Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) #41133696


#41133696
törölt tag

Milliókat tesznek ki veszélynek a Firefox kiegészítői

Hmm, nekem elég kevés kiegészítő van csak fent :)

Most viszont eggyel tovább csökkentettem:

A WoT-ot sajnálom, de a Kaspersky ott van helyette :)

[ Szerkesztve ]

(#46502) M3oH válasza #41133696 (#46501) üzenetére


M3oH
addikt

WOTot ne sajnáld, nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#46503) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Vissza raktam a firefoxot és használtam is egy bő 2-3 hétig teljesen hibátlanul.
Egészen mostanáig , amikor megjelent egy olyan probléma, hogy egy kis idő után 5-10 perc alatt (változó) a "Plugin container for firefox" orbitálisan nagy (értsd akár 50%os) proci használatot generál magának. Olykor ezt a nagy semmit tevések közepette is megcsinálja !
Tegyem azt nyitva van egy Face + egy youtube ahol nézek egy videót (nem kinagyítva) és egyszer csak 50+% os használat .. Eddig közelében sem volt !
Valamikor még egy egyszerű pcworld betöltése után is!
Kicsit olyan mint ha beragadna ez a cucc :\ Mivel nem áll le !
Valaki találkozott már ilyennel ? - Vagy esetleg ötlet(ek) , hogy hogyan oldjam meg ? :\

Előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#46504) #81562624 válasza #41133696 (#46501) üzenetére


#81562624
törölt tag

A Firefox tíz legnépszerűbb bővítményéből kilenc sebezhető ilyen módon, ezeket több millióan használják. Többek közt említették a Video DownloadHelper, Firebug, NoScript Security Suite, DownthemAll!, Greasemonkey, Web of Trust, Flash Video Downloader, FlashGot Mass Downloader és a Download Youtube Videos kiegészítőket. Az AdBlock Plus kivételt képez.

Ha jól számolok, akkor bizony a bővítmények 90%-a egy nagy szar. :) Nyilván azok is, amik nem fértek be a top 10-be. Még szerencse, hogy a reklámblokkolón kívül az összeset fölöslegesnek tartom. De én csak egy mezei user vagyok, semmi powerkedés.

(#46505) EmptyParadox válasza #81562624 (#46504) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nem szarok, kell hozzá az idióta user is. Fel kell raknia a harmful kiegészítőt melléjük, hogy kihasználja a rést. Ha meg kicsit is körültekintően böngészünk, nem fog felkerülni idegen kiegészítő saját magától.

(#46506) #41133696 válasza M3oH (#46502) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem hiányzik, csak ott volt évek óta, van helyette Kaspersky, ami már azért is makulátlan, mert a KIS csomag része.

(#46504) carrick16: Az én esetemben azt is a Kaspersky intézi :D

(#46507) Rasiel


Rasiel
senior tag

Sziasztok!

Az valami úton-módon megoldható, ha egy weboldalon elindítok egy beágyazott youtube videót, akkor azt egy új lapon nyissa meg a Firefox?

(#46508) draco31


draco31
veterán

Hello!

Pár napja azt vettem észre, hogy ha FB és vatera megy egyszerre, és több vatera oldal van megnyitva, akkor egyszer csak megfagy a Firefox, feladatkezelő pedig azt mutatja, hogy 1.5Gb ramot zabál. Ez még nem is lenne nagy tragédia, mert van 6 giga belőle, meg 4 magos xeon, de mi a frász lehet vele? Bővítmények flash meg java.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#46509) #81562624 válasza Rasiel (#46507) üzenetére


#81562624
törölt tag

Persze, meg tudod nézni YouTube-on is. :DD A beágyazott videón a teljes képernyős mód melletti YouTube gomb megnyomásával. :))

(#46510) Rasiel válasza #81562624 (#46509) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi a választ!

