Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Ez az ablak naponta több alkalommal felugrik.Eléggé idegesítő!Lehet ellenne valamit tenni???

(#43052) sz.balazs.95 válasza adsl (#43051) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Vagy valami nagyon összetett dolgot akar betölteni / feldolgozni a Flash, vagy a hardver gyenge hozzá, amit használsz.

Esetleg valami szoftveres dolog állhat a háttérben.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43053) adsl válasza sz.balazs.95 (#43052) üzenetére


adsl
aktív tag

Itt ol a play áruház oldalát akartam megnyitni,de ennél az oldalnál se mindig ugrik fel ez az ablak.De 10 ből 6 szor tuti.

[ Szerkesztve ]

(#43054) sz.balazs.95 válasza adsl (#43053) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na az is egy tipikus hw zabáló oldal. :)
Mondjuk azt nem tudom, hogy hozta össze ezt a Google.

32 bites Windowsod van?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43055) adsl válasza sz.balazs.95 (#43054) üzenetére


adsl
aktív tag

Igen 32 bites.

(#43056) sz.balazs.95 válasza adsl (#43055) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hmm... Akkor lehet, hogy az a gond, hogy a Play oldala + az egyéb, böngészőn kívüli folyamatok már a 32 bit memórialimitjébe nem férnek bele.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43057) Matthewus válasza adsl (#43051) üzenetére


Matthewus
őstag

Click To Play be van kapcsolva?

(#43058) adsl válasza Matthewus (#43057) üzenetére


adsl
aktív tag

Azt még nem próbáltam.De nem csak ezen az oldalon ugrik fel ez az ablak.Pl Facebook-on is meg máshol is.Igaz nem egy izomgépem van.(Asus X51RL)

(#43059) sz.balazs.95 válasza adsl (#43058) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha jól látom, az csak 2 GB-ig bővíthető.

Akkor érdemes lehet valami kisebb hw igényű Linuxon elgondolkodni.
Pl. Lubuntu.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43060) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Az a helyzet, hogy pár napja amikor bizonyos oldalakon rá akarok menni az oldalon lévő képek linkjére akkor felül a keresőnél a kép linkje elé bekerül egy dereferer.org nevű szöveg és így nem nyílik meg a kép hanem ezt dobja a firefox:Directory listing is denied. Ha kitörlöm a dereferer.org szavakat akkor megnyílik a kép. Hogy lehetne ezt a dereferer.org-ot kiiktatni? És mi ez tulajdonképpen? Valami vírus talán? Előre is köszi.

(#43061) Vakegérke válasza #85154688 (#43060) üzenetére


Vakegérke
veterán

AdwCleaner, egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43062) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali, a firefoxban van olyan menü, hogy nem szeretném, hogy a weboldalak kövessenek (vagy mi), ha ezt bekapcsolom ér valamit? Tényleg nem követnek akkor vagy most akkor ez hogy van? Bocsi nem értek hozzá, köszi a választ előre is :)

(#43063) Matthewus válasza #27441408 (#43062) üzenetére


Matthewus
őstag

(#43064) #27441408 válasza Matthewus (#43063) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#43065) HoTaZo válasza Kernel (#43045) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!
Ennél a megoldásnál lehet külön ikonra tenni a két profilt?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#43066) spammer válasza HoTaZo (#43065) üzenetére


spammer
veterán

Shortcut to a specific profile

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43067) EmptyParadox válasza HoTaZo (#43065) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jobb klikk a parancsikonra, a Target(Cél) mezőbe, az idézőjel után ezt írd: -p profil_neve -no-remote
Tehát mondjuk:
"D:\ProgramFiles\Programs\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p Profil2 -no-remote

Szerk.: Oh, megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#43068) HoTaZo válasza spammer (#43066) üzenetére


HoTaZo
őstag

+ Ozrych

Köszönöm, mindkettőtöknek! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#43069) gyulank


gyulank
addikt

Az miért van, hogy a pdf-es találatokat úgy nyitja meg, hogy nem nyitja meg, csak üres lapként? Ezt megpróbáltam kicselezni a googledocs bővítménnyel, hogy azzal nyitom meg, de már azzal se megy, letölteni se tudom. Pl. ebből az első pár pdf-et próbáltam, egyiket se tudom se megnyitni, se letölteni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43070) EmptyParadox válasza gyulank (#43069) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Esetleg ha az about:config-ban, a pdfjs.disabled sort átállítod? Lehet a beépített pdf nézegetővel van gond. De ez csak egy tipp. :U
Viszont letöltésre a jobb klikk->Save link as...-nek működnie kellene szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43071) gyulank válasza EmptyParadox (#43070) üzenetére


gyulank
addikt

De nem működik, mert hülye, fájlnév: url oszt jóvan, alul meg html dokumentum. Neked működnek?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43072) csferke válasza gyulank (#43069) üzenetére


csferke
senior tag

Beállítások, balról Alkalmazások.
Az ablakban a "Hordozható dokumentumformátum (PDF)" mellet jobbról a lenyílóból kiválaszthatod, hogy mit szeretnél.
Nálam megnyitja mindet a PDF olvasómban, Foxit Reader.

