Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) TFSi válasza netpeti98 (#22450) üzenetére


TFSi
őstag

Ok, köszi, már az angol lépések szerint elkezdtem csinálni... :D Még egyszer köszi mind a kettőtöknek!!! :R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22452) TFSi


TFSi
őstag

Sajnos a probléma továbbra is fennáll, pedig a winem eléggé friss telepítésű, igazából egyik progim sincsen megbolygatva, a rendszer nincsen szétszemetelve... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22453) kranazoli


kranazoli
senior tag

Letölthető a Firefox 8.0-s kiadása

Az alábbi felsorolásból kiderül, hogy melyek a legfontosabb változások a Firefox 8.0 esetében

-A harmadik fél által készített programok által telepített bővítmények mostantól alapértelmezetten letiltásra kerülnek.
-Egyszeri bővítménykiválasztó párbeszédablak, amelyekkel menedzselhetőek a korábban telepített bővítmények.
-Twitter opció a kereső menüben. A későbbiekben a menü egyéb opciókkal is bővül.
-Opció, amellyel az egyes fülek igény szerint tölthetőek be, így a webböngésző gyorsabban indul, amikor a korábban megnyitott fülek visszaállítására van szükség.
-CORS támogatás a domainek közötti textúra betöltő funkcióhoz WebGL alatt.
-HTML5-ös kontextus menük támogatása.
-Támogatás insertAdjacentHTML-hez.
-Továbbfejlesztett CSS-hyphen támogatás, több nyelvhez is.
-Továbbfejlesztett WebSocket támogatás.
-Stabilitással kapcsolatos hibák javítása.
-Biztonsággal kapcsolatos hibák javítása.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#22454) Romeo619


Romeo619
senior tag

Azt a mindenit nekem most ilyen tartalom kódolási hibát írogat ki állandóan ehhez hozzátartozik, hogy ez után minden jelszavamat stb elfelejti :S
Volt már ilyennel dolgotok?

(#22455) Romeo619


Romeo619
senior tag

Azt a mindenit nekem most ilyen tartalom kódolási hibát írogat ki állandóan ehhez hozzátartozik, hogy ez után minden jelszavamat stb elfelejti :S
Volt már ilyennel dolgotok?

(#22456) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy ha bemegyek gmailembe, a firefox gmailes füle, mint az őrült, villog, mintha 1tizedmásodpercenként frissitgetne, rossz nézni... Vmi ötlet?
Előre is köszi!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22457) badd


badd
tag

Sziasztok!

Én most frissítettem a 8-as verzióra és a következő a problémám. A lapoknál a kis kép, ami ugye a legtöbb oldalnál egyéni, azok helyén a legtöbb lapnál egy négyzet van csak, és ez így elég rossz, mert lassabb keresni a lapok között.

Mi lehet a gond? Megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22458) CPT.Pirk válasza badd (#22457) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ikonnal nem rendelkező lapoknál nálam is ilyen lett, nem tudom mi értelme ennek.

Lmh: valami tartalom betöltésével vacakolhat nálad. Itt hibátlan a gmail.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22459) TFSi válasza TFSi (#22452) üzenetére


TFSi
őstag

Gmail megjelenítési probléma megoldva: az AdblockPlus volt a ludas... Szűrés tiltása és minden ok...!!! :DD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22460) badd válasza CPT.Pirk (#22458) üzenetére


badd
tag

De ezeknek az oldalaknak van ikonjuk, vagyis firefox 7-nél volt (pl facebook-nál is van gond,, egyszerű példa gyanánt) (jah, meg Prohardvernek az ikonjával is gond van)

[ Szerkesztve ]

(#22461) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy leteszem a firefoxot az asztalra, csinálok valami mást, megnyitom az asztalról, és teljes képernyős módból ablakos módba vált? Pár verzióval már kipróbáltam, ugyanezt csinálja, de jelenleg 3.6.23-at használok, egyébként is a 3.6-os szériát preferálom.
Köszi a választ előre is!

Üdv!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#22462) WonderCSabo válasza TFSi (#22452) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL, ezek szerint egyáltalán nem követted végig a diagnsoztikát, ha az Adblock volt a gond...

Romeo619: nem. Első hsz -> diagnosztika?

badd: Nálam nincs. Ctrl+F5.

vj0c1: 8.0-val nincs ilyen gond.

(#22463) vj0c1 válasza WonderCSabo (#22462) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Köszi a választ, de nem is olyan rég még egyetlen firefox verzióval sem volt ilyen gondom.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#22464) WonderCSabo válasza vj0c1 (#22463) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika, bár kétlem, hgoy megoldaná.

