Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Nekem olyan problémám lenne, hogy bizonyos oldalakon nem jeleníti meg a képet. Csak fehér kisablak és megy körbe a töltés. Mint pl ha Vaterán rákattintok egy áru képére. Pár napja ez van. Az előttig nem volt probléma.
Nem tudom hogy mi változhatott.
A Mozillát frissítettem.

Még annyi, hogy ha jobbegér-> kép megjelenítéssel nyitom meg a képet, akkor megmutatja, de akkor csak azt a képet.

Próbáltam a plugineket. Frissítettem a Java-t, de lövésem sincs. Lehet hogy valami shockwave-s valami.

Tud valaki segíteni, mert én nem fogom megtalálni a probléma okát?
A Mozillát meg nem akarom újrarakni.

(#32352) kispx válasza gabor128 (#32351) üzenetére


kispx
addikt

Van a gépen valamilyen scriptblokkoló?
Milyen kiterjesztéseket használsz?

[ Szerkesztve ]

(#32353) gabor128 válasza kispx (#32352) üzenetére


gabor128
aktív tag

FreeHDSport Tv
Zonealarm.com 1.6.0
KMP Media Toolbar - Letiltva
Zonealarm Security Engine (nem kompatibilis) - Letiltva

(#32354) old-dog


old-dog
aktív tag

Browser launch error1058 hibaüzenetet kapom a Java7 up25 ismételt telepítése után is. A Firefoxban nem töltődnek be a lapok tökéletesen és a weblapon lévő videókat sem tudom lejátszani. A Chrom-on minden tökéletes. Mit állíthattam el,segítség kellene?

(#32355) Visormail válasza TigerCat (#32350) üzenetére


Visormail
addikt

A sync beállításaiban ki van pipálva a lapok?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32356) TigerCat válasza Visormail (#32355) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ign, mindent:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32357) DS39 válasza gabor128 (#32351) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs köze pluginekhez, ehhez elég ha a javascript engedélyezve van a böngészőben.

old-dog:
- a Java-t uninstalláld teljesen, minden apró morzsáját a gépedről, majd OFFLINE telepítővel rakd fel újra. akkor nem szokott gond lenni vele.
- ami a videókat illeti, ahhoz többnyire Flash player szükséges. (Chrome-ban azért megy, mert abban alapból benne van)

[ Szerkesztve ]

(#32358) old-dog válasza DS39 (#32357) üzenetére


old-dog
aktív tag

Köszi az offline telepítés segített. :R

(#32359) madrac válasza TigerCat (#32324) üzenetére


madrac
őstag

Eddig ilyen gondom nem volt, azon kívül hogy néha akadt egy-egy unresponsive script amit lekellett állítani.
Én ennyi fület nem használok egyszerre, de amiket igen, azok be is van töltődve. Idővel nő egyre a memória felhasználás, nem rögtön. Próbálgatom az addonokat felváltva leállítani, de egyelőre nem sok változást tapasztaltam.

(#32360) TigerCat válasza madrac (#32359) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oks, mondjuk nekem összesen 3 addon van telepítve Firefoxba. Lehet, hogy ez is számít valamit. Illetve, hogy relatíve erős a gépem. MacBook Air-en már nem ennyire sima a helyzet. Rengeteg lap megnyitása esetén kiütközik a hardveres korlát. De ettől függetlenül megy szépen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32361) madrac válasza TigerCat (#32360) üzenetére


madrac
őstag

Nekem sokkal több addon van. Pont ezek miatt használok firefoxot. Ilyen szempontból nem számít, hogy milyen erős a gép.
Egyelőre a 2.0.20-as Lastpass addon ami gyanús, ami azért gáz mert nekem az alap addonok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#32362) Balistlas


Balistlas
csendes tag

Sziasztok!

Lubuntun hogyan magyarosíthatom a firefoxot? Új telepítésem volt, előtte magyar nyelvű volt és hiába egészítettem ki a nyelvi támogatást még mindig angol.

