Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) nfsu17


nfsu17
veterán

hello

frissítettem a FF-ot és lehet nem emiatt, de minden YT videó max 360p-ban választható ki. :F

(#43152) nfsu17 válasza nfsu17 (#43151) üzenetére


nfsu17
veterán

sorry, látom nem új a gond, html5, stb. majd megoldom.
lehet törölni.
bocsi.

(#43153) Jazz válasza ceia (#43148) üzenetére


Jazz
veterán

Nem működik. 0byte-os az összes letöltés.

free your mind

(#43154) HZoli87 válasza Jazz (#43153) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam tökéletesen működik (Firefox 39, CYS 5.6.26 + FFmpeg).

(#43155) Jazz válasza HZoli87 (#43154) üzenetére


Jazz
veterán

ESR 24....australius förmedvény nem pálya.:(

free your mind

(#43156) spammer válasza Jazz (#43155) üzenetére


spammer
veterán

Userstyle vagy Classic Theme Restorer. Problem solved. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43157) Jazz válasza spammer (#43156) üzenetére


Jazz
veterán

Nem a style-al volt a gond (vagy is azza is mert katasztrófa, de azt meglehet oldani), hanem a sohanemlátott erőforrás zabálással, amit produkált a szeretett FF-omon. Nekem ne legyen 50% CPU terhelés (még akkor is ha régi gép) mert a PH-n böngészek. Meg lassú volt, meg minden baja volt.:( (lehet hogy egy újabb-fajta erőműnél ezek meg se érződnek, vagy már kijavították, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43158) spammer válasza Jazz (#43157) üzenetére


spammer
veterán

PH-n (topik nézetben és hsz íráskor legalábbis) én is megfigyeltem, hogy szeret ugrálni a CPU. De most gyorsan ránéztem Chromium alatt is, ott is ugrálgat. Szerintem a PH-val van valami. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43159) csako válasza spammer (#43158) üzenetére


csako
veterán

Esetleg a mozgó gifek miatt?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43160) spammer válasza csako (#43159) üzenetére


spammer
veterán

Hm, lehet, bár mozgó gif mentes lapokon is ugrálgat, bár az tény, hogy nem annyira. /ban az animált gifekre. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43161) galervin93


galervin93
őstag

Volna egy problémám, a róka az új ablakban megnyitott képeket felskálázza. Bármilyen képet. Kétszer kell Ctrl "-" -t nyomnom, hogy az eredeti méretben lássam. 1650-es a monitorom, a fotó eredetileg ezer 1000 pixel széles, ehhez képest ilyen nagyban jeleníti meg: [link] Az eredeti [link] helyett. Ugyanez laptopomon nem jelentkezik.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#43162) ceia válasza galervin93 (#43161) üzenetére


ceia
őstag

Nekem hasonló füllel szokott lenni, de nem kép megnyitásra, hanem komplett oldalra. Próbáld azt, hogy a megnyitott ablakot visszaállítod eredeti nagyításra, aztán töröld a tartalmát, hogy üres legyen (nekem van home ikon) aztán zárd az ablakot és lépjél ki a foxból. Ha így nem jó, akkor talán profillal kapcsolatos lesz. Illetve nem tudom, az újabb verziókban van-e valami az about:configban a nagyítás funkcióra.. nekem ESR24-es van, ebben nincs. :U
A Ctrl + Num 0 is eredetire veszi

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#43163) Adler válasza kispx (#43126) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi.

64 bites verziót csak bétában csigázzák fel a felhasználókat végleges verzióban nem adják ki?
Most néztem a 40-es verzióban is csak a bétában van 64bites. Kíváncsi leszek, hogy a végleges verzióban lesz-e egyáltalán ez a verzió.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#43164) netpeti98 válasza Adler (#43163) üzenetére


netpeti98
addikt

Biztos lesz, néha előfordul hogy egy-egy újítás megakad egy időre valamelyik csatornán.

(#43165) kispx válasza Adler (#43163) üzenetére


kispx
addikt

A mozilla wikijében biztató szavak vannak:

Goal:
To Release Win64 in GA before the end of 2015.

