Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Syl válasza Fandango (#22898) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem olyan régóta vagy a fórumon, ugye? Ez neduddki copyright. Aránylag olvashatóan fogalmazott :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22902) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A mai Nightly frissítés az idegeimre megy! Vagyis amit okozott... Kb percenként bezár a böngésző, úgy hogy nem is csinálok semmit, csak olvasom a cseszett szöveget, és még görgetés sincs, erre bezár csak úgy random! Már azt gondoltam haver megint poénból belépett a gépemre és hülyéskedik, de nem, mert van FF Sajnáljuk crash ablak.

Már vagy negyven jelentés elment, már majdnem beletérdeltem a monitorba úgy felszabott, ilyen nincs! :W

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22903) S-Attila válasza Apollyon (#22902) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Levegő kifúj, ez csak egy webbőngésző, nincsen értelme emiatt egy percig sem rosszul éreznie magát az embernek. :)

[ Szerkesztve ]

(#22904) WonderCSabo válasza Apollyon (#22902) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nightly egy tesztverzió. :)

(#22905) Apollyon válasza S-Attila (#22903) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom-tudom, miután leírtam már jobb lett :DDD
Azt is tudom hogy devre van, de én szeretem ebből mindig a legújabbat használni :D

Ilyen súlyos hibát viszont még sosem vétettek, volt már crash de kb a kettes verzióban utoljára, és az sem percenként.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22906) Met


Met
nagyúr

Mostanában nem találkoztatok olyannal, hogy nem válaszol a böngésző?
8-as FF, tőlt be az oldal, mindegy mi de nem ugyan az és egyszer csak nem válaszol.
Nem ugrik meg a proci vagy memória használat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22907) Dluinet válasza Met (#22906) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet csak az oldal nem válaszol/küld el egy elemet és arra vár a böngésző. Ki kell próbálni másik böngészővel is. Persze a próbáknak add-on-ok nélkül kell menniük.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22908) Met válasza Dluinet (#22907) üzenetére


Met
nagyúr

de mindig másik oldal, éppen ezt furcsállom

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22909) Dluinet válasza Met (#22908) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem lehet dns kiszolgáló hiba?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22910) Steelmanus válasza Apollyon (#22905) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ha jobb lett a kedved mar megerte. De eppen ma alltam AHCI-re minket rendszeren ( ket vincsi 32/64) es frissitettem a Nightly-t is de semmi crash nincs. A konfigunk hasonlo, csak kerdeznem hogy a SP1 fel van telepitve?
Catalyst topikbol Abu85 irasa.

(#22911) Syl válasza Met (#22906) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nekem is művelte egy darabig. Aztán ráuntam és létrehoztam egy új profilt, ezzel hibátlan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22912) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Taras blogposztja a Snappy projektről.

(#22913) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Nemrég olvastam az indexen, hogy a firefox támogatási szerződése lejárt a Google-lal, és korántsem biztos, hogy a Google meg akarja hosszabbítani (a Chrome-ra tekintettel). Ha viszont a Google nem hosszabbít, akkor a Firefox súlyos forráshiánnyal kerülhet szembe, ami a fejlesztések lassulását, rosszabb esetben a teljes projekt leállását eredményezheti. Mivel mindezt az indexen olvastam, itt (azaz egy hitelesebb) szeretném megkérdezni, hogy ez így igaz, és mik lehetnek a következmények.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#22914) S-Attila válasza HarryPotter (#22913) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Lehet, hogy ők meg a PC Fórumon olvasták. :)

[ Szerkesztve ]

(#22915) Dluinet válasza HarryPotter (#22913) üzenetére


Dluinet
nagyúr

November 30. támogatási szerződése lejárt, nem hosszabbítják már meg.
Részben a Mozilla hibája, mert a Google kért tőlük fejlesztéseket, amit nem csináltak meg, ezért kezdet a Google saját böngészőbe.
A Mozilla mostanra megcsinálta a szükséges fejlesztéseket, de a Google-nek már van saját böngészője.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22916) mrszitya


mrszitya
senior tag

Egyelőre még egyik fél sem nyilatkozott arról, hogy nem lesz megállapodás...

http://mozilla.fsf.hu/2011/12/google-es-mozilla-megallpodas/

(#22917) Matthewus válasza Dluinet (#22915) üzenetére


Matthewus
őstag

Erről a kért fejlesztésekről szóló cikkhez adhatnál egy linket, mert erősen kamu szaga van.

