Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Asztali gépemen már egy ideje furcsán viselkedett a Firefox, így gondoltam letúrom az egészet, és csinálok egy tiszta telepítést, majd utána mindenféle böngészőből való importálás helyett visszateszem a könyvjelzőket az egyébként is használt Xmarks, a jelszavakat pedig a Lastpass kiegészítővel.
FF-t uninstalláltam, appdata/roaming és appdata/local mappákat is töröltem, majd csináltam egy tiszta telepítést. Indítás után jónak tűnt minden, a weboldalak bejönnek, viszont kiegészítőket nem tudok telepíteni, vajon mi lehet a gond? Bármilyen kiegészítővel próbálkozom, akkor azt írja: Hiba történt a(z) bővítményneve letöltése közben. Próbálja újra.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45652) #41133696 válasza #41133696 (#45617) üzenetére


#41133696
törölt tag

Visszatértem 32-bites verzióra, ekkor már félsiker volt, mert megjelent a Kaspersky beépülője, de le volt tiltva, a KIS topicban kaptam újabb segítséget Hzoli kollégától, és így már működik szépen.

Bónusz a 32-bites Firefox-szal ugyanúgy mint a Chrome esetében, a Facebook, és egyéb HTTPS oldalak is működnek :C

(#45653) Raynes válasza Kékes525 (#45632) üzenetére


Raynes
tag

Nálam meg Bespin-témás Double Commander fut. Emlékeztet a régi, jó Total Commanderre :DDD Plusz multiplatformos, Linux alatt is használható, ellentétben a TC-vel és a Far-ral, esetleg az Unreal és FreeCommanderrel. Linuxon eleve a Midnight Commander kiváltja a Fart.

A Double Commander szinte mindent tud, amit a Total Commander, TC-s beépülőket is fogad. Egyedül az FTP kezelése kicsit sutább, és nem lehet hangjelzést beállítani a x másodpercnél hosszabb műveletek befejeződése után. Minden mást tud ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

(#45654) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok valami progit ami leszedi a ASK Home Page-t,mert valahogy rátelepítődött és nem tudom leszedni!

Köszönöm!

Bendegúz

Bendegúz

(#45655) Vakegérke válasza atka76 (#45654) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Start, Vezérlőpult, Programok és szolgáltatások. Kijelölöd az Ask Toolbar-t, Eltávolítás.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45656) atka76


atka76
tag

Köszi,de ez ennál zsiványabb,nincs a listában de mégis tevékenykedik!
Progi kell rá!

Bendegúz

(#45657) Fandango válasza atka76 (#45654) üzenetére


Fandango
veterán

(#45658) Matthewus válasza atka76 (#45656) üzenetére


Matthewus
őstag

Távolítsd el Firefoxból, ha ott se látod a Kiegészítők között, akkor az about:config-ban nézd meg hogy mi van a browser.startup.homepage értéknél.

(#45659) atka76 válasza Fandango (#45657) üzenetére


atka76
tag

Köszi!
Telepítettem de hogy távolítja el?

Bendegúz

(#45660) Fandango válasza atka76 (#45659) üzenetére


Fandango
veterán

Program elindít, kattint a Scan gombra, eredményt megvár ami nem kell eltávolít.

(#45661) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Az egyik kollégámnál fellépett pár napja az a jelenség, hogy amikor elindul a böngésző, a böngésző bezáráskori állapota töltődik vissza, magyarán a legutóbbi lapok jelennek meg. Viszont neki nem ez kellene, hanem egy fix kezdőlap. A poén az, hogy a Beállítások menüpont tanúsága szerint a kezdőlapnak kellene megjelennie, mégsem teszi, és hiába állítom át, majd vissza, nem akarja az igazságot, ragaszkodik a legutóbbi lapokhoz. És természetesen a legfrissebb verzióról van szó, 64 bites Win 7 alatt.

Van valamilyen ötletetek? :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#45662) russel87


russel87
csendes tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a Mozilla-ban "akadnak" a videók (pl.: youtube). Az egér mutató is el szokott tűnni! Aztán kapok egy ilyen hibaüzenetet.

A Microsoft Edge-ben egyáltalán nem veszek észre akadást.

Eddigi próbálkozásaim, amik nem vezettek eredményre:
dom.ipc Itt mindent átállítottam false-ra
browser.sessionstore.internal Itt 15 000 érték helyett 500 000 állítottam.

Op. rendszer: Windows 10 Pro x64

(#45663) Matthewus válasza russel87 (#45662) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem kellene állítgatni semmit. Milyen kiegészítőket használsz?

(#45664) russel87 válasza Matthewus (#45663) üzenetére


russel87
csendes tag

Youtube flash player.

(#45665) Matthewus válasza russel87 (#45664) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg egy tiszta profillal mindenféle állítgatás nélkül.