[ Szerkesztve ]

(#43073) gyulank válasza csferke (#43072) üzenetére


gyulank
addikt

De te le is tudod tölteni. Nem az a lényeg, hogy mit csinál, ha megnyitom, hisz alapból azt próbálom, hogy jobb kattintás, és a menüből valami. Már csak azért is, mert sose lehet tudni, melyik nyílik új lapon, melyik ugyanott. Gondolom, ha valami.pdf-nek látná, nem url-nek, akkor a beépített is meg tudná nyitni, meg le tudnám tölteni, de a pdf címét se másolhatom ki sehonnan, hogy mással tölthessem le. Hivatkozás címének másolása, és bejön egy fehérség.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43074) gyulank


gyulank
addikt

Most éppen Linuxon vagyok, de Windowson is ezt csinálja, és minden böngészőben itt is ott is. Eddig azt hittem valami téves találatok, és nem léteznek, vagy mit tudom én. De ha te meg tudod nyitni, akkor kínai hálózaton vagyok, és korlátoznak, vagy nem tudom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43075) spammer válasza gyulank (#43073) üzenetére


spammer
veterán

google redirect rewrite remover

Azért nincs direkt link a pdf-re, mert a gugli minden linket átirányításos linkként jelenít meg, ezért olyan a te linked is, amilyen (guglis url).

Ha a fenti addont felrakod, akkor az átalakítja a linkeket direkt linkre, így a jobb klikk mentés másként is működik, és a jobb klikk hivatkozás másolása sem ilyen ronda, hosszú, guglis linket másol ki, hanem a direkt linket.

szerk: nem használok beépített pdf megjelenítőt, szóval nálam bal klikkre is azonnal letölti a pdf-et.

szerk2: egyébként a konkrét esetedtől függetlenül szerintem ajánlott felrakni a fenti addont.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43076) gyulank válasza spammer (#43075) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Megnyitni nem tudom, de legalább letölteni már lehet. De mi van más böngészőkkel? És akinek működik, annak is ettől működik, vagy neki miért?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43077) spammer válasza gyulank (#43076) üzenetére


spammer
veterán

Kikapcsoltam az addont, nekem is fehér lap jön, mivel a böngésző meg akarja nyitni a címet, de nálam nincs beépített pdf megjelenítő, ezért a helyette automatikusan letöltötte a fájlt. Biztos, hogy nálad nem töltötte le a beállított letöltési könyvtárba?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43078) gyulank válasza spammer (#43077) üzenetére


gyulank
addikt

Biztos. De ha megnyitotta a fehér oldalt, akkor megnyitotta a fehér oldalt, nem automatikusan mentette helyette. Ha a találatból jobb gombbal próbálkoztam, a fájlnév annyi volt, se több se kevesebb, se kiterjesztés se semmi, hogy url.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43079) spammer válasza gyulank (#43078) üzenetére


spammer
veterán

Akkor ott valami más probléma lesz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43080) csferke válasza gyulank (#43073) üzenetére


csferke
senior tag

Bonyolódik az ügy.
Ha az általam javasolt beállításoknál azt adom meg, hogy "Fájl mentése" akkor letöltődik a beállításoknál megadott mappába és IGEN a találati eredmény lap "kifehéredik".
Ha azt adod meg, hogy "Rákérdezés mindig" akkor bal-klikk-re megjelenik egy ablak és eldöntheted, hogy mit szeretnél de ekkor is lesz egy új üres lap.

Használom viszont a Tab Mix Plus kiegészítőt amelyben a görgővel való kattintásra az van megadva, hogy "megnyitás új lapon". Ekkor megmarad a találati oldal és utána nyílik egy üres lap is. Sajnos több ilyen kattintás után több üres lap is lesz amiket majd be kell zárni.

Úgy gondolom, hogy ez a Fox hibája mert eddig nekem sem sikerült úgy beállítanom, hogy ne nyíljon egy üres lap.

