Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) nfsu17 válasza KaiotEch (#42050) üzenetére


nfsu17
veterán

letiltottam adott oldalon, semmi változás :(

mindig a címsor mellett bal oldalt feljön a flash ikonja, hogy engedélyezzem (de hát engedélyezve van), de ha engedem neki, akkor is eltűnik egy pillanat alatt a videó, és csak az üres helye marad

(#42052) nfsu17 válasza KaiotEch (#42050) üzenetére


nfsu17
veterán

na, most úgy néz ki, hogy a Greasemonkey-ban volt egy cucc, youtube embed hd fix, azt kivettem, így a videó most nem tűnik el a semmibe, le is játszható.
de a "legokocka" a címsor mellett bal oldalt még mindig ott van olyankor is
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42053) Matthewus válasza nfsu17 (#42052) üzenetére


Matthewus
őstag

A "legokocka" nem fog eltűnni.

(#42054) nfsu17 válasza Matthewus (#42053) üzenetére


nfsu17
veterán

értem.
akkor köszi KaiotEch-nek, az embed szó megvilágosított, hogy hol kellene keresni a hibát és úgy néz ki meg is lett.
neked is köszi.
:R

(#42055) KaiotEch válasza nfsu17 (#42054) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincsmit nagyon szívesen. A Lego-kocka valóban nem fog eltűnni :)

(#42056) Rimuru válasza Nagymelák (#42046) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor ott tényleg máshol kell keresni a hibát. Csak annyit tudok javasolni hogy csinálj egy új profilt, firefox -P parancs segítségével. Így kiderülhet hogy tényleg nem a profil-e hibás.

Vigyázat, csalok!

(#42057) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Mostanában mindég egy adott oldal jelenik meg nyitóoldalként amit sehogyan nem tudok megváltoztatni. Hiába állítok be egy másik oldalt nyitó ablakként.
Tudnátok nekem ebben segíteni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#42058) DS39 válasza Directors (#42057) üzenetére


DS39
nagyúr

adwcleaner (valószínűleg vmi gané program fut a háttérben, ami átírja)

(#42059) KaiotEch válasza Directors (#42057) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia.

about:config -> browser.startup.page -nél mi szerepel? Amúgy MalwareBytes futtatása ajánlott.

(#42060) Directors válasza DS39 (#42058) üzenetére


Directors
senior tag

Sikerült!

Köszönöm mindkettőtök segítségét. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#42061) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Van arra megoldás, hogy különböző tabon megnyitott (direkt linkes) képet lementsek mondjuk 1 kattintással? Sok képet kell lementem napi szinten és mindig direkt linket küldenek a képekről, amit általában egyszerre megnyitok aztán mentegetem jobb kattintással, de ezt meg lehetne oldani valami kiegészítővel?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42062) KaiotEch válasza DJ. Ru$y (#42061) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Nézd meg ezt vagy ezt.

(#42063) DJ. Ru$y válasza KaiotEch (#42062) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm, az első lesz nekem jó szerintem, mert nem galériák vannak, hanem egy csomó direkt link külön, emailben.

Még egy kérdés: A NAS-om oldala kapásból bejelentkező oldalt dob ugye, hogy bármihez hozzáférjek. Meg van jegyeztetve vele az oldalhoz tartozó user/pw páros, eddig be is írta őket a két mezőbe, nyomtam egy belépést és már bent is voltam. Most "megjegyzi" a usert, belekattintok abba a mezőbe, rákattintok a userre, és akkor kitölti a jelszót is (nem nincs több user és pw páros hozzá, hogy választani kellene, egyszerűen nem tölti ki alapból). Van erre bármilyen megoldás, hogy kitöltse, amint megnyitom az oldalt? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42064) ceia


ceia
őstag

(#42048) nfsu17, (#42049) scope2007
Köszönöm mindkettőtöknek! Megpróbálok még ezt-azt, hátha megjavul. Vagy ha nincs más, újból felrakom. Egy régebbi verzió van fent és már nem tudom honnan szedtem, emiatt nem próbáltam még a resinstallt.

        it's more fun to compute

(#42065) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Tudtok egy ésszerű magyarázatot mondani arra, hogy ha sokáig használok Firefoxot, akkor egy idő után belassul? Múltkor 2 YouTube tab volt nyitva, mégcsak nem is HD-ben ment a videó, de annyira belassult, hogy nem reagált semmire. Aztán feltettem a Chrome-ot, csak hogy kiderüljön, hogy a gépem halt-e meg.

Abban viszont tök gyorsan ment minden.
Munkatársam most újságolta hogy ő meg pont az ellenkezőjét csinálta; Chrome-ról váltott vissza Firefoxra.

Mitől lehet?
CCleanert futtattam rajta, nem igazán változott semmi. Kiegészítők/addonok nincsenek.

