Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) WonderCSabo válasza vj0c1 (#22700) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállítások -> Általános -> A Firefox indításakor -> A legutóbbi ablakok és lakok megjelenítése.

(#22702) sesz


sesz
csendes tag

Valaki segítsen légyszi! Nagyon zavarnak ezek a problémák és hogy semmi megoldást nem találtam rájuk! :(

1. Ez a legfontosabb: Van olyan módszer/kiegészítő Firefoxra, amivel be lehet állítani, hogyha új lapot nyitok meg, akkor azt az aktuális lap mellett közvetlenül jobbra nyissa meg? Tehát ugyanúgy, mint egy linkre középső egérgombbal kattintva, ugyanúgy nyissa meg az új lapon megnyitott könyvjelzőket, kezdőlapot, keresést stb. (Ha ezekre középső egérgombbal kattintasz, akkor új lapon nyitja meg őket.) Tehát ne az összes lap végén nyissa meg őket, hanem az aktuális lap mellett közvetlenül.

2. Van lapkereső kiegészítő? Vagyis amivel az összes megnyitott lap között lehet keresni (a lap sima címe és url címe alapján is)?

3. Van olyan kiegészítő, amivel az összes megnyitott lap szövegében keresni lehet?

4. Én blokkolom a referer küldését a Firefoxban a network.http.sendRefererHeader 0 beállítás segítségével az about:config-ban. A probléma az, hogy néhány weboldal nem működik addig, amíg be nem kapcsolom a referer küldését. Hogy lehet ezt kivédeni?

5. Van valami módszer/kiegészítő arra, hogy be lehessen állítani, hogy a felugró ablakos linkeket az aktuális ablakban nyissa meg?

6. Van valami módszer/kiegészítő arra, hogy a javascriptes linkeket középső egérgombbal meg lehessen nyitni új lapon?

7. Miért van az, hogyha kipipálom, hogy "Kapcsolat nélküli munka", majd bezárom a Firefoxot és később elindítom, akkor eltűnik a pipa az előbb említett beállítás elől? Magától visszavált indításkor online módra a böngésző. Miért?

Én úgy akarom leállítani a Firefoxot, hogy ne kapcsolódjon az internethez, így következő indításkor ne kezdje el betölteni az összes lapot. Nekem kb. 250 lap szokott megnyitva lenni, így csak szenvedne 10 percig a gépem mire betölti mindet a Firefox. Nem hiszem el, hogy a legjobbnak nevezett böngészőben nincs megoldás erre az alapvető és idegesítő hibára.

[ Szerkesztve ]

(#22703) WonderCSabo válasza sesz (#22702) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. címsorba írd be: about:config majd Enter. Keress rá a browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent változóra, és duplakattal állítsd true -ra.

2. A Firefox Panorama alapból tudja ezt.

3. Volt egy ilyen kieg, de már nem elérhető új Fxre. :(

6. Sok userscript tudja ezt, pl. ez.

7. [link]

[ Szerkesztve ]

(#22704) sesz válasza WonderCSabo (#22703) üzenetére


sesz
csendes tag

Köszi az eddigieket. :)

1. Ez alapból így van beállítva a Firefoxon. De ez csak a linkekre vonatkozik. Ha a könyvjelzőre vagy kezdőlapra kattintasz középső egérgombbal akkor az összes lap végén nyitja meg őket. Ha az "új lap" gombra kattintasz, akkor is az összes lap végén nyitja meg. Erre tudsz megoldás? :F

3. Na igen. Pont ez a Find In Tabs tűnt nekem szimpatikusnak, de nem elérhető. Kár. Pedig alapból tudnia kéne a böngészőnek az ilyesmit.

A többinek még utánanézek.

(#22705) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

a kezdőoldalam a firefox keresője. Felkerült egy program a gépre ami megváltoztatta a gyorskeresést a jobb felső sarokban google-ről ask.com-ra, illetve feltett egy külön bar-t neki. Leszedtem, a gyorskereső is google már, visszaállítottam, ám ha a firefox keresőoldalán keresek akkor nem a google-t használja, hanem ezt az ask-com-ot. Vissza lehet valahogyan állítani?
Köszi

(#22706) Steelmanus válasza sesz (#22704) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az adott ful mellett jobbra nyit egy ablak kikerulese:
browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent False

(#22707) WonderCSabo válasza Steelmanus (#22706) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvass vissza.

sesz: Nem tudok.

-conrad-: Beállítások -> Általános -> Kezdőlap -> Alapértelmezés.

