Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) urbanjozsi válasza Matthewus (#43441) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

mindkettő értéke: true

(#43452) oncsi válasza Kékes525 (#43450) üzenetére


oncsi
őstag

Az az. Eetleg megtudnád nézni, hogy mennek e a hardverapron a képek nagyitásai? Nálam már egyáltalán nem. Így nem tudok megnézni egy wincsi SMART adatát, vagy egy termék képét sem.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#43453) Kékes525 válasza oncsi (#43452) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondolsz?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43454) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nálatok működik a sync? Itt most 500-as hibát ír ki.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43455) oncsi válasza Kékes525 (#43453) üzenetére


oncsi
őstag

Igen. Nálam nem megy. Leszedem az egészet, de előbb mindent lementek. De csak a hardveraprónál van gond. Máshol jó.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#43456) Kékes525 válasza oncsi (#43455) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes, hogy nálam jó, nálad nem. Pedig fenn van a Classic Theme Restorer.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43457) #81562624 válasza Kékes525 (#43456) üzenetére


#81562624
törölt tag

ne haragudj, de hogy bírod elviselni azt a skint? a kiegészítőknél meg van pár fölösleges cucc... :D

(#43458) Vakegérke válasza #81562624 (#43457) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neki így tetszik. Nekem nem, de ez mindegy. Neked miért nem mindegy?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43459) Kékes525 válasza #81562624 (#43457) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem haragszok, többen mondták már. :K Ezt a zöldet csak ritkán látom. A kiegészítőknél vannak nem létfontosságúak, az igaz, de megszoktam, amit csinálnak. A Download statuszbár az például teljesen felesleges, azt most ki is kapcsolom. Mi mást látsz még? Az exit az tetszik, nem sok vizet zavar, a toolbar buttons megszoktam amit csinál. Más azt hiszem nincs. Látsz még valamit ami nem annyira fontos?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43460) #81562624 válasza Kékes525 (#43459) üzenetére


#81562624
törölt tag

úgy kb. az összes :DD
viccet félretéve... sztem a classic buttons (a restorer elég), exit button (5 mm-tel feljebb van a natív x), fastest search (mégis mi a fenét keres olyan gyorsan), febe (natív firefox sync), ghostery (ublock origin bőven elég).
ez csak az én véleményem, használd úgy, ahogy tetszik. én csak kérdeztem. :)
szerk.: az internet explorer-es navi gombokról nem beszélve. :D

[ Szerkesztve ]

(#43461) Matthewus válasza #81562624 (#43460) üzenetére


Matthewus
őstag

A Fastest Search-nek ne a nevéből indulj ki, nézd meg, hogy mennyi mindent tud. A FEBE is hasznos, többet tud, mint a Sync.

(#43462) #81562624 válasza Matthewus (#43461) üzenetére


#81562624
törölt tag

fogalmam sincs mi a fenét tud, hiába nézem. a ctrl+f-fel tudok keresni az oldalon, a neten meg google-lel. akinek hasznos, annak biztos jó. :) túl régimódi vagyok.. :U

(#43463) Matthewus válasza #81562624 (#43462) üzenetére


Matthewus
őstag

Például tud keresni egyszerre az összes megnyitott lapon meg még kismillió dolgot. Neked elegek a beépített lehetőségek, de másnak szüksége lehet többre.

(#43464) unravel válasza #81562624 (#43460) üzenetére


unravel
őstag

miért nem ismertem eddig az ublock origint? :F váltottam ABP-ról és jóval gyorsabban töltődnek be a weblapok. :C

¯\_(ツ)_/¯

(#43465) daczkó


daczkó
aktív tag

át szeretnék állni Firefox-ra Chrome-ról, de van egy kis bökkenő. Évek óta Chrome-ot használok és így kismillió jelszó van eltárolva a google szerverein. Van rá valamilyen módszer, hogy importáljam az összes jelszavam Firefox-ba?

