Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) spammer válasza creed33 (#45900) üzenetére


spammer
veterán

I don't care about cookies

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45902) creed33 válasza spammer (#45901) üzenetére


creed33
aktív tag

Sokat segítettél!
A Jóisten áldjon meg! :D

(#45903) movax válasza creed33 (#45900) üzenetére


movax
őstag

OK, fennebb a válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#45904) #58682368 válasza netpeti98 (#45897) üzenetére


#58682368
törölt tag

Nem, de nem is szenvedtem vele sokat. Újraraktam gyorsba az os-t és ez megoldotta. Köszönöm azért a segítséget :R

(#45905) Top cat


Top cat
őstag

Sziasztok!

Van egy összetett kérdésem.
Az előzmények: Nemrég összeomlott a Tűzrókám és nem is sikerült sehogy újraindítani. Úgy voltam vele, hogy nem kínlódok
uninstalláltam és felraktam egy Portable verziót. Ez most 240MB-ot foglal el.

Most, hogy fogyott a hely a rendszerről elkezdtem törölni a felesleges temp állományokat. Azt vettem észre, hogy a

C:\Users\Admin\AppData\Roaming mappában van egy Mozilla mappa. Azon belül \Firefox\Profiles\93klht6c.default mappa aminek a mérete 1,2GB.
Ezen mappán belül van egy állomány places.sqlite-wal ami maga 1GB.

Jólsejtem, hogy ez a régi telepített Firefox maradványa amit valamiért az uninstall nem szedett le?

A Portable verzió nem csak a saját mappájába ír?

Ugyanis a C:\Users\Admin\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ mappában van még két másik is

Crash Reports-BackupByFirefoxPortable
Crash Reports

Ezeknek a módosítási dátuma mostani.

(#45906) DS39 válasza Top cat (#45905) üzenetére


DS39
nagyúr

az uninstall nem szedi le alapból a profil mappát, abban vannak az előzmények, könyvjelzők stb.

a másikra nem tudom a választ, portable firefoxot nem használok.

(#45907) Top cat válasza DS39 (#45906) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a places.sqlite-wal 1GB-os méret nem túl brutális?

A régi Firefox úgy volt beállítva, hogy újraindításkor jelenítse meg a legutoljára megnyitott oldalakat.
Volt egy két oldal ahova már nem találok vissza de jó lenne ha meglenne.

Ebben a profil mappában nincs véletlenül letárolva ez valahogy?

(#45908) DS39 válasza Top cat (#45907) üzenetére


DS39
nagyúr

hát eléggé.

a régi profilban benne lesznek az előzmények, utoljára megnyitott lapok stb. de kétlem hogy így "szövegesen" ezt ki tudnád nyerni, esetleg ha a portable foxhoz telepítesz SQLite manager kiegészítőt, akkor tudsz lekérdezni a .sqlite adatbázis fájlból.

viszont nem egyszerűbb feltelepíteni egy rendes foxot? az használni fogja a régi profilt valószínűleg, vagy ha újat hoz létre, a régi tartalmát bemásolni oda, és akkor megtalálod amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#45909) Top cat válasza DS39 (#45908) üzenetére


Top cat
őstag

A profil mappában van egy sessionstore-backups mappa. Ebben a recovery.bak-ot jegyzettömbbel megnyitva rákerestem arra a pár oldalra ami kellet és mind megtaláltam.

Így nem kell visszarakni a telepíthető verziót.

Kösz a segítséget :)

(#45910) ceia


ceia
őstag

Egy kép megjelenítése helyett ezt az üzenetet kaptam a Firefoxtól. (volt már jópár ilyen más oldalakkal is) Lent van olyan, hogy értem mi történik, és akkor elvileg tovább engedne, de csak akkor, ha beteszem a kivételek közé ezt az oldalt, ahol a kép van. Mármint azon kivételek közé, amikben bízom még ha nincs is érvényes bizonyítványuk. Eddig tiszta. De miért nem lehet csak úgy arra utasítani, hogy csak most engedjen tovább, miért kell ehhez feltétlenül betennem a kivételek közé?? Utána ki tudom venni onnan?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#45911) Matthewus válasza ceia (#45910) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen vírusirtót/tűzfalat használsz?

