Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) Intruder2k5 válasza #41133696 (#43550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy eddig is SL videók voltak, csak ugye a W10 biztonsági beállításai miatt most rákérdez, ami eddig ment automatikusan. Ez olyan lehet mint a fentebbi ssl cert probléma...

[ Szerkesztve ]

(#43552) #41133696 válasza Intruder2k5 (#43551) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elképzelhető, mert szinte mindenhol rákérdez, és kb azóta mióta Windows 10 van :K

(#43553) oncsi


oncsi
őstag

Hogyan lehet a 39-es Firefoxot alap beállításra hozni? Sajnos a Hardver apró képei nem jelennek meg, és már napok óta szívok vele. Más böngészővel jó. (win 7, De Linuxon is jó)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#43554) Steelmanus válasza oncsi (#43553) üzenetére


Steelmanus
addikt

Beirod a cimsorba about:support es a jobbfelso sarokban katt a Firefox felfrissitese... gombra.

(#43555) Intruder2k5 válasza oncsi (#43553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg a profile manager-ben törlöd a profilodat.

firefox.exe -P

https://support.mozilla.org/en-US/kb/profile-manager-create-and-remove-firefox-profiles

(#43556) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Ki tudja mi a túró van a flash playerrel a rókában windows 10 rendszeren. Se a róka se az edge nem nyitja meg ezen az oldalon a lejátszót sólymok . A chrome viszont minden további nélkül megy.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43557) #41133696 válasza Apaxp (#43556) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hmm, érdekes Firefox alatt nekem sem tölt be.

(#43558) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez megint valami Windows 10 policy-vel lesz szerintem összefüggésben...

(#43559) Apaxp válasza Intruder2k5 (#43558) üzenetére


Apaxp
senior tag

Na de a win10 saját böngészője sem nyitja. A chrome meg igen? Az furcsa policy ami enged is meg nem is.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43560) csako válasza Apaxp (#43556) üzenetére


csako
veterán

Sajnos nem tudom mi lehet a gond, és tesztelni sem tudom, mert nekem rendben működik (Edge-ben is nézhető). Inkább csak jelzem, hogy valamit biztos lehet vele csinálni, mivel nálam jó.
Windows 10 Home, Windows 7-ről frissítve + Firefox 41.0a2

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43561) Intruder2k5 válasza Apaxp (#43559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazad van, ezt elnéztem, valamiért az maradt meg, hogy csak FF alatt nem megy, de IE (EDGE) és Chroma alatt igen, azok meg ugye valahol közös alapokon mennek.

[ Szerkesztve ]

(#43562) Apaxp válasza Intruder2k5 (#43561) üzenetére


Apaxp
senior tag

Bocs de azt hiszem értelmesen írok. Tehát: 1, firefox nem nyitja 2, IE EDGE nem nyitja. 3, google chrome nyitja

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43563) spammer válasza Apaxp (#43562) üzenetére


spammer
veterán

A Chrome saját, beépített flash plugint használ. Talán ez okozhatja, hogy azzal megy.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43564) Apaxp válasza spammer (#43563) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm. Akkor ezek szerint win10 nem fogja lejátszani a flash videókat böngészőben?
Win7 ultimate lett frissítve win 10 pro verzióra, FF 41a2-t használok.
Akkor várok hátha valahol megjelenik valami megoldás.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43565) Intruder2k5 válasza Apaxp (#43562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehol sem állítottam, hogy nem írsz értelmesen, mondtam, hogy én néztem el.

(#43567)
Valamiért így emlékeztem a válasz írásakor, de mindegy, ne ragozzuk tovább, tévedtem, ennyi. Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#43566) mekker


mekker
őstag

Mivel a GlassMyFox csak W7 alatt működik, ezért szeretnék az about:newtab helyére berakni valami hasonló hátteret.
-Ha saját html-t rakok be, akkor az URL-sávban ott marad a címe.
-Ha addonnal rakok be hátteret, akkor meg ott marad az a mafla fogaskerék, és rak be mellé egy másikat is
Hogy lehet valamelyiket a kettő közül orvosolni? .

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#43567) Apaxp válasza Intruder2k5 (#43565) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ne haragudj. Én arra reagáltam amit írtál

"...de IE (EDGE) és Chroma alatt igen, azok meg ugye valahol közös alapokon mennek"

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43568) spammer válasza Apaxp (#43564) üzenetére


spammer
veterán

Elvileg le kellene attól még játszania, próbáld meg frissíteni a flash playert, ha nem a legújabb. Ha a legújabb, akkor egy Win10 topikban is kérdezz rá, hátha tényleg valami beállítási probléma, ami miatt nem tud futni az Adobe Flash.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43569) Intruder2k5 válasza Apaxp (#43567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg meg lehet még próbálni az ESR Flash Player-el is.

