Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) spammer válasza Sziszifeca (#42650) üzenetére


spammer
veterán

Én nem igazán értem, mire gondolsz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42652) Apaxp


Apaxp
senior tag

Nagyon régóta az aurorát ill most már a developer editiont használom.
Amikor megjelent a 40.a2 verzió akkor totál szétesett az addig jó működő programom, mint később kiderült a pluginek közül az adblock plus volt a bűnös. Felraktam a 38.0.1 verziót és az aurorát töröltem. A 38.0.1 valahogy nem nyerte meg a tetszésemet ezért újra felraktam a developer editiont de már a 64 bites verziót.
Adblock plus helyett az ublock írtja a reklámokat. Annyi gondom volt még hogy a kinézetét nem tudtam az alapértelmezettre átállítani csak úgy hogy előbb ki kellett választani valami ronda egyéb témát és arról visszatérve az alapértelmezettre.
Így visszakaptam a jól működő programomat.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#42653) Matthewus válasza BullZeye (#42649) üzenetére


Matthewus
őstag

Mennyi idő után éri el az 1 gigát? Hány nyitott oldal, addon, userscript, stb. mellett?

(#42654) BullZeye válasza Matthewus (#42653) üzenetére


BullZeye
veterán

~1 óra, 6-7 tab, 43 addon, 5 script, 10 userstyle.

(#42655) sz.balazs.95 válasza BullZeye (#42654) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és csodálkozol, hogy 1 GB a RAM használat. :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42656) BullZeye válasza sz.balazs.95 (#42655) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem azon csodálkozom, hogy 1GB ramot használ. Mint írtam teszek rá, felőlem 12GB-ot is ehet, mert van. Az a bajom, hogy mikor 1GB fölé megy, érezhetően belassul, és ilyenkor FF restart tudja csak helyre tenni, hogy megint működjön rendesen 1-2 órát.

Problémám pedig főleg az, hogy eddig 34.0-t használtam, ugyanezekkel a kiegekkel és beállításokkal. Felraktam szűz 37-et pár hete, importáltam mindent, mindenből leszedtem legújabbat, és eddig 4-600MBnál megállt, és fölé sose ment, most határ a csillagos ég, ami nem lenne baj, de belassul/akad/fagy.

Ami egy i7 4790, 16GB ddr3, 512gb SSD-nél ami 500+ ír/olvas nem igazán szabadna neki, sztem, és nincs amivel kitesztelhetném ennyi kieggel, hogy mi okozza, mert fals adatokat hoz.

(#42657) Steelmanus válasza Sziszifeca (#42650) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald ki a QuickMark 1.2.7.1-et. En is ezt hasznalom, mert zavart hogy az FF csak 5 mappat mutat menteskor.

[ Szerkesztve ]

(#42658) kiskacz


kiskacz
senior tag

Egyszerre 6 -8 lapot nyitok meg kezdésnek a foxon, ezek elmentve megtalálhatóak egy szövegfájlban.

A problémám az, hogy most változtatnék a felálláson, de nem tudom elmenteni.
Ugyanúgy ott van az "aktuális oldalak használata" szöveg ahol eddig, de kijelölhető formátum nincs, és ha ezt használom a beállítás fül is megmarad mint keződlap... :))

Van megoldás? :R

Huawei Mate 8

(#42659) sz.balazs.95 válasza BullZeye (#42656) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez azért van, mert a Firefox alapvetően két szálas feldolgozást használ:
egyik az oldal renderelése, másik pedig a GUI és az addonok. (ha jól tudom)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42660) EmptyParadox válasza BullZeye (#42656) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én őszintén szólva valamelyik addontól gyanakodnék egy kis memory leakre. Volt már hasonló gondom, és kiderült, hogy valamelyik script/addon volt problémás.

[ Szerkesztve ]

(#42661) BullZeye válasza EmptyParadox (#42660) üzenetére


BullZeye
veterán

Egyértelműen addon probléma, hisz FF önmagában nem leakel, viszont arról az FF tehet, hogy ezt engedi, arról nem is beszélve, hogy saját programjával sem mutatja meg melyik addon leakel, inkább kamu adatokat publikál nekem.
Az meg nem igazán megoldás, hogy 2 hónapig tesztelem addonokat, hogy vajon melyik leakel.

