Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) DS39 válasza HZoli87 (#32900) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, de ez nem feltétel böngésző hiba, mert IE10-zel is ugyanez van (a weblap lejárt címmel).
pl, banki honlapon is előjön ez. valami biztonsági oka lehet, mert a saját honlapomon szó nélkül visszalép egy olyan lapra, ahol előtte POST-tal lett elküldve vmi keresési feltétel

(#32902) DS39 válasza HZoli87 (#32900) üzenetére


DS39
nagyúr

feltétel -> feltétlen

a szerkesztési időm is lejárt, mire feltűnt :D

[ Szerkesztve ]

(#32903) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

"A Firefox megakadályozta, hogy az oldal automatikusan újratöltődjön."

Legújabb verzió Origóval ezt csinálja, tudjátok mi lehet az oka?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32904) Puma K válasza kispx (#32891) üzenetére


Puma K
veterán

Fú köszi szépen!

scope2007 neked is köszönöm a linket!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32905) raziel01


raziel01
veterán

Mióta felraktam az új frissítést kb 1 hete azóta a firefox gyakran 5-10 mp-re lefagy aztán megy tovább.
Minden a legfrissebb. Mit javasoltok?

(#32906) madrac válasza BullZeye (#32883) üzenetére


madrac
őstag

Az oldalra adott külön beállítás hiányában ez az addon törli automatikusan, mert erre lett kitalálva. Az általunk használt pár fontos oldalnál megadjuk, hogy ne törölje a sütiket, az összes többi pedig megy a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#32907) Faterkam válasza Steelmanus (#32893) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam se működik amúgy!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#32908) Eternitys válasza Faterkam (#32907) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

A legújabb frissités óta (23.0.1) a Youtube-on a full screen-re tett videóknál ha beletekerek a lejátszásba, vagy ha megakad a lejátszás bufferelés közben, akkor azonnal visszavált normál nézetre a lejátszó. Minden Youtube-os ff addon le van tiltva...
Másnál is jelentkezik ez?

(#32909) Steelmanus válasza Faterkam (#32907) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, sajnos nalam sem jo a visszaleptetesnel.

(#32910) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Ha van kedvetek, gyertek:
http://itcafe.hu/hir/mozilla_firoefox_android_nyilt_nap_2.html

(#32911) Teaway válasza Eternitys (#32908) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam minden ok, simán lehet tekergetni.

Nincs itthon csokid??

(#32912) Eternitys válasza Teaway (#32911) üzenetére


Eternitys
aktív tag

köszi. akkor viszont nem tudom mitől lehet ez. a flash player is újraraktam hátha az a gond, de nem.

(#32913) Panthera


Panthera
őstag

A Noscript kiterjesztés gyorsgombját hogyan lehet áthelyezni fentről az alsó értesítési sávra? Egy másik ikon emiatt nem jelenik meg, ami zavaró. A felső elrendezést szeretném alul is (a fenti nézetet egy másik kiterjesztés is befolyásolja, de az egy ikon áthelyezése hátha már elég lesz.)

(#32914) kispx válasza Panthera (#32913) üzenetére


kispx
addikt

A fülek melletti üres területre kattintasz jobb egérgombbal -> testreszabás. Majd alulra húzod.

(#32915) trassher


trassher
addikt

Újrahúztam a gépem és ezzel a ff-ot is. A gondom az, ami az alábbi képen látható is. Hogy tudom beállítani, hogy ha új oldalt nyitok meg akkor csak egy tab legyen felül de a tálcán ne csináljon még egy ablakot? Baromi zavaró és felesleges is.
A betűtípusra még nem jöttem rá hogyan is volt beállítva. Az alap nagyon rossz. Remélem az első hozzászólásban lévő leírás alapján megtudom csinálni.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32916) Panthera válasza kispx (#32914) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm, ez nem jutott eszembe! Viszont akármit veszek el onnan, nyújtja tovább a címsort a felszabaduló helyre és a végén a könyvjelzők ikont akkor sem jeleníti meg. Pedig a szerkesztés ideje alatt ott van (akkor mindig látszik), az ok gomb után már nem.

(#32917) csako válasza trassher (#32915) üzenetére


csako
veterán

Címsorba: about:config, utána a "browser.taskbar.previews.enable"-t false-ra állítsd.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32918) Dilikutya válasza raziel01 (#32905) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyet nekem is csinál. És 8-10 megnyitott tabbal van hogy 1Gb memóriát foglal pár napi hibernálós használat után, meg elkezd ugrálni, hol 800Mb, hol 1400...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32919) trassher válasza csako (#32917) üzenetére


trassher
addikt

Köszi :R

Redmi Note 7

(#32920) kispx válasza Panthera (#32916) üzenetére


kispx
addikt

A "könyvjelzők" nevű ikon nincs benne a megnyíló ablakban? Mert ha benne van akkor húzd csak rá a toolbarra.

(#32921) Panthera válasza kispx (#32920) üzenetére


Panthera
őstag

Nem értem a másik miért nem működött, de így ezzel jó lett! Köszönöm szépen!