Extended Support Release - Flash Player 13.0.0.309

Windows -> Plugin-based browsers

[ Szerkesztve ]

(#43570) mekker válasza mekker (#43566) üzenetére


mekker
őstag

Na, sikerült az új lapra hátteret berakni.
1. about:config > browser.newtab.url > about:blank
2. Stylish addon feltelepítése
3. Új stílusfájl:
@-moz-document url("about:blank") {
* {
background: url("file://C:/<elérési út>") !important;
background-color: black !important;
background-size: 100% !important;
background-repeat: no-repeat !important;
}
}

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#43571) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Youtube video, vagyis egy kép róla. Olyan, mintha 4:3-as megjelenítés lenne balra tolva egy szélesvásznú kijelzőn. Ez a HTML5 hibája, vagy valami más gebasz? Ha visszaállítanám flash-re, az segítene? Ha igen, hogy kell?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43572) netpeti98 válasza Vakegérke (#43571) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha bekapcsolod a mozi módot akkor is ilyen? (a fogaskerék melletti kis téglalap)

(#43573) Vakegérke válasza netpeti98 (#43572) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azannyaaa, ez ilyen egyszerű? Köszönöm! :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43574) rii


rii
nagyúr

sziaszok

meg szabadna kérdeznem, hogy a bookmark-okat a bookmark menüből és a bookmark toolbar-t hogy lehetne lementeni, hogy beolvaszthassam egy másik böngkészőbe .... ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43575) spammer válasza rii (#43574) üzenetére


spammer
veterán

A könyvjelzőkezelőben van exportálás html formátumba.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#43576) Intruder2k5 válasza rii (#43574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

CTRL+SHIFT+B

És ott tudod menteni a menüt és az eszköztárat is.

(#43577) rii válasza Intruder2k5 (#43576) üzenetére


rii
nagyúr

áhhh ... köszönöm!

..... spammer útmutatását nem tudtam követni ... bénéztam .... menüből sehogyse lett meg ... .... de így már megvan ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43578) rii


rii
nagyúr

ha van több json állományom, vagy kiexportálva többféle bookmarks.html-ba, akkor egy új böngészőbe be lehet tenni mindet?

ha össze akarnám olvasztani őket egy még új böngészőbe?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43579) EmptyParadox válasza rii (#43578) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha több html file-ból importálsz, akkor nem írja felül a meglévőket, csak egy másik mappába helyezi a bookmarkokon belül. Json, viszont felülírja szerintem, de ez nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#43580) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Tegnap még betöltötte a böngésző a gmail-t. Most ezt írja:
A JavaScriptet engedélyezni kell, ha használni akarja a következőt normál nézetben: Gmail. Úgy tűnik, hogy a JavaScript le van tiltva, vagy nem támogatja a böngésző. A normál nézet használatához a böngésző beállításainak módosításával engedélyezze a JavaScriptet, majd próbálja meg újra.

2 Java bővítmény van.
Java Deployment Toolkit 8.0.310.13 sebezhető. Legyen óvatos (letiltva)
Java(TM) Platform SE 8 U31 sebezhető, és frissíteni kell. (letiltva)
Ha ezen a frissítésre kattintok, akkor nem frissül, hanem egy oldalt tölt be ahol angolul magyarul magyarázza, miért van blokkolva.

A HTML nézet helyett szeretném megint normál nézetben látni a leveleim. Hogyan lehet megoldani? Firefox már a 39.0.3-as.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#43581) Intruder2k5 válasza tknof1871 (#43580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Töltsd le a frissebb Java csomagot, és frissítsd az elavultat.

https://java.com/en/download/

(#43582) kispx válasza tknof1871 (#43580) üzenetére


kispx
addikt

A JavasScriptnek semmi köze nincs a Java-hoz.

Egyszerűen engedélyezd a Javascriptet. Gondolom a mai hír miatt kikapcsoltad vagy van egy NoScript kiegészítőd

Címsorba írd be: about:config
browser.javascript.enabled legyen true

(#43583) Intruder2k5 válasza kispx (#43582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaj basszus, ennek sikerült felülni, bizonyára felületesen olvastam, és a második pont szúrt szemet elsőként, hogy le vannak tiltva a Java bővítményei, mert sebezhetőek, erre írtam válaszul, hogy frissítse.

Mondjuk ez is ráfér, bajt nem csinál vele, igaz nem is oldja meg az eredeti problémát.

[ Szerkesztve ]

(#43584) DS39 válasza Intruder2k5 (#43583) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem az átlag userek 70-80%-a felül ennek, és gyakorlatilag csak ezért van telepítve a Java plugin, közben csak a JS-t használja, amihez nem kell semmi, pusztán nem kéne letiltani kiegészítővel.

(#43585) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43586) Vakegérke válasza Intruder2k5 (#43585) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnéztem, az enyém már rendben van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43587) Rimuru válasza Intruder2k5 (#43585) üzenetére


Rimuru
veterán

Az is eleg ha tiltva van a pdf olvaso (mint pl nalam), about:config alatt pdfjs kulcsszo alatt barki megtalalhatja.

Vigyázat, csalok!

(#43588) DS39 válasza Rimuru (#43587) üzenetére


DS39
nagyúr

vagy ha nem azt használod, hanem mondjuk az Adobe-sat.