[ Szerkesztve ]

(#22708) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Nekem olyan gondom volt, (Firefox 8.01) hogy valamelyik kiegészítő feltette a Bing keresőt és alapértelmezettnek ezt használta. Kiegészítőknél leszedtem, töröltem. Visszaállítottam a Google-t. De a címsorba beírtam valamit www nélkül Pl: vga akkor ott a Bing keresett, csak egy reinstall segített és minden előzményt, stb törölni kellett. Még jó, hogy volt egy pár napos backup-om és MozBackup segített. Nem tudtam rájönni, hogy ezt hol tárolta, mert a Firefoxba nem találtam. Valakinek ötlete esetleg?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22709) WonderCSabo válasza Faterkam (#22708) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config -ban a keyword.URL változóra jobb gomb -> visszaállítás.

(#22710) Faterkam válasza WonderCSabo (#22709) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm a gyors és korrekt válaszod, 1000x :R hála!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22711) Steelmanus válasza WonderCSabo (#22707) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, meg egyszer elolvastam (#22702) sesz hsz.-at, de vegul is az alapertelmezet True sem volt jo Neki, hiszen irta is hogy alapbol azon volt.
Igy viszont nem ertem a kerdeset.

A network.http.sendRefererHeader erteke alapesetben 2. Milyen erteket kellene adni neki ha tiltani szeretne az ember, mert mint fentebb irtak a 0 nem jo. Ez csak kerdes, mert engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#22712) Steelmanus válasza WonderCSabo (#22703) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak megneztem, a 7. pontnal megadott linken olvashato informacio a 8.0.1-ben alapbol benne van.

Most mar csak azt volna jo tudni hogy sesz milyen verzioszamu FireFox-ot hasznal.
Mert tobbszor is visszaolvastam de ezt nem irta le.

(#22713) sesz válasza Steelmanus (#22711) üzenetére


sesz
csendes tag

Igen, alapból True, de mint már írtam az csak középső egérgombbal megnyitott linkekre vonatkozik. Ha középső egérgombbal kattintasz a könyvjelzőre, kezdőlapra, keresésre, stb. ezekre nem vonatkozik. Ezeket az összes lap végén nyitja meg.

Tehát mindenre érvényesíteni kéne. Ne csak a linkek, hanem minden ami új lapban lett megnyitva, az közvetlenül az aktuális lap mellett nyíljon meg.

Mint ahogy leírtam, a network.http.sendRefererHeader értékét 0-ra kell állítani a letiltáshoz. A gond az, hogy néhány weboldal megköveteli, hogy visszakapcsoljam, és ezt kéne kivédeni.

(#22714) Steelmanus válasza sesz (#22713) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor Elnezest kerek, elsore nem igazan ertettem, igaz en nem hasznalom a kozepsogombot / gorgot gombkent sosem, csak ilyenkor amikor valakinek problemaja van vele. Igazad van, kiprobaltam en is.

(#22715) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Van a FF-ben a 'Eszközök'/Beállítások/Biztonság > Mentett jelszavak.

Van arra lehetőség, hogy kimentsem ezeket az itt lévő összes jelszavamat? Akár egy Word dokumentumba is elég lenne, lényeg, hogy meglegyenek külön még valahol nekem. Ne kelljen kiírogatnom egyesével papírra. Sosem lehet tudni.
Az ;] nem alszik.

(#22716) -conrad- válasza WonderCSabo (#22707) üzenetére


-conrad-
addikt

Hali,

nem az a probléma, hogy nem az about: home jön be hanem az, hogy ha ott a keresőbe beírok bármit, majd a keresésre nyomok, akkor nem a google-t használja hanem az ask.com-ot ami nem tetszik. Ezt szeretném visszaállítani.

(#22717) Matthewus


Matthewus
őstag

Valakinek valami tippje arra van, hogy miért nem írja ki sem a könyvjelzőket sem az előzményeket a címsorba? Meg arra, hogy miért fagy ki 10 percre, ha a Könyvjelzők között keresek? Második esetben a procit is tekeri ilyenkor 100%on. Újratelepítés meg volt ötször.

(#22718) Matthewus válasza Matthewus (#22717) üzenetére


Matthewus
őstag

Mostanra megjavult, érdekes...

(#22719) scope2007 válasza Mosanke (#22715) üzenetére


scope2007
addikt

igen..szerintem ezt a MOZBACKUP progival meg tudod lépni...tud magyarul is ha letöltöd hozzá a nyelvi filet.
csak ezt hagyd bepipálva és csak ezt fogja lementeni külön egy fileba

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22720) Faterkam válasza -conrad- (#22716) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!

