Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Át lehet állítani a FireFox gyorsbillentyűit ugyanazokra, amik az Operában alapértelmezettek? Gondolok itt pl. a böngészés közbeni navigációra.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#1302) Sil válasza sh4d0w (#1301) üzenetére


Sil
senior tag

Ezek az alap gyorsbillentyűk, többnyire megegyeznek:
[link]
Átállítani a keyconfig nevű kiterjesztéssel lehet. [link]

(#1303) sh4d0w válasza Sil (#1302) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, beállítottam, amit szerettem volna :)

https://www.coreinfinity.tech

(#1304) emitter válasza molngab (#1299) üzenetére


emitter
őstag

erről van szó, ha visszaolvasol 1-2 hszt. Így arra tippelnék, hogy vaalami bug került a 2-es rókába, mert régebbi verziók nem csináltak ilyet.. bár ahogy többen is mondják, csak bizonyos gépeken csinálja.. hát nem tudom, de már nagyon idegesít.. Lehet h elmentem amit kell, és reinstall lesz belőle :U

(#1305) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A vmikori firefox hun osszeszedett kiterjesztresek nincsennke vhol hozzaferheto hejjen, abban vegul is megvolt minde ami nekem kellet, es unom egyfojtaban atbogaraszni az egeszet, meg vmit ugyis kifelejtek:- (
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1306) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziaszok!
Az lenne a kérdésem hogy az 1.x-be és a 2.x Firefox-okba a historyt hogyan lehet megnézni? firefox:history működik? Vagy olyan menü hogy érhető el mint a opera:history . Előre is köszönöm! :R

Original's never fit - Socket 370

(#1307) PazsitZ válasza <MZ/X> (#1306) üzenetére


PazsitZ
addikt

CTRL+h betűkomb. Avagy nézet/oldalsáv/előzmények

- http://pazsitz.hu -

(#1308) <MZ/X> válasza PazsitZ (#1307) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszi!
És akkor ez kb. olyan mint az operánál?

Original's never fit - Socket 370

(#1309) Sil válasza <MZ/X> (#1308) üzenetére


Sil
senior tag

Most passz, hogy Operánál hogy műxik, de ez a History. Az ún. chrome címe egyébként:
chrome://browser/content/history/history-panel.xul
Nincs firefox:history (különben is az about:history lenne, ha lenne), de ha a fenti címet bemásolod a Címsorba, akkor működik ugyanúgy, mintha az Oldalsávban lenne.
Ha ennél használhatóbb Előzménykezelőre vágysz, akkor rakd fel az Enhanced History Manager nevű kiterjesztést, az további csoportosításokat illetve könnyebb keresgélést tesz lehetővé, és van hozzá egy eszköztárra kitehető gomb is, amivel meg lehet nyitni az Oldalsávban, új lapon, vagy új ablakban.

(#1310) Sil


Sil
senior tag

Ja, amúgy nézegettem kicsit a kiterjesztéseket, és találtam egy olyat, ami az Opera új Gyorshívójának felel meg, Speed Dial a neve. [link]
Hasonló kiterjesztések léteztek már régebben is, pl a Showcase (már az 1.5 óta, mert abban már volt Canvas támogatás, ami az ilyen ''élő'' előnézeti képek rajzolgatásához kell), de funkciójában ez hasonlít legjobban.

És egy az IE7-ben levő zöld biztonsági címsorhoz: VeriSign EV Green Bar Extension
[link]

[Szerkesztve]

(#1311) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Megint eltűntek az oldalak innen a fölső sávból :((( elég nehézkesen párat visszaraktam (korábbi leírás alapján de nem nagyon rakta vissza....) de ami a fő, h a google kereső is eltűnt és nem tudom visszarakni a helyére. Azaz ott van csak nem keres. addon jön be ha be akarom állítani de ott incs a googl!

Hogyan kell visszarakni a googl-t alapértelmezett keresőnek és esetleg rendesen visszaraskni az oldalakat is? (a könyvjelzők közé vissza tudtam rakni de kint a felületre nem.)
És egyáltalán miért tűnik el 1xcsak minden???