(#45912) SP4C3 válasza ceia (#45910) üzenetére


SP4C3
veterán

Dátum idő jól van beállítva? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45913) ceia válasza Matthewus (#45911) üzenetére


ceia
őstag

Comodo tűzfalam van, antivírus nincs*, hetente scannelek Malwarebytes-szal, és amúgy minden letöltött exe-t csekkolok a Virustotalon. A MBAM sosem talál semmit. Eddig egy ilyen figyelmeztetésnél sem tettem be az url-t kivételbe, tehát elmaradt a látogatása mindnek. Csak már érdekelne, most tényleg olyan komoly ha nincs tanusítvány? Most is csak egy jpg képfájl jelent volna meg a blokkolt címen..

*Avira volt ,de egy hiba miatt leszedtem, aztán nem került vissza. Kiderült, hogy a VT és MBAM elég, és persze a saját óvatosság, pl. nem nyitok meg kéretlen emaileket. Havonta scannelek adawarerel, adwcleanerrel, cleanmasterrel és adware removal toollal és nincs találat :)

(#45912) SP4C3 Igen, legfeljebb annyi az érdekesség, hogy angol nyelvű windows, de magyar területi beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#45914) SP4C3 válasza ceia (#45913) üzenetére


SP4C3
veterán

"legfeljebb annyi az érdekesség, hogy angol nyelvű windows, de magyar területi beállításokkal." - Nem, ezt így illik, nagyon helyes és dícséretre méltó! :R

Egyébként certificate hiba. Milyen oprendszered van? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45915) dances


dances
tag

Üdv!

A 44.0 -ás tűzróka hány proci magot tud használni?

Only the Good die young.

(#45916) Vakegérke válasza dances (#45915) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Megnéztem a feladatkezelőben, nálam mind a négy mag be van jelölve.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45917) #81562624


#81562624
törölt tag

Nem tudom letörölni a gépről ezt az ócska böngit (44.0 x64), mert nem indul el az uninstall... Valaki találkozott már ilyennel? :D Mégis mit kéne tennem, hogy le tudjam takarítani? A Revo sem tud mit kezdeni vele...

(#45918) #81562624 válasza #81562624 (#45917) üzenetére


#81562624
törölt tag

Megoldva: csökkentett módban lejött.

(#45919) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a firefoxnál a gmail fiókomban található hangoutsban nem tudom használni a kamerát és a mikrofont? Azt írja ki hogy bővítményt kell telepítenem (GoogleVoiceAndVideoSetup.exe), de hiába rakom fel, utána sem működik és újból bővítmény telepítését írja ki,

Mi lehet a gond? Ötlet, vélemény?

Kell vagy lehet engedélyezni valahol külön a kamerát és a mikrofont?

köszönöm

(#45920) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Ezt a videót szeretném áttölteni youtube-ra, mert így máshova is beágyazható:

http://www.atv.hu/videok/video-20160203-hegedus-zsolt-eb

Hogyan lehet ezt megcsinálni? Próbáltam különféle böngészőkiegészítőkkel, forrásban is kutakodtam, de egyik módszerrel sem tudtam ezt a videót letölteni :( Mit javasoltok? Fontos volna, köszi!

(#45921) Intruder2k5 válasza kalapacsolok (#45920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Írj az ATV-nek, gondolom az Ő tulajdonuk.

(#45922) DS39 válasza Krystal_s (#45898) üzenetére


DS39
nagyúr

neked működik ma az x-notifier?
semmi nem változott firefox verzió, kiegészítő verzió, stb, és nem ellenőrzi a levelek érkezését :S
tuti a Google csinált vmit...

(#45923) DS39 válasza DS39 (#45922) üzenetére


DS39
nagyúr

úgy tűnik hogy a Google a szolgáltató általi IP cím váltásra is háklis.. (egész más tartományú ip-t osztott ki)
manuális bejelentkezésnél gyanakvóan elkérte a másodlagos e-mail címet. azt követően jó lett a kiegészítő is, de ehhez az kellett hogy mindegyik fiókban egyenként belépjek.

