Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) adsl válasza spammer (#42140) üzenetére


adsl
aktív tag

Tudnál ajánlani olyan programot amivel gond nélkül lehet tisztitani a rendszert és a FF?

(#42152) Vakegérke válasza adsl (#42151) üzenetére


Vakegérke
veterán

CCleaner

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42153) Steelmanus válasza Kékes525 (#42150) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#42154) Kékes525 válasza Steelmanus (#42153) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez az! :K Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42155) dethroner válasza mis69 (#42149) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, az elmúlt pár napban ezen kapcsolgattam. De a legutolsó frissítésig minden jól ment, lejátszó ablak méretének váltogatása közben sem akadt meg a lejátszás és a felbontás is mindig az elérhető legmagasabb volt ezzel a kiegészítővel. Azt se tudom hogy addig flash vagy html5 alatt ment-e a youtube. Aztán jött a frissítés pár napja és szívtam vele. De már tudom a megoldást, hála Ozrych-nak :C

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42156) mekker


mekker
őstag

Olyan addont keresek, amivel egyszerűen lehet a toolbar ikonjait módosítani (pl. letöltés, kedvencek+ addonok ikonjai)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42157) Matthewus válasza mekker (#42156) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem ez csak Stylish és CSS kód használatával oldható meg.

(#42158) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Mostanában állandóan felugrál egy ablak ami ezt írja: Shockwave Flash dolgozik,illetve nem válaszol. Megállíthatja most a bővítményt,vagy folytathatja,hátha befejezi a működését.Erre valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#42159) mis69 válasza adsl (#42158) üzenetére


mis69
tag

A megoldás az lenne hogyha már végleg lehúznák a klotyón ezt a szar flash playert.

[ Szerkesztve ]

(#42160) Abrion


Abrion
senior tag

Már kezd 1 hiba az agyamra menni, segítsetek.

A címsor a betöltés után kész t ír és nem a weblap címét

(#42161) szaszlaci válasza Steelmanus (#27485) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem hiszem el, de működik!
Évek óta problémázik a FF flash tartalmak esetén: nem egyértelmű indítás, teljes képernyős módból kiugrás a töltés elején, töltés megállása. Egy ideje pedig rendszeresen fagyott teljes képernyőre váltáskor, amit csak a plugin container bezárása oldott meg pillanatnyilag.
Hogy ezt a sort beírtam az adott fájlba, megszűnt minden ilyen baj, és sokkal gyorsabb, gördülékenyebb a flash lejátszás. Brazos gép, 8 GB RAM, W7.

Szerintem érdemes lenne beleírni az összefoglalóba, valahol az első és a nulladik sor környékére. - Mivel én már évek óta, ezidáig sikertelenül nézegettem megoldást, de csak most találtam meg, hogy rájöttem, a plugin container felé kell nézelődni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42162) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Firefox 37.0.1-re telepítettem a FoxTab progit - mindez korábban (még atavalyi év végén is) jól működött a rókán, ám most nem akar működni, behozza a rókában a FoxTab engedélyezési oldalát ahol hiába kattintok az "Enable FoxTab Top Site" gombra, működés helyett egy teljesen üres oldal jön be, ahonnan még a kereső ablak is hiányzik. Működésre lehet bírni ezt a kiegészítőt valahogy? Nem csak jó pofa volt, hanem hasznos is, hiszen egy új oldal megnyitásakor szó szerint képben voltam, hogy hol jártam előtte...

Samsem

(#42163) spammer válasza SamSem58 (#42162) üzenetére


spammer
veterán

Ilyenkor érdemes az addon oldalán a kommenteket megnézni: [link]

Nem működik már egy ideje. szerk: itt írta valaki [link], hogy trükközéssel működésre tudta bírni, de ez januári infó, szóval... Próbáld meg az ott leírtak szerint, ha fontos.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42164) SamSem58 válasza spammer (#42163) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, kicsit cseles a megoldás, de szerintem megvalósítható. A Mozilla is is azt az addont tiltja le amelyik jó :((

Samsem

(#42165) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Üdv. Mindenkinek a Topicban!

A következő problémával találtam magam szemben az elmúlt héten, talán valaki tud segíteni.

FF "normálisan" futott ezidáig (2 éve telepítettem) a parancsfájl nem válaszol és flash összeomlások minimálisan jelen voltak, de ez nem zavart.

A múlt héten tönkrement a gépemben az egyik memória slot.. így 1gb-al futtattam a gépet. (ez csak tény, lehet, hogy semmi köze a dologhoz). A firefox elindulás után röviddel megfagy és "nem válaszol" felirattal csak áll. Ugyanakkor privát módban teljesen jól fut. Minden funkciójában. De ahogy normál módban indítom, 10-15 másodperc múlva befagy és "nem válaszol".

Mi okozhatja, okozhatta ezt a problémát?