[ Szerkesztve ]

(#43081) EmptyParadox válasza csferke (#43080) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nálam nem. Simán lementi, és marad minden, ahogy volt. :U

(#43082) gyulank válasza csferke (#43080) üzenetére


gyulank
addikt

De az mellékes, az se jó, de a franc se akar letölteni mindent ami felesleges. Keresek valamit, amit nem találok, és belenéznék egy csomóba, hogy az az-e, de töltsem le mindet a semmiért az hosszadalmas, és felesleges. Nekem az a bajom, hogy csak fehérség van, és hogy se a beépített pdf megjelenítő nem nyitja meg, hisz fehérség van, se a googledocs bővítmény, mert csak fehérség van. Meg most már le tudom tölteni, de csak FF-ban, és csak a bővítmény miatt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43083) Steelmanus válasza gyulank (#43073) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is alapbol tiltom a beepitett pdf olvasot, helyette PDF-XChange Viewer 2.5.313.1-et hasznalok. De most tettem egy probat, engedelyeztem a belso pdf olvasot, a bovitmenyt pedig letiltottam, igy a linkedre kattintva elobb megnyitott egy uj fulet a bongeszo, majd a hatterben letoltotte a pdf fajlt, es a letoltes alatt meg feher lap meg is nyitotta. Ime.

A Beallitasok / Alkalmazasok opcional a Hordozhato dokumentumformatum beallitasa Elonezet a Firefoxban van beallitva ideiglenesen csak a proba kedveert.

(#43084) gyulank válasza Steelmanus (#43083) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem attól még nem nyitja meg, és a címsávban is más van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#43085) DS39 válasza gyulank (#43084) üzenetére


DS39
nagyúr

bugos lehet a firefox profilod. egy alaphelyzetbe állítás lehet segítene.

(#43086) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy olyan gondom, hogy a böngésző első indítás után, "szétesve" jeleníti meg a lapokat. Főként a FB-ot.
De ha ráfrissítek akkor már rendben van.
Volna esetleg valami tipp, hogy mivel próbálkozzak, hogy ez megszűnjön?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#43088) spammer válasza HZoli87 (#43087) üzenetére


spammer
veterán

Frankó, akkor most rakhatok majd fel egy addont, hogy legyen custom new tab page-em. Legalább a linuxos verzióból ne vennék ki, ott úgysem lehet beszopni ezeket a gagyi vírusokat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43089) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Olyan gonddal küzdök, hogy mindegy milyen oldalt nyitok meg, mindenhol villognak mall.hu-s meg pcx.hu-s és sok egyéb hirdetés. Ha valamire rányomok, sokszor megnyit inkább 1 másik oldalt.
A kiterjesztés fül teljesen üres.
A bővítményekben meg ezek vannak

Vajon mi okozhatja a gondot?
Vírusirtót futtattam, de nem talált semmit.

(#43090) spammer válasza forras2 (#43089) üzenetére


spammer
veterán

Reklámok ellen: uBlock

De nézd át a géped mással is, mert szerintem települt oda valami. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43091) netpeti98 válasza forras2 (#43089) üzenetére


netpeti98
addikt

Nézesd át a gépet ezzel a két programmal:
Malwarebytes Anti-Malware
Adwcleaner

Illetve ilyenkor a kiterjesztéseket is érdemes nézni, nem csak a bővítményeket.

[ Szerkesztve ]

(#43092) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok! Felraktam az UBlockot megnézésre mennyire is jó,mert az Adblock kissé akasztotta,lassította a böngészőt.
Beállításokba írja a szűrőknél,hogy új verzió érhető el... Ezzel most kellene valamit csinálni?

(#43093) spammer válasza Liliom86 (#43092) üzenetére


spammer
veterán

Oldal teteje?

Meg a jobb felső sarokban szokott lenni "Apply" gomb is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43094) Liliom86 válasza spammer (#43093) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Ott már rányomtam,hogy frissítés,de utána ugyan ez van még mindig.

(#43096) Apaxp válasza kispx (#43095) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nálam a developer edition 40a2 verzió fut. Ublock van telepítve. Kipróbáltam ezt a teszt oldalt. A memória szinte semmit nem emelkedett. Viszont a plugin container memória szépen lassan elkezdett felmászni az égbe.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43097) donmackó


donmackó
őstag

Van a firefox-hoz olyan kiegészítő/beállítás ami automatikusan frissíti a háttérben lévő oldalakat?

Release the cable hounds!

(#43098) Apollyon válasza donmackó (#43097) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez szerintem jó lesz: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43099) Steelmanus válasza Apaxp (#43096) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jelenleg a 39.0-at hasznalom, ABP-vel ez viszont a fentebb emlitett tesztoldalon siman kifagyott, majd bezarult, miutan elerte par masodpercen belul a 2,5 GB-ot a memoriahasznalatot.
Ezutan lecsereltem a profilt, es telepitettem az uBlock Origin 0.9.8.2-t es mindjart mas lett a helyzet, mert mar nem fagyott, ill. a memoriahasznalat sem szaladt fel az egekbe.

Viszont mint lathato nalam a plugin container nem indul el tesztoldal megnyitasakor.
Tudtok valamit hogy miert van szinte ket azonos uBlock? Osszevesztek a fejlesztok?

[ Szerkesztve ]

(#43100) kispx válasza Steelmanus (#43099) üzenetére


kispx
addikt

Nálam kikapcsolt JavaScripttel és Ghostery-vel fagyott ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.