Nem értem... :F

(#42066) ceia


ceia
őstag

Már megoldottam, lecseréltem a CYS-t a legújabbra. :P Érdekes, a régebbit pont azért tettem fel, mert az akkori legújabb szintén homokórázott pár videónál. De a mostani új (5.6.19) eddig hibátlan.

(#42065) Sspot
Én ezt akkor tudom elképzelni, ha pl. a cache túl nagy és a vinyón van. Nekem pl. csak 64MB és ramdisken van. :U

        it's more fun to compute

(#42067) Matthewus válasza #81999360 (#42065) üzenetére


Matthewus
őstag

Sokáig alatt mennyi időt értesz?

(#42068) grigo


grigo
őstag

Sziasztok!
Mivel tudom kiküszöbölni azt, hogy firefoxban csússzon a hang youtube videóknál? Meg úgy általában a videóknál?
Csak úgy teszt képpen felraktam egy chrome-ot de abban minden tökéletes még hd minőségben is. De megmondom őszintén nem akarnék csak emiatt chrome-ra váltani.
Van valakinek valami ötlete? Flash bővítmény telepítve.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#42069) #81999360 válasza Matthewus (#42067) üzenetére


#81999360
törölt tag

Fél év kb.

(#42070) DS39 válasza grigo (#42068) üzenetére


DS39
nagyúr

a chrome saját flash playert használ, így az kevésbé mérvadó.
rakd fel a legfrissebb videó/hangkártya drivert, ugyanígy a firefox és a flash is legyen frissítve.
ha így sem jó, lehet játszani a HW-es gyorsítás kikapcsolásával vagy egy régebbi flash player telepítésével.
HTML5 módban is csúszik a hang a YT-on?

[ Szerkesztve ]

(#42071) Matthewus válasza #81999360 (#42069) üzenetére


Matthewus
őstag

Azt hittem, hogy kb fél napos használat, olyankor csak újra kéne indítani, de attól nem kéne lassulnia, hogy régi a telepítés, hacsak valami nem állítódott el a profilba.

(#42072) kispx


kispx
addikt

Popular Adblock Plus fork Adblock Edge to be discontinued
Használta valaki? Van már mindenki átállt uBlockra.

(#42073) DS39 válasza kispx (#42072) üzenetére


DS39
nagyúr

számomra még mindig az ABP + EHH a legjobb erre a célra.

(#42074) HZoli87 válasza DS39 (#42073) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is maradt ez a páros, egyik alternatíva sem győzött meg.

(#42075) csako válasza DS39 (#42073) üzenetére


csako
veterán

Ugyanez maradt nálam is, uBlock nem olyan jó.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42076) q13579 válasza EmptyParadox (#42045) üzenetére


q13579
senior tag

A hardveres gyórsítás ki-be kapcsolása nem segített sajnos.

Még mindig szaggatnak a 720p, vagy afölötti youtube videók sajnos.

Amit észrevettem, hogy a két magból csak az egyiket használja, mikor meg van nyitva a böngésző. Elképzelhető, hogy ehhez kevés már az amd x2 5000+-os technológiája?

Illetve segítene, ha az integrált videókártya helyett vennék egy dedikáltat?

A gond az, hogy nem tudom melyik irányba fejlesszek...

(#42077) KaiotEch válasza q13579 (#42076) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam meg a videók nem nagyon akarnak töltődni, ha nagyobb minőségre állítom, pedig minden máshol megvan fixen a 9,9mbit, tehát folyamatosan kéne töltse, IE alatt meg is teszi, FF alatt szakaszosan tölt, így mindig megáll valahol és várnom kell. Még nem jöttem rá miért.

(#42078) #40553216


#40553216
törölt tag

Üdv!
Pár hete, egy-két hónapja a FF bezárásakor nem törli a sütiket, így bejelentkezve maradok pl. a FB-on. Mi lehet az oka? A beállításoknál természetesen az van megadva, hogy kilépéskor töröljön minden sütit.

[ Szerkesztve ]

(#42079) EmptyParadox válasza q13579 (#42076) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nekem elég gyenge laptopom van, és ha szimplán lejátszok egy youtube videót 720p-ben, akkor akad. Azzal küszöbölöm ki, hogy kiiktatom a dash playback funkciót, és megvárom mire letölti az egész videót, és ez után már nem akad.

A másik megoldásom pedig: youtube link kimásolása, és egy asztali lejátszóval lejátszom. Személy szerint PotPlayert használok (Open url..., még a lejátszási listákat is kezeli). Ezzel kiiktattam a flash problémáit. (HTML5 még inkább szóbam sem jöhet, mert még jobban eszi a CPU-t.) VLC is kezeli tudtommal (Link megynitása(?) vagy valami ilyen...), csak én nem azt használom, mert butácskának tartom.

[ Szerkesztve ]

(#42080) kispx válasza #40553216 (#42078) üzenetére


kispx
addikt

Akkor szokta, amikor a Firefox az induláskor a legutóbbi ablakokat és lapokat jeleníti meg.

