Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) myke01


myke01
senior tag

Bocs ,ha volt már kérdés ,én nem találtam a választ . :R

Lecseréltem a 32 bites FF-t 64 bitesre,de a névjegyjegyben nem jelzi .Csak egyszerűen 44.0 . Akkor ,hogyan állapítható meg ,hogy ez a FF 64 bit verzió ?

(#45852) Intruder2k5 válasza myke01 (#45851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg volt már... [link]

(#45853) Jazz válasza Jazz (#45849) üzenetére


Jazz
veterán

Sikerült. Megdolva: LiveStreamer, LiveStreamer plugin, és egy VLC player.

Így már megy a twitch flash nélkül.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#45854) EmptyParadox válasza Jazz (#45853) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Pont ezt akartam javasolni. Esetleg még megnézheted a Livestreamer Twitch GUI-t, hátha érdekel egy külön GUI hozzá.

(#45855) Jazz válasza EmptyParadox (#45854) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt már leszedtem, de hogy kell működésre bírni?
A zip tartalma:
build\
src\
.bowerrc
.editorconfig
.gitignore
bower.json
CHANGELOG.md
CONTRIBUTING.md
Gruntfile.js
LICENSE
package.json
README.md

Ezen felül leszedtem az mpv-t. Youtube dl a mappában. De mpv-vel még nem tudtam lejátszani.
d3dcompiler_43.dll
manual.pdf
mpv.com
mpv.exe
youtube-dl.exe

Ez a livestreamer config file-ja? Appdata\ livestreamerrc

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#45856) marec1122 válasza scope2007 (#45845) üzenetére


marec1122
senior tag

kipróbáltam egy portable verziót. szépen fut de ugyan az a gond : No Java plugin found! Please check your Java installation. :(

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45857) Matthewus válasza marec1122 (#45856) üzenetére


Matthewus
őstag

Java plugint külön kell telepíteni.

(#45858) marec1122 válasza Matthewus (#45857) üzenetére


marec1122
senior tag

na zsír. így már jó. köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45859) EmptyParadox válasza Jazz (#45855) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Innen szedd le a megfelelő verziót a downloads szegmensből. Amit leszedtél, azt még buildelni kellene. Szerintem innen egyértelmű lesz.

Igen, a livestreamerrc a config file.

(#45860) scope2007 válasza Winner_hun (#45850) üzenetére


scope2007
addikt

Esetleg ha használsz adblock kieget, akkor érdemes azt letorolni, és ublock origint kiprobani
Nekem nagyon meggyorsult tőle
Ha így van neked is, egy próbát megér

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45861) DS39 válasza Gézengúz (#45842) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszönöm, igen ezzel már nincs hiba.

Illetve találtam egy másik flash playerre váltó kiegészítőt, ami jól működik a Youtube High Def. kieggel.
Hátha másnak is segít belinkelem: [link]

(#45862) myke01 válasza Intruder2k5 (#45852) üzenetére


myke01
senior tag

Köszönöm :)

Akkor ez most melyik verzió ?

Ezek miért bonyolítják ennyire ?! :K Miért nincs benne egyszerűen a névjegyben hogy 32 vagy 64 bites?

(#45863) Matthewus válasza myke01 (#45862) üzenetére


Matthewus
őstag

64 bites. About:support oldalon az UserAgent-ből is kiderül, plusz Windowsban a feladatkezelőből vagy ahova települ, abból is.

(#45864) Gézengúz válasza DS39 (#45861) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi a baj a HTML5-el? Olyan szép simított lett vele a lejátszás!

(#45865) myke01 válasza Matthewus (#45863) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz :R

A Program Files-ba ment ,nem az x86-osba :) .

(#45866) Winner_hun válasza scope2007 (#45860) üzenetére


Winner_hun
félisten

Letiltottam az összes kiterjesztést, nem javult a helyzet. A youtube se olyan mint volt, lassabban vált teljes képernyőre, majd a teljes képernyőt elhagyva is szenved, a böngésző teljes tartalmát kitölti (nem teljes képernyőn használom a böngészőt, csak a monitor felén) még kb. 1 mp-ig ha kilépek a teljes képernyő üzemmódból.

