Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) EmptyParadox válasza Kékes525 (#43850) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én őszintén szólva don't read módban alkottam véleményt az egész WebExtensions/XUL drámáról, szóval kicsit ellenszenvesen álltam hozzá. (Még redditen láttam az első hivatkozást erre.) Úgyhogy jó, hogy írtatok pozitívumokat. Viszont ff-ben pont azt szeretem, hogy szétszabhatom kedvem szerint, szóval remélem megmaradnak/átportolhatóak lesznek a jól bevált dolgok a változások után is.

(#43852) netpeti98 válasza EmptyParadox (#43851) üzenetére


netpeti98
addikt

Azon is fog múlni, hogy a végleges API mennyire fogja támogatni a felület módosításosát.

(#43853) Kékes525 válasza EmptyParadox (#43851) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is a testre szabhatósága az egyik fő szempont, ami miatt szeretem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43854) zoli62 válasza Kékes525 (#43853) üzenetére


zoli62
addikt

Én is a testreszabhatóság miatt kedveltem meg. A legújabb statisztika szerint viszont háromszor kevesebben használják, mint a Google Chrome-ot: http://gs.statcounter.com/#desktop-browser-ww-monthly-201508-201508-bar

(#43855) Syl


Syl
nagyúr

Szakiktól kérnék egy kis segítséget.
Ha youtube videókat indítok, akkor "elsőre" mindig hibát dob:

Frissítenem kell az oldalt (F5) és másodszor már hibátlanul elindul a videó.
Ráuntam a hibakeresésre, ezért felraktam az "open in chrome" bővítményt és a youtube videókat így nyitom meg (jobb klikk a linkre, open in chrome...). Csak jó lenne ezt automatizálni. Szeretném, ha minden youtube linkre azonnal a chrome böngészőt hozná be, ne kelljen jobb klikkelnem.
Van erre valami megoldás? (a bővítmény nem tud ilyet)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43856) gidalight válasza Predator2 (#43840) üzenetére


gidalight
tag

Aki szerint ez nem tragédia, az vagy elvakult fan, vagy eddig is használhatott volna krómot :O

(#43857) DS39 válasza zoli62 (#43854) üzenetére


DS39
nagyúr

én még mindig értetlenül állok a Chrome térnyerése előtt. manapság semmivel nem mondanám jobbnak mint a Firefoxot. (jó, nyers HTML5 test adatokban az, de az átlag user nem az alapján dönt)

gidalight: értek hozzá ilyen szinten, de ha a kiegészítők nagy része nem lesz megújítva és/vagy nem fog úgy működni ahogy most, az tényleg eléggé a Firefox végét jelentheti.

[ Szerkesztve ]

(#43858) DS39 válasza Syl (#43855) üzenetére


DS39
nagyúr

tedd fel ezt, hogy flash-sel is eljátssza-e.

(#43859) Syl válasza DS39 (#43858) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm a tippet, de flash-t nem rakok a gépemre :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43860) EmptyParadox válasza Syl (#43859) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Itt mik vannak kipipálva?

about:config-ban a mediasource-ok hogy vannak beállítva?

Nálam meg amúgy pont fordítva van, a HTML5 lejátszó jobban megöli a gépet, mint a flash, ezért flash-re kell kényszerítenem. :(

[ Szerkesztve ]

(#43861) Syl válasza EmptyParadox (#43860) üzenetére


Syl
nagyúr

[link], [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43862) Rimuru válasza Syl (#43861) üzenetére


Rimuru
veterán

Ami hamison van nyugodtan allitsd at igazra, viszont ez nem fogja megoldani a problemat. Regen ilyet akkor tapasztaltam mikor a felbontast aliitotta at, szerintem olyan kiegeszitot nezz meg ami fixen tartja (pl 720p-n).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#43863) Syl válasza Rimuru (#43862) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy fest, hogy a Magic Actions for youtube kiegészítő a ludas. Köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43864) zoli62 válasza DS39 (#43857) üzenetére


zoli62
addikt

Főleg annak tudatában érdekes a böngészők közötti részesedésének folyamatos csökkenése, ha figyelembe vesszük, hogy a Chrome képes arra, hogy még több erőforrást használjon, mint az FF.

[ Szerkesztve ]

(#43865) DS39 válasza zoli62 (#43864) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, főleg a 64 bites. lehet a Mozilla ezért nem meri élesbe tolni jó ideje a 64 bitesét, mert nem tudnák kordában tartani a memóriafoglalását. (sok tab esetén, flash-sel, képekkel, sok kiegészítővel el tudna szállni)

közben nézem, hogy amit korábban írtam gidalight-nak, ott kimaradt egy NEM szócska az elejéről :D

[ Szerkesztve ]

(#43866) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Az normális, hogy win7 alatt, cleartype OFF beállítással a youtube-on bizonyos helyeken olyan rondák a betűk, hogy alig látom a szöveget?
Pl. ilyen.
[link]

Igazából itt kérdeztem a dolgot, de nem hiszem, hogy valaha is válaszolni fognak.
XP alatt, egy laptopon nincs semmi baj a betűkkel ott.
A Fájl, szerkesztés, nézet, stb "sor" is sokkal rondább a CT OFF beállítással. Cserébe viszont sok esetben élesebbek a betűk.
A nagyítással nincs gond, 100%-on van, tuti.