(#32363) Brutforsz válasza Balistlas (#32362) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha még nincsen fent, akkor a firefox-locale-hu csomagot kell telepítened.

#32364: Az hogy lehet, én látom a csomagok között?

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#32364) Balistlas válasza Brutforsz (#32363) üzenetére


Balistlas
csendes tag

Nem lehet, még nincs kompatibilis nyelvi támogatás 22-re, most néztem. Azért köszönöm.

(#32365) TigerCat válasza madrac (#32361) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mik az ajánlott, vagy valóban praktikus kiegészítők Firefoxhoz?
Jelenleg Adblock Plus, gTranslator, InstantFox, Navigational Sounds (csak Windows-on), New Scrollbars vannak telepítve.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32366) madrac válasza TigerCat (#32365) üzenetére


madrac
őstag

Kinek mi a praktikus :D Én mindenesnek használom, van benne időjárás és email értesítő is pl., ezzel kiváltottam külső programot.
Reklámszűrés tekintetében váltottam Privoxy-ra, de ez nem addon. Adblock plus és társai túl sok erőforrást esznek, ráadásul a privoxy böngészőfüggetlen, mert proxy szinten szűr.

Amiket én használok:
Autopager, Back to Close, Clearly, Clippings, ColorfulTabs, Double Click Closes Tab, Download Statusbar, Element Properties, Flip or Rotate Image, Forecastfox, FVD Speed Dial, Greasemonkey, HackTheWeb, Image Download II, Laspass, Mozilla Archive Format, Noscript, Personal Menu, Pocket, Quick Translator, Self-Destruction Cookies, Session Manager, Smart Referer, SME - Search Made Easy, SmoothWheel, Stylish, Tree Style Tab, X-notifier

[ Szerkesztve ]

(#32367) Steelmanus válasza madrac (#32366) üzenetére


Steelmanus
addikt

A kiegeszitoid kozul tud valamelyik olyat, hogyha egy oldalon felnagyitok egy kepet, akkor ugye megjelennek oldalt a csuszkak. En pedig azt szeretnem hogy ne a csuszkakkal kelljen a kepet mozgatni, hanem valamelyik eger gombal megragadva tudnam tologatni minden iranyba hogy a nagymeretu kep minden
reszletet megtudjam nezni.

(#32368) fatal` válasza TigerCat (#32365) üzenetére


fatal`
titán

Kinek mi? Nincs ilyen szerintem, ezek közül pl. én csak az AdBlockot használom,

Nekem ezek vannak:
AdBlock Plus
All-In-One Gestures
All-In-One Sidebar
Element Hiding Helper az AdBlock Plushoz
Fast Dial
Favicon Restorer
GMail Notifier
OpenDownload
Quick Translator
Scriptish
SmoothWheel
SocialFixer
Status-4-Evar
Tab Mix Plus
Tab Scope
Weather Now

+ 3 script a scriptishhez
Google Play Store Library View Fix
prohardver.hu:forum:hotkeys in editor
YousableTubeFix

(#32369) TigerCat válasza Steelmanus (#32367) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg ez: Grab and Drag

hunfatal, madrac:
Bőség zavara! Lesz mit tesztelnem...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32370) csako válasza TigerCat (#32369) üzenetére


csako
veterán

Én is leírnám nekem mik vannak :)

Adblock Plus
Adblock Plus Pop-up Addon
Add-on Compatibility Reporter
Addon Update Checker
Automatic Save Folder
Download Statusbar
Element Hiding Helper az Adblock Plushoz
Favicon Restorer
FAYT
Firebug
Flagfox
FxIF
Ghostery
Greasemonkey
gTranslate
HTTPS-Everywhere
Lazarus: Form Recovery
Magyar helyesírás-ellenőrző szótár
Menu Editor
Personal Menu
Rainbow
Restart Firefox
Screengrab (fix version)
Search by Image for Google
SearchPreview
Speed Dial
Status-4-Evar
Stylish
Tab Mix Plus
Tab Scope
Thumbnail Zoom Plus
URL Tooltip
WOT
X-notifier

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32371) Steelmanus válasza TigerCat (#32369) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi', kiprobalom.

