Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Wasp91 válasza Rasiel (#42446) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Flash-el nem mennek a 60 fps videók. Amúgy a flash darabossága csak Firefox alatt jellemző. Nézd majd meg Chrome alatt,sokkal kevesebb a dropped frame.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42452) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Letölthető a Firefox 38.0.1esr.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42453) Rasiel válasza Wasp91 (#42451) üzenetére


Rasiel
senior tag

Chrome-ról jöttem át Firefox-ra, elsősorban azért, mert ezen normálisan működik a hardveres gyorsítás youtube alatt, illetve teljesen color managelt, nem utolsó sorban pedig jobban testreszabható. Chrome vs. Firefox flash között nem éreztem különbséget, hogy őszinte legyek, mindkettőt valamilyen szinten darabosnak éreztem. Ez leginkább pl. focimeccs összefoglalóknál látszik, ahol gyorsabb a mozgás a videóban. Viszont itt, ami idegesítő, hogy néha crash-el a flash, de csak youtube alatt, más weboldalon szerencsére nem tapasztaltam semmi problémát. Egyébként a crash-t csak úgy tudom előhozni, ha videólejátszás esetén kilépek full screen-ből, leállítom a videót és pár másodperc múlva rákattintok a bal felső sarokban lévő youtube jelre, ami a főoldalra visz. Ilyenkor mindig hibázik a flash, máskor szerencsére nem jön elő. Ha nem állítom meg a videót és úgy kattintok rá a jelre, akkor minden megy tovább normálisan, semmi crash. De ez már "ősidők óta" így van, kb. 1 évvel ezelőtt is próbálkoztam már a Firefox-al, akkor is jelen volt sajna a flash crash, úgyhogy nem hinném, hogy valaha is javítva lesz a dolog. :( Pedig nem alapértelmezett Firefox-ot használok, sokmindent átállítottam benne, pl. about:config-ban, illetve a flash player-be is beleturkáltam kicsit.

A html5-öt meg elsősorban azért nem használom, mert abban az esetben, ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás érezhetően fakóbbak lesznek a színek a videókban. Ezt leszámítva más képminőségbeli eltérést nem tapasztaltam html5 és flash között, tehát egyik sem részletesebb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#42454) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Csak nekem tűnik úgy, hogy a Chrome alatt sokkal szebb a YouTube videók képminősége mint Firefox alatt? :F És mintha kicsit többet akadna is...

(#42455) Pajoz válasza Jenne (#42443) üzenetére


Pajoz
őstag

Szia!
Úgy tűnik bevált!
Köszönöm!
:R

(#42456) Vesa válasza Matthewus (#42450) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, próbálkozom!
Egyébként érdekes módon, ha a linket a jobb klikk+"open link in new window" paranccsal nyitom meg, akkor jó. Csak akkor csinálja ezt, ha simán rákattintok.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#42457) brugo válasza SunMount3r (#42454) üzenetére


brugo
aktív tag

Nekem is úgy tűnik azonkivül el-el tünik az egérmutató a képen belül . flowplayer -be meg nem tünik el az egérmutató ha kinagyitom a képet . de ez már nagyon rég igy van csak mind reménykedem de az újabb verziokba sincs semmi változás csodálkozom, hogy egyáltalán van aki firefoxozik amikor van olyan böngésző mint a chrome .

[ Szerkesztve ]

(#42458) Wasp91 válasza Rasiel (#42453) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Esetleg próbálj ki egy régi Flasht (11.2). Sokkal "simábban" mennek a videók. Csak ugye a régi Flash sok foltozatlan biztonsági rést tartalmaz.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#42459) Bogyó bá' válasza brugo (#42457) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...csodálkozom, hogy egyáltalán van aki firefoxozik amikor van olyan böngésző mint a chrome .'

Na én pont azért Firefoxozok. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42460) brugo válasza Bogyó bá' (#42459) üzenetére


brugo
aktív tag

Mazochisták voltak vannak és lesznek.

(#42461) EmptyParadox válasza brugo (#42460) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Chrome iszonyatosan butácska, és állandóan beakad, nem értem miért használják annyian. Csak megy a hype train, aztán mindenki bedől neki. :)

(#42462) Đobostorta válasza EmptyParadox (#42461) üzenetére


Đobostorta
tag

Sokan szeretik megosztani az adataikat a Google-lal. ;]

(#42463) brugo válasza Đobostorta (#42462) üzenetére


brugo
aktív tag

El tudom képzelni milyen értékes adataid vannak .

(#42464) DS39 válasza Vakegérke (#42452) üzenetére


DS39
nagyúr

én még a 31-est használom, amíg kap frissítést. (bár már nem sokáig, talán az utolsó volt ez a 31.7-es)
őszintén szólva ha támogatnák még, én a 24-es ESR-t használnám, az teljesen jó verzió volt, gyorsabb is volt, nem timeshiftelt a letöltésnél az OK gomb, és nem kellett CTR-t sem telepíteni, hogy normális kinézete legyen.