(#45924) spammer válasza kalapacsolok (#45920) üzenetére


spammer
veterán

Akkor nem kutakodtál eléggé, mert a forrásban ott a youtube link: [link] :) Amúgy ott az összes videójuk.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45925) Krystal_s válasza DS39 (#45922) üzenetére


Krystal_s
addikt

Működik, 2 gépen is néztem...
Nálunk gyakran változik az IP cím, de most a legutóbbi fióktiltásoknál az IP is ugyanaz volt, mint az előző napokban. Mégis valamiért idegennek látta a Gmail. Nálam sem történt semmi változás. Okos eszközön nem használom azokat a címeket, ezért más kiegészítő sem próbálkozhatott a belépéssel.
A Gmail által jelzett időpontban, amikor szerinte egy ismeretlen próbálkozott a belépéssel, akkor indítottam a gépet+böngészőt. Indításnál az X-notifier alapból leszokta kérdezni a címeket. (most ezt kikapcsoltam) Ezért is gyanakodtam erre a kiegészítőre, hogy valami miatt rosszul/máshogy kérdezte le a címeket, amit a Gmail idegennek érzékelt.
Ilyen esetben felfüggeszti a fiókokat és várja, hogy igazolva legyenek. Addig az X-notifier sem tudja lekérdezni a leveleket. Nekem is azért tűnt fel, hogy valami gond lehet a fiókokkal, mert az X-notifier pirossal jelezte, hogy nem tudja lekérdezni a címeket.

[ Szerkesztve ]

(#45926) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Hol és mit kell beállítanom ha azt szeretném hogy egy weboldalon található hivatkozásra rákattintást követően a hivatkozás mindig új lapon töltődjön be?

(#45927) EmptyParadox válasza creed33 (#45926) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Kattints a linkre középső gombbal, vagy ctrl+bal klikkel, és akkor új lapon fog megnyílni.
Meg elvileg a Tab Mix Plus tud ilyet, hogy sima bal klikkel is új lapon nyitja meg a hivatkozást.

[ Szerkesztve ]

(#45928) creed33 válasza EmptyParadox (#45927) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Azt akartam hogy sima bal klikkel nyíljon meg új lapon a hivatkozás.
Tab Mix Plus meg is oldotta a problémát. :K
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :C

(#45929) creed33 válasza EmptyParadox (#45927) üzenetére


creed33
aktív tag

Közben folyamatosan használom a böngészőt.
Sajnos mégsem tökéletes a megoldás. :O
A weboldalak egy részénél működök a dolog,más részénél nem. :W

(#45930) EmptyParadox válasza creed33 (#45929) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Igazából sosem használtam ezt a kiegészítőt. :/
Tudsz linkelni esetleg olyan oldalt, ahol nem működik?

(#45931) kalapacsolok válasza spammer (#45924) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

:D Hát ez fel sem merült bennem, mert eddig le tudtam menteni az oldalukról ,de most szigorítottak. De ez szuper, hogy ott elérhető, köszi!

(#45932) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,

hogylehet az új lapon a kedvenc oldalak megjeneítésénél több oldalt megjeleníteni ?
Nekem jelenleg 8 oldal jelenik meg, ott váltogatódik a lapok neve és sorrendje a látogatások gyakorisága alapján .

Lehet ezt alakítgatni, bővíteni, bárhogyan átalakítani?

(#45933) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Kb egy két hete folyamatosan problémám van a böngészővel ( 64 bites verzió, Win8.1 ). Sokszor összeomlik, néha olyan, mintha megszakadna a net kapcsolat, ujraindítom a böngészőt, kiírja hogy probléma volt, utána jön egy újabb üzenet hogy a firefox profilt nem lehet betölteni ( vagy valami ilyesmi ), és csak ezek után lehet újra elindítani ... másnál is problémás mostanában a böngésző ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45934) Top cat válasza Luissimo (#45932) üzenetére


Top cat
őstag

Böngésző címsorába beírod about:config és nyomj egy entert, ígérd meg hogy óvatos leszel.

Keresőbe kezd el begépelni "browser.newtabpage

browser.newtabpage.columns->itt adhatod meg, hogy hány oszlop legyen (alapból 5 van )
browser.newtabpage.rows->itt adhatod meg, hogy hány sor legyen (alapból 3 van )

Hogy mennyit lehet beállítani max azt nem tudom de szerintem bőven elég az alap 15.

