Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) madrac válasza Visormail (#32542) üzenetére


madrac
őstag

Jól hangzik, de csinálhatnának valamit gyorsabban is. Egyelőre még mindig egy nagy kalap sz*r a yt..

(#32552) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Nemrég feltettem a chrome mellé a firefox-ot, importált minden könyvjelzőt, felajánlotta a szinkronizálást is. Látszólag hibátlan.

Aztán újra kellett raknom a gépet. Firefox fel, szinkronizálási beállítások megadása és semmi régi nem jött vissza. Ezek szerint erre, ami a lényeg lenne, nem is jó, csak két gép közötti szinkronizálásra? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32553) kispx válasza V.Stryker (#32552) üzenetére


kispx
addikt

Jónak kellene lennie.
Szinkronizálásnál helyreállítókulccsal (biztos, hogy jó helyreállító kulcsot adtál meg?) vagy eszközt párosítottál?

(#32554) Steelmanus válasza adamssss (#32548) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha hasznalsz TotalCommandert (TC) akkor azzal is lehet szerkeszteni ha Rendszergazdai modban inditod, raallsz az mms.cfg fajlra es F4-et nyomsz. En is igy szerkesztem, csak nem mindenki hasznal TC-t azert javasoltam/tak a jegyzettombot. Termeszetesen ahogy irtak, az FF ne legyen megnyitva.

(#32555) adamssss válasza Steelmanus (#32554) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Azt hiszem el kezdem használni a total commandert... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32556) V.Stryker válasza kispx (#32553) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát helyreállító kulccsal nem foglalkoztam. :B Azt választottam,hogy elhagytam a másik eszközt és reménykedtem,hogy a felhasználói név-jelszó páros elég lesz. Ezek szerint nem. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32557) DS39 válasza V.Stryker (#32556) üzenetére


DS39
nagyúr

visszaállításnál azt kell választani, hogy nincs nálam az eszköz, majd megadni a 3 adatot. ilyenkor minden esetben szükség van a helyreállítókulcsra. akkor nincs ha eszközpárosítás van, PC-PC, PC-Tablet/Mobile.

(#32558) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Kijott a Firefox 23.0b10 beta, ennek tiszteletere leszedtem a 9-et es tisztatelepitessel feltelepitettem, majd telepitettem a szokasos kiegeszitoimet, na es a YouTube Center-t. Beallitasakor a Lejatszo reszben talatam egy uj opciot a neve Dash Playback.

Alapallasban nincs bepipalva, ennek hatasara ha nezek egy videot a YT-on, az elotoltes nem all meg egy bizonyos mennyisegnel / szakasznal, hanem folyamatosan betolti a videot a cachbe. Igy ha tekerek vagy ugralok benne, nem tolti ujra a cache-t, ami sokaknak nem tetszet, koztuk nekem sem.
W7 x64, AMD 7790 VGA, 13.4 WHQL driver es Adobe.Flash.Player-11.7.700.224.

(#32559) Ablakos


Ablakos
őstag

A legutóbbi frissítéssel megpirosult az Aurora ikon színe :D

(#32560) Visormail válasza Steelmanus (#32558) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz magamtól nem jöttem volna rá a nevéből hogy mire jó, ha egyáltalán feltűnik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32561) Steelmanus válasza Visormail (#32560) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is csak az friss telepites miatt, a szkript beallitasanal vettem eszre, igy kiprobaltam hogy milyen ha engedelyezve van vagy tiltva. Ha engedelyeztem akkor az ujabb modi szerint mukodott a cache.

(#32562) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Sziasztok,

Készítettünk egy videót a Firefox Flicks versenyre.
A videó itt tekinthető meg:

https://firefoxflicks.mozilla.org/en-US/video/2013/610/

Ugyanitt lehet a videóra szavazni. Amennyiben tetszik a videó, szavazzatok rá és osszátok meg másokkal is :o). Ha nem tetszene, akkor pedig az ellenségeiddel oszd meg.
A szavazáshoz Persona fiók létrehozását igényli, amelyet a későbbiekben is lehet használni a weboldalakra történő egyszerűsített belépésre.