Meg úgy fullosan mindent

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#43466) Kékes525 válasza #81562624 (#43460) üzenetére


Kékes525
félisten

A restore nem tud olyan gombokat létrehozni, mint a classic.

A fastest search pedig nem egy egyszerűen csak gyors kereső, ha csak az lenne nem tettem volna fel. Kijelöli a talált dolgokat, a szövegben, másrészt a találat számát megjeleníti a lap jobb felső sarkában és rá kattintva rögtön a következő szóra ugrik. A kijelöléskor csak görgetnem kell a lapot és látom a kijelölteket. Ha kijelölök egy szöveget akkor azt a memóriába teszi. Ez hatalmas segítség, megspórolja a billentyű kombinációkat. Másrészt egyúttal ha akarom felajánlja a kijelölt rész keresését egy csomó helyen, a kijelölés mellett egy kis szögletes ikon formájában, ahol az ember keresni szokott, legalább 20 helyen, ahová beállítom. Ezenkívül még sok más egyéb hasznos feladatot lát el.

"szerk.: az internet explorer-es navi gombokról nem beszélve" ezt már írtad, fentebb a classical, mert az csinálja.

Egyedül a classicot mondhatnád, de mint mondtam a feladata miatt semmi vizet nem zavar, nem akad össze semmivel és nem lassít, másrészt tetszik az általa létrehozott gombok. Kiegészíti a restore-t. Nem ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43467) oba


oba
addikt

Help! Mostanában (1-2 napja) nagyon gyakran (5 percenként) dobja fel az ff a következő hibaüzenetet. 39.0 verzió. Nagyon zavaró.

(#43468) Kékes525 válasza oba (#43467) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik verzió van fenn? Én leszedném és újratelepíteném a legfrissebbet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43469) oba válasza Kékes525 (#43468) üzenetére


oba
addikt

Shockwave flash -ből? 18.0.0.209... gondolom ez a legfrissebb verzió, magától updateli mindig az adobe updater
Thx, megpróbálom az újratelepítést.

(#43470) looser


looser
addikt

Helló! A céges gépemen napok óta tapasztalom, hogy egyes oldalak nem nyílnak meg, amelyek IE-ben igen (W7 Ent x86, IE11, FF39), és ha be is töltődik egy oldal, a tabon forog a zöld karika, mintha még töltene. Úgy kiegészítőt nem telepítettem, tizenéve ezt a hosts file-t használom (frissítve), Adblock, Flashblock, EHH, Noscript (alapból kikapcsolva, csak azért kell, ha egy weboldalon tiltva van a tartalom másolása, meg tudjam csinálni), MBAM free (friss, lefuttattam) és Sophos (naprakész). argep.hu pld. nem töltődik be, csak a fejléc, IE-ben minden gond nélkül.

Ideák? :-)

:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#43471) Matthewus válasza looser (#43470) üzenetére


Matthewus
őstag

Letiltott kiegészítőkkel nézted?

(#43472) looser válasza Matthewus (#43471) üzenetére


looser
addikt

Szia, igen, de nem hozott eredményt. Nem tiltottam le mindent, csak a fentieket. Plusz greasemonkey volt fent egy-két évekkel ezelőtt beállított cuccal (balra rendezett oldalakat középre). Csináltam új profilt, több helyütt ezt olvastam, hogy gyógyír a problémára :-)
Köszönöm :R

Szerk.: most a Classic Bookmarks kieg szivat...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#43473) daczkó


daczkó
aktív tag

Még mindig érdekelne.. Van-e rá mód, hogy importáljam a Chrome alatt tárolj jelszavaim?