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1312) Sil válasza Finwe (#1311) üzenetére


Sil
senior tag

Lehet, hogy megsérült a profilodban a localstore.rdf fájl. Csukd be a Firefoxot, keresd ki ezt a fájlt a profilodból (nem a Program Files-ból!) és töröld. Utána nézd meg, jó-e (az eszköztárakat újra be kell majd állítgatnod).

(#1313) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok !
valahol bekapcsoltam a hibakonzolt, de már nem tudom hol és állandóan megnyílik automatikusan, dobja fel a hibákat, ami nagyon zavaró... :U
Hol lehet kikapcsolni ? :F

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1314) szandisas válasza vakondka (#1313) üzenetére


szandisas
senior tag

fent az eszközök menü- Java konzol? ;)

aláírás

(#1315) vakondka válasza szandisas (#1314) üzenetére


vakondka
őstag

azzal elő tudom hívni kézileg.
de hol tudom kikapcsolni, hogy megnyíljon automatikusan ???

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1316) szandisas válasza vakondka (#1315) üzenetére


szandisas
senior tag

ahham értem... a beállításokban a webes szolgáltatásokban van még ilyen ( haveom gépén netezek nem tudom kipróbálgatni :( )

aláírás

(#1317) nbk


nbk
aktív tag

sziasztok,

3 add-on volt az FF sztátuszsorában (download statusbar, foxytunes, forecastfox).
Egyidő után a download statusbar nem működött, letöltéskor semmi nem jelent meg az státuszsoron, a file nem töltődött le, pedig a save file-ra kattintottam. FF reinstall nem segített, majd minden add-on t letöröltem de most sem tudok letölteni FF-el, ugyanaz a hiba maradt...

pliiiiz Help, mit tudnék csinálni???

köszi,
NbK

[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1318) Sil válasza nbk (#1317) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Letöltések, Takarítás? Ha túl hosszú a letöltések előzmény-listája, akkor szokott előfordulni, hogy belassul, vagy nem tölt le.

(#1319) canniball válasza WonderCSabo (#762) üzenetére


canniball
nagyúr

''Kiterjesztéseknél letiltod a hungarian dictionary-t.''
1.5-höz hol találok/találok még ilyen kiterjesztést? (Ez [link] csak a 2.x-hez jó.)

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1320) WonderCSabo válasza canniball (#1319) üzenetére


WonderCSabo
félisten

3 hónapos hozzászólásra válaszoltál, de mindegy... :D Asszem a dictionary feature csak a 2.0 vagy újjabb Firefoxban van benne, de nem túl hasznos, mert a hónapos és a hozzászólás szót is aláhúzta, pedig helyesen írtam. :(((

[Szerkesztve]

(#1321) canniball válasza WonderCSabo (#1320) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudom nem mai hsz., de ennyi idő után jutottam el újra a topikhoz. :B

Akkor félreértettem: azt hittem 1.x verziókhoz is létezik addonként szótár.

Más: ha a könyvjelzőknél azt mondom, hogy: ''Rendezés név szerint'', akkor miért nem úgy listáz, hogy név szerint a mappák, majd név szerint a ''mappátlan'' könyvjelzők?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1322) WonderCSabo válasza canniball (#1321) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először rákattintasz a név szerintire, aztán a rendezetlenre és ezután jön az az állapot, amit szeretnél. Rendezetlen rendezésnél fel-le húzogathatod az elemeket.

[Szerkesztve]

(#1323) Sil válasza canniball (#1319) üzenetére


Sil
senior tag

A régebbi verziókhoz volt egy SpellBound nevű kiterjesztés. Az viszont nem tudott inline ellenőrzést, ha jól emlékszem.

(#1324) canniball válasza WonderCSabo (#1322) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt a trükköt nem ismertem. :B És ezt minden alkalommal, amikor új könyvjelzőt veszek fel el kell játszani?
Azt tudom, hogy rendezetlennél rángathatom az elemeket, de nehogymán ennyit se tudjon és nekem kelljen cibálni őket!