(#43166) galervin93 válasza ceia (#43162) üzenetére


galervin93
őstag

Na igen vicces, de a Ctrl + 0 -ra nem csinál semmit, szóval olyan, mintha ez a nagyított beállítás lenne a standard.
No mindegy, meg lehet élni vele, csak picit zavaró.
Köszi azért!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#43167) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Van mód arra hogy HTML5 alatt is 5.1 szólaljon meg youtubeon? Flash-alatt még volt ugye.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43168) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#43167) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Meg azt nem értem, fenntvan youtube center chromeon meg ff-on is, mégis ff-nál lejátszási listáknál megáll a videó végén és kész, nem megy tovább, hiába állítgatok akármit, chromeba ugyanezzel meg lép a következőre szépen.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#43169) Locsi


Locsi
senior tag

Szasztok.

Hogy lehet azt visszaállítani, hogy ha új fület nyitok meg, akkor mind a 15 csempe látszódjon, ne csak 10. Eddig nem kellet zoomolni, hogy látszódjon mind a 15, csak mióta kijött a 39-es firefox. A browser.newtabpage sor és oszlop változók be vannak lőve, mégis csak CTRL+görgő-vel tudom teljesen megjeleníteni őket.

(#43170) #27441408


#27441408
törölt tag

Helló, az miért van, hogy 1 kiegészítőre az van írva,hogy kiemelt? Maga a mozilla ajánlja mert olyan jó, vagy csak a letöltések alapján írják ki?

(#43171) Mikiller válasza Locsi (#43169) üzenetére


Mikiller
aktív tag

A browser.newtab.preload értéket falsra kell venni.

(#43172) Matthewus válasza #27441408 (#43170) üzenetére


Matthewus
őstag

(#43173) Locsi válasza Mikiller (#43171) üzenetére


Locsi
senior tag

Köszi. :R

(#43174) ceia válasza galervin93 (#43166) üzenetére


ceia
őstag

Mégis van valami az about:config-ban a nagyításról, csak én először a magnify szóra kerestem rá, és olyan tényleg nincs, de zoom van :B
Ebben a 24-esben ugyan nem sok minden, de az újabb foxban lehet hogy több :U

        it's more fun to compute

(#43175) #27441408 válasza Matthewus (#43172) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem tudok angolul a lényeget le tudnád nekem írni? Nem komplett fordítást kérek, csak azt amit kérdeztem köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#43176) Rimuru válasza #27441408 (#43175) üzenetére


Rimuru
veterán

A lenyeg hogy hasznos, jol megirt (optimalizalt), biztonsagos, stabil kiadassal kompatibilis, stb legyen. Ezt csak en mondom, ugy is vehetjuk hogy ajanlott kiegeszeitok az adott funciora.

Vigyázat, csalok!

(#43177) Matthewus válasza #27441408 (#43175) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem csak a letöltések alapján.
(Attól, hogy nem tudsz angolul, még Google Fordítóval megnézhetted volna, annyira nem fordít rosszul, hogy a lényeget ne tudnád kihámozni belőle.)

(#43178) #27441408


#27441408
törölt tag

köszi

(#43180) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

eddig a newtab csempéket ezzel a beállítással használtam a usercontentben:

.newtab-cell {
transform: rotateX(0deg) !important;
Width: 360px !important;
height: 190px !important;
margin: 25px !important;
}

na most a 39-ben ez már nem működik: a 3 oszlop helyett csak 2-t jelenít meg, kivéve, ha kitörlöm a margin-t.
de akkor meg egymás mellett lesznek a cellák. van erre valami megoldás? (tehát, hogy az oszlopok is távolabb legyenek egymástól?)

(#43181) spammer válasza scott_free (#43180) üzenetére


spammer
veterán

Kipróbáltam egy új, tiszta profillal, alapból 4x2-es az elrendezés, az nem jó?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43182) Apaxp


Apaxp
senior tag

Firefox: hatalmas változások jönnek

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43183) spammer válasza Apaxp (#43182) üzenetére


spammer
veterán

"A "great or dead" másik oldala persze a "dead", vagyis a félkész, éretlen, elhanyagolt funkciók kegyetlen kigyomlálása a böngészőből. Hogy pontosan mely elemekre gondol Camp, nem világos, de készülhetünk a jelenleginél vékonyabb, de minőségibb Firefox érkezésére."

