Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) BullZeye válasza spammer (#42850) üzenetére


BullZeye
veterán

Már fel is raktam, valóban fura, hogy nem 500MB rammal indul, csak 300MB-al, és fél óra után is csak 500nál tart. :)

(#42852) mekker


mekker
őstag

Ghosteryt érdemes használni szerintetek? (uBlock, don not track me és tracking protection bekapcsolva)
Gondolkozom rajta, hogy letörlöm.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42853) EmptyParadox válasza mekker (#42852) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én már rég megváltam tőle. Az Evidon (azt hiszem már nem ez a nevük) tulajdona, ami egy reklám és web analitikával is foglalkozó cég. (Tehát más cégeknek segít reklámozásban statisztikákkal.) És ráadásul, én olyan híreket hallottam, hogy néha anonim adatokat küld a cégnek rólad.

[ Szerkesztve ]

(#42854) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a következő lenne a gondom: androidos Firefoxnál a hardverapro.hu oldala nagyítva jelenik meg, és hiába állítom vissza következő alkalommal ismételten így jön be:

ezt a varázslatot már elnyomtam:

Valakinek ötlete esetleg?

(#42855) mekker válasza #41133696 (#42854) üzenetére


mekker
őstag

Fogalmam sincs mi lehet a probléma, csak HA-n csinálja?

Talán ezzel lehet próbálkozni: http://kb.mozillazine.org/Layout.css.dpi, vagy valami van a zoomolással, vagy a Hardverapróval.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42856) #41133696 válasza mekker (#42855) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eddig csak ennél tapasztaltam. Viszont mobilplatformon sokkal kevesebb helyre járok, mint PC-n.

(#42857) Rimuru válasza #41133696 (#42854) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem HA bug, nezd meg ugy hogy a beepitett moddal kersz teljes oldalt, akkor nem nagyit ra.

Vigyázat, csalok!

(#42858) vlevi válasza #41133696 (#42856) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez nem Firefox. A tabletemen a ygári android 4.2-es böngésző van, és abban is minden alkalommal mobinlnézetben jön be HA. Hiába állítom át, legközelebb, akkoris olyan.
Az is igaz, hogy a gyári böngészővel nem nagyít rá. Viszont szélességben csak az oldal közepén használ ki egy kb 20-25%-nyi szélességű csíkot.

[ Szerkesztve ]

(#42859) mekker


mekker
őstag

Sikerült elcsesznem a profiles mappát, most rakom vissza az addonokat.

Itt most hogyan tudom eltüntetni azt a kis csíkot a tab és az URL-bar közt? (GlassMyFox+Classic T.R.)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42860) mekker válasza mekker (#42859) üzenetére


mekker
őstag

Csak egy gomb miatt csúszott el, úgyhogy megoldódott.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42861) #41133696 válasza Rimuru (#42857) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azzal is próbáltam.

(#42852) mekker: PC-n az imént szedtem le a kiegészítők közül, táblagépről pedig pár órával ezelőtt.

Innentől kezdve Firefox – turbó módban szvsz felesleges.

(#42862) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Mostanság egyre többször jelenik meg ez a figyelmeztetés:Az Shockwave Flash dolgozik,illetve nem válaszol. Megállíthatja most a bővítményt,vagy folytathatja,hátha befejezi a működését.FF ESR legújabbat használom.Lehet ez ellen valamit tenni?Mert nekem ez elég zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#42863) Kékes525


Kékes525
félisten

Új teljesítményelemzőt kapott a Firefox

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42864) Rimuru válasza #41133696 (#42861) üzenetére


Rimuru
veterán

Es ugy is nagyit? Csak mert nalam nem, nelkule tenyleg csinalja.

Vigyázat, csalok!

(#42865) mekker


mekker
őstag

Valaki tudna segíteni? Még mindig nem oldódott meg egy Youtube-os probléma.
Pár napja azt csinálja, hogy a YT értesítéseket nem nyitja meg, csak egy üres buborékot mutat. Bővítményeket letiltva se csinálja, viszont ha teljesen leresetelem a FF-t, akkor működik rendesen.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42866) #41133696 válasza Rimuru (#42864) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sajnos nálam, vele is.

(#42867) Rimuru válasza #41133696 (#42866) üzenetére


Rimuru
veterán

Erdekes, tedd mar fel ezt kivancsi vagyok ra.

Vigyázat, csalok!

(#42868) #41133696 válasza Rimuru (#42867) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ugyanaz. Lehet a beépített Firefox – turbó módban beállításnak köze van hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#42869) Rimuru válasza #41133696 (#42868) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem, az nekem is be van kapcsolva. Nincs semmi otletem nalad miert viselkedik maskepp. :(

Vigyázat, csalok!

(#42870) adsl


adsl
aktív tag

(#42862) adsl erre valaki tud valamit?