Igen, ezzel én is tisztában vagyok, viszont arra gondoltam, ha ráklikkelsz a beágyazott videón a play gombra, akkor azonnal egy külön lapon nyitja meg, plusz ugye ilyenkor nem indítaná el az adott weboldalon is a videót. Tudom, az opció, amit írtál +1 kattintás, nem halok bele, de régebben volt egy nagyon jó YT kiegészítő, többek között egy ilyen funkcióval. Viszont megszűnt és kénytelen voltam másra váltani, amelyben már nincs ilyen. Nem egy olyan hatalmas dolog egyébként, csak gondoltam rákérdezek. :B

[ Szerkesztve ]

(#46511) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv ismét.
Volt egy olyan problémám a firefox böngészővel, hogy nem tudott beágyazott videókat lejátszani. A probléma még mindig megvan viszont letöltöttem a nightly verziót amin meg tökéletesen megy! A probléma a következő:
(mutatom képbe inkább)

Na ez nincs az alap firefox böngészőmbe és nem is lehet telepíteni rá valamiért. Akár hányszor törlöm le és telepítem újra sem a 43as sem a 45ös verzióba nincs ilyen valamiért.

Viszont ebbe a nightly félébe meg nincs Magyar nyelv mert amit letöltött 48as verzió az meg túl új. A régebbit amihez még van Magyar nyelv honnan tudom leszedni?
Illetve meg tudná mondani valaki, hogy az alap firefox böngészőmbe az miért nincs amit mutattam a képen?
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#46512) EmptyParadox válasza AliasB (#46511) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Új profillal sem jelenik meg pluginek között?

(#46513) AliasB válasza EmptyParadox (#46512) üzenetére


AliasB
senior tag

Nem sehogy és nem tudom, hogy miért.

Járj nyitott szemmel.

(#46514) ledgeri válasza Rasiel (#46510) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha látszik a címe akkor talán a linkként odavihet, ha görgővel rákkantintassz ( görgőkatt = megnyitás új lapon)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46515) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Most egy notebookon kezdtem el dolgozni, és ugyanaz a hiba előjön, mint az asztali gépen: A Firefox "elveszti" a cookie-kat. Azaz pár nap múltán mindenhova újra be kell jelentkeznem (pl. ide is), mindenhol rá kell nyomnom az "Ez az oldal cookie-kat használ..." szövegekre. Már nagyon unom.
Mi okozhatja ezt két különböző gépen is?

(#46516) Steelmanus válasza AliasB (#46511) üzenetére


Steelmanus
addikt

Index of /pub/firefox/nightly/latest-mozilla-central-l10n/ es a firefox-48.0a1.hu.win32.installer.exe -t toltsd le.

(#46517) Rasiel válasza ledgeri (#46514) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi, ezt nem tudtam, így működik. :R

(#46518) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Azt be lehet valahogy állítani, hogy a Firefox automatikusan magas prioritással induljon?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46519) mis69 válasza Vakegérke (#46518) üzenetére


mis69
tag

(#46520) Vakegérke válasza mis69 (#46519) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46521) blountex


blountex
senior tag

Hello!

Tudtok egy olyan egyszerű letöltéskezelőt ajánlani, aminél mondjuk rábökök a letöltésre ikonra és felugrik egy ablak miszerint kiválaszthatom, hogy hova akarom menteni vagy épp az adott .exe vagy pdf file-t megnyitni.
Opera letöltéskezelője ilyen szempontból nagyon egyszerű és jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#46522) yanna válasza blountex (#46521) üzenetére


yanna
őstag

Firefox + Free Download Manager

(#46523) donmackó


donmackó
őstag

Kijött a Firefox 45.0.2 -> release notes
Most dobta fel a frissítést. :D

Release the cable hounds!

(#46524) movax válasza blountex (#46521) üzenetére


movax
őstag

Ehhez nem kell kiegészítő, a Beállításokban rá kell nyomni arra, hogy kérdezze meg minden letöltés előtt, hová mentsen.

(#46525) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Arra van valamiféle megoldás,lehetőség hogy a Firefox mostani állapotot kompletten lementem (gondolok ez alatt a pluginokra, kiegészítőkre, könyvjelzőkre, jelszavakra, beállításokra, stb), ha esetleg újra kell tennem a rendszert, abból könnyedén visszaállíthatom a Firefox jelenlegi állapotát?

(#46526) Fandango válasza kukinyo (#46525) üzenetére


Fandango
veterán

(#46527) kukinyo válasza Fandango (#46526) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm szépen. :R
Nem erősségem az angol, így nem pontosan értem hogy visszaállításnál hogy is működik? Itt valami a nevekkel van, amit nem teljesen értek.

(#46528) yanna válasza kukinyo (#46527) üzenetére


yanna
őstag

Egyszerűen elmented a profil mappát, és ha fölülírod ezzel az új telepítésű FF profil mappáját, minden a "régi" lesz.