(#45935) movax válasza CartmanLand0 (#45933) üzenetére


movax
őstag

Semmi értelme a 64 bitessel kínlódni.

(#45936) vlevi válasza CartmanLand0 (#45933) üzenetére


vlevi
nagyúr

Állj vissza 32 bites rókára.
Azért, mert a rendszered 64bites, még nem szükséges mindenből azonnal 64bites szoftververzióért szaladgálni.
Sőt, néha jobb, ha a 64bites rendszeren 32 bites sw fut, mert így az jobbal el van zárva a rendszertől, nem kapja meg a teljes memóriát, ...
A 64bites szoftbernek akkor van feltétlen létjogosultsága, ha valóban kihasználja azt. Pl ha a 64bites utasitaskeszlettel jobban működik, vagy értelmesen képes kihasználni több, mint 2G memóriát (ennyit kapnak max a 32bites progik, de lehet, hogy 4-et?), pl videóvágás, vagy játékok ban. De arra nem kell 64bit, hogy a flashplayer, vagy másik memoryleakes kiegészítő, vagy javascript az előbbi 2 helyett 16gigát tudjon teleszemetelni...

[ Szerkesztve ]

(#45937) yanna válasza vlevi (#45936) üzenetére


yanna
őstag

Akkor nekem ez így tök sötét... :U Mi értelme van a 64 bites fejlesztésének? :F

(#45938) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Eddig semmi problémám nem volt a 64bitessel, egyik gépen sem ... ez a probléma nemrég jött elő hirtelen ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45939) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Tegnap óta a Firefox.-ban elég furcsán tölti be a jófogást. Az F5 heves nyomkodása sem oldja meg a hibás oldaltörést. Chrome és IE alatt frissítgetés után helyre áll. Ez nálam csak vagy másnál is fennáll :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45940) VIPowER


VIPowER
senior tag

Üdv.
Ha egy lapon link nélküli helyre kattintok, és leütök egy betűt, akkor feljön alul a keresőmező.
Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?

(#45941) EmptyParadox válasza VIPowER (#45940) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Options -> Advanced -> General ->
Search for text when I start typing

Pipa kivesz.

[ Szerkesztve ]

(#45942) VIPowER válasza EmptyParadox (#45941) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszönöm, végül is még csak vagy 20 éve használom a Firefoxot, nem csoda hogy nem tudtam. :)

(#45943) Faterkam


Faterkam
addikt

Újra raktam a Firefox.ot, de most meg nem találom azt a beállítást, hogy egy lapnál is kérdezzen rá a bezárásra. Valaki fejből esetleg :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45944) Rimuru válasza Faterkam (#45943) üzenetére


Rimuru
veterán

En csak azt tudom hogy utolso lapnal ne zarja be a bongeszot, ha ez megfelel.
about:config -> browser.tabs.closeWindowWithLastTab = false

Vigyázat, csalok!

(#45945) Faterkam válasza Rimuru (#45944) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, szerintem ez az! :R

Valakinek volt egy listája, hogy mit és miért érdemes átállítani, az About: Config.-nál. Ez sincs most meg, hiába keresem :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45946) creed33 válasza EmptyParadox (#45930) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Pl a wikipedia oldalakon sem működik többek között.

(#45947) spammer válasza Faterkam (#45945) üzenetére


spammer
veterán

pyllyukko/user.js
The Ghacks user.js Firefox privacy and security list has been updated

Saját user.js-t ajánlott kreálni, nem pedig a prefs.js-t átírni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#45948) Faterkam válasza spammer (#45947) üzenetére


Faterkam
addikt

Én konkrétan arra gondoltam, amit itt öszeírt valaki magának és közzétette, hogy az About Configba mit miért érdemes átírni! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45949) medica


medica
senior tag

Hi! Újabban fagyogat a ff egyes oldalaknál (index pl), nem tudom mitől. 44-es van fent kb 42-től csinálja win7 alatt. Van valami amivel orvosolható?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#45950) creed33 válasza EmptyParadox (#45930) üzenetére


creed33
aktív tag

Bocs közben észrevettem hogy én hibáztam,nem állítottam be amit be kellett volna a kiegészítőben. :B
Köszönöm a segítséget mégegyszer! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.