Kezdhetnék azzal, hogy nem integrálnak bele minden szart, mint pl. a Pocket. Akinek kell, majd felteszi az addont. Nem kell, hogy alapból svájci bicska legyen. Legyen egy gyors, html/css/js dolgokkal kompatibilis és biztonságos böngésző, és kész. Minden másra gyártsanak addont, ami opcionális. Moduláris legyen, keep it simple, blablabla.

A XUL kukázása is jó ötlet, mert a motorháztető alatt a kód valami katasztrófa. A felesleges fícsörök és fancy szarságok helyett inkább sürgősen fordítsák erre az erőforrásokat.

Egy gyors, egyszerű váz kell, amire lehet építeni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43184) Rimuru válasza spammer (#43183) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a baj ezzel hogy sok addon eleg szarul van megirva, annak amit te mondasz az lenne a feltelele hogy ertelmes addonok keszulnek. Nekem pl nem tetszik hogy folyamatosan veszik ki azokat a dolgkokat amiket hasznalok helyukre meg kerul sok hulyeseg vagy eppen semmi. Nem veletlen hasznalom ezt Chromium helyett, de az az utobbihoz kezd kozeledni, akkor meg mar tok mindegy lesz mit hasznal az ember... Miota az opera eltunt nincs ertelmes bongeszo. Azert hasznalok FF-et mert ez volt meg a legjobb alternativa, de sok fejlesztes itt se tortent. Az uj (41) delevoper verziot mar le is toroltem, helyette most esr van, de nem tudom meddig, a vegen bambano stilusban fogom nyomni...

Vigyázat, csalok!

(#43185) spammer válasza Rimuru (#43184) üzenetére


spammer
veterán

Szarul megírt addonokra lehetne ellenszer, csak ahhoz kellene egy jó váz. Nem lesz könnyű újítani az alapoktól, baromi sok az addon is már, azokat is lehet majd szépen újraírni. De előbb-utóbb muszáj lesz. :U

Nálam nincs alternatíva, a többi böngésző mind fapad, ezt legalább szét tudom hackelni. ;] No meg Vimperator/Pentadactyl csak erre van, az pedig nálam most már "must have". Mondjuk lehet, hogy az ESR-re kényszerülök majd én is, ha hoznak még pár ilyen okos ötletet, mint a Pocket integráció meg a custom new tab kinyírása.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43186) Rimuru válasza spammer (#43185) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazabol ujra kene irni az egesz addonos apit, akkor pedig az addonokat is ujra kene irni. ;] (nem tudom erre gondoltal-e)
2013 decembereben mar FF-et hasznaltam, vimperatorrar, ez volt az egyik fo ok hogy itt kotottem ki... a masik (kapcsolodo) ok hogy tesre lehet szabni, azert a kiegeszitok tenyleg (majdnem) mindent megtehetnek. e10s-t probalgattam (ezt lathattad linux offban, ezert nem futott a vimperator), az tetszik, mar tenyleg eleg stabil es jol mukodik, csak megint azok a franya kiegeszitok... amit haszalok abbol van 2-3 ami megy vele.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#43187) Matthewus válasza Rimuru (#43186) üzenetére


Matthewus
őstag

Az utóbbi kb. 4 évbe elég sok add-on nem frissült, volt olyan fejlesztő, aki az amúgy népszerű addonjait törölte az addons.mozilla.org-ról és a fejlesztésüket is abba hagyta. Az e10s miatt megint bukunk egy csomó addont.

(#43188) savior válasza Matthewus (#43187) üzenetére


savior
őstag

Mi az az e10s?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#43189) Rimuru válasza savior (#43188) üzenetére


Rimuru
veterán

Electrolysis.

Matthewus: Az nem baj hogy az elhagyott projectek mar nincsenek is fent. Nyilt forrasu kiegeszitot tudja folyattani is barki ha nagyon szuksege van ra (nem tudom lehet-e feltolteni zart forrasut).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#43190) Matthewus válasza Rimuru (#43189) üzenetére


Matthewus
őstag

A kiegészítők törlése csak egy példa volt arra, hogy a folyamatos változtatások nem éppen arra ösztönzik a fejlesztőiket, hogy tartsanak ki a Firefox mellett.