Neked ez nem segítene?

[link]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22721) -conrad- válasza Faterkam (#22720) üzenetére


-conrad-
addikt

Kipróbáltam ezt is, nem segített sajnos. Lehet újrarakom a firefoxot és meglátjuk.

(#22722) Faterkam válasza -conrad- (#22721) üzenetére


Faterkam
addikt

Értem, én is ezt tettem, mert sajnos csak utána érdeklődtem itt! De én előtte csináltam azért egy mentést a Mozbackuppal a profilomról. Ha leszeded akkor törölj minden előzményt, és csak kiegészítők nélkül próbáld ki. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22723) F34R válasza -conrad- (#22721) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudom hogy melyik verzióval (és milyen régi a cikk ), de ezt próbáld meg.

[link]

[link]

(#22724) Mosanke válasza scope2007 (#22719) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszönöm szépen. :R

Azt hol tudom megnézni, nem visszaállítani csupán csak megnézni, hogy hol vannak a jelszavaim? Bocsi érte, érzem én, hogy nagyon láma ez a kérdésem, :D de szeretném tudni a választ.

[ Szerkesztve ]

(#22725) Thunderzolee

Üdv!

Mi baja a Firefoxnak ismerősöm notiján?
Azt írja ki, h a Proxykiszolgáló nem engedélyezi a megnyitást.

Rákerestem itt a topicban, itt ezt írták:
Ellenorizd a Beallitasok / Halado / Halozat /Kapcsolat / Beallitasok-nal hogy a Nincs proxy opcional levo radiogomb legyen kijelolve.

Igen ám, de az van bejelölve h kézi proxybeállitás és nem enged mást kijelölni.
Most ilyenkor mi van? :F

Közben megtudtam még, h:
Tegnap a Google Chromra meg az Explorerre is ez volt kiirva,de a Googlet át lehetett állitani nagy nehezen,mert ide ki volt irva részletesen hogy kell h megértsék a gyengébbek is,de a firefoxot ugy nem lehet.

Elvileg nem nyúlt senki a notihoz, tehát "magától" állítódott el, nem piszkálta senki.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22726) Faterkam válasza Mosanke (#22724) üzenetére


Faterkam
addikt

Eszközök/beállítások/biztonság fül, mentett jelszavak

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22727) Mosanke válasza Faterkam (#22726) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Ezt én is tudom bocsi, de én konkrétan a MozBackup által elmentett jelszavakra gondoltam, - mert elmentettem vele -, azok hol vannak, mert meg szerettem volna nézni (csak kíváncsiságból) hogyan és hova mentette el. :K

(#22728) headhunter


headhunter
addikt

Firefox oldalán látok egy 8.0.1-es verziót, de a Firefox "frissítések keresése" gombra kattintva a "Firefox naprakész" üzenetet kapom.

[link]

Külön kell letölteni és telepíteni a 8.0.1-et? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22729) HZoli87 válasza headhunter (#22728) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam sem frissült, így maradt a manuális rátelepítés.

-----

Mondjuk lehet azért nem, mert nem történt eget rengető változás. :F

- Fixed Mac OS X crash that occurred in certain instances when a Java Applet is loaded with Java SE 6 version 1.6.0_29 installed.
- Fixed Windows startup crash caused by RoboForm versions older than 7.6.2.

-----

(#22730) S-Attila: én is csak erre tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#22730) S-Attila válasza HZoli87 (#22729) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem lehet, hogy ez ismét egy olyan verziófrissítés, ami csak bizonyos Firefoxhoz tartalmaz frissítéseket - tehát pl. a Windowsos verzióhoz nem?

(#22731) Faterkam válasza Mosanke (#22727) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, akkor félreértettelek. Ezt sajnos nem tudom, mert én csak le szoktam menteni, és ha gáz van, akkor vissza. Még nem kutakodtam utána :R

S-Attila: én nekem friss telepítés után frissített valamit, de maradt 8.0.1

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22732) draco31


draco31
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha írok egy kis regényt, pl IWIW-en egy hosszabb üzenetet, és valami balul üt ki a küldésnél, akkor előlehet bányászni valahonnan a Firefox elrejtett bugyraiból, vagy végleg elveszett?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22733) netpeti98 válasza draco31 (#22732) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha nem léptél ki azóta a vissza gombbal visszalépve elméletileg megmarad. (ph!n biztosan de szerintem az iwiwnél is )

