Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egyik pillanatról a másikra kifagyott az ff böngészés közben.illetve,már azt játssza,hogy elindítom és kifagy azonnal és semmi.lehet ezzel valamit kezdeni?

(#45952) Beren


Beren
tag

Üdv!

Akiknél fagyogat a FF44, azoknak segíthet, ha letiltják a hardveres gyorsítást. Nekem is fagyott, letiltottam, most oké minden.

Beren

(#45953) DS39 válasza betyarr (#45951) üzenetére


DS39
nagyúr

amit az előttem szóló írt, az nekem is megoldotta.

(#45954) betyarr válasza DS39 (#45953) üzenetére


betyarr
veterán

végül egy frissítéssel/újratelepítéssel megoldotta magát.de izgalmas volt.

(#45955) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Proxy nélkül meg lehet-e azt csinálni a rókával, hogy alapból minden oldalt blokkoljon, és csak az engedélyezett oldalakat nyissa meg, azon kívül semmi mást?

Véleményem szubjektív...

(#45956) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Aki váltott 32Bit-es FF-ről 64Bit-re az vett észre különbséget?

Azon kívül, hogy több RAM-ot tud most már megzabálni gyakorlati haszna van a váltásnak?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45958) ceia válasza SP4C3 (#45914) üzenetére


ceia
őstag

Kapaszkodj! .. xp - Köszi az infót!
Bocsi, az előző hsz-t elrontottam..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#45959) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#45955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Éppenséggel meg lehet...

(#45960) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ezt miért csinálja a FF? (win 10, 64bit, i5-4200u)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45961) SP4C3 válasza adamssss (#45960) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv.

Az szép bug. Ha 64bites a firefox, akkor próbálkozz 32-bitessel (aztmondják nem annyira bugos és nem kell vele szívni).

Másrészt feltűnt, hogy tele van a notify area (jobb alsó sarok) érdekes ikonokkal, de antivírust nem látok.

A pirossal keretezett ikonok lehetséges rosszindulatú sz@rságok, amiket telepítés során tukmálhattak rád, a sárgával keretezettek pedig nem létfontosságú feleslegesen induló programok. Task Manager és nézd meg mik indulnak a gépeddel.

Firefox bővítményeire is nézz rá!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45962) adamssss válasza SP4C3 (#45961) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi a tanácsot.

Használok vírusírtót a win10 beépítettjét. Plusz használom Malwarebyte-ot, illetve a FF-ban WOT-ot, illetve noscriptet. Szerintem arra mire én használom a gépet elegek.

A pirosak, az office upload center, intel management, és wifi, A sárga pedig szintén driverek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45963) SP4C3 válasza adamssss (#45962) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor rendben :DD
Mindenesetre próbáldd meg 32bites rókát.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45964) Puma K válasza adamssss (#45960) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Ez valami "egyedi Firefox betegség" mert laptopról használva én is ilyesmi grafikus hibákba ütközök. A gép hardvereivel és szoftvereivel nincs gond, mert kb 2 éve volt telepítve bármi is erre a gépre, csak ahogy frissül az FF néha olyan anomáliákba ütközök, hogy csak pislogok...

Ritkán jön elő, de ha igen akkor a megoldása általában annyi, hogy le-fel görgőzök az adott lapon vagy ráfrissítek... nem tudom mitől van.

Neked csak integrált megjelenítő van a gépedben?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45965) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#45959) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt kipróbálom, köszi a tippet! :R

Hoho, ez bejött, szuper!

Ebből adódóan egy kérdés, ha ez be van álltíva mondjuk admin fiókon, akkor ezt korlátozott fiók alatt tudják módosítani?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45966) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#45965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez jó kérdés, én a melóhelyi gépen is admin vagyok, itthon meg ugye egyértelmű, de tippem szerint a rókára nem vonatkoznak a Windows ilyen jellegű beállításai. De ez csak tipp, meg kell nézni. Ha viszont nem megy, akkor IE-vel, és talán Chrome-al is meg tudod csinálni ugyanezt, lévén az IE beállításait tuti lehet védeni a Windows Group Policy-vel, a Chrome pedig az IE beállításait használja ha jól rémlik. De ezeket én sem használom, úgyhogy tényleg csak ötletelgetés...

Keresve vannak megoldások, de semmi egyebet nem tudok róluk.
https://www.youtube.com/watch?v=pZJiDr_Qyzk
stb...

