Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Arra van lehetőség, hogy hasonlóan a Flash playerhez, a JavaSctiptet is úgy lehessen engedélyezni, hogy amikor egy oldal kéri, akkor lehetssen arra a folyamatra engedélyezni idővel?

Tehát hogy rákérdezésre induljon, és ne jegyezze meg a választ.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42302) EmptyParadox válasza sz.balazs.95 (#42301) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hmm, talán NoScripttel lehet ilyeneket megoldani.

(#42303) mrobes válasza sz.balazs.95 (#42301) üzenetére


mrobes
tag

A címsorban kattints a kis földgömbre, majd további információ és engedélyek.(ha erre gondolsz):

(#42304) DS39 válasza mrobes (#42303) üzenetére


DS39
nagyúr

a Java plugin és a JavaScript nem ugyanaz. :N
szóval itt hiába kapcsolgat bármit.

[ Szerkesztve ]

(#42305) mrobes válasza DS39 (#42304) üzenetére


mrobes
tag

Hoppá! Akkor nem szóltam :U

(#42306) galervin93


galervin93
őstag

Olyan problémám van, hogy a youtube-on nem tudok felbontást váltani, csak 360p és auto van a listában. Legfrissebb flash fenn van, böngészőt is újraraktam. Olvastam valamilyen fórumon, hogy about:config-ban media.mediasource.enabled értéke true legyen, hát nekem így néz ki. [link] Mit kellene még megnéznem?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#42307) DJ. Ru$y válasza galervin93 (#42306) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Már mindegy a flash :D HTML5-re váltott a YT, olvass vissza pár hozzászólást! :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42308) Wasp91 válasza DJ. Ru$y (#42307) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Aki maradna a flashnél az YT Centerrel tudja még használni.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42309) ledgeri válasza Wasp91 (#42308) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az lett volna az első, de hiába töltöttem le, a legfrissebb FF mellé, nincs ott a fogaskerék, és nem csak nálam, hanem a ff-es addonletöltő oldalon is kapot egy pár 1*-t..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42310) galervin93 válasza DJ. Ru$y (#42307) üzenetére


galervin93
őstag

Visszaolvasás megvolt, elnézést, hogy nem kérdés előtt tettem! :D Köszi mindenesetre!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#42311) Fandango válasza sz.balazs.95 (#42301) üzenetére


Fandango
veterán

Ajánlom figyelmedbe: NoScript Lite

(#42312) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Firefox mostanában elhalálozik memory leak miatt (felhízik 700+ MB-osra) és fekete lesz a képe, csak kilőni tudom.
Mi ez a jelenség? Sok kép nézés után jelentkezik ez egy oldalon.

Eddig nem tapasztaltam ilyet. Bug?

Szerk: megtaláltam ezt a linket Memory_Leak
nem volt ilyen kulcs, hozzáadtam about:config-ben:
image.mem.min_discard_timeout_ms;10000

Várom az eredményt. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#42313) Fandango válasza radi8tor (#42312) üzenetére


Fandango
veterán

Hasonlót munkahelyi gépen tapasztaltam, ha pl. sokáig mászkálok google streetview nézetben, akkor megfagy egy időre a böngésző, és fekete lesz a kép, de ha kicsit hagyom, akkor észhez szokott térni. De ott szerintem a memória fogy el, és az a baja. Nálad mennyi memória van a gépbe, illetve meddig megy fel az FF memória igénye?

(#42314) radi8tor válasza Fandango (#42313) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, akkor már nyaldossa a rendelkezésre álló memória felső határát, de ilyenkor swappolnia kéne a gépnek, nem?
Olyan 1 GB-ra hízik fel FF.

⭐ Stella

(#42315) ledgeri válasza radi8tor (#42314) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 700MB-os, 1GB-os méret az tünet, és nem kiváltó ok, ezt tegyük tisztába :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42316) radi8tor válasza ledgeri (#42315) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi kell hozzá?