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22734) scope2007 válasza Mosanke (#22727) üzenetére


scope2007
addikt

azt Te választod ki, hogy hova mentse el... és ilyeneket kell hogy kapj kb..
*.pcv a kiterjesztése... ebbe szerintem simán belenézni nem fogsz tudni.. viszont a mozbackup program indítása után ott van hogy profil visszaállítása azzal betudod tölteni az FFbe csak a jelszavakat

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22735) Immy


Immy
őstag

Hogy lehet a címsorba visszavarázsolni a "www" feliratot?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#22736) Cyberbeni válasza Immy (#22735) üzenetére


Cyberbeni
addikt

kirakja, amikor van, meg https-t is, csak a http-t hagyja le

(#22737) Steelmanus válasza Cyberbeni (#22736) üzenetére


Steelmanus
addikt

Így lehet visszakapni a http-t a címsorban:
browser.urlbar.trimURLs False

(#22738) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok!

Most telepitettem ujra a wint, es mikor telepitenem a firefix 8-at, azt irja ki, hogy extraction is failed, file is corrupt. Wtf? :Y Ff 7 is ugyanezzel a hibauzenettel all le. Soha nem talalkoztam meg hasonloval sem. Ma volt alaplapcsere. Aki tud, kerem segitsen! Koszonom!

(#22739) pete_21 válasza alibaba78 (#22738) üzenetére


pete_21
addikt

Én arra gondolnék, hogy hibásan töltötte le a Firefox telepítőjét. Töltsd le újra!

(#22740) alibaba78 válasza pete_21 (#22739) üzenetére


alibaba78
őstag

Koszonom, de most megoldodott, amivel mar 2 oraja sz@rakodtam. Allitottam kicsit a biosban, es lejjebb vettem a proci feszt, a ram feszt. etc. bekapcsolaskor. Egy Load optimized deefaults megoldotta. Azert koszonom neked!

[ Szerkesztve ]

(#22741) sesz válasza Mosanke (#22715) üzenetére


sesz
csendes tag

Használd a Password Exporter kiegészítőt. Ez a legjobb megoldás a jelszavak mentésére. Magyarul is tud.

(#22742) sesz válasza draco31 (#22732) üzenetére


sesz
csendes tag

Van erre egy Textarea Cache kiegészítő. Elmenti a begépelt szöveget.

(#22743) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Használja valaki az Easy Youtube Video Downloader kiegészítőt? Nekem eddig ment, de kb. 2-3 hete nem is rakja ki a kiegészítő gombját az oldalon. Ez mitől lehet?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22744) draco31 válasza sesz (#22742) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm, majd kipróbálom!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22745) netpeti98 válasza Faterkam (#22743) üzenetére


netpeti98
addikt

Telepítsd újra a kiegészítőt.

Üdv netpeti98

(#22746) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

A következő a problémám:
Szeretném, ha a a firefox nem mutatná a gmail-be eddig bejelentkezett userek neveit.
Most ugye, ha belekattintok a felhasználó mezőbe, akkor felajánlja az összes eddig nálam bejelentkezett emberke felhasználónevét.
Próbáltam a "beállítások/adatvédelem/egyéni beállítások az előzményekhez" -nél a kivételekhez hozzáadni a gmail.com, és az accounts.google.com -ot ,de nem használt.
Kitöröltem az öszes cookie-t , amiben a google v gmail szó szerepelt, de ez sem segített.

Az "eszközök/előzmények törlése" -nél gondolom le lehetne törölni, de én egyedül csak a gmail-nél szeretném kitörölni (meg a freemailnél).

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.: Opa

(#22747) pete_21 válasza Opa (#22746) üzenetére


pete_21
addikt

A Gmail és Freemail oldalán amikor rákattintasz a felhasználónévre, egyből megjelennek a felhasználók. Vidd rá az egeret az egyikre, és nyomj egy Delete-t, és kitörli.

(#22748) Faterkam válasza netpeti98 (#22745) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ezt már megtettem vagy 10x és semmi. Próbáltam 8.01-alatt és 3.6.24 alatt se működik :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22749) netpeti98 válasza Faterkam (#22748) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg 1. hsz> diagnosztika. :)

Üdv netpeti98

(#22750) Opa válasza pete_21 (#22747) üzenetére


Opa
tag

Milyen egyszerű és nagyszerű! :)
Köszi a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.