Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) George85 válasza DS39 (#32100) üzenetére


George85
tag

a win intézőben, hogy és hol kapcsolom be azt, hogy mutassa a rejtett file-okat?

Macska!

(#32102) DS39 válasza George85 (#32101) üzenetére


DS39
nagyúr

Eszközök/Mappa beállításai.../Nézet fül

(#32103) George85 válasza DS39 (#32102) üzenetére


George85
tag

sajnos nem találok win.old nevű mappát

Macska!

(#32104) DS39 válasza George85 (#32103) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor ezt már csak az újabb Windowsok tudják, pl XP-ről Win7-re upgrade során (formázás nélküli telepítés) jön létre ilyen Windows.old mappa.

súlyos tanulópénz az ilyen, de ha egyszer megtörténik, többet biztos nem felejti el az ember, hogy Win reinstall előtt (vagy rendszeresen havonta) csináljon mentést.
(én általában Firefox főverziónként szoktam)

(#32105) George85 válasza DS39 (#32104) üzenetére


George85
tag

rendben ezt megjegyzem, és köszönöm a segítségedet még egyszer.

Macska!

(#32106) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már ilyen hibával mostanában jó párszor előfordult olyankor frissítek de van hogy jó párszor meg kell nyomni a frissítés gombot és helyre jön

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32107) Abrion


Abrion
senior tag

betudom úgy állítani az FF hogy 1x csak pár képet nyisson meg, ne minden egyszerre, látogatok olyan forumra ahol akár 100 kép be van szúrva, és megpróbálja 1xre mindet megnyitni.

(#32108) fatal` válasza DS39 (#32104) üzenetére


fatal`
titán

XP-nél is létrejön, ha nem formázott. De az a régi windows mappa, abban nem lesz ff profil, mert azt az application databan tárolja.

Ha nem formázta volna a meghajtót, akkor viszont meglenne a profilja.

(#32109) Visormail válasza creed33 (#32097) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt nálam is elkezdte csinálni az utóbbi időben, bár egyáltalán nem így ahogy nálad hogy minden videó előtt hanem véletlenszerűen de elég sűrűn. Ugyanazzal a flashel amivel korábban kb soha nem láttam ilyen ablakot, ezért nem értem mit szúrtak el megint talán az FF21 hibája?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32110) Eternitys válasza Abrion (#32107) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Nem pont az amit szeretnél, de nézd meg ezt a scriptet, hátha: [Stylish/Greasemonkey script- IconizeAllImages].
A képeket 32x32-es méretű ikonként mutatja.

(#32111) Abrion válasza Eternitys (#32110) üzenetére


Abrion
senior tag

kösz kipróbálom :)

(#32112) Male


Male
nagyúr

Csak nekem van olyan gondom a 21-es Firefox-szal, hogy rendszeresen összeomlik? Előszeretettel akkor, amikor bezárom. A legjobb, hogy az elsőnél nyitva volt több száz fül már (ott szoktam hagyni amit később el akarok olvasni, vagy fontos, akár hetekig, hónapokig), és persze eltűnt mind (az előző munkamenet visszaállítás kiszürkítve, szóval visszahozni se tudtam).

Kiegészítők alig vannak fent, és nem is változtak. (Firebug, DownloadHelper, Adblock, DownloadStatusBar, TinEye, helyesírés ellenőrző... és kb ennyi.) A gép stabil... azóta csinálja, hogy 21-esre frissített.

(#32113) DS39 válasza Male (#32112) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt sose értettem, minek ennyi fület nyitva hagyni... a könyvjelzők pont ezért vannak, ha vmi érdekel elmented, aztán holnapután, vagy egy hónap múlva elolvasod.

abszolút nem csodálom hogy több száz fültől összeomlott.

(#32114) Male válasza DS39 (#32113) üzenetére


Male
nagyúr

Ez jobban kézre áll... mióta be lehet kapcsolni, hogy induláskor ne töltse be az összeset magától, csak ha rákattintok, azóta így használom. Eddig nem volt vele semmi gond.

A könyvjelzőkben lassabban találom meg, törölgetni kell, stb... nekem macerásabb, ez a módszer jobban kézreáll. (Azt könyvjelzőzöm, ami később még többször kellhet.)

(#32115) DS39 válasza Male (#32114) üzenetére


DS39
nagyúr

de a "macera" hozadéka hogy a Firefox csinál belőle automatikusan mentést.

+ van kereső is. fülek között nem lehet címre keresni.
- ok fület csak be kell zárni, de a könyvjelző sem rosszabb, csillagra katt, és bezár. (már törölve is van)

mindenesetre lehet hogy a Firefox nem bírt már el ennyi fület, de az is lehet hogy az egyik kiegészítő frissült és az okozott gondot.