⭐ Stella

(#42317) ledgeri válasza radi8tor (#42316) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt nem értem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42318) creed33


creed33
aktív tag

Szisztok!
youtube centerrel kapcsolatban van egy bosszantó problémám.
hiába állítom be hogy minden videót 480p-n játsszon le,mindig felugrik HD-re a minőség
Pontosan mit hol állítsak be,hogy megoldódjon a problémám?
Külső playeren is állítottam,de semmi változás :F

(#42319) csako válasza creed33 (#42318) üzenetére


csako
veterán

Elvileg csak ezt kell állítanod, semmi mást (nekem működik. leteszteltem). Próbáld meg html5 lejátszóval, ha flashre lenne állítva. Ja és ha nem az 507-es verzió van, akkor frissítsd (kicsi a betű és nem tudom kivenni a képeden).
Más, YouTube-ra vonatkozó kiegészítő nincs felrakva véletlen?

Illetve itt válaszd ki, hogy lassú kapcsolatod van, hátha még az is bekavar.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42320) radi8tor válasza ledgeri (#42317) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"az tünet, és nem kiváltó ok, ezt tegyük tisztába"

Mi kell ennek tisztába tételéhez? Mit nézzek meg, stb?

⭐ Stella

(#42321) Matthewus válasza radi8tor (#42320) üzenetére


Matthewus
őstag

Tiltsd le a kiegészítőket, ha használsz. Ha nem jelentkezik utána a memory leak, akkor valamelyik kieg. okozza. Összeomlani nem szokott csak kifagy és nem tudsz semmire kattintani?

(#42322) ledgeri válasza radi8tor (#42320) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak úgy értettem, hogy voltam már vígan 1,7GB-os memóriahasználattal, és semmi baj nem volt, szóval a 700 mega nem sok, és nem az a kiváltó ok...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42323) radi8tor válasza Matthewus (#42321) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Összeomlani mondjuk 10 fagyásból egyszer.

De a tegnapi config módosítás óta *kopp* *kopp* *kopp* nem jelentkezett még a hiba.

⭐ Stella

(#42324) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Valaki használta még rajtam kívül a gtranslate fordítót? Egyszerű és gyors volt, de sajnos egy ideje nem működik.

Olyan keresek, ami nem nyit meg külön ablakot egy fordításért. Találtam párat, de azok nem túl gyorsak.

(#42325) EmptyParadox válasza Panthera (#42324) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én használom már régóta. Google változtatott egy kicsit a service elérésén, és jó ideig csak egy kis trükkel lehetett használni. De a legújabb frissítés már orvosolta, csak update-eld!

(#42326) Panthera válasza EmptyParadox (#42325) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem nem dobta fel a találati listában és nem talált rá frissítést sem. :F
Király vagy, köszönöm szépen! :)

(#42327) creed33 válasza csako (#42319) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia csako!
Sokat variáltam,végül ami használt hogy alapértelmezettről átállítottam flash-re.
Igaz hogy megoldódott a felbontás (480p),de alul a tálca aminek az elején a play gomb van összezsugorodott.
lassú kapcsolatra állításnál a max felbontás 360p sajnos,ami nekem kevés.
yousabletubefix script-et próbáltam még letölteni,de nem sikerült.
kipróbáltam a magic actions for yt-ot is,az sem vált be
Más, YouTube-ra vonatkozó kiegészítő nincs felrakva
507-es verzió development verziót használom
Végülis megoldódótt a problémám kis kompromisszummal ;)

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#42328) dances


dances
tag

Üdv!

Óriáslevél küldése megoldható valahogy?

Only the Good die young.

(#42329) xenom0rph válasza dances (#42328) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ha keresel hozzá egy nagy fát, akkor biztos. :DDD

;]

halahala

(#42330) dances válasza xenom0rph (#42329) üzenetére


dances
tag

Rájöttem, hogy elég banális dolgot kérdeztem, a megoldás itt volt az orrom előtt.
A "segítségedet" mindenesetre köszönöm.