(#42871) EmptyParadox válasza adsl (#42870) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Esetleg ha about:config-ban a dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode bejegyzést true-ra állítod?
Ezzel lehet kikapcsolni a flash protected mode-ot.
Bár ez csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

(#42872) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Csak érdekességképp, ezt le tudjátok játszani 8K-ban? Nálam 4K-ig oké, 8K-ban csak fekete, vagy szétmosódott kép van.

Véleményem szubjektív...

(#42873) sz.balazs.95 válasza hackeeeee (#42872) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem úgy nem indul el a lejátszás, hiába nyomom a play gombot.
viszont próbálgattam egy ideig ide-oda állítgatni a felbontást, és most 1080p felett nem is mutat semmilyen lehetőséget. :C

próbaképp letöltöttem a 8K felbontást, de a VLC nem játssza le a képet, csak a hangot. :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42874) Wasp91 válasza hackeeeee (#42872) üzenetére


Wasp91
aktív tag

8k lol. Majd talán a 46os verzió körül letudja majd játszani. Még lehet keveset is mondtam.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42875) mekker válasza hackeeeee (#42872) üzenetére


mekker
őstag

Nálam már 4k-nál is belaggol, 8kn meg szintén ez a dekódolási hibás fekete kockás kép van. Annak viszont örültem, hogy az 1440p ment gondtalanul.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42876) mekker válasza mekker (#42875) üzenetére


mekker
őstag

Arra ügyeljetek, hogy az about:config-ban
media.mediasource.webm.enabled
ez false-ra legyen állítva (ez az alapértelmezett). Ha ez aktiválva van, akkor a VP9-es videokodeket használja alapértelmezetten, viszont tapasztalataim szerint eléggé bugos. (pl. jobban szaggat nagy felbontáson, nem töltődnek be gyakran a videók).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42877) csako válasza hackeeeee (#42872) üzenetére


csako
veterán

FF-ban nem tudtam rávenni, hogy elinduljon 8K-ban (se IE-ben), viszont Chrome-ban épphogy nem folyamatos...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42878) hackeeeee válasza csako (#42877) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre voltam kíváncsi, másnál is csak Chrome alatt megy, máshol nem.

FF alatt Nálam is az van, hogy van hang, de kép nincs. 4K-ban szépen megy.

Thx! :)

Véleményem szubjektív...

(#42879) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok!
az új firefoxban mit kell beállítani, ha azt akarom elérni, hogy egy adott oldal, amit CTRL+ egér görgő fel módszerrel felnagyítottam, az a firefox kilépést követően is ugyanakkora (nagy) méretben jelenjen meg?
Köszi előre is :R

(#42880) sz.balazs.95 válasza nyesix (#42879) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam alapból ilyen az Fx.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42881) DS39 válasza nyesix (#42879) üzenetére


DS39
nagyúr

hogy ne töröld az előzményeket, mert akkor elfelejti.
alap esetben az úgy működik, ahogy szeretnéd.

(#42882) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

a betűk élsimítását nem lehet valahogy úgy belőni, mint a Chrome-ban? Ott baromira szeretem a betűk megjelenítését, csak a memória használatot nem. :D Anti-Aliasing tuner kieg fent van, de egyik beállítással sem hozza azt a simaságot. :(

https://geekpulse.hu

(#42883) Jazz


Jazz
veterán

Üdv,

Tudtok valami jó, gyors, kis erőforrás igényű flash playert Adobe helyett? (gyenge konfigú gép)

Szaggat, akadozik a 720p youtube. Viszont akármilyen médialejátszóban meg akadály nélkül viszi a HD flv-t.

Köszi!

free your mind

(#42884) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

F.... kivan, hogy minden hosszabb youtube videó meg van tömve reklámokkal, és megszakad 1-1 album, vagy film. Mint a kertévék, hogy a kánya vinné el... :W

Ti milyen reklámblokkolót használtok / ajánlanátok ennek kivédésére?
Találtam egy párat, de nem tudok dönteni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42885) sz.balazs.95 válasza AxBattler (#42884) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én ABP-t használok. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42886) Jazz válasza AxBattler (#42884) üzenetére


Jazz
veterán

Azaz.:) Szerintem a 20millió user önmagáért beszél.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#42887) spammer válasza AxBattler (#42884) üzenetére


spammer
veterán

Ha nem akarsz memóriazabálót, akkor: uBlock

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42888) sz.balazs.95 válasza spammer (#42887) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ne spam-melj! ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42889) AxBattler


AxBattler
félisten

Adblock Plus lett, tökéletesen működik. Köszi mindenkinek!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42890) mekker válasza Skynet258 (#42882) üzenetére


mekker
őstag

Screenshot
Én nem látok semmi nagy különbséget a két AA között, Chrome-ban hol lehet beállítani az AA-t, plugin?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42891) Kernel válasza Jazz (#42883) üzenetére


Kernel
nagyúr

Böngészőben történő lejátszás mindenképp rossz hatásfokú, miután ilyenkor több szoftveres réteg épül egymásra, míg eléri a hardveres erőforrásokat.