(#42465) Vakegérke válasza DS39 (#42464) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még én sem frissítettem, talán holnap teszem meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42466) Steelmanus válasza brugo (#42457) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem is úgy tűnik azonkivül el-el tünik az egérmutató a képen belül
Ezt hogy erted? Video lejatszaskor ha kinagyitod es akkor?

(#42467) Vesa


Vesa
veterán

Ha valaki hasonló hibát tapasztalt mint én, akkor jelzem, hogy megvan a hiba. Az új frissítéssel elszarták a privát browsing módot...Ha a privacy-ban az van beéllítva, hogy mindíg privát módban fusson a firefox -és ezzel párhuzamosan az van megadva, hogy ne új tabot, hanem új ablakban nyissa meg a címet-, akkor a linkekre kattintva hibásan nyitja meg az új lapokat.

Remélem javítják, mert rendkívül idegesítő, ráadásul a fél napom ráment mire erre rájöttem...

A tudomány a valóság költészete!

(#42468) Krystal_s válasza brugo (#42460) üzenetére


Krystal_s
addikt

Még mindig olyan "jól" frissít, hogy fent hagyja a régi verziókat és csak halmozza őket? ;]
A jelszókezelőjét javították már (azon kívül, hogy normálisan nem lehet kimenteni és visszaállítani), hogy egyes ismert oldalakon is rákérdezzen és megjegyezze?
Amikor én próbáltam kb 1 éve azt használni, akkor ezek az alap dolgok folyamatosan problémát okoztak és több hónap után sem változott. Rákérdeztem akkor a Chrome fórumbon is és nem egyedi eset volt.

(#42469) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

YouTube Plus.
Youtube Center alternatíva, ha valakit érdekelne esetleg. Egészen ígéretesnek tűnik.

(#42470) Steelmanus válasza EmptyParadox (#42469) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban igeretesnek tunik, nekem nagyon hianyzik a felbontas kijelzes az elonezeti kepeken.
De meg nagyon az elejen jar a fejleszto, figyelemmel lesz kiserve.
Köszönet a linkert.

(#42471) EmptyParadox válasza Steelmanus (#42470) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Itt a Reddit thread hozzá a fejlesztőtől. Szerintem nyugodtan kérdezd meg, hogy bele akarja-e rakni a funkciót, válaszolni fog.

(#42472) Steelmanus válasza EmptyParadox (#42471) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi a linket, de nekem nem megy az angol, ha venned a faradsagot megtenned helyettem, megkoszonnem.
A linken lattam hogy mar Te is tettel fel kerdest, forditot hasznalok.

(#42473) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Nekem a normál Firefox van fen 38.0.1/Ez mellé feltudom tenni az ESR legfrissebbet?Vagy akkor törli a mostani FF-ot?

(#42474) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Van-e olyan kiegészítő / megoldás, hogy az összes YouTube videó (beleértve a beágyazott videókat is) HTML5 helyett a flasht használja? Én még nem találtam ilyet.

(#42475) EmptyParadox válasza Steelmanus (#42472) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Erre a beállításra célzol? :)

(#42476) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok!

Mi lehet a megoldás arra, ha valamiért a 'Mostantól minden hasonló fájllal tegyen ugyanígy.' opció szürke/inaktív marad például .mkv fájlok letöltésekor a legújabb Firefox-al, friss, ropogós profillal. Eddig gond nélkül működött, nem tudom mi lehet a gond.

A segítséget előre is nagyon köszönöm, mert igen zavaró a jelenség.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#42477) DJ. Ru$y válasza Hestiana (#42476) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Eszközök -> Beállítások -> Alkalmazások menüpont alatt be tudsz állítani minden ilyesmit. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42478) Steelmanus válasza EmptyParadox (#42475) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen arra a beallitasra gondolok, de - szamomra - eleg lenne csak a Quality is. Jo latni a felbontast mert ha nagyon alacsony akkor meg sem nezem, keresek magasabb felbontasut a YT-on.
Elnezest hogy kicsit keson reagaltam.

(#42479) Hestiana válasza DJ. Ru$y (#42477) üzenetére


Hestiana
tag

Köszi, de még friss a profil, szinte üres, nincs ott semmi. Ez volt az első, ahol megpróbáltam beállítani.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#42480) adsl


adsl
aktív tag

Szerintetek a normál FF-et érdemesebb használni vagy az ESR-t?