(#42662) Matthewus válasza BullZeye (#42661) üzenetére


Matthewus
őstag

A Greasemonkey-val van memóriaprobléma.
43 kiegészítő (gondolom mind engedélyezve) elég sok, nem tudsz kevesebbet használni?

(#42663) Steelmanus válasza Matthewus (#42662) üzenetére


Steelmanus
addikt

Magaval a Greasemonkey-val van a memoriagond, vagy csak akkor kezd el leakelni ha hasznalatba kerul az altala mukodtetett script. En egyedul a YouTubeCenter-t hasznalom alatta, igy csak akkor kell ha videot szeretnek nezni a YouTube-on.

(#42664) EmptyParadox válasza Steelmanus (#42663) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

YT Centerből van addon verzió is, esetleg ha így helyettesítenéd.

[ Szerkesztve ]

(#42665) Steelmanus válasza EmptyParadox (#42664) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a tanacsot, arrol az oldalrol szoktam telepiteni a scriptet, viszont az .xpi kiterjesztest nem figyeltem, ill. azt hittem hogy az megegyezik a Kiterjesztesek oldalon talalhato YouTube Center 2.1.0.1-signed-el. De nem, igy bucsut is mondtam a GM-nek. Köszönöm.

(#42666) spammer


spammer
veterán

Válasz erre [link] a Linux topikból, hogy ne ott offoljunk. A téma innen indult: [link]

A pref-ből majd takarítanom kell, mert migráltam a profilomat, meg eléggé sokat moddoltam a rókán már, vannak benne olyan részek is, amik valamiért nem pucolódtak ki.

De a releváns részek:
user_pref("privacy.cpd.cache", false);
user_pref("privacy.cpd.cookies", false);
user_pref("privacy.cpd.sessions", false);
user_pref("privacy.donottrackheader.enabled", true);
user_pref("privacy.sanitize.migrateFx3Prefs", true);
user_pref("privacy.sanitize.timeSpan", 0);
user_pref("privacy.trackingprotection.enabled", true);

Cookie-k letiltva (manuálisan van engedélyezve, ahol kell, a kivételek között)
uBlock default listákból pár (releváns lehet: Fanboy’s Social Blocking List‎ pipa)

Egyébként valószínű, hogy a FB embedded postnak meg is kell(ene) jelennie tracking protection mellett, hiszen a beágyazott elem nem accounthoz kötött, azaz nem kell hozzá FB fiók és ezáltal tracking sem. Ugyanúgy, ahogyan egy youtube vagy twitter beágyazott tartalmat is lehet látni regisztráció nélkül.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42667) kovaax válasza spammer (#42666) üzenetére


kovaax
őstag

A 3 privacy.cpd. nekem nincs benne a prefs.js-ben, a többi stimmel, de mégse jön fel az embedded cucc...

Szerk.: Mert az első 3 alapból true, beállítottam őket, de továbbra se jön fel...

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#42668) spammer


spammer
veterán

Akinek be van kapcsolva a tracking protection, az ránézhetne akkor erre a velvetes linkre, hogy megjelenik-e az oldalon a beágyazott facebook post a képekkel. Ha valaki kipróbálja, legyen szíves odaírni, hogy milyen FF verzió, be van-e kapcsolva valami blokkoló, meg esetleg milyen rendszeren fut (Win, Linux, OS X). Mert nálam FF 38, uBlock, Arch Linux kombóval megjelenik a a beágyazott post.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42669) sz.balazs.95 válasza spammer (#42668) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem jelenik meg

- nincs AdBlock
- Firefox 38.0.1
- Windows 10 Pro 10122

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42670) DS39 válasza spammer (#42668) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam megjelenik, még adblock-kal is. FF31 ESR, Win7

(#42671) EmptyParadox válasza spammer (#42668) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nálam nem, de pont ez a cél, hogy az ilyen clickbaiteket mind kiüssem. Amúgy is, az ilyen embedded social media elemek iszonyatosan belassítják a böngészőt nálam.

FF 38.0.1
Win 8.1

uBlock Origin
Facebook Disconnect (Ha kikapcsolom akkor sem.)

(#42672) csako válasza spammer (#42668) üzenetére


csako
veterán

Nem jelenik meg. Ki is kapcsoltam, ez a cucc túl sok mindent tüntet el...