(#42166) Faterkam válasza kameraman77 (#42165) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem valamelyik telepített bővítmény! Privát módban mind le van tiltva!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#42167) Steelmanus válasza szaszlaci (#42161) üzenetére


Steelmanus
addikt

Orulok hogy sikerult megoldast talalnod a topikban. Mar jo regen volt a 11.3.x flash megjelenese, - akkor vezettek be a protectedmod-ot - es ugy latszik azota is problema lehet a vedett mod engedelyezesevel.

(#42168) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha valakit érdekel ez a téma, egy új topikot nyitottam: Okos eszközök

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42169) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Múltkor babráltam az about:config-ban, pár dolgot állítottam, amiket itt a topikban írtaok, de valami miatt elveszítettem az összes hover lehetőséget böngészőn és weboldalon belül is. Tehát ha valami fölé viszem az egeret, akkor nem írja ki a nevét az elemnek.
Könyvjelzőknél sem.

(#42170) spammer válasza #81999360 (#42169) üzenetére


spammer
veterán

about:config-ban jobb klikk és "reset", vissza tudod állítani az alapértelmezett értékeket. Fékövérrel mutatja azokat, amiket te módosítottál.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42171) Abrion válasza Abrion (#42160) üzenetére


Abrion
senior tag

senki erre?

(#42172) #81999360 válasza Abrion (#42171) üzenetére


#81999360
törölt tag

Én ezt nem is értem, tudsz valami screenshotot mutatni esetleg? :F

(#42173) spammer válasza Abrion (#42160) üzenetére


spammer
veterán

Indítsd Safe módban, ez letilt minden addont, így kiderül, azok közül okozza-e valami.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42174) Abrion válasza spammer (#42173) üzenetére


Abrion
senior tag

úgy tűnik valamelyik kiegészítő lesz a ludas.

(#42175) Abrion válasza Abrion (#42174) üzenetére


Abrion
senior tag

A Status-4-Evar teszi ezt.

(#42176) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Frissítettem 37.0.2-re, azóta összekeveri az FF a könyvjelző eszköztáron az első pár könyvjelzőt. Ez mitől van?

Semmi extra kiegészítőt nem használok,semmi sem változott, eddig minden oké volt. Most újraindításkor ez fogad. Ezután már nem keveri tovább, elvileg.

Úgy néz ki, hogy észhez tért.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42177) hackeeeee válasza hackeeeee (#42176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mégsem... Full random mód csinálja... Reboot után még jó volt, de most megint összekavarta.

Plusz pakoltam be elválasztókat, azokat is összevissza kavarta.

Véleményem szubjektív...

(#42178) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Lehet mást is fog érdekelni a FoxTab, ezért közzéteszem a tapasztalataimat. spammer által ajánlott Mozilla ADD-ONS oldal angol nyelvű leírását követve megkíséreltem életre kelteni a FoxTab-ot. Nos, nekem ez egyedül csak a 19-es verzióban sikerült, nem beszélve arról, hogy a leírás szerzője olyan addon telepítését - 3.2 BAR THE ADDON - is javasolja, ami eleve nem kompatibilis már a 19-es verzióval sem. Amit elértem, annyi, hogy a Firefox 20-ban meglévő régi csempés felületet kézzel történő frissítés esetén meghagyja a róka. További érdekes tapasztalatom, hogy hiába tiltom le a Mozilla Maintenance kiegészítőt, mégis minden induláskor erőszakoskodik a róka, hogy frissítsem a legújabb verzióra...

Samsem

(#42179) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Konkrét problémám, hogy a Firefoxban állandóan összeomlik az Adobe Flash Player, hiába telepítem belőle a legfrissebb verziót, az eredmény ua. :(( Van valakinek valamilyen ötlete, javaslata, hogy ezt a hibát, hogy tudom orvosolni? Még annyit, hogy az op. rendszerem Windows 7 32 bit Professional - mely nem tört, hanem eredeti.

Samsem

(#42180) Steelmanus válasza SamSem58 (#42179) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald ki Te is hogy letiltod a flash vedettmodu futasat. Nemreg segitett (#42161) szaszlaci-nak is.
Flash Player-hibák a Firefoxban vagy a topikbol
(#27485) Steelmanus

(#42181) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Ma a firefox autómatikusan indul a rendszerrel és behozta http://gmaesdoc.org/ ezt a weboldalt hogy tudnám ez eltávolítani?
Nod-malware byte-spyhunter lefutott nincs eredmény ötlet?

(#42182) SamSem58 válasza Steelmanus (#42180) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, tesztként megnyitottam pár olyan oldalt, ahol tegnap még összeomlott az Adobe Flash Player, és eddig úgy tűnik, hogy a védett módú futtatás letiltása segített.

