélgetés nélkül.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45323) spammer válasza Melack (#45321) üzenetére


spammer
veterán

Ha a könyvjelzősávra gondolsz, nem lehet "zárolni". A legegyszerűbb, ha a kedvenc oldalait kigyűjtöd egy html-be, majd azt beállítod új lapnak (újabb verziók esetében kell hozzá addon: [link]). Így amikor új lapot nyit, ott lesznek felsorolva, de nem tudja őket összekavarni. Előnye még, hogy akármilyenre tudod formázni, betűméretet is lehet állítani nagyobbra.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45324) Melack válasza spammer (#45323) üzenetére


Melack
veterán

Akár csak azt is, de legjobb lenne az egész settings részt zárolni. De emiatt nem akarok neki új profilt csinálni. Így is örülök, hogy már kisebb nagyobb fennakadásokkal, de tudja kezelni a gépet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45325) Matthewus válasza Melack (#45324) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg a CCK2 Wizard-ot.

(#45326) meroly válasza csako (#45322) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, jó is lett.
Hála a sync-nek semmit sem kell így sem újra beállítani. :R

Impossible is nothing

(#45327) Melack válasza Matthewus (#45325) üzenetére


Melack
veterán

Köszi! Megnézem este otthon, hogy mit lehet vele kezdeni. :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45328) fcjuveka


fcjuveka
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tegnap leszedtem az adwcleanert, mert a mozilla alatt állandóan reklámok ugráltak fel, átlépett reklám oldalakra. Ki is takarította, utána amit berakott karanténba azt töröltem. Utána elindítottam a mozillat és ez fogadott: Nem sikerült olvasni a konfigurációs fájlt. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával. Többször fel- leinstalláltam, c:-n a users appdatánál is kitöröltem minden mozillásat, de nem sikerült működésre bírni a mozillát. Ha valakinek lenne valami ötlete megköszönném. És még az lenne a kérdésem, hogy az adwcleanerhöz hasonló program ami segít kitakarítani a felugró reklámokat, és, hogy ne lépjen át állandóan reklám oldalakra ha rákattintok valamire, olyan, ami nem piszkál bele a rendszerbe és jó is és tényleg eltávolítja ezeket. Köszi előre is.

(#45329) #51779072


#51779072
törölt tag

Segítséget kérnék a következőben.
Szerettem volna letölteni valamit egy oldalról ahol viszonylag gyakran szoktam eddig, de a következő üzenet fogadott:
Warning!
It appears that you have a an advert blocking browser extension enabled.
Our Publishers use this revenue in order to monetize their websites and provide you with their content. To permanently remove this message please consider to white list our website.
Adblock Plus users, click on Adblock plus icon, and deselect 'Enabled for this website'
For more information please see our Knowledge Base article:
http://kb.adf.ly/143/why-do-i-see-the-message-ad-blocker-detected
Or to continue to the destination link, click the button below.

Hiába kattintottam a Continue gombra, nem engedett tovább.
Letiltottam a reklámblokkolómat (Adblock, firefox legújabb verzión), de ugyanazt írta ki. Azóta töröltem az egész kiegészítőt, minden más kiegészítőt is letiltottam (bár csak két letöltésvezérlő volt), töröltem a sütiket, előzményeket, ideiglenes fájlokat mindent, de ugyanaz a képernyő fogad, pedig már tényleg semmi nincs a böngészőmön. Mi lehet a baj?

(#45330) Matthewus válasza #51779072 (#45329) üzenetére


Matthewus
őstag

Küld el a linket, akár privátban, és írd meg, hogy milyen szűrőlistákat használsz.

(#45331) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Ha a régi géped lecseréled egy újra, mi a teendő hogy beállítás könyvjelző minden megmaradjon?
Régi: esr 24.8.1, XP. Új: ..... és Win10.

Nem feltétlenül ragaszkodok a régi esr-hez. Voltak ugye problémák az australius pitecus verzióval, lassú volt, terhelte a cpu-t stb....ezeket már javították? Ti mit ajánlatok? Legújabb verzió menjen fel?

Köszi!

free your mind

(#45332) perempe


perempe
addikt

csak velem fordul elő, hogy véletlenül a csillagra kattintok, és szemetelem a rendezetlen könyvjelzőimet?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#45333) Intruder2k5 válasza perempe (#45332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Velem is elő szokott fordulni.

Megoldás: Jobb klikk -> Eltávolítás az eszköztárról.