(#42081) #40553216 válasza kispx (#42080) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem mindig így volt beallitva, azaz mindig az utolsó oldalt hozta fel, korábban mégis törölte. Valami más lehet.

(#42082) yanna


yanna
őstag

Hali!
Szerintetek az rendben van, hogy 2 Firefox verzió van a gépen? Másikon is ugyan ez a helyzet, csak ott a 36-os meg a 37-es van 80-80 valahány megával. Telepítés egyszer volt, utána csak frissültek a dolgok.

(#42083) csako válasza yanna (#42082) üzenetére


csako
veterán

A 4.0-t törölheted, csak figyelj oda, hogy a profil mappát ne vigye magával.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42084) yanna válasza csako (#42083) üzenetére


yanna
őstag

Köszi!
Akkor előtte mindenképp mentés lesz. Gondolom a másig gépen is hasonlóan járhatok el a régebbi verzióval.

(#42085) csako válasza yanna (#42084) üzenetére


csako
veterán

Igen, onnan is törölhető.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42086) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Az összes könyvjelzőm ikonja eltűnt. Nem szeretném végig kattintani az összeset. Van valami gyors módszer a visszaállításra?

Előre is köszönöm!

(#42087) csako válasza karlkani (#42086) üzenetére


csako
veterán

Favicon Reloader

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42088) Vakegérke válasza csako (#42087) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, én is telepítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42089) karlkani válasza csako (#42087) üzenetére


karlkani
aktív tag

Köszi! Telepítés után hol találom?

(#42090) csako válasza karlkani (#42089) üzenetére


csako
veterán

Jobb klikk valahol pl. itt és a menüben "Reload Favorite Icons" vagy ennek a magyar megfelelőjét keresd.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42091) karlkani válasza csako (#42090) üzenetére


karlkani
aktív tag

Közben megtaláltam én is, már dolgozik. :R

(#42092) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Mit lehet csinálni hogy a firefox youtbe alatt mindig html5 lejátszót használja? Ha bekapcsolom akkor egész addig jó amíg be nem zárom a böngészőt, új indításkor megint az "alapértelmezett" lejátszó megy :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42093) yanna válasza csako (#42085) üzenetére


yanna
őstag

No, akkor nem értek semmit. :F Kicsaptam a másik gépről a 36-os verziót, el is tűnt az összes Firefoxxal kapcsolatos dolog, hírmondó sem maradt belőle. Bár a profilt elmentettem, de nem volt semmi szükség rá, mert egy "szűz" újra telepítés után minden visszaállt újraindítás nélkül. :U A kétszer 80 megából viszont csak egyszer nyolcvan mega maradt. :F
Remélem a legközelebbi gép indításnál sem lesz semmi probléma!

[ Szerkesztve ]

(#42094) scope2007 válasza yanna (#42093) üzenetére


scope2007
addikt

ha nincs semmi fontos, mert friss a rendszer, akkor összes firefox uninstall
utána pl ccleaner indítás és azzal is pucoltasd át

gép restart és firefox oldalról a legújabbat letölteni
én így próbálnám

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42095) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! :) Előre is elnézést kérek tőletek a láma kérdésért, megkövetlek benneteket. Milyen lehetőség van arra, hogy a meglévő könyvjelzőimet elmentsem egy újratelepítés előtt? És ezt utána hogyan tudom visszavarázsolni a böngészőbe? Vagy erre találhatok más megoldást a Firefox-on belül, mondjuk felhőszolgáltatás, ahonnan visszaszinkronizálhatom a tartalmat? Köszönöm előre is a válaszokat és a türelmeteket. :R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#42096) spammer válasza dauphin (#42095) üzenetére


spammer
veterán

Ctrl+Shift+O (linuxon), Windowson talán Ctrl+Shift+B.

Vagy: Könyvjelzők menü > Minden könyvjelző mutatása (vagy ilyesmi) > Importálás és mentés. Ott tudsz exportálni is (html formátumba, mondjuk). Visszavarázsolni ugyanott tudod, értelemszerűen importálod a html fájlt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42097) dauphin válasza spammer (#42096) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#42098) csako válasza yanna (#42093) üzenetére


csako
veterán

Ezek az újabb verziók emlékeim szerint már nem is ajánlják fel a profil mappa törlésének lehetőségét, szóval szerintem annyira nem volt "szűz" telepítés. Persze, ha úgy érted, hogy a profil mappád is eltűnt a helyéről, az más... Hogy miért törlődött mindkét verzió, azt nem tudom, elvileg csak akkor van kettő a Programok és Szolgáltatásokban, ha két külön helyre is telepítve van. De a lényeg, hogy most jó :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42099) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Tudnatok ajanlani nekem egy jo reklamblokkolot a legujabb firefoxra? Mint pl chrome-nal az adblock?

Koszonom!

(#42100) spammer válasza Lauda (#42099) üzenetére


spammer
veterán

uBlock

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.