Samsem

(#42183) Vakegérke válasza pruzsi (#42181) üzenetére


Vakegérke
veterán

AdwCleaner Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42184) pruzsi válasza Vakegérke (#42183) üzenetére


pruzsi
őstag

Sajnos az se de manuálisan meglett a regeditbe szerencsére :)

(#42185) hackeeeee válasza hackeeeee (#42177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki, hogy végül csak megoldódott.

PC-n kijelentkeztem sync-ből, telón elrendezgettem újra a könyvjelzőket, ki-bekapcsoltam a szinkronizálást, majd ezek után beléptem pc-n is újra a sync fiókba. Azóta úgy néz ki, hogy jó.

Véleményem szubjektív...

(#42186) Kékes525 válasza Vakegérke (#42183) üzenetére


Kékes525
félisten

Most lefutattam és a Bloody Vikings! -re vakriasztást ad!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42187) Vakegérke válasza Kékes525 (#42186) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha vakriasztás, hagyd figyelmen kívül. :)

AdwCleaner, meg egyéb nyalánkságok már nálam is nyafogtak, hogy (például) az egerem meghajtója hú, de veszélyes. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42188) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Sziasztok! 8GB rammal mennyi memóriát érdemes adni a Firefox-nak?

(#42189) csako válasza Johnny Cage (#42188) üzenetére


csako
veterán

Kettő gb-nél nem hiszem, hogy jó lenne, ha többet enne, bár nem teljesen értem a kérdést, mert annyit vesz el magának, amennyit akar.
Ramdrive-ként vagy memóriába cachelés esetén sem hiszem, hogy több kellene neki.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42190) Johnny Cage válasza csako (#42189) üzenetére


Johnny Cage
addikt

bocs, a lényeget kihagytam.. természetesen memóriába cachelésre gondoltam

(#42191) Kékes525 válasza Vakegérke (#42187) üzenetére


Kékes525
félisten

Megtörtént! :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42192) dokee78


dokee78
félisten

Miért van,hogy apámnak minden gép indítás után piros az a Javascript ikon jobb fenn?
Mindig engedélyezni kell!

(#42193) DJ. Ru$y válasza dokee78 (#42192) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez alapján, csak helyettesítsd a Java-val, ha így van beállítva és még mindig piros, akkor régi, támadható, frissíteni kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#42194) dokee78 válasza DJ. Ru$y (#42193) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#42195) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Azt miért csinálja a FF, hogy ha görgő kattintással bezárok egy tabot ami nem utolsó a "sorban" ahogy elcsúszik a tab összemosódik a grafika, kicsit le is fagy a program, leteszem tálcára majd vissza működik.
Nem mindig csinálja, arra nem emlékszem hogy akkor is csinálja e ha x-el zárom be a tabot.

Az otthoni és a melós gépen is csinálja.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42196) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Pár napja viszsaállítottam a programot alapra és azóta így néznek ki a YouTube videók. Maga a videó is pixeles, hiába nézem HD-ban.

(#42197) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mit lehet tenni, ha a Firefox nem fogadja el a tanúsítványokat a weboldalaktól?

Ez a kapcsolat nem megbízható - ezt írja ki némelyik oldalakra

Valami vírus lehet a gépen, de a programok nem találnak semmit se.

Megoldva:
Az időt kellett szinkronizálni a windowsba.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42198) DS39 válasza DJ. Ru$y (#42193) üzenetére


DS39
nagyúr

+ dokee78: azért ne keverjük, a Java plugin nem egyenlő a Javascripttel. :N
utóbbi alapértelmezetten engedélyezve van minden böngészőben, nem avul el, nem kell frissíteni, és tiltani is csak about:config-ban lehet. a Java plugin az Oracle cég bővítménye, mely különböző ilyen nyelven írt alkalmazások futtatására használható. A használata csak egyes esetekben szükséges. (netbank, esetleg netes játékok)

nekem otthoni környezetben böngészőben nagyon régen nem volt rá szükségem, ezért nincs is telepítve.
(tanácsként mondom, ha ti sem használjátok, csak azért hogy legyen, rutinból telepíteni, majd később tiltani a böngészőben felesleges, mert ezek szerint nem használjátok)

[ Szerkesztve ]

(#42199) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Új gépen van egy kis gondom pár oldalon (facebook, egy-két fórum oldal, stb)
A lényeg az, hogy 100%-os nézetben olyan, mint ha félkövér betűket használna. Chrome, és a másik gép rendesen megjeleníti. Az viszont feltűnt, hogy a Chrome-al mintha kisebb lenne maga az oldal nagyítása szóval megnéztem FF-et is 90%-on és lám így már jó lenne.

Nem lehet valahogy megoldani, hogy 100%-on ne puffadjanak fel a betűk? :DDD
Vagy csak vegyem vissza 90%-ra ahol zavar, aztán kész?

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#42200) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy új jelzéssel találkoztam a Firefox 37.0.2 kiegészítők frissítése során:

Tudja valaki, hogy ez pontosan mit jelent?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.