(#32116) Male válasza DS39 (#32115) üzenetére


Male
nagyúr

...ez csak az első összeomlás volt, azóta is csinálta, pedig 1 fül volt akkor csak... szóval nem hinném, hogy ez a gond ( nameg ha lehet így használni, és az előző kb 10 verzióban nem volt vele gond, akkor most se legyen :U )

Kiegészítő nem frissült azóta szerintem. Az egyetlen változás az FF frissülése.

(#32117) kispx válasza Male (#32116) üzenetére


kispx
addikt

1 hsz.-ben lévő diagnosztikát megcsináltad?

(#32118) fatal` válasza csako (#32020) üzenetére


fatal`
titán

Na megoldva. :)

about:configban a network.http.use-cache változót kellett falsera tenni. :)

Mostmár csak a 3-as simple mailt várom és végleg migrálok vissza Operáról :D

(#32119) Male válasza kispx (#32117) üzenetére


Male
nagyúr

Nem.... "törölj ki minden személyes adatot, mint a sütik, böngészési előzmények, stb."... a sütik nem zavarnának, ha elvesznek, de azért mindent kitörölni nem szeretnék. Visszarakok egy korábbi backupot a profilról, aztán kiderül.

(#32120) DS39 válasza Male (#32116) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem tapasztaltam ilyen gondot, 5-10 fület használok, meg 14 kiegészítőt.

pár nap múlva jön a 22-es, lehet megjavul. ha nem, egy friss telepítés / reset talán segít.

(#32121) Male válasza DS39 (#32120) üzenetére


Male
nagyúr

Hm.... talán megoldja. Profilt mindenesetre visszarakom, mert kellenének az elveszett fülek.

(#32122) Steelmanus válasza Male (#32116) üzenetére


Steelmanus
addikt

Masoknak is volt ilyen problemaja, rakerestem a kuglin az appcrash firefox xul.dll kifejezesekre, itt irtam is egy hsz.-t, (#31941) a lenyeg hogy egy tisztatelepites altalaban megoldja. Valamiert nem mindenkinek frissul a xul.dll.

(#32123) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Üdv!

Tanácsra lenne szükségem.

Az utóbbi időben néhány oldalnál azt vetten észre,hogy a szöveges részben a betűk különböző erősségűek. Van amelyik halvány, van amelyik túl erős. Ha kijelölöm a szöveget akkor helyre jön. Már próbáltam más böngészőkkel ugyanazon oldalakat, de azoknál nem áll fenn e hibajelenség, csak Firefoxnál. Most a 21-es verziót használom, de régebbivel vagy újabbal is ugyanaz a hiba. Előre is köszi a segítséget!

Egy kép a hibáról:

Sony RX 10

(#32124) kispx válasza tévelygő (#32123) üzenetére


kispx
addikt

Azure tiltása segít?

(#32125) tévelygő válasza kispx (#32124) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Hol tudom letiltani?

Sony RX 10

(#32126) kispx válasza tévelygő (#32125) üzenetére


kispx
addikt

Címsorba írd be: about:config
keresőbe: gfx.content.azure.enabled
majd állítsd át a kulcs értékét false-ra

(#32127) tévelygő válasza kispx (#32126) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a segítséged!

Sony RX 10

(#32128) vlevi válasza tévelygő (#32125) üzenetére


vlevi
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#32129) csako


csako
veterán

Na, már kint van a 22-es stabil, senkinek semmi baja, hogy ilyen csend van? :DDD

Release Notes

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32130) Fandango válasza csako (#32129) üzenetére


Fandango
veterán

Kb 1,5 oraja frissitettem, eddig semmi problema.

(#32131) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Honnan tudnám letölteni a 21.0 Mozilla verziót? Lefrissítettem 22.0 de megbántam.

(#32132) Steelmanus válasza K Norbi (#32131) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#32133) K Norbi válasza Steelmanus (#32132) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi! visszafogom tenni rá, de még mielőtt megtenném érdekelne, mitől lett elmosódott minden ikon, kép a böngészőbe??
about:config
keresőbe: gfx.content.azure.enabled
majd állítsd át a kulcs értékét false-ra.
ezt már kipróbáltam de nekem nem segített
Meg nem a szöveggel hanem képekkel van a gond.
Látszik a képen is hogy elvan mosódva, szon, citromail ba ha belépek elvan mosódva.

(#32134) Male válasza Steelmanus (#32122) üzenetére


Male
nagyúr

Köszönöm!

21.akárhányas a xul.dll, szóval jónak tűnik, de összehasonlítom egy másik gépen lévővel.