Win 8.1, 40.0a2, adblock

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42673) Penty válasza spammer (#42668) üzenetére


Penty
tag

Debian, Iceweasel 31.7.0. Alapból nálam sem jelenítette meg a képet. Két dolgot kellett kikapcsolnom ahhoz, hogy megjelenjen: a NoScript és a RequesetPolicy kiegészítőket.
Játszottam velük, hogy pontosan mit is kell csinálni, hogy megjelenjen a kép. Ime:
A NoScriptnél a velvet.hu, facebook.net és facebook.com oldalakat kellett (ideiglenesen) engedélyezni.
A RequestPolicy-nál a facebook.net, facebook.com, majd mindezek után az "Other origins within this page" beállításon belül a fbcdn.net és az akamaihd.net kapott ideiglenes engedélyt.
Az Adblock Plus-nak, a Random Agent Spoofer-nek és a cookiek engedélyezésének/letiltásának nem volt szerepe abban, hogy megjelenik-e a kép.

[ Szerkesztve ]

(#42674) Steelmanus válasza spammer (#42668) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eleg volt csak visszaallitani a privacy.trackingprotection.enabled-et alapra es mar meg is jelent a post.

W7 x64, FF 38.0.1, AdBlock alap + hufilter.

En amugy visszakapcsolom mert nekem is az a celom hogy ezeket a kozossegi vackokat ne lassam.

(#42675) kovaax válasza spammer (#42668) üzenetére


kovaax
őstag

Fedora 22 alatt töröltem az egész .mozilla könyvtárat, és csak ezt kapcsoltam be, és rögtön nem tölti. Kikapcsolom, tölti... 38.0.1 szintén...

-=- There's no place like /home -=-

(#42676) Sziszifeca válasza spammer (#42651) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Nehéz leírni, de megpróbálom :)

Nekem 2 sor látszik a könyvjelző eszköztáron. Ha egy oldalt szeretnék lementeni, akkor azt úgy szoktam, hogy a http:/// előtt lévő földgömböt behúzom a könyvjelző eszköztárba. Az utóbbi frissítéseknél már csak az első 7 helyre engedi, azaz nem tehetem bárhova. Érted így? :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#42677) sz.balazs.95 válasza Sziszifeca (#42676) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

inkább képernyőképet küldj :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42678) spammer válasza Sziszifeca (#42676) üzenetére


spammer
veterán

Így már igen, csak sajnos a megoldást nem tudom. A dupla soros eszköztár alapból van vagy valami kiegészítővel? Valamilyen témát, módosítást használsz? Nem hiszem, hogy szándékosan került volna bele ilyen tiltás a frissítéskor, gyanús, hogy bug lesz.
_

(#42675) kovaax: hát passz, látod, (#42670) DS39-nél is megjelenik, régebbi verzióval és Win alatt, szóval nem tudom, mi okozhatja az eltérő viselkedést.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42679) ubyegon2 válasza spammer (#42668) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálam megjelenik/letilt a kép a privacy.trackingprotection.enabled fals/true kapcsoló hatására Jessie- n és Mint- en is, mindkettő Cinmanós, normál/ESR legújabb FF.
uBlock mindkettőnél aktív.

(#42680) Sziszifeca válasza spammer (#42678) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Valóban, igazad volt.. a multirow bookmarks miatt van, bug-zik. :(
De van frissítés hozzá, szval így jó lett :) Köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#42681) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Jelenleg hogy áll a 64 bites kiadása a Firefoxnak, illetve az e10s?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42682) kovaax válasza kovaax (#42675) üzenetére


kovaax
őstag

Munkahelyi windóz 7-en dettó...

-=- There's no place like /home -=-

(#42683) csako válasza sz.balazs.95 (#42681) üzenetére


csako
veterán

A 64 bites kiadás remekül működik, már béta csatornában is elérhető, nem lehet messze a stabiltól. Az e10s küzd az addonokkal, egyelőre felejtős. Persze, ha csak adblock van, akkor bekapcsolható szerintem, a pár perces tesztem alapján. :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42684) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Profilok áthelyezésénél lehet simán törölni a "Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\*.default\cache2\trash*" mappa tartalmát? Gyakran előfordul, hogy esze ágában sincs törölni a gyorsítótárazott elemeket, hiába választom ezt a beállításoknál.

(#42685) Panthera válasza Panthera (#42684) üzenetére


Panthera
őstag

Tárgytalan, töröltem és úgy látszik, nem befolyásolt semmit.