Sil!
Mi az az ''inline ellenőrzés''? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1325) WonderCSabo válasza canniball (#1324) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Asszem úgy már OK lesz. De ez 2 kattintás...

(#1326) Sil válasza canniball (#1324) üzenetére


Sil
senior tag

Hogy nem kell külön lefuttatnod egy ellenőrzést (külön kis felugró ablakban), hanem aláhúzgálja közvetlenül a szövegben.

(#1327) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Hogyan tudom lementeni fájlba a könyvjelzőket?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1328) Sil


Sil
senior tag

A Secunia az ingyenes Software Inspector nevű szolgáltatásának a használata során összegyűjtött adatok alapján közzétett némi statisztikát. A vizsgált gépeken a böngészők közül a Firefox 2 szerepelt a legjobban (csak 5,19%-nál hiányoztak biztonsági frissítések, hála az automatikus frissítéseknek), ezt követte az IE7 (5,4%), jócskán lemaradva az IE6 (9,61%), és végül az Opera-használók voltak a leglustábbak a frissítések telepítése terén (11,96%).
[link] [link]
A Software Inspector a következő címen érhető el: [link]
Érdemes vele átnézetni a gépet, és megbizonyosodni arról, hogy minden telepített programból fent van-e a legfrissebb.

(#1329) Sil válasza Motion_Blur (#1327) üzenetére


Sil
senior tag

Könyvjelzők / Könyvjelzők kezelése/ Fájl / Exportálás.
Vagy kimásolod a profilodból: C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve\bookmarks.html (az Application Data rejtett mappa).

(#1330) nbk válasza Sil (#1318) üzenetére


nbk
aktív tag

tök üres a lista... :(
rákattintok letöltés linkre, utánna save file majd ablak eltünik és nem történik semmi, netmonitor sem jelez forgalamt és semmilyen file sem képződik az adott mappában...
pliiiiiiiiiiz help!

köszi

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1331) Sil válasza nbk (#1330) üzenetére


Sil
senior tag

És ha becsukod a böngészőt, és törlöd a profilodból a downloads.rdf fájlt?

(#1332) koob


koob
senior tag

könyvjelzőket hogy lehet exportálni/importálni?

külön IE6-ből is?

(#1333) Sil válasza koob (#1332) üzenetére


Sil
senior tag

Exportálás: Nem kell olyan sokat visszaolvasnod, csak pár hozzászólást, a #1329-ig.
Importálás értelemszerűen Könyvjelzők / Könyvjelzők kezelése / Fájl / Importálás.

(#1334) twollah


twollah
nagyúr

Lehet, hogy mar kerdeztem, de ujra felteszem a kerdest.

Van vmi plugin ami megjegyzik a FF ablakmeretet?
Kicsit zavaro a szamomra, hogyha elinditok egy jatekot vagy demot aminek a kepernyo felbontasa kisebb mint 1280x1024 akkor ugye a kindoze desktopot atallitja a kivant felbontasra es ezzel a jol belott FF ablakom is eltolodik, atmeretezodik.

Vkinek vmi otlete?

(#1335) nbk válasza Sil (#1331) üzenetére


nbk
aktív tag

hol kellene lennie a file-nak? én nem találom...

a d:\legyütt mappába töltök le default, ott találtam (és furcsáltam) egy hétfő, kedd, szerda... vasárnap nevü mappákat + ugyanezeket angolul... nem emléxem, hogy én hoztam volna létre őket vagy letöltöttem volna ilyesmit... na ezekben a mappákban volt downloads.rdf, mindegyikben... ezeket a mappákat letöröltem.... nem segített...

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1336) kymco válasza Sil (#1328) üzenetére


kymco
veterán

:R

www.refujvaros.hu

(#1337) Sil válasza nbk (#1335) üzenetére


Sil
senior tag

Alapból a profilodat XP esetén a következő helyen találod: C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve (az Application Data rejtett mappa). Innen töröld a downloads.rdf-et.