Lehet próbálkozni a HTML5 lejátszóval, de csodát az sem tesz.

SMPlayer már hatékonyabb, csak az viszont nem a böngészőben működik:

http://smplayer.sourceforge.net/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42892) Rimuru válasza Jazz (#42886) üzenetére


Rimuru
veterán

Egymillió légy nem tévedhet, a szar finom! :U Bocsi de ezt nem hagyhattam ki, ha kicsit visszaolvasol pont latnal ellenervet.

Vigyázat, csalok!

(#42893) sz.balazs.95 válasza Rimuru (#42892) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

vagy csak nem fél gigás géppel kell netezni. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42894) EmptyParadox válasza sz.balazs.95 (#42893) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

AdBlock-nak azért vannak megkérdőjelezhető dolgai. Reklámozó cég fizet nekik, aztán szépen felkerülhetnek az Allow some non-intrusive advertising listára, amit nem blokkol. (Mert ugye azok "acceptable" reklámok, igaz?) Ki lehet kapcsolni, de azért itt érződik a mentalitás, hogy miről is van szó náluk. Köszi ez nem kell. A befolyt összegekből meg optimalizálni sem képesek a kódjukat.

(#42895) sz.balazs.95 válasza EmptyParadox (#42894) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jó, persze, értem. :K

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42896) Penty válasza Jazz (#42883) üzenetére


Penty
tag

Nézz rá az Open With kiegészítőre, amely némi beállítás után a kedvenc médialejátszóddal nyitja meg a videókat.

(#42897) batagy válasza csako (#42683) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

Én is felraktam a 64 bites Firefox-ot, 39.0 beta 4 Hun verziót. Az OS Win7 64bit (céges).
Firefox installok
39.0 beta 4 64bit hun

1-2 órás használat alapján eddig semmi probléma! Énszerintem gyorsabb!

A 64 bites ide települ:
C:\Program Files\Mozilla Firefox

A 32 bites ide települ:
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox

Onnan lehet megállapítani hogy melyik fut, hogy a Task Managerben ha van utána egy "*32" string, az a 32 bites.

A meglévő addon-ok is működnek vele, legalábbis nálam ez a 10 db addon megy:
Adblock Edge 2.1.9.1-signed
Classic Theme Restorer 1.3.3
Context Search 0.6.3.1-signed
Download Status Bar 12.3.0.1-signed
MinimizeToTray revived (MinTrayR) 1.1.2.1-signed
Status-4-Evar 2015.02.06.23.1-signed
Tab Utilities Fixed 1.5.2015.04.05
TableTools2 1.17.1-signed
Uppity 1.5.8.1-signed
Vocabulary Highlighter 0.73.1-signed

Érdemes kipróbálni a 64 bitest.

(#42898) vlevi válasza batagy (#42897) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én is felraktam a 64 bites Firefox-ot,"
Én nem fogom felrakni, megondom miért.
Egyszerkétszer volt már, hogy valami memory leakes java, vagy flash, vagy akármi szutyok, csak zabálta a memóriát. 32 bites fox alatt ez azt jelenti, hogy a 8G RAM-ból, ami a gépben van, fel tud falni 4-et, aztán megpusztul. De csak a fox. A gép szinte észre sem veszi, mert a fele memória szabad.
Ellenberger, a 64 bites fox elfogyaztja mind a 8 gigát, és akkor vége.

Jártam már így Chrome-al, és az újabb Blink motoros operával is. Ezek ugyanis külön processzben futtatják az egyes lapokat, ami miatt összességében nagyobb a memóriaigényük, mint a FF-nak. Ráadásul így külön processzenként van 4Giga memórikorlátja a 32 bites Chromenak is, ami rossz esetben 3-4 lappal (de akár 2-vel is) meg tudja fektetni a gépemet. Néhányszor már volt is, hogy szólt érte. Nem is nagyon csípem a krómot :D Motorra való az, meg Chevy Bel Airre, nem ámítógépre :)

(#42899) Wasp91 válasza vlevi (#42898) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Azért van a memória, hogy használja. Lehet hogy többet eszik a Chrome, de én úgy vettem észre, hogy sokkal "pörgősebb." Én már rég áttértem volna Chrome-ra, csak 1-2 kiegészítőm nem érhető el ott.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42900) Rimuru válasza sz.balazs.95 (#42893) üzenetére


Rimuru
veterán

Teljesen mindegy hogy mennyi memóriád van, a memoriy leak az memory leak marad.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.