[ Szerkesztve ]

(#45967) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#45966) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg a jövő hét folyamán kéznél lesz az a gép, amire ez kellene majd, akkor teszek vele egy próbát. Köszi a tippet, és az infókat! :) :R

Véleményem szubjektív...

(#45968) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#45967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

(#45969) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
YT center developer build 537-et használom,akarom írni használnám ha működne. :F
Egyszerűen hiába maradt bekapcsolva, a youtube-ról eltűnt a kiegészítő.
Adblocot lecseréltem ublock-ra,de ennek nincs köze hozzá.
Mi lehet a gond? :O

[ Szerkesztve ]

(#45970) cobra64 válasza creed33 (#45969) üzenetére


cobra64
csendes tag

YT center-t egy ideje már nem fejlesztik, érdemes váltani youtube plusra , hasonló hozzá. Én már tavaly megléptem ezt, miután nálam sem működőtt és keresnem kellett valami alternatívát.

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#45971) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Apró kérdésem van, de számomra annál bosszantóbb. Tegnap óta (gondolom a frissítéssel együtt) elállítódott egy témát érintő beállításom.
Konkrétan ez a sáv alatti elválasztás vagyis a ködös rész zavar.

Esetleg tudja valaki, hogyan tüntethetem el?

[ Szerkesztve ]

(#45972) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Minden bővítménnyel gondja van (silverlight, adobe flash stb.), de a "Ellenőrizze bővítményeit" oldalon csak pörög a kerék, nem adja fel a listát a problémás elemekről, nem tudok frissíteni. Mit tegyek?

Másik: Minden oldalon alul kiírja, hogy "Oldalunk cookie-kat használ, engedélyezze, járuljon hozzá" stb

Rákattintok, hogy rendben, mégis következő látogatáskor újra felugrik. Ezzel mit lehet tenni?

Harmadik: Java Deployment Toolkit Kell ez nekem, mezei felhasználónak?

[ Szerkesztve ]

(#45973) EmptyParadox válasza siege5 (#45971) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Stylish kiegészítővel csinálsz egy új stílust, és ezt használod benne:

#navigator-toolbox > toolbar:not(#toolbar-menubar):not(#TabsToolbar) {
background-image: none;
}
#nav-bar {
background-image: linear-gradient(rgba(253, 253, 253, 0.45), transparent) !important;
}

(#45974) creed33 válasza cobra64 (#45970) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Ezen a kiegészítőn be lehet állítani hogy lefele görgetésnél eltűnjön a YT keresőmező?
Ha már te is használod mit ajánlanál beállítani rajta,illetve van magyarítása?

[ Szerkesztve ]

(#45975) siege5 válasza EmptyParadox (#45973) üzenetére


siege5
aktív tag

Tökéletes, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#45976) creed33 válasza cobra64 (#45970) üzenetére


creed33
aktív tag

Még lenne egy kérdésem ha nem gond. :B
Hogy tudom kikapcsolni azt a kis video ablakot ami megjelenik ha lefele görgetek?

(#45977) Beren válasza kaposznyak (#45972) üzenetére


Beren
tag

A cookie-s kérdésre. A böngésződben le vannak tiltva a cookie-k? Esetleg be van állítva, hogy kilépéskor törölje az összes böngészési adatot? Ha igen, akkor ez a baj: amikor rákattintasz arra, hogy elfogadod, azt is egy cookie-ben tárolja el. Amikor legközelebb megnézed az oldalt, akkor a FF ebből a cookie-ból ellenőrzi vissza, hogy elfogadtad-e cookie-k használatát... Ezt úgy hívják, hogy 22-es csapdája.

Megoldás: kapcsold be a cookie-k használatát, vagy ne engedd, hogy törlődjenek. Ha ezt nem szeretnéd és használsz valamilyen adblockert, vedd fel a listára ezt, ez kimondottan erre lett kitalálva. Persze így is átcsúszik néha egy-egy cucc, de azt meg manuálisan hozzáadhatod az adblocker listájához.

(#45978) kaposznyak válasza Beren (#45977) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom.

A korábbi kérdéshez kapcsolódva: Most már csak az Adobe Flash rosszalkodik. "Adobe Flash aktíválása" a szürke háttér előtt, holott a Bővítménykezelőben "Mindig aktív" a szabály, + a Védett mód is ki van kapcsolva.