(#22919) Matthewus válasza Dluinet (#22918) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy a Google nem a Firefox fejlesztéséért fizet(ett), hanem azért, hogy az ő keresőjüket használja a Firefox. Külföldi oldalakon nem találtam arról semmit, hogy beleszóltak volna a fejlesztésekbe.

(#22920) Dluinet válasza Matthewus (#22919) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A pénz beszél, a kutya ugat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22921) Steelmanus válasza Dluinet (#22918) üzenetére


Steelmanus
addikt

A 2008-ban kötött előző keretmegállapodás három évre szólt, ennek keretében a Google a böngésző keresőmezőjének alapértelmezett szolgáltatójává vált, cserébe mintegy háromszázmillió dollárral támogatta a böngésző fejlesztését - ez letöltésenként mintegy egydolláros díjat jelentett a Google számára.

Ez nekem nem vilagos, a letoltesekert cserebe a Google kapott 1 dollart?

(#22922) S-Attila válasza Steelmanus (#22921) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem arra értik, hogy kb. 300 milliószor töltötték le azóta a Firefox-ot, és így fajlagosan nagyjából ennyibe került ez a vállalkozás a Google-nak.

(#22923) Apollyon válasza Steelmanus (#22910) üzenetére


Apollyon
Korrektor

SP1 fent van egyértelműen, mért ne lenne, meg az összes frissítés. 64bites Win7 egyébként. Catalystet nem szoktam felrakni mert úgyse kell, csak a csupasz driver.
Nálam szoktak amúgy ilyen rejtélyes FF hibák lenni, mint amikor a Mozbackuppal mindig tönkrevágtam az egészet :U

De ahogy ma látom nem jött frissítés, nekem meg nincs kedvem újrarakni, mert a jelszavakat nem tudom majd importálni, régit meg nem rakok fel, nincs kedvem egy ilyen hosszú nap után ezzel foglalkozni, úgyhogy marad ez és kész ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22924) WonderCSabo válasza Dluinet (#22915) üzenetére


WonderCSabo
félisten

mert a Google kért tőlük fejlesztéseket, amit nem csináltak meg, ezért kezdet a Google saját böngészőbe.

Én nem tudok ilyenről egyáltalán.

mrszitya: Pont ezt akartam linkelni, köszönöm.

(#22918) Dluinet: A Google azért csinált saját böngészőt, mert sokkal jobban megéri neki, plusz platformot hoz(ott) vele létre.

(#22925) Steelmanus válasza Apollyon (#22923) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

En nem szoktam hasznalni a Mozbackup-ot, de a jelszavakat ki tudom menteni anelkul is.
Meg regebben WonderCsabo irta, en meg kikopiztam.
A jelszavak mentese:
A signons.sqlite fájlban vannak, ami titkosított, feloldásához még a key3.db kell.
Ezt a ket fajlt szoktam elmenteni, majd ha kell visszamasolni a Profiles mappaba.

(#22926) WonderCSabo válasza Steelmanus (#22925) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hsz -> diagnosztikában le van írva, melyik fájlban van micsoda.

(#22927) Syl


Syl
nagyúr

Én elég régóta a jelszavak kezelésére a KeePass programot és a KeeFox extension párost használom, így nincs vacakolás egy újratelepítésnél, gépcserénél stb. Sőt, mivel ugyanazt a jelszóadatbázist a mobiltelefonon is tudom használni, a jelszavaim mindenhol velem vannak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22928) HarryPotter válasza Syl (#22927) üzenetére


HarryPotter
őstag

ajánlanám a lastpass-t, szintén nagyon jó, számomra nélkülözhetetlen kiegészítő.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#22929) Syl válasza HarryPotter (#22928) üzenetére


Syl
nagyúr

Nene! Felhőbe családi fotót nem töltök fel, nemhogy jelszavakat!!! :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22930) Steelmanus válasza WonderCSabo (#22926) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo, rendben, de en ugy erzem hogya mindig beirom hogy hasznalja az elso hsz diagnosztikat - amit a legtobben nem olvasnak el - igy nem fogja kikeresni.
Beirtam hogy nem az en "tollambol" szarmazik az informacio.