Ti hogy használjátok?

(#43867) Matthewus válasza DS39 (#43865) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez nem igaz, Mac OS X-re és Linux-ra már egy ideje van 64 bites hivatalos verzió.

(#43868) potyi23


potyi23
senior tag

hi.A napokban vettem eszre hogy a firefox 410-440 Mbt-kajal a rambol. :Y Hogyan lehetne csokkenteni ? probaltam a chromot is,ugyanazzal a 3 oldallal megnyitni,neki eleg a 50-60 mb kozotti.

(#43869) spammer válasza potyi23 (#43868) üzenetére


spammer
veterán

Gondolom az összehasonlításokat úgy végezted, hogy hasonló kiegészítőket használtál (vagy semmilyent egyikben sem, vagy levontad a különbséget). Továbbá mindkettőnél törölted a gyorsítótárat és mindkettőt hidegindítással nézted vagy mindkettőt "bejáratva". Továbbá a Chrome-ot a beépített feladatkezelőjével kellene mérni (Ctrl+Shift+Esc), és minden szálat összeszámolni, mert több folyamatban fut.

Egyébként nálam a 272 MB-ot eszik 8 kiegészítővel, userstyle-okkal, a 2 GB RAM-ból, megnyitva, böngészve már egy ideje. Egyébként olyan 220-230 körül indul. Firefox 38 ESR, Linux.

szerk: csökkentés egyébként about:config beállításokkal lehet kis mértékben (keress rá firefox tweaks-re a gugliban), illetve a megfelelő addonok használatával. Pl. ABP helyett uBlock.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43870) Syl válasza potyi23 (#43868) üzenetére


Syl
nagyúr

Jól átvert akkor a Chrome! Nézd meg alaposabban a feladatkezelőt!
Ez egyetlen Chrome lap, benne a gmail:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43871) DS39 válasza Matthewus (#43867) üzenetére


DS39
nagyúr

Windows-ra gondoltam. (többi rendszernek más a memóriakezelése is)

(#43872) potyi23


potyi23
senior tag

oke.igazatok van,azt ritkan hasznalom,es tenyleg neki is kell ram.Na akkor kell vennem meg ramot,8 Gb DDR3,csak ugy eltud fogyni.. :((

(#43873) Matthewus válasza DS39 (#43871) üzenetére


Matthewus
őstag

Ok, de nem a memóriafoglalás miatt nincs hivatalos 64 bites verzió Windowsra, hanem például a sandbox meg az NPAPI plugin-ek miatt.

(#43874) roPHka


roPHka
senior tag

Valaki megtudja mondani, mi a fene ez a firefoxon belül? Előugró ablak..random időközönként...állítólag java frissítés után jött elő, de előzőleg is volt már hasonló jelenség, régebben...akkor mysearchweb és egy egyéb hasonló nyalánkságok kíséretében.

(#43875) Predator2 válasza Kelvin (#43843) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a témával kapcsolatos válaszokat.

Melyik akkor az ajánlott oldal ami ilyen dolgokkal foglalkozik? (Magyar)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#43876) akaido válasza roPHka (#43874) üzenetére


akaido
addikt

A Firefoxban milyen bővítményeid vannak?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43877) netpeti98 válasza roPHka (#43874) üzenetére


netpeti98
addikt

Érdemes lefuttatni ezt a 2 programot:
Malwarebytes Antimalware
Adwcleaner

(#43878) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Egy youtube videót szeretnék megosztani facebook-on, meg is jelenik egy külön ablak a böngészőben, megosztás gombra nyomva pedig kiszürkül a gomb, de nem osztja meg a videót. Ez most a böngésző vagy a fb hibája?

(#43879) Syl válasza zzola (#43878) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt könnyen kiderítheted. Ahogy elnézem win10-et használsz, tehát rögtön ott van még két böngésző kéznél (IE és Edge) ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43880) zzola válasza Syl (#43879) üzenetére


zzola
félisten

Ez eszembe sem jutott! A másik kettőnél is ugyanez a helyzet...

(#43881) EmptyParadox válasza zzola (#43880) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Akkor lehetséges, hogy a facebook nem engedi. Sok linket cenzúráz a fb.

(#43882) zzola válasza EmptyParadox (#43881) üzenetére


zzola
félisten

Uh, nem tudtam! Akkor bocsánat!