(#32372) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Húúú, bőség zavara!
Ne lenne ennyi munkám, most tesztelném gőzerővel...

Köszi srácok!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32373) madrac válasza TigerCat (#32369) üzenetére


madrac
őstag

Van pár addon amik sokat dobnak a böngészés kényelmén, használhatóságán. Nem is értem mások miért nem használják őket. Pl. megőrülnék, ha wide monitoron hosszába rakná ki a tabokat, vagy minden google találati oldalnál manuálisan kellene lapozni a következőre :DD
Nyomtatáshoz, oldal lementéshez is nagyon hasznos, ha ellehet tüntetni a szükségtelen html elemeket.
A Pocket-tel, Session Manager-el pedig áthidaltam azt a régi anomáliát, hogy állandóan 20-30 tabot tartsak nyitva, hogy majd megnézem később..

(#32367) Steelmanus: Nem tudok ilyenről. A billentyűzet nyíl gombjai nem jók?

(#32374) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, az üres lapra kitűzött 9 fix gyors könyvjelzőt hogyan lehet szerkeszteni?
Rég be vannak állítva fixen, de véletlenül egyszer félreklikkeltem és az egyik (a legfontosabb, ph fórumos könyvjelző :D ) elállítódott.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32375) fatal` válasza madrac (#32373) üzenetére


fatal`
titán

Engem oldalt idegesítenek a tabok, meg az is, ha magától töltöget (facebookon is utálom, pl. az alsó linkekre rá sem lehet kattintani :D).

Nyomtatni, lementeni nem szoktam, session manager nem rossz, bár Opera alatt is ritkán használtam.

Ellenben agybajt kapok a gyári könyvjelzőkezelőtől (oldalsáv nélkül), ha nincsenek hotkeyek itt a mezőben, ha automatán indulnak a videók a yt-n, ha nekem kell kiválasztani a minőséget, vagy, ha nincsen gyorshívó. :)

(#32374) Edenyke: Tegyél fel egy gyorshívó kiegészítőt (pl. Fast Dial).

[ Szerkesztve ]

(#32376) Zirowe válasza fatal` (#32375) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szeretném külön plugin nélkül megoldani.
Jó a gyári megoldás, csak szeretném felcserélni amit magától berakott.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32377) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok!

Ha nem kérdez rá a böngésző, hogyan tudok jelszót menteni?

[ Szerkesztve ]

(#32378) kispx válasza Diego! (#32377) üzenetére


kispx
addikt

Beállítások -> Biztonság

Webhelyjelszavak mentése be van pipálva?
A kivételekhez hozzá van adva az oldal?

(#32379) Diego! válasza kispx (#32378) üzenetére


Diego!
senior tag

Köszi...minden be van pipálva, csak a kivételek között volt az oldal....de hogy hogy került oda :F

(#32380) Penge_4 válasza madrac (#32373) üzenetére


Penge_4
veterán

"Nem is értem mások miért nem használják őket. Pl. megőrülnék, ha wide monitoron hosszába rakná ki a tabokat, vagy minden google találati oldalnál manuálisan kellene lapozni a következőre"

Én sem értem, hogy miért nem használják többen, pedig annyira adja magát és logikus, hogy széles monitoron oldalra pakolja az ember a fülsávot. Szinte csak előnyei vannak:
- Teljes szélességű minden fül, kifér a title szövege, nem tolja össze sok tabnál.
- Nem foglal helyet vertikálisan feleslegesen a fülsáv sem, mivel átkerült oldalra.
- Elfér kényelmesen 30-40-50 fül is egymás alatt.

Az egyetlen hátránya talán a megszokás.

Az AutoPager is jó cucc, csak ne zabálna ennyi erőforrást.

(#32375) hunfatal: "meg az is, ha magától töltöget (facebookon is utálom, pl. az alsó linkekre rá sem lehet kattintani )."