Plusz hogy lehet beállítani hogy a Fájl, Szerkesztés.... felett ott legyen az éppen látogatott weboldal neve / címe?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45867) Winner_hun


Winner_hun
félisten

64 bites verzióhoz nincs java? Ezt hiába teszem fel, nem lehet ellenőrizni utána a verziót:F

64-bit Java for Windows
Recommended Version 8 Update 71 (filesize: 54.16 MB)
Release Date January 19, 2016

Verify Java Version

We are unable to verify if Java is currently installed and enabled in your browser.

If you have installed Java and there is an error with the verification, there could be a configuration issue (eg. browser, Java control panel, security settings) or the Java plug-in is blocked by the browser. Try restarting your browser before trying to verify the installation again, and check that the browser allows Java to run.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45868) DS39 válasza Gézengúz (#45864) üzenetére


DS39
nagyúr

idézek egy mondatot a kiegészítő lapjáról:
Flash player consumes less resources (i.e. CPU and RAM) and offers more resolution choices comparing to HTML5 Player.

régebbi gépen ahol a CPU régi, eléggé leterhelő a HTML5 mód (lévén JS-sel játszik le, az meg nem erőforrásbarát, közel sem), a Flash meglepő módon még mindig kevesebbet eszik. (a 4K lejátszás mondjuk nem izgat)

(#45869) DS39 válasza Winner_hun (#45867) üzenetére


DS39
nagyúr

64 bites Fox sajátossága, hogy nem támogat már semmilyen külső plugint, kivéve a Flash-t és a Silverlight-ot. (utóbbit használ még vki?)

(#45870) Intruder2k5 válasza Winner_hun (#45867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Röviden. [link]

(#45871) DS39 válasza Gézengúz (#45842) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt már off-ba írom, mert kb csak nekem perverzióm (:D), de végül ez a kiegészítő és ennek fejlesztője általi flash player addon lett a nyerő páros. [link] - [link]

köszönöm még egyszer az ajánlást. :R

[ Szerkesztve ]

(#45872) Gézengúz válasza DS39 (#45868) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értem, szívesen!

(#45873) csferke válasza DS39 (#45869) üzenetére


csferke
senior tag

64 bites Fox sajátossága, hogy nem támogat már semmilyen külső plugint, kivéve a Flash-t és a Silverlight-ot.

És akkor hogyan lehet belépni a CIB bank, Internet bank oldalra? Az kimondottan Java alapú.

(#45874) movax válasza Winner_hun (#45850) üzenetére


movax
őstag

Nálam villámgyors, a memóriahasználata is jobb, mint az előző verzióké, nálad valami más gond lehet.

(#45875) Met válasza csferke (#45873) üzenetére


Met
nagyúr

A mobil bankba úgy tudsz belépni hogy telepíted a gépre a Java-t és letöltesz egy file-t amivel böngésző nélkül tudsz bankolni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45876) DS39 válasza csferke (#45873) üzenetére


DS39
nagyúr

a 64 bites Firefoxszal sehogy.
Használj ehhez 32 bitest (nagy különbség nincs egyébként sebességben), vagy Chrome, IE, stb.

egyébként pedig mivel az Oracle leáll a webes Java Plugin fejlesztésével, idővel ezek a bankok áttérnek majd HTML5 alapú netbankos rendszerre, ami ráadásul egy androidos tableten is ugyanúgy fog működik.
(persze lehet hogy van mobil alkalmazása a banknak erre a célra)

[ Szerkesztve ]

(#45877) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Asztali gépemen már egy ideje furcsán viselkedett a Firefox, így gondoltam letúrom az egészet, és csinálok egy tiszta telepítést, majd utána mindenféle böngészőből való importálás helyett visszateszem a könyvjelzőket az egyébként is használt Xmarks, a jelszavakat pedig a Lastpass kiegészítővel.
FF-t uninstalláltam (revo uninstaller legerőszakosabb módszerével, így a registry és a hdd is takarítva lett) utána, appdata/roaming és appdata/local mappákat is töröltem, majd csináltam egy tiszta telepítést. Indítás után jónak tűnt minden, a weboldalak bejönnek, viszont kiegészítőket nem tudok telepíteni, vajon mi lehet a gond? Bármilyen kiegészítővel próbálkozom, akkor azt írja: Hiba történt a(z) bővítményneve letöltése közben. Próbálja újra.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45878) nickrivers


nickrivers
csendes tag

Hali mindenkinek!

Ha egyszer megjegyeztettem a firefox-al, hogy NE jegyezzen meg jelszót egy weblapon, de most szt szeretném, hogy mégis megjegyezze, akkor a korábbi beállítást hol tudom módosítani?

Előre is köszi!

Üdv:
NickRivers

(#45879) Visormail válasza nickrivers (#45878) üzenetére


Visormail
addikt

Beállítások/biztonság fül/Bejelentkezések alatti kivételek gomb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45880) MaciG


MaciG
addikt

Az mitől lehet hogy a firefox megfagy, olyan értelemben, hogy az adott oldalon lehet böngészni ,de újat megnyitni, vagy az adott oldalon továbblépni már nem, mert olyan mintha nem lenne internet kapcsolat. Tölt, de nem csinál semmit (Internet kapcsolattal semmi probléma, mert ha bezárom és megnyitom megy rendesen)

BANZAII

(#45881) SamSem58 válasza Matthewus (#45827) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, a probléma megoldódott, a gond az volt, hogy hiányzott a Windows-hoz 2 db XML Editor frissítés, továbbá az, hogy a Malwarebytes Anti-Malware bekaranténozott, 3 db (a nevét már nem tudom) Mozilla komponenst, ezeket engedélyeztem és a YouTube videók gond nélkül mennek. A Malwarebytes Anti-Malware egyébként túlzottan is szorgalmas, még a Sype telefonos részét is kártevőként hozta :Y

Samsem

(#45882) nickrivers válasza Visormail (#45879) üzenetére


nickrivers
csendes tag

Portable firefox 44.0-ás verzió angol nyelvű menüvel. Megtaláltam amit mondtál, de nem aktív sem az "emlékezzen a website loginokra", sem pedig az ehhez tartozó "Exceptions" gomb; mégsem tudom megjegyeztetni az aktuális oldallal a login adataimat.

(#45883) mrobes válasza MaciG (#45880) üzenetére


mrobes
tag

Nem tudom, de mostanában nálam is ezt csinálja, csak pörög a karika és nem reagál semmire.
Egy f5 megoldja, de rövid időn belül újra megakad.
Próbáltam újra rakni, profilt is töröltem, de nem segített.

Még azt furcsállom, hogy az about:config alatt friss telepítés után miért van egy csomó érték egyéni beállítás szerint.
Ez normális lehet?

(#45884) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A logins.json fájlom valamiért corrupt kiterjesztést kap tegnap óta... Van valami ötlet, hogy esetleg miért? Minden bejelentkezési adatom elveszett így.. Sőt, mivel tegnap már létrehozott egy újat a böngésző, az is az lett.

A jobbgomb->tulajdonságok->előző verzió sajnos nem működik.

Szerencsére volt egy backup-om, igaz az bő 3 hónapos, de azzal működik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45886) DS39 válasza hackeeeee (#45884) üzenetére


DS39
nagyúr

ha visszanevezed az eredeti nevére, kiterjesztésére, akkor sem látsz előző verziót?
amúgy nem tudom miért lehet ez.

(#45887) hackeeeee válasza DS39 (#45886) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi.. F3-mal belenéztem, egy marék pont van benne, semmi több. :(

A korábbi mentésben minden rendben van.. látok benne szöveget, stb.

Véleményem szubjektív...

(#45888) SchumiBácsi

Üdv all! A probléma igazából az összes böngészésre alkalmas cuccot érinti, köztük a FireFox-ot is.

A probléma jelen esetben az hogy valamennyi külföldi oldal, nem töltődik be. Többek között a NASA, Steam, sőt még a Steam saját böngészője sem működik így nincs áruház, közösség, semmi. Végül ismeretlen hibát ír - mert ha ismert volna véletlenül egyszerű is lenne a megoldás. A Firefox ha kikörözte magát akkor a szokásos 3db hibalehetőséget írja.

PH!-n egy másik de tiszavirág életű fórumban (2db hsz) a kérdező megoldotta azzal hogy letörölte a vírusirtót, mert a webvédelem állítólag beszart. Én kikapcsoltam egy kis időre és akkor ugyan betöltődött a Steam, de azóta hiába kapcsolgatok, ismét nem tölt. Rakjam újra a NOD32 vírusirtót, vagy mi a teendő? Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45889) Visormail válasza nickrivers (#45882) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs kikapcsolva teljesen az előzmények megjegyzése az adatvédelemnél? Portable-t csak egy kicsit használtam régebben, nem tudom ott hogy van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45890) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok,

Erre mit tudtok mondani?

(#45891) netpeti98 válasza #58682368 (#45890) üzenetére


netpeti98
addikt

Van fent valamilyen vírusiró?

[ Szerkesztve ]

(#45892) #58682368 válasza netpeti98 (#45891) üzenetére


#58682368
törölt tag

jogtiszta kaspersky

(#45893) netpeti98 válasza #58682368 (#45892) üzenetére


netpeti98
addikt

[link]
Itt a Kilauea ír egy lehetséges megoldást.

(#45894) #58682368 válasza netpeti98 (#45893) üzenetére


#58682368
törölt tag

Köszönöm szépen. Amúgy a youtube-nál is ugyanez a helyzet.

(#45895) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Azoktól szeretnék kérdezni, akik használják az X-notifier email értesítőt. Azt utóbbi időben nem először fordult elő, hogy a Gmail letiltotta azokat a fiókokat, amiket az X-notifier-ben is megadtam. Az indok, hogy valaki ismeri a jelszavam és megpróbált bejelentkezni. Ilyenkor tiltja a fiókokat, biztonsági kérdésre kell válaszolni és ma már jelszót is kellett változtatnom (4 címen), ami viszont nagyon felidegesített...

IP, rendszer, böngésző stb alapján a bejelentkezett "idegen" gép a sajátom volt, amit használok. :) Viszont, ami feltűnt, az időpont. A jelzett időpontban nem léptem be egyik fiókomba sem. A gépnél nem volt más rajtam kívül. Ezért elkezdtem gyanakodni az X-notifier-re, mivel pont azokról a fiókokról van szó, amiket megadtam neki, hogy ellenőrizzen. Más kiegészítő nem ismeri a jelszavaim.
Lehetséges, hogy titokban valami miatt beléphet? Bár ez is érdekes, mert ha a gépemről teszi, akkor a Gmail-nek nem kéne, hogy kiszúrja, mivel évek óta használom a kiegészítőt, ami 10 percenként ellenőrzi (de nem lép be automatikusan) a beállított fiókokat. A Gmail-t tartom hibásnak, hogy ok nélkül tilt fiókokat, de lehetségesnek tartom, hogy az X-notifier kavar be, mert a többi címem, ami nincs megadva neki, azokra még nem jött ilyen jelzés, hogy valaki beakart volna lépni... :U

(#45896) DS39 válasza Krystal_s (#45895) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kaptál olyan üzenetet, hogy ... ?
Google-fiók: bejelentkezési kísérlet megakadályozva

ebben az esetében engedélyezni kell a kevésbé biztonságos alkalmazásokat:

mondjuk nekem az X-notifier-hez ez még nem kellett, más alkalmazás esetén volt hogy engedélyeznem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#45897) netpeti98 válasza #58682368 (#45894) üzenetére


netpeti98
addikt

Végül megoldotta a problémát?

(#45898) Krystal_s válasza DS39 (#45896) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, köszönöm a választ.
Igen, kaptam ilyen értesítést is.
Ezt a beállítást én is néztem, de nem vagyok benne biztos, hogy sima böngészős kiegészítőkre is vonatkozik és nem csak az Android, Iphone telepített alkalmazásokra.
Azért megpróbálom az engedélyezést...
Bekapcsoltam, de az alkalmazásoknál azt írja, hogy nincs alkalmazás, ami hozzáfér a fiókhoz. Lehet, hogy nem az X-notifier az oka, de nem tudok másra gyanakodni. Az utóbbi időben többen is panaszkodtak ilyen téves Gmail fiók jelzésre/tiltásra. Engem az akasztott ki, hogy kötelezett a jelszócserére (4 cím, több gépen átírni, most újra megjegyezni x év után) hiába igazoltam, hogy az adatok az én gépemre vonatkoznak.

(#45899) DS39 válasza Krystal_s (#45898) üzenetére


DS39
nagyúr

az x-noti itt biztos nem jelenik meg, nekem itt van pl a Thunderbird.

esetleg vmi noname (vagy saját fejlesztésű) webalkalmazáson keresztüli bejelentkezés lehet(ett) gond, mert azt nem tudja beazonosítani a Google.

(#45900) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon zavaró számomra hogy szinte az összes megnyitott weboldal alján megjelenik egy ablak,benne a kéréssel hogy egyezzem bele a cookie-k használatába.
Szeretném véglegesen kiiktatni az ablak megjelenését. Mit kell tennem? :F :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.