Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) Druidan


Druidan
csendes tag

Sziasztok olyan problémám lenne és ebben szeretném kérni a segítségeteket hogy a youtube videokat nem jatsza le a fiefoxom ujrainditottm, plugin-t frissitettem és csak nem.... más böngésző szó nélkül lejátssza,
a kepernyöt betölti ám csak forog forog az ikon mintha töltene de semmi...... tudtok megoldást?
Segítséget előre is köszönöm.

(#42252) DJ. Ru$y válasza Druidan (#42251) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak 3-5 hozzászólást olvass vissza... Plugint hiába frissítesz, átálltak teljesen HTML5-re, ez már nem flash.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42253) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Youtube videót kirakok teljes képernyőre, viszont nem tünik el a firefox fejléce. Megmaradnak a megnyitott lapok és a menü is. Miért lehet ez?

W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#42254) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Úgy látom megérkezett FF-ra is a 60fps-es YouTube, viszont nekem érezhetően laggol az összes videó, nektek is ilyen?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42255) DS39 válasza DJ. Ru$y (#42252) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam még flash plugint használ a YT. privát módban is, google account és régi sütik nélkül.
igaz én a 31 ESR-t használom a Firefoxból, az még kevesebb HTML5 feature-t tud.

(#42256) Wasp91 válasza Bjørgersson (#42254) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nekem csak az 1080p60 videók szaggatnak. Amúgy meg jobb a html5.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42257) Matthewus válasza Bjørgersson (#42254) üzenetére


Matthewus
őstag

Videokártya driver frissítés, ha a hardveres gyorsítás ki van kapcsolva a Firefox-ban, akkor kapcsold vissza.

(#42258) hackeeeee válasza Matthewus (#42257) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én megpróbáltam, nem segített.

Véleményem szubjektív...

(#42259) Bjørgersson válasza Matthewus (#42257) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legfrissebb drivert nem tudom már hova frissíteni, a gyorsítás pedig be van kapcsolva. Azért köszönöm! :)

Wasp amíg ilyen laggos szar, addig minden, csak nem jobb.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42260) hackeeeee válasza Bjørgersson (#42259) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam az lett a megoldás, hogy visszaálltam Chrome-ra. Eléggé idegesítő volt, hogy egy 720p-s videót nem tudtam megnézni.

Véleményem szubjektív...

(#42261) Bjørgersson válasza hackeeeee (#42260) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na mondjuk inkább laggoljon, minthogy Chrome-ot használjak. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42262) hackeeeee válasza Bjørgersson (#42261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annó visszaszoktam FF-re, mert tempósabb, jobb volt. Ez a dolog számomra eléggé zavaró tényező. Minden más böngészőben jó, ebben nem, és még letiltani sem tudom.

Véleményem szubjektív...

(#42263) Bjørgersson válasza hackeeeee (#42262) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom / remélhetőleg a következő FF-ban már jó lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42264) hackeeeee válasza Bjørgersson (#42263) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak megoldják.

Amúgy, ugyan ez volt a probléma akkor is, amikor csak engedélyezhető volt a HTLM5-ös youtube.

Véleményem szubjektív...

(#42265) Bjørgersson válasza hackeeeee (#42264) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1080p-nél nagyobb felbontásokra lehet egyébként számítani?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42266) csako válasza Bjørgersson (#42265) üzenetére


csako
veterán

Naná, és nekem már ez sem szaggat :)
39-es FF.

(csak költözzek megint digi netes házba és várni sem kell a betöltésre.. :)) )

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42267) hackeeeee válasza Bjørgersson (#42265) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint igen. :K

Véleményem szubjektív...

(#42268) csako válasza Bjørgersson (#42265) üzenetére


csako
veterán

4K 60 fps videót viszont nem sikerül lejátszanom még Firefoxban, nem tudom kiválasztani azt a minőséget, Chrome-ban bezzeg igen :(((

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42269) Matthewus válasza csako (#42268) üzenetére


Matthewus
őstag

A MSE+VP9 támogatás még nincs kész a Firefox-ban, az kell a 4K 60 fps-hez.