(#32135) kispx válasza K Norbi (#32133) üzenetére


kispx
addikt

Hardveres gyorsítás nélkül is ilyen?

(#32136) vlevi válasza K Norbi (#32133) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem semmi ilyesmi nincs. Pont ugyanúgy néz ki, mint a 21-es.

(#32137) K Norbi válasza kispx (#32135) üzenetére


K Norbi
addikt

Kikapcsoltam a beállításokba azt is, de olvastam itt hogy kilehet az about:config ba is valahol.

(#32138) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Újabban nem megy nálam a frissítés. Frissítések automatikus telepítése van beállítva, el is indul(t) valamiket letölt és utána ez van

A bekarikázott linkről letöltés, telepítés. Így ok.

[ Szerkesztve ]

(#32139) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Navegre! Eddig a letoltesek 40-50%-ra terheltek a procit, most a 22.0 alatt ez jelentosen lecsokkent.

(#32140) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

De jo hogy kinyirta a netbank plugint k&h-hoz. :((

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32141) djDanee


djDanee
csendes tag

Nem indult túl jól a reggel ezzel a 22-es verzióval :(
Átveszi a Win7 "Képernyőtartalom olvashatóságának javítása" (Vezérlőpult/Képernyő) szerinti beállítást - pl 150%-ot, ami a Windows esetében jó egy Full HD laptopnál, viszont a Firefox nagy lesz tőle, és mindent (így a képeket, faviconokat, menüelemeket, honlapokat, betűket is) nagyít, homályosít. Igaz az oldalak tartalmát a szokásos ctrl+görgő -vel vissza lehet állítani a régi méretre (bár minden egyes weboldalnál vissza kell). De böngésző elemeit nem.
Nekem 15" képernyő 1680-as felbontással windows szinten 125% nagyításon van, hogy a tálca, asztal ikonok stb jobban olvasható legyen, de ez eddig nem volt kihatással a ff-ra.
Szívesen várok megoldást, ha valaki tud... (azon kívül, hogy szokjam meg, vagy állítsam vissza 100%-ra a win-t)

-IBM-

(#32142) K Norbi válasza djDanee (#32141) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem is notim van, nekem is ugyanezt csinálja, visszatettem a 21.0 hátha javítják később.

(#32143) Matthewus válasza djDanee (#32141) üzenetére


Matthewus
őstag

about:config -> keress rá erre a kulcsra: layout.css.devPixelsPerPx -> az értéke legyen -1.0

(#32144) Steelmanus válasza wwenigma (#32140) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiprobalaskent irom, extensions.blocklist.enabled true-rol false-re allitva ?

[ Szerkesztve ]

(#32145) DS39 válasza K Norbi (#32142) üzenetére


DS39
nagyúr

nem fogják, mert a release notes szerint ez új feature.
(bár tuti kikapcsolható)

szerk.: látom Matthewus már ajánlott is egy megoldást rá.

[ Szerkesztve ]

(#32146) wwenigma válasza Steelmanus (#32144) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nagyon régóta azon van, de köszi. :) Legalább frissítés óta nem fagyott még...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32147) kiskacz


kiskacz
senior tag

Sziasztok!

Nem nagy dolog, de megszoktam :K a "fastestfox" felugró ablaka megszűnt/eltűnt az utolsó frissítés óta, és nem tudom visszaállítani. (kijelöléskor nem kell külön rákeresni, felugró buborékban mutatta a google keresés lehetőségét.)

Van megoldás?

Köszönöm.

Huawei Mate 8

(#32148) djDanee válasza Matthewus (#32143) üzenetére


djDanee
csendes tag

layout.css.devPixelsPerPx -1.0 -án van

-IBM-

(#32149) Steelmanus válasza Matthewus (#32143) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez az ertek a problama megoldasara biztosan jo? layout.css.devPixelsPerPx > -1.0
Mert a tiszattelepitessel feltett 22.0-ban ez az alapertelmezett.
Latom mar djDanee is irta.

(#32146) wwenigma Ugye a bankolashoz kell a Java. Esetleg egy frissites?
40 sebezhetőséget foltoztak be a Javában

[ Szerkesztve ]

(#32150) wwenigma válasza Steelmanus (#32149) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Automatikusan jo ideje nem települ a a K&H netbank plugin, manualis bemasolassal a megfelelő helyre használtam jó ideje (FF frissitesek kozott nem halódott meg eddig). Mutatja az FF hogy telepitve van de nem indul amikor a netbank oldalra lépek hanem kéri hogy telepitsem. Most probalom felidézni hogy anno hova-mit kellett masolnom, lehet kigyilkolta az FF a megfelelő helyről a megfelelő fileokat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.