(#45666) scope2007 válasza csferke (#45633) üzenetére


scope2007
addikt

A másik út nem általam kitalált valami, hanem a bankomnál van sima java nélküli felület is xD
Csak így

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45667) saelin válasza scope2007 (#45666) üzenetére


saelin
veterán

OTP megy gond nélkül 64-es rókával. A többi nem érdekel! :P

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45668) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Internetes képeket el lehet forgatni valahogy?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#45669) DS39 válasza Bjørgersson (#45668) üzenetére


DS39
nagyúr

van olyan képkezelő kiegészítő, ami tudja. pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45670) Bjørgersson válasza DS39 (#45669) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kiegészítő nélkül nem lehet? Pl. valami billentyűkombinációval?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#45671) Matthewus válasza Bjørgersson (#45670) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem. Több kiegészítő is létezik rá, lehet válogatni.

(#45672) saelin


saelin
veterán

Lehet azzal kezdeni valamit, hogy full screen YT alatt ne legyen ott ez a kis oldaltöltési infó bal oldalt lent:
[link]

Egy picit zavaró, hogy mindig tölt valami vackot és nem akar eltűnni percek múlva sem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45673) Skullwipe válasza saelin (#45672) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ismerős a dolog, úgy voltam vele csak nálam van ilyen. Én ilyenkor gyorsan lekicsinyítem és alatta mondjuk a feltöltő nevére húzom a kurzort, hogy kiírja azt a linket, ezután nekem már nem lesz ott. Én valami html5 bugra gondolok, csak az lehet.

(#45674) Traxx válasza Traxx (#45661) üzenetére


Traxx
őstag

Erre van valakinek tippje? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#45675) Jazz


Jazz
veterán

Tudtok olyan kieget amivel vissza lehet állítani a régi find bar text alapú keresés előre-vissza gombjait? (ezek az új nyilas gombok nagyon picik, alig lehet eltalálni őket)
Find bar tweek-el próbálkoztam még, de sajna az nem tudja ezt.

free your mind

(#45676) Matthewus válasza Jazz (#45675) üzenetére


Matthewus
őstag

Stylish-ba vagy userchrome.css-be ezt a kódot kell beilleszteni:
.findbar-find-previous label:after { content: "Előző"; }
.findbar-find-next label:after { content: "Következő"; }
Elvileg ennek jónak kell lennie.

(#45677) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Friss telepítésű firefox és nem tudom a könyvjelzőket vissza rakni bele,mert ezt írja ki.Ilyenkor mit lehet csinálni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45678) spammer válasza Pityu. (#45677) üzenetére


spammer
veterán

A könyvjelzőket html-be kellett volna exportálni és abból importálni. Vagy importáláskor dobja fel ezt? :F Amúgy folytatás gomb, várj egy kicsit, hátha összeszedi magát.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45679) Matthewus válasza Pityu. (#45677) üzenetére


Matthewus
őstag

Nyomni kell a Folytatást míg be nem fejezi.

(#45680) rii


rii
nagyúr

sziasztok

mitől lehet az, hogy a syztlish add-on nal, a feltelepített stylis-ok nem megefelőlen jelennek meg?

pld face-nál a kék fejléc megmarad, más sytle -nál meg midnen sikeresen lecserélődik ....
gmail-nál is (lehet h előbb ki kell választani a gmail default style-t, mert pld, egy adott style a betűk színét nem írja felül? ezért ha a gmail dark style-t használom, fekete alapon fehér betűkkel, és erre rátennék egy viulágos style-t, amiben meg fekete betűk vannak, akkor ő a betűk színéhez nem nyúlván fehér alapon fehér bertűket kapok?

face-nál nem értem, hogy miért hagy meg egyes elemeket, pld., a felső kék sort nem teszi át arra, amit a sytlle screen shotján léátni lehet .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45681) csako válasza rii (#45680) üzenetére


csako
veterán

Mert amióta megcsinálták az adott userstyle-t, azóta változott az oldal css-e és már nem vonatkozik rá teljes egészében.
Pl. a facebook fejlécének a "class" neve már más, mint amit annak idején beleírt a fejlesztője, ezért nem színezi át kékről.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45682) Pityu. válasza spammer (#45678) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig mindig a könyvjelző kezelőbe mentettem le ahogy kell,de eddig mèg sosem találkoztam ilyennel,hogy nem tudja vissza rakni a könyvjelzőket.

#Matthewus

Próbáltam többször de mèg a firefox is kiakadt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45683) Matthewus válasza Pityu. (#45682) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam is kiakadt, mert sok könyvjelzőm van, de eddig mindig tudtam importálni. Várni kell egy kicsit, ha kiakad is.