(#32922) Eternitys válasza Teaway (#32911) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Meggyógyítottam. Egy Autisizer nevű kis progi volt a hibás, amiben ki kellett kapcsolni azt az opciót hogy előtérbe hozza az átméretezett ablakokat. Így már minden ok, rendesen megy a full screen Youtube-on.

(#32923) KAMI911 válasza Dilikutya (#32918) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

about:memory mit mond?
Measure gomb

(#32924) Gish


Gish
csendes tag

Szép Napot! Az utóbbi időben Chromet használtam, de feltelepítettem az ff-et. Hivatalos oldaláról, a legfrissebbet. Azonban volna egy apró gondom. Mikor youtubon szeretnék videót nézni, random kikapcsol a monitor. Elsötétül, s kék csíkos lesz, majd pár másodperc múlva teljesen elsötétül, s a hang is megszűnik, ami ugye szól a videóból. S nem tudom onnan visszavarázsolni sehogy, csak ha újraindítom a gépemet. Win7-em van, s ezen kívül suhan az ff. Chromeban nincs ilyen gondom. Van, hogy elindítok egy videót, s azonnal sötétül, van, hogy csak 3-4 videó után, de előbb-utóbb elsötétül. Valaki tud erre valami gyógyírt. Szeretnék megmaradni ff-nél, de így értelmetlen. :D

Előre is köszönöm.

(#32925) joy77


joy77
csendes tag

Üdv!
Az újabb FF-verziók miatt sokat bosszankodom. Nagyjából mióta a 20.xx szériára kezdett frissíteni a program előjött egy hiba, ami roppant idegesítő. A kedvenc sportoldalaim böngészése, vagy netes focimeccsek nézése közben 20-30 perc után folyton megszakad a művelet és feljön egy ablak, hogy a " adobe shockwave program összeomlott... folytatás, újratöltés...". Az oldal lefagy és annyi! FF újraindít, belépés ... állítgatás, majd megint fagyás. Lassan ott tartok, hogy átállok sok-sok év után valami másra. Kipróbáltam Operával és Chrommal is. Azokkal nem jelentkezik ez a hiba. Ha nem lehet valamiképp orvosolni, kénytelen leszek váltani...
Tudtok valami megoldást?
:)) :DD

(#32926) kispx válasza joy77 (#32925) üzenetére


kispx
addikt

click_to_play bekapcsolása?

(#32927) csako válasza joy77 (#32925) üzenetére


csako
veterán

Protected mód kikapcsolása

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32928) joy77


joy77
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom a javasolt beállításokat.

A protected mód kikapcsolásával kapcsolatban kérdezem, hogy a jegyzettömbbe az átírás után, hogyan lehet elmenteni a változást és kilépni a jegyzettömbből?

(#32929) csako válasza joy77 (#32928) üzenetére


csako
veterán

Rendszergazda módban indíts egy jegyzettömböt (jobb klikk az ikonján --> Futtatás rendszergazdaként) és ebből az ablakból nyisd meg a mms.cfg-t

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32930) duke


duke
aktív tag

Nalatok mennyi memoriat hasznal a firefox XP alatt ?
Kb fel eve tunt fol, hogy gigabyte-nyi memoriat hasznal.
Mondjuk nyitva van 5-6 atlagos ablak, es most is 850 mega a firefox.exe es meg 150 mega a plugin container.exe .
De volt mar, hogy 1.5 Gbyte-ot is elerte a ketto egyutt. Nalam van valami furcsa hiba, vagy ennyire bena a firefox ? Nem letezik, hogy egy bongeszo ennyi memoriat hasznaljon. Most 23 -as verzio van font, de mar tobb honappal ezelotti verziok is ezt csinaltak.

(#32931) netpeti98 válasza duke (#32930) üzenetére


netpeti98
addikt

Mióta van megnyitva a böngésző és milyen típusú oldalakat látogatsz? Ezt okozhatja egy flash reklámokkal teleszórt oldal is.

Üdv netpeti98

(#32932) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valaki megtudna dobni egy jó Adblock plus szűrőlistával? tehát nem gyári.. vagy valami magyarra szabottat

+
Flashból akkor most melyik is a best? format lesz.. azt tenném fel egyből :)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#32933) csako válasza scope2007 (#32932) üzenetére


csako
veterán

Hufilter

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32934) HZoli87 válasza scope2007 (#32932) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Szintén hufiltert javaslom.

Flashből nekem ez van fent 6 hónapja, semmi gond vele:

Adobe Flash Player 11.1.102.63 - Firefox

(#32935) BullZeye válasza Gish (#32924) üzenetére


BullZeye
veterán

Tegyél fel egy másik verziós Flash-t (többet), ha az nem oldja meg, akkor hardveres hiba.