Néha bal felül is megjelenik az ablak, hogy fenntartom-e a bővítmény blokkolását vagy engedélyezem.

(#45979) Beren válasza kaposznyak (#45978) üzenetére


Beren
tag

Friss a Flash? Ha jól tudom, egy időben a FF letiltotta azokat a bővítményeket, amik nem voltak frissítve. Hogy most mi a helyzet, azt nem tudom. Viszont ha nem friss a cucc, akkor eleve érdemes frissíteni.

(#45980) kaposznyak válasza Beren (#45979) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Letöltöttem a legújabb adobe flash playert. Azt írja: Shockwave Flash 20.0 r0 Naprakész 20.0.0.306
Újraindítottam a FF-t. Aztán a gépet. Még mindig blokkolja.

(#45981) Matthewus válasza kaposznyak (#45980) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg about:config-ban a plugins.click_to_play értékét. Használsz valamilyen kiterjesztést?

(#45982) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Átváltottam a YT centerről a YT plusra.
Nem találom azt a funkciót ami az oldalon történő legörgetés esetén a keresőmezőt is eltünteti.
Mit állítsak be esetleg a kiegészítőn kívül ami megoldaná?

(#45983) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Nagyon tré lett a mostani 4X-es kiadásu FF-ek. Linux Mint alatt Fészbúúkon állandóan kifagy, leáll feladatkezelő is 120% proci használatot ír ki rá. Csak kilőni lehet feladatkezelőben is a progit bezárni felejtős. Egy asztali és egy laptopon is ezt csinálja. Kicsit szánalmas már. Amúgy semmi sincs feltelepítve az ff-be only maga a böngésző.

(#45984) newmoonlight válasza kaposznyak (#45980) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jól mondja Matthewus. Az about:config-ban a plugins.click_to_play értékét állítsd át true-ról false-ra. Nekem is állandóan baszakodik a flash. Ezt még nézegetheted: [link]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#45985) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Be lehet úgy állítani a böngészőt hogy az előzményeket egy előre meghatározott időtartamban törölje? Pl hetente...
Köszi! :R

(#45986) BiP


BiP
nagyúr

Sziasztok,

Firefox Developer-t használok (legújabb 46a2), Win10 legújabb Insider build, nvidia kártya, legújabb driver.
Elég gyakran csinál olyat, hogy eltűnik a weblapról a tartalom (vagy fehér lesz, vagy fekete). Tabok, minden megmarad, de mindegyikről eltűnik az infó. A FF újraindításával megoldódik, újra megy egy ideig. Nyitott tabok számától nem függ a dolog.
Tapasztalt más is ilyet? Van valami tipp, hogy mi lehet a gond? (FF, Win10, driver, én ezekre gyanakszom)
Sima FF 44 is van a gépen, azt asszony használja párhuzamosan, azzal nem jelentkezik a gond, csak a DevFox-ban, és talán már az előző verzióval (45) is ezt csinálta, ha jól emlékszem.

(#45987) Fandango válasza BiP (#45986) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom mi okozza a problémát, de ha developer verziót, insider windowst használsz, a helyedben annyira nem lepődnék meg, hogy ilyen probléma előfordul. Mint ahogy írtad normál FF alatt nincs ilyen hiba, akkor még mi a kérdés?

(#45988) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

A FF43 és 44 között változott valami komolyabb dolog? A 44-es folyton megáll, ha a Facebook-ot túrom, de érdekes módon csak a Facebook-nál. Fullosan elfoglalja a neki jutó processzormagot és nem történik semmi, csak a Feladatkezelővel lehet kilőni. A 43-as nem csinál ilyet... Meg lehet nézni valahogy, hogy mi is fogja meg ilyenkor a 44-est?

Beren

(#45989) BiP válasza Fandango (#45987) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem meglepődök, hanem választ keresek. Tisztában vagyok a kockázatokkal, és azért is említettem meg ezeket, mert én is ezekben látom a probléma okának lehetőségét (ill. ezek kombinációját)
Párhuzamosan használunk 2 firefoxot asszonnyal, (sima és dev), és így volt a legegyszerűbb megoldani, hogy párhuzamosan futhasson 2 külön FF is, és ne kelljen profilokkal sem szarakodni. (bétával nem fut így együtt, csak a dev.)
Sokáig jó volt, csak pár hete bugos, ezért vagyok kíváncsi, hogy más is talákozott-e ilyennel, van-e megoldás, tehát érdemes-e foglalkozni vele, vagy tudjam be a "béta" cuccok bugosságának, és éljek együtt a dologgal?! (és/vagy cseréljek szoftvert)
Opció még egy teljes rendszerújratelepítés, de se időm, se energiám nem volt még eddig rá. És nem is biztos, hogy ez megoldja, bár látok némi esélyt.