(#45334) perempe válasza Intruder2k5 (#45333) üzenetére


perempe
addikt

azt tudom, de baromi idegesítő annak a csillagnak a megléte.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#45335) Intruder2k5 válasza perempe (#45334) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg nem értelek, megfogod, és lehúzod az eszköztárról, volt-nincs csillag, és nem kell ezen idegeskedni. Vagy jobb, ha csapkodod az asztalt és vered a fejed a falba amikor véletlenül rákattintasz?

(#45336) perempe válasza Intruder2k5 (#45335) üzenetére


perempe
addikt

eltávolítottam. :R

nem tudtam, hogy ki lehet nyírni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#45337) Jazz válasza Jazz (#45331) üzenetére


Jazz
veterán

Erre valaki?
Thx

free your mind

(#45338) spammer válasza Jazz (#45331) üzenetére


spammer
veterán

Elmented a profilodat [link]
Könyvjelzőket tudod exportálni egyébként a kezelőben (ahol a letöltéseket és előzményeket is mutatja).

Firefoxból van még 38 ESR, jó az.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45339) Intruder2k5 válasza spammer (#45338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most nem tudom mit művelnek az ESR-el is...

Portable verziót használok, de néha szeretem frissen, tiszta lappal kezdeni, így két három frissítés után mindig belövöm nulláról. Hétfőn lehúztam a pár napos 38.5.0-t, belőttem magamnak az ízlésem szerint, erre tegnap jött a 38.5.1 frissítés, ma meg 10 perccel ezelőtt a 38.5.2.

[ Szerkesztve ]

(#45340) Fecogame


Fecogame
veterán

Ki lehet automatikusan pipáltatni a prohardver.hu belépő oldalán lévő három pipát automatikusan egy FF pluginnel?

Erre gondolok konkrétan:

Az ok: A munkahelyen mindig privát móddal böngészek, így a cookie-kat mindig elfelejti a böngésző.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45341) netpeti98 válasza Jazz (#45331) üzenetére


netpeti98
addikt

Elég a Firefox profilmappáját átmásolni az új gépre. Bár rémlik valami, hogy valakinek volt gondja a 30-as verzió előtti profilkba mentett jelszavakkal, elvileg nem kellene hogy gondot okozzon a profil frissülése.
Szerintem mehet a legújabb verzió vagy a legfrissebb ESR.

[ Szerkesztve ]

(#45342) Fandango válasza Fecogame (#45340) üzenetére


Fandango
veterán

En KeePass-al meg tudom oldani, bar ez szerintem nem segit a problemadon, de gondoltam megosztom. :))

(#45343) DS39 válasza netpeti98 (#45341) üzenetére


DS39
nagyúr

lesz baja ezzel ha sok jelszava volt, mert 24-31-re ESR frissítésnél eltűnt az összes, azt írhattam be kézzel. persze fizikailag nem törlődtek a régi profilból, csak az új verzióban nem látszódtak. az egyéb Mozilla fórumokon írt trükkök nem segítettek rajta. ezt leszámítva persze frissíthető nyugodtan a régi profil.

(#45344) DS39 válasza Fecogame (#45340) üzenetére


DS39
nagyúr

erre egy ötletem van, ami egyszerűbb egy pluginnál.
a pc-s böngészőben megnyitod az m.prohardver.hu-s mobilnézetes oldalt, és ott jelentkezel be, ott nincs opció ilyenekre, mégsem dob ki a többi böngészőből, ha mobilon így jelentkezek be a fórumra. (ezt követően ahogy mobilon is, átválthatsz a teljes verziós nézetre, és kész)

[ Szerkesztve ]

(#45345) dongasre


dongasre
tag

Sziasztok!
Hogyan lehet ugy kitorolni a mozillat hogy minden adat torlodjon? Az a gond h ujratelepitesnel mindent visszaallit :( bocs a lama kerdesert de nem tudok rajonni

[ Szerkesztve ]

SM s21+

(#45346) kispx válasza dongasre (#45345) üzenetére


kispx
addikt

Töröld a Profile mappát

(#45347) Fecogame válasza DS39 (#45344) üzenetére


Fecogame
veterán

Köszi!

Igazából ez is csak ilyen félmegoldás, mert akkor ennyi kattintásból már be is pipálhatom azt a három opciót :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45348) potyi23


potyi23
senior tag

hali.Facebook beszelgetest.ami kilett torolve,firefox nemjegyzi meg valahol? a facebook nemtudja visszaallitani.fontos lenne.

(#45349) kispx válasza potyi23 (#45348) üzenetére


kispx
addikt

Nem.

(#45350) DS39 válasza Intruder2k5 (#45339) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom mit frissítettek pontosan, de a release channel-es verzió is frissült így, 43.0-> 43.0.2-ig, de gyanítom biztonsági frissítés volt, mert az esr csak azokat kapja meg.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.