(#32936) duke válasza netpeti98 (#32931) üzenetére


duke
aktív tag

Erdekes otlet. Mert van, hogy nem kapcsolom ki a gepet, hanem csak keszenleti uzemmodba kuldom ejszakara, igy neha tobb napig is megy a bongeszo ujrainditas nelkul.
Lehet hogy ilyenkor szarodik el ? Na ezt majd megfigyelem. De akkor is, fura hogy 1 GB-ot hasznal. Es a memoria hasznalat nem csokken szamottevoen, ahogy zarogatom az ablakokat. Egy-egy bezart ablak kb 20 megaval csokkenti az firefox.exe meretet a feladatkezeloben, es az utolso oldalnal, meg mindig 800 mega koruli hasznalat marad.
A megnyitot oldalak, szerintem teljesen atlagosak, mint egy index.hu vagy a prohardver.

(#32937) netpeti98 válasza duke (#32936) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld ki, hogy újraindítod és akkor mennyit foglal. Illetve megnézheted egy teljesen tiszta profillal is:[link]

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#32938) Kékes525


Kékes525
félisten

Sajnos a prefs.js törlése után is mindig a könyvjelző eszköztárral jelentkezik be a Firefox 23.0.1 64 bit Windows 7 alatt, hiába kapcsolom ki a jobb egérgombbal, a következő indítás után ismét megjelenik.

Tudnátok megoldást?

Előre is Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32939) Steelmanus válasza Kékes525 (#32938) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ments ki a kovetkezoket a Profile xxxxx sokbetus mappabol:
key3.db -- ez kell a kulcs a jelszavak visszafejtéséhez !!
signons.sqlite -- ez tartalmazza titkosított formában a mentett jelszavakat
places.sqlite -- ez tartalmazza a könyvjelzőket

Majd inditsd a Sugo menu / Ujra inditas letiltott kiegeszitokkel es nezd meg hogy akkor is fenn all-e a problema.
Ha megjavult akkor masold vissza a harom fajlt oda ahonnan kimasoltad.
Lehet valamelyik kiegeszito kavar be.

(#32940) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy adott két könyvjelző mentés (*.json). Ez eddig két külön OP. rendszer (Xp és Win7) böngészőjében gyűlt össze.

Most már csak a Win7 lesz használva és össze szeretném "fésülni" a két mentést. Megoldható-e ez valahogy?

Köszi szépen! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#32941) kispx válasza gabo9201 (#32940) üzenetére


kispx
addikt

Egymás után beimportálod, és a duplikáltakat törlöd.

Bookmark Deduplicator
Bookmark Duplicate Cleaner

[ Szerkesztve ]

(#32942) csako válasza gabo9201 (#32940) üzenetére


csako
veterán

Berakod az xp json fájlját, kiexportálod html-be, utána a Win7-es jsont állítod vissza, és az előbb készített html-t beimportálod, a duplikáltakat meg törlöd valamelyik kispx által linkelt kiegészítővel.

kispx: Az egyszerű importálás azért nem működik, mert a json fájl teljesen lecseréli az "könyvjelző-adatbázist", tehát vagy az egyik vagy a másik, ezért kell az egyikből html változat is, az már csak hozzáadódik ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32943) gabo9201


gabo9201
senior tag

Köszönöm szépen!

Sikerült! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#32944) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Üdv!

Keresek egy olyan addont, scriptet vagy bármilyen megoldást amivel meg lehet oldani azt, hogyha egérrel beleklikkelek a címsorba és kijelölöm vele egy oldal url-jét, akkor az adott címet automatikusan a vágólapra másolja. Fontos hogy ne gomb legyen mint a Copy Urls Expert, hanem egérkijelölős autocopy megoldás. Tudnátok esetleg ajánlani valamit erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#32945) scope2007


scope2007
addikt

köszi mindenkinek!
hufilter tényleg jó lesz....

Adobe Flash Player [11.1.102.62.] [FireFox-Opera] ezt találtam.. ezt akkor fel is teszem :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#32946) Kékes525 válasza Steelmanus (#32939) üzenetére


Kékes525
félisten

Sorban letiltottam a kiegészítőket és akkor beugrott (emlékeztem) hogy a
Multirow Bookmarks Toolbar Plus csinálja. Igen ő volt a ludas. Letiltottam, mert nincs rá szükségem pillanatnyilag. Most minden OK!

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32947) Abrion


Abrion
senior tag

Szeretem használni a helyesírás javított, de van pár írható hely ahol nem kapcsolódik be automatikusan ez a funkció, ötlet hogy lehetne minden inputra bekapcsolni ezt a funkciót?

(#32948) kispx válasza Abrion (#32947) üzenetére


kispx
addikt

Egy példát tudnál mondani?

(#32949) Abrion válasza kispx (#32948) üzenetére


Abrion
senior tag

Minden weblapon például a kereső, itt sem automatikus, be kell kapcsolnom, és frissítés után újra kell.

(#32950) kispx válasza Abrion (#32949) üzenetére


kispx
addikt

A címsorba írd be: about:config
Majd a keresőbe: layout.spellcheckDefault
Ennek az értékét állítsd 2-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.