Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) Kernel válasza Steelmanus (#42800) üzenetére


Kernel
nagyúr

A hardveres gyorsítást legjobban csökkentett módban lehet kikapcsolni, de akkor szinte használhatatlan a térkép.

A képméreten múlik láthatóan, ha leveszem az ablakot kisebbre, akkor kevesebb, full 1920x1200-on több:

Egyébként sem jöttem még rá, hová lett a GPU-használat, tegnap még mutatta (felső ablak), később már nem, de különbséget emiatt nem lehet érzékelni:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42802) ceia válasza Man0gatya (#42799) üzenetére


ceia
őstag

Szívesen :) Én már nehezen tudnék meglenni nélküle.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#42803) Steelmanus válasza Kernel (#42801) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem csak dedikalt videokarim van, integralt nincs, ha kikapcsoltam a hardveresgyorsitast akkor kb 100 MB-al kevesebbet evett a videomemoriabol. Csak 1440x900-as a kijelzom, igy evett 230 MB-ot amikor pesten nezelodtem, de nem akadt vagy fagyott volna, meg igy hogy kikapcsoltam a hw gyorsitast is.

(#42804) #54715584 válasza #54715584 (#42787) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Erre vki?
Egy ideje nem megy a spell check. Ennek van vmi köze az új verzióhoz? Be van kapcsolva, de semmilyen textboxban nem jelenik meg a piros vonal, ha elírok vmit.

(#42805) Vakegérke válasza #54715584 (#42804) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

A textboxban jobb klikk, és ott a bekapcsolás lehetősége. Így sincs rendben?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42806) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Tudnátok segíteni böngészőből megnyitott játékoknál különböző reklámok jelennek meg azzal mit lehetne kezdeni? Piros háromszögeben felkiáltójel. :U
Segítsetek légszíves leveszik a fejemet itthon.

(#42807) #54715584 válasza Vakegérke (#42805) üzenetére


#54715584
törölt tag

De be volt kapcsolva ott is. Közben rájöttem, hogy dictionaryt kell hozzá telepíteni nyelvenként, mert angol volt a nyelv, nem pedig magyar.
Így viszont meglett a megoldás. Köszi. :R
Igaz a legutóbbi verzió elvileg nem kompatibilis a 38-as FF-el, de működik most.

[ Szerkesztve ]

(#42808) DS39 válasza Gedeon31 (#42806) üzenetére


DS39
nagyúr

Adblock van?

(#42809) Gedeon31 válasza DS39 (#42808) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nincs próbáljam meg azzal? :U

(#42810) HoTaZo válasza mekker (#42790) üzenetére


HoTaZo
őstag

+Vakegérke

Ok, köszönöm! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#42811) DS39 válasza Gedeon31 (#42809) üzenetére


DS39
nagyúr

hát valamilyen reklámblokkoló nem árt, ha az ilyeneket nem szeretné az ember nézegetni.
bár a szűrőlisták sem 100%-osak, kell manuálisan is tiltogatni néha.

[ Szerkesztve ]

(#42812) Gedeon31 válasza DS39 (#42811) üzenetére


Gedeon31
addikt

A manuálisan hogyan kell ? A kiterjesztéseknél amik fel mennek?

(#42813) DS39 válasza Gedeon31 (#42812) üzenetére


DS39
nagyúr

itt minden infót megtalálsz: [link] illetve: [link]

manuálisan felvehetsz linkeket saját listára, valamint egy zavaró képre jobb klikk kép blokkolása.

[ Szerkesztve ]

(#42814) Gedeon31 válasza DS39 (#42813) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen :R :)

(#42815) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

win8-on egy bizonyos idő elteltével elkezd bugossá válni a megjelenés.
egyes grafikus elemek eltűnnek, mások elfeketednek, görgetésre össze vissza változnak, stb.

ESR 38.0.1 van fent

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42816) weiss válasza sz.balazs.95 (#42815) üzenetére


weiss
addikt

Elvileg 38.0.5 javítja.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42817) sz.balazs.95 válasza weiss (#42816) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

tehát akkor ez firefox-specifikus bug?

oké, akkor némileg megnyugodtam. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42818) weiss válasza sz.balazs.95 (#42817) üzenetére


weiss
addikt

Ha ilyen a hiba, akkor igen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42819) sz.balazs.95 válasza weiss (#42818) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

részben igen.

de pl. olyanokat is csinál, hogy megnyitok egy képet, kb. fél másodpercig jó is, aztán eltakarja egy nagy fekete téglalappal.