(#32563) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Egy ilyen hibaüzenetet kapok ha a hardveraprón megnyitom az egyik hirdetésem oldalát:

Csak ennél az egy oldalnál jelentkezik,más hirdetésem oldala bejön rendesen.
Mi lehet vele? :F

(#32564) DS39 válasza Eternitys (#32563) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt szerintem ide kellene: [link] :)

(#32565) Eternitys válasza DS39 (#32564) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Ok köszi. Lehet tényleg az átállás miatt van. :R

(#32566) kranazoli válasza Steelmanus (#32558) üzenetére


kranazoli
senior tag

És ezt hol lehet megtalálni? A beállítások részét. Ott nem lelem, ahol a Yousable Tubefix-nél van. :R

Never mind.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#32567) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Win7 -en használom a firefox 22.0-t
Gondom ha pl megnyitom a prohardvert akkor a betük vonalai hiányosak,elmosódottak.
Van valami megoldás ellene?

(#32568) Visormail válasza lolka1980 (#32567) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32569) lolka1980 válasza Visormail (#32568) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm!

(#32570) #79621120


#79621120
törölt tag

szerk.

http://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_30759-30759.html

Köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#32571) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Problémám csak annyi lenne hogy a jobb felső sarokban lévő kereső rész nem működik beírom mit keresek
de se a enter lenyomással se a kereső ikonra kattintva nem történik semmi,illetve mikor megnyitom a mozillat kb fél percig működik utána már nem. Verzió 22 de a beta 23-al is ez van.

(#32572) TigerCat válasza pruzsi (#32571) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld ki ezt: InstantFox

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32573) pruzsi válasza TigerCat (#32572) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszi,ez egész jó lesz helyette,kipróbáltam egy régebbi 13 verziót azzal működik de visszatettem a 23 megint nem jó!

(#32574) madrac válasza pruzsi (#32571) üzenetére


madrac
őstag

Nem fogyott el azon a meghajtón a hely amit a firefox használna?

(#32575) Puma K


Puma K
veterán

Estét!

Most kapcsoltam be tegnap óta a gépet és a Firefox, valamiért befagy ha a Facebook-ra akarok belépni. Sikerült még kifagynia Youtube-on is, pedig még csak videót sem indítottam hanem kerestem valamit...

Valaki tapasztalt hasonlót? :DDD

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32576) pruzsi válasza madrac (#32574) üzenetére


pruzsi
őstag

Van még hely 22gb valami más okozza a problémát de a instantfox-al most elvagyok...

(#32577) Puma K válasza Puma K (#32575) üzenetére


Puma K
veterán

Máig hibátlan volt a Firefox, most viszont a korábban említett furcsaságok mellett, még azt is csinálja, hogy ha bezárom akkor a feladatkezelőben még ott megy az eltelt idő meg nem számít mert nem záródik be az FF.

Úgy van beállítva a Firefox, hogy nem ment/tárol semmit, így gyors volt eddig nagyon, most viszont ezt csinálja mi lehet a gond?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32578) DS39 válasza Puma K (#32577) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg egy kiegészítőd frissült, de bugos, és az tartja memóriában az egész böngészőt.

(#32579) Puma K válasza DS39 (#32578) üzenetére


Puma K
veterán

Most, hogy mondod frissítette magát a Ghostery.

Letiltottam és úgy próbáltam belépni facebook-ra, nem engedett be viszont most nem fagyott ki, de csak egy fehér lapot töltött be semmi mást.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32580) atis0425 válasza WonderCSabo (#18631) üzenetére


atis0425
csendes tag

At allitottam a firefoxot az altalad megadott modon!

NAgyon orulok a segitsegednek, mert igy vegre normalisan latom a betuket, ami csak a legutobbi frissiteskor jelentkezett nalam. Ertsd ez alatt max 1 honapja.

Na most a problema masik resze az, hogy vannak legordulo kis menuk ahol kivalaszthatom peldaul a szuletesnapom datumait, es egyebb ilyen dolgokat, vagy a begepelt jelszavak kozul tudnam kivalasztani a megfelelot.

Amiota at allitottam a foxit, azota most az ilyen kis legordulo menuk vannak osszekeverve, es olvashatatlan az egesz. Mit tehetek, hogy ez helyre alljon?

(#32581) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Van arra lehetőségem, hogy az asztali Firefox-ban lévő könyvjelzőimet össze szinkronizáljam az androidossal ?