(#42686) sz.balazs.95 válasza csako (#42683) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és az e10s jelenleg hány magos feldolgozást jelentene illetve milyen kiosztásban?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42687) csako válasza sz.balazs.95 (#42686) üzenetére


csako
veterán

Ennyit nem tudok a dologról, sajnos :(
A feladatkezelőben két folyamatot vettem észre, egy helyett.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42688) sz.balazs.95 válasza csako (#42687) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez már eddig is így volt, hogy a pluginek külön szálon mentek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42689) csako válasza sz.balazs.95 (#42688) üzenetére


csako
veterán

Volt, de ha kikapcsolom az e10s-t, akkor nincs általánosan külön ilyen folyamat, ekkora memóriahasználattal.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42690) kiskacz válasza kiskacz (#42658) üzenetére


kiskacz
senior tag

Valaki nekem erre?

[link]

:R

Huawei Mate 8

(#42691) spammer válasza kiskacz (#42690) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, hogy én vagyok értetlen, de szerintem egy kicsit pontosabban fogalmazd meg, mert számomra nem világos:

Tehát van 6-8 url-ed egy szövegfájlban (txt)? Vagy hogyan van 6-8 lap elmentve egy szövegfájlba? :F
Nem tudod elmenteni? A módosított szövegfájlt?
A többi részét sem értem. :DDD Lőhetnél egy képet a problémáról. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42692) kiskacz válasza spammer (#42691) üzenetére


kiskacz
senior tag

Tehát: Ha a kezdőlap részbe beillesztettem a szövegfájlomat, kezdőlapnak megnyílt a beállított pár oldal. Ez most egyszerűen nem működik. Ha "az aktuális oldalak használatával" próbálkozom, akkor sem a kívánt eredmény van, illetve el sem tudom menteni ctrl+c -vel a kijelölt oldalakat. Ez azért fontos, /nekem/ mert ha valami átírja a kezdő oldalt, eddig simán visszaállítottam. Ez most nehézkesebb... illetve - hogy lehet ezt másképp?
/Ott ahol most CSAK a facebook van, legalább 3 soros szöveg van/volt/lesz... illetve kellene lennie./

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#42693) Matthewus válasza kiskacz (#42692) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg így beírni a címeket: (például) https://www.facebook.com/|https://www.youtube.com/|....

(#42694) #41133696


#41133696
törölt tag

Ilyenkor van, kiterjesztés frissült?

(#42695) kiskacz válasza Matthewus (#42693) üzenetére


kiskacz
senior tag

Jelen pillanatban is így - ebben a szövegformátumban van elmentve nekem, csak a változtatás után kimásolni - illetve beilleszteni nem tudom... :K

Huawei Mate 8

(#42696) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Arra van valami lehetőség ,hogy egy oldalon belépek e-mail cím és jelszó párossal ,de az e-mail címem ott marad látható és annak törlésére? :U

(#42697) spammer válasza Gedeon31 (#42696) üzenetére


spammer
veterán

Belekattintasz az input mezőbe és Shift+Delete az e-mail címre (amit feldob listában).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42698) #41133696 válasza spammer (#42697) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk táblagépen macerásabb, bár nekem nem, mert van fizikai billentyűzetem hozzá :)

(#42699) Gedeon31 válasza spammer (#42697) üzenetére


Gedeon31
addikt

Valóban működik köszönöm szépen :R

(#42700) fcrhs30


fcrhs30
csendes tag

sziasztok!

nem igazán használom a firefoxot, remélem nem kérdezek hülyeséget... az egyik ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki egy firefoxos problémában, ami a következő:
ha a kapu.hu oldalon bármelyik cikkre/linkre kattint, azt nem új lapon (vagy ugyanazon a lapon) tölti be, hanem új ablakot nyit neki (ez még hagyján), de az új ablakon nincs gördítősáv, nem lehet legördíteni. és ez a fő probléma, hiszen így nem lehet végigolvasni semmit.
amúgy az új ablakban nincs ott a kereső kis ablaka sem a címsáv mellett, sem a szokásos ikonok. a címsávba nem is engedi átírni a linket.
más oldalakon viszont (pl. index.hu, vagy akár itcafe.hu) jól működik neki a ff, megnyitja a cikket ugyanazon a lapon. perverzitásból az indexen rányomtam oldalt az internetkon hirdetésére, annál is előjött a hiba.

ha nem sima bal egér gombbal kattint a "problémás" linkekre, hanem a középsővel, akkor persze megnyílik új lapon, problémamentesen.

ezt hogyan lehetne rendberakni? előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.