általában az ilyen hibák eltűnnek egy kis időre, hogyha kiveszem teljes képernyőből, majd vissza.

egyébként oldalanként változó a mértéke.
Pl. a Facebook előszeretettel szokott elszaródni.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42820) Vakegérke válasza #54715584 (#42807) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

HoTaZo: Használd egészséggel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42821) mekker


mekker
őstag

Memory Fox Next
Kíváncsi vagyok, hogy teljesít, most minden 1-1-1 percre van állítva. Megelégeltem, hogy Youtube-ozás után 1GB-ra is felhízik a Firefox memory leak miatt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42822) Wasp91 válasza mekker (#42821) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Használsz youtube centert? Önmagába a youtube nem hiszem, hogy memory leakelne.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42823) Steelmanus válasza Wasp91 (#42822) üzenetére


Steelmanus
addikt

En hasznalom a YT Center-t de azzal sem leakel mar, es ha bezarom a YT oldalat akkor a beepitett memoria takarito teszi a dolgat. Megnyitottam 3 video egyideju lejatszassal:

Majd bezartam a YT lapokat, es par masodperc utan:

(#42824) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez volt az utolsó Windows telepítésem, hogy erre a szarházi Syncre vártam, hogy lementsen nekem mindent. A könyvjelzőkön és két kiegészítőn kívül megint nem maradt meg semmi. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42825) Kernel válasza Bjørgersson (#42824) üzenetére


Kernel
nagyúr

Soha nem kedveltem az ilyen dolgokat, a Firefox nagyon egyszerűen hordozható, 1:1-ben:

Users\Felhasználó\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

Az új Windowsban elég felnyomni egy frissen letöltött Firefoxot, bezárni, profilmappát cserélni, kész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42826) Bjørgersson válasza Kernel (#42825) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legközelebb az lesz - bár az elkövetkezendő legalább egy évben nem szeretnék megint Windowst telepíteni -, elegem van már ebből az idiótából. Most meg az AdGuardhoz nem tudom a hunfiltert hozzáadni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42827) Wasp91 válasza Steelmanus (#42823) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Jó keveset eszik a firefoxod. :) Én ha mindent bezárok és csak 1 google lap marad nyitva akkor is ennyi ramot eszik:
Ennyi kiegészítőt használok:


39 beta 64bites.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42828) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#42824) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Érdekes, nálam soha nem volt még ilyen, a Sync mindig szinte varázsütésre visszatöltött mindent bejelentkezés után.

(#42827) Wasp91:

Na szép. És a Red Alert mod nincs telepítve? :P

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42829) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#42828) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem meg még egyszer sem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42830) mekker válasza Steelmanus (#42823) üzenetére


mekker
őstag

Használok már több mint 3 éve YTC-t, de mostanában csinálja csak ezt. Alap Firefox 200 mega alatt. Megnyitok tesztként 10 videót, bezárom, 400 mega. Újra, 450-500 mega. Majd próbálgatom üres profil mappával is.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42831) Steelmanus válasza Wasp91 (#42827) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valamikor en is sok kiterjesztest hasznaltam, plussz szkripteket, de mar leszoktam rola. Legutoljara epp a Greasemonkey-t szamuztem, a Stylish-t mar fel sem telepitem, igy mar csak ennyi maradt.

Jelenleg most en is a 39 Beta3 32bites-t hasznalom, de konnyen vissza tudom tenni a stabilt is, mert elmentettem kulonbozo beallitasu profilokkal.
Direkt a leheto legkevesebb memoriahasznalat (is) a celom.

(#42830) mekker Mindjart kiprobalom 10 videoval, megnezem ugy is.

(#42832) Steelmanus válasza mekker (#42830) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megneztem ha mar megigertem 10 videoval:

Majd egyszerre bezarva, es kis ido elteltevel:

Alapon 200 MB korul van a fogyasztas, tehat valamennyi mindig marad a memoriaban, teljesen nem tud visszaterni a 200 kornyekere.

