Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Krystal_s válasza muzli (#22348) üzenetére


Krystal_s
addikt

elsőre működik ,aztán újból kijelölöd a szöveget és már kiírja h a kijelölt szöveg fordítása sikertelen. tehát csak egyszer lehet használni, és következő újraindításig nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#22352) Aranyosevy


Aranyosevy
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, remélem tud valaki.
Amióta a gmailen változtatásokat hajtottak végre (talán 2 hónapja), azóta nem működik a Gmail Manager a Firefoxon. Azelőtt tökéletesen működött, sokáig használtam. Mindenféle beállítást próbáltam már, de egyszerűen nem megy. :(

(#22353) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a FF nem menti a jelszókat a falhasználóneveket az oldalakon, de fel se teszi a kérdés hogy szeretném-e menteni vagy valami.

Beállításoknál be van pipálva hogy mentse a jelszavakat, de mégse teszi. Egyszer már újra is telepítettem, de nem oldotta meg a problémát.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#22354) Steelmanus válasza Krystal_s (#22351) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

HyperTranslate nem lenne rossz ,de laggol tőle a foxi :\

Mit ertesz az alatt hogy laggol? En is eddig a Quick Translator-t hasznaltam es valoban csak egyszer fordit, masodjara mar nem, viszont feltelepitettem a HyperTranslate-et, es masikat pedig letiltottam. Szoval mindig csak egyet hasznalok, es nem latok laggot.
Firefox 8.0b5-ot hasznalok.

(#22355) headhunter válasza Piloss (#22316) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm! :R

(#22356) kororo


kororo
tag

Sziasztok!
Az a gondom,hogy a FF 7.0.1 6-8 másodperc alatt indul el Panda IS 2012 mellett.Milyen beállításon változtassak,hogy fürgébb legyen?UPC 120-as a netem.Köszi!

in gold,we trust

(#22357) KaiotEch válasza kororo (#22356) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De hidegindításban nem? Egyáltalán nem netfüggő, hogy a progi milyen gyorsan indul el. Vagy válts böngészőt, vagy vegyél SSD-t.

(#22358) kororo válasza KaiotEch (#22357) üzenetére


kororo
tag

Köszönöm!

in gold,we trust

(#22359) KaiotEch válasza kororo (#22358) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha melegindításban olyan lassú akkor az gázos, de függ a cpu-dtól és a hdd-dtől is.

(#22360) kororo válasza KaiotEch (#22359) üzenetére


kororo
tag

Igazad lehet,kivénhedt céges 80-as a HDD,már hangos is,lassan kuka lesz.

in gold,we trust

(#22361) scope2007 válasza kororo (#22360) üzenetére


scope2007
addikt

annak tényleg lejárt az ideje már... 5400est is vehetsz nyugodtan az is hozza a megfelelő sebességet.. vagy ssdt.. na ennél nem kell várni mire betölt.. katt és már böngészhetsz is.
[bár ha céges gép, gondolom abba biztos nem ssdt veszel :D]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22362) Krystal_s válasza Steelmanus (#22354) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, nagyon belassul tőle a böngészőm, akadozva tudok görgetni az oldalakon...látom ,hogy a proci és a memória használat is elég magas. pár fül megnyitása után már 500Mb felett lesz a memória használat és ,ha bezárom a füleket ,akkor is úgy marad.
régebben még írtam is ide a fórumra ezzel kapcs, de akkor nem tudtam, hogy mi okozza. miután az Inline Translator-t lecseréltem a Quick-re minden jó lett.
a Hyper Translator végre működne ,de így nem tudom használni. letöröltem és minden jól működik. a memória használattal sincs gondom. annyira megszoktam már ,hogy egy idegennyelvű oldalon kijelölöm a szöveget és már ott is a fordítás, de nem tudok másik olyan kiegészítőt ,ami még működik rendesen :(

(#22363) Fandango válasza Krystal_s (#22362) üzenetére


Fandango
veterán

(#22364) Steelmanus válasza Krystal_s (#22362) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

En nem is vettem eszre a Quick Translator hibajat, mert mostanaban nem jarok angolnyelvu oldalakon, csak itt olvastam Tőled, - koszonet erte - es megneztem valoban, mar szedtem is le a HyperTranslator-t.
Most akkor tisztazzuk, az Inline magas memoriahasznalatot okozott, lagg, csere Quick-re akkor jo volt, most hogy nem mukodik Quick, csere Hyper-re es megint laggol?
En nem szedtem le a Quick-et csak letiltottam - egyszer biztos javitjak - es nalam jo a Hyper.
De mindjart kiprobalom a Fandango altal javasolt Google Translator-t is.