(#46529) kukinyo válasza yanna (#46528) üzenetére


kukinyo
addikt

Szóval semmi variálás, egyszerű felülírás és kész.
Köszönöm szépen a választ. :R

(#46530) yanna válasza kukinyo (#46529) üzenetére


yanna
őstag

Igen, semmi hókuszpókusz, az új tartalmát fölülíratod a régi tartalmával.

(#46531) blountex válasza movax (#46524) üzenetére


blountex
senior tag

Végül ez lett a nyerő, köszi

(#46532) Kékes525 válasza Vakegérke (#46518) üzenetére


Kékes525
félisten

Olykor csodákra képes: prioritás beállítása Windowsban – véglegesen!

Ezzel a kis programmal bármilyen program prioritását tudod szabályozni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46533) Kékes525 válasza mis69 (#46519) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, most látom, hogy ugyanazt adtad meg. :B

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46534) Vakegérke válasza Kékes525 (#46533) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ettől függetlenül köszönöm segítő készséged. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46535) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok
Lenne 1 gondom a firefoxxal. (Win10)
A keresőjébe a Bing egyfolytában visszatér, és alapértelmezetté teszi.
Hiába töröltem, és tettel a guglit alapértelmezetté.
Mivel lehet végleg megszabadulni tőle?

(#46536) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
45.0.2.esetében gmail fióknál bejelentkezésnél nem kínálja fel,hogy megjegyezze a jelszót.
Hogyan lehet ezt beállítani?
Elnyomtam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#46537) Treff válasza Steelmanus (#46516) üzenetére


Treff
aktív tag

Jesszusom! Mi ez az irgalmatlan mennyiségű fájl és teli könyvtár???
És mit takar a nightly verzió?

(#46538) ledgeri válasza Treff (#46537) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nyelvek..., pontosabban a nyelvi változatok...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46539) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Sokak által használt céges gépen bármit megnyitok Firefoxxal, 2-3 másodperc mulva televágja az oldalt reklámokkal. Ráadásul néha ha OK-ra, linkre rákattintok, nem is azt az oldalt nyitja meg, hanem valami más rkelámoldalt.
Tudtok ajánlani valami programot vagy kiegészítőt, amivel le tudom ezeket írtani?

(#46540) Intruder2k5 válasza AndrewTdi (#46539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Anti-spyware, anti-malware, antivirus programok futtatása, teljes scan. Valamit összeszedett a gép. Ez nem Firefox hiba. Ja, és ezekre lehetőleg ne kattintgass rá.

[ Szerkesztve ]

(#46541) Vakegérke válasza AndrewTdi (#46539) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

AdwCleaner

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46542) Cs.I.T. válasza Kezdő vagyok (#46536) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Beállítások=>Biztonság fül=>Bejelentkezéseknél a kivételekre kattintani.

Valószínűleg itt lesz a gmail, és ha törlöd innen, újra kérdez.

(#46543) ZSANT


ZSANT
újonc

sziasztok,

valaki le tudná írni mi a Firefox EME-free verzió???
(Mert látom külön megkülönböztetnek sima és EME free verziót. Miben több/kevesebb az EME free az alap Firefox verziótól?)

kösz.

[ Szerkesztve ]

(#46544) Fandango válasza ZSANT (#46543) üzenetére


Fandango
veterán

EME free verzióban még nincs DRM támogatás.

(#46545) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Gyökeresen új böngészőn dolgozik a Mozilla

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46546) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Hogy lehet beállítani a Fox-ot hogy bármilyen nagyítást én tudjak megadni neki hogy azzal induljon alapból és ne csak a 100%-os nagyítással induljon?

(#46547) Intruder2k5 válasza mis69 (#46546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kiegészítővel biztosan lehet, de talán van rá about:config oldali változó is...

layout.css.devPixelsPerPx

[ Szerkesztve ]

(#46548) yanna válasza Pityu. (#46545) üzenetére


yanna
őstag

Biztos én vagyok a tudatlan, de nekem ez olyannak tűnik, mintha a favágást a motoros láncfűrész helyett elkezdené valaki kávéskanállal fejleszteni. :U

(#46549) Pityu. válasza yanna (#46548) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Majd össze tákolnak valamit :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46550) mis69 válasza Intruder2k5 (#46547) üzenetére


mis69
tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.