(#22929) Syl Egyetertek Veled nagyon is. A jelszo az magantulajdon, es ha meg is lehet szerezni sokfelekeppen azert maradjon mar az en birtokomban ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22931) HarryPotter válasza Syl (#22929) üzenetére


HarryPotter
őstag

Ha jól értem, a felhőben a jelszavak kódolt formában kerülnek fel, a gépem pedig mindig lokálisan titkosít illetve visszafejt:

"Your Security Is Our Priority

LastPass is an evolved Host Proof hosted solution, which avoids the stated weakness of vulnerability to XSS as long as you're using the add-on. LastPass strongly believes in using local encryption, and locally created one way salted hashes to provide you with the best of both worlds for your sensitive information: Complete security, while still providing online accessibility and syncing capabilities. We've accomplished this by using 256-bit AES implemented in C++ and JavaScript (for the website) and exclusively encrypting and decrypting on your local PC. No one at LastPass can ever access your sensitive data. We've taken every step we can think of to ensure your security and privacy."
részletesebben: [link]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#22932) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valami nagyon össze van kavarodba a böngészőmben. Most itt a fórumon nagybetűsök közül sokaknak karácsonyi avatarja van. F5 és látom az újat. Na de ha megvan az új, néhány oldallal később miért látom megint a régit? A cache-ben nem íródik felül?

Minden esetre most shiftdeleltem az egész FF cache-t, remélem megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22933) Syl válasza Winner_hun (#22932) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy Ctrl+F5.

(#22931) HarryPotter
Mondhatnak ezek amit akarnak, én akkor alszom nyugodtan, ha nálam vannak a jelszavak :)
Egyébként is, úgy emlékszem az idén már volt valami disznóság a lastpass körül.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22934) HarryPotter válasza Syl (#22933) üzenetére


HarryPotter
őstag

banki password-öt én sem bízok a lastpass-ra :N
milyen disznóság? A legutóbbi androidos keylogger botrányban épp a lastpass bizonyult androidon az egyetlen biztonságos pw managernek

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#22935) Winner_hun válasza Syl (#22933) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az se segített.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22936) WonderCSabo válasza Steelmanus (#22930) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem azért írtam, csak megjegyzésnek, hátha még más is kell onnan.

(#22937) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Landolt az ObjectShrink.
MemShrink project állása

(#22938) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Közben sikerült rájönnöm, hogy a folyamatos Nightly 11 crash-t egy kiegészítő okozta, de még nem tudom melyik mert 10 van. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22939) WonderCSabo válasza Apollyon (#22938) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Stylish? Sokan panaszkodtak rá, mert crashel.

(#22940) Apollyon válasza WonderCSabo (#22939) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még nem tudom, most egyenként letiltogatom őket, aztán kiderül. De van Stylishom is, egyelőre a flagfox van tiltva.
––––––
Update:
Nah nem az volt, most letiltottam a Stylish-t. Azért jó lenne ha inkább ez a gázos, és nem a maradékból valamelyik :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22941) Apollyon válasza WonderCSabo (#22939) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ehh, valóban a Stylish volt a hibás, amióta tiltva van nem kressel, pedig már szénné kínoztam a böngészőt, hátha mégis megfekszik.
Úgyhogy marad Disabled, vagy feltolom az Aurorát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22942) potyi23


potyi23
senior tag

hi.nemment a firefoxom kilepeskor! valahol mar talaltam rola infot,de uj rendszernel is bekellene allitanom,de sajna nem talallom !

(#22943) WonderCSabo válasza potyi23 (#22942) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mit nem ment? A nyitott lapokat?

(#22944) potyi23 válasza WonderCSabo (#22943) üzenetére


potyi23
senior tag

Igen,amiket megnyitottam....

(#22945) WonderCSabo válasza potyi23 (#22944) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> [link]

(#22946) Steelmanus válasza Apollyon (#22941) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is Nightly-t hasznalok, es a Stylish dev verzioval nalam megy rendesen.
Stylish 1.2.4b1

(#22947) potyi23 válasza WonderCSabo (#22945) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi ez volt az.... :R

(#22948) Apollyon válasza Steelmanus (#22946) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Felraktam, de nem jött be, Nightly ugyanúgy kifekszik. Aurora jó.
Ezt az userstyle-t használom hozzá: Firefox 6 - everything transparent (01.09.2011)
Lehet ez a baj.

#Frissítettem. Meglássuk.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22949) Apollyon válasza Apollyon (#22948) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ugyanúgy crash...

Szóval lekaptam az UX-et, és valami csoda folytán ezzel nem crashel, abszolút semmi probléma.. Ki érti ezt?...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22950) Steelmanus válasza Apollyon (#22948) üzenetére


Steelmanus
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.