(#22365) Steelmanus válasza Krystal_s (#22362) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na ki is probaltam a Google forditojat, azt amit Fandango ajanlott, jo az is, csak szokatlan mert az nem egy kulon panelen mutatja a forditast, hanem lecsereli a szoveget magan a weblapon belul, en pedig szeretem latni az angolszoveget is. A Hyper kulon panelen mutatja a forditast, beallithato a karakter merete, szine, a panel szine amin megjelenik szoval jobban hasonlit a Quick-re csak a forditopanel nem a jobbalso sarokban jelenik meg hanem a forditando szoveg folott-alatt.

[ Szerkesztve ]

(#22366) Krystal_s válasza Steelmanus (#22364) üzenetére


Krystal_s
addikt

igen amikor az Inline aktív volt ,akkor böngészés közben egyre magas volt a proci és a memóriahasználat. majd kipróbáltam a a Quick T-t és minden rendben működött. ekkor még telepítve volt az Inline is ,de ki volt kapcsolva. pár hete visszakapcsoltam és akkor jöttem rá, h az okozta a lassulásokat ,akadozásokat.
3 napja, amikor észrevettem, hogy már nem működik a Quick Translator és olvastam ,hogy nem is fog. ezt az értékeléseknél írják már többen.
ezért töröltem és feltettem a Hyper-t, amitől újra belassult a böngésző.

Fandango: itt #22347 írtam, hogy már egyik fordító kiegészítő sem működik. a Google Translator for Firefox-ot is próbáltuk.

(#22367) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy letöltést indítottam el a firefox letöltő ablakában. 1,1 gigás a fájl, amit tölt. Azt írja, hogy 3 óra kell mire letölti. Ez valóban 3 óra is lesz, mert olyan helyről töltöm, ahonnan nem lehet 100 kilobájtnál többel tölteni.

Viszont nekem 1 óra múlva be kell zárnom a firefoxot, mert ki kell kapcsolnom a gépet.

Tudom -e ezt a letöltést valahogy onnan folytatni, ahol abbamarad?
Ha igen, akkor hogyan?

köszi
üdv.,

(#22368) Fandango válasza Krystal_s (#22366) üzenetére


Fandango
veterán

Elnezest nem emlekeztem, hogy ezt irtad :B

(#22369) Steelmanus válasza Krystal_s (#22366) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy mar ertem, lenyegeben en is erre gondoltam csak megerositeskent kerdeztem.
Szerintem valami nem kerek a bongeszoddel, ill. lehet hogy valamilyen mas kieggeszitovel akadhat ossze. Nalam ugye most ketto tiltva van Quick, Hyper, a Google van engedelyezve, de nem laggol egyikkel sem meg ugysem hogy hol az egyiket hol a masikat engedelyezem. Igaz en eleg keves kiegeszitot hasznalok.
Akkor is laggol ha minden mas kiegeszitot letiltasz, csak a forditot engedelyezed?
Tudod a diagnosztika kedveert.

Azt hol irjak hogy a Quick-et mar nem fogjak javitani? Szedjem le? WonderCsabo irta hozza a magyaritast. Lehet hogy Ő majd tobbet tud mondani.

[ Szerkesztve ]

(#22370) Krystal_s válasza Krystal_s (#22366) üzenetére


Krystal_s
addikt

javítanám az utolsó hsz-t. volt 1-2 ami működött, csak nem ilyen jobb klikk és mellette a szöveg fordítás, hanem pl egy külön táblázatot nyitott meg, vagy vmi toolbart telepített...

(#22371) scope2007


scope2007
addikt

hali!

szerintetek melyik a legjobb, leghasználhatóbb gmail kieg FFhez?
[be lehet állítani mennyi időközönként nézze az új emaileket, testre szabhatóság stb]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22372) Krystal_s válasza Steelmanus (#22369) üzenetére


Krystal_s
addikt

ez az össz kiegészítőm.