A hétfő, kedd, stb nevű mappák valamilyen biztonsági mentésnek tűnnek, nem a Bookmark Backup nevű kiterjesztéshez tartoznak véletlenül? Annak a beállításainál te adod meg, hova csinálja az automatikus biztonsági másolatokat minden nap, és melyik fájlokról.

(#1338) Sil válasza twollah (#1334) üzenetére


Sil
senior tag

Tudnál mutatni egy screenshotot, hogy miről is van szó? Hogy tolódik el?

(#1339) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok !
valahol bekapcsoltam a hibakonzolt, de már nem tudom hol és állandóan megnyílik automatikusan, dobja fel a hibákat, ami nagyon zavaró...
Hol lehet kikapcsolni ? :F

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1340) Sil válasza vakondka (#1339) üzenetére


Sil
senior tag

Magától ilyet nem csinál, nincs ilyen beállítás Firefoxban alapból. Valószínűleg valamilyen kiterjesztés. Pl a Web Developerben van ilyen opció, a beállításai közt az Egyéb fülön nézd meg.

[Szerkesztve]

(#1341) vakondka válasza Sil (#1340) üzenetére


vakondka
őstag

Akkor ezért nem találtam a beállításai között... :U

Köszi a segítséget :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1342) canniball válasza WonderCSabo (#1325) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ha ezek után új könyvjelzőt veszek fel, akkor az megint a végére kerül, csak a név szerinti rendezés után rakja a helyére. Lehet, hogy csak két kattintás, de anno az Opera ezt tudta magától és az ember a kényelemhez ugye könnyen hozzászokik, aztán nehezen mond le róla... Na mindegy, ennyit még talán elnézek neki. :)

Sil!
Akkor azt hiszem lemondok róla.

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1343) nbk válasza Sil (#1337) üzenetére


nbk
aktív tag

megoldotta, köszönöm....

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#1344) WonderCSabo válasza canniball (#1342) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lemondasz a firefoxról? Ne tedd!!! Bár én az Operát nem ismerem mélyrehatóan, de a firefox jobban tetszett...

(#1345) Sil válasza WonderCSabo (#1344) üzenetére


Sil
senior tag

Azt nem írta, hogy miről mond le. Lehet, hogy a kiterjesztésről. ;)

(#1346) canniball válasza WonderCSabo (#1344) üzenetére


canniball
nagyúr

:D Ne érts már félre! :)) Előbb írtam, hogy elnézem a FF-nak, hogy nem tudja az általam elvárt módon kezelni a könyvjelzőket. Sil kollégával a SpellBound nevű kiterjesztésről ''értekeztünk'', erről mondok le. A rókától eszemben sincs megválni, most hogy végre olyan, amilyennek én akarom (cca. 1,5 év után eljutottam idáig)...már csak a takarításhoz kéne valami kiterjesztést találni... :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1347) Sil válasza canniball (#1346) üzenetére


Sil
senior tag

Takarításhoz? Úgy érted, a Személyes adatok törlése menüponthoz? (Alias Ctrl+Shift+Delete?) Mert ahhoz van pl eszköztárra kirakható gomb a Mr Tech Local Install nevű kiterjesztésben is (sok más hasznos cuccal együtt).

(#1348) Thrawn


Thrawn
félisten

Hogyan tudom rávenni a Firefox-ot, hogy 'teljes' képernyőn induljon, ne csak a képernyő kb 3/4-ét töltse be?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1349) Sil válasza Thrawn (#1348) üzenetére


Sil
senior tag

Jobb egérgomb a parancsikonján, Tulajdonságok, Futtatás...

(#1350) Thrawn válasza Sil (#1349) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi! Csak tudnám miért felejtette el :F

Viszont ha most új ablakot nyitok, azt még mindig nem teljes méretben indítja el, ráadásul a könyvjelzőkhöz nem tudok berakni semmit sem :F

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.