(#45684) Pityu. válasza Matthewus (#45683) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok akkor meg próbálom azt,mert nekem is sok könyvjelzőm van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45685) Donvit078


Donvit078
tag

Üdv! Tudja valaki hol lehet kikapcsolni hogy összeomlás után ne akarja kinyitogatni az előzőekben megnyitott lapokat? köszi

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#45686) Intruder2k5 válasza Donvit078 (#45685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ez a kulcs lesz az:

browser.sessionstore.resume_from_crash

[ Szerkesztve ]

(#45687) rii válasza csako (#45681) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

akkor mindig az újak közt kell keresgélni ... és a sytyle-oknál mindig várható, h meghülyülnek .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45688) kovy79


kovy79
őstag

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet nálam a hiba?
Összeomlás után a Firefox nem ajánlja fel a munkamenet helyreállítását (azt persze közli, hogy összeomlott).
Megnyílik helyette egy új kezdőlap...
Semmit nem állítottam el (25.0 és a frissítés is kikapcsolva), tegnapelőtt óta ilyen...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45689) Intruder2k5 válasza kovy79 (#45688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az alábbi kulcsok értéke?

browser.sessionstore.max_resumed_crashes
browser.sessionstore.resume_from_crash

(#45690) kovy79 válasza Intruder2k5 (#45689) üzenetére


kovy79
őstag

browser.sessionstore.max_resumed_crashes;1
browser.sessionstore.resume_from_crash;true

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45691) Intruder2k5 válasza kovy79 (#45690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes, mert ezek alapján szerintem kellene mennie. Na majd jön egy szaki aki jobban vágja a témát, és hátha lesz egyéb tippje.

(#45692) Kékes525 válasza Intruder2k5 (#45689) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nincs disk cache, hanem csak memóriában cachel akkor nincs honnét visszaállítania.
Nálam, mivel 16 GB RAM-om van ezért browser.cache.disk.enable;false, gondolom ekkor sem állítja vissza. Neked mi az értéke? Mennyi a diszk cache-ed értéke?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45693) Intruder2k5 válasza Kékes525 (#45692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de ennek is ellentmond, hogy állítólag semmit sem állított a fórumtárs, már pedig alapban van disk cache szerintem.

(#45694) Kékes525 válasza Intruder2k5 (#45693) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz. Valamilyen kiegészítő nem változtatja ezt meg? Meg kellene néznie az : Hibakeresési információt Azonbelül is a "Fontos, módosított beállítások"-at. Hátha ott van valami beállítva ami magyarázza.

(#45695) Matthewus : A temporális könyvtárba, a windos\temp-e?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45695) Matthewus válasza Intruder2k5 (#45693) üzenetére


Matthewus
őstag

Valóban, nem a cache-től függ a visszaállítás, nem ott tárolja a munkamenetet.
Lehet, hogy a munkamenetet tároló fájllal történt valami. Ha fontos a munkamenetek megőrzése akkor érdemes a Session Manager kiterjesztést használni, azzal nem fordulnak elő ilyen problémák.

(#45696) Intruder2k5 válasza Kékes525 (#45694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Én nem tudok ilyen kiegészítőről, bár ez nem jelent semmit. Én azt tudom még javasolni, hogy kezdjen egy tiszta profillal, egyéb ötletem nincs.

szerk.: Na, megjött a Mester!. :)

[ Szerkesztve ]

(#45697) Kékes525 válasza Matthewus (#45695) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt én is köszönöm, érdekes és hasznos kiterjesztés, feltétlen kipróbálom!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45698) kovy79


kovy79
őstag

Köszi mindenkinek a segítő szándékot!
Igazából lövésem sincs, mivel -mint írtam- semmit sem változtattam, egyszer csak elkezdte...
A Session Manager-t tegnap feltettem, de csak teljesen szűz Firefox indítása esetén működik. Ha elindítok egy kedvencekbe mentett könyvjelzőt (amiben van pl. 40 lap) azt nem tudja (újra) menteni, ezt visítja:
"Hiba. A művelet sikertelen. Nem elérhető fájl:
JSON.parse: unexpected character(SyntaxError)"
Meg még egy lapnyi hablaty...

mod: a Beállítások/Általános/Indítás értékének változtatása sem változtat a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45699) kovy79


kovy79
őstag

Még egy kis infó, amit most vettem észre:
összeomlás után ugyebár "tiszta lappal" indul újra a Firefox és az előzményekben nem is látom a összeomlás előtt megnyitott oldalakat! Ez eddig nem így volt. Hiába omlott össze, az előzményekben ott volt minden. :F

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45700) Jazz válasza Matthewus (#45676) üzenetére


Jazz
veterán

Pfff....működik. Ez igen. :R Ha még azt is megoldod hogy az ékezetes betűket is megtudja jeleníteni....(de ez már csak szőrszálhasogatás. :B )

Próbáltam a beállításoknál állítani a betűtípust, illetve a kódolást, de ott minden stimmel. (Latin kódolás és arial vagy times new roman betűkészlet.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.