(^)(>.<)(^)

(#32582) DS39 válasza vacs (#32581) üzenetére


DS39
nagyúr

persze: [link] :)

(#32583) Dragon27


Dragon27
senior tag

Firefox 22 verzió : minél újabb verzió annál idegesítőbb : A kiterjesztéseket és bővítményeket nem lehet eltávolítani :((( csak letiltani .....

1. kiakartam próbálni a AMD steady video 2.0 mert nagyon reklámozták :DDD de a gép fogyasztása megugrott aminek egyáltalán nem örültem ezért elakartam távolítani de nem lehet :(((

2. kellet nekem kísérletezni mostanában steady video óta Java Error ezért minden youtube videónál felugrik a hiba 2x

3. Java Platform az otthoni hálózati NAS kéri és ez nem is probléma Csak ez a másik Java Deployment Toolkit ami sebezhető ezért letiltottam :U ha eltávolítani nem lehet ..

4. hiba 1.2. AMD steady video letiltva a hiba már nem jelenik meg .. :U eltávolítani persze nem lehet :F :U


(#32584) csako válasza Dragon27 (#32583) üzenetére


csako
veterán

A Java nem egyenlő a JavaScript-tel... a Steady video-t pedig a Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások-ban eltávolíthatod (ez utóbbi csak tipp). A Java DT-t is ott távolíthatod el, meg a többi bővítményt is.
A kiterjesztéseket a böngészőn belül is el lehet távolítani, ott kell lennie mellettük egy Eltávolítás gombnak.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32585) vacs válasza DS39 (#32582) üzenetére


vacs
veterán

Köszi, sikerült. ;)

(^)(>.<)(^)

(#32586) Dragon27 válasza csako (#32584) üzenetére


Dragon27
senior tag

Steady video azt sikerült eltávolítani :R De ez a Java :( Vezérlőpult/Programok minden Java eltávolítása a

Firefoxnál a Java Platform nincs ott de a másik ami problémázik azt nem tudom Java DT-t

A kiterjesztéseket a böngészőn belül is el lehet távolítani, ott kell lennie mellettük egy Eltávolítás gombnak. Ha ez ott lenne akkor nem kérdeztem volna semmit :) Valószínűsítem, hogy te a kiterjesztésekre gondolsz és nem a bővítményekre .

Steady video kiterjesztés de ezt is csak Vezérlőpult/Programok keresztül lehetett eltávolítani :U

(#32587) csako válasza Dragon27 (#32586) üzenetére


csako
veterán

Szóval a Steady Video a Kiterjesztések közé pakolta be magát? Érdekes...
Amúgy csak a tisztázás végett:
Kiterjesztés pl az Adblock Plus stb. Ezek eltávolíthatóak.
Itt a kép:

Bővítmények pl. Adobe flash, Java stb. Ezeket ugye a Vezérlőpultból távolíthatod el.
Pl. a Java-k így vannak ott:

Elnézést, ha olyat írtam ami "nem új", csak kezdett zavaros lenni nekem :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32588) DS39 válasza Dragon27 (#32583) üzenetére


DS39
nagyúr

a Java esetében a legújabbat használod, tehát más teendőd nincs vele, ha zavar a Firefox biztonsági figyelmeztetése, ez kikapcsolható: címsorba about:config -> extensions.blocklist.enabled -> false

(#32589) Dragon27 válasza csako (#32587) üzenetére


Dragon27
senior tag

1.kiterjesztéseket és bővítményeket között is volt a Steady Video letiltás után csak a Kiterjesztésnél szerepelt ahogy a képen is látni . de sikerült eltávolítani :R
2. Az összes Java Vezérlőpultból eltávolítottam utána a böngészőt újraindítása után még mindig ott volt a Java Deployment Toolkit

3. Most a Vezérlőpultba Java progit visszaraktam és most csak ott 1 Java van de a Firefoxba 2 van ahogy azt az előző képen látni a Bővítmények közt

______________________
most csak ezt látni a Vezérlőpult / programoknál

(#32590) DS39 válasza Dragon27 (#32589) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak a JRE-t telepíted akkor is kettő lesz a bővítmények között, de ezzel nincs semmi baj, ha zavar a jelzés, kapcsold ki ahogy alább írtam.

a JDK, ami csako képén látszik, nem keverendő össze a Java Deployment Toolkit-tel. utóbbi a JRE-vel települ, előbbi meg a fejlesztőknek kell, az nem épül be a böngészőkbe.