Only the Good die young.

(#42331) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Van-e olyan kiegészítő vagy beépített opció, ami azt tudja, hogy bizonyos általam megadott oldalakat általam kiválasztott rögzített méretben (kicsinyítve/nagyítva) jelenítsen meg mindig, de minden mást a normál 100%-on?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#42332) Rimuru válasza efi99 (#42331) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez alapból így van, csak 1 domainre nagyítasz. Ha pontosabb kell akkor biztos van rá kiegészítő.

Vigyázat, csalok!

(#42333) VIPowER válasza efi99 (#42331) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez úgy emlékszem tudja : [link].

(#42334) efi99 válasza VIPowER (#42333) üzenetére


efi99
senior tag

Ez megfelelőnek tűnik, köszönöm.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#42335) BullZeye


BullZeye
veterán

Full Screenből szeretem W7en a képernyő jobb és bal oldalára húzni és így 2 ablakot használni FF-ből. Szeretnék a title bar-tól megválni, viszont anélkül ha belekattintok az üres részre ahol nincs tab, nem lehet húzni az ablakot, csak ha fullscreenből (nem az F11es FullScreen) átteszem ablakba előbb, akkor előjön title bar.

Van valami kieg amitől nem lesz title bar, és az üres területet húzom akkor ablak módra vált FF, és tudom húzni jobb és bal oldalra a képernyőnek? És csak hogy nehezítsem, teszem mindezt úgy, hogy ha középső gombbal kattintok ide, akkor megmaradjon a bezárt tab újranyitása?

(#42336) Rimuru válasza BullZeye (#42335) üzenetére


Rimuru
veterán

Szabadulj meg a wintól és akkor nem lesz ilyen problémád. :DDD Amúgy azt hiszem super+nyilak segítségével winen tudod "mozgatni" (inkább pakolgatni) az ablakot, az nem elég? Vagy nem tudod alt/super és balgomb segítségével simán megfogni? (nincs előttem Windows azért kérdezem)

Vigyázat, csalok!

(#42337) Matthewus válasza BullZeye (#42335) üzenetére


Matthewus
őstag

Elvileg a tab bar bal szélét meg tudod fogni és húzni az ablakot, akkor is, ha nincs title bar.

(#42338) BullZeye válasza Matthewus (#42337) üzenetére


BullZeye
veterán

Gyakorlatilag viszont nincs ott elég hely erre, és bal oldalon a legelső tabot fogja meg helyette. :\ Pedig nagyon szeretném elhagyni a title bart.

Amúgy igen, windows+bal/jobb gomb-al elrakja, de lustaságból jobb szeretném egérrel, nem esik kézre a windows+nyíl gombok.

(#42339) BullZeye válasza BullZeye (#42338) üzenetére


BullZeye
veterán

Másik meg, hogy kulcsszavakat használok könyvjelzőkhöz, hogy egy oldalnál ne a főoldal jöjjön be, hanem egy aloldal.

Pl előző verzióban ha beírom, hogy "googl", akkor kiegészítette már a "g" betűnél "google.hu"-ra, és ahogy beírtam az utolsó "e" betűt "google" akkor eltűnt a .hu a végén, és kulcsszóként tekintett rá, és bejött az a keresés amit mentettem.

37.02-ben ha beírom, hogy "google", már az elejétől kiírja hogy "google.hu", és ha entert nyomok akkor bejön a google.hu, és nem a kulcsszó amit mentettem.

Egyrészt fogalmam sincs ezt miért volt jó piszkálni, de biztos nagyon fontos volt, de szeretném visszaállítani.

(#42340) EmptyParadox válasza BullZeye (#42335) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem Classic Theme Restorerrel el tudod érni azt, amit szeretnél.
Meg régebben használtam a Hide Caption Titlebar Plus nevű kiegészítőt, próbáld ki ezt is, hátha tud olyat, amit szeretnél.