(#43883) EmptyParadox válasza zzola (#43882) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én még régebben tapasztaltam először, pedig csak üzenetben akartam küldeni egy linket. Aztán olvastam is valahol, hogy ez a nagy helyzet náluk. :/

(#43884) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Ti ezt a 2 alsót hogy törölnétek le? Egyszerűen nem tudok megszabadulni tőlük.
about:plugins-ban nem ír ki semmit rájuk. :W
nagyban

[ Szerkesztve ]

(#43885) sz.balazs.95 válasza Bali27 (#43884) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gondolom része az adott programnak, emiatt nem lehet eltávolítani.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43886) Apaxp válasza Bali27 (#43884) üzenetére


Apaxp
senior tag

Próbáld meg a logitech telepítési mappából törölni.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43887) Kékes525 válasza DS39 (#43865) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem értem. A 64 bites programok, ha jól megvannak írva, akkor gyorsabbak és az operációs rendszer, amin futnak a nagyobb memória címzési lehetősége miatt több memóriát is tudnak az alkalmazások részére biztosítani, persze, ha lehetőségük van rá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43888) DS39 válasza Kékes525 (#43887) üzenetére


DS39
nagyúr

hát pont ez az, hogy amíg van egy 8 GB-tal szerelt gép egy 64 bites OS-sel, azon fut egy 32 bites Firefox, a hozzá kapcsolódó pluginekkel, akkor azok 4 GB-nál több RAM-ot nem tudnak megenni, míg ha 64 bites, akkor akár az egészet (nyilván a Windows életképességének határáig).

(nem a gyorsaság volt a "kérdés", hanem a memóriaéhség)

[ Szerkesztve ]

(#43889) Kékes525 válasza DS39 (#43888) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt lehetne a Firefoxon belül szabályozni. Másrészt ez az érv az összes 64 bites programra igaz. A rendszer feladata, hogy ne engedje át az összes memóriát valamelyik programnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43890) DS39 válasza Kékes525 (#43889) üzenetére


DS39
nagyúr

természetesen. ez csak egy extrém példa volt a részemről, messze áll azért a Firefox a 8GB RAM fogyasztásától, a jelenlegim sem szokott 500 MB-nál többet enni. (+ amit oda cachelhet, az még ennyi)
csak azért írtam azt amire reagáltál, mert tényleg érthetetlen számomra, hogy mit tökölnek már ennyit ezen a 64 bites Windows-os verzión, mikor más platformra már rég van.

[ Szerkesztve ]

(#43891) Kékes525 válasza DS39 (#43890) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt én sem értem. Ez a várakozás tovább csökkentheti a Firefox piaci részesedését.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43892) Bali27 válasza Apaxp (#43886) üzenetére


Bali27
addikt

Ezer köszönet :R :R :R
Ezen felbuzdulva az Acrobatot is sikerült kitörölni.. És a logitechet is ! :)

(#43893) Telda


Telda
addikt

Hali!

Lehet hülyeséget fogok most kérdezni.
Nem tudom ismeritek-e a twitch.tv játék streamer oldalt. Elvileg már támogatja a html5-öt.
Mit kellene tennem hogy a Mozilla ne a flasht használja? Mert ha leszedem a flash, akkor kéri az oldal hogy tegyem fel.

(#43894) Syl válasza Telda (#43893) üzenetére


Syl
nagyúr

Talán segít: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43895) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok, ma tértem át chrome-ról firefox-ra. Bővitmények hiányoznak nekem, az Adblock persze meg van, de 3 még hiányzik. Lehet csak a nevüket nem tudom.

Google Levélfigyelő: Egy kis gmail ikon jobb felül, ha érkezik levél egy kis számot rak a jobb felső sarkára.
Magic Actions for YouTube™: több funkciója is van, ami nekem lényeg volt hogy amikor a kurzor a videón van akkor görgővel állithattam a hangerőt.
Ratings Preview for YouTube™: Jobb oldalt az ajánlott videók alján egy kis kék csik jelenik meg ami a like/dislike arányt ábrázolja.

Tudtok ehez hasonló addonokat? :R

(#43896) Syl válasza XP NINJA (#43895) üzenetére


Syl
nagyúr

Gmail: [link]
Magic Actions: http://www.chromeactions.com/
Ratings: [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43897) Telda válasza Syl (#43894) üzenetére


Telda
addikt

Sajnos nem lett jó :(.
Az az érdekes hogy laptopon meg html5-öt használja.

(#43898) M107


M107
addikt

:R

A Firefox jobban személyre szabható, mint egy éjfélkor rendelt pizza.

Tetszik ez a bejelentkezés ......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#43899) SP4C3 válasza Telda (#43893) üzenetére


SP4C3
veterán

Ne erőltesd, erőforrásigényesebb. Marad a jól bevált flash?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43900) sz.balazs.95 válasza SP4C3 (#43899) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A HTML5 csak régi vasakon problémás.
Tapasztalataim szerint a modernebb, és erősebb vasakon jobb a HTML5. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.