(#42270) csako válasza Matthewus (#42269) üzenetére


csako
veterán

Értem, köszi, és látszik is, mert ha about:config-ban ráerőltetem, akkor még nem jó a lejátszás, bár nekem elég a 1080p is :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42271) mis69


mis69
tag

Valami beállítási probléma lehet nálatok mert az én 1. generációs integrált videókártyás i5-ös gépem még a 2.5K-s(2560x1440) igaz 25fps-es videót is lejátssza teljes képernyőn is. A 720p és az 1080p 60fps-es videó is folyamatosan megy igaz az FHD-nál már 90% a cpu használat.

[ Szerkesztve ]

(#42272) ReJim


ReJim
őstag

Sziasztok, én is ezzel a yt html5 hibával szenvedek.
Keresgéltem a neten, itt a fórumon, hogyan tudom az ff-et rávenni, hogy használja, működjön.
Álogattam is, és elértem, hogy mindenhol pipa legyen.

Továbbra is a csodakörök pörögnek csak a yt-n.

Minden állítgatás után újraindítottam a böngészőt.

Délelött egy notit telepítettem, a programokat ninite-el tettem fel, köztük a firefox-ot is. Azon gond nélkül működött a videólejátszás. (ugyan azt a verziót tette fel.)

Tanácstalan vagyok, van valami ötlet, hogyan lehet életre kelteni a html5 lejátszást 37.0.2 alatt?

</end.?>

(#42273) Matthewus válasza ReJim (#42272) üzenetére


Matthewus
őstag

Portable verzióban mindenféle állítgatás nélkül nézted már?

(#42274) ReJim válasza Matthewus (#42273) üzenetére


ReJim
őstag

Megy a portable verzióval. Nullázzam a FF beállításait?

</end.?>

(#42275) ReJim válasza ReJim (#42274) üzenetére


ReJim
őstag

Nyomtam rá egy frissítés-t a Mozilla oldalán, így már működik csak a kiterjesztések vesztek.

</end.?>

(#42276) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én is megjöttem a saját youtube-os problémámmal: nem bírom a 60 fps-t, ezért nézelődve a configban ezt false-ra állítva : media.mediasource.mp4.enabled 720-p-m van és 30 fps.

Kérdésem az lenne, hogy van olyan kieg, ami csak ezt tudja, tudná kapcsolgatni? (hogy ne kelljen irosgatni minden 60 fps-s videó lőtt és után...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42277) ceia válasza mis69 (#42271) üzenetére


ceia
őstag

Nekem is régebbi FF-on szépen megy a 60 fps HD 1080p, flash-sel. (a monitor csak 1280x1024) Nem néztem a cpu használatot, viszont hallottam, hogy jobban pörögnek a ventik - de ez csak egy E3300 + GT240 :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#42278) ceia válasza csako (#42268) üzenetére


ceia
őstag

Nekem lejátsza, csak nem 60fps, kicsi a gépem :P De gondolom nem 60-on neked is viszi.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#42279) Warpig


Warpig
aktív tag

Erre vki?
Sziasztok!

Youtube videót kirakok teljes képernyőre, viszont nem tünik el a firefox fejléce. Megmaradnak a megnyitott lapok és a menü is. Miért lehet ez?

W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#42280) Steelmanus válasza Warpig (#42279) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem valamelyik kiegeszito zavar be, nalam is volt ilyen problema de meg a 38.0b9 alatt is.
Ujra telepitettem a stabil 37.0.2-ot es mielott a kiegeszitoket telepitettem volna kiprobaltam es jo volt, vagyis teljes kepernyos modban nem voltak lathatoak a megnyitott lapok es a cimsor sem.
En a Status-4-Evar 2015.02.06.23-ra gyanakszom, nem tudom hogy hasznalod-e, de lehet masik kieg is a problema forrasa. Tiltsd le oket, Tégy egy probat, majd egyenkent engedelyezd oket, lehet megtalalod a hiba okat.

(#42281) Warpig válasza Steelmanus (#42280) üzenetére


Warpig
aktív tag

Egyedül az addblockplus-t használom és a youtube hd plus-t, Ez utóbbit letiltottam és nem volt változás. Előtte meg használtam és nem volt gondom vele. Tanácstalan vagyok :S

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#42282) Steelmanus válasza Warpig (#42281) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiprobaltam a youtube hd plus-t, es nalam jo a teljes kepernyos mod,vagyis nem ez a kegeszito okozza hibat, ezert nem volt valtozas ha letiltottad. Nem allitottal semmit az about:configban regebben?
Jelenleg a 37.0.2 alatt probaltam.