(#42341) BullZeye válasza EmptyParadox (#42340) üzenetére


BullZeye
veterán

ctr-t használom, de nem találok benne semmilyen erre utaló beállítást.

(#42342) BullZeye válasza BullZeye (#42339) üzenetére


BullZeye
veterán

FF 33.0-ban még működik, ahogy felrakom 37.02-t tönkre megy, ez ám a fejlődés :) legrosszabb, hogy azt se tudom mire keressek, mert fogalmam sincs hogy hívják ezt.

(#42343) BullZeye válasza BullZeye (#42342) üzenetére


BullZeye
veterán

Teszteltem, FF34-ben is jó, és megtaláltam a bug-ot is hozzá bugzillán. Simán szánalmas, hogy fél év nem volt elég kijavítani ezt.
Ha valakinek van rá ötlete, várom nagyon :)

(#42344) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy a mozzillát TVn használom, ebből kifolyólag a Win7em 150%os nagyitással van. Ami miatt a legujjabb firefox is felnagyul 150%ra. Ám a 17.0ás verzió megmaradt az oldalon kisebb felbontásba igy nem volt olyan csunya... cserébe az egy elég régi verzio és idegesitően rosszul müködött.. namost ennek meg a kinézete az. Szerintetek hogy tudom normál méreteben látni a legujjabb firefoxot ugy ahogy a 17es verziót a win7 150%os nagyitása melett! Hálás köszönetem! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42345) Matthewus válasza BullZeye (#42338) üzenetére


Matthewus
őstag

Alap 37.0.2-ben van elég hely megfogni az ablakot.

(#42346) #10505344


#10505344
törölt tag

Sziasztok!!!

6hónapja vettem egy fullos gépet.
2 hónapig jó volt a facebook, és hasonló weboldalak!Utána nem töltötte be a dolgokat.Lassan töltötte csak, de leginkább a facet! Tudom le sem szarjátok a facet, de idegesít.
Szóval Firefoxot használok. Tegnap előtt lett újratelepítve a gépem.Firefoxot raktam rá ismét. Egy napig jó volt minden. És rá másnapra megint lassan töltötte be, illetve csak akkor látom az üzeneteimet, amikor f5-ót nyomkodok!Letöltöttem a legújabb adobe flash playert is. Internet explorer alatt is rossz..
És most már nem csak a face, hanem más oldalak is lassan jönnek be, illetve összeomlanak :)
Kép is alig jön be, illetve nem értem ezt, hogy egy napig jó, egy napig nem.. szóval mit lehetne tenni?
30 megás netem van. És semmi program a gépen. Operát is megpróbáltam, de azzal sem jó...
És nagyon idegesít már! :((( :(((

(#42347) DJ. Ru$y válasza #10505344 (#42346) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telekomos internet? DNS hiba lehet, írd át a Google, vagy bármilyen másik DNS-re egyéni hálózati beállításoknál és nézd meg, hogy javul-e.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42348) TaaT válasza Bjørgersson (#42263) üzenetére


TaaT
veterán

Én már annak is örülök hogy viszi a 60fps-t, még ha kissé döcögősen. :)

Give them hell Ukraine!

(#42349) vlevi


vlevi
nagyúr

Windows 10 alatt, Internetexplorerben sokkal gördülékenyebb a google streetview, mint Firefoxban.
i5 proci, 8G RAM, AMD 7850 videókártya, nem kéne, hogy erőlködjék, de mégis :(

(#42350) Krystal_s válasza zeusz55 (#42344) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, én is hasonlóan használom. :) Sajnos FF22 óta átvette a rendszer nagyítását, ezért egy kis kiegészítő szükséges, amivel vissza lehet állítani "alapra".
Theme Font & Size Changer
(elég csak a Size részt állítani, nálam most 15)

(ui: about:configban a layout.css.devPixelsPerPx értéket is lehet próbálgatni, de nálam úgy nem volt megfelelő)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.