(#22373) scope2007 válasza Krystal_s (#22372) üzenetére


scope2007
addikt

én a WOT kieget nem használom.. nekem ez gondokat okozott régebben, azóta kerülöm

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22374) netpeti98 válasza Orionk (#22367) üzenetére


netpeti98
addikt

A letöltésnél van egy szünet gomb azzal megállításod és folytathatod, természetesen csak akkor használható ha a szerver támogatja.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22375) Krystal_s válasza scope2007 (#22371) üzenetére


Krystal_s
addikt

próbáltam több gmail kezelő kiegészítőt és szerintem a legjobb a WebMail Notifier. beállítható az idő, és többféle fiók stb.

igen a WOT már nem az igazi én is tudom, csak nem találtam még jobb alternatívát. ezt meg próbáltam letörölni és annyi szemetet hagy maga után ,hogy inkább fent hagytam. az about:config-ban kb 100 bejegyzést hozott létre, ami az eltávolítás után is ott marad :\
ennyi bejegyzést egyesével törölgetni hát elég gáz és még ki tudja mit írt át. a teljes böngészőt meg nem szeretném emiatt újrarakni...

(#22376) scope2007 válasza Krystal_s (#22375) üzenetére


scope2007
addikt

hmm fel is tettem.. kipróbáltam és valóban bejövős eddig.. köszi :R

igen majd ha az FFet tisztán telepíted fel akkor ne tedd fel többet a WOTot.. tudom, tényleg beleeszi magát jobban a böngészőbe én is jártam így.. de friss installal megoldottam :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22377) Krystal_s válasza Fandango (#22368) üzenetére


Krystal_s
addikt

én kérnék elnézést :B , mert az általad ajánlott fordító most működik rendesen, csak nem a szöveg mellett mutatja a fordítást, de a semminél ez is jobb.
a legtöbb fordító kiegészítőnél írják ,hogy nem működik egyáltalán vagy néha hibásan vmi kód miatt, mert fizetős lesz stb

"Important: Google Translate API v2 is now available as a paid service. The courtesy limit for existing Translate API v2 projects created prior to August 24, 2011 will be reduced to zero on December 1, 2011. In addition, the number of requests your application can make per day will be limited. Google Translate API v1 will be shut off completely on the same date (December 1, 2011); it was officially deprecated on May 26, 2011. These changes are being made due to the substantial economic burden caused by extensive abuse. For website translations, we encourage you to use the Google Website Translator gadget.
the API 1 have been abused, so we have to pay for API 2"

(#22378) Fandango válasza Krystal_s (#22377) üzenetére


Fandango
veterán

Hat ez a fizetos dolog rosszul hangzik :(((

(#22379) Steelmanus válasza Krystal_s (#22372) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat nekem ettol egy kicsit tobb van, nekem pedig az ImageZoom-al gyult meg a bajom regebben, a WOT-ot en is kiprobaltam de el is dobtam rogton :) es egy kis moka a vegere :D IBM

(#22380) Krystal_s válasza Steelmanus (#22379) üzenetére


Krystal_s
addikt

Image Zoom-al nálad milyen gond volt ?
WOT helyett használsz másik alternatívát ? olvasgattam párszor h melyik lehet a jobb AVG LinkScanner v McAfee SiteAdvisor v WOT ? tudom h sokszor feleslegesen jelez oldalakat veszélyesnek a WOT, de mégis ennek frissebb az adatbázisa...
tisztában vagyok, sok kiegészítés bugos, vagy lassítja a böngészőt ,ezért igyekszem csak a legfontosabbakat használni. a megszokás nagy úr, de nem sok kell h áttérjek Chrome-ra :\ ott ritkábban fordulnak elő ilyen addon összeakadások stb.
juj az az IMB fordítás nagyon lol :D melyik kieg. produkálta ?

(#22381) Steelmanus válasza Krystal_s (#22380) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eleg regen hasznaltam Vaterazasra de lassitotta a megjelenitest igaz akkor meg a 0.2x-nel tartott ha jol emlekszem, es sokaig nem frissitettek, igy elmaradt idovel a telepitese. foleg amikor Nightly-t hasznaltam. A WOT-ot azert probaltam ki mert jonak tunt, "tegyuk biztonsagossa a bongeszot" alapon, de egynap alatt belattam hogy feleslegesen riogat igy eldobtam. Nem hasznalok semmilyen mas alternativat helyette, sot meg a FireFox-ban is letiltom a virusellenorzest mert nem jarkalok mar rizikos helyeken.
A FireFox-ot a kezdetektol hasznalom a Chrome nekem nem szimpatikus, nem minden a sebesseg, es a Fox topikja is sokkal rendezettebb hála azoknak a segitokesz embereknek akik sok munkat fektettek bele.
Az IBM forditast a Hyper-el csinaltam, de gondolom az is a google-t hasznalja.

(#22382) w.miki


w.miki
veterán

Tudtok olyan kiegészítőről, ami kikapcsolja a hangot a FF-ban.
vagyis egy gombbal elnémíthatóak a FLASH fileok zenéi?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22383) Sas madár válasza Fandango (#22325) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm szépen!
Igen ezt kerestem.