(#43589) Fandango válasza Intruder2k5 (#43585) üzenetére


Fandango
veterán

Ejnye benye Topikgazda, legalább az IT Café hírt linkelted volna. :P

(#43590) Intruder2k5 válasza Fandango (#43589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor épp az indexet olvastam, és az elsőt linkeltem amire ráakadtam, azt meg már csak később néztem, hogy az abban lévő link is ide mutat vissza. De egyébként nincs ilyen kötelezettségünk nekünk se, ez szerencsére nem olyan mint a Telekom fóruma, hogy ha leírod, hogy DIGI, vagy UPC, akkor kimoderálják a hsz-ed, szinte szövegkörnyezettől függetlenül.

Témára visszatérve, én is feltettem a 38.1.1 ESR Portable verziót, és ebben már ha megnyitom a Súgó -> Firefox névjegye menüt, akkor nincs frissítések keresése gomb, hanem azonnal keresi is a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#43591) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődöm hogy valakinek engedi ennek a kiegészítőnek a firefoxos változatát telepíteni a firefox. Tegnap frissítettem és tiszta lapot csináltam és most nem működik sehogy sem a telepítés. Esetleg ez helyett valami hasonló működésű kieg is jöhet bár ez nekem nagyon bejött eddig.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43592) Intruder2k5 válasza Apaxp (#43591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Minden további nélkül...

(#43593) Apaxp válasza Intruder2k5 (#43592) üzenetére


Apaxp
senior tag

Akkor nem értem. 41a2 64bites van fenn és azt írja hogy nem telepíthető mert nincs ellenőrizve.
Akkor most jött el az uninstall/reinstall ideje, úgyis gond van a flash player dolgokkal is.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43594) csako válasza Apaxp (#43593) üzenetére


csako
veterán

Címsorba: about:config -> Keresés: xpinstall.signatures.required -> false

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43595) Apaxp válasza csako (#43594) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm a segítő szándékot de legyalultam a 41-a2 64bites verziót. Kitöröltem minden firefox adatot/fájlt/mappát. Syncbe csak a könyvjelzők és a mentett jelszavak maradtak. Újratelepítés után ismét csinálta problémákat. Ismét teljes takarítás és ment fel a 41-a2 32bites verzió. Ez is problémás volt. Ismét takarítás és most a stabil 39.0.3 32bites ment fel. Ez most mindent jól csinál.
A firefox developer editionba valamit elcseszhettek rókáék, ezért nem ment a flash és néhány xpi telepítés.
Egyelőre marad a stabil verzió.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#43596) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! 39.0.3 frissítés óta a "Hivatkozás küldése e-mailben..."-re, Gmail fiókom helyett a Chrome jön be. Ezt, hogy lehetne visszaállítani?

(#43597) ceia válasza Intruder2k5 (#43585) üzenetére


ceia
őstag

Nyilvánvaló, ezek a hackerek MacOS-t használnak ;]

        it's more fun to compute

(#43598) csako válasza Apaxp (#43595) üzenetére


csako
veterán

Flashből ugye a legújabb van fent? 18.0.0.209?

Az xpi telepítés pedig egészen addig nem fog működni a 41-es verziókban, amíg át nem állítod a fentebbit. Tiszta telepítés esetén az a beállítás "true"-n van. 2 napja lett ilyen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43599) ceia


ceia
őstag

Tudjátok mi zavar engem a FF-ban? Hogy nincs egy Add bookmark gomb. Illetve van a csillag, de az az Unsorted bookmarks-ba teszi, ami ráadásul a Bookmarks menüben nem is lászik! Ennek mi értelme? Kipróbáltam, hogy ha nem bal, hanem jobb klikket nyomok rá, hátha ad lehetőséget választani: Nos, a jobb klikk a csillagon ugyanazt csinálja, mint a bal! Érdekes..
A Ctrl + D nem mindig működik, és az nem is gomb. A csillag pont jó lenne, ha a normális Add bookmark funkció lenne rátéve.. :W
Szívesen megkérdezném a Mozillásokat, mégis miért nem úgy csinálták, és mi a fenének kellett az Unsorted bookmarks mappa??
A Toolbar Buttons kiegészítő megoldaná, de eléggé sokat tud, félek, hogy lassítaná a böngésző kezelhetőségét. Szerintetek?

Gyakran használom a könyvjelző mentést, ahelyett hogy sok tabot tartanék megnyitva. De amúgy is "gyűjtő" vagyok, 2500-3000 között lehetnek most a könyvjelzőim :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#43600) Matthewus válasza ceia (#43599) üzenetére


Matthewus
őstag

- 1 kattintás a csillagra könyvjelző mentése, második kattintásra feldob egy menüt, oda rakod ahova akarod
- CTRL+D-nek mindig működnie kellene
- FF29+ a csillag melletti ikonra kattintva előjön a könyvjelzők menü, ott elérheted a nem rendezett könyvjelzőket is
- CTRL+Shift+B majd a Nem rendezett könyvjelzők mappát behúzod a Könyvjelzők menü alá, az ALT billentyű megnyomásakor előjön a menüsör és a Könyvjelzők menüből el tudod érni a Nem rendezett könyvjelzőket

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.