/ignore wwenigma

(#43474) spammer válasza daczkó (#43473) üzenetére


spammer
veterán

Import Bookmarks and personal data from another browser. Ha ezzel nem lehet, akkor szerintem marad az ilyesmi megoldás: How to migrate your passwords from Chrome to Firefox

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43475) Matthewus válasza daczkó (#43473) üzenetére


Matthewus
őstag

Több megoldás létezik, pl. itt is volt már róla szó, írd be a keresőbe, hogy "chrome jelszavak". Használhatsz LastPass-t, ez elvileg ki tudja szedni a mentett jelszavakat, a Chrome-ból, ezt akkor használd, ha akarod a LastPass-t használni a Firefoxban. 3. lehetőség: töltsd le a ChromePass nevú programot, exportáld a jelszavakat .csv fájlba, telepítsd a Firefoxban a Password Exporter nevű kiegészítőt és importáld a .csv fájlt, ehhez itt egy leírás, nem tudom, mennyire aktuális: [link]

(#43476) daczkó


daczkó
aktív tag

Köszi, amint lesz időm ki fogom próbálni

/ignore wwenigma

(#43477) Light527


Light527
csendes tag

Helló!

Windows 8.1 Pro 64bit-et használok, és ha már félórára magára hagyom a pc-t a megnyitott Firefox nem válaszol üzenetel fogad: http://kepfeltoltes.hu/150726/K_perny_felv_tel__12__www.kepfeltoltes.hu_.png

Mi lehet ennek az oka?

(#43478) oba válasza oba (#43469) üzenetére


oba
addikt

nem jött össze a dolog, a probléma ugyanúgy fennáll... ami érdekes hogy egy teljesen másik gépen a nappaliban is ugyanez a gond jött elő tegnap, szintén firefox alatt
elkezd gondolkodni az ff, kattintásra elhalványul/homokóra/gondolkodik erősen, majd pár másodperc után jön a már beszúrt hibaüzenet... gyakran az egész ff is crash -el... wtf?

[ Szerkesztve ]

(#43482) adsl válasza oba (#43478) üzenetére


adsl
aktív tag

Nálam is feldobálja ezt az ablakot.Az idegeimre megy!

(#43483) oba válasza adsl (#43482) üzenetére


oba
addikt

én most a kiegészítők/bővítmények résznél a macromedia flash beállításainál kivettem a pipát az adobe flash védett mód elől... azóta nem volt ez a probléma, remélem így is marad

(#43484) adsl válasza oba (#43483) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszi az ötletet.Remélem nálam is beválik!

(#43485) adsl válasza oba (#43483) üzenetére


adsl
aktív tag

Sajnos nekem nem változott,ugyanúgy feldobálja azt az ablakot...

(#43486) EmptyParadox válasza adsl (#43485) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

És ha a ugyanitt a Flash-t Ask to activate-re állítod?

(#43487) daczkó


daczkó
aktív tag

Úgy néz ki, sikeresen átálltam Firefoxra sok-sok év Chrome után, viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy itt nincs egy Google Dashboard szerű online felület, ahol átláthatóan tudom szerkeszteni / törölni stb a könyvjelzőim, jelszavaim stb stb, amit szinkronizálok?

+1: Megoldható-e az, hogy a könyvjelzők sáv csak az "új lap" megnyitásakor látszódjon, böngészés alatt tűnjön el? Úgy gondolom, ahogy Chrome-ban is teszi

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#43488) Apollyon válasza Apollyon (#43454) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Több verzióm volt és összekavarodtak a profilok, megoldottam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43489) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Mentettem a Firefoxom Mozbackup-al. Telepítettem a windows 10-et és most semmilyen kép nem jelenik meg a visszaállított firefoxban. Előzmények törlése után sem. A biztonsági mentés visszaállítása előtt tiszta telepítésnél megjelennek.
Tapasztalt valaki ilyet? Mi kavar be?

(#43490) beni26k


beni26k
csendes tag

Miért van, hogy az Edge tökéletesen lejátssza HTML5 alatt a youtube 4k videókat 25%-os terheltség mellett, miközben a foxnál diafilmvetítés az egész. Fox még fhd is esetén is dobál frameket.