A részletes folyamatsávot is imádom. :)

(#32381) Telefunen2 válasza Zirowe (#32376) üzenetére


Telefunen2
csendes tag

A könyvjelzők közül be tudsz oda húzni oldalakat

(#32382) Zirowe válasza Telefunen2 (#32381) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, majd megnézem. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32383) madrac válasza fatal` (#32375) üzenetére


madrac
őstag

Pedig wide monitoron sokkal jobban ki van használva a hely, ha függőlegesen vannak a tabok. Vízszintesen ki se fér több tab rendesen, ill. csak pár karaktert látni a tab címekből, ráadásul elvesz az amúgyis sokkal kevesebb függőleges méretből. Persze a legjobb megoldás az lenne, ha állandóan forgatnám a monitoromat, de az meg kényelmetlen ;)
Én keresőkbe szinte mindig továbblapozok, így jó, ha nem kell hozzá külön egerezni, kattintani.
Könyvjelzőket én egyáltalán nem használok ezekkel az addonokkal.
Viszont jó lenne, ha lenne valami frankó, gyors inline translator addon. Quick translatornak vannak butaságai. Ha kijelölök egy szöveget, akkor nem mindig rakja ki a kis ikonját a szövegnél hogy arra rányomva lefordítsa buborékba, illetve teljes lap fordításnál elbarmolja a linkeket, vagy lemaradnak.
Én is valamilyen greasemonkey scriptet használok YT-hoz, de nem vagyok vele teljesen elégedett. Akármit állítok be benne, ugyanúgy pufferel, tekerésnél megáll stb. Mondjuk önmagában is sz*r lehet a YT. Legalább a villanyt lekapcsolja, videó nézésnél, meg lelehet vele menteni a videókat, az mindig működik.

(#32384) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Én őket használom:
Adblock Plus
Eement Hiding Helper for Adblock Plus
Google Similar Images
Greasemonkey
gTranslate
Hide Caption Titlebar Plus
HTTPS Finder
HTTPS-Everywhere
New Tab Tools
QuickDrag
Redirect Cleaner
Restartless Restart
Stylish
X-Notifier

Ha widescreen monitoron vagyok, akkor még ez is:
Vertical Toolbar
és akkor ide rakom a könyvjelző toolbart.

+jópár script GM-hoz és Stylish-hoz.

Youtube-hoz őt ajánlom. A YT hibákat nem javítja ki, de kényelmesebbé teszi.

(#32385) Fandango


Fandango
veterán

Megosztanam en is az addon listamat (a Pocket ma kerult fel, halas koszonet erte a kolleganak aki mondta)

(#32386) BullZeye


BullZeye
veterán

Nightly-ba jelent meg jó pár hónapja ez a "feature", de nem tudtam mire vélni, azt hittem majd javítják, de szokás szerint fölöslegesen vártam.

Böngésző eszköztáron van nekem egy Könyvjelző mappa ilyen módon:

Alap esetben így néz ki

Viszont ha kisebb az ablak pár pixellel, akkor átváltozik a mappa erre

Ami azért rettentően bosszantó, mert laptopon is használnám ezt a firefoxot, ahol 1280x800 a felbontás...

Bármilyen ötletet szívesen várok. :)

(#32387) Eternitys válasza BullZeye (#32386) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Ha máshová teszed az ikont akkor is ezt csinálja? Esetleg az urlbar/location bar méretét az eszköztáron próbáld meg csökkenteni. Mondjuk egy üres hely beszúrásával (jobb klikk eszköztáron/testreszabás/üres hely behúzás).

(#32388) Steelmanus válasza BullZeye (#32386) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tegyel a mappa ele-utan egy elvalasztot, igaz a kis kettosnyil igy megmarad, de a mappa lathato lesz akkor is ha osszehuzod kissebbre az ablakot. Kiprobaltam, direkt feltettem a Nightly-t.

(#32389) BullZeye válasza Eternitys (#32387) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, sajnos, próbáltam már CSS-ben kicsinyíteni az URL Bar-t akkor is, valamint üres hely és széthúzható helyet is össze vissza. De eltűnik egy bizonyos felbontás után.