(esetleg chromhoz is tudtok hasonlót) :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#22384) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Azt szeretném kérdezni hogy , újra kellet rakni a win 7-et és a Mozzila ugyebár telis-tele volt jelszavakkal meg mindennel. A régi mozzila mappáját elmentettem törlés előtt de nem tudom mi az ami ezeket az infokat tartalmazza a mappán belül . Légyszi segítsetek.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22385) Steelmanus válasza Boogie33 (#22384) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt a ket fajlt masold vissza az uj FireFox Profiles mappadba.
C:\Users\Felhasznaloneved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\sokbetus.default\
A jelszavak mentese:
A signons.sqlite fajlban vannak, ami titkositott, feloldasahoz meg a key3.db kell.

(#22386) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogyha találkozom ilyen oldallal:
"Beállítások:
Automatikus bejelentkezés:
Ezt a funkciót csak akkor használd ha
saját gépről látogatod az oldalt
Rejtett bejelentkezés:
Ha ezt a funkciót használod, akkor nem
fogsz látszódni az aktív felhasználók listáján"
Tehát ha bepipálom valamelyik menüpontot,és utána meggondolom magam,mert nem szeretném hogy megjegyezze továbbra is,hogyan lehet ezt"kivenni"?
Az Eszközök/Beállítások/Biztonság menüpontban?

(#22387) Boogie33 válasza Steelmanus (#22385) üzenetére


Boogie33
senior tag

:R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22388) BullZeye válasza Kezdő vagyok (#22386) üzenetére


BullZeye
veterán

Törlöd az oldal cookiejait (sütiket) és akkor kijelentkezel, és "tiszta lappal" indulsz. cookiek között van keresés, csak beírod az oldal címét, és kijelölöd őket, és törlés.

(#22389) Kezdő vagyok válasza BullZeye (#22388) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak ennyi?
Köszönöm szépen a választ!

(#22390) Snooker


Snooker
senior tag

ááá véletlenül megnyomtam valami gombot a billentyűzeten, és a firefox-nak eltünt a menüsorra, csak akkor látszódik ha ráviszem az egeret... hogy lehetne ezt "vissza csinálni"?

lol, időközben sikerült helyrehozni:S

[ Szerkesztve ]

(#22391) BullZeye válasza Snooker (#22390) üzenetére


BullZeye
veterán

F11 , vagy Nézet -> Teljes képernyős mód

(#22392) flash-


flash-
veterán

sziasztok

tudtok olyan firefox kiegészítőt ami azt csinálja hogy ha pl beírom hogy www.prohardver.hux akkor is tudja hogy én a www.prohardver.hu-t akartam és már megy is az oldalra

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22393) sysrq válasza flash- (#22392) üzenetére


sysrq
őstag

Sziasztok, elment a hang a tűzrókában, se a YouTube, sem egy kattanás, az IE működik. Merre induljak, hol tudja lelőni magában a hangot?

Megoldódott, Flash Player frissíttet, csak nem szólt.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#22394) Piloss válasza flash- (#22392) üzenetére


Piloss
senior tag

[link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#22395) wiggen123 válasza wiggen123 (#22045) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Megtaláltam mi volt a problémám korábban.

PageUp és PageDown nem lapozott, hanem ugrás előző oldalra és ugrás következő oldalra funkciókat valósította meg, sokszor az őrületbe kergetve ezzel :U

Ez a probléma Asus laptopokon léphet fel. Megoldása:

1. Menj about:config
2. Keresd meg ui.elantech_gesture_hacks.enabled bejegyzést
3. Változtasd meg az értékét -1 ről 0 ra
4. Indítsd újra a FF-t

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#22396) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- Nicholas Nethercote nagyon érdekes cikke a Firefox JS motorjának memóriaéhség-csökkentéséről.
- További JavaScript motor hírek a Dave Mandelin tollából.
- És egy szomorú hír a végére: Alex Faaborg elhagyja a Mozillát. A vezető UI fejlesztő Alexander Limi lesz.

(#22397) IfjVerIstvan


IfjVerIstvan
csendes tag

(#22398) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- Landolt a Style Inspector.
- Egy cikk az előttem említett, most megjelent Profile Managerről.

(#22399) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Megjelent a végleges FF 8.0 ?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22400) WonderCSabo válasza Dluinet (#22399) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem.

Mozilla ftp szerveréről meg ne linkeljünk, csak http-t, léci.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.