(#43491) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valakinek nem volna kedve esetleg frissíteni a téma összefoglalót? Az ilyen Firefox 4 funkciók meg stb. már azért gáz :DDD – kicsit outdated. Esetleg naprakész GYIK, about:config-ok stb. is lehetne benne. Ha lesz időm, akkor lehet majd be tudnék segíteni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43492) EmptyParadox válasza daczkó (#43487) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Könyvjelzős sávra megoldás. Ha jól látom, ez tud ilyet.
De amúgy nyugodtan keress rá addonok között bármire, ha van valami plusz funkció amire szükséged van ff-ben. Legtöbb esetben lehet találni megfelelő addont. :)
(És ezt nem kioktatásból írom, vagy ilyenek, csak bátorítani próbállak. :) )

[ Szerkesztve ]

(#43493) daczkó válasza EmptyParadox (#43492) üzenetére


daczkó
aktív tag

Isten vagy!

/ignore wwenigma

(#43494) DS39 válasza EmptyParadox (#43492) üzenetére


DS39
nagyúr

+ még annyival egészíteném ki, hogy én a google-ben szoktam rákeresni a címszavakra firefox addonnal kapcsolatban és nem mindig az addon oldalon, mert annak a keresője nem egészen jó, nem feltétlen hoz ki minden olyan kiegészítőt ami jó lehet a célra.

(#43496) EmptyParadox válasza DS39 (#43494) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Igaz-igaz, ezt jó hogy leírtad, nekem is ez a tapasztalatom! :)

(#43497) leviske


leviske
veterán

Valahonnan elő lehet túrni a régi pocket kiegészítőt? Vagy mostantól mindenkire rá lesz kényszerítve az integrált használhatatlan vacak verzió?

(#43498) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok Mozilla Firefox topiklakók! :)

Szeretném jelezni Nektek, hogy saját kérésem nyomán megkaptam ezt a topikot is mint Topikgazda, ezzel kapcsolatban mondanák pár szót.

Az első kérdésetekre a válasz igen, ebben a topikban valóban nem voltam túl aktív hsz számot tekintve, de 2.x verzió óta csak Firefox-ot használok (egész pontosan jó ideje már Portable ESR-t), illetve elég régen figyelemmel kísérem ezt a témát is "read only" módban, és mivel eddig senki sem kérte a topikot, bátorkodtam megpályázni, és meg is kaptam. Azt szeretném mindjárt kihangsúlyozni, hogy ezzel nem "lefoglalni" szerettem volna a topikot, mert egyrészről ilyet senki sem tehet, másrészt természetesen ha közületek bárki úgy érzi, hogy szívesen látná el ezt a feladatot, az ajtó előtte is nyitva áll, bármikor jelentkezhet a "Moderátort keresek a fórumhoz" témában, és ha a vezetőség alkalmasnak találja, akkor csatlakozhat hozzánk, minden topiknak lehet több gazdája is. De én is segítő szándékkal jöttem ide hozzátok, tehát ha bárkinek bármiben a segítségére lehetek, az megtalál, ha ötlete van esetleg a téma összefoglalót illetően, javítani, aktualizálni kell benne valamit, vagy téves hsz-t kell törölni, on/off-ba tenni stb, szóval tudjátok, amikhez TG-ként jogom van. Remélem tehát megleszünk egymással, én sem a helyet kerestem ahol csesztetni lehet a népet.

Köszönöm, hogy elolvastátok! :R

Intruder2k5

[ Szerkesztve ]

(#43499) Fandango válasza HZoli87 (#43495) üzenetére


Fandango
veterán

Ez jo hir, csak azt nem tudom, hogy az addonok mukodni fognak minden gond nelkul, vagy azokbol is kell uj verzio?

(#43500) Kékes525 válasza Fandango (#43499) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó kérdés, én is szeretném tudni. Ha nem, akkor egy darabig nem igen lesz használható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.