(#32388) Steelmanus
Igen, így bebuggolni néha nekem is összejön a széthúzható helyekkel is, de egy-két restart után nálam ez visszaáll, és ugyanúgy nyilacska lesz, és a mappa nem lászik.

[ Szerkesztve ]

(#32390) Steelmanus válasza BullZeye (#32389) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasznalod ezt a szkriptet? Remove "Open all in tabs
Elkezdtem szorakozni a 23.0b5 alatt ezzel a mappas dologgal es ha futott a szkript ennel a bongeszonel is ott maradt a kettos kisnyil annak ellenere hogy mar nem volt szukseg ra.
Letiltottam, majd restart, majd engedelyeztem restart, megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#32391) gabor128 válasza DS39 (#32357) üzenetére


gabor128
aktív tag

Jaja. Tényleg a Java volt a bűnös, de elég volt alaphelyzetbe rakni a böngészőt.

Köszi!

(#32392) Eternitys válasza BullZeye (#32389) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Akkor esetleg használd helyette ezt a kiegészítőt, aminek ugyan az a funkcója( mutatja a Bookmarks Menu-t egy toolbar ikonra kattintva):
[Bookmarks Dropdown Menu]. Ennek ilyen a toolbar ikonja: . Csak annyi még hogy elötte tedd fel a [Custom-buttons] addon-t, mert ahhoz való. Remélem ez megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#32393) BullZeye válasza Steelmanus (#32390) üzenetére


BullZeye
veterán

Letiltottam stylish-t teljesen de nem segített, pedig jó ötletnek tűnt. :(

(#32392) Eternitys
Így most 1 kattintás és látom a mappa tartalmát, ezzel a kieggel viszont (1)rákattolok, (2)odaviszem az egeret a könyvjelző eszköztárra, akkor mutatja a mappát, arra (3)ráviszem az egeret, és AKKOR vagyokcsak ott, ami alapból 1 kattintás az így 3.

(#32394) Eternitys válasza BullZeye (#32393) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Pontosan melyik Bookmarks Menu mappa tartalmát szeretnéd látni ha rákkantintasz egy toolbar ikonra? Akkor nem az egész könyvjelzők menu-t?

[ Szerkesztve ]

(#32395) Eternitys válasza BullZeye (#32393) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Mert ha csak egy bizonyos mappa tartalmát szeretnéd látni ha ráklikklesz az ikonra akkor az is megoldható.
Mégpedig ezzel: [Bookmarks Folder Button], ami szintén Custom Button addonhoz való.
Ezzel pontosan be tudod konfigurálni hogy melyik mappa tartalma kell neked toolbar buttonként. Középső egérrel ráklikkelsz az ikonjára és kiválasztod amelyik mappa kell. És ha karod akkor a toolbar ikonja helyett olyat teszel be amilyet csak akarsz( jobb klikk Edit button) :)

[ Szerkesztve ]

(#32396) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én nem tudom miért zabbant ennyit a firefox,meg a flash pedig annyi dolog sincs meg nyitva mint régebben mégis falják a memóriát néha néha be szaggatnak a videók is lehet ez ellen valamit tenni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32397) pethYeti válasza Pityu. (#32396) üzenetére


pethYeti
addikt

Semmit...

Ilyen ez a fox, ha kb 10 órája fut egyhuzamban nekem is eléri a 800 mb ramot.

(#32398) Pityu. válasza pethYeti (#32397) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak itt a hiba nekem nem fut 10 órája max egy órája plussz arégi flash nem pörgette ennyire a memóriát mint az új

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32399) vlevi


vlevi
nagyúr

Win 8.1-en a Firefox Nightly UX-et próbálom használni ( 25.0a1 (2013-07-12) ), és pl. a Google maps igencsak lassú. Szaggat. IE alatt viszont teljesen jól működik. Nehogymár egy i5-ös kevés legyen? :)

(#32400) vlevi


vlevi
nagyúr

Stornó, felraktam a legfrissebb flast (11.8, vagy mi), és helyreállt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.