(#22465) TFSi válasza WonderCSabo (#22462) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, a felénél meguntam... :DD De a lényeg, hogy megjavult a srác... :DDD

Amúgy diagnosztika helyett inkább Backup és újratelepítés... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22466) WonderCSabo válasza TFSi (#22465) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A diagnosztika utolsó pontja ez. :)

(#22467) TFSi válasza WonderCSabo (#22466) üzenetére


TFSi
őstag

Felgyorsítottam a folyamatot... :DD Még egyszer köszi az ultragyors segítséget!!! :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22468) WonderCSabo válasza TFSi (#22467) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit.

(#22469) badd válasza WonderCSabo (#22462) üzenetére


badd
tag

jó tipp, de nem jött be...

(#22470) WonderCSabo válasza badd (#22469) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor próbáld a Diagnosztikát Te is.

(#22471) bocica válasza WonderCSabo (#22470) üzenetére


bocica
csendes tag

Nekem is eltűntek az ikonok (üres kockák jelentek meg) néhány helyen. Tiszta újrapakolás sem segített. A bővítmények között a java és a divx webplayer nem kompatibilis a legújabb verzióval. Ha nem ezek okozzák a problémát akkor én nem tudom mi más teszi.. Mindenesetre elég zavaró, és nem hiszem el, hogy ez a fejlesztőknek nem jött elő..

Imádom amikor egy program az engedélyem nélkül szétfrissíti magát (ala skype módra).. és utána minden összeomlik miatta..

(#22472) vante


vante
aktív tag

Nagyon jó, hogy gyorsítótárt is lehet már korlázozni :C

Nem úgy volt, hogy a 8-asban olyan lesz, hogy a fülek mozgatásakor animációt nyom le? Nem tudom, én nem látok változást a korábbiakhoz képest...

(#22473) HZoli87 válasza vante (#22472) üzenetére


HZoli87
veterán

(#22474) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Minden kiterjesztést letitltottam, a lapokon nem jelennek meg a faviconok. Mit tegyek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22475) WonderCSabo válasza Winner_hun (#22474) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden lapon? Nekem csak a ép fájlokon nem. Sok embernek van ilyen, attól tartok ez egy bug lesz.

(#22476) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Nagyon jó kis MozillaZine thread, most wanted Fx bugs to land.

(#22477) Winner_hun válasza WonderCSabo (#22475) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, az összes lapon hiányoznak a faviconok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22478) Syl válasza WonderCSabo (#22475) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem kb. a könyvjelzőim 20%-ának hiányoznak az ikonjai.
Viszont egy érdekesség: otthon is és az irodában is ugyanazon faviconok hiányoznak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22479) Mosanke válasza Syl (#22478) üzenetére


Mosanke
senior tag

Na akkor Te szerencsésebb vagy mint én, mert nálam - most néztem meg mert eddig eszembe sem jutott ez - a faviconok legalább 2/3-a hiányzik. :K
Szemre nézve saccperkábé mert nem nagy kedvem van összeszámolni. Meg sok értelme nem is lenne nagyon. :N

[ Szerkesztve ]

(#22480) HZoli87


HZoli87
veterán

Akkor én szerencsés vagyok, mert mindegyik könyvjelzőmnek megmaradt az ikonja. :)

(#22481) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A betűkkel is gond van, sok sort dőlten jelenít meg a böngésző, ha ráviszem az egeret akkor áll helyre. Csak nálam van ilyen?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22482) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Nekem is eltűnt a fav ikonok legalább 2/3-a. :U

(#22483) Steelmanus válasza HZoli87 (#22480) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Te ujra telepitetted a FireFox-ot, vagy a 7.0.1-rol frissitettel?
En ujra telepitettem tiszta telepitessel meg ugyis hogy mar elotte 8.0b6-ot hasznaltam, ill. innen frissult.
De minden fontosabb verzio valtasnal inkabb ujra telepitem hogy tisztalappal indulhasson a bongeszo.
Nalam sem jelentkezett ez az favicon problema, aminel eddig sem volt most sincs, a regiek meg megmaradtak.

(#22481) Winner_hun Igy mint fentebb irtam a betukkel nincsennek gondjaim.

[ Szerkesztve ]

(#22484) Syl válasza Winner_hun (#22481) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22485) HZoli87 válasza Steelmanus (#22483) üzenetére


HZoli87
veterán

Frissítettem.