De ha valakinek van arra ötlete, hogy 2 sima FF vagy sima+béta futtatható-e kényelmesen párhuzamosan külön profilokkal, (és ezáltal lecserélhetném a dev-et), nekem az is jó.
A fórumban a leírás röpke 5 éves, neten se nagyon van frissebb, kérdés, hogy ez a módszer valid-e még. Még nem próbáltam, de lehet, hogy ránézte
A lényeg, hogy legyen 2 teljesen független firefox, aminek semmi köze ne legyen egymáshoz. Ha nagyon nem megy, akkor feltolok magamnak egy Chrome-ot, és elfelejtem az egészet :), de ez az utolsó lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#45990) EmptyParadox válasza BiP (#45989) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hmm, esetleg hardveres gyorsítás kikapcsolása?

Két külön profil:

Firefox ikon -> cél mezőbe idézőjel után: -p
Ezzel megnyitod a profil managert, létrehozod a szükséges új profilt.
Két külön ikon, az egyik maradhat akár simán is (akkor az a defaultot fogja megnyitni), másik cél mezejébe pedig az idézőjel után: -p ProfilNeve -no-remote
Elvileg ennyi az egész. :)

[ Szerkesztve ]

(#45991) BiP válasza EmptyParadox (#45990) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi.

gpu: Ez tegnap este jutott eszembe nekem is (igazából csak tegnap kezdett el annyira bosszantani a dolog, hogy agyaljak valami megoldáson, sokáig reménykedtem, hogy valami frissítéssel megoldódik magától), de azóta meg nem voltam gép előtt, hogy kipróbáljam.

profil: lényegében a leírások is ennyit írnak, remélem ez még működik. Mert ha igen, akkor lehet, hogy ez lesz, és hagyom a dev-et a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#45992) Beren válasza Beren (#45988) üzenetére


Beren
tag

Ehh, egyre biztosabb, hogy valamelyik plugin... Ha safe módban indítom a FF-ot, akkor semmi gond. Van valami plugin monitoring eszköz, hogy ne kelljen egyesével kikapcsolgatni és tesztelni?...

(#45993) Rimuru válasza Beren (#45992) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudok rola. Esetleg ugy gondolkodhatsz hogy mi az ami kihathat a facebookra (pl adblock igen, de egy gmail checkernek nem kene).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#45994) Beren válasza Rimuru (#45993) üzenetére


Beren
tag

A facebook Phishing Protector-t már teszteltem, de nem az volt... :) Nem biztos ám, hogy csak a Facebook-kal van gond (ott szinte mindig), más oldalakon ugyan még nem vettem észre, de attól még nem lehetetlen... Úgy tűnik, kénytelen leszek rászánni az időt és végigfutni a plugineken. Nem vagyok boldog... :(

(#45995) Matthewus válasza Beren (#45994) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha gondolod, írd le hogy milyen kiterjesztéseket használsz.

(#45996) Rimuru válasza Beren (#45994) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugy kezdenek neki hogy ami "letszukseglet" azokat meghagyom,a tobbit tiltanam (es utana egyesevel engedelyeznem). Ezzel mar egy eloszures lenne hogy melyik csoportban is kell keresgelni.

Vigyázat, csalok!

(#45997) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok.
Firefoxban a Youtube videók úgy indulnak hogy kb. 10 másodpercig nagyon pixeles a kép hiába van beállítva nagy felbontásra a lejátszó! Miért lehet ez?

(#45998) spammer válasza #77081088 (#45985) üzenetére


spammer
veterán

Alapból nem tudja, ami elég nagy szégyen, de ezzel megoldható:

Expire history by days

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45999) #77081088 válasza spammer (#45998) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nagyon köszönöm! :R

(#46000) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Nekem is szintén a Flash-el van gondom mint pár h.sz.-el korábban az egyik fórumtársnak.Jelzi,hogy elavult,blokkolja,idáig ok.Letöltöm a legújabbat és error-al leáll máris az elején ezerből ezerszer.Mi lehet a gond szerintetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.