[ Szerkesztve ]

(#32591) Dragon27 válasza DS39 (#32590) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ha ez normális akkor mind1 letiltva hagyom . nem akarok még nagyobb gubancot .. :D

+ jónak tűnik a Adblock Plus :R :R

(#32592) Puma K


Puma K
veterán

Estét!

A következő problémába ütköztem... elindítok egy videót youtube-on beállítom, hogy full HD-ben vagy HD-ben játssza le, be is tölti mondjuk a harmadáig vagy feléig, de gondol egyet megáll a lejátszás átvált 480p-re és megy tovább a videó...

Ezt akkor is csinálja ha be vagyok jelentkezve, és akkor is ha nem. Az internet kapcsolatommal nincs semmi gond minden más az elérhető leggyorsabban töltődik (30 Mbit).
Az Adobe Flash Player 11.8.800.94 verziószámú azaz a legutolsó, FF pedig 22.0

Valaki találkozott hasonló problémával?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32593) BullZeye válasza Eternitys (#32395) üzenetére


BullZeye
veterán

Kicsit megkésve, de csak most vettem észre :D

köszi szépen ez működik, egy hátránya van, hogy nem lehet beállítani plusz "hover" gomb ikont :) de amúgy jó lesz ez, köszi :)

bár jobban örülnék egy elegánsabb mozilla által helybenhagyott javításnak vagy ilyesmi :D

(#32594) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Szükségem van egy kis segítségre.Feltettem az automatic save folder nevezetű kieget. A laptopon lévő firefoxon fut, be van állítva, hogy adott típusú fileokat adott oldalról automatikusan mentsen le egy mappába, a belső hálózaton lévő NAS egyik mappájába. A laptop bekapcsolása, vagy sleepből való ébresztése után az elsőként lementendő fájlt minden esetben a c/users/.... helyre menti. Ezután addig, amíg ki nem kapcsolom, vagy le nem csukom a laptop tetejét, tehát nem szűnik meg a wifi kapcsolat mindvégig csinálja a dolgát, úgy ahogyan be lett állítva.
Majd a következő indításkor/felélesztéskor megint eljátssza ugyanezt.
Ha ugyanazt a fájlt, ha másodszorra akarom letölteni, akkor már jó helyre rakja.
Valamint akkor sem csinálja ezt a hibát ha a lementések előtt pl. kitallózom TCMD-ben azt a hálózati helyet, ahova menti a kieg a fájlt.
Elvileg a NAS nem lehet az oka, mert a vinyók soha nincsenek leállítva benne, állandóan online az eszköz. Mind a firefox, mind a kieg a legfrissebb verzió.

Tud valaki esetleg valami megoldást a problémára?
Bármi ötlet?

(#32595) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

A teendők: http://goo.gl/0cVs4V

(#32596) DS39 válasza KAMI911 (#32595) üzenetére


DS39
nagyúr

ha már magyarázni kell, hogy kell szavazni, régen rossz. Mozilláék ezt elegánsabban is megoldhatták volna.
Facebook / Google+ autentikáció, oszt jónapot, de egy sima szavazás is elég lenne (IP cím ellenőrzéssel).

(#32597) BullZeye válasza DS39 (#32596) üzenetére


BullZeye
veterán

Szavazásért max 3x kattolok :D úgyhogy ez kilőve

(#32598) KAMI911 válasza BullZeye (#32597) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ha be vagy jelentkezve a Gmail fiókba akkor 3 kattintás az egész.

(#32599) KAMI911 válasza DS39 (#32596) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

A szavazáshoz kell egy Persona regisztráció, ha van akkor egy kattintás, ha nincs akkor nyilván több lépés is lehet függően, hogy mivel tudja a felhasználó hitelesíteni magát a Persona felé. Ezután lehet csak szavazni.

(#32600) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

"A lapok fülei mindig látszanak" menüpont hova lett a 23-asból?
Csak mert a 22-be még benne volt...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.