(#22486) Lmh válasza CPT.Pirk (#22458) üzenetére


Lmh
őstag

És esetleg arra valami tipp, hogy a 330 beérkezett levelem közül kiszűrjem, hogy mivel van baja?:P
Előre is köszi

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22487) Steelmanus válasza HZoli87 (#22485) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom :R
Az erdekelt hogy csak frissitesnel lep fel ez a problema, vagy csak tiszta telepitesnel. En mielott leinstallalom az eppen esedekes verziot, kimentem (exportalom) HTML-be a konyvjelzoket, es a tiszta telepites utan importalom.
Igy pl. nalam sincs problema, de ezek szerint Nalad sincs, pedig Te frissitettel.

(#22488) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Van arra lehetőség a beépített zoomon kívül, hogy a Firefox-ban az oldalak megjelenítését úgy állítsam be, hogy a képernyőt teljes szélességében kitöltse?

(#22489) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Mostanában mindig ezt mutatja a fox, ha le akarok tölteni egy webtárhelyről:

És egy ilyen fura formátum lesz belőle. Amit hiába nevezek át, akkor sem tudom használni.
Először azt hittem a Win7-ben elállítottam valamit, mert 1-ről 2-re csinálta ezt.
De aztán kipróbáltam Explorerrel is, és ott meg minden normálisan lejön.
Tehát valószínűleg a foxiban van valami elállítva.

Vagy rosszul van társítva valami?

(#22490) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Arra tud valaki megoldást, hogy egy ablak méretéhez igazodó oldalt ([link]) az ablak méreténél nagyobb keretben tudjak használni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22491) Winner_hun válasza CYBERIA (#22490) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22492) CYBERIA válasza Winner_hun (#22491) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem, neked is csak addig tart a frame, ameddig terület van. Úgy gondoltam, hogy maga a keret nagyobb legyen mint az ablak, tehát görgetni lehessen. Sőt az sem baj ha nem lehet, csak ha a frameről snapshotot akarok csinálni, akkor ne csak ilyen kis méretben lehessen.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22493) CYBERIA válasza Winner_hun (#22491) üzenetére


CYBERIA
őstag

Na, csak megoldottam! ;]

Ennyi volt a titok:
<iframe src="http://www.maps-for-free.com/index.html" width="2000" height="2000">

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22494) Krystal_s


Krystal_s
addikt

csoda is lenne, ha végre már minden normálisan működne bizonyos szoftverek frissítése után és nem kéne utólag szarakodni velük :N
naná h nálunk is eltűnt sok favicon...magyar és angol Firefox-on egyaránt...igazán "szép" az a sok fehér kocka.
ez vmi bug, mert gyorsan rákerestem és frissítés után jött elő sok-sok embernél.pl:
favicons broken in Firefox 8
update blank document default favicon

(#22495) Krystal_s válasza Krystal_s (#22494) üzenetére


Krystal_s
addikt

elkezdtem megnyitogatni azokat az oldalakat ,ahol eltűntek a favikonok és azt vettem észre ,hogy vagy olyan oldalaknál tűnt el, ami már nem létezik, de volt olyan is ,ahol az oldal megnyitás után ismét lett ikon. jó pár oldal,pedig már nem kap ikont...össze vissza van.

(#22496) CYBERIA válasza Krystal_s (#22495) üzenetére


CYBERIA
őstag

Erre létezik kiegészítő

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22497) nggabi


nggabi
nagyúr

hello!

továbbra is első megnyitáskor kicsit furi a mobilaréna fórum...

ha nyomok 1-2 F5-öt utána már jó, de ha bezárom a firefoxot és megint megnyitom ugyanígy néz ki a mobiarena. adblockra gondoltam, de ugyanez... gondoltam most h jött a 8 meg fog javulni, de nem. egyébként minden rendben vele, ezért is nem szeretnék clean installt. ötlet? :R

"szenyor dzsíííí"

(#22498) WonderCSabo válasza nggabi (#22497) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyomj egy Ctrl+F5öt. Ha ez nem segít, akkor első hsz -> diagnosztika.

(#22499) nggabi válasza WonderCSabo (#22498) üzenetére


nggabi
nagyúr

épp azt kezdtem el :) csökkentett módban:

a ctrl + F5 mire jó?

egyébként ezt, meg h flash videónál gondolkozik kicsit leszámítva übergyors most :C 8.0 release

ctrl F5 megvolt, még rosszabb mint előtte :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#22500) WonderCSabo válasza nggabi (#22499) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Törli és cachet és a teljesen újratölti az oldalt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.