(#42833) Telda


Telda
addikt

Hali!

Mostanába ha twitch-es stream-et, vagy youtube videót nézek folyamatosan kb. 1 óra múlva használhatatlan lesz a böngésző, nem reagál semmire, szaggatnak az oldalak. Futó folyamatoknál 1,5-2GB-ot eszik a böngésző. Lehet ezzel valamit csinálni? Hozzá teszem eddig nem volt ilyen. Azzal a javitással lett ilyen, amelyikben megváltozott a beállítások menü.

(#42834) BullZeye válasza Telda (#42833) üzenetére


BullZeye
veterán

Dettó. :) azt hittem egyedül vagyok vele, de akkor nem, örülök, mert akkor talán javítják 39-re :D

(#42835) Rimuru válasza BullZeye (#42834) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiegeszitok, kiegeszitok es kiegeszitok... Altalaban azok felelnek a memory leakert. Ha szerencsek van es ugyesek vagyunk akar az about:memory is megmutatja mi okozza bar tenyleg nem mindig a legerthetobb.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#42836) Telda válasza Rimuru (#42835) üzenetére


Telda
addikt

Nekem csak az Adblock van fent és semmi más.

(#42837) Rimuru válasza Telda (#42836) üzenetére


Rimuru
veterán

Az az egyik legnagyobb bloatware, hires is a memoriaesegerol, azt viszont nem tudom hogy mennyire leakel.

Vigyázat, csalok!

(#42838) spammer válasza Telda (#42836) üzenetére


spammer
veterán

uBlock

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42839) Telda válasza spammer (#42838) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, fel is raktam, az Adblockot meg letöröltem, hát kíváncsi leszek ez csinálta-e.

(#42840) Apaxp


Apaxp
senior tag

A képen piros alapon látható töltés eltüntethető valami módon? Mármint hogy oldal betöltésekor ne jelenjen meg.

töltés

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42841) weiss válasza Apaxp (#42840) üzenetére


weiss
addikt

Ez nem FFX specifikus dolog IMHO.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42842) DS39 válasza Apaxp (#42840) üzenetére


DS39
nagyúr

element hiding helperrel el. de ha ez nem csak ezen a weblapon van így, akkor máshol kell keresni a probléma okát. (én még nem találkoztam ezzel a töltés kijelzéssel oldalon belül, a gmailnél volt régebben hasonló, de az kisebb és sárga alapon volt írva)

[ Szerkesztve ]

(#42843) EmptyParadox válasza Apaxp (#42840) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha jól látom ublock-ot használsz. Jobb klikk a "töltésre" amíg látszik, és "Block element".
De ha globálisan jelen van, akkor az nem túl biztató.

(#42844) Apaxp válasza EmptyParadox (#42843) üzenetére


Apaxp
senior tag

@Ozrych:
ublock tiltás lehetőség nincs mert ennek nincs jobb gombos menüje.

@DS39:
csak néhány lassabban betöltődő oldalnál jelenik meg. a szín szerintem nem mérvadó mert a 38.0.5 verzióban nekem is sárga és kisebb, ez meg 40.a2 developer verzió. az element hidding helper nem játszik mert ahhoz kell az adblock+ és az összeomlasztotta a 40.a2 verziót.

@weiss:
szerintem meg firefox specifikus csak régebben ez lehetett a betöltés homokórázás.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42845) mis69


mis69
tag

Helló!
Melyik blokkolót tegyem fel? [link] [link]

(#42846) Apaxp válasza mis69 (#42845) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nekem a második van fent amelyiknek nincs origin a nevében.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42847) Matthewus válasza mis69 (#42845) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem az uBlock Origint.

(#42848) Telda válasza Telda (#42839) üzenetére


Telda
addikt

Egyelőre úgy néz ki megszűnt a probléma, az Adblock volt a ludas remélhetőleg.

(#42849) BullZeye válasza Telda (#42848) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát nem tudom, inkább leakeljen, mintsem element hiding helper nélkül éljek. :)

(#42850) spammer válasza BullZeye (#42849) üzenetére


spammer
veterán

Van benne element hiding.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.