(#42283) Warpig válasza Steelmanus (#42282) üzenetére


Warpig
aktív tag

Sikerült megcsinálnom.
Szerintem a html5 kavarhat be, mivel felraktam a youtube flash video player plug-int, majd a hd plus-t és megjavult. :)

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#42284) Matthewus válasza ledgeri (#42276) üzenetére


Matthewus
őstag

Legegyszerűbben úgy lehet, hogy kényszeríted a Flash Player használatát a 60 fps-es videóknál: [link]

(#42285) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

ff 37.0.2 egyik napról a másikra nem lehet kitenni teljes képernyőre a youtube videókat.
Semmi nem történt ami indokolná.
Ötlet vagy javaslat?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42286) Matthewus válasza Kicsirics77 (#42285) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg letiltott kiegészítőkkel.

(#42287) Kicsirics77 válasza Matthewus (#42286) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem az enyém és nem rohangálok annyit az ismerőshöz,hogy ezt rögtön megnézzem,majd jövőhéten.De kössz az ötletet,addig majd nézik explorerrel a youtubot ott megy rendesen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#42288) mis69


mis69
tag

Ha más böngészőben(chrome) működik normálisan a html alatt a youtube(lejátssza,nem laggol,nem szaggat,60fps-t lejátsza,ki lehet tenni teljes képernyőre) akkor a firefox újraindítást javaslom letiltott kiegészítőkkel és ha úgy működik akkor valamelyik kiegészítő kavar bele. De meglehet próbálni visszaállítani hátha magától megjavul. Ha a letiltott kiegészítőkkel se működik akkor teljesen legyalulni a firefoxot(profil mappát is kézzel)és újrarakni.

(#42289) ledgeri válasza Matthewus (#42284) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak ezzel az a baj, hogy a html5-ös elenörző oldalon látom, hogy mindent letilt a flash-en kívül... míg az a parancs csak az alsó sor-középsőt, míg az MP4 kieg néküli változat az alsó srot...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42290) Matthewus válasza ledgeri (#42289) üzenetére


Matthewus
őstag

media.mediasource.mp4.enabled - ha ezt kapcsolgatod nem lesz 60 FPS, de 1080p se, de csak ez a megoldás arra, ha HTML5 lejátszót akarsz 60 FPS nélkül. Vagy megnyitod VLC-ben, de ott is csak 720p lesz a felbontás.

(#42291) cettlee


cettlee
őstag

erre tud valaki valamit esetleg ?

[link]

(#42292) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Hogy tudom levédeni a mentett jelszóimat, egy jelszóval, hogy azt ne olvashassa senki, csak a jelszó megadás után?

Köszi

Csako: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42293) csako válasza adamssss (#42292) üzenetére


csako
veterán

Beállítások -> Biztonság -> Mesterjelszó használata -> pipa

Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42294) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Ahhoz ,hogy ezt lejátsszam mi kell?

halahala

(#42295) Matthewus válasza xenom0rph (#42294) üzenetére


Matthewus
őstag

(#42296) xenom0rph válasza Matthewus (#42295) üzenetére


xenom0rph
őstag

:R

halahala

(#42297) ledgeri válasza Matthewus (#42290) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 60 FPS jobban zavar, mint a nem fullhd... A flash-es megoldás ellen szól még az is, hogy ha több yt ablak nyitott, akkor azok újrabetöltenek, újraindulnak, ami zavaró...

Lehet, hogy rászokok a vlc-s megoldásra...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42298) gardener


gardener
senior tag

Szeretném a firefoxot alaphelyzetbe állítani (v37.02) viszont a súgó/hibakeresési információ menü jobb felső sarkában csak frissítés gomb elérhető nálam. Ha frissítek. utána sem vált át alaphelyzetbe állítás gombra.

Mi lehet a problem? Elérhető máshonnan is a reset?

(#42299) vlevi válasza gardener (#42298) üzenetére


vlevi
nagyúr

Töröld a profil mappát (c:\users\teneved\appdata\local\mozilla\firefox és c:\users\teneved\appdata\roaming\mozilla\firefox )
Ha nem vagy biztos a törlésben, akkor másold át valahova, és ha mégis jobb volt a régi, akkor csak viszamásolod, és meglesz a régi profil.

(#42300) Steelmanus válasza gardener (#42298) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a neve most. Inditsd el, es alaphelyzetbe hozza a bongeszot, latni fogod mit hagy erintetlenul.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.