(#42481) ubyegon2 válasza adsl (#42480) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilvánvaló, hogy az ESR- t.
Akkor tértem át rá, amikor egy frissítés után nem tudtam beállítani a fontokat és kipróbáltam az ESR- t, azon működött. Stabilabb és csak a biztonsági frissítéseket kapja meg. Nem lehet különben észrevenni a különbséget használat során, ha a bugokat nem számítjuk ide! Egyszer kipróbáltam az összehasonlítást két külön oprendszeren, pedig ezek kicsit formálnak is rajta, úgy rakják fel a csomagok közé! Az új Debian 8 is ESR- t használ, mivel biztonságosabb szerintük is. igaz, náluk nem Firefoxnak hívják! :)

[ Szerkesztve ]

(#42482) Visormail


Visormail
addikt

Hali, csak nálam csinálja a YouTube High Definition, hogy sokszor elsőre nem állítja be amiket kell? Ha utána ráfrissítek az oldalra akkor már úgy tölti be, hogy érvényesülnek a beállítások.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42483) adsl válasza ubyegon2 (#42481) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszi a választ.Te most melyik verziót használod?Nálam Win 7 van.

(#42484) EmptyParadox válasza Steelmanus (#42478) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Kaptam választ! Egyelőre nem tervezi implementálni sajnos.

(#42485) Steelmanus válasza EmptyParadox (#42484) üzenetére


Steelmanus
addikt

Köszönöm a segítséged, azért jó kis kiegészitő az amit ajánlottál.

(#42486) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az nem tudjátok mitől lehet, hogy gyakran az egér középső gombja csak második megnyomásra működik?

Azaz
> rányomok egy linkre
> semmi
> várok
> semmi
> rányomok megint
> bejön az oldal, új fülön, ahogy kell.

:F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42487) Apollyon válasza adsl (#42483) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Winre is van, természetesen ESR-ből is az elérhető legújabb verziót érdemes használni. [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42488) adsl válasza Apollyon (#42487) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#42489) ubyegon2 válasza adsl (#42483) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Azt a verziót, ami a képen van Debian 8 Jessie- ben ez az alap, de Linux Mint Cinnamonon is ugyanezt ,de ott ténylegesen is Firefox néven fut. Semmi bug nem volt még ezekkel, míg a nem ESR verziókkal azért van szívás rendesen. Igaz, hogy Ubuntu Gnome- on a rendes verzió van fenn, azzal sincs gond, a betűket manuálisan kell ugyan átállítani az about:config- ban, de ennyi. Más kérdés, hogy mennyit optimalizálnak ezeken a Linux disztró fejlesztői!?
Próbálj ki egy live Linuxot pendrive- ról kíváncsiságképpen. ha még nem használtál, eldobod az agyad tőle! Linux Mint bemutatása

Itt egy könnyed live bemutatója, Voyager 14.04 LTS

[ Szerkesztve ]

(#42490) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#42489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy kis compiz bemutató lemaradt az előbb. compiz arch linux
Fedora se rossz

[ Szerkesztve ]

(#42491) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Egy ideje Firefoxot használtam arra, hogy a zenét halgassak,mert itt volt térhangzás. Nos most valamiért már itt sincs. Valakinek van erre valami ötlete.
Egyszerűen bosszantó mert eddig ment, most már nem. Firefoxot is újrahúztam egyszer, de semmi.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42492) EmptyParadox válasza Gergosz2 (#42491) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha youtube-ot használsz erre a célra, akkor erre van szükséged. A HTML5 miatt van probléma. Használd flash mode-ban.

(#42493) Matthewus válasza EmptyParadox (#42492) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem HTML5 probléma, a Flash Player upmixeli a sztereót 5.1-re.

(#42494) EmptyParadox válasza Matthewus (#42493) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez így igaz, viszont ha erre van szükség, akkor flash a megoldás.
(Számomra meg az egész html5 csak probléma egyelőre.)

[ Szerkesztve ]

(#42495) Gergosz2 válasza EmptyParadox (#42492) üzenetére


Gergosz2
veterán

:R Végre! Köszönöm szépen!

(#42493) Matthewus

Azt vágesz, olvastam is, de fényévekkel jobb így zenét hallgatni. Egyéb megoldást tudsz javasolni? Vevő vagyok mindenre.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42496) Vakegérke válasza EmptyParadox (#42492) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aztamindenségét, köszönöm szépen. Egész más így zenét hallgatni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42497) Gergosz2 válasza Vakegérke (#42496) üzenetére


Gergosz2
veterán

ugye! Ezelőtt ilyen volt és amikor eltűnt baromi furcsa lett a zenehallgatás.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#42498) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Heló!
Lehet nagyon béna vagyok, a beágyazott videók és GIF-ek nem jelennek meg sehogy, pedig a flash playert telepítettem. Csak a link van a helyén. Erre mi a megoldás?
Előre is köszönöm!

(#42499) ph2012


ph2012
senior tag

Rendszeresen lefagy a firefoxom és ilyen hibaüzenetet kapok: [link].
Mi lehet ez? Ki lehet javítani?

Köszi a választ!

(#42500) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok!

Ebben esetleg valaki tudna segíteni? Az Eszközök -> Beállítások -> Alkalmazások menüpontban próbáltam.

[ Szerkesztve ]

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.