(#43191) Jazz válasza Matthewus (#43190) üzenetére


Jazz
veterán

Mi kell a népnek? Mi a siker kulcsa? Alacsony gépigény/terhelés, gyorsaság, stabilitás, magasfokú szabályozhatóság, teljes személyreszabás lehetősége, szabadság (addons). Ennyi.
Ehelyett mit kapunk, Australiust...stb. stb. Nem értem én ezt...

free your mind

(#43192) Matthewus válasza Jazz (#43191) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha a testreszabhatóság lenne a siker kulcsa, akkor a Chrome nem lenne ennyire népszerű. Mi kell a népnek? Nem a Firefox úgy tűnik a számokból.

(#43193) albiosz


albiosz
őstag

sziasztok!

úgy tűnik egy frissítés után új lap megnyitásakor már csak 4 kedvelt oldalt lehet elmenteni. lehet ezt valahol állítani? eddig dupla (korábban tripla) ennyi volt. ez így nem az igazi jelenleg.

(#43194) Rimuru válasza albiosz (#43193) üzenetére


Rimuru
veterán

Ablakmeretfuggo, az ehhez tartozo beallitasok se mukodnek rendesen... Regen usercss segitsegevel allitgattam, azota nem tudom mukodik-e meg, mar reg sajat gyorshivom van.

Vigyázat, csalok!

(#43195) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok, tegnap frissültem a 39-re, azóta már fagyott, leállnak a bővítmények és sokszor belassul, win7 64bit ultimate, más is tapasztalt hasonlót?
Matthewus: tudod a firefox akkor kerül egy felhasználó gépére, ha úgy dönt telepíti, a chrome, meg már egy csomó másik programmal együtt települ :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#43196) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne a könyvjelzőket a Chrome-ból importálni anélkül, hogy felülírja a már meglévőket? :F Értsd.: van egy könyvjelző mappa struktúra, ami nagyjából ugyan az mind 2 böngészőben és van sok mappa aminek ugyan az a neve és ugyan ott is vannak a struktúrában, de a tartalmuk részben más. És úgy szeretném beimportálni a Chrome-ban lévő mappa tartalmakat, hogy az ne "nullázza le", ami már a FF-ben megvan. Remélem érthetően adtam elő... :U

A válaszokat köszi! :)

(#43198) Apollyon válasza SunMount3r (#43196) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Esetleg próbáld meg azt, hogy a most meglévő könyvjelzőket feltolod sync-be. Ha megvolt, akkor leválasztod a gépet a syncről, szinkronizálsz krómmal, majd újból rácsatlakozol a syncre, ami így letölti az ott lévő adatokat.*
A biztonság kedvéért azért csinálj egy másolatot a profilmappádról.

*: én úgy emlékszem, hogy a már meglévő böngészési előzményeket, beállításokat nem írja felül a sync, csak hozzáadja.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43199) spammer válasza albiosz (#43193) üzenetére


spammer
veterán

Megkeresed a Firefox profil könyvtáradat ( Profile folder - Firefox )

valami.default lesz a neve. Csinálj benne egy chrome nevű könyvtárt (ha még nincs), majd csinálj egy userContent.css nevű szöveges fájlt (ha nincs) és másold bele az alábbiakat:

.newtab-cell { width: 200px!important; }
.newtab-sponsored { display: none!important; }
#newtab-grid { max-width: 1500px!important; }

Az utolsónál a max-width értéket úgy add meg, hogy a monitorod felbontásánál nagyobb legyen (szélességben). Az elsőnél is lehet játszani a cella szélességgel (felbontástól függően). Én 1366x768-as laptop monitoron próbáltam, így 2 sor x 6 oszlop lett belőle. Tiszta, új profillal próbáltam, Firefox 39-es verzióval. Ha nem működik nálad, akkor valószínűleg más verziót használsz vagy valamelyik bővítmény kavar be.

A böngészőt újra kell indítani, ha beírtad a fenti dolgokat a fájlba.

szerk: de ha fontosak a gyorshívók, szerintem tegyél fel egy normális addont, amit lehet konfigurálni rendesen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43200) EmptyParadox válasza SunMount3r (#43196) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Szerintem, ha Chrome-ból HTML-ként exportálod a könyvjelzőket, majd ezt importálod FF-be, akkor nem fogja felülírni. Külön fogja rakni